algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Foxqrat
Postitusi: 29
Liitunud: 26 Okt 2009, 20:44
Tsikkel: Yamaha YZ250f / TDM 850

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Foxqrat »

Vaata kiirenduspump üle.


Marko512
Postitusi: 49
Liitunud: 16 Veebr 2010, 15:19
Tsikkel: Honda CRF450R -02

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Marko512 »

Karpa olen lahti võtnud ja täiesti läbi puhkunud.Ja sai ka uued tüüsid,kaevud,nõelad.Kiirenduspump kütet pritsib samas kui gaasi keerata.

Jack Daniels juba mööda ei löö.

2715
Postitusi: 143
Liitunud: 19 Aug 2012, 21:37
Tänatud: 35 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas 2715 »

Tervist olen siin uus ja tahaks küsida vanadelt tegijatelt pisut nõu krossi osas.
Ehk kas 34 aastaselt on mõtet üldse alustada motokrossi harrastamist või on lootusetult hilja juba?
Mootorratas pole võõras ja ka krossi olen noorena proovinud 125 Minskiga mida paar treenerit andsid proovida uudishimulikule raja ääres ja ei tulnud ka kõige halvemini välja.
Tsikkel on ka olemas aga kui pole mõtet enam ei hakkaks varustust soetamagi või kuidas on kogemused näidanud?

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

kunagi ei ole liiga hilja.


Brabus
Postitusi: 364
Liitunud: 18 Aug 2006, 16:03

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Brabus »

harrastamis spordi jaoks ple kindlasti hilja jh ,


lipamets
Postitusi: 21
Liitunud: 19 Dets 2011, 15:54
Asukoht: Pärnu

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas lipamets »

2715 kirjutas:

Tervist olen siin uus ja tahaks küsida vanadelt tegijatelt pisut nõu krossi osas.
Ehk kas 34 aastaselt on mõtet üldse alustada motokrossi harrastamist või on lootusetult hilja juba?
Mootorratas pole võõras ja ka krossi olen noorena proovinud 125 Minskiga mida paar treenerit andsid proovida uudishimulikule raja ääres ja ei tulnud ka kõige halvemini välja.
Tsikkel on ka olemas aga kui pole mõtet enam ei hakkaks varustust soetamagi või kuidas on kogemused näidanud?

Alusta julgelt,34 pole mingi vanus,piisava ande,töö, raha ja tahtmise, olemasolu korral võid isegi eestis kümmne hulka jõuda. Ega lõpuks eesmärk ei olegi tulemus,vaid tegelemine alaga mis on südame lähedane. Kindlasti tee omale selgeks krossisõidu põhitõed,sellest alusta. Parem 34-selt alustada,kui 60-selt kahetseda.

Mööduja, sulle ütlen siin tere ja hoiatan tegemast kõike mis halb.
Kasutaja avatar

Möku
Postitusi: 597
Liitunud: 23 Veebr 2007, 16:04

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Möku »

2715 kirjutas:

Tervist olen siin uus ja tahaks küsida vanadelt tegijatelt pisut nõu krossi osas.
Ehk kas 34 aastaselt on mõtet üldse alustada motokrossi harrastamist või on lootusetult hilja juba?
Mootorratas pole võõras ja ka krossi olen noorena proovinud 125 Minskiga mida paar treenerit andsid proovida uudishimulikule raja ääres ja ei tulnud ka kõige halvemini välja.
Tsikkel on ka olemas aga kui pole mõtet enam ei hakkaks varustust soetamagi või kuidas on kogemused näidanud?

Kui noores eas on teatud asjad õppimata jäänud, siis seda raske treeninguga enam ei korva ja trippu asja ei ole. Samuti lisandub vanusega enese alalhoiuinstinkti (vastutustunne pere ja töö ees), mis ei luba riskantsemaid sõiduvõtteid õppima hakatagi. Aga lihtsama tsikliga sõitmise krossirajal õpib ka 40nene korralikult veel ära.

Viimasel ajal on krossirajad läinud väga tehniliseks. Selliseid mõnusaid loodusliku reljeefiga ja laugete hüpetega radasid, nagu mina oma lapsepõlvest mäletan, jääb vähemaks ja topelthüpetega tehnilisi radasid tuleb juurde.

