Sõidueksami sooritamine?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

MannyEric
Tsikkel: Honda XL1000V Varadero
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus #151 Postitas MannyEric » 29 Mai 2018, 15:37

Täna sai Tallinnas sõidueksam sooritatud.
Eelmisel nädalal vaatasin juhuslikult maanteeameti lehele ja seal oli aegu tekkinud, muidu on järjekord üle kuu. Neil on täiendav eksamineerija tööle võetud, nimi oli vist Raivo. Väga rahulik ja normaalne eksamineerija.
Enne sõitu palus veidi rääkida, mida kontrollida ja vaadata. Ütles kohe, et näidata pole vaja, lihtsalt räägi. Plats läks kiiresti, peale 8-t ainult küsis, et kas ma olen kindel, et tegin ikka 2 tervet kaheksat. Kehitasin õlgu, leppis sellega ja jätkasime teiste harjutustega. Plats tehtud, linnasõit. Trass kulges nii: Maanteeamet -> Heli -> Mäepealse -> Raja -> Akadeemia tee -> Järveotsa tee -> Paldiski mnt. -> Saunaküla, seal parklas ots ringi, tagasi Paldiski mnt. -> Tähetorni -> Kadaka pst -> Mäepealse -> Maanteeamet.

Sõit kulges viperusteta, maanteel sai ka ühest venivast rekkast mööda sõidetud, kiirus kasvas kusagil 110 alla, eksamineerijat see ei häirinud.
Tunne on ülev! :bsmile:

P.S. Suured tänud Motokarule ja Raidole, seda kooli soovitan!

Pilt
Kasutaja avatar

reimps
Tsikkel: Tuono V4R
Tänanud: 171 korda
Tänatud: 418 korda

Lugemata postitus #152 Postitas reimps » 29 Mai 2018, 17:56

ttt kirjutas:Kas keegi oskab soovitada kooli Haapsalus lisatundide võtmiseks? Ratas endal olemas.
Foorumis on teema läbi käinud, aga ma ei suuda leida.

Oot, sul pole lube vä?
I have an opinion and I'm not afraid to use it
Allergic to stupid people

ttt
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 11 korda

Lugemata postitus #153 Postitas ttt » 29 Mai 2018, 19:15

reimps kirjutas:
ttt kirjutas:Kas keegi oskab soovitada kooli Haapsalus lisatundide võtmiseks? Ratas endal olemas.
Foorumis on teema läbi käinud, aga ma ei suuda leida.

Oot, sul pole lube vä?

Nüüd on, eile sain. Võib õnne soovida :P

karlm.
Tsikkel: Cafe/Supermoto

Lugemata postitus #154 Postitas karlm. » 04 Juun 2018, 16:41

Tallinnas käisin mai keskel tegemas, keegi andrus/andres oli eksamineerija, vana koi raisk. Ebameeldiv inimene, ise eksisin kollase tule vastu ja täiesti arusaadav viga, et läbi mitte lasta kuid mis turja punaseks ajas ja vaiet kirjutama, et tutvuda arki sisese ringkaitsega lähemalt oli see, kuidas eksamineerija käitus pärast eksamit. Küsides eksamineerija käest videotõestust läks too onkel nii püha viha täis et õudne. Mootorratast ära lükates, et kaubikusse ajada karjus veel järgi "sa oled loll inimene" "debiil" ja "loodan, et sa siia enam tagasi ei jõua" :D Ulme. Riigiametnike "professionaalsus" ajab ikka naerma vahel :D Vaie muidugi positiivset otsust ei saanud, ega ma lootnudki seda. Ja ega ilmselt see samune nähvik eksamineerija töötab seal siiamaani edasi ja elab oma viha seal pinget täis eksamineeritavate peal välja

Paar päeva hiljem kuulsin, et ka tuttaval oli sama eksamineerijaga vägagi ebameeldiv olukord olnud kus silma opi läbinud inimest ei tahetud uskuda, et tal pole enam nägemist korrigeerivaid vahendeid vaja.

