algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Mõni hüpe sai saatuslikuks?



Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Hei kõigile!!!!
Olen jätkuvalt väga tänulik, et mu ideega, teha treeningpäev, oli nii palju huvilisi ja TEIE tegite sellest päevast PÄEVA, et Te nädala sees selle aja leidiste!!!Suur TÄNU ka hr: Mägi,le...kes oli üldse selle mõttega,mis ma talle välja käisin, et teha selline üritus...suht kohe nõus ja olgem ausad, rahaliselt oli ka asi väga mõistlik.Kui nüüd osalejatele väike selline päeva alguse meenutus...siis "see oli nagu, ma ei tea...mis saatuse sõrm...aga ma oma avakõnes(ma olen ka jätkuvalt nii meelestatud, et kõigepealt peab olema kogu päeva eesmärk: huvi ja fann, et saadakse nii mõnigi asi selgemaks)...siis minu sõnad ju olid "mis kõige tähtsam, et me kõik läheksime siit koju targemana-paremana ja mis kõige olulisem "tervetena"!!!!???
Jah...mul on endast kahju ja olen enda peale äärmiselt pettunud, sest alles ma paranesin roiete murrust....mis võttis mult pea kogu ilusa suve st 10.juuni-6.aug...ja pani rahalise põntsu mu pere eelarvele, sest töölt olin ju eemal(muide ei ole tegu motokrossi õnnetusega vaid käisin Langel karti sõitmas, mis lõppes suure kokkupõrkega ja siis 2-roide murru ja 1-roide mõraga)....siis nüüdne olukord on see, et mu hüppeliiges on puru....ehk "päksi" murd ja murdunud on ka mingid liited+õlavarre liigeste tugev põrutus+kogu keha põrutus....ehk jalg on kipsis ja käsi on oiiiii kui valus, tõsta ei saa ja vähemalt kuu haiguslehte...kui mitte kauem.

Aga mis siis juhtus: puhas oma lollus kui sirgel hoog nii palju ülesse kütta ja pidurdusmaa nii lühikeseks jätta, et kui ratas oli juba kurvis kaldu....haarasin ma millegi pärast esimest pidurit rohkem kui tavaliselt(no üldiselt ma kasutan ikka mõlemat pidurit ja mul on see üsna käpas...siiani tundus nii)...siis esimene ratas läks blokki ja ratas läks kohe alt ära ja mina üle lenksi vasakule küljele maha!Esimese hooga(õnneks see oli petlik)....ma silma nurgast nägin, et keha oli juba täiesti maas...siis vasak käsi nagu rippus minust sõltumata üleval ja alles siis kuidagi ise-enesest kukkus maha ja kui ma üritasin ennast tõsta...keha tõusis aga käsi lebas endiselt...siis ma kartsin, et vsjooo...käeluu on pooleks....siis selgus, et küünarliigesest käis see väljas aga läks kuidagi ise tagasi...või ma surusin juhuse tahtel ta ise tagasi kui kiirabile vastu kõndisin.
Ma ei tea...mehed kes olite seal---öelge nüüd mulle, et kui mind oli ära viidud...oli Mägi öelnud, et "ma olevat juba algusest peale sõitnud üsna kiiresti ja pannud nö "hullu"....kas ma siis...pingutan liialt üle ja nagu hr: Mägi meile ütles, "enne kui on vaja teha 4-sammu, et olla kiirem...siis vahest on mõistlik võtta vähemalt 2-sammu tagasi ja alustada vaikselt uuesti". Kuldsed sõnad aga minuni jõudsid hilja.

Ei ma ei viska veel püssi põõsasse...kuigi mott on hetkel väga maas ja kuna ma vean ka laste motokrossi gruppi siin Otepää,l...siis vb on aeg panustada neile ja läbi nende täita oma unistus..saada ka noh selliseks ok krossimeheks...kes kaifib seda ägedat ala sõites-hüpates-kurve võttes-ja startides.Rajal näeme "raisk"!


