Kiiruskaamera äpid ja nende tõhusus

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Kiiruskaamera äpid ja nende tõhusus

Lugemata postitus Postitas Ain »

Selliste asjade puhul on alati üks huvitav asi... keegi ei vaidle kohtus selle pärast, et kas kiirust ületati või mitte.. Vaieldakse komakohtade, taatlemiste, tehiolude jms. üle.. :D
Üks on selge Politseinikud teevad oma tööd...meie teeme oma. Ka meie eksime...Eksamil vastame tegelikult silmakirjalikult, et piirkiirus on linnas 50km/h. asulavälisel 90km/h. Kui vahele jääme ja on 20 km/h üle siis hakkame otsima põhjuseid et karistusest vabaneda.. Inimlik! :D Tegelikult peaaegu kõik inimesed on suslikud..



Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

koma2
Postitusi: 94
Liitunud: 21 Mai 2014, 20:51
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Kiiruskaamera äpid ja nende tõhusus

Lugemata postitus Postitas koma2 »

Kui ma teen tööd ja teen vea siis ma vastutan samamoodi oma tehtud vigade eest..
Aga kiiruse ületamine ei ole viga ja selle ma vaidlustan.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Kiiruskaamera äpid ja nende tõhusus

Lugemata postitus Postitas yeekim »

koma2 kirjutas: 24 Juul 2019, 13:20

Kui ma teen tööd ja teen vea siis ma vastutan samamoodi oma tehtud vigade eest..
Aga kiiruse ületamine ei ole viga ja selle ma vaidlustan.

MÖHHH (togi)

Saadetud kettaga lauatelefonist!


koma2
Postitusi: 94
Liitunud: 21 Mai 2014, 20:51
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Kiiruskaamera äpid ja nende tõhusus

Lugemata postitus Postitas koma2 »

Tahtsin sama öelda, mis Ain aga lühemalt. Vabandust halva diktsiooni pärast!

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kiiruskaamera äpid ja nende tõhusus

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

will111 kirjutas: 24 Juul 2019, 12:58

Mis idiootsut mula sa jälle ajad? Kuidas puutub kellegi suvalise tsiklifoorumlase eksimatus või ilmeksimatus sellesse, et politsei RUTIINNE TOIMING peaks justkui olema korrektselt ja nõuetekohaselt läbi viidud, dokumenteeritud jne?

Kui ma teen tööd ja teen vea siis ma vastutan samamoodi oma tehtud vigade eest ühel või teisel moel. Kas politsei on mingi püha lehm, et nemad ei peaks oma tööd korrektselt tegema? Saage üle oma pugejalikest kalduvustest juba!

mine siis politseinikuks ja tee oma ilmeksimatut tööd nii, et rahva rikkus kasvab kiiremini kui toompea palgad.

Igal sammul on keegi "tark", "ilmeksimatu" ja sealjuures suht ülbe ja suure suuvärgiga ümbritsevatele kaigast ninna lükkamas.

Lähemalt vaadates on tegemist suht kehvade jalavarjudega (kõik teised on selles süüdi) ja sellisel noh mitte just kõige vastutusrikkamal ametil oleva kisakõriga, kes täpselt teab, kuidas peaks juhtima riiki, ettevõtet, kustutama tulekahju, tegema süüa, remontima tsiklit, ehitama maju, marineerima seeni jne jne.
Aga miskipärast ta neid teadmisi ei rakenda vaid aint lärmab.

Kui lõpuks jõuda sealt "maailmanaba" staatusest välja ja sattuda ise pööbli tatirahe alla, kuidas sa kõik valesti alati teed siis saad aru kui kloun see oma "teadmiste" kuidas kõik kõike valesti teevad igal sammul presnteerimine on.