Nädal hiljem, Tartus, täiesti tundmatu liiklusega linnas minujaoks sai eksam sooritatud vigadeta ja pole erinevate arkis läbitud sõidueksamite jooksul näinud nii muhedat eksamineerijat kui oli see (vanem härrasmees mitte see teine noorem). Nimi kahjuks ei tule küll meelde kuid vägagi positiivne kogemus. Kiidan vähemalt Tartukaid ja Tartu mnt ametit, et moraali kõrgel hoiavad töötajate seas. :bsmile:
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Tsikkel: honda putukas :P
Tänanud: 35 korda
Tänatud: 19 korda

Lugemata postitus #155 Postitas kaimex » 04 Juun 2018, 16:45

See Tartu vanem mees küsis minu käest pärast sõitu, et kuna tagasi tahad tulla? Ütlesin, et ei tahagi. Siis ütles, et väga hea eksam läbitud. :D

ttt

Lugemata postitus #156 Postitas ttt » 04 Juun 2018, 17:03

Issand milline lisastress veel kui selline ebameeldiv kogemus selja taga :S Mina pabistasin ikka omajagu, aga muhe eksamineerija võttis kohe pinged maha. Pole vaja sellist lisastressi ju. Sellised lühikese närviga ei peaks eksamineerijana töötama.
Kasutaja avatar

Kontovaba
Tsikkel: Honda CBR600 FS
Tänanud: 2 korda

Lugemata postitus #157 Postitas Kontovaba » 04 Juun 2018, 17:17

Peaaegu 2 nädalat tagasi sai ka enda sõidueksam Tartus tehtud. Eksamineerijaks Toomas Meiel (kõrvalmärkus: nimed, vead jms on kõik maanteeameti iseteeninduses pärast eksamit saadaval - postkasti peab vaatama).

Plats: slaalom, aeglane sõit, pidurdamine 50km/h pealt. Põige 30km/h ja 50km/h pealt. Esimene põige 50km/h kiirusel läks nihu, sest väänasin kiiruse liiga suureks ja ei saanud oma rajale tagasi (torbikut ümber ei ajanud).
Sõit: Maanteeametist välja ja Turu tänavale, Turu tänavalt Ihaste sillale, läbi Ihaste Räpina poole (seal ütles mulle, et tee nüüd esimesel võimalusel tagasipööre Tartu poole), linna tagasi, K.J.Petersoni ja Kivilinna kooli vahelt läbi, alt fooriga ristist (kus Sõiduõppe OÜ plats) paremale, Eedeni ringist teine väljasõit ehk otse, Pikk-Raatuse ristist vasakule, Narva mnt-Raatuse rist vasakule, Kaubamaja risti ja sealt vasakule, Kvartali juurst kohe paremale Kalevi tänavani, Kalevi-Soola ristist vasakule, kuni keelumärgini, sealt paremale ja mööda munakivi teed üles Tähe tn poole, Pargi-Tähe ristist vasakule, siis otse, kuni Aardla-Tähe ringristmikuni, sealt paremale ja kohe uuesti vasakule Tähe tänavale ning Maanteeametisse tagasi.

Sõidu ajal tekkis lahkarvamus sellest, et jalakäija viipas mulle ülekäiguraja juures käega, et ma edasi läheksin, ma siis läksin, sest minu silmis toimib liiklus vastastikkusel suhtlusel ja mõistmisel, eksaminaator jäi ikka sinna seisma ja andis teed. Siis ütles mulle raadiosaatjasse, et ma esimeses kohas peatuse teeksin, kus võimalik - mõtlesin juba, et selge, eksam läbi. Jäime pidama, rääkisime asjad ära, seletasin, et mulle viibati edasiminemiseks. Saime räägitud ja lasi eksamit jätkata, sest Tema seda viipamist ei näinud. Teine olukord oli, kus minu jaoks ei kõndinud jalakäia veel ülekäiguraja suunaski, aga eksaminaator tõmbas varem hoo maha ja pidi jalakäijale teed andma. Kolmas olukord oli Kvartali juures parempööret tehes. Mina liiklusohtlikku olukorda ei tekitanud, tegin manöövri, ilma, et oleksin pidanud teed andma, eksaminaator pidi andma. Sain lõpuks topeltvea, sest muus osas oli kõigega rahul ja eksami sain sooritatud. Millise kaks neist kolmest Ta veaks luges, ma enam küsima ei hakanud.