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Aga mis need niivõrd tõsisem vigastused siis põhjustas? Lihtsalt ratta alt ära minek ja hoo pealt küljele kukkumine võib muidugi olla ka väga valus aga hüppeliiges??? hmm, hästi ei mõista :) krossisaapad olid jalas, vest seljas?

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

njah, ma teades Väike-Maarja rada oleks enne osanud kahtlustada mõnda hüpet või seda tagumist lainete osa.

Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

To:mx77...see asi juhtuski peale neid tagumisi tihedaid küüre ja endalegi üllatuseks, ma hakkasin neid täiesti adekvaatse hooga juba nii...hop-hop-hop...võtma st ei sõitnud neid lihtsalt läbi vaid hooga peale ja kui küürud lõppesid sai hooga siis vasemasse kurvi süstitud...ja edasist te juba teate.
Varustus ja hüppeliigese murd:...mul on suht uued "Forma" saapad, parajad st jalg ei loksu sees...korralikud Torh liigendiga põlvekaitsmed...ehk kogu kaitsmete kompl k.a kaelatugi(küll sõõrik oli aga asja ajab seegi ära)kivikaitse...ja ulme, mina ka ei saa aru,et kuidas see jalg läks???Ja kiirabi viis mind ära "käeluu" murruga, sest kogu tähelepanu läks sinna....pandi kanüül ja tugev valuvaigisti, käsi lahasesse...külm ümber ja peale röntgenit-ultraheli ja üldkompuutrit....oli tõsine probleem hoopis jalg????Aga jalaga on selles mõttes ok....et kips ümber, on fikseeritud ja ei saa liigutada ja nii valu ei ole..aga vasak käsi ehk õlavars...õlg ise kuni küünarnukini...on oiiii põrguvalu praegu ja ka hingata on valus.Kuram küll täitsa s**t on kohe....samas vb on mul hästi läinud, sest see on mul esimene luumurd al:2003a kui motokrossiga alustasin?


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas will111 »

õlaga ongi see asi täpselt nii karm nagu sa kirjeldad. Ma kukkusin eelmine aasta supermotoka seljast asfaldile täpselt sama põhjusega ehk esiratas alt ära pidurdades. Kusjuures mitte eriti suure kiiruse pealt. Maandusin vist õlaga ja vähemalt see öö ma valu tõttu magada ei saanud, võimalik et järgnevgi öö veel ja piina jätkus ikka pikaks ajaks. Peale seda vahetasin tagi sees originaal kaitsmed välja kõige tõsisemate protectorite vastu, mis ma laiast ilmast leidsin :D Jalg jäi sul siis aga nähtavasti kuidagi kuskile alla või vahele ning sai vihaselt väänata. Kuigi jah, minumeelest krossisaabas on nii massiivne asi, et lihtsalt kukkumisel nagu ei kujuta kuidagi ettegi kuidas selle altpoolt põlve osaga saaks midagi eriti tõsist üldse juhtuda.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Viimase 2 aasta peale oli minul kolmapäeva hommikuks vaid 1 sõidutund ja võtsin ettevaatlikult. Oma tsoonist väga välja ei kippunud. Lained olid küll mugavad. Kõik sama rütmiga ja mitte liiga sügavad. Jõudsin seal korduvalt eesliikujale sappa. Hoo kogumisel enne kõnealust kurvi segas mind üks tilluke hüpekas, peale laineid. Kurvi minnes polnud palju pidurdada vaja.

(Note to myself) tasub kanderaam ära oodata. Ise ei saa alati aru mis täpselt pihta sai.

Kasutaja avatar

VWman
Postitusi: 831
Liitunud: 30 Apr 2004, 22:13
Asukoht: Saku- Kasemetsa
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas VWman »

mx77 , sul olid vanasti olemas Gary Semics-i õppevideod ? On midagi alles neist veel ? :)

KÄIN JALA JA JOON VETT
Kasutaja avatar

Piimanina
Postitusi: 128
Liitunud: 08 Sept 2008, 17:01
Tsikkel: Ducatisti
Asukoht: TLN
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Piimanina »

Tagantjärgi minu poolt ka tänud Reinule ja Hr. Mägile. (w)
Millal siis järgmine koolituspäev toimub?

