Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Vasta
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Liiklusmärk "peatu ja anna teed" (stoppmärk) paneb juhile kaks kohustust:
a) peatuda
b) anda teed sõidueesõigust omavale juhile

222. Peatu ja anna teed. Juht peab peatuma stoppjoone ees, selle puudumisel ristmiku juures ristuva sõidutee ääre ees, muudes kohtades märgi ees. Juht peab andma teed ristuval teel, tahvli 834 olemasolul aga peateel või sõidueesõigusega teel sõitvale juhile.

Kui ma aga ei peatu märgi ees ning põrkan kokku sõidueesõigust mitteomava sõidukiga siis kes süüdi on?

Näiteks: sõidan piki Ravi tänavat ning soovin ületada otse Tatari tänavat. Mulle vastu aga sõidab liikleja, kes sooritab ristmikul vasakapööret. Ma ei peatu ning põrkan ristmikul kokku vasakpöörde sooritajaga. https://tinyurl.com/y3cr32y9
Kes on sellisel juhul liiklusõnnetuse põhjustamises süüdi? Mina, kes ma ei peatunud ristmiku ees või juht, kes ei andnud teed otse tulevale sõidukile?

image.png


🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

reimps

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kas stopp-märk mitte ei annagi sõidueesõigust teistele suundadele? Tee seal ristmikul mida tahes, stopi-eiraja on süüdi.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

[mention]reimps[/mention]. Ma olin ka kogu aja samal arvamusel aga nüüd lugesin märgi kirjeldust ja enam 100% kindel pole. Sest märk annab eesõiguse ju ristuval teel sõitvale või sõidu eesõigust omavale sõidukile. Vasakpöörde sooritaja ei mahu kumbagi kategooria alla. Ehk siit tekib küsimus, et kumb toiming on liiklusõnnetuse põhjuseks, kas mittepeatumine või teed mitte andmine?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

reimps

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Macintosh kirjutas: 24 Juun 2019, 12:11

@reimps. Ma olin ka kogu aja samal arvamusel aga nüüd lugesin märgi kirjeldust ja enam 100% kindel pole. Sest märk annab eesõiguse ju ristuval teel sõitvale või sõidu eesõigust omavale sõidukile. Vasakpöörde sooritaja ei mahu kumbagi kategooria alla. Ehk siit tekib küsimus, et kumb toiming on liiklusõnnetuse põhjuseks, kas mittepeatumine või teed mitte andmine?

Suht kindlalt väidan, et mittepeatuja, sest stopp-märk on üpris "tugev kaart" liiklusmärkide hulgas. Selle mittejärgija tegevus(etus) põhjustab avarii, sinu kohus on [siin kontekstis] vaid vasakpöördel vaadata teiste teede otsas olevat märki tagantpoolt ja nähes kas tagurpidi kolmnurka või kaheksanurka, järeldada endal sõidueesõigust olema. Selleks nad erikujulised ongi..

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Spoiler
reimps kirjutas: 24 Juun 2019, 12:56
Macintosh kirjutas: 24 Juun 2019, 12:11

@reimps. Ma olin ka kogu aja samal arvamusel aga nüüd lugesin märgi kirjeldust ja enam 100% kindel pole. Sest märk annab eesõiguse ju ristuval teel sõitvale või sõidu eesõigust omavale sõidukile. Vasakpöörde sooritaja ei mahu kumbagi kategooria alla. Ehk siit tekib küsimus, et kumb toiming on liiklusõnnetuse põhjuseks, kas mittepeatumine või teed mitte andmine?

Suht kindlalt väidan, et mittepeatuja, sest stopp-märk on üpris "tugev kaart" liiklusmärkide hulgas. Selle mittejärgija tegevus(etus) põhjustab avarii, sinu kohus on [siin kontekstis] vaid vasakpöördel vaadata teiste teede otsas olevat märki tagantpoolt ja nähes kas tagurpidi kolmnurka või kaheksanurka, järeldada endal sõidueesõigust olema. Selleks nad erikujulised ongi..