Sestap on 30ndate teises pooles mõistlik krossi puhul asuda ennast treenima kestvuskrossideks (kus tehnilised nõuded ei lubagi näiteks seest tühje hüppeid rajale ehitada) ning miks mitte mõelda ka mitmepäevaenduurode peale. Enduuromeeste eluiga on tavapäraselt pikem kui krossimeestel - suisa eraldi klass on 50+ vanuserühmale ning vanad panevad keerulistel tehnilistel radadel nii targalt, et paljud noored mehed neile seal järgi ei saagi.

Nii et lühikesed krosssirajad pole mitte ainus valik. Osta varustus ära ja hakka erinevaid formaate katsetama, kuniks oma lemmiku leiad. Võibolla on selleks hoopis hipodroomisõit, aga ega sa muidu ei tea, kui ei proovi :bsmile:

Usinus-Kasinus-Cosinus

2715
Postitusi: 143
Liitunud: 19 Aug 2012, 21:37
Tänatud: 35 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas 2715 »

Kui nii arvatakse, siis ok lähen soetan kiivri ja prillid ja katsun ära palju on vanast ajast veel meeles.
Rajad olid siis kui ma sõitsin tõesti laugemate hüpetega kui nüüd.
Veel küsimus kuhu Võru lähedal oleks kaval käia harjutama väiksemate kuludega?
Enne Sõmerpalu krossi oli seal sõitmine lubatud teatud aegadel aga peale viimast krossi pole enam silti pandud üles.
Põlgaste on tundmatu ja Vastseliina rada on vaadatud.
Ei tahaks nagu kellegi trenni ära rikkuda oma koperdamisega ja tasase maa harjutused on veel meeles ja tulevad välja, kuid hüpped on läinud väga agressiivseks ja kui üle ei hüppa koperdad ainult jalus ma kardan.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Põlgaste on väga OK alustamiseks.

Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1273
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 43 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas isakene »

2715 kirjutas:

Tervist olen siin uus ja tahaks küsida vanadelt tegijatelt pisut nõu krossi osas.
Ehk kas 34 aastaselt on mõtet üldse alustada motokrossi harrastamist või on lootusetult hilja juba?
Mootorratas pole võõras ja ka krossi olen noorena proovinud 125 Minskiga mida paar treenerit andsid proovida uudishimulikule raja ääres ja ei tulnud ka kõige halvemini välja.
Tsikkel on ka olemas aga kui pole mõtet enam ei hakkaks varustust soetamagi või kuidas on kogemused näidanud?

Neli aastat tagasi läksin muuhulgas Lääne-Saksa tööstuspiirkonda ühe (mälu järgi) Honda CR250 järele. Müüjaks oli sitke päevitunud vanataat, kes minu saabudes kurva näoga oma hästi hoitud krossari garaazist välja sikutas ja proovimiseks käima pani. Taat nägi välja nagu 60, tegelikult oli natuke peale 70. Krossiga oli ta tegelema hakanud viiekümneselt, lapsed suured, niisama teid mööda põristamine ei paku pinget ja sporti peab ometi tegema. Miks siis mitte krossi...

Ja tsiklit müüs ta sellepärast, et piirkonna ainuke krossirada olla roheliste ja muidu rahuarmastavate kodanike survel suletud. Lähim rada nüüd 80 kilomeetri kaugusel ja sinna ei olevat enam mõistlik sõita ja üle rahvastatud ka. Nii tuligi vintskel vanataadil oma lemmikharrastusest loobuda.
Taat aitas oma kallikese koormasse, võttis minult traditsioonilise eesti õlle vastu ja lubas õhtul klaasi ääres oma sõiduriista hea sõnaga meenutada. Sinna ta minust viibates maha jäi, nägu kurb ja pisar silmanurgast paistmas.