Vwman - see videote vaatamine ei hari nii nagu raja kõrval olev treener (togi) ... seega, jään ootama järgmist koolitust. :D

Kasutaja avatar

VWman
Postitusi: 831
Liitunud: 30 Apr 2004, 22:13
Asukoht: Saku- Kasemetsa
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas VWman »

Piimanina kirjutas:

Vwman - see videote vaatamine ei hari nii nagu raja kõrval olev treener (togi) ... seega, jään ootama järgmist koolitust. :D

Gary videod on vägagi harivad . Neid konagi ringles siin VHS-il ringi ja isegi eesti keeles oli peale loetud . Mul mõned videod on olemas ka

KÄIN JALA JA JOON VETT
Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Hei!
Paar mõtisklust antud treeningute teemal: nagu näha on tegelikult vajadus ja huvi sellise õppe vastu suur, sest seda näitas "meie" üritus, mis tõi kokku arvestatava inimeste-huviliste ringi...samas oli mõned nädalad varem hr:J.Laansoo/L. lehtla/P.Rätsep,a...treeningpäev, milles oli osavõtjate arv 30!!!!..ja see oli täis tulnud 3h+enne MMM,i tehti treeningpäev ka Pärnumaal, kus treenerid olid hr:T.Leok/K.Krestinov...ja vist ka T.Triisa...ja ka seal oli koos arvestatav punt huvilisi. Seega, pole kahtlustki, et seda asja on vaja ning just õiged sõiduvõtted on need, mis väldivad sellist lolli vigastust nagu minul juhtus.Ning kui veel meenutan ühte ammust trenni hr:A.Leok,i juures.....siis tema sõnad olid "sõita-sõita ja veel kord sõita"...mitte väga panna rõhku jõusaalile ja teab mis teooriatele. Ok...joosta ja ujuda soovitas ta ka.
Siit minu mõte, et....ok vb pole tegevsportalastel väga palju aega ja ka tahtmist treenida algajaid...aga meil Eestis on ju nii mõnigi ex-tipp e motokrossi sportlane, kes heade läbirääkimiste korral võiks sellise asja ette võtta...nt:J.Koval...E.Kuusk....ja tippspordist loobunud Aigar Leok/P.Rätsep jne-jne? Ja minu teda nt mingi europrojekti rahastuse toel tehti üks õppevideo Sõmerpalu motokrossi hallis, kus õpetajaks oli Martin Leok, et vb annaks sellise õppevideo ka kellegi teisega kokku leppida, kui on vastav huvi ja nõusolek ning selle jaoks ka kuskilt raha taodelda nt "Kuultuurkapital või Hasartmaksu nõuk"???

Mis lääne videodesse puutub,: neid on YouTube täis....aga vot pole nii suur ingliskeele spets, et saada 100% aru sealsest jutust,et ma ei tea...kas see läheks mingisse vastuollu autoriõigustega....et keegi siinsetest IT spetsidest suudaks nt Everts,i õppevideodele eesti keelsed subtiitrid alla võluda?

Aga, et millal oleks järgmine trenn:...no ilmad veel lubavad ja kui huvilisi on, ma üritan orgunnida siis see kord siin Valgamaal või siis ikka kuskil kesk-eestis trenni sellise mehega nagu Veiko Rääts(kunagine ka motokrossi tipu lähedal olev mees...nüüd rohkem Enduro spets)...Ma ise oleks see kord rohkem kuulaja rollis, sest mu paranemine võtab ikka rohkem kui kuu...kahjuks ja miskit head hetkel ei ole st vaevlen valudes...aga noh, ega siis elu seisma ei jää. Kõigile, kes selle ägeda alaga tegelevad....mõnusat-turvalist hooaja lõppu!
Rein.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

VWman kirjutas:

mx77 , sul olid vanasti olemas Gary Semics-i õppevideod ? On midagi alles neist veel ? :)

Õhtul vaatan, peaks olema küll olemas.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mul on "Making the two become one" kuskilt tirituna, aga praegu vaatasin et need on ka originaalidena nii odavad, et vbl ei tasu see jäntimine vaeva? DVD mängija leidmine võib tänapäeval muidugi omaette väljakutse olla.