Ma natuke ei ole nõus. Oletame, et peatusid ja seejärel ristmikule sõites põkkusid ristmikul vasakpööret sooritava sõidukiga - tulemus oleks sama seega ei ole STOP märk mingi argument vaid teeandmise kohustuse eiramine on.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

reimps

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas reimps »

No stop-märk panebki ju sellesama "teeandmise kohustsuse", nii et täpselt sama teema. Oled sunnitud nõus olema, teistisõnastatud lihtsalt see asi sul või jäin ma natuke häguseks.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

reimps kirjutas: 25 Juun 2019, 11:29

No stop-märk panebki ju sellesama "teeandmise kohustsuse", nii et täpselt sama teema. Oled sunnitud nõus olema, teistisõnastatud lihtsalt see asi sul või jäin ma natuke häguseks.

Just nii on ja lisaks on ju STOP märk ning annateed märk(tagurpidi kolmnurk) just selle pärast ainulaadse kujuga,et neid oleks ka teiselt poolt aru saada. Ehk kui ma tulen sealt vastaspoolelt ja keeran vasakule,siis märgi taga olija peab ka mulle teed andma.Ma näen,et tal on STOP märk ees ja sellega tean,et ta ei tohi mulle ette sõita. Märgi nimetus ju ka selline et peatu ja anna teed.

märk 222
«Peatu ja anna teed»

kohustab juhti peatuma stoppjoone ees, selle puudumisel ristmiku juures lõikuva sõidutee ääre ees, muudes kohtades märgi ees. Juht peab andma teed lõikuval teel, tahvli 834 „Sõidueesõigusega liiklemise või peatee suund” olemasolul aga peateel või sõidueesõigusega teel sõitvale juhile. Ristmikul, kus kõigi harude ette on pandud märk 222, peab juht andma teed paremalt lähenevale või paremal asuvale juhile. Sel juhul on juht hoiatatud märgiga 132 „Samaliigiliste teede ristmik”.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

reimps

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Umm, sedasama ma olengi juba kolm posti jaurandki :)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

reimps kirjutas: 25 Juun 2019, 12:01

Umm, sedasama ma olengi juba kolm posti jaurandki :)

Ma mõtlesin ,et jauran kaasa :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

reimps

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ma hoopis lootsin, et mac tuleb veel ülemõtlema, saaks sõnadega piitsutada ja autokooli tagasi saata :)

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Aga lugege siis Mac'i posti, seal on sõna-sõnalt välja toodud milleks sind STOP märk kohustab. Või noh kopi-paste siia siis juba.
"Juht peab andma teed ristuval teel, tahvli 834 olemasolul aga peateel või sõidueesõigusega teel sõitvale juhile".
Vastassuunast lähenev (ei ole ristuval teel) ja vasakpööret sooritav juht ei oma sõidueesõigust.
Mõlemad juhid rikkusid reegleid, üks ei peatunud ja teine ei andnud teed - liiklusõnnetuse põhjustas vasakpöörde sooritaja, sest tema tegevus oleks õnnetuse põhjustanud ka siis kui esimene juht oleks esmalt peatunud ja seejärel ristmikule välja sõitnud.
Aga ikka võib edasi arutleda kuni riigikohtuni välja :-D

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

reimps

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Seda jah, keeruline värk nii sõnasõnalt võttes, aga terve mõistus (millel pole liiklusseadusega suurt pistmist) ütleb ikkagi, et stoppmärgi eiraja on jobum kui vasakpööraja - erikujulised märgid ongi just sellel eesmärgil erikujulised ju, et oleks ka teiselt poolt aru saada, milleks ta märgitagust juhti kohustab.
Sellises olukorras vasakpöördel avarii tehes läheks mina küll kohtusse, sest ma ei näe väga loogikat selles "vasakpööret sooritav juht ei oma sõidueesõigust" - omab küll, ta ju paikneb peateel ning sooritab sellelt manöövrit, eeldatavalt ka suunatulega ning sedagi peaks stoppmärgimees nägema, kui ta seal peatub ja teed annab.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ei no-no ei
urmas ja reimps? autokool? :) minge koos :)

palun ärge vahtige neid märgi kujusi teiseltpoolt. tõsiselt kohe!!! (see on juba eksimus, mis tapab)

vasakule keerajale ei pea teed andma kui see ei ole peatee või fooridega regullitud vms!!!

