Mopeedi arvele võtmine

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nehu
Postitusi: 13
Liitunud: 12 Mai 2010, 23:14
Tsikkel: Kawasaki KLX 650
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Mopeedi arvele võtmine

Lugemata postitus Postitas Nehu »

Sai hiljuti poolmuidu üks räbal Baotian monkey mopeed üles korjatud, ei teagi mis eesmärgiga täpselt. Ratas ei sõitnud ja oli väga halvasti hoitud, õnneks siiski enamvähem komplektne. Kuna mopeedid pakuvad huvi ja jupid on odavad, siis sai üsna kiiresti see sõidukorda aetud. Kuna ratas pole arvel siis suvel sõitsin lihtsalt teise arvel oleva mopeedi numbriga.
Olen aparaati talve jooksul veel täiendanud ning kevadel oleks huvi jälle sõitma hakata, kuid südamerahu mõttes tahaks ratta arvele võtta. Olen üksjagu maanteeameti lehel ja riigiteatajas näpuga järge ajanud, kuid selget vastust pole leidnud. Ehk on keegi hiljuti mopeedi arvele võtnud ning oskab öelda, mida mult maanteeametis tahetakse.
Seda marki rattaid on eestis uuena müüdud ning ka arvele võetud, ehk ilmselt on seda marki mopeedide andmed registris olemas. VTA moto nt müüs neid rattaid kunagi.
mnt lehelt:
"Mopeedi registreerimisel tuleb esitada järgmised dokumendid:
1)taotlus mopeedi registreerimiseks;
2)sõiduki seaduslikku omandamist tõendavad dokumendid;
3)taotluse esitaja isikut tõendav dokument;
volikiri, kui toimingut taotleb mopeedi omaniku esindaja."

Kuidas saaks mul olla sõiduki seaduslikku omandamist tõendavad dokumendid, kui see ratas on kellegi poolt ostetud siis, kui selliseid dokumente ei nõutudki veel. Eelneva omanikuga sõlmitud ostu-müügi lepingust ju ei piisaks, kuna siiski puudub dokument, kust tema selle ratta sai.
Omavalmistatud rattana arvele võtmine läheks jälle liiga kulukaks, kuna siis kontrollitaks kogu ratta vastavust E-nõuetele ja teab millele veel.
Oskab ehk keegi valgustada mil moel ratas arvele saada, või kelle poole selliste küsimustega üldse pöörduda.

Ette tänades :bsmile:




reimps

Re: Mopeedi arvele võtmine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Nehu kirjutas:

või kelle poole selliste küsimustega üldse pöörduda.

Jube mu** vastus, aga.. maanteeametit oled proovinud?


madmax
Postitusi: 248
Liitunud: 19 Juul 2005, 23:54
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Mopeedi arvele võtmine

Lugemata postitus Postitas madmax »

Kui nüüd täht tähelt võtta, siis kui sul on ostu-müügileping, siis see ongi punkt2) nõutud dokument, et oled mopeedi seaduslikult omandanud. Ei ole ju üeldud, et mis dokument see peab olema. Ilmselt esmane registreerimine järgneb sellele, eeldusel et on olemas tüübikinnitus antud mudelile. Aga maanteeametist saad ilmselt kõige pädevama vastuse.

allways mad!
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Mopeedi arvele võtmine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Nehu kirjutas:

Eelneva omanikuga sõlmitud ostu-müügi lepingust ju ei piisaks, kuna siiski puudub dokument, kust tema selle ratta sai.

Sina peadki tõestama, et sa soetasid selle seaduslikult ja selleks piisab ostu-müügi lepingust eelmise omanikuga.

