algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


piloot
Postitusi: 2130
Liitunud: 10 Sept 2005, 19:18
Tsikkel: Varadero XL1000 Husaberg FE570
Asukoht: Rakvere

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas piloot »

Alu-hammakaga täpselt nii teebki, kui juba parasjagu kulunud, eriti kruusateel. Esiratta alt tuleb piisavalt väikseid kive, mis need hambad ära murravad, kui keti vahelt läbi käivad. Mul garaaši ukse küljes ripub mitmeid hambutuid näidiseid :)



Pilt
Suzu GSF 600S - Totaalne banditism! Fazer 1000, KTM LC4 620 SC, Varadero 1000, XR650R, WR250F, Husaberg FE 570+explorer snow kit
citius,altius,coitus!

hullkeel
Postitusi: 30
Liitunud: 25 Juun 2013, 11:04
Tsikkel: Honda CRF250R8

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas hullkeel »

Ok, eks tuleb hammakas ära vahetada ja edaspidi olen targem (kruusateel sõitmise osas). Kas vahetada tuleb mõlemad hammakad korraga ja koos ketiga? Eks seal ole veel Honda originaal jupp hetkel. Iseenesest hammastel veel kulumisruumi tundub olevat aga jah, krt jala pealt hambad kenasti ära murdnud. Kusjuures huvitav, et murdunud on korrapäraselt iga kolmas hammas. Mitte küll terve hammaka ring aga kohati päris pikalt.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

hullkeel kirjutas:

Ok, eks tuleb hammakas ära vahetada ja edaspidi olen targem (kruusateel sõitmise osas). Kas vahetada tuleb mõlemad hammakad korraga ja koos ketiga? Eks seal ole veel Honda originaal jupp hetkel. Iseenesest hammastel veel kulumisruumi tundub olevat aga jah, krt jala pealt hambad kenasti ära murdnud. Kusjuures huvitav, et murdunud on korrapäraselt iga kolmas hammas. Mitte küll terve hammaka ring aga kohati päris pikalt.

Mõlemad korraga ja koos ketiga.

Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Hommik!
Nii asjad võtavad selle harrastajatele-algajamatele mõeldud 1p treeningpäeva mõistes konkreetsemad plaanid.Nimelt lõppesid läbirääkimised treenimistest huvitatud mehega ja tuli positiivne vastus...Siin konkreetne plaan:Treener hr:Pertti Salonen(kunagine Soome MM-koondise liige-võistleja ENDUROS),omab suuri kogemusi ka tsiklite hoolduse-võistlusteks ettevalmistuse poolest,on ka hetkel Eestis toimuvatel võistlustel nii motokrossis-kestvuskrossis veteranides nö "küsija" mees.Räägib soome-eesti sega keeles.
Treening võiks toimuda Holstre-Nõmme rajal(MMM,i rada) ja välja pakutavad kuupäevad 13/14 okt(kell ja täpne päev oleks meie e õpilaste valida).Päeva maks 30e(10e raja eest) ning orjenteeruvalt 3-5h treenimist.
Nii,millised oleks arvamused ja palju meid saaks olema?Võib mulle soovist privasse panna...siis avalikustan vaid kogu arvu.


sandman1111
Postitusi: 279
Liitunud: 01 Juun 2006, 17:22
Tsikkel: CRF450R13

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas sandman1111 »

Minu arvates peaks kindlasti toimuma nädalavahetusel.


Tario
Postitusi: 7
Liitunud: 09 Juun 2013, 12:31

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Tario »

Ma kahjuks sellel nvl ei saa ühineda, praegu suuremat sorti rahanappus.