Kasutaja avatar

VWman
Postitusi: 831
Liitunud: 30 Apr 2004, 22:13
Asukoht: Saku- Kasemetsa
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas VWman »

Jagan siia ka, keegi tahab äkki minna , ise kahjuks ei saa.

TREENINGPÄEV 18.09!
Tere treeningpäevaline!

Anname Sulle ka eraldi teada, et uus treeningpäev on peagi tulemas ja registreerimine on avatud!

Oled oodatud!
Juss Laansoo ja Priit Rätsep on valmis pannud krossisõpradele taaskord ühe vinge treeningpäeva!

Seekord korraldame treeningpäeva MAARDU rajal ja temaatikaks on LIIVARAJA ERI!

Üldine päeva ülesehitus saab olema sarnane eelmise treeningpäevaga. Sõitjad on jagatud gruppideks ja läbi võetakse konkreetsed harjutused ja teooria vastavates rajalõikudes aga seda kõike lähtvualt liivarajale omasest spetsiifikast.

Põhilised teemad, mida läbi võtame :

  • Teoreetiline koolitus: räägime turvalisest sõiduasenditest, kuidas seadistada mootorratast, kuiv treening rattal ja palju muud.

  • Rajal võtame läbi hüpped, pidurdusmaa, puhkekohad liivarajal, kurvist välja kiirendused, kurvi läbimised nii valli kui ka soone puhul - seda kõike vastavalt liivaraja omapärasid arvesse võttes.

Sõidumehi kostitame joogi ja kerge snäkiga.

Kohal on ka meie Honda Center Eesti mehaanik, kes vajadusel kindlasti aitab!

  • Osalemistasu on 45€, milles sisaldub ka rajamaks. NB! Seekordne registreerimispiir on 30 inimest!

  • Oodatud on hobisõitjad kõigi markidega kubatuurist 85-450, nii krossikad kui endurokad!

Küsimused ja registreerimine : events@oneclick.com.ee

NB! Kirjuta palun kindlasti, mis taseme sõitja oled. Näiteks EHKK/TOP200 A,B,C,D,E- klass. Nii saame grupid komplekteerida vastavalt oskustele.

Ootame Sind kindlasti ennem treeningpäeva algust 12:00-12:50 vahemikus Honda telgi all, et saaksime Sinu kohaloleku kinnitatud!

KOHTUMISENI MAARDUS

KÄIN JALA JA JOON VETT
Kasutaja avatar

VWman
Postitusi: 831
Liitunud: 30 Apr 2004, 22:13
Asukoht: Saku- Kasemetsa
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas VWman »

Jagan infot siia , äkki on huvilisi

Harri Kullas #151
Kõik krossihuvilised, ootan Teid lihvima natukene pidurdamis- ja kurvitehnikat sügisele pinnasele, arvatavasti soone ja muda trenni tegema!
Laager toimub 13.-14.10. Plaan trenni teha Tihemetsas ja Pärnumaal põllu peal kui muidugi ilm soosib!
Tule teeme veel koos viimaseid sõite enne maa külmumist.
Kõik info ja registreerimine kullasracing@gmail.com

KÄIN JALA JA JOON VETT
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma usun, et see passib hästi siia teemasse.

"Motosportlase pikaajaline areng"
https://www.sportest.eu/et/materjalid/j ... ine-areng/

Sama asi ka PDF kujul allpool.