Sinul ei ole kohustust tõestada mopeedi kogu teekonna (teahasest sinuni) seaduslikust, vaid ainult seda, kelle käest sina said.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mopeedi arvele võtmine

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ostu-müügi lepinguga paraku kaasneb see, et oled vara seaduslikult omandanud .... ega sa arva, et peaksid tõendama, et juhtumisi Baotani tehase direktor oma ämmale rehve vasakule pannud?
Maja ostsin, siis ei küsinud keegi, kas eelmine omanik ostis silikaadi ja eterniidi universaalkauplusest Vallatu Pioneer või pani labaselt pihta kuskilt mustamäelt.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Härg
Postitusi: 96
Liitunud: 19 Veebr 2008, 18:50
Tsikkel: TDM850
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 12 korda

Re: Mopeedi arvele võtmine

Lugemata postitus Postitas Härg »

Olen ise hetkel ühe mopeediga täpselt samas seisus, mis teemaalgataja. Registrikeskusega olen suhelnud ja nende seisukoht on, et siiski pead tõestama kogu omandiõiguse alates esmasest ametlikust müüjast . VIN koodi järgi saab küll teada, et pole kunagi Eestis arvel olnud, aga see on ka kõik, mis ARKist teada saab.

Kui kellelgi on reaalselt õnnestunud ainult ostu-müügi lepinguga arvele saada, siis kogemus oleks väga teretulnud.

Mingi ajani oli lihtsustatud registreerimise periood, siis poleks sellega probleeme olnud.

Kontakt: 555 255 17
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Mopeedi arvele võtmine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Härg kirjutas:

Olen ise hetkel ühe mopeediga täpselt samas seisus, mis teemaalgataja. Registrikeskusega olen suhelnud ja nende seisukoht on, et siiski pead tõestama kogu omandiõiguse alates esmasest ametlikust müüjast . VIN koodi järgi saab küll teada, et pole kunagi Eestis arvel olnud, aga see on ka kõik, mis ARKist teada saab.

Kui kellelgi on reaalselt õnnestunud ainult ostu-müügi lepinguga arvele saada, siis kogemus oleks väga teretulnud.

Mingi ajani oli lihtsustatud registreerimise periood, siis poleks sellega probleeme olnud.

Teine ARK ja teine ametnik on abiks. Mõned võivad oma agarusega ogaraks minna. Sellel punnvõrril võib olla peale tehast ja enne sind 700 omaniku (kõikide ostumüügi lepingud ja soetamise tagamaad vaja tõeste dokumentidega siis ARK´i viia v?) Võid ametnikule soovitada vahepeal püsti tõusta ja värsket õhku hingamas käia. Päevade viis umbses ruumis ekraani jõllitamine on hakanud halvasti mõjuma.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mopeedi arvele võtmine

Lugemata postitus Postitas AzA »

Härg kirjutas:

Registrikeskusega olen suhelnud ja nende seisukoht on, et siiski pead tõestama kogu omandiõiguse alates esmasest ametlikust müüjast .

Arusaadav, et soovitakse varastatud kraami legaliseerimist piirata, aga ..... ära päris pähe ka istuda lase.
Või siis sõida naaberriiki, võta alko tonnist paar viina ligi, kuskil salacgriva bussijaama taga löö punn maha ning võta paarilt barnauskaselt pookstaav papritele alla. Jäta 3-4 notti sujuvalt sinna ja vennad vannuvad mama duhaa nimel, et ise käisid hiinas baotengi tehases mopeede toomas millalgi 90mnendatel.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Nehu
Postitusi: 13
Liitunud: 12 Mai 2010, 23:14
Tsikkel: Kawasaki KLX 650
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Mopeedi arvele võtmine

Lugemata postitus Postitas Nehu »

reimps kirjutas:
Nehu kirjutas:

või kelle poole selliste küsimustega üldse pöörduda.

Jube mu** vastus, aga.. maanteeametit oled proovinud?

mnt infost ei osatud midagi asjalikku kosta, pigem mõtlen kedagi tehnoosakonnast, seal ka oma 20 eksperti/spetsialisti, ilmselt igaüks oma jutuga.