Seega kui mingi % trahvidest kohtus tühistatakse ja kohtukulud kinni makstakse on minu silmis täiesti normaalne. Kui tundub, et ei ole siis võib valida olulisemalt suurema diktatuuriga riike omale pesitsuspaigaks, kus siis maksad selle, mis pisut suurevõitu vormirõivastes nooruk tee ääres heaks arvab.
Idiootsut mula my ass :ner:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kiiruskaamera äpid ja nende tõhusus

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Ega üldiselt seal asutuses just need kõige teravamad pliiatsid ei tööta, nii et ikka juhtub. "Tegijal" juhtub sagedamini kui ilma jutumärkideta tegijal. :-|||

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kiiruskaamera äpid ja nende tõhusus

Lugemata postitus Postitas Krl »

Tudub suht lihtne valik ju.
On vaja ainult otsustada, et kas elada maailmas, kus kehtivad head tavad ja reeglid, või maailmas kus need ei kehti. Kui läbi oma tegude(reegleid tedlikult rikkudes) otsustad, et tahad elada seal, kus reeglid ei kehti, siis minuarust on palju oodata ka, et teised sinusse suhtudes mingitest reeglitest kinni peaks.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Kiiruskaamera äpid ja nende tõhusus

Lugemata postitus Postitas Black »

Krt, võtsin selle teema siin vist juba üleeile lahti, et hakkan otsast lugema, kui aega üle jääb, nüüd on käbedalt 2-3lk otsa visanud, aga kuidagi väga vähe teemale vastavat. Ikka sama kemplemine nagu suvalises liiklusteemas. :)

Mac ajab küll ikka veel oma vähikäiku, aga vähemalt räägib asjast. :)

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Kiiruskaamera äpid ja nende tõhusus

Lugemata postitus Postitas puna »

Pigem oli vaidlustamisel küsimus selles, et mis alusel politsei väitis, et liiguti kiirusel 127km/h
Ja kodanik arvas, et sai kiiruse enne lukustamist maha pidurdatud mis võis ka tegelikult nii olla
Seega väitlemiselt ei ole väga miskit mõttet kui ei ole tõestusi esitada, seda tõestas siis ka kohtuotsus
Lisaks on seaduses eestis olemas ka koht mis tingimustel kellegikohta ütlusi andma ei pea ka kohtus mitte
Lisaks on korduvalt tõetatud ka läbi kohtuistungite, et kui on piisavalt vahendeid leitakse kohtujaoks vastavad meetmed

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Kiiruskaamera äpid ja nende tõhusus

Lugemata postitus Postitas Ain »

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Kiiruskaamera äpid ja nende tõhusus

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Ei jõua kõike läbi lugeda aga [mention]Hendri[/mention] ja kes siin veel on küsinud, teile miskipärast nagu ei mahu pähe, et kui teo tegijat ei tuvastata, siis ei saa ka kedagi karistada. Pidevalt jookseb läbi mõte "aga keegi peab ju vangi minema". Ei pea, kui kuritegu jääb lahendamata, näiteks mõrvar leidmata, siis ei lähe keegi vangi. Sõiduki omanikku võib karistada paragrahv 72 rikkumise eest (ei suuda anda väidet selle kohta, kes sõidukit kasutas). Edasi toimub väärteomenetlus või kriminaalmenetlus ja teo tegija kas tuvastatakse või mitte. Kui omanik esitab omapoolse väite ja selle subjekt vaidleb vastu, st ütleb et tema ei olnud roolis, siis kõik on edasise menetluse teema. Kui ei suudeta tõestada roolis olijat, siis ei pruugi ka olla võimalik tõestada, et omanik rikkus par. 72 ja ikka ja iga konkreetne menetlus võib võtta erineva pöörde, kuid veelkord tahan üle korrata olulist printsiipi - karistada saab süü tõestamisel ja selle läbikukkumise korral ei toimu mingit asenduskaristust mõnele teisele seotud isikule.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Kiiruskaamera äpid ja nende tõhusus

Lugemata postitus Postitas Black »

