Sõidueksami sooritamine?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


luud
Postitusi: 1
Liitunud: 16 Aug 2016, 09:10
Tänatud: 1 kord

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas luud »

Tegin täna Haapsalus. Kuna oma rattal vähe kilovatte, siis Motokoolituse rendirattaga. Platsil 8, aeglane slaalom (2 korda), aeglaselt otse, pidurdamine 50 km/h-lt, põiked 30 km/h ja 50 km/h. Siis Rohuküla sadamasse, ümber sadamahoone, siis linna ja mõned tiirud linnas (ühesuunalised tänavad, ringteed, ühesuunaliste ristmike ala jne.) Eksamineerija asjalik ja sõbralik härrasmees. Ise Haapsalut eriti ei tunne aga natuke sai enne tiirutatud. Usun, et kes enam-vähem sõita mõistab, siis võiks ka tehtud saada seal... Edu igatahes kõigile eksamineeritavatele.




crime
Postitusi: 2
Liitunud: 29 Dets 2011, 13:52
Tsikkel: kx250

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas crime »

Need kes Tallinnas teinud, kas sõitsite 110 alas 110-ga või 90-ga?

Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

See on B-kat eksamil samamoodi, algaja juht tohib sõita 90-ga, aga eksamil võib sõita 110-ga. Eksamil puuduliku kiirenduse ja liiga aeglase sõidukiiruse veaks lugemine on selline hall ala, juht peab iseenesest kiiruse valima vastavalt oludele, sh enda kogemusele ja võimetele. Mis aga arusaadavalt on viga on see, kui sa oluliselt kiirendad peale kiirendusrajalt välja keeramist. Seda jokutamist ei saa õigustada võimetele vastava kiiruse valikuga.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Eksamil tuleb sõita kiirusega, mis on teelõikudel lubatud (va juhul kui ilmastik seda tõesti ei võimalda)
Kui ei olda võimeline sõitma õige kiirusega siis leitakse võimalus eksam mitte sooritatuks lugeda. (minuaarust väga õige)
Kiirendus ja aeglustusradade sihtotstarbepärane kasutamine on samuti luubi all. Ehk kiirendatkase õige kiiruseni kiirendusrajal mitte sõidurajal!!!
Samuti kiiruse hoidmine (kui töllad linnas 32-56km/h kiputakse sind erinevates olukordades lisa eksimusi tegema panna, mis reeglina ei ole kuigi raske)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

MihkelATR
Postitusi: 60
Liitunud: 25 Juun 2016, 23:34
Tsikkel: Z1000
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas MihkelATR »

Tallinn. Eile, 16.05 panin e-teeninduses teooria eksami aja tänaseks, 17.05 kell 14.00. Peale edukat eksami sooritamist pakuti teenindusletis esimest sõidueksami aega 02.06. Seega hetkel Tlnas järjekord üle 2 nädala.
E: lohutati, et B katil esimesed ajad juulis :D


Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Tegin täna lõpuks a kati ära. Krt kui hea tunne! Olgugi et esimene kogemus oli juba 93-94a vanaisalt saadud izhiga ja sealt edasi erinevatel aegadel erinevate ratastega ilma lubadeta sõidetud, kuid nüüd ikka hoopis teine tunne. Ennem autokooli minnes olin veendunud, et oskan sõita, kuid suht kohe sain aru et liikluses rattaga ma sõita ei osanud. Sõitsin nagu autoga...
Igatahes ma soovitan küll kõigil võtta enda jaoks see aeg ja ratta sõit selgeks teha ning kui kindlus juba käes siis alles eksamile. Seda tuleks võtta kui investeeringut enda tervisesse.
Eksami tegin Mustamäel, eksamineerija oli suht muhe vana ja kõik läks hästi. Alguses sai kaalutud teisi väiksemaid linnasid kuid kuna Tallinna tänavad suht peas siis jäin selle juurde.
Kõik olulised punktid edukaks sooritamiseks on eelnevalt komentaarides lahti seletatud. Pärast eksamit jäin natuke jutustama ja vana ütles, et kõige olulisem ongi see, et inimene teab mis ta teeb ja tunneb ennast kindlalt ratta seljas. See kui minnakse ehku peale pidi kohe platsil välja paistma ja see mõjutab oluliselt tulemust.

