Kuidas edasi pärast õnnetust/avariid?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Kuidas edasi pärast õnnetust/avariid?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Hei motorahvas aga eriti krossi ja enduro,ga tegelejad...mul mure, et kuidas või kas üldse edasi? See küsimus nii, kõlab küll nagu dr: google poole pöördumist ja ma ei poolda seda...aga vahest mure kurtmine "võõrale" inimesele, kes vb omab sarnast kogemust...toob probleemile lähenemise mingi teise nurga alt välja ja ehk aitab edasi.
Nimelt minu saaga 05.sept Väike-Maarja krossikoolituselt...on kahjuks tervise poolelt võtnud sellise pöörde, et mul vasak käsi on halvatussündroomiga st pean seda teise käega tõstma, on tundetu ja valutab nagu hull...kuigi sellest on möödas juba üle kuu ja 23.okt lähen operatsioonile, kus siis üritatakse lappida rebenenud kõõluseid ja käetõstja lihast, kahjustada on saanud ka käe närv. Jalalt võeti kips maha ja kannan ortoosi...ning see küll paranem aga päris ok veel pole. Töölt olen puudu juba üle kuu(ja kahjuks läks nii,et eelnevalt st 10.juunist olin töölt eemal roiete hulgimurruga...ka 1,5kuud). Jah on õnnetusjuhtumi kindlustused tehtud...kuid raha mis sealt makstake on ikkagi nö kommiraha ja ka haiguslehe raha pole palgaga võrreldav....

Nüüd siis teema või mõte ise, et kuidas või kas edasi:...st, kas SEE on mu motokrossi harrastamise lõpp...et peaksin arutlema nii, et olen juba 45a, on pere ja kodu(see on ju tegelikult meil enamusel)...kodulaen/autoliising, et kas invaliidina jätkata on see mõistlik, või tõmmata hoog tagasi ja kas lõpetada/edasi...saada terveks ja vahetada ratast st 250cm3 väiksema 125cm3 ratta vastu ja sõita tasa-ja targu/...või jätkata üldse lastega, kuna sai käima tõmmatud laste motokrossi ring, kus ka mu oma poeg sõidab...ja ise vaadata kõrvalt ehk tegeleda orgunni poolega...????

Ei teagi, mis teha...mott on maas. Samas proovisin ratast eile käima panna...ja isegi läks ja kui seda jämedat jorinat kuulsin, tuli värin ikka sisse...mh

Arvamusi palun...?




2715
Postitusi: 143
Liitunud: 19 Aug 2012, 21:37
Tänatud: 35 korda

Kuidas edasi pärast õnnetust/avariid?

Lugemata postitus Postitas 2715 »

Oma isikliku vaatenurga otsast vaadatuna peaks enne piisavalt paranema kui krossisõidule mõelda.
Kui ikka on soov sõita siis miks mitte?
Selle käigus peaks aga arvestama et vanemal inimesel pole reaktsioon nii hea kui noortel ja kui ka enese alalhoiuinstinkt on vähe arenenud on see halb kombinatsioon.
Noorte vastu ei saa nagunii ja päästavad ainult automaatsuseni treenitud refleksid mis lubavad olukorra päästa veel enne kui sellele mõelda jõuab.
Seega suured ja kahtlased hüpped, kiired libedad kurvid ning kuskil kõva ja libeda pinna peal võimete piiri otsimine pole hea mõte.
Miski ei keela aga püüda sõita kiiresti aeglasi kurve ja raskemaid liivaradu kus pole tagajärjed kukkudes haigla vaid sinikas.
Tsikli osas aga ise pean ennast kõigesööjaks ja sõidan nii 450 kui 250 2T ning ei tunne seal erilist vahet millega sõita.
Liiva sisse ehk suurem ratas ja kõvema-kiirema raja peale 250 aga 125 ei taha küll sõita.
Lihtsalt pole seda saagimist vaja.


Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Kuidas edasi pärast õnnetust/avariid?

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Paraned ära ja siis mõtled, katkisena käib igasuguseid lolle mõtteid läbi, sinust on palju vanemaid krossimehi peredega, kes sõidavad. Ja kui kross tundub liiga lõhkuv üritus, siis on ka muid variante 2 rattalisi nautida.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Kuidas edasi pärast õnnetust/avariid?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Oli ka ühe käe õlasidemete rebend ja käsi ei tõusnud. Lapiti kokku ja peale pikka taastusravi (seda tuleb väga tõsiselt ja järjepidevalt teha ja see on valus eneseületus) aga nüüd on kõik OK ja sõidan ikka edasi.
PS. Ma viskasin oma kindlustusest valuraha välja ja asendasin selle päevarahaga. Pika ravi korral oluliselt tummisem teadmine, et sissetulek ei kannata.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”