Aga meenub ta siiani, kui mõni mees stampjutuga tuleb, "ei tea, ma pole enam kaua sõitnud, ei mäleta, vist ei oska enam"... või oma oma tsiklit müüb - "pole aega, laste kõrvalt ei saa, naine ei luba, ma olen juba liig vana" jms... Igaüks on parajasti nii vana kui ta ennast tunneb ja gaasirutskat teab igaüks ise, palju keerata. Pealekolmekümnesest harrastajast enam Evertsi ega Leokit ei saa, kellelegi peale iseenda midagi tõestama ei pea ja sõita saab puhtalt lõbu pärast. Täpselt nii kiiresti kui parajasti tahad ja oskused lubavad.


dudikov
Postitusi: 72
Liitunud: 04 Mai 2010, 12:34
Tsikkel: dnepr,ktm

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas dudikov »

Siinkohal tahakski meelde tuletada,et hobikorras sõitmine võiks ja peaks puhas rõõm olema.Ja tegelikult tahame me kõik rajalt tervetena koju jõuda.Need kaks lauset saadan ma sellele kenale inimesele,kes mulle Vaabinas selga hüppas. :D

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

See ikka suht jama, kui mõnel silmad stardipuu kukkudes nii ruutu lähevad, et mõistus koju jääb.

Kasutaja avatar

max07
Postitusi: 253
Liitunud: 29 Juun 2005, 13:08
Asukoht: Worldwide
Tänatud: 4 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas max07 »

Seda juttu räägivad kõik seni kui start antud :) Võistlus on ja jääb võistluseks, olgu mis tahes klassis ja taseme juures. Rõõmu võid kodus põllal või metsas sõites kogeda. Ja selga hüpatakse seepärast, et hüppeid sõidetakse diagonaali üle, püsige oma suunas ja kõik saavad sõita ja tervelt koju!

dudikov kirjutas:

Siinkohal tahakski meelde tuletada,et hobikorras sõitmine võiks ja peaks puhas rõõm olema.Ja tegelikult tahame me kõik rajalt tervetena koju jõuda.Need kaks lauset saadan ma sellele kenale inimesele,kes mulle Vaabinas selga hüppas. :D

Live To Ride- Ride To Live.
http://www.motoservice.ee
Kasutaja avatar

zaazk
Postitusi: 71
Liitunud: 21 Apr 2008, 23:47
Tsikkel: Suzuki RM-Z 250 K12

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas zaazk »

Kas siin oleks mõndasid suurema kogemusega krossimehi, kes on nõus kutsuma koos endaga krossirajale trenni. Õpetada algajamatele tehnikat, ohutust, kuidas sõita kurvides, kuidas võtta hüppeid, maanduda turvaliselt jne? Oleks ise käsi kindlalt tulema, tahe sõita nii suur, aga paljuski jääb veel õige tehnika taha kinni, keegi võiks rohkem suunata asju õigesti tegema. :) Endal ka just saanud 30a. tagumiku alla ja plaanis veel uuel hooajal EHKK osagi võtta. 8)

Palksi Vendade Krossirada http://www.palksimoto.com
Kasutaja avatar

2stroketaliban
Postitusi: 809
Liitunud: 25 Jaan 2008, 21:50
Tsikkel: Suzuki RM250K8
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas 2stroketaliban »

kui üle ei hüppa koperdad ainult jalus ma kardan

Hüppamine ei tähenda veel kiiret ringiaega, et tänapäeval millegipärast kõik algajad arvavad , et kõigepealt tuleb kõik üle hüpata. Ei ja veelkord ei , ratta tunnetus ja sõidutehnika lihvitakse heaks maa peal ja kui see selge siis hüpped tulevad juba iseenesest. Samuti ei tasu karta ,et oma "koperdamisega" teiste trenni segad, kui sõidad otse siis kiirem leiab alati koha kus sust kiirelt ja turvaliselt mööduda.

Koolitust pakutakse lähiajal samuti, seekord täislaagri kujul aga ehk on abiks ikka kellelegi: http://ehkk.ee/2012/08/motokrossi-koolitus/