Aga tunne on küll selline, et kui oleks natukene rohkem vaielnud, siis oleks läbi ka kukutanud.
Viimati muutis Kontovaba, 04 Juun 2018, 18:46, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

reimps

Lugemata postitus #158 Postitas reimps » 04 Juun 2018, 17:19

ttt kirjutas:Issand milline lisastress veel kui selline ebameeldiv kogemus selja taga :S Mina pabistasin ikka omajagu, aga muhe eksamineerija võttis kohe pinged maha. Pole vaja sellist lisastressi ju. Sellised lühikese närviga ei peaks eksamineerijana töötama.

Ma vahepeal kahtlesin, oled sa naine või inimene. Nüüd sain kinnitust.
Kasutaja avatar

Jesper
Tänanud: 88 korda
Tänatud: 185 korda

Lugemata postitus #159 Postitas Jesper » 04 Juun 2018, 17:43

karlm. kirjutas:vana koi raisk

Nojah, mul isiklikult oleks ka närvid läbi, kui peaks päev päeva järel kõrvalistmel surmalähedasi olukordi taluma :D

Minuarust pole mõtet enda elu selle vastastikuse närvitsemise ja protsessimisega keeruliseks teha, isegi kui endal on tegelikult närv sees, siis seda ei pea ju välja näitama. Jah, teoreetiliselt on riigiametnik "rahva teenistuses", aga nutikam on see enne eksamit ära unustada - võib ju seal "turja punaseks" ajada, aga päeva lõpus oled ikka ise see loll, kes ilma lubadeta edasi sitsib. Äkki poleks veidi rahulikumalt võttes see kollane tuli ka märkamata jäänud.

Mis puudutab neid igatpidi viipavaid jalakäijaid, siis see on vana tõde mida kõik vähe elukogenumad autoõpetajad räägivad, et eksamil sa lähed kasvõi ise ja võtad jalakäijal käest kinni ja juhatad ta üle tee, isegi kui ta on veel kaugel, isegi kui ta viipab jne. Tsiklieksamil tekibki täpselt see moment, et sinu jaoks ees on ta veel kaugel, aga eksamineerija tuleb pikivahega sabas ja tema jaoks on pilt juba teine. Eksami point ei ole jõuda võimalikult sujuvalt punktist A punkti B, vaid kontrollida su teadmisi - lihtsam on ise kohe see jalakäija üle laskmise linnuke paraja varuga ära korjata, sest kui korra 50-50 olukorra teed, siis raudpauk jälgitakse sind edaspidi selle võrra terasemalt.

will111
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 158 korda

Lugemata postitus #160 Postitas will111 » 04 Juun 2018, 18:15

Jesper, inimene ei saa kahjuks väga valida, et "ma nüüd lülitan oma närvid välja". Võibolla kui eksamite sooritamine ei oleks selline krdi loterii ja iga liigutus ei maksaks 60 euri siis oleks samas ka inimeste närv selle olulise toimingu juures väiksem.
Eksamineerija aga on küll, ja kohe päris kindlasti see osapool transactionist, kes esiteks ei TOHI olla ei närvis ega pinges, ja teiseks ta ei tohiks ka närvi minna misiganes "surmalähedaste" olukordade pärast. Kui ei saa hakkama, tuleks valida mõni teine töö omale. Õigemini, mitte hakkama saajad peaks automaatselt välja vahetatama. Et jah, mina ei leia, et eksamineeritav peaks olema see, kes oma "tundeid" iga hinna eest vaka all hoiab ja eksamineerija see, kee sõimleb ning kedagi kuskil perse saadab. Viisakaks peaksid muidugi jääma mõlemad. Aga oma sõidu videosalvestise küsimine minuteada ei ole mingi suur ebaviisakus, vaid see on iga inimese õigus.

ttt

Lugemata postitus #161 Postitas ttt » 04 Juun 2018, 18:47

reimps kirjutas:
ttt kirjutas:Issand milline lisastress veel kui selline ebameeldiv kogemus selja taga :S Mina pabistasin ikka omajagu, aga muhe eksamineerija võttis kohe pinged maha. Pole vaja sellist lisastressi ju. Sellised lühikese närviga ei peaks eksamineerijana töötama.

