Sõit ja terviseriskid.

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

KIBU kirjutas:
Spoiler

...................
peale selgroo vigastust (pea 6a tagasi) olen kuulnud palju erinevaid lugusid lihaste trenimisest ja normipiires liikuvusest. praeguseks olen aru saanud, et enamus nendest jutuvestjatest tegelikult ei teadnud mida nad räägivad. minul lõppesid tõsisemad seljahädad alles peale füsioteraapia ja võimlemise lõpetamist/poolelijätmist.
kuna ma olen omal nahal tunda saanud mida ebapädev füsioterapeut "suudab" siis mina pädevat "otsida" e. katsetada küll ei julge/oska.
Kui võimalik siis palun soovita (nt erasõnumiga) kus tehakse pädevat füüsilist läbivaatust mis oleks enamat kui "pealevaatamine" ja kommentaar, et liikuvus on normi piires ja kes on pädev füsioterapeut?

Ma olen selle asjaga nüüdseks 15a tegelenud ja meditsiini süsteemis haigekaasa raha eest pole ma mingit toimivat abi saanud.Sama mis sul,ravivõimlemine jne,aga asi taandub selle taha,et pole tehtud pädevat uuringut ja pole ka pädevat tegelast,kes seda uuringu tulemust analüüsiks.Teoreetiliselt on asi lihtne,aga praktikas kahjuks mitte nii väga.Treenida neid vastaspoole lihaseid nii,et ka mingi tulemus oleks, olevat suht ebareaalne.Seda on mulle mitu arsti(füsioterapeuti) selgeks teinud.
Praegu käin Nõmmel ühe mehe juures,kes on füsioteraapiaga tegelenud aastaid ja lisaks on ta ka nõelravis ilmselt üsna tugev.Mina saan sealt abi ja ilmselt päris paljud saavad.Olen oma silmaga näinud tegelast,kes toodi sinna ratastoolis ja kolme nädala pärast juba komberdas ise uksest sisse.Tema antud võimlemis-pingutus harjutused minu puhul toimivad,kui ise oled järjepidev,siis on kõik ok.Aga kuna inimene hakkab ,siis kui kõik hästi natuke vahele jätma ja siis enam nii hästi pole.teen paari aasta tagant nädala paari pikkuse seansi(igapäev)ja päris pikka aega on ikka täitsa nagu poleks kunagi mudagi viga olnudki.



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kurisookaru
Postitusi: 444
Liitunud: 13 Apr 2004, 19:15
Tsikkel: Yamaha Super Tenere/Tenere 700
Asukoht: Vetla-Tallinn-Vetla
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 67 korda
Kontakt:

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas kurisookaru »

Heikik kirjutas:

See, miks sul kaebused mõneks ajaks ära lähevad, on tingitud hoopis muudest teguritest. Kiropraktik lihtsalt seletab natuke...omamoodi. Aga see pole meditsiinilises mõttes päris tõene. Ja seda aeg-ajalt vaja mineva "järelhoolduse" asja annaks enamike seljahädade puhul muu asjakohase sekkumisega ära jätta. Paraku jääks siis ära ka kiropraktiku teenistus...

Olin samuti pikalt hädas seljaga (diskid liikusid selgroos), avaldus see nii, et puus kas siis parem või vasak mingi hetk enam lihtsalt ei toiminud ja kõik, ehk et kõndimine oli paras jama. Ja muidugi mõnus valu sees. Käisin erinevate arstide vahet pikalt, keegi midagi tarka öelda ega teha ei osanud. Aga põhiline ikka oli, et tuleb lõigata. Noa alla minna...no no no. Leidsin kodukandist (Aravete) tuttava juhatusel kiropraktiku. Võtsin oma rõntgenipildid ja muu ravipaberid kaasa. Vana uuris neid pikalt, nii pooltundi soojendas mu lihaseid ja siis järgmine tund oli selline piinamine, et piss püksis. Sinna läksin kuidagi moodi liibates, välja tulin sirgeseljaga nagu poleks midagi olnud. Sellest nüüd üle viie aasta möödas, siiani on olnud ok, välja arvatud mõned korrad aga olen harjutustega ise hakkama saanud.
Mina ei alahindaks kiropraktikuid, kui kurat ikka aastaid oled valudes ja siis mingi vend võtab sult selle paari tunniga ära, isegi kui see on mõneks ajaks, siis ikkagi on see jube hea. Parem igatahes kui valuvaigistitega oma seedimine peeti keerata.