Iga juristihakatis teab, et süü ei saa hulkuma jääda! Kui õigusjärgset omanikku leida ei õnnestu, tuleb see kellelegi pähe määrida!


tiidu66
Postitusi: 11
Liitunud: 03 Mai 2018, 14:47
Tsikkel: BMW1200GSA
Tänatud: 1 kord

Re: Kiiruskaamera äpid ja nende tõhusus

Lugemata postitus Postitas tiidu66 »

simp kirjutas: 18 Juul 2019, 00:46
Spoiler
Sciev kirjutas: 15 Juul 2019, 16:02

Selles mõttes mõttetu üritus ikkagi mingeid kiiruskaamera äppe kasutada, et esiteks kaamera põhjal tehtav trahv on suhteliselt väike võrreldes sellega kui politsei kinni peab ja trahv määratakse. Ja teiseks järjest rohkem on mobiilseid kaameraid, nii et ikkagi peab arvestama "passipildi" tegemise võimalusega ükskõik millises kohas.

siin on nii mõnigi lätis 150€+ saanud ja mitte üldse suurte ületamiste eest, ala 25+ jne...

Loll jutt! +28 üle maksab 40€

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Kiiruskaamera äpid ja nende tõhusus

Lugemata postitus Postitas simp »

tiidu66 kirjutas: 29 Juul 2019, 09:24
simp kirjutas: 18 Juul 2019, 00:46
Spoiler
Sciev kirjutas: 15 Juul 2019, 16:02

Selles mõttes mõttetu üritus ikkagi mingeid kiiruskaamera äppe kasutada, et esiteks kaamera põhjal tehtav trahv on suhteliselt väike võrreldes sellega kui politsei kinni peab ja trahv määratakse. Ja teiseks järjest rohkem on mobiilseid kaameraid, nii et ikkagi peab arvestama "passipildi" tegemise võimalusega ükskõik millises kohas.

siin on nii mõnigi lätis 150€+ saanud ja mitte üldse suurte ületamiste eest, ala 25+ jne...

Loll jutt! +28 üle maksab 40€

Mälusopis meenutasin toda pilti: viewtopic.php?f=38&t=100099&hilit=l%C3% ... 20#p787070 Tuleb välja, et oli 50 ala mitte, 70 ala.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kiiruskaamera äpid ja nende tõhusus

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Proovisin Lätis Sygicu kiiruskaamera äppi ja see oleks mind 3x vabalt radarisse lasknud. Pole vaja seda endale soetada.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Kiiruskaamera äpid ja nende tõhusus

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Macintosh kirjutas: 31 Juul 2019, 10:41

Proovisin Lätis Sygicu kiiruskaamera äppi ja see oleks mind 3x vabalt radarisse lasknud. Pole vaja seda endale soetada.

Oot, äpp on süüdi, et kiirust ületate :roll:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kiiruskaamera äpid ja nende tõhusus

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

yeekim kirjutas: 31 Juul 2019, 10:43
Macintosh kirjutas: 31 Juul 2019, 10:41

Proovisin Lätis Sygicu kiiruskaamera äppi ja see oleks mind 3x vabalt radarisse lasknud. Pole vaja seda endale soetada.

Oot, äpp on süüdi, et kiirust ületate :roll:

Aga kes siis?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kiiruskaamera äpid ja nende tõhusus

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Macintosh kirjutas: 31 Juul 2019, 10:41

Proovisin Lätis Sygicu kiiruskaamera äppi ja see oleks mind 3x vabalt radarisse lasknud. Pole vaja seda endale soetada.