Eriti hea oli see, et kohe pärast eksamit võis liiklusesse suunduda kui aus mees. Ma vanakooli mehena mõtlesin, et pean plastiku ära ootama. Nüüd juba 150 ausat km seljataga :)

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Krl »

MihkelATR kirjutas:

Tallinn. Eile, 16.05 panin e-teeninduses teooria eksami aja tänaseks, 17.05 kell 14.00. Peale edukat eksami sooritamist pakuti teenindusletis esimest sõidueksami aega 02.06. Seega hetkel Tlnas järjekord üle 2 nädala.
E: lohutati, et B katil esimesed ajad juulis :D

Eriti hästi said siis.
Ma hoian igapäev sellel mnt kodulehel regamisel silma peal ja paremat, kui 13.06 pole seal võimalik olnud saada eksamiajaks. Äkki peaks ka siis kohapeale küsima minema.


MihkelATR
Postitusi: 60
Liitunud: 25 Juun 2016, 23:34
Tsikkel: Z1000
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas MihkelATR »

Veebis pidi vähem aegu kuvama, koha pealt kiirem. E-riik ;)


Theo606
Postitusi: 9
Liitunud: 18 Apr 2017, 02:59
Tsikkel: VTX 1800

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Theo606 »

Krl kirjutas:
MihkelATR kirjutas:

Tallinn. Eile, 16.05 panin e-teeninduses teooria eksami aja tänaseks, 17.05 kell 14.00. Peale edukat eksami sooritamist pakuti teenindusletis esimest sõidueksami aega 02.06. Seega hetkel Tlnas järjekord üle 2 nädala.
E: lohutati, et B katil esimesed ajad juulis :D

Eriti hästi said siis.
Ma hoian igapäev sellel mnt kodulehel regamisel silma peal ja paremat, kui 13.06 pole seal võimalik olnud saada eksamiajaks. Äkki peaks ka siis kohapeale küsima minema.

Ma küsisin telefoniteel paar päeva tagasi mitmed kohad üle ja enne 20. juunit ei mainitud ühtegi sõidueksami aega. Sain endale teooriaeksami 25.05 Rakverre. Sõitu peab vb Hiiumaale tegema minema, poolteist kuud küll oodata ei jaksa.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Koduleht pakub 23mai haapsallu aega sõiduks. Ise tahaks ikka Tallinnas teha, pole seal Haapsalus ratastki kuskilt võtta.


oldbanana
Postitusi: 86
Liitunud: 19 Nov 2016, 01:22
Tsikkel: BMW F800GS
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas oldbanana »

Suht kohutavalt pikad need ooteajad, lootsin veel seeaasta oma A2 pealt A peale minna ja veel ka ratta osta aga selleks ajaks kui eksamiaega saab on pool hooaega juba läbi.
Ja ma ei tea kuskohast te seal E-teeninduses neid A kati sõidueksameid bronnite, mul on seal ainult jalgratta eksami bronn :lol: ( B ja A2 hetkel olemas vanust ka juba 32, ei tea miks jalgratast soovitavad mulle )

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Krl »

See eeldab et teooria tehtud juba.


oldbanana
Postitusi: 86
Liitunud: 19 Nov 2016, 01:22
Tsikkel: BMW F800GS
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas oldbanana »

A2 to A pole mingit teooriat ainult linnasõit, isegi platsi pole.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Ok, ei ole selle osaga kursis.

Igatahes peavad nad kuidagi saama signaali, et see huvi sul on, teha A-kat load ja sõidueksam. Siis see võimalus sinna tekib.
B pealt Ale minekul oli selleks A-kati teooria läbimine. Selle eelduseks omakorda mingi autokoolist tulnud luba jne.

Kasutaja avatar

arendaja
Postitusi: 285
Liitunud: 05 Mai 2007, 09:54
Tsikkel: Tenere 700
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas arendaja »

oldbanana kirjutas:

A2 to A pole mingit teooriat ainult linnasõit, isegi platsi pole.

Vaja kohale minna ja teha avaldus, et soovid "A2 to A" ja köhid riigilõivu ning saadki regada eksamijärjekorda. Täis A tingimused peavad regamiseks täidetud olema ehk vanus ja staaz.