http://www.ehkk.ee
CZ500.. Cagiva wmx250.. KTM sx250.. Yamaha yz250.. Yamaha yz125.. Suzuki rmz450.. Suzuki rm250.. Suzuki rmz450.. 450.. 450..jne
Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Hei hr:2715!
On tore kuulda-lugeda,et keegi veel e jälle on andmas "krossikuradile" sõrme...siis omadest kogemustest võin öelda,et läheb kogu käsi...ei mis, kogu keha!
Küsid,et kas vanus on õige...kui juba nii küsid,siis see näitab,et tahtmine on olemas ja siit edasi on vaja ainult proovida-katsetada ja sõita-sõita-sõita...nii need kogemused(tihti ka valusad,aga võid üsna kindel olla,et kukkumisteta sa ei pääse)tulevad.Minu soovitus algajalt-algajale(ma ei oskagi ennast määratleda,et kas olen algaja või juba edasijõudnud?)...on kindlasti see,et "üksi" ära sõitma-proovima mine(puht ohutuse mõttes) ja kuna Võrumaa pole Otepääst kaugel,siis miks-mitte kuskil rajal kohtuda ja koos pusida?Ja Lõuna-Eestis on radadega suht hästi st on päris suur valik...seega kui "hullu" ei pane,sobivad kõik rajad harjutamiseks.Ja veel...võta asja puhta naudinguna,sest tõsist võistlustaset Sa-ma enam ei saavuta...aga nt minule polegi see eesmärk...vaid puhas "fann".
Nii,et "tere tulemast krossiharrastajate sekka!"


urki
Postitusi: 6
Liitunud: 11 Mär 2012, 18:50

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas urki »

"Reinuvader" siin innustab hooga inimesi küll kappi, küll kapist välja tulema :lol:
Hõikan ka teemas välja, et olen noor ja loll (30+).
Leiaks Kesk-Eestis kellegi enda sarnase kes oleks nõus koos vahel ukerdama kusagil. :oops:

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Türil on T, N ja L trennipäevad, küll seal sõitjaid ikka leidub. Mine julgelt aga sõitma.

Kasutaja avatar

Pira
Postitusi: 255
Liitunud: 07 Juul 2005, 12:10
Tsikkel: Yamaha YZ250F
Asukoht: Läänemaa
Tänatud: 7 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Pira »

Tere!

Ürituste korraldajatele oleks ettepanek....tehke koosolekul selgitustööd nende hüpete ületamise kohta, usun, et väike sõnum jõuab kõigile pärale, hüppele peale mineku trajektoor peab jääma samaks kuni hüppelt mahasõidu lõpuni. Neid millimallikaid on nähtud küll ja küll :shock: ..
sõites olen mitmeid kordi märganud ühte tüüpilist reaktsiooni eessõitjal, kes ei keskendu enam oma sõidule vaid kuulab tagant tulija häält ja sõidab täpselt sinna kust poolt keegi tagant tuleb.....saan aru et katab ja nii peabki, aga hüpped on ohtlikud ja seal võiks mingi kord olla kuna tagant tulia õhus enam ei pidurda ega keera vaid hüppab päneeeeee. (crash) Kiirematel meestel see mure täielikult puudub kuna kõik hüppavad rõõmsalt koos ja isegi kolmekesi kõrvuti...
Kusjuures kunagi mingil võistlusel mainiti seda teemat kuid viimasel ajal pole enam täheldanud.

Parimat


2715
Postitusi: 143
Liitunud: 19 Aug 2012, 21:37
Tänatud: 35 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas 2715 »

reinuvader kirjutas:

Hei hr:2715!
On tore kuulda-lugeda,et keegi veel e jälle on andmas "krossikuradile" sõrme...siis omadest kogemustest võin öelda,et läheb kogu käsi...ei mis, kogu keha!
Küsid,et kas vanus on õige...kui juba nii küsid,siis see näitab,et tahtmine on olemas ja siit edasi on vaja ainult proovida-katsetada ja sõita-sõita-sõita...nii need kogemused(tihti ka valusad,aga võid üsna kindel olla,et kukkumisteta sa ei pääse)tulevad.Minu soovitus algajalt-algajale(ma ei oskagi ennast määratleda,et kas olen algaja või juba edasijõudnud?)...on kindlasti see,et "üksi" ära sõitma-proovima mine(puht ohutuse mõttes) ja kuna Võrumaa pole Otepääst kaugel,siis miks-mitte kuskil rajal kohtuda ja koos pusida?Ja Lõuna-Eestis on radadega suht hästi st on päris suur valik...seega kui "hullu" ei pane,sobivad kõik rajad harjutamiseks.Ja veel...võta asja puhta naudinguna,sest tõsist võistlustaset Sa-ma enam ei saavuta...aga nt minule polegi see eesmärk...vaid puhas "fann".
Nii,et "tere tulemast krossiharrastajate sekka!"

