Metsas sõitmine ehk kus tohib off-roadi teha ja kus mitte.

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


RKsilver
Postitusi: 454
Liitunud: 16 Mai 2006, 07:55
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas RKsilver »

Krt noh, just tagasi jõutsin karjäärist tsikkel kaenla all

ktm siis lc4

vähemalt õigel ajal möödus abivalmis biker.ee-lane

ei mäleta kasutaja nime

igatahes temaga sõitsime ka kolmekesi trassil kunagi :roll:

küll äsisime ja pusisime seda tsiklit käima

vändast ei saanud lüüa kuna hmm kuda seletada.

see abivalmis biker.ee-lane oskab paremini seletada, ta teab arvatavasti rohkem :(

igatahes välja suri ta mul mäe nõlval kus hakkasin just kodu poole startima kui järsku mäest ülesse minnes hakkab taguots ühte juttmoodi kaasa minema,mitte midagi ei saanud ma teha kui sidur sisse tulin maha ja lasin rahulikult siduri lahti,abi igatahes ei olnud, auk maasees...

suretasin välja
läksin mäe nõlvalt alla
hakkan käima lööma

ning ohooo

ei teadnudki, et kicki kang nii vabalt oleks jooksnud :shock:

PS: Müts maha selle kasutaja ees kes mind aitas (w)
Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik :)

Partu

Lugemata postitus Postitas Partu »

kutsa99 kirjutas:
Krt noh, just tagasi jõutsin karjäärist tsikkel kaenla all

ktm siis lc4

vähemalt õigel ajal möödus abivalmis biker.ee-lane

ei mäleta kasutaja nime

igatahes temaga sõitsime ka kolmekesi trassil kunagi :roll:

küll äsisime ja pusisime seda tsiklit käima

vändast ei saanud lüüa kuna hmm kuda seletada.

see abivalmis biker.ee-lane oskab paremini seletada, ta teab arvatavasti rohkem :(

igatahes välja suri ta mul mäe nõlval kus hakkasin just kodu poole startima kui järsku mäest ülesse minnes hakkab taguots ühte juttmoodi kaasa minema,mitte midagi ei saanud ma teha kui sidur sisse tulin maha ja lasin rahulikult siduri lahti,abi igatahes ei olnud, auk maasees...

suretasin välja
läksin mäe nõlvalt alla
hakkan käima lööma

ning ohooo

ei teadnudki, et kicki kang nii vabalt oleks jooksnud :shock:

PS: Müts maha selle kasutaja ees kes mind aitas (w)

Oluline, et endaga midagi ei juhtunud. Ratta saad ära parandada. See, et vänt tühja käib - miks - jään siinkohal kahjuks vastuse võlgu!

RKsilver
Postitusi: 454
Liitunud: 16 Mai 2006, 07:55
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas RKsilver »

ega jah,ratast hakkame kasuisaga täna õhtul või homme vaatama.

krt nii ma seda ei jäta ma lähen sinna uuesti ja ma tahan sealt ülesse saada 8)

baikerlane mainis midagi ka, et mingi hammasratas võis lahti tulla,eks õhtul/homme näeb :roll:
Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik :)
Kasutaja avatar

fotek
Postitusi: 637
Liitunud: 26 Mai 2005, 09:42

Lugemata postitus Postitas fotek »

mul on paar korda nii juhtunud, et kui vänt nagu tühja käib, siis lendas karbussi lõdvik silindri küljest lahti.

kontrolli.
Siim
#609

RKsilver
Postitusi: 454
Liitunud: 16 Mai 2006, 07:55
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas RKsilver »

ei ole see :(
Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik :)

Partu

Väike-Maarja Motokross Müürikul

Lugemata postitus Postitas Partu »

Esmalt viide foorumi teise teemasse, mis see laupäev Väike Maarjas aset leidmas. Kuulduste kohaselt pidavat ka Laansoo sellest osa võtma.

http://www.biker.ee/phpbb/viewtopic.php?p=159151#159151

Endal tekkis väike mõte minna üritust tsikliga kaema. Kuna mul tsikkel selline, mis eriti maanteed ei salli - vaatasin, et sihtkohta annaks valmis meisterdada ka päris korraliku metsaraja alguspunktiga Männiku tankodroomilt Müürikule ja õhtuks Männikule tagasi.

Oleks metsarajaga Müürikule liitujaid veel teisigi?
Kasutaja avatar

jUHO
Postitusi: 136
Liitunud: 23 Nov 2004, 23:09
Asukoht: viimsi - rohuneeme

metsalised mutta!

Lugemata postitus Postitas jUHO »

Tere,

Ilm täna suts sandivõitu, aga kas leidub metsalisi, kes võimalikku vihma ei pelga ja on huvitatud õhtul kuskil lepikuvahel kampas sõitmisest? rahulikult, tagumisi oodates jne. toimil oli mõte paldiskikandis ring teha, aga kui tuleb parem pakkumine ja pakkuja on lahkelt nõus ka teejuht olema siis võib ka mujal.
Kordaminekuid soovides ;)

jUHO @ 1200gs, 300exc

MC IronButt Estonia
Reis imedemaale
Harju Ära 2012
MÜÜA rikkaliku lisavarustusega BMW enduro
Kasutaja avatar

jUHO
Postitusi: 136
Liitunud: 23 Nov 2004, 23:09
Asukoht: viimsi - rohuneeme

metsalised mutta!

Lugemata postitus Postitas jUHO »

sry - Tõstan korra teema.

Huvilisi on. Saame kokku 18:30 Saue Olerexis.
Kordaminekuid soovides ;)

jUHO @ 1200gs, 300exc

MC IronButt Estonia
Reis imedemaale
Harju Ära 2012
MÜÜA rikkaliku lisavarustusega BMW enduro
Kasutaja avatar

pärnakas
Postitusi: 434
Liitunud: 22 Jaan 2005, 19:22
Asukoht: Tallinn/Loo/Pärnu

Lugemata postitus Postitas pärnakas »

KOHAL!!!
Süsimust Bläcku- Kas vana HONDA roostetab.... ei ta roosteta:)
Tark ei torma!!!
Kasutaja avatar

toim
Postitusi: 382
Liitunud: 16 Dets 2003, 15:44
Asukoht: Saue

Lugemata postitus Postitas toim »

saab põnev olema - paar päeva on head vihma tulnud :P
CRF250R

K2bi
Postitusi: 649
Liitunud: 01 Apr 2005, 16:51

Lugemata postitus Postitas K2bi »

me on ka huviline aga millal see toimub see kogunemine. peab kuupäeva silmas.

ja kas see veits vale teema ei ole söidu plaanide tegemiseks????????


hallooo moded magate vääää
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

Käbi, kui sa ei ole tähele pannud, siis see teema muutuski off-road ürituste teemaks...sujuvalt ning kõik on pealkirjaga harjunud :wink:
Ning kui on öeldud täna, siis ei ole keeruline vaadata, millal postitus tehtud on...seal näitab isegi kellaaega :mrgreen:
Challenge the Adventure.Ride The World
Kasutaja avatar

toim
Postitusi: 382
Liitunud: 16 Dets 2003, 15:44
Asukoht: Saue

Lugemata postitus Postitas toim »

siis jah, äkki muuta pealkiri ära a'la metsa sõitma vms - või siis teha järgmine kord uus teema ja seal muliseda sõiduplaanidest.

a tänasest sõidust - hästi vahva oli,
juho oma raske bmwga ja pärnakas oma tdmga tegid imesõitu - isegi mööda kitsast rada pankrannikule ülesse - no commets... head hullud ja veel need hüpped platsil...
paldiskisse ei jõudnudki - ennem läks pimedaks - ja siis ei näe, kui keegi ahv on metsarajale kraavi kaevanud :P ... meiesuguste ahvide jaoks :P
CRF250R

K2bi
Postitusi: 649
Liitunud: 01 Apr 2005, 16:51

Lugemata postitus Postitas K2bi »

ei
hästi tsilll . miks ülejäänud teemad siis ühe pealkirja all ei ole.
köigil ei ole aeg ommikust öhtuni foorumi teemsid läbi kammida ja leida sünnipäevade alt mis kell ja kus bikeri suvepäevad toimuvad.


milleks need teemad tehti siis?

ma puht juhuslikult sattusin seda teemat vaatama.



aga mis ma ikka siin seletan . olen parem vait muidu saan banni ka veel .
Kasutaja avatar

pärnakas
Postitusi: 434
Liitunud: 22 Jaan 2005, 19:22
Asukoht: Tallinn/Loo/Pärnu

Lugemata postitus Postitas pärnakas »

Suurtänud lahedale metsaseltskonnale!!!

Selliste kamraadidega kasvõi maailma lõppu! Igaljuhul oli ülikõva TRIP! sai Eestimaad natuke teise nurga alt kaeda :shock:

Erilised tervitused muidugi "Laulasmaa Laulvatele Liivadele", asfalt trampliinile ja ühele nõmedale S kurvile koduteel.... :D

Ja tore et Paldiskisse ei jõudnud!!! Kas äkki siis järgmine neljapäev veelgi otsemaid metsateid mööda.... et Paldiskisse ka ikka enne pimedat jõuaks???

Vajadusel siis loomulikult uus teema ja korrektsed kellaajad/kuupäevad!!!

Kruusa ja kaikaid kodaratesse kõigile!!! :twisted:
Süsimust Bläcku- Kas vana HONDA roostetab.... ei ta roosteta:)
Tark ei torma!!!
Kasutaja avatar

Alex
Postitusi: 438
Liitunud: 20 Mär 2003, 16:13
Tsikkel: Punane Roller
Asukoht: Pealinna külje all
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas Alex »

andke teada kui ka atv-ga teie seltskonnas miskit teha on...ümber eestimaa sellega eriti kulgeda ei tahaks kuna bensupaak pisike:D
Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Müüa 2006 V-strom, üks omanik, kallilt.
Kasutaja avatar

madka
Postitusi: 23
Liitunud: 28 Juun 2004, 14:25
Tsikkel: kx250f
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas madka »

Lahe oli jah. Ja tänud jällegi Toimile super metsaradade eest.
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas mella »

Selle tsiklilõksu tulemusena ei saa ma täna parema käega rahakotti ka taskust välja võtta. :lol: Huvitaval kombel pole kaelal midagist häda. Tiritamme kasvatamise tulemusena on ainult noka ja kiivri ühenduskoht tihkelt mulda täis. :P
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Lugemata postitus Postitas CB500 »

K2bi kirjutas:
aga mis ma ikka siin seletan . olen parem vait muidu saan banni ka veel .
Ära põe, tutvuse poolest võid Readonly saada. :mrgreen: (togi)
it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.
Kasutaja avatar

toim
Postitusi: 382
Liitunud: 16 Dets 2003, 15:44
Asukoht: Saue

Lugemata postitus Postitas toim »

Mella, aga pühapäeval ikka rajal?
ma just mõtlesin järelkasvule ühe väljasõidu pühapäeval oma kodumaakonda teha... pagana kraav...
CRF250R
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas mella »

toim kirjutas:
Mella, aga pühapäeval ikka rajal?
ma just mõtlesin järelkasvule ühe väljasõidu pühapäeval oma kodumaakonda teha... pagana kraav...
Egas nüüd sellise pisiasja pärast minemata jäta :D
Kasutaja avatar

Magimees
Postitusi: 369
Liitunud: 18 Juul 2006, 23:06
Tsikkel: Aprilia Shiver 750cc
Asukoht: Nõmme

Lugemata postitus Postitas Magimees »

Mulle endale tundub ka imelik, kui keegi näiteks Hiiu staadioni taga krossikaga ringi kärutab.
Ok, see olin vist mina, ma päevad läbi suusaradadel ja kõikjal ,kus ette juhtub... :oops:
Võrr-> Stella 50cc -> Moskva 125cc ->Dirt bike 110cc ->Kawasaki KMX 125cc -> Aprilia Shiver 750 cc

triplekix
Postitusi: 851
Liitunud: 23 Mai 2005, 17:06
Tsikkel: Suzuki GSX-R 1000 K8 2008a.
Asukoht: Tallinn, WSK
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas triplekix »

kas paar atv-dega hullu ka endaga punti millalgi võtate?
Ja kas on seal Teie radadel atvdega miskit teha üldse??? Mõtlen, et ega liiga kitsaid kohti palju pole:P
Kui sa ikka kõike oskad, siis ei ole karta miskit.

Õigusabi.

Perekonnaõiguslike probleemide (elatise määramine, suhtluskorra määramine, elukoha määramine jms) puhul, saate abi siit:
http://www.puurits.ee
Hagide koostamine, konsultatsioonid, kohtus esindamine jms.

Partu

Lugemata postitus Postitas Partu »

Magimees kirjutas:
Mulle endale tundub ka imelik, kui keegi näiteks Hiiu staadioni taga krossikaga ringi kärutab.
Ok, see olin vist mina, ma päevad läbi suusaradadel ja kõikjal ,kus ette juhtub... :oops:
Ning kui sellises kohas juba ringi sõidate - sis kindlasti sportsummutid peale või orig. olevatelt sõelad välja, et kõik ikka paremini kuuleksid. & võimalikult maksmaalselt gaasi peale keerata, siis ehmatab metsa alla tulnud jalutajaid änxalt ja mõnusad vaod jäävad ka raja peale järele.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Lugemata postitus Postitas simp »

partu ei ole kõik niihullud kah ise elan eestis nõmmemetsa juures ja minust on sõitnud mööda paarkorda rattaga/atv-ga sõitev isik ja ei ole midagi see hääl niihull natuke korraks kuuleb summutatud pödinat ja siis ta rahulikult läinud ja neid jutte jätavad ka tavalised veloga sõitjad nagu mina seal metsas ;)

Partu

Lugemata postitus Postitas Partu »

Partu kirjutas:
Magimees kirjutas:
Mulle endale tundub ka imelik, kui keegi näiteks Hiiu staadioni taga krossikaga ringi kärutab.
Ok, see olin vist mina, ma päevad läbi suusaradadel ja kõikjal ,kus ette juhtub... :oops:

Need kaks täiesti erinevat lähemist, osad kes elavadki ennast Hiiu/ Nõmme metsaradel välja ja need, kes kasutavad neid teid punktist A punkti B liikumiseks viisakalt liigeldes.
Kasutaja avatar

Magimees
Postitusi: 369
Liitunud: 18 Juul 2006, 23:06
Tsikkel: Aprilia Shiver 750cc
Asukoht: Nõmme

Lugemata postitus Postitas Magimees »

Hiiu/ Nõmme metsaradel välja ja need, kes kasutavad neid teid punktist A punkti B liikumiseks viisakalt liigeldes.
Ega kui ma sõidan, siis ikka nii vaikselt kui võimalik, kui möödun jalakäijatest , siis keeran gaasi maha ja vaikselt lendan mööda.
Võrr-> Stella 50cc -> Moskva 125cc ->Dirt bike 110cc ->Kawasaki KMX 125cc -> Aprilia Shiver 750 cc
Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Lugemata postitus Postitas sang »

Ok, see olin vist mina, ma päevad läbi suusaradadel ja kõikjal ,kus ette juhtub..
Ära palun seda enam tee. Kui sa kasutad liikluseks registreeritud sõiduvahendit, tohib sellega sõita teedel. Kui sa aga kasutad registreerimata mootorsõidukit (kas pakun õigesti, et 110cc dirtbike'i?), siis sellega võid sõita ainult väljaspool üldkasutatavaid teid maaomaniku loal. Olen kindel, et sul ei ole luba Nõmme suusaradadel sõitmiseks.

Nõmme suusarajad ja ka näiteks Harku mets on mõeldud konkreetselt sportimiseks, jalutamiseks jms, seal ei või mootorsõidukiga sõita. Ei ole mõtet end õigustama hakata, et lendad vaikselt mööda, seda juttu võid sa enda vanaemale rääkida.

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Tekkis üks küsimus:

Seoses tohutu ehitustegevusega viimasel aastal minu kodukandis, on siia tekkinud palju uusi maaomanikke ja maju.

Sõitsin täna mööda üht kruusateed ja oma üllatuseks oli seal märk: "ERAVALDUS". Selline valge lisatahvel, ilma ühegi muu märgita.

Kas ma võin selle märgi alt sisse sõita? Kas maaomanikul on õigus selle peale "haavlipüssiga" mind jahtima tulla?
Tee ise viib vaid maalt läbi, majast eemalt mööda. Täna sõitsin vaikselt sealt läbi ja ei lasknud ennast märgist häirida, sest olen juba tatist peale seal sõitnud.

OT: Natuke kurvaks teeb see elu, sest uueaja eestlane, kes endale tüki maad ostnud, on nii kuradi kade ja muud vist ei teekski kui taoks vasta rindu: "MINU MINU MINU!!! Ja daipohh kui keegi siin sõidab!!!" Igasugu selliseid telliskivi ja "ERATEE" märke on kõik Tallinna ümbrus täis laotud. MA saan aru, et inimesed tahavad rahu ja vaikust, kuid linna läheduses ei leia seda nagunii kunagi. Selleks on hoopis kaugemad ja eraldatumad paigad.
Minu meelest kuulub mets ja lilled ja rohi kõigile... Olles ise ka maaomanik, ei keela ma kellegi kasutada sõitmiseks teid, mis läbivad maatükke. Muidugi kui keegi põldu või metsa "kündma" hakkab, saan kurjaks.
Minu krundi piirile ei tule kunagi "tellist". Sinna tuleb hoopis "Tere tulemast võõras. Palun teata oma viibimisest eravaldusel numbril *** ** ***"
Teatama peaks selleks, et ma äkki kuskilt võsast välja hüpates ei tabaks külalist/jahimeest/seenelist.

davidsoniharald/maapoiss, kes ei saa uue aja kommetest aru...

giG

Lugemata postitus Postitas giG »

Tohid

* Vabalt looduses liikuda
* Viibida tähistamata eramaadel päikesetõusust loojanguni
* Viibida ja randuda veekogude kallasradadel (mererannas 20 m, siseveekogudel 10 m veepiirist)
* Käia selleks ettenähtud teid mööda loodus- ja muinsuskaitseobjektidel, mis on eramaadel
* Telkida selleks ettenähtud kohtades, mujal telkimiseks peab olema maaomaniku luba
* Teha lõket maaomaniku loal
* Korjata seeni, marju, lilli, ravimtaimi
* Kalastada käsiõngega (õngega, millel pole ketast)
* Võtta lõkkematerjaliks lamapuitu ja risu
* Võtta veekogudest vett
* Liikuda veekogudel ja jääl, supelda

Ei tohi

* Viibida tähistatud eramaal omaniku loata
* Külastada omaniku loata loodus- ja muinsuskaitseobjekte, mis paiknevad taluõues
* Kalastada ilma kalastuskaardita
* Prahti ja jäätmeid loodusesse jätta
:: Igaühe õigus

Igaühel võib Eestimaa looduses liikudes tekkida olukordi, millele õigeid lahendusi leida polegi nii lihtne. Arusaamatused ja ebameeldivused võivad aga kergesti ära rikkuda mõnusa nädalavahetuse või pikisilmi oodatud puhkusereisi. 90ndate aastate algul hakkas Eestis levima Põhjamaades kasutatav mõiste igamehe õigus. Viimasel ajal oleme siiski üle läinud väljendile igaühe õigus, mis üldiselt suunitluselt on naabrite juures käibivale mõistele lähedane, ehkki üksikküsimustes esineb olulisi erinevusi.

Näiteks Rootsis on lubatud viibida metsades, liikuda maastikel ja kaustada veekogusid nende omandivormist sõltumata. Loomulikult tingimusel, et loodusele ei tekitata kahju ja omanikke ei häirita.Eestis on aga tähistatud erametsa sisenemine või tähistatud eramaal olek ilma omaniku loata keelatud.

Eestis välja kujunenud igaühe õiguse moodustavad seadustest ja tavadest tulenevad käitumisreeglid, mis määravad kindlaks igaühe õigused ja kohustused looduses viibimisel, loodusandide korjamisel, looduslike materjalide kasutamisel ning kogumisel.

Nende käitumisreeglite kirjeldamisel ja selgitamisele ongi pühendatud Ränduri abc.

http://www.skaut.ee/?jutt=10202
http://matkarajad.maaturism.ee/index.php?pg=sisu&ide=14

Mina mäletan, et oli päikesetõusust päikeseloojanguni - ju siis on neid jälle muudetud. Loodan, et varsti võtame rootslastest eeskuju kuna neil suht normaalsed tingimused. Muidugi Eesti metsadesse visatakse jamalt prügi kah maha, mis omakorda on eramaa omanikud tagajalgadele ajanud.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”