Slr 650 > Gsxr 600 > Hornet 919 > Cbr1000rr > Mt09 > Tenere 700

oldbanana
Postitusi: 86
Liitunud: 19 Nov 2016, 01:22
Tsikkel: BMW F800GS
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas oldbanana »

Aga milleks siis see uhke koduleht, kui seal selliseid elementaarseid asju nagu eksamile regamine teha ei saa? Peab kohale minema nagu aasta oleks 1983.

Kasutaja avatar

arendaja
Postitusi: 285
Liitunud: 05 Mai 2007, 09:54
Tsikkel: Tenere 700
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas arendaja »

oldbanana kirjutas:

Aga milleks siis see uhke koduleht, kui seal selliseid elementaarseid asju nagu eksamile regamine teha ei saa? Peab kohale minema nagu aasta oleks 1983.

Lähed kohale siis küsigi seda seal :D

Slr 650 > Gsxr 600 > Hornet 919 > Cbr1000rr > Mt09 > Tenere 700
Kasutaja avatar

stiiv
Postitusi: 69
Liitunud: 02 Dets 2016, 20:59
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas stiiv »

Selle A2 -> A eksamiga on jah nii, et arvuti kaudu ei saa midagi teha. Büroos kohapeal võetakse soov vastu, maksad 26€ eksami eest ja 26€ uue loa väljastamise eest ja saadki teada oma eksami aja. Muud kunsti ei olegi. Võiks muidugi ka seda läbi e-teeninduse saada teha, aga hetkel seda võimalust (veel) ei ole.


rosco
Postitusi: 18
Liitunud: 20 Mai 2004, 15:42
Tänanud: 1 kord

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas rosco »

OldHorseNewTricks kirjutas:

Tegin täna lõpuks a kati ära. Krt kui hea tunne! Olgugi et esimene kogemus oli juba 93-94a vanaisalt saadud izhiga ja sealt edasi erinevatel aegadel erinevate ratastega ilma lubadeta sõidetud, kuid nüüd ikka hoopis teine tunne. Ennem autokooli minnes olin veendunud, et oskan sõita, kuid suht kohe sain aru et liikluses rattaga ma sõita ei osanud. Sõitsin nagu autoga...
Igatahes ma soovitan küll kõigil võtta enda jaoks see aeg ja ratta sõit selgeks teha ning kui kindlus juba käes siis alles eksamile. Seda tuleks võtta kui investeeringut enda tervisesse.
Eksami tegin Mustamäel, eksamineerija oli suht muhe vana ja kõik läks hästi. Alguses sai kaalutud teisi väiksemaid linnasid kuid kuna Tallinna tänavad suht peas siis jäin selle juurde.
Kõik olulised punktid edukaks sooritamiseks on eelnevalt komentaarides lahti seletatud. Pärast eksamit jäin natuke jutustama ja vana ütles, et kõige olulisem ongi see, et inimene teab mis ta teeb ja tunneb ennast kindlalt ratta seljas. See kui minnakse ehku peale pidi kohe platsil välja paistma ja see mõjutab oluliselt tulemust.

Eriti hea oli see, et kohe pärast eksamit võis liiklusesse suunduda kui aus mees. Ma vanakooli mehena mõtlesin, et pean plastiku ära ootama. Nüüd juba 150 ausat km seljataga :)

Lihtsalt sportlikst huvist ,et mis harjutusi platsil teha said ja kuhu linnas viidi?


Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

rosco kirjutas:
OldHorseNewTricks kirjutas:

Tegin täna lõpuks a kati ära. Krt kui hea tunne! Olgugi et esimene kogemus oli juba 93-94a vanaisalt saadud izhiga ja sealt edasi erinevatel aegadel erinevate ratastega ilma lubadeta sõidetud, kuid nüüd ikka hoopis teine tunne. Ennem autokooli minnes olin veendunud, et oskan sõita, kuid suht kohe sain aru et liikluses rattaga ma sõita ei osanud. Sõitsin nagu autoga...
Igatahes ma soovitan küll kõigil võtta enda jaoks see aeg ja ratta sõit selgeks teha ning kui kindlus juba käes siis alles eksamile. Seda tuleks võtta kui investeeringut enda tervisesse.
Eksami tegin Mustamäel, eksamineerija oli suht muhe vana ja kõik läks hästi. Alguses sai kaalutud teisi väiksemaid linnasid kuid kuna Tallinna tänavad suht peas siis jäin selle juurde.
Kõik olulised punktid edukaks sooritamiseks on eelnevalt komentaarides lahti seletatud. Pärast eksamit jäin natuke jutustama ja vana ütles, et kõige olulisem ongi see, et inimene teab mis ta teeb ja tunneb ennast kindlalt ratta seljas. See kui minnakse ehku peale pidi kohe platsil välja paistma ja see mõjutab oluliselt tulemust.