Kasutaja avatar

MartM
Postitusi: 16
Liitunud: 21 Mär 2013, 21:13

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas MartM »

Kas sel nädalavahetusel mitte Tanel Leok'i ja sõbrad ei toimu?
Plaanin oma poisu 50 cc klassi võistlusele panna.Ise müttan ka kaasa,kuid rajal pigem takistuseks :bsmile:

Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Hei!
Krossilaagri huviliste nö vahekokkuvõte:13.okt...huvilisi 3
14.okt...huvilisi 3(vähe on meid järgi jäänud)
Paar -3 meest on üldse loobunud kuna ei sobi ei 13..ega 14.10.
Jah tõesti on 13.10 selline äge üritus nagu "Tanel Leok ja sõbrad"...mida peaks(võiks) vaadata.Ja osad huvilised ongi selle valinud.Mina ise....see oleks valikute küsimus,ei salga ,et tahaks ka ise seda vaatama minna.Mulle endale sobiks pigem 14.10.Aga noh,täna on alles esmaspäev.Vaatame mis edasi saab.

Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Hei!
Natuke vett on vahepeal merre voolanud ja pole suhelnud aga olukord on järgmine,et plaan treenida tuleval pühap on juba kahtlane kuna huvilisi jätkuvalt vähe(samas treener oleks olemas ka siis),et kui saaks kokku min 5-meest...?
14.10 e esmasp:sobiks mulle endale paremini ja treening algaks kell:14:00-14:30(samuti min 5-meest)...ja jälle on olukord hetkel,et hulilisi vähe. Ja tekkis ka uus info, treener käis välja,et talle sobiks ka 20.10(pühap) vb lükkaks kogu plaani sellele päevale?(mulle endale küll siis ei sobi,kuna olen tööl 24h Päästes)...aga pole hullu kui mina ei osale ja tulevad kõik kes tahavad-huvi tunnevad.
Andke tagasisidet,et mis teeme?


rm250
Postitusi: 78
Liitunud: 12 Aug 2008, 21:49
Tsikkel: yamaha tdm850,honda cr250
Asukoht: mulgimaa

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas rm250 »

Mulle sobiksid kõik varjandid.Otsustage juba ära.

Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Hei krossilaagri huvilised!
Infoks,et hommseks e 13.10(pühap) planeeritud treening kahjuks EI TOIMU!!!
Jäävad valikusse esmasp e 14.10(algus kl:14:00-14:30)...ja järgmise nädala 20.10(pühap)...siis võiks algus olla kl:10.30. Rada e Holstre/treener ja maksumus 30e(10 rada) endised.
14.10...võimalikud osalejad:1 reinuvader+(1 vaatleja...ratas müüdud e rattata)
2:rm.....
3:oldm.....

Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Hei!
Tüütan oma treeningu teemaga,et....Kui üldse,siis treening toimuks homme ja KÕIK,sest treener(perekondlikel põhjustel)peab Soome naasma tulevast kolmapäevast ja 20.10 ka enam ei sobi.
Nii-siis....kas teeme üldse?Samas rada on olemas ja 10e makstes saab ju treenida ikkagi...(treener liituks alates 5-st mehest).


rm250
Postitusi: 78
Liitunud: 12 Aug 2008, 21:49
Tsikkel: yamaha tdm850,honda cr250
Asukoht: mulgimaa

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas rm250 »

palju siis kokku sai ja kas toimub?

Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Hei!
Kahjutundega pean teatama,et see-kordne orgunn ebaõnnestus ja treening jääb ära kuna on töö nädala algus ja arusaadavalt ei õnnestu paljudel tulla.Homme oleks meid olnud 3..mis on vähe.Vabandan,et nö "märjaks" ajasin.
Edu ja rajal näeme "ra...k"!


2715
Postitusi: 143
Liitunud: 19 Aug 2012, 21:37
Tänatud: 35 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas 2715 »

reinuvader kirjutas:

Hei!
Kahjutundega pean teatama,et see-kordne orgunn ebaõnnestus ja treening jääb ära kuna on töö nädala algus ja arusaadavalt ei õnnestu paljudel tulla.Homme oleks meid olnud 3..mis on vähe.Vabandan,et nö "märjaks" ajasin.
Edu ja rajal näeme "ra...k"!