Tsikliga sõitmine (matkaenduuroga) metsavahel või kruusa lasta tegi üldiselt asja paremaks (loe võimlemine ratta otsas), suur pingutus oli vahel sinna selga saada ainult :wack:

:bsmile:

Karu

Sõida ise ja lase teistel ka sõita
----------------------
Yamaha Super MatkaMudaKolakas XTZ
http://www.kurisoomoto.com Kesk-Eesti Tuur 2022
http://www.streetmoto.ee
Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

Huvitav, et keegi pole välja toonud külmetamist ja kuulmiskadu ning vibratsioonitõbe.
Meie kandis (laiuskraadil) pakuks, et liigesehaiguste/vaevuste peamisi muresid - külmetamine - on ka tsiklisõidul üks väga suur mõjutaja.
Labakäed, kael ja põlved. Mõnede tütarlaste puhul, kes väga kahtlaselt riietuvad rattal (pigem vist seljakotid), ka selja külmetamised jms.
25-selt kannatas gixxeri peal kõveras sõita ka -2 kraadi juures ja polnud häda midagi. Tänaseks alla 5+ kraadi väljas olles ilma normaalse varustuseta keeldub keha päris kõiki asju tegemast - ehk tuleb ise juba targem olla ja noorematele infot jagada, et see varane jamps oleks targem ära hoida.

Kuulmiskahju - nu - mul endal on varasemalt pärit see muudest huviringidest, kus sai valju häälega agregaate opereeritud - aga käisin arsti juures ühe teise murega ja tehti väga lihtsalt selgeks see, et kui tahad vähegi 50+ ealiselt veel midagi kuulda ja ilma tuigerdamata kõndida, siis kasutad ALATI kõrvatroppe ja säästad sellega ka palju energiat.

Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Snowhite kirjutas:

Kuulmiskahju - nu - mul endal on varasemalt pärit see muudest huviringidest, kus sai valju häälega agregaate opereeritud - aga käisin arsti juures ühe teise murega ja tehti väga lihtsalt selgeks see, et kui tahad vähegi 50+ ealiselt veel midagi kuulda ja ilma tuigerdamata kõndida, siis kasutad ALATI kõrvatroppe ja säästad sellega ka palju energiat.

No sellega oleks tänapäevasel noorel alustuseks ilmselt kõige lihtsam viis kõrvaklappidega valju muusika kuulamise lõpetamine.Ka kiivriga pidev muusika kuulamine ei ole kuulmist parandav vaid pigem vastupidise tulemusega.Müra sõidutuulest on ilmselt kõige leebem kahju jättes musa ja ka valju hääle sumpast kõrvale.
Ilmselt korralik kiiver ei lase tuulemüral küll olulist kahju tekitada,kui neid teisi lisasid on välditud.Ma muideks kinnise visiiriga oma ratta mootorit ja ka sumpast tulevat häält, sõiduajal praktiliselt ei kuulegi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas ttt »

kris. kirjutas:

Hei,

on keegi sõidu ajal pulssi jälginud? Minul vähemalt on koguaeg umbes selline nagu intensiivsel kõndimisel ... Kuidas see võiks tervisele mõjuda - pulss üleval aga füüsilist koormust nagu otseselt ei ole (maanteel kruiisimine)?

terv
Kris.

Pakun, et mis ta muud moodi ikka mõjub kui kõndimine :D

Krl kirjutas:

Sellega meenuvad naised, kes räägivad, et nemad küll jõusaali ei lähe, sest need naiskulturistid keda laval näha, on ju koledad.
Jah. Nagu sinna minek teeks neis samasugused jurakad kohe, ilma, et õigel ajal pidama saaks :D

Jah, ikka ja jälle leidub naisi, kes arvavad, et nad ilma steroide süstimata üleöö põkkideks muutuvad. Huvitaval kombel pole selliseid päriselus nähtud. Keskmine naine peab ikka kõvasti vaeva nägema, et üldse midagi kasvaks ja sellele lisaks veel PALJU ja ÕIGEID ASJU sööma.