Eriti hea oli see, et kohe pärast eksamit võis liiklusesse suunduda kui aus mees. Ma vanakooli mehena mõtlesin, et pean plastiku ära ootama. Nüüd juba 150 ausat km seljataga :)

Lihtsalt sportlikst huvist ,et mis harjutusi platsil teha said ja kuhu linnas viidi?

Kopin siia ühele huvilisele privas kirjutatud teksti:

Läksin kohale ja kuna eksamineerijat veel ei olnud siis sain platsil harjutused läbi teha paar korda. See oli hea kuna Mustaka platsil on ruumi natuke vähem kui oma nn koduplatsil. See-eest koonuste paigutus lihtsam.
Eksam algas sellega, et kontrollis dokumente ja siis seletas rahulikult lahti mis ees ootab. Rääkis ära harjutused (Tõus, 8, jalakäia kiirusel sõit, põiked 30 ja 50 ning pidurdus... Rõhutas NB!!!! Kui koonuse pihta lähed oled läbi kukkunud ja kiirused 30 ja 50 on tähtsad õige kiirusega läbida, tõusu oleks saanud teha 2x vajadusel) ja seletas mis siis linnas toimuma hakkab. Andis natuke nõu kuidas sõita ja millele tähelepanu pöörata- kokkuvõttes sõida nii, et oleks ohutu endale ja teistele ning et ole manöövrites kindel ja soovis edu.
Siis palus rääkida rattast natuke, Rehvid, pidurid, tuled, kett... Ta ei viitsinud mind lõpuni kuulata ütles poole jutupealt ok asi selge ja käskis ratta selga ronida. Vahe märkusena minuarust on need teadmised nii elementaarsed ja vajalikud, et peaks olema une pealt selged ja mitte ainult teoorias, et näe see on rehv, see on ümmargune ja veereb vaid tegelt ka selged :) Tegin platsi järjest läbi - läks ca 5 minti kokku ja siis linna.
Alguses tõmbas endal värina sisse aga see läks üle kui Mäepealse tänavani jõudsin. Trass oli Ark-Trummi tn- siis Tipi mägi- Nõmme keskus- Hiiu raudteeülesõit (Rong tuli ja pidin ootama) - Hiiu kool-paar ühesuunalist tänavat Hiiul-Vabakas-Pärnu mnt kuni Saueni (70,90,110) Saue sillal ümberpöörd aeglustus/kiirendus rajad- ja tagasi linna poole kokku ca 45 minti.
NB! Seda ütles kohe alguses, et annab mingil hetkel korralduse sõita sihtpunkti ja kui oskan sinna minna siis pean ise sõitma ilma tema suunamiseta. Seega Saue sillal ütles, et "nüüd pääsküla raudteest üle, kadaka teed mööda arki tagasi-kas oskad" Siis noogutasin, et oskan ja vajutasin punni põhja ja sõitsin Arki ja eksam sooritatud. Üks märkus oli, et küsis mis kiirus oli kadaka teel, ma vastasin enesekindlalt et 40km/h. Oleks ma kokutama hakanud oleks läbi kukkunud kuna tal olevat vahepeal näidanud 47-49. Ma spidoka järgi sõitsin 40 või väike gramm peale. Ütles, et ok mahub vea piiridesse. Üldise sõidu kohta ütles, et hea enesekindel sõidumaneer aga näha on et pole minu ratas kuna paar korda maanteel tahtsin viiendalt käigult kuuenadale vahetada aga ratas oli aint 5 käiguline :)
Paar kohta Hiiul olid sellised kus ma tundsin, et kui ta laseb mul kuskile maha keerata siis ilmselt teen vea kuna ma ei märganud vaadata kas tänav millel sõitsin oli ühesuunaline või mitte. Hoidsin hinge kinni ja õnneks sõitsin otse ja jõudsin tuttavatesse tänavatesse.
Ja NB! Alguses ütles veel, et eksam ei ole autokool ja sellist jokutamist ei tohi olla. Sõitma pean sujuvalt, nii nagu teda taga ei oleksgi :)
Ühesõnaga tegelikult oli väga heatahtlik ja aus eksamineerija. Tundsin küll, et kõik oli enda oskustest kinni, et läbi saaks. Mingit läbikukutamist ja kiusu ma ei tundnud.

Kasutaja avatar

stiiv
Postitusi: 69
Liitunud: 02 Dets 2016, 20:59
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas stiiv »

Maanteeameti uudis: eksameid tehakse rohkem, kui varem: https://www.mnt.ee/et/uudised/maanteeam ... meid-vastu
Kui varasemalt arvati, et millenniaalid ei kipu juhiluba tegema nii agaralt kui nt. X-põlvkond, sest on olemas ju Uber ja Taxify, siis tundub, et Eestis siiski on endiselt huvi juhiloa ja oma auto vastu. Tõsi, mootorratta eksami sooritamise huvist siin uudises ei räägita.
Mis aga silma jäi ja kõlab päris uskumatult: Eksamitel torkab silma ka üks nn uue aja probleem - nutipõlvkonnal on raskusi eksami vältel keskendumise ja iseseisvalt liiklemisotsuste vastuvõtmisega,“ lisab Vanamõisa.

Oletame, et eksam läheb hästi, juhiluba on käes ja minnaksegi iseseisvalt liiklema. Kuidas toimub meil tulevikus see liiklemine kui pean arvestama, et osa (ma ei tea kui suur osa) liiklejatest ei suuda liiklemisotsuseid vastu võtta! ning lisaks on neil raskuseid keskendumisega. Kõlab kurjakuulutavalt.


shwcxz
Postitusi: 10
Liitunud: 24 Juun 2015, 12:45
Tänatud: 8 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas shwcxz »

Panen nii ajaviiteks oma paari aasta taguse eksamikogemuse kirja. Ehk on eksamiks valmistujatel hea pinge maandamiseks lugeda.

Olen kasvanud vene tehnika käekõrval ja lubadeta sõidustaaži on vist tänaseni rohkem kui seaduslikku. Pärast 10 aastast pausi otsustasin load teha, lääne ratta osta ning kunagise hobiga uuesti tegelema hakata. Nagu ikka, kõik algab autokoolist. Nii teooria kui sõidud läksid kui lumme lasta, kusjuures väga asjalik õpe oli. Sidur-pidur-gaas väga tutvustamist ei vajanud, aga see paiknemine, enese nähtavaks tegemine ja muu ellujäämisjutt läksid igati asja ette. Sõit samuti.

Sõidueksami päev. Kasutasin eksamiks autokooli ratast. Plaan nägi ette, et kohtume Raadil, võtan ratta ning sõidame ARKi ning pärast eksamit tagasi Raadile.

Jõudsin kokkulepitud ajal Raadile, seal ratas laiali ja mehed selle kallal askeldamas. Küsisin, et mis viga. Vastati, et esiratta laager läbi, aga kannatab eksami ära teha. Võtame mõõdu, et uus tellida, kohe-kohe paneme kokku tagasi.

No tore. Niigi eksami pärast kerge närv sees, nüüd siis see laagri jama ka. Kümnekonna minuti pärast oli ratas koos ning hakkasime ARK-i poole liikuma. Mina rattaga ees, sõiduõpetaja autoga järel. Nagu ikka. Juba esimesed meetrid tsiklisõitu leevendasid eksaminärvi ning tekkis hea kindel tunne, ideaalne eksamile minekuks. Paraku seda ei jätkunud kauaks.

Sain vast Raadilt umbes kilomeetri sõita kui ratta sipidomeeter nulli kukkus. No tore. Jackpot. Eksam alguseni oli mingi 20 minutit jäänud ja mul on ratas, mis ei näita sõidukiirust. Tõmbasin tee äärde ja sõiduõpetaja vaatas ratta kiire pilguga üle - kohapeal teha ei midagi ja kuna aega nappis, siis jäi kaks varianti - kas loobuda eksamist ja minna uuele katsele paari nädala pärast või hoida eksamil kiirust "tunde järgi". Minu valik. Kuna käes oli juunikuu ideaalsete sõiduilmadega, mul oma ratas ja sõiduvarustus ammuilma ostetud, siis mingid kahe nädala variandid jäid kohe kõrvale. Tuleb minna ja hakkama saada. Kui raske see liiklusvoolus enam-vähem 50-ga sõitmine ikka olla saab. Hulleimaidki asju elus tehtud.