Pole küll ilmselt see mida oodatakse, kuid ilmselt toimub Vastseliina rajal nädalavahetusel trenn.
Treeneriks on igaüks endale ise ja soovi korral kommenteerivad puhkavad sõitjad ka igaühe sooritust.
Osavõtt on 5eur.
Isikliku arvamuse järgi on MX-D klassi tagumise poole sõitjatel sellest suurem kasu kui käia selle 30 euro eest 6 korda sõitmas mitte üks kord treeneri juures.

Kasutaja avatar

MartM
Postitusi: 16
Liitunud: 21 Mär 2013, 21:13

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas MartM »

Tsau MR. Reinuvader!

Käisin lange krossirajal pühapäeval. Poiss tegi head sõitu 50sx klassis. Mina ise ei julgenud seekord võistelda, kuna väga tehniline rada on. Ja saviliiv igalpool. Poiss kukkus kvalifikatsioonis 3 korda. Peale esimest starti kukkus ka, ja sai nulli. Teine start ja sõit olid suurepärased!

Praegu olen Moskva külje all :D Sõitsin tän varahommikul lennukiga siia.
See krossiõpetus on hea ja väga vajalik. Kuid mina olen siin novembri keskpaigani ja siis on löga ja muda igalpool. Kas see aasta üldse seda korraldada? Kevadel on sõitjatel rohkem indu ja tahet sõita.
Sõmerpalu on jällegi koguaeg sõidetav.
Raske on inimesi nii kokku saada,eksole. Palju muidu praegu Holstresse tulijaid oleks? Ise olen kahjuks kinni novembri keskeni.


krissu606
Postitusi: 155
Liitunud: 03 Juul 2008, 14:21
Tsikkel: Kawasaki kx 450 f
Asukoht: Pärnumaa,Tori

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas krissu606 »

Terv, honda crf 250-ga on väike probleem...nimelt suri pill ükspäev sõidupealt suvaliselt välja, üpris järsult tõmbas kinni.Mootor käis kenasti ringi ja lõin uuesti käima, kõik töötas kenasti ja sain umbes 10 minutit sõita ja siis jäi jälle järsku seisma, natuke tundus nagu midagi oleks kinni jooksnud.Siis lükkasin pilli koju ja esmalt vaatasin klapivahed üle, ühe klapi vahe oli liiga väike, sain selle paika.Kõik tundus korras olevat, panin pilli kokku, külmalt kohe esimesest matsust käis, soojenes natuke ja kui sain sada meetrit sõita, siis hakkas vahele jätma, paukuma ja lõpuks jäi seisma.Vändast lüües lubas aga käima ei läinud, lükkasin paarkorda, siis hakkas uuesti tööle, alguses paukus ja jättis samamoodi vahele ja siis hakkas järsku ilusasti tööle, sõitsin ca 10 minutit, edasi läks korralikult ja kõik tundus kena olema... mingil hetkel tegi samamoodi, jättis vahele, paukus ja turtsus ja jäi seisma.Garaazis proovisin veel naljapärast korra käima lüüa, läkski...mõtlesin, et lihtsalt mingi kontakt jamab.Võtsin kõik pistikud lahti, puhastasin ära ja lasin vaseliini natuke peale, proovisin kahte erinevat küünalt, kuid käima ikka ei lähe, vändast lubab kogu aeg, lükates samamoodi lubab kuid käima ei jää(väga pikalt ei viitsinud proovida ka, oli näha et midagi on valesti).Oskab keegi pakkuda, mida veel vaadata?Kas see karpa küljes olev andur(tps)võib sellist jama teha?