Eelnevalt juba mainiti, et siiski nõutakse kogu ajalugu, eeldatavasti alates ametlikust müüjast Eestis siis. Siinkohal tasukski küsida kellegi pädevama käest teist arvamust.


reimps

Re: Mopeedi arvele võtmine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kui Tallinna ARKiga kaubale ei saa, proovi teiste linnade omad läbi, mõnes ikka mõistusega olendi leiad. Tõenäosusteooria :)

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nehu
Postitusi: 13
Liitunud: 12 Mai 2010, 23:14
Tsikkel: Kawasaki KLX 650
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Mopeedi arvele võtmine

Lugemata postitus Postitas Nehu »

Samal teemal räägitakse ka siin:
http://foorum.motokuur.ee/viewtopic.php ... 1&start=45

Kui seaduseid vahepeal muudetud pole, siis selle põhjal oleks võimalik enne 2011. aastat ostetud mopeede arvele saada seletuskirja alusel. Seletuskirjal peaks siis märgitud olema kogu ajalugu ostu hetkest alates, ostu tšekke/dokumente otseselt ei nõuta. Kui nüüd korrektne tahta olla, siis peaks eelmise omaniku üles otsima ja laskma tal kirjutada selgitus võrri ajaloo kohta.
Jällegi üks variant ainult, võibolla kehtis see vaid aastal 2013, kuid tasub uurida.

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Mopeedi arvele võtmine

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Kuna selle 2011 jõustunud LS vastuvõtmisega kaasnes üksjagu segast, siis sai ostudokumentideta mopeede lihtsustatud korras arvele kuni 2012 aasta lõpuni. Minult sooviti siis lihtsalt omal käel kirjutatud paberit, kus kinnitasin, et ei ole vörri kuskilt sisse vehkinud ja olen selle seaduslik omanik.
Mis ajaloost te jahute? :shock: Mõnel risul varasemalt 20 omanikku olnud ja siis lähed ja nuiad nende kõikide käest allkirjaga kinnituse või? Olge nüüd normaalsed. Usun, et praegu piisab formaalselt eelmise omanikuga ostu-müügilepingust(või kinnitadki, et olen ainuomanik, lihtsalt pole varasemalt arvele võtnud). Hea kui oleks ka mingeid tehasepoolseid papreid olemas, mis poest müügiga kaasa antakse, kiirendab ARK- is oluliselt asja. Vörr tuleb ka kohale reaalselt vedada ja katsu sellele ikka tänavalegaalne välimus anda. Tuled-viled-peeglid jms. värk.
Küll aga võivad iniseda küll, te miks pole arvele võetud, isegi mitte lihtsustatud korras, mitmetes kohtades tulid ARK ametnikud lausa maakonnakeskustesse kohale spetsiaalselt selle jaoks. Eks selgitamist sul ole omajagu ma arvan.

SERTÃO

H3!M4R
Postitusi: 10
Liitunud: 13 Mär 2015, 17:08
Tsikkel: 1,75x Suzuki TS250X

Re: Mopeedi arvele võtmine

Lugemata postitus Postitas H3!M4R »

Noo isegi kui legaalselt soetatud on, siis vaevalt keegi 10 aastat mingit ostutsekki säilitab. Ise sain lõpuks siis sellelt firmalt, kes Eestisse vastavaid mopeede toob (n.ö maaletooja) küsimise peale, müügiarve vastava isiku nimega kellelt ostsin.(Ostu-müügileping siis omanikult-minule). Õnneks oli esmaomanik, muidu ei kujuta tõesti ette. Kuna oli 2007 aasta mopeed, siis sain 3x veel ARK vahet joosta, kuna polnud kleepsu peal tüübikinnituse oma. Õnneks selle sertifikaadi sain müüjalt kaasa, muidu pakub hiinlane seda tellida tehasest ca 49 euroga. Edu!


tarmoel
Postitusi: 306
Liitunud: 25 Aug 2008, 22:48
Tänatud: 9 korda

Re: Mopeedi arvele võtmine

Lugemata postitus Postitas tarmoel »

Arvele võtmiseks ei pea mingeid tulesid- vilesid küljes olema. Piisab, kui numbriga (numbriplaadiga) raami kohale vead. Aga omandit tõestavaid pabereid on ikka vaja. Kui see mopeed tõesti dokusid väärib on kõige lihtsam osta mõne poisikese poolt romuks sõidetud rolleri dokud (kas koos romuks sõidetud isendiga või ilma) ja enda raamile vastavad numbrid peale lüüa. Kui rattal kleepse peal pole võid margiks ükskõik mida öelda.
Päikest!

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nehu
Postitusi: 13
Liitunud: 12 Mai 2010, 23:14
Tsikkel: Kawasaki KLX 650
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Mopeedi arvele võtmine

Lugemata postitus Postitas Nehu »

Tüübikinnitusega probleeme ei tohiks olla, vajalik kleeps on raamil olemas ja selliseid rattaid on 2016 märtsi seisuga Eestis arvel 22 tükki, ehk tüübikinnituspaberid on arkil olemas. Mis puudutab uue Vin-i raamile löömisesse, siis sellest püüan hoiduda ning ega ta tavatööriistadega tehes usutav jää ka.
Ratta aastaarv on 2006, Eestis vast müüdud enne 2011 aastat, seega ilmselt päris palju käest-kätte käinud. Isegi eelmise omanikuga ei õnnestunud enam kontakti saada, rääkimata kellegist teisest. Praeguse seisuga jääks üle vaid kinnitada paberil, et olen ainuomanik ja ostsin selle ratta uuena, kuid ostutšekk on kadunud.
Siinkohal tasub loota, et keegi pole kelleltki seda ratast sisse vehkinud varasemalt ning avaldust politseisse teinud, jääks vähe veider olukord.
Paberitest ainus mis ratta kohta üldse olemas, on user manual, pole küll mingi dokument, kuid ehk lihtsustab asja.


extremist
Postitusi: 603
Liitunud: 31 Aug 2010, 19:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Mopeedi arvele võtmine

Lugemata postitus Postitas extremist »

Nüüd on aasta möödas, olude sunnil on tekkinud ka endal suurem huvi selle teema vastu - kas said arvele?
Sain ka mnt ametilt vastuse: "... tuleb esitada kirjalik seletuskiri sõiduki soetamise kohta. Maanteeamet otsustab esitatud dokumendi alusel sõiduki registreerimise."
Mul see roller aastast 2001 (vist), tuli otse Hiinast suure karbi sees, dokke polnud, user manual ammu kadunud, aga VIN koodid olemas. Masinat omajagu moditud, sodiks lõigatud ja uuesti kokku jupitatud.

Ehk siis oleks tore teada inimestelt kes on selle läbi teinud, mis peale seletuskirja, palju maksab jne?

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Mopeedi arvele võtmine

Lugemata postitus Postitas simp »

extremist kirjutas:

Nüüd on aasta möödas, olude sunnil on tekkinud ka endal suurem huvi selle teema vastu - kas said arvele?
Sain ka mnt ametilt vastuse: "... tuleb esitada kirjalik seletuskiri sõiduki soetamise kohta. Maanteeamet otsustab esitatud dokumendi alusel sõiduki registreerimise."
Mul see roller aastast 2001 (vist), tuli otse Hiinast suure karbi sees, dokke polnud, user manual ammu kadunud, aga VIN koodid olemas. Masinat omajagu moditud, sodiks lõigatud ja uuesti kokku jupitatud.

Ehk siis oleks tore teada inimestelt kes on selle läbi teinud, mis peale seletuskirja, palju maksab jne?

Kui otse hiinast tuli, siis ilmselt on sul mingi pangaülekanne vms makse millega saad oma juttu kinnitada. Soovitaks see üles otsida.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”