Jõudsime ARK-i juurde lootuses, et selleks päevaks on seiklused läbi ja edasine kulgeb plaanipäraselt. Tutvusime eksaminaatoriga, tutvustati platsi ning reegleid, korra või paar sai ka läbi sõita.

Kõik väga tore, alustame eksamiga. Slaalom jms esimesed harjutused edukalt tehtud, kui ühtäkki avastasin, et rattal puudub esipidur. Heebel vajus kolksti põhja ja ei mingid pidurdamist. Sõitsin platsi servas seisva sõiduõpetaja juurde ja teavitasin teda olukorrast, aga nagu ikka, kohapeal teha ei midagi. Väga kõvasti ei julgenud rääkida kah, sest jagasin kohe ära, et kui eksaminaator sellest kuuleb, siis katkestab eksami ja tuleb 2 nädalat uut eksamit oodata. Eksami katkestamine tehniliste probleemida tõttu oleks iga selgelt mõtlava inimese jaoks igati mõistlik tegevus olnud, aga see selleks. Kõik, kes on kuu aega garaažis seisvat ratast vahtinud ja pikisilmi lubade saamist oodanud, arvatvasti mõistavad mind.

Mingi järgnev harjutus oli veel aeglasel kiirusel ning selle ajal avastasin, et kui esipidurit umbes 3 korda pumbata, siis hakkab uuesti võtma korraks. See info osutus hädavajalikuks, sest järgmine oli pidurdusharjutus, mida ilma esipidurita on vist praktiliselt võimatu sooritada. Tartu ARKi niigi väikesel platsil tuli kuskilt lipumastide alt kõnniteelt hoovõtuga alustada, vähemalt 50-ni kiirendada ja siis ettenähtud vahemikus pidurdada.

Pidurdusharjutus mootorrattaga, millel ei tööta ei spidomeeter ega esipiduri. Kas saab veel paremaks minna? Aga no mis seal ikka, väga pikalt polnud aega mõelda, siinkohal tuli ilmselt vene tehnika sõidukogemus kasuks(seal ei töötanud kunagi miski). Kiirendasin samal ajal esipidurit paaniliselt pumbates. Eksaminaator jälgis toimuvat küljepealt, seega vilkuvat pidurituld ta ei näinud. Esipidur toimis ja sain imeläbi harjutuse tehtud.

Kohe pärast seda teadsin, et nüüd on eksam tehtud kah ja nii oligi. Edasi suundusime linna ja maanteele sõitma ja see oli luba lebo. Sõitsin väga ettevaatlikult, palju ettevaatlikumalt ku vene ratastega vanasti. Kiirust hindasin "silma järgi", hoidsin paraja varuga pikivahet ning pidurdasin käikude ja tagumise piduriga.

Eksam edukalt sooritatud ja load käes. Teistele ei soovita.

Korras rattaga on see eksam ikka nagu jalutuskäik pargis.

Kasutaja avatar

rufusracing
Postitusi: 14
Liitunud: 20 Dets 2016, 20:24
Tsikkel: Suzuki SV650
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 1 kord

Sõidueksami sooritamine Mustamäel

Lugemata postitus Postitas rufusracing »

Tere,

Kuna kätte on jõudnud A-kategooria sõidueksam, siis mida peaksin teadma, et eksam edukalt sooritada Tallinnas, Mustamäel?
Nii B kui ka C kati olen teinud väljaspoolt Tallinnat ning Mustamäe piirkond on natuke võõras.
Kui on kellelgi mingit kogemust, siis palun andke teada.
Nt: Kas on mingi teatud suund mis eksami ajal võetakse (Nõmme)?
Muidugi on eksam iga kord erinev, aga kas on mingeid populaarsemaid suundasid?

Tänud!


Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Autodega tihti tiirutatakse kõikvõimalikel Mustamäe, Nõmme ja Õismäe kandi ringristmikel ja neid sealkandis on ikka päris palju.


liunts
Postitusi: 1
Liitunud: 14 Apr 2016, 11:24
Asukoht: Tallinn

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas liunts »

Theo606 kirjutas:
Krl kirjutas:
MihkelATR kirjutas:

Tallinn. Eile, 16.05 panin e-teeninduses teooria eksami aja tänaseks, 17.05 kell 14.00. Peale edukat eksami sooritamist pakuti teenindusletis esimest sõidueksami aega 02.06. Seega hetkel Tlnas järjekord üle 2 nädala.
E: lohutati, et B katil esimesed ajad juulis :D

Eriti hästi said siis.
Ma hoian igapäev sellel mnt kodulehel regamisel silma peal ja paremat, kui 13.06 pole seal võimalik olnud saada eksamiajaks. Äkki peaks ka siis kohapeale küsima minema.

Ma küsisin telefoniteel paar päeva tagasi mitmed kohad üle ja enne 20. juunit ei mainitud ühtegi sõidueksami aega. Sain endale teooriaeksami 25.05 Rakverre. Sõitu peab vb Hiiumaale tegema minema, poolteist kuud küll oodata ei jaksa.

Reedel Kärdlas oli esimene vaba aeg 12.juuli, seega ei pruugi olla kiirem. Samuti saab seal ainult kohapeal registreerida.

Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas srx »

Mustamäel tasub teada, et peaaegu iga teeots, mis pole suur ristmik, on õueala. Võibolla kohe ei paista välja, kui seal natuke kaugemale vaatad, siis näed, et see on õueala. Enamik majade vahele minevaid teid on õueala märgiga.

Mida see tähendab?
Tähendab seda, et õueala suubumine teele ei ole ristmik (nagu ka parklast väljasõit). Mis omakorda tähendab, et see ei lõpeta mõjuala.
Kui keegi on kuhugi kohe peale ristmikku pannud näiteks ajutise 30 märgi (10m piires tehakse mingeid töid) ja lõpu märki pole, siis pead sõitma päris pikalt enne kui mõni päris ristmik tuleb ja selle mõjuala lõpetab.
Kooli eksamil kukutati sellega mitemid läbi.


Teema algataja
Liisbeth002
Postitusi: 23
Liitunud: 08 Veebr 2017, 11:02
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Liisbeth002 »

jeeeee, täna hommikul tegin siis ka A-kat-i ära!!


hsgold
Postitusi: 54
Liitunud: 11 Mai 2017, 13:42
Tsikkel: Yamaha Fazer 600
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas hsgold »

Liisbeth002 kirjutas:

jeeeee, täna hommikul tegin siis ka A-kat-i ära!!

Palju Õnne!

Kuidas siis eksam kulges?
Nüüd saad ka ise näpunäiteid ja selgitusi jagada :D

Printeril tooner jälle otsas?!? https://toonerimees.ee


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Prets »

Tegin täna ka sõidueksami, küll seekord veel B-kati Pärnus. Hea chill, väga ei old hullu.

  1. juuni tuleb Tallinnas A2-kati sõidueksam teha. Pole Mustamäe-Nõmme kandiga üldse kursis, ei tea tänavaidki seal õieti. On lootust läbi saada või ikka veetakse ka kohtadesse, kus märke näeb kehvasti ja on nipikaid?
(togi)

Teema algataja
Liisbeth002
Postitusi: 23
Liitunud: 08 Veebr 2017, 11:02
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Liisbeth002 »

Oli üle ootuste lihtne:)
Valmistasin ennast ette ka teiste kogemustest, ise sõitsin kõikvõimalikke kohti läbi ,aga kokkuvõttes plats oli lihtne,käis nii kiiresti,et ei saanud arugi.
Eks ma ka harjutasin ka palju ja sain enda ratta tunnetuse nö kätte.
Linnasõidul viidi mind hoopis Tabasallu-Ranna teele..käsklusega teha poolel teel pööre kõrvaltänavale ja seal ümberpöörd tagasi Tallinna poole.
Ringtee lasi ta mul läbida akadeemia teel ja tagasi Arki! Sain suht aeglaselt sõita ,sest ette sattus mulle mitmes kohas õppesõiduauto,aga oli ka natuke kiiremaid kohti! :)

Ühesõnaga ma pabistasin rohkem kui asi väärt oli..õpetaja veel küsis lõpus,et kas ikka värised,ikka on külm? :D

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”