Mõistlikum on vast kiiruspiiranguid jälgida. Ega need mobiilsed kiiruskaamerad ei ole ainult eesti teema ja nende vastu aitab ainult Waze, aga see on ju sinu jaoks väga NO-NO :P

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kiiruskaamera äpid ja nende tõhusus

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

yeekim kirjutas: 31 Juul 2019, 10:43

Oot, äpp on süüdi, et kiirust ületate :roll:

Ära kurat kisu lihtsalt lambist saagi käima. Ma pole midagi sellist öelnud. Ja muuseas, nupumees, palun pane tähele, et tegu on tingiva kõneviisidga. Aga kui sulle sobib nii paremini siis teeme nii, et jah, äpp on süüdi. :)

mx77 kirjutas: 31 Juul 2019, 11:10

Mõistlikum on vast kiiruspiiranguid jälgida. Ega need mobiilsed kiiruskaamerad ei ole ainult eesti teema ja nende vastu aitab ainult Waze, aga see on ju sinu jaoks väga NO-NO :P

Õnneks on iga radari ees märk olemas, kiiruskaamera äpp aitab neid lihtalt tähele panna.
Waze pole minu jaoks no-no-no, mul on lihstalt kõrini sellest lõputust Waze halast, justkui muid vahendid polekski olemas ning justkui mootorrattaga sõitja ainsaks sooviks on võimalikult kiiresti punktist A punkti B jõudmine.

Aga võibolla ma eksin, äkki ongi see kõik sulatõsi ja objektiivselt hinnatavalt on Waze maailma parim äpp kõikideks olukordadeks ning mootorratturi ainsaks sooviks on võimalikult kiiresti puntist A punkti B jõudmine. :roll: :wink:

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Kiiruskaamera äpid ja nende tõhusus

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Ma olen vahest ka autoga sõites valinud Waze seadetest mootorratta kui kiiret ei ole kuskile. Seda eriti juhul kui pidev sama tee hakkab ajudele. Päris huvitavatele teedele suunab. Kuusalu-Võru tuli + 45 minutit näiteks võrreldes kiireima tee valikuga. Ehk, ma ei ole nõus selle kiireima kohalejõudmisega.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7191
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 515 korda

Re: Kiiruskaamera äpid ja nende tõhusus

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Navigeerimise seadeid saab igal lahendusel piisavalt muuta,et elu üksluine ei tundu.Ja igal rakendusel on kiireim aeg ilmselt suurema enamuse valik. Ma ise kasutan Eestis päris tihti ka lahendust otseim tee. Soovitan proovida,aga enne tuleb pinnas-kruusa teed ja muud kõik piirangud seadetes lubada.

Kui oled harjunud hea maanteede kaardiga,kus on ka 2a tagasi valmis saanud teed peal ning liiklusinfo on ka värskeimast värskeim,siis mina peale Waze kahjuks ühtegi samal tasemel töötavat ei tea. Kes teab andke teada.
Navigeerimise kaart meeldib mulle Sygicu oma palju rohkem ja tundub ,et seal on ka online infot nüüd mingil määral olemas(tundub googlega sarnane).Samuti saab vist nüüd ka ise ohtlike olukordi,politseid ja muud teel olevat ära märkida. Kuna ,aga meil püsivaid kasutajaid põhimõtteliselt olematu arv,siis on ka infoga ikaldus. Waze suur eelis ongi see suur kasutajate arv ja meil Maanteameti ja mujal muude riikide sarnaste organisatsioonide online tugi.
Sygic toimis eelmisel aastal igal pool peaaegu Türgi piirini välja väga hästi ja Rumeenias näitas isegi neid ristmiku kaameraid. Lätis ilmselt ei saa ükski pikajuhtmega äpp või navi kohe neid asju näidata,sest seal käib aktiivne uute kaamerate panek vist veel ka järgmise aasta jooksul. Waze näitas mulle Liepajasse minekul mõneski kohas,et on kaamera,aga oli veel ainult post kaamera jaoks ehk info on seal lausa ennetav :)
Ka Soomes pole peale Waze hetkel kindla peale kaameraid näitavat muud rakendust,sest ka seal käib intensiivne kogu riigi katmine kaameratega.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”