Keskmisele kodanikule soovitaks palju liikuda (pigem just igapäevane jalgsi käimine jms kui korra nädalas tunni ajaga trennis pooleks tõmbamine), sest kui sa jala ei käi, vett ei joo, päeval istud 8h, kodus ka veel natuke istud pärast, siis seda ei tee tasa isegi igapäevane 2-tunnine intensiivne treening. Päevane kulutatud energia hulk jääb ikka üsna tagasihoidlik. Ja kes enne sportinud ei ole, siis tasub vaikselt alustada.

Räägiti ka seljahädadest.. mul on nii, et selg hakkab valutama, kui ma ei tee trenni, seega motivatsioon on alati olemas :D See ei ole ka päris normaalne vist.


Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Korra mõtlesin sellepeale, et tsikliga näiteks liiga kiiresti sõitmise ajal hüppab põõsast välja herr politsei, kui kõrgele lööb pulsi, kas antud hetkel infarkti suremine liigituks statistiliselt mootorratta otsas suremiseks, või liiklusõnnetuseks? Kas "maakera" pole mitte üldse nõgus, sest muidu voolaks vesi üle serva...Minu selg on ka kahtlane, aitab ainult pidev rahmeldamine või saun, eriti efektiivne on kümblustünn, saab paar nädalat jälle ilma valudeta, mootorrattaga liiklus ei aita, metsas lollitamine aitab.


Teema algataja
joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas joha123 »

omalt poolt läinud aastal kaela närvipõletik saadud alt lahtise varukaga sõitmisest kevadel. oli vaja mingite suvekinnastega, mis varukat ei katnud, kekutada. nüüd on pikaks seda jama. kael oli soojas. 1 tuttav rinkamees konstateeris tagantjärel minu lollust.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas pühak »

Mul oli tsiklisõidust isegi tervise mõttes korra kasu, tõi esile vaikselt varjus olnud probleemi, samuti kaelaga. Hakkas nimelt kael turja kohalt valutama, eriti pärast pikemat sõitu. Kurtsin oma muret kellelegi meditsiiniala inimesele, see küsis kohe pikema sissejuhatuseta, et palju ma päevas vett joon. Tuli siis tunnistada, et teinekord üldse mitte. Käskis vähemalt liiter päevas omale sisse kallata ja kaelavalud kadusid paari kuuga. Lisaks ka muud liigesed tundsid end paremini. See meditsiiniinimene seletas tookord, et kui kehas on vedelikku vähe, jäävad liigesed kuivale ja kael pidavat esimene olema, mis tunda annab. Sõidu ajal mingi tuulesurvele vastuhoidmine ikka toimub ja sellepärast siis tsiklisõit tegi asja akuutseks.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas Heikik »

KIBU kirjutas:

peale selgroo vigastust (pea 6a tagasi) olen kuulnud palju erinevaid lugusid lihaste trenimisest ja normipiires liikuvusest. praeguseks olen aru saanud, et enamus nendest jutuvestjatest tegelikult ei teadnud mida nad räägivad. minul lõppesid tõsisemad seljahädad alles peale füsioteraapia ja võimlemise lõpetamist/poolelijätmist.
kuna ma olen omal nahal tunda saanud mida ebapädev füsioterapeut "suudab" siis mina pädevat "otsida" e. katsetada küll ei julge/oska.
Kui võimalik siis palun soovita (nt erasõnumiga) kus tehakse pädevat füüsilist läbivaatust mis oleks enamat kui "pealevaatamine" ja kommentaar, et liikuvus on normi piires ja kes on pädev füsioterapeut?