Manused
Motospordi-õppematerjal-2018_final_väike-tabel.pdf
(4.23 MiB) Allalaaditud 120 korda
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas will111 »

See videoklippide osa on küll üks veider värk seal. Vaatasin siis kahte videot. 1) motokross - kurvi läbimine ja 2) supermoto - kurvi läbimine.
Võiks jääda mulje nagu motokross ja supermoto on täpselt üks ja sama asi sõidutehnika (kurvide läbimine) poolest. Videole on taustaks pandud kopi pastega täpselt sama audioklipp ning video visuaalne pool on pehmelt öeldes mitte-informatiivne.
Samuti on ünsa häiriv see, et ühtki klippi ei saa kerida. Seega iga klippi vaatama hakates (ja suurem osa neist on ikka päris lühikesed) tuleb kõigepealt vahtida kümmekond sekundit mingit estonia.ee silti ja sponsorite logosid. Nojah, vähemalt on midagi tehtud...AGA, minumeelest on mõistlikum minna ja vaadata youtubest võõrkeelseid kuid oluliselt informatiivsemaid videoid kui üritada reaalselt midagi õppida selle "eesti oma asja" põhjal


kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas kalleu »

will sa kiunud igas teemas viimasel ajal, tõmba natuke koomale (togi)
Enne kritiseerimist tee esmalt üks samal tasemel materjal ise valmis siis on ka õigust targutada.

Pole autoritega mingil moel seotud, lihtsalt tundub lahe ja algajale abiks asi.

Edit: siin kurtmise asemel võiksid otse tegijatele märku anda, et supermoto videol on vist vale heliriba saanud ja ei lähe subtiitritega kokku. kõik need videod on vabalt sinutorus näha "SportEST klaster" kanalil, keri ja pausita palju soovid


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas will111 »

ah lõpeta oma hala. ainult puruloll oskab ajada sellist jura...miks peaksin MINA hakkama tegema mingit materjali kui 1) ma ei pea ennast profiks, kes peaks teistele motokrossi õpetama 2) internet on juba täis väga häid õpetusi, küll video küll muul kujul. kui ma tahan vaadata head ja kasulikku materjali siis võtan näiteks midagi sellist ja vaatan

ja misasi on see samal tasemel materjal, mille ma pean valmis tegema? et võtan mõne oma kurvist filmitud video, kuvan sinna peale punase ja rohelise nupu ning räägin roboti häälega peale, et enne kurvi ma pidurdasin ja siis kui enam ei pidurdanud hakkasin gaasi keerama? ma võin seda teha, aga ei näe põhjust raisata sellise lolluse peale oma aega ning ei näe ka ühtegi põhjust miks keegi teine peaks sellist asja vaadata tahtma, algaja või mitte. kahjuks või õnneks täpselt see tundub olevat keskeltläbi see "tase" nendes klippides.

siin kommenteerimise asemel võiksid ju ka sina otse tegijatele märku anda kui sa tead, kes on see tegija ja kuidas temaga otse kontakteeruda. mina vaatasin linki, mis siin oli antud ja ausalt öeldes ei näinudki seal lehel kuskil täpselt ja konkreetselt välja toodut, et kes need tegijad siis on või kuidas nendega üldse ühendust peaks võtta saama. mingit rohkemat huvi mul asjasse süveneda ei ole. või arvad, et ma peaksin nüüd võtma ja minema isiklikult kohale tondi 84, nõudma ülemust ja teavitama teda oma tähelepanekutest? pealegi, kuskilt ei paista välja, et millegi peale oleks vale heliriba sattunud. pigem paistab välja, et klipid ongi mõeldud edasi andma vaid seda teadmist, et enne kurvi tuleks pidurdada - thats it. minupärast olgu nii, lihtsalt mulle tundub sellise materjali loomine natuke arulage. aga nagu kõigilt nendelt logodelt paistab siis eks keegi on selle eest saanud hea pataka euroliidu toetusrahasid..


kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas kalleu »

sa vist ei saanud Mac-i poolt jagatud materjali mõttele üldse pihta. kiunu edasi


Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Lembit »

kalleu kirjutas: 21 Jaan 2019, 21:03

sa vist ei saanud Mac-i poolt jagatud materjali mõttele üldse pihta. kiunu edasi

Foorumisoftil on täitsa normaalselt töötav kasutajate ignoreerimissüsteem - Julgen täitsa soovitada. :)
Niipalju võiks parem olla, et ignoreeritava kasutaja postitus oleks ignoreerija jaoks kohe loetuks märgitud, aga sellist funktsiooni foorumisoftil kahjuks vist ei ole.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”