Ettepanek on ahvatlev, kuid eelarve pole kiita ja rohkem kui korra nädalas käia sõitmas ei ole võimalik kahjuks ja ka ratas pole esimeses nooruses.kuna omal käru puudub sõltun ka selle saadavusest ja seega ei julgegi väga kokku leppida millal ja kus.
Iseenesest oleks Sõmerpalu kõige lähem ja lihtsam käia seda enam, et seal sai viimati veel tasuta peale aga nüüd ei teagi kas seal võib ja mis päeval võib sõita.Põlgaste ka pole paha kauguse poolest.Üksinda sõitmine kindlasti ei ole mõistlik ja see elementaarne et keegi on kaasas.
Kukkumise ja vigastamisega peab nagunii arvestama iga krossisõitja, kuid kuipalju kaitsevarustust on üldse mõistlik soetada?
Kiiver ja prillid mu meelest elementaarsed, kuid esialgu saapaid küll ei kavatse osta uuena seda enam, et pole kindel kas nendega käiku ka oskan vahetada.Proovides olid küll väga jäigad ja vanasti sai kirsadega sõidetud ja jalgu pole vigastanud senini, mis ei välista et vajadusel tuleb soetada ka saapad.
Või mis teadjamad arvavad?

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

ilma korralike saabaseteta võib sul asi ikka väga kiiresti kurvalt lõppeda.

Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Kui vanust juba rohkem kui esimese või teise nooruse jagu, siis asi see ülejäänud elupäevade lõpuni ka karkudega käia on. :twisted:

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!

petz
Postitusi: 1443
Liitunud: 20 Juun 2005, 11:29
Tsikkel: KMZ sidecar, Super Tenere
Asukoht: Lilli-Nuia-Viljandi-Emmaste
Tänatud: 2 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas petz »

Yerba kirjutas:

Kui vanust juba rohkem kui esimese või teise nooruse jagu, siis asi see ülejäänud elupäevade lõpuni ka karkudega käia on. :twisted:

pikemas perspektiivis pole just kõige lõbusam nende karkudega jamada , lühiajaliselt kannatab veel kuidagi ära :mrgreen: ...kuid isegi kaks kuud oli juba piisavalt tüütu.

Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Hei!Väike tähelepanek,et "kas kõike kaitsevarustust on vaja"....see puht minu arvamus ja vb üdini vale...aga JAH KÕIKE ON VAJA!!!Mina, kui alustasin, siis tsikli ja varustuse ost käis koos, st ratta ostsin ära kuid enne ei puutunud ka kui varustust polnud.Ja kas saapaid on vaja?...näide elust enesest....u 3-4a tagasi oli Holstre-Nõmmel trenn(hr:Arumäe ja Triisa korraldatud)...sõitjad igat masti(rohkem ikka algajam rahvas)ja palusin luba,et tulen vaatama-kuulama(ratas oli katki)ja kuna töötan "Kiirabis"...teati,et olen sinna tulemas...helistati ja kiirendati mu tulekut,kuna 1 mees oli haledalt kukkunud ja jalal olevat miskit viga...kohale jõudes,oplaaaa!!!...täis korralik krossisaabas jalas...ning mehel oli lahtine jalaluu murd(saapas oleval osal)labajala juurest olid luu otsad naha all näha...nahk punnis!Aga kui oleksid olnud jalas "kirasd-sõjaväesaapad-tennised jne"?Teine näide:(asi tuleb ikka puust ja punaseks teha)...läksime hr:A.Leok,i juurde trenni...algajad nagu me olime ning Avo oli valmis 1 mehe kohe tagasi koju saatma,sest mehel puudusid põlvekaitsmed ja prillid?!Nii käed...."mis on esimene asi kui kukkudes ennast kuidagi kaitsta...kukkumist pehmendada üritad....paned käed ette ja pole sugugi meeldiv kui ilma kinnasteta väikesed liivaterad naha alla poevad.Kaelakaitse....kas või "sõõrik"....motokrossis on suht tavaline vigastus "rangluu" murd...ja mitte alati kuid pooltel juhtudel lõhub rangluu ära kiivri äär kui pea juhtub kukkudes või nt hüpates...kui kätest läbi lööb...rinnale-tsipa küljele käima....ja ilma kaelakaitseta liigub kiivri äär ilusti rangluuni välja,plaks ja ongi katki....kaelakaitse ei lase aga peal nii sügavale liikuda.Muidugi siin on nüüd vb vaidlemise koht...kallid kaelakaitsmed...."Leatte"-"Scott"-"Acerbis" jne...vaieldamatult head asjad nt kui pea juhtub liikuma taha e kaelalüli-selgroo poole.....aga need on suht kõvast materjalist ja kui antud kaitse on kaelas e kaela ümber,siis minu arust toetab plastikust rant just samuti rinnaku e rangluude peale ja tean Eesti mõistes kõvasi sõitjaid,kes ka selle kalli kaitsmega on rangluu ära lõhkunud.Ja ma tean,et paljud ei kasuta enam rinnakilpi või kivikaitset(no rinnakilp kui selline asendatakse pehmest materjalist kaitsevestiga)ok....profid võivad endile seda lubada....algajamad mehed,minu arust, mitte.Ja mina ostsin endale nt kaitsmetega aluspüksid(kõik muu oli-on olemas)ja kui mõelda...siis tegelikult ju puusi-istmikku-munandeid ei kaitse miski....arvan,et ka see pole liiast.
Selge,et see kõik maksab raha.....aga minu arust on tervis ikka kordades kallim vara....ja minulgi seda raha napib aga olen kasutanud "järelmaksu".
Vabandust rahvas...läksin vist pisut hoogu.