Kasutaja avatar

2stroketaliban
Postitusi: 809
Liitunud: 25 Jaan 2008, 21:50
Tsikkel: Suzuki RM250K8
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas 2stroketaliban »

Esialgu oleks hea teada mis aasta pilliga tegu on?

http://www.ehkk.ee
CZ500.. Cagiva wmx250.. KTM sx250.. Yamaha yz250.. Yamaha yz125.. Suzuki rmz450.. Suzuki rm250.. Suzuki rmz450.. 450.. 450..jne

krissu606
Postitusi: 155
Liitunud: 03 Juul 2008, 14:21
Tsikkel: Kawasaki kx 450 f
Asukoht: Pärnumaa,Tori

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas krissu606 »

Vabandan, unustasin mainida, 2006 aasta pill. 8)


Mihkel250
Postitusi: 37
Liitunud: 23 Jaan 2014, 23:36
Tsikkel: Rmz250

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Mihkel250 »

Tere kaaskannatajad.
Oleks vaja pisut abi.
Nimelt kohe plaanis selle talve esimene jäärajasõit. Hetkel ratas samas seades mis suvel, sügisel (peale rehvide)
Ratas siis 07 rmz karpaga. Kuidas kogenenumad talveks karpat timmivad? Ilmselt mõni ei tee midagi, mõni viskab kohe uued düüsid sisse, tõstab nõela vms. Teadagi eks sõitmise ja sabatunde järgi katsetades saaks asja paremaks lõpuks. Aga ehk keegi reedab oma saladuse ka, mida kohe kindlasti talve saabudes teeb, et teaks kust alustada.
Ps. Seda, et piigid peaks alla panema selle raalisin juba välja :mrgreen:

Tänud ette
Mihkel

Kasutaja avatar

Kapa
Postitusi: 280
Liitunud: 08 Veebr 2006, 14:58
Tsikkel: Honda XR600r Honda CRF450
Asukoht: viljandi
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Kapa »

Väike mure selles, et viimasel sõidul murdus krossinaelal serva punnidest viiel naelal südamik. plaaniks need sissekeeratavatega asendada, aga kas siis kangutatakse need vanad naelad välja ja keeratakse samasse auku see keeratav nael asemele või lõigatakse pealt lihtsalt maha ja keeratakse kõrvale sisse? Kõrval on ruumi justkui vähevõitu.

Kui teed ära karda, kui kardad ära tee! Iga kord sama jama!
PUUPAADID

krissu606
Postitusi: 155
Liitunud: 03 Juul 2008, 14:21
Tsikkel: Kawasaki kx 450 f
Asukoht: Pärnumaa,Tori

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas krissu606 »

Mina olen vana välja kangutanud ja uue sinna asemele keeranud.


Mihkel250
Postitusi: 37
Liitunud: 23 Jaan 2014, 23:36
Tsikkel: Rmz250

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Mihkel250 »

Tere.
Mure siis selline, et vaja uut silindrit rmz 250.le. 2007 a.Vana taastamine ei tule enam eriti kõne alla, päris sodi teine. Ebayst paar kandidaati välja valitud, hinnad mõistlikud: O.E.M. Moose racing, Cylinder works ja Athena. Kuna eelarvega on lood täpselt sitasti, siis kas kellelgi on nende aftemarketi silindritega kogemusi. Enda kaalukauss kõlgub athena ja Moose racingu vahel. Moose racingu silinder 300+ euri. Athena kit koos kolvi, rõngaste ja tihenditega 500 euri. Või oskab keegi midagi veel paremat soovitada.

Puulõhkujad, oksapurustid, minikopad, filtrid, varuosad põllumajandustehikale.
http://www.agraarkeskus.ee
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Athena peaks väga kvaliteetne olema. Overbore silindrites on ta nr. 1 tegija.


Kaspar36
Postitusi: 43
Liitunud: 08 Aug 2010, 12:17
Tsikkel: KTM
Asukoht: Saku

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Kaspar36 »

Tere, kas keegi First racing krossikiivri kohta oskab midagi öelda? On mugav?