täidca peggis kohe (togi)
LS´is võib jah mingeid jurasi leiduda, aga ka seekord ei ole siin see jura koht ning on keskmiselt taibukale igati mõistetav

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

reimps kirjutas: 25 Juun 2019, 13:10

Seda jah, keeruline värk nii sõnasõnalt võttes, aga terve mõistus (millel pole liiklusseadusega suurt pistmist) ütleb ikkagi, et stoppmärgi eiraja on jobum kui vasakpööraja - erikujulised märgid ongi just sellel eesmärgil erikujulised ju, et oleks ka teiselt poolt aru saada, milleks ta märgitagust juhti kohustab.
Sellises olukorras vasakpöördel avarii tehes läheks mina küll kohtusse, sest ma ei näe väga loogikat selles "vasakpööret sooritav juht ei oma sõidueesõigust" - omab küll, ta ju paikneb peateel ning sooritab sellelt manöövrit, eeldatavalt ka suunatulega ning sedagi peaks stoppmärgimees nägema, kui ta seal peatub ja teed annab.

"Ta ju paikneb peateel" - väitele tahaks pildilist tõestust (mida muidugi ei ole olemas) :D

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

paneb imestama, et meil neid laipasi ja õnnetusi aastas nii vähe on.
Ja eksameid tehakse järjest lihtsamaks :x

kui sellised asjad tekitavad pidevalt kahte leeri jagunemist (ja seda kogu aeg roolis olevate foorumis) siis on olukord rohkem kui muret tekitav. :(

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

reimps

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Maaks kirjutas: 25 Juun 2019, 13:35
reimps kirjutas: 25 Juun 2019, 13:10

Seda jah, keeruline värk nii sõnasõnalt võttes, aga terve mõistus (millel pole liiklusseadusega suurt pistmist) ütleb ikkagi, et stoppmärgi eiraja on jobum kui vasakpööraja - erikujulised märgid ongi just sellel eesmärgil erikujulised ju, et oleks ka teiselt poolt aru saada, milleks ta märgitagust juhti kohustab.
Sellises olukorras vasakpöördel avarii tehes läheks mina küll kohtusse, sest ma ei näe väga loogikat selles "vasakpööret sooritav juht ei oma sõidueesõigust" - omab küll, ta ju paikneb peateel ning sooritab sellelt manöövrit, eeldatavalt ka suunatulega ning sedagi peaks stoppmärgimees nägema, kui ta seal peatub ja teed annab.

"Ta ju paikneb peateel" - väitele tahaks pildilist tõestust (mida muidugi ei ole olemas) :D

No minu arusaam on alati olnud, et annateed- ja stoppmärgid määravadki teised teed peateedeks. Või siis pannakse teistele teedele peateemärk, kah erisuguse kujuga. Või eksin ma mingi eriti rämedalt?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

jah teised teed on stopp ja anna teed märgi taga seistes "peateed" aga mitte see sama tee, millel sa asud. St vasakule keerajale ei pea teed andma.

vasakule keeraja annab alati teed va kui on selgelt teisiti tähistatud (peatee suund, foor vms)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Mis asi on tee peal just enne "Ravi" tn kirja (kui maci tiny url lahti klickida)???

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Erci »

Natuke teine ristmik Tartust.
https://tinyurl.com/y5s24f3w
Poe juurest otse välja sõites õueala lõpeb enne ristmikku. Seega sealt välja sõites see õuala lõpp on põhimõtteliselt sama tähendusega, kui "anna teed" märk, sest:
(3) Parklast, õuealalt, puhkekohast, teega külgnevalt alalt või nende juurdesõiduteelt teele sõites peab juht andma teed igale teel liiklejale, kui teeandmise kohustus pole liikluskorraldusvahenditega reguleeritud teisiti.

