Masinatundlikud valgusfoorid

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas simp »

Neil on tulukesed ka küljes, osades kohtades(nt kaitseväe kalmistu kõrval) on võimalik kontrollida - kas kaamera nägi sind seekord, või mitte.




ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas ttt »

Seda kaamerat on näha ka? Läheks kohe uuriks, äkki on lihtsalt katki see foor. Kogu aeg mingi jama seal, nüüd ei põle õhtusel ajal kollased ka enam.


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas Erci »

ttt kirjutas:

Vana teema aga.. seisin minagi sellise foori taga paar tsüklit, kuni auto tõmbas minu kõrvale paremale rajale ja tegi sealt vasakpöörde punasega. Tema järel kohe läks politsei, küll siiski otse :D Ja siis kui plats puhas, läksin mina ka punasega. Ja mitu õhtut olen juba läinud (pole enam väga kauaks ootama jäänud). Kusjuures mujal linnas sel ajal kollased juba vilkusid, seal ristmikul olid ka varem kollased. Ju siis on kollaste vilkumine asendatud selle lollaka anduriga. Aga natuke jabur igapäevaselt kuskil punase tulega vasakpööret teha.

Sellest tuleb teavitada kohaliku omavalitsuse transpordiametnikku. Ma Tartus teavitasin, kirjeldasin probleemi ja kohta. Tänati, lubati et spetsialist vaatab üle-rohkem pole ma seal probleeme täheldanud.

___________________________

morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas morse »

Just. Tallinnas on vastutav Transpordiamet. Usun, et nad reageerivad tõsisematele vigadele korrektselt.

Number liikluskorralduse osakonda: 6404308
https://www.tallinn.ee/est/Tallinna-t*** ... tuvotuajad


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas ttt »

Peaks siis teavitama tõesti. Tänud!


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas ttt »

Sain juba vastuse, et antud kohas on tegemist induktiivanduriga (traatsilmusega tees). Öeldi, et kumbki anduri tüüp (videoandur või induktiivandur) ei taga 100% mootorrataste tuvastamist. Ju siis peab paiknemist katsetama, kui on autod siis laskma neil õigele kohale sõita või siis uhkes üksinduses jätkuvalt punasega sõitma :D

Kasutaja avatar

oopisteinepoiss
Mode
Postitusi: 46
Liitunud: 19 Mai 2018, 17:48
Tsikkel: Hornet, R1
Asukoht: Tööl
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas oopisteinepoiss »

Ootasin täna ise ka seal ristmikul aga rohelist ei tulnudki. Kunagi ammusest ajast on meelde jäänud, et nondele vanadele anduritele pidid magnetid aitama. Kuna ise ei ole varem sellise probleemiga veel kokku puutunud ei oska öelda kas tegu on esoteerika alla kuuluvaga, või on seal tõsi taga.


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas ttt »

Mul on seni kõige paremini toiminud nii, et sõidan üle stoppjoone (andur selle ees täpselt) ja siis loodan, et mõni auto tuleb mu taha seisma :D Kui kedagi ei tule, lähen punasega.. seal õhtusel ajal nagunii olematu liiklus.


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas ttt »

Keegi teab, mida politsei teeb, kui ma seal anduriga foori all punase tulega manöövri sooritan? Lihtsalt sportlikust huvist selline küsimus.
Teen seda suht tihti.. ja politsei sõidab ka siinkandis suht tihti. Ükskord sattusime koos, aga siis ma ootasin :D


reimps

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Sõltub patrullist.
Üldiselt on koos oodates mõistlik ennast nii palju ettepoole liigutada, et autoga ootaja saaks anduritesse sõita, siis andestatake kõik. Ega nemadki viitsi oodata mingi tohlaka järgi, kes eeskujulikult poeb just nende silme all :) Pealegi on nad ise suht kursis nende imelike fooridega.

Kasutaja avatar

Bogser
Postitusi: 85
Liitunud: 07 Mai 2007, 15:16
Tsikkel: R1150 GS
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas Bogser »

ttt kirjutas:

Keegi teab, mida politsei teeb, kui ma seal anduriga foori all punase tulega manöövri sooritan? Lihtsalt sportlikust huvist selline küsimus.
Teen seda suht tihti.. ja politsei sõidab ka siinkandis suht tihti. Ükskord sattusime koos, aga siis ma ootasin :D

Läbielatud teema: kasutasin parklat vana Mereakadeemia juures. Kanali poolt Mustakivi pidi tulles oli vaja vasakpööre teha- seal tundlik foor ja tsiklile see ei reageerinud. Kui olid foori taga esimene, oleks võinudki ootama jääda.Nii ma kord selle vasakpöördega jäingi politseile silma. Kokkuvõttes- dokument seniks nende kätte kuni näitasin manöövri võimatuse uuesti ette. Tõdesid, et mul on õigus ja soovitasid edaspidi (ohutuse mõttes) teha väikese ringi- sõita edasi ja teha nõuetekohane tagasipööre.

Kahest pütist on küll!
R1150GS
Kasutaja avatar

Teema algataja
ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Viimasel ajal arvavad Toomkiriku juuers olevad foorid ka, et nad on masinatundlikud... või noh, ei reageeri tegelt isegi suurematele masinatele. Lihtsalt krooniliselt jätavad fooritsükkleid vahele ja nii passivadki kõik punase tule taga..

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas pühak »

Mul juhtus politsei korra autoga masinatundliku foori all sabas seisma, kui esimene olin. Olin alguses automaatselt joone taha seisma jäänud, aga kui meelde tuli, et siin võingi niiviisi ootama jääda, tõukasin ennast mõned meetrid edasi. Politsei paistis asjast teadlik olema, sõitis ise jooneni ja kui roheline tuli, tegime mõlemad pöörde ära ja läksime oma teed.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ElectroMoto kirjutas:

Viimasel ajal arvavad Toomkiriku juuers olevad foorid ka, et nad on masinatundlikud... või noh, ei reageeri tegelt isegi suurematele masinatele. Lihtsalt krooniliselt jätavad fooritsükkleid vahele ja nii passivadki kõik punase tule taga..

Kas Toompeale on foorid pandud või?

https://www.google.ee/maps/place/Toomki ... 24.7390871

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas ttt »

Ma ka alati sõidan üle stoppjoone ja siis jään lootma, et keegi mu järel autoga peatub.. ja taipab ka stoppjoonele piisavalt lähedale sõita :D
Muidugi kui täielik tühjus on (ka politseid ei paista), siis lasen niisama :D Siis samas üldiselt vilguvad juba kollased.

Imelik on see, et transpordiamet ei näe probleemi. Nii on ja kõik. Ja muudkui paigaldavad selliseid.

Kasutaja avatar

Teema algataja
ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

urmas66 kirjutas:

Kas Toompeale on foorid pandud või?

Minu viga.. mõtlesin Toompuiestee peale ja automaatselt nimetasin Kaarli kiriku ümber Toomkirikuks... :wack:

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”