Kasutaja avatar

Pira
Postitusi: 255
Liitunud: 07 Juul 2005, 12:10
Tsikkel: Yamaha YZ250F
Asukoht: Läänemaa
Tänatud: 7 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Pira »

Mihkel250 kirjutas:

Tere.
Mure siis selline, et vaja uut silindrit rmz 250.le. 2007 a.Vana taastamine ei tule enam eriti kõne alla, päris sodi teine. Ebayst paar kandidaati välja valitud, hinnad mõistlikud: O.E.M. Moose racing, Cylinder works ja Athena. Kuna eelarvega on lood täpselt sitasti, siis kas kellelgi on nende aftemarketi silindritega kogemusi. Enda kaalukauss kõlgub athena ja Moose racingu vahel. Moose racingu silinder 300+ euri. Athena kit koos kolvi, rõngaste ja tihenditega 500 euri. Või oskab keegi midagi veel paremat soovitada.

Kas sa originaali pole uurinud???
Minu mälu järgi oli se hind samasse auku. Minul küll tegu Kawaga aga need hinnad peaks kõik ühel skaalal kõikuma.
:bsmile:


Mihkel250
Postitusi: 37
Liitunud: 23 Jaan 2014, 23:36
Tsikkel: Rmz250

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Mihkel250 »

Pira kirjutas:
Mihkel250 kirjutas:

Tere.
Mure siis selline, et vaja uut silindrit rmz 250.le. 2007 a.Vana taastamine ei tule enam eriti kõne alla, päris sodi teine. Ebayst paar kandidaati välja valitud, hinnad mõistlikud: O.E.M. Moose racing, Cylinder works ja Athena. Kuna eelarvega on lood täpselt sitasti, siis kas kellelgi on nende aftemarketi silindritega kogemusi. Enda kaalukauss kõlgub athena ja Moose racingu vahel. Moose racingu silinder 300+ euri. Athena kit koos kolvi, rõngaste ja tihenditega 500 euri. Või oskab keegi midagi veel paremat soovitada.

Kas sa originaali pole uurinud???
Minu mälu järgi oli se hind samasse auku. Minul küll tegu Kawaga aga need hinnad peaks kõik ühel skaalal kõikuma.
:bsmile:

Tagantjärgi targana pean sinuga nõustuma, alati ei tasu kohe maailmaavarustest tellima hakata, ka kodumaalt saab sama raha eest ja kohe riiulilt.
Kuid enne seda tarkust jõudsin juba teiselt mandrilt ära tellida :wack:

Puulõhkujad, oksapurustid, minikopad, filtrid, varuosad põllumajandustehikale.
http://www.agraarkeskus.ee
Kasutaja avatar

zaazk
Postitusi: 71
Liitunud: 21 Apr 2008, 23:47
Tsikkel: Suzuki RM-Z 250 K12

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas zaazk »

Küsiks siia vahepeale, kui tihti oleks üldse vajalik kontrollida krossikal klapivahesid?

Palksi Vendade Krossirada http://www.palksimoto.com

Mihkel250
Postitusi: 37
Liitunud: 23 Jaan 2014, 23:36
Tsikkel: Rmz250

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Mihkel250 »

Rem. manual ütleb minu ratta kohta "every 6race or 12 hours". Tegelikult aga on välja kukkunud pisut teisiti. Kuna olen pigem nädalavahetuse kärnataja, siis on seda tehtud u. 40 h. tagant, siis kui saatuse tahtel, teinekord enda käpardlikusest on mootori rem. tulnud ette võtta.

Puulõhkujad, oksapurustid, minikopad, filtrid, varuosad põllumajandustehikale.
http://www.agraarkeskus.ee

2715
Postitusi: 143
Liitunud: 19 Aug 2012, 21:37
Tänatud: 35 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas 2715 »

Elustaks vana teema ja küsiks lenksu kohta eelkõige praktikutelt.
Nimelt kas jalatugedel sirge seljaga seistes peaks saama sirgete kätega lenksust kinni võtta?
Samas 185cm on nagunii selline pikkus, mida pole insenerid seal otsas ette näinud.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”