Vastasin erasõnumiga.

kurisookaru kirjutas:

Olin samuti pikalt hädas seljaga (diskid liikusid selgroos), avaldus see nii, et puus kas siis parem või vasak mingi hetk enam lihtsalt ei toiminud ja kõik, ehk et kõndimine oli paras jama. Ja muidugi mõnus valu sees. Käisin erinevate arstide vahet pikalt, keegi midagi tarka öelda ega teha ei osanud. Aga põhiline ikka oli, et tuleb lõigata. Noa alla minna...no no no. Leidsin kodukandist (Aravete) tuttava juhatusel kiropraktiku. Võtsin oma rõntgenipildid ja muu ravipaberid kaasa. Vana uuris neid pikalt, nii pooltundi soojendas mu lihaseid ja siis järgmine tund oli selline piinamine, et piss püksis. Sinna läksin kuidagi moodi liibates, välja tulin sirgeseljaga nagu poleks midagi olnud. Sellest nüüd üle viie aasta möödas, siiani on olnud ok, välja arvatud mõned korrad aga olen harjutustega ise hakkama saanud.
Mina ei alahindaks kiropraktikuid, kui kurat ikka aastaid oled valudes ja siis mingi vend võtab sult selle paari tunniga ära, isegi kui see on mõneks ajaks, siis ikkagi on see jube hea. Parem igatahes kui valuvaigistitega oma seedimine peeti keerata.

Tsikliga sõitmine (matkaenduuroga) metsavahel või kruusa lasta tegi üldiselt asja paremaks (loe võimlemine ratta otsas), suur pingutus oli vahel sinna selga saada ainult :wack:

:bsmile:

Karu

Ma ei ütle, et kiropraktiline sekkumine pole teatud juhtudel omal kohal. Lihtsalt väga tihti sellest ainuüksi ei piisa (ütlen seda kui inimene, kelle erialasesse ettevalmistusse kuuluvad muu seas ka oskused neid samu manuaalseid võtteid rakendada). Ja mul ajavad harja punaseks tegelased, kes on patsientidele meditsiinilises mõttes jama ajanud, ja mida mina siis hiljem ümber pean lükkama hakkama, et patsient minu antavaid juhiseid kuulda võtaks. Igasugused lülisamba "paika panemised" ja "liikuvad diskid" on sama loogiline jutt, kui see, et kolvid töötavas mootoris omavahel kohti vahetavad. Manuaalsed võtted on võimas tööriist valu vähendamiseks, kui asja osata, aga seda pole mõtet patsiendile esitleda kui mingit hookuspookust. Mul on hea meel, et abi said (mis iganes sul tegelikult viga oli) ja ilmselt sind ennast see takkajärgi enam nii väga ei huvita ka - seega vabandan, mu professionaalne kretinism lööb lihtsalt vales foorumis välja. :D Üritan end nüüd talitseda ja pikemat seletust sel teemal vältida, sest muidu oleks see targutamine. :mrgreen:

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC

Teema algataja
joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas joha123 »

Rannamaa juures mitmed korrad kaela ragistatud. esimene kord oli päris ehmatav, igasugu sita lõpuga filmikangelaste näited tulid meelde. vahe on selles, et filmis keeratakse pead 1x ühes suunas, ehk seniilsete praktikute manu mitte minna...
hää ravim on ka adrenaliin- peale Tartu maratoni ei tarbinud 3 päeva põletikuravimeid, ehkki suur pingutus eeldanuks just närvivalu hullemaks minemist. teaduslikult siis adrenaliin koos noradrenaliiniga ( meie oma kehasisesed bioloogiliselt aktiivsed keemilised ained, on närvisüsteemi aktiveerivaks mediaatoriks) ja seega ongi extreemoludes tihti valu nagu pühitud seest, kahjuks mitte pikka aega.
kui ikka vaja igasugu põletikest, mis meie kliimaga kaasas käivad, lahti saada, istu lennukisse ja juba kusagil Barcast allpool tunned juba lennujaamast väljudes end terve inimesena.


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas ttt »

Soovitaks seda adrenaliini asja siiski vältida, kui on tõsiseid terviseriske :D Niimoodi maratonidel surraksegi.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas will111 »

no adrenaliin siiski päris 3 päeva nüüd ei mõju ja miski ravim ta ei ole :D lühiajaliselt mõjub ta väga efektiivse valuvaigistina muidugi küll, valuvaigisti - mitte ravimina! Kui kunagi ühe karjääri taga sõites otse suurde paekivirahnu hunnikusse lendasin dressides siis jätkus väriseds jõudu sealt kohe püsti tõusta, rataski koos iseendaga välja sikutada ning koju sõita. pool tundi kuni tunnike hiljem siiski saabus see reaalsus, et üle terve keha valutas selliselt, et kergelt kiskus pilti kotti. siis sain aru, mida tähendab endurot sõita...endure the pain and suffer patiently :lol:

adrenaliini mõjude kohta on näiteks siin väga täpselt kirjas: https://www.hormone.org/hormones-and-he ... adrenaline


Teema algataja
joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas joha123 »

nats liigutamist ei tee paha, kestad suvel kauem...

nats teistmoodi
peale pikka sõitu

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

See ka:


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas ttt »

Mul oleks mingeid käelaba harjutusi vaja :D Kippusid teised ära väsima ja valutama õppesõidu ajal sidurdamisest ja pidurdamisest. Tavaolukorras loodetavasti nii hullult võimlema ei pea muidugi :P

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Netis on küll väga vastakaid arvamusi, aga ma tõin Prismast selle käepigistamise seadme ning olen nüüd juba paar kuud hommikuti sellega möllanud - tundub et natuke ikka aitab armpumpi vastu.

Rohkem aitab ilmselt see kui kasvõi 2x nädalas sadulasse jõuaks, anoh mis teha kui päevad nii lühikesed on, peab õiget asja tubaste tegevustega asendama.

61OMHluq9OL._SL1000_.jpg
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Toas teed sellega :-)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

reimps

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas reimps »

ttt kirjutas:

Mul oleks mingeid käelaba harjutusi vaja :D Kippusid teised ära väsima ja valutama õppesõidu ajal sidurdamisest ja pidurdamisest. Tavaolukorras loodetavasti nii hullult võimlema ei pea muidugi :P

Davai, personaalsed käelabaharjutused, astu läbi :mrgreen:


Teema algataja
joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas joha123 »

midagi eriti head, selle kuti juttutasub kuulata...


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas ttt »

reimps kirjutas:
ttt kirjutas:

Mul oleks mingeid käelaba harjutusi vaja :D Kippusid teised ära väsima ja valutama õppesõidu ajal sidurdamisest ja pidurdamisest. Tavaolukorras loodetavasti nii hullult võimlema ei pea muidugi :P

Davai, personaalsed käelabaharjutused, astu läbi :mrgreen:

Ma mõtlesin, et selleks peab midagi jõuliselt pigistama.. :D aga nojah mis kellelegi meeldib :D


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas will111 »

reimps, a sa tule näita ise ette. vaatan ka ja õpin kuidas need personaalsed käelabaharjutused käivad :D


reimps

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ma ei saa, mina õpetan vaid vastassugusid, olen siuke traditsioonilise suhtumisega :nono:

Kõik eeldusel, et ttt on siiski naine, aga ma ei ole tegelikult üldse süvenenud :)


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Võiks öelda, et lähem vaatlus kinnitab sulle jäänud muljet...nii et tähelepanekud on olnud õiged :D


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas ttt »

Sellepärast siis meestel ei olegi kunagi sama muret mis naistel.. et sidur/pidur käib liiga raskelt jne :P Polegi enne mõelnud sellele, silly me..


reimps

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas reimps »

ttt kirjutas:

Sellepärast siis meestel ei olegi kunagi sama muret mis naistel.. et sidur/pidur käib liiga raskelt jne :P Polegi enne mõelnud sellele, silly me..

Fuhh kui nilbed postitused foorumis.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas Maaks »

reimps kirjutas:

Ma ei saa, mina õpetan vaid vastassugusid, olen siuke traditsioonilise suhtumisega :nono:

Kõik eeldusel, et ttt on siiski naine, aga ma ei ole tegelikult üldse süvenenud :)

Bi pidi olema uus hetero, nii et ära piparda :mrgreen:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas ttt »

Maaks kirjutas:

Toas teed sellega :-)

Ma jään selle Prisma aiavooliku otsiku juurde vist :D

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”