Ja mis tee nüüd arvate, kui ma proovin ristmikult vasakule keerata, kas mulle otse vastu tulija (õuealalt välja sõitja) annab teed? Jah te arvasite õigesti, ei anna.
PS: õueala ei ole tee!

Jah vasakule telliskivi alt läbi sõitmiseks on mul valdaja luba olemas, samas see ei muuda õuaalalt välja sõitja jaoks midagi...

Kas see ristmik on ka kuidagi segadust tekitav, või on enamus juhid lambad?

___________________________
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kui õueala lõpeb enne ristmiku, mitte ristmikuga siis ei pea sulle keegi teed andma

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

See pole ka päris ristmik vaid teega külgnev parkla.


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Erci »

Ivoonu kirjutas: 25 Juun 2019, 15:25

See pole ka päris ristmik vaid teega külgnev parkla.

Arusaadav, aga mina otse otse sõites ja vasakule keerates olen veel teel. Õuealalt väljuja pole teel, seega peab ju ikka teed andma...

___________________________
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

kui õueala lõpeb enne ristmiku nagu kirjutasid siis ta on teel

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Madlobster kirjutas: 25 Juun 2019, 14:45

Mis asi on tee peal just enne "Ravi" tn kirja (kui maci tiny url lahti klickida)???

Ravi tn on sealt nurgast alates ühesuunaline ja seal on telliskivi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

urmas66 kirjutas: 25 Juun 2019, 16:13
Madlobster kirjutas: 25 Juun 2019, 14:45

Mis asi on tee peal just enne "Ravi" tn kirja (kui maci tiny url lahti klickida)???

Ravi tn on sealt nurgast alates ühesuunaline ja seal on telliskivi.

:D
No ei ole seda rikutud mõtlemist sul :)

Untitlede.png
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

reimps

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Krt, kangesti tahaks mingi liiklusjuristi või -spetsialisti põhjendatud arvamust, kuidagi veider tundub, et stoppmärgi taga passijal on õigus mulle kõrvalistuja poolt sisse kühveldada..

Samas Sõpakal punasega parempööret tehes on asi korras, selle asja olen ma siit juba sel aastal õppinud - endalegi üllatuseks.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

stoppmärk ja tagurpidi kolmnurk on täpselt ühe tähendusega märgid, lihtsalt lisaga, et stoppmärgi korral on sul lisaks peatumise kohustus.

neljane ristmik tagurpidi kolmnurgaga, sul ei teki ju kolmnurga taga olles dilemmat, vasakule mineja läbilaskmiseks?

stoppmärgi korral ei ole midagi teisiti. vasakule minnes ära keera stoppi tagant startivale ette! paha tuleb ja süüdi jääd!

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Liiklusseaduses on asjad lühidalt kirja pandud, kusagil (äkki oli riigiteataja vms) on asju ka pikemalt lahti selgitatud.
"Anna teed" on samamoodi "...sõidueesõigusega teel sõitvale juhile". Mingil ajal oli kuulda uudist, et ühesuunalisele teele keerajal (või seda ületajal, ei mältea täpselt) oli "anna teed" märk ees ja läks ühesuunalisele teele, aga seal ühesuunalisel teel tuli vastassuunast üks auto ja teele keeraja sai karistuse kuna ei andnud teed.


Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Lembit »

reimps kirjutas: 25 Juun 2019, 16:50

Krt, kangesti tahaks mingi liiklusjuristi või -spetsialisti põhjendatud arvamust, kuidagi veider tundub, et stoppmärgi taga passijal on õigus mulle kõrvalistuja poolt sisse kühveldada..

Eee... Aga tule, proovime ;) Sa teed sealt vasakpööret ja ma kühveldan sulle stoppmärgi tagant täiega vasakusse nurka. :)


Begemot
Postitusi: 173
Liitunud: 24 Dets 2008, 11:37
Tsikkel: suzuki Bandit
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Begemot »

Segasüü . Mõlemad osapooled on süüdi. Kõik lakkuvad oma haavad ise.

Ma ei karda kuradit, olen põrgu Jüriga juttu rääkinud.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”