Kasutaja avatar

AbStra1t
Postitusi: 469
Liitunud: 17 Juun 2005, 15:46
Tsikkel: FC350 ; KX250F
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas AbStra1t »

Varustuse kohalt küll kokku hoida ei tohiks.. Sai isegi omal ajal ilma saabasteta proovitud.. Seni proovisin, kuni tossudega sõites varbaluu ära lõhkusin...
Sõõrikust kaelakaitsmega on see lugu, et kindlasti peab ta mõni korralikum olema. Mul on üsna odav baranka ja viimane kord, kui Pärnus kukkusin, siis see lendas esimese asjana kukkumise ajal kaelast. Kusjuures oli korralikult krõpsuga kinni, aga ega see ludu ei hoia midagi.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mella »

Lendas minema, kui oli oma töö juba teinud. Varustus ei pea olema kallis ja "korralik". Enamjaolt kehtib 80/20 printsiip. Ehk siis 80% turvalisusest saad 20% vahenditega ja ülejäänu 20% turvalisuse saavutamiseks läheb 80% vahendeid.
Ehk siis 5x kallim kiiver ei paku 5x paremat turvalisust. Isegi mitte 2x.

AbStra1t kirjutas:

Sõõrikust kaelakaitsmega on see lugu, et kindlasti peab ta mõni korralikum olema. Mul on üsna odav baranka ja viimane kord, kui Pärnus kukkusin, siis see lendas esimese asjana kukkumise ajal kaelast. Kusjuures oli korralikult krõpsuga kinni, aga ega see ludu ei hoia midagi.


Vanaema
Postitusi: 29
Liitunud: 15 Dets 2006, 17:59
Asukoht: Tartu

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Vanaema »

Heil!


ssander
Postitusi: 23
Liitunud: 12 Aug 2012, 19:44
Asukoht: Tallinn

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas ssander »

Kas keegi oskab öelda, kuskohast saaks Tallinnas lehtkaliibreid ?

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

ssander kirjutas:

Kas keegi oskab öelda, kuskohast saaks Tallinnas lehtkaliibreid ?

Igast tööriistapoest peaks saama, aga soovitan vaadata K-Rautasse, seal oli LUX kaubamärgi all müüa lehtkaliibrite komplekt tavalisest veid erineva jaotusega, mis sobib näiteks klapiregulliks paremini (muidu kipub olema 0,05 mm samm, mis on palju). Aga kuna olen tähele pannud, et Rautakesko viskab LUX-i asjad valikust välja siis ei julge saadavust kommenteerida.


kri5too
Postitusi: 33
Liitunud: 06 Okt 2010, 17:04

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas kri5too »

Tervist.Ehk oskab keegi aidata.Probleem nimelt selles,et juba peale 2 ringi käed surmväsinud.Milles võib probleem olla?arvatavasti sõiduasendis?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”