Ma vahepeal kahtlesin, oled sa naine või inimene. Nüüd sain kinnitust.

Kumma tulemuseni su sotsiaalteaduslikud uuringud viisid siis? xD

Minul võttis veel pinget maha eksamineerijaga asjade kokku leppimine. Kuna tegin eksamit Kuressaares, siis seal on tavaline, et kui praami pealt tulijad linna jõuavad, võid vasakpööret tegema jäädagi. Ütles et sõida oma sõitu, aga kui side ära kaob, jää sobivas kohas tee ääres seisma ja oota järgi. Ohutus eelkõige jne.
Viimati muutis ttt, 04 Juun 2018, 22:08, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Kontovaba
Tsikkel: Honda CBR600 FS
Tänanud: 2 korda

Lugemata postitus #162 Postitas Kontovaba » 04 Juun 2018, 18:50

Jesper kirjutas:
karlm. kirjutas:vana koi raisk

Mis puudutab neid igatpidi viipavaid jalakäijaid, siis see on vana tõde mida kõik vähe elukogenumad autoõpetajad räägivad, et eksamil sa lähed kasvõi ise ja võtad jalakäijal käest kinni ja juhatad ta üle tee, isegi kui ta on veel kaugel, isegi kui ta viipab jne. Tsiklieksamil tekibki täpselt see moment, et sinu jaoks ees on ta veel kaugel, aga eksamineerija tuleb pikivahega sabas ja tema jaoks on pilt juba teine. Eksami point ei ole jõuda võimalikult sujuvalt punktist A punkti B, vaid kontrollida su teadmisi - lihtsam on ise kohe see jalakäija üle laskmise linnuke paraja varuga ära korjata, sest kui korra 50-50 olukorra teed, siis raudpauk jälgitakse sind edaspidi selle võrra terasemalt.

Kogemuse võrra rikkam ja õnneks lahenes positiivselt, kuid saan selle soovituse nüüd teistele edasi anda.

R1vo

Lugemata postitus #163 Postitas R1vo » 12 Juul 2018, 18:56

Tere. Uus üritaja siin :) Varsti raplas eksam tulemas ja siit ka mõni küsimus ,et kus Raplas eksami plats asub ? Ja kuidas seal üldiselt suhtumine jms on, kuskilt vanast teemast lugesin ,et platsil peab käemärke kasutama suuna näitamiseks jne?
Kasutaja avatar

reimps

Lugemata postitus #164 Postitas reimps » 12 Juul 2018, 20:38

Käemärke võidakse küsida, sest need seks puhuks, kui sul suunad katki või misiganes tõrge. Muidu platsieksamil suuna nõudmine - nooh, suht debiilne nõue, sest sa ei osale liikluses, vaid oled muule liiklusele suletud alal. Ehk siis ei nõuta, tsekka ise A-kategooria eksamijuhendist, guugeldades tuleb välja see.

unabl4
Tänanud: 7 korda

Lugemata postitus #165 Postitas unabl4 » 07 Aug 2018, 23:53

Yay. Sai siis Tallinnas sõidueksami edukalt sooritatud :)
Plats: Sõidu alustamine tõusul, 8, otse sõitmine sammukiirusel, 50 km/h pidurdamine, 30/50 km/h põiged.
Linnasõit: MNT plats, Heli, Mäepealse, Raja, Akadeemia tee, Ehitajate tee (ringristmikul esimene väljas), Turu plats (mööda Nõmme turu), paremale Pärnu mnt poole, Lauliku,(samaliigiliste ristmikute ala) Sisaski, Mesila, Varbola, tagasi Pärnu mnt (samas suunas), ringristmikul teine välja, ringristmikul Saue suunas (teine välja), Tallinn-Pärnu-Ikla, silla all, siis paremale - ronime silla üles, otse, sillast alla tagasi Tallinna poole, Tallinn-Pärnu-Ikla, vasakule Pärnu mnt-le, ringristmikul teine välja, Kadaka pst, Mäepealse, Heli, MNT plats.
Ainuke komentaar eksaminaatorilt oli, et "30" alas sõitsin vahel palju kiiremini. :D
P.S. Soojalt soovitan Gestani autokooli. :)

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline