Autokoolid

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


e-thug

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas e-thug »

No üldine reegel mustamäe ringidega on see, et reastu ümber teisse ritta kui sul pole vaja minna esimeses väljasõidus välja kuna mul hetkel ei tule ükski ring meelde kus saaks esimesest reast minna kaugemale kui esimene väljasõit. mind huvitab muidu, et mis autokoolis käid?




sentry
Postitusi: 168
Liitunud: 22 Juul 2007, 14:16

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas sentry »

Tuuliku tee 6 alustame ehk siis Motokoolituses käin.

Igatahes täna sai teine sõit tehtud ja super oli, ilus ilm, olin hästi välja puhanud (eelmine kord sain 5 tundi magada).
Nüüd tuli küll isu tagasi... mõned vead ikka olid, aga milleks siis ikka autokoolis käiakse :bsmile:


Arabella
Postitusi: 20
Liitunud: 17 Nov 2008, 13:38
Tsikkel: bandiit
Asukoht: Saku

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Arabella »

e-thug kirjutas:

No üldine reegel mustamäe ringidega on see, et reastu ümber teisse ritta kui sul pole vaja minna esimeses väljasõidus välja kuna mul hetkel ei tule ükski ring meelde kus saaks esimesest reast minna kaugemale kui esimene väljasõit. mind huvitab muidu, et mis autokoolis käid?

TTÜ ring: lähenedes Sõpruselt plaaniga väljuda Akadeemia teele (2. väljasõit) tuleb jääda esimesse ritta, samuti kui tahad Sõruselt Nõmme poole sõita (3. väljasõit), võib jätkata esimeses reas.
Aga Õismäe ringid õppisin mina enamvähem pähe, need on ikka erilised leiutised.. :wack:


ra5cal

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas ra5cal »

Nüüd mul ka kadalip läbitud, kirjeldan natuke kogu seda protsessi:
Tegin A1 ja B kategooria load ühe jutiga, kooliks Kalju Autokool. Alustasin Novembris 2008, load kirjutati välja juuli lõpus.

Autokooli kohta: puudub võrdlusmoment ühegi teise kooliga, kuid tundub, et väga korralikud algteadmised sõiduks sai kätte küll. A-kati õpetajaks oli Kalju. Nõudmised tundusid kohati suht karmid, kuid nagu mõni eelkõneleja siin rääkis - õpetati varuga. Ja mul pole ka midagi selle vastu, nagunii hakkab inimene aja jooksul oma sõitu sõitma ja 'kurve lõikama', hea kui vähemalt alguses korrektne sõit enamvähem käpas. Sõidutunde läks mul kohustuslikest umbes poole rohkem, kuid võrreldes nendega, kellel B kat olemas, olin algul liikluses ilmselt siiski suht koba, missest et mõned suved olin natuke sõitnud.
Sõiduõpetaja Kalju oli suhtumiselt üsna pedagoogiline, enne muhedat juttu tulid siiski karmid reeglid ja nende täitmisel allahindlust ei tehtud. Sõidu ajal pani suht konkreetselt ja närvi eriti ei läinud (v.a. Õismäe ringid kus ise :evil: olin lõpuks). Mõnel puhul võibolla julgustamist kuluks rohkem ära, kuid mul oli ok.
Õppesõidutsikkel oli kooli oma, 500 ccm Suzuki mida Kalju oli pisut tuuninud et platsiharjutused libedamalt sujuks. Tsikkel oli tõesti väga hästi juhitav.

Teooriaeksami tegin nii koolis kui ARKis esimese korraga, sõidueksami ARKis teise korraga. Esimesel korral jäi üks jalakäija üle laskmata ja paiknemisega oli probleeme, teisel korral läks ilma vigadeta. Kusjuures tahan kindlasti mainida, et enne eksamit lubas Kalju tasuta platsil harjutada, niiet tagumik villis.
Raha läks autokoolile A-kati sõidutundide eest ca 6000., st sõitsin ca 30 x 25 min. Praegu sellist tunnet küll ei ole, et mõni kroon oleks asjatult kulunud.

Esmaabikoolituse tegin siin: http://www.rkelu.ee ja väga asjalik oli, väga hea mulje jättis kiirabiarstist koolitaja, tänud talle! Lisaks oli see odavam kui autokoolis pakutud variant.

Kui välja tuua midagi, mis närvidele käis, on see, et nn. sõidukord on 25 minutit pikk. Mis kuradi ühik see on? Tundub et see on tehtud konkreetselt selleks, et raha lihtsam oleks välja lüpsta. Minul ei olnud kordagi ükski õppesõit alla 2e 'sõidukorra'. Ja see olevat veel seadusega sätestatud, mitte autokooli väljamõeldis. Autokool kehtestab hinna.

Aga üldiselt tundub et ei sõiduõpetaja ega ARKi taadid pole nii hullud kollid nagu mõnele siin on tundunud, eesmärk on ju siiski korrektselt sõitma õppida enne kui tänavale lähed ja tuleks vist ka tunnistada, et karimate nõudmistega jääb vast ka rohkem inimesi liikluses terveks. Lõppu ka moraali, et tagantjärele mõeldes vist enam nii kergekäeliselt lubadeta ei sõidaks - kaalul pole ainult trahv vaid ka enda ja teiste ohutus (togi) .


masheen

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas masheen »

sa tegid A1 500ccm tsikliga ? normaalne, A1 peaks ikka olema 125ccm ja 11kw.


ra5cal

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas ra5cal »

masheen kirjutas:

sa tegid A1 500ccm tsikliga ? normaalne, A1 peaks ikka olema 125ccm ja 11kw.

parandan: A2 tegin :wack: , 500ne tsikkel jah kuid piiratud 25 kW peale.

Juss


Erkis
Postitusi: 32
Liitunud: 12 Aug 2009, 15:15

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Erkis »

Huvitav miks osad autokoolid ei vaevu tegema väikest investeeringut tehnikasse ja ei soeta endale bluetoothil põhinevaid kahepoolseid sidevahendeid. Ise tegin Pärnus Aides A kat'i mõned nädalad tagasi ja neil selline süsteem täitsa olemas. Lisaks sellele et õpetaja räägib saad vajadusel küsida või oma tegusid õigustada. Lisaks sellele on suur pluss juba see et ei pea seda lollakat kõrvaklappi (mis alatihti ära kipub tulema) omale kõrva toppima. Ja ARK võiks ka seda teed minna.


e-thug

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas e-thug »

ARK'i ei tooda seda kuna siis esitataks lolle küsimusi.. kuid jah sõidu õppimisel on see üllatavalt hea asi võrreldes selle ühe poolse sidega mis lihtsalt tuimalt ütleb mis teha..

Kasutaja avatar

mofomofo
Postitusi: 139
Liitunud: 30 Juun 2008, 11:47

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas mofomofo »

Erkis kirjutas:

Huvitav miks osad autokoolid ei vaevu tegema väikest investeeringut tehnikasse ja ei soeta endale bluetoothil põhinevaid kahepoolseid sidevahendeid. Ise tegin Pärnus Aides A kat'i mõned nädalad tagasi ja neil selline süsteem täitsa olemas. Lisaks sellele et õpetaja räägib saad vajadusel küsida või oma tegusid õigustada. Lisaks sellele on suur pluss juba see et ei pea seda lollakat kõrvaklappi (mis alatihti ära kipub tulema) omale kõrva toppima. Ja ARK võiks ka seda teed minna.

Jutt jumala õige.
Pidevalt oli olukordasid kus oleks tahtnud sõiduõpetajaga rääkida/tagasisidet saada.

Ise õppisin/õpin Mtokoolitus OÜ-s.


illuminaat
Postitusi: 31
Liitunud: 31 Aug 2009, 09:21
Asukoht: Narva

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas illuminaat »

Õppisin siis OÜ Autosõidus, ja sealse korraldamisega nii õpetamise kui ka asjaajamise kohapealt jäin küll rahule.


zimson

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas zimson »

zimson kirjutas:

Tänu selle foorumi heale vastukajale sai Motokaru ka minu näol endale õpilase (kuigi kaalusin ka teisi). Teooriatunnid on seni hea mulje jätnud. Järgmisel nädalal platsile, siis näeb kuidas sõit selgeks tehakse.

Nüüdseks kenasti load käes. Nii teooria- kui ka sõidueksam õnnestusid esimese korraga. Sõidueksami tegin Sauel. Autokoolist säilis hea mulje. Soovitan soojalt Motokaru teenuseid kasutada.


kana

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas kana »

Aitäh Raidole! Soovitan sõpradele-tuttavatele Tallinnas Motokaru, paremat ei tea. (w)

Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2454
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 192 korda
Kontakt:

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Hei, kuna Raido ise pole antud foorumi kasutaja, siis hõikan tema eest ühe teate. Nimelt Motokaru autokoolis (http://www.motokaru.ee) algab 16.dets järgmine B-kat kursus ja 1-2 õpilast vajaka, et kursus käima saada kenasti. Kui on huvilisi, siis kasutage võimalust ja andke märku. Kontaktid leiate kooli lehelt.

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee

ironhorse

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas ironhorse »

Tere. Mul ka küsimus.Pisteti novembris sünnipäevapuhul tsikli dokumendid pihku :oops: ja nüüd plaanin ka kevadel autokooli A-kat-i tegema minna. Ise elan Otepääl, järelikult lähimad varjandid on Tartu , Põlva ja Võru. Kellel on kogemusi ja arvamusi. Võrdleks ja arutaks kuhu mõtekas lube tegema minna oleks.
Kuiva asfaltit oodates:Sann


nolifer
Postitusi: 38
Liitunud: 14 Veebr 2009, 20:43
Asukoht: Lõunas

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas nolifer »

Võrus asuv Võrumaa Autokool on täitsa okei. Raul Kell teooria- ja sõiduõpetajana mõistlik mees, pisiasjade pärast ei noki. Sõiduvahenditeks Suzuki GS500 ja Honda CBF500. Head väiksemapoolsed rattad, millega mugav manööverdada. Pluss veel asjaolu, et kui otsustad Võru ARK-is teha eksami, siis neil on olemas täpselt sama ratas, mis autokoolil - GS500.

Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

ironhorse kirjutas:

Tere. Mul ka küsimus.Pisteti novembris sünnipäevapuhul tsikli dokumendid pihku :oops: ja nüüd plaanin ka kevadel autokooli A-kat-i tegema minna. Ise elan Otepääl, järelikult lähimad varjandid on Tartu , Põlva ja Võru. Kellel on kogemusi ja arvamusi. Võrdleks ja arutaks kuhu mõtekas lube tegema minna oleks.
Kuiva asfaltit oodates:Sann

Teretulemast meie juurde Autokool Selge


toomloom

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas toomloom »

Ise tegin ka Võrus Rauli juures. Kõik normaalne ja ei midagi rasket. Kui on küsimus siis vastatakse ilusti, keegi kedagi ei sõima. Endal põhiviga mis õppesõitude juures oli, oli see et suunatuli kippus sisse jääma :D . Aga jõudu ja jaksu ning palju kilomeetreid.


siil_udus
Postitusi: 161
Liitunud: 25 Mai 2009, 09:24

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas siil_udus »

Mul küsimus pigem autokoolide esindajatele. Kas Tallinna ja Tartu koolidesse on tõesti sedavõrd erinev tahtjate arv, et hinnatase kõigub 3600-st 6000.- ni? Hetkel silma jäänud hinnad: Motokaru 6000.- ; Motokoolitus 5600.- ; ABC koolitus 5000.- ; Õnneka reklaamitud Selge Tartus 3600.- :roll: Hakka või Tallinnast Tartusse kooli minema...

Edit: Sõiduvarustuse, kui lisaväärtuse pakkumine pole minu puhul argumendiks, sest see on omal olemas.


Zorts

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Zorts »

Abcd eiriti ei soovitaks,midagi v2ga hullu polnud aga ma arvan,et on parema tasemega koole!


ironhorse

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas ironhorse »

toomloom kirjutas:

Ise tegin ka Võrus Rauli juures. Kõik normaalne ja ei midagi rasket. Kui on küsimus siis vastatakse ilusti, keegi kedagi ei sõima. Endal põhiviga mis õppesõitude juures oli, oli see et suunatuli kippus sisse jääma :D . Aga jõudu ja jaksu ning palju kilomeetreid.

Tänan tänan. eks annan teada vahepeal kuidas läheb :wink:

Kasutaja avatar

Vidget
Postitusi: 982
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:55
Tsikkel: Kawasaki Z900
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Vidget »

Kas on ka autokooli, kus A kati tegemisel võib kasutada oma ratast ja varustust ning see kajastub ka hinnas?

Let the good times roll.


Ivar. K

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Ivar. K »

Ma sooviks ise ka lube teha aga ei tea millist kooli valida.
Ma olen mõndasi uurinud aga nagu ma aru olen saanud et seal vaja eelnevalt B-kategooria lube et kursusele saada.
Nüüd minu küsimus on, et kui mul pole B-kategooria juhilube ja soovin teha A2-kat. Siis mis koolis saab neid teha?

Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

Ivar. K kirjutas:

Ma sooviks ise ka lube teha aga ei tea millist kooli valida.
Ma olen mõndasi uurinud aga nagu ma aru olen saanud et seal vaja eelnevalt B-kategooria lube et kursusele saada.
Nüüd minu küsimus on, et kui mul pole B-kategooria juhilube ja soovin teha A2-kat. Siis mis koolis saab neid teha?

Kõiepealt täpsusta, mis linnast jutt käib (kuigi ma juba kahtlustan, et Tallinn). Teieseks on autokooli seisukohast jumala ükskõik, kas sul on B - kat võ mitte.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas mella »


Ivar. K

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Ivar. K »

unustasin jh öelda et muidu jutt käib tallinna omadest
aga aitäh siis.

Kasutaja avatar

marko233
Postitusi: 200
Liitunud: 18 Sept 2007, 13:47

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas marko233 »

Mina tegin oma load Aveda autokoolis. Koolist niipalju, et esimest korda käisin kohal raha maksmas, teist korda siis teooriaeksamil (õppima pidin ise kodus teste). Midagi koolis ei õpetatud küll. Kuradi kahju oli, et ei saanud lube eksternina teha - maksa raha autokoolidele vastu midagi saamata.

CBR F3; CBR 954rr; Tuono 1000; MT-01
Kasutaja avatar

jup
Postitusi: 161
Liitunud: 24 Sept 2007, 12:05
Tsikkel: XL600V Transalp
Asukoht: tln

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas jup »

Tegin Tallinnas Kalju Autokoolis ja minule jäi koolitajast super hea mulje. Lisaks oli koolitaja poolt organiseeritud ka med. koolitus, mis mõnes teises kohas kuulu järgi tuleb inimesel ise orgunnida. Ka ARK eksamile pääsesin kiiremini kui kolleeg, kes õppis ühes teises autokoolis ning kes sai autokoolis õppetöö lõpetatud juba enne mind.

Edu!

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas mella »

Kas ENNE küsimist otsingut kasutada ei oska?
Täpselt sama teema on olemas mitmekümnel leheküljel, pole vaja uuesti läbi nämmutama hakata.

http://www.biker.ee/phpbb/viewtopic.php ... &start=460


IntsA

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas IntsA »

jup kirjutas:

Tegin Tallinnas Kalju Autokoolis ja minule jäi koolitajast super hea mulje. Lisaks oli koolitaja poolt organiseeritud ka med. koolitus, mis mõnes teises kohas kuulu järgi tuleb inimesel ise orgunnida. Ka ARK eksamile pääsesin kiiremini kui kolleeg, kes õppis ühes teises autokoolis ning kes sai autokoolis õppetöö lõpetatud juba enne mind.

Edu!

Kui B-kat eelnevalt käes siis pole enam seda med koolitust vaja ju :?


Nuclear
Postitusi: 225
Liitunud: 14 Juun 2007, 13:04
Asukoht: Tallinn

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Nuclear »

Med. koolitus on kehtiv mingi aeg (ca. 5 aastat) peale seda tuleb ikka uuesti teha :wink:

Silmad kardavad, käed teevad.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”