Autokoolid

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

badandevil kirjutas:

Asi pole nii väga selles mis nimega mingi asi on ja mida tähendab. Kui sõitsin tegelikult ühel päeval 2 x 25 minutit, siis sõidukaardile oli sama kuupäevaga märgitud 4 x 25 minutit.
Point selles, et õps märkis sinna kaardile kuupäevad, mil ma isegi Tallinnas ei olnud, veelvähem kooli ratta seljas Tallinna linna teedel sõitmas :evil:

Ja nüüd võta jalad persealt välja ja mine oma autokooli ja nõua sealt selgust selle kohta. Foorumis halamine ei anna sulle sinu raha tagasi ega paranda sinu sõiduoskuseid.



Kasutaja avatar

Yamsakas
Postitusi: 205
Liitunud: 02 Nov 2010, 14:45
Tsikkel: 2 jalajõudu

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Yamsakas »

Õnnekas kirjutas:
badandevil kirjutas:

Asi pole nii väga selles mis nimega mingi asi on ja mida tähendab. Kui sõitsin tegelikult ühel päeval 2 x 25 minutit, siis sõidukaardile oli sama kuupäevaga märgitud 4 x 25 minutit.
Point selles, et õps märkis sinna kaardile kuupäevad, mil ma isegi Tallinnas ei olnud, veelvähem kooli ratta seljas Tallinna linna teedel sõitmas :evil:

Ja nüüd võta jalad persealt välja ja mine oma autokooli ja nõua sealt selgust selle kohta. Foorumis halamine ei anna sulle sinu raha tagasi ega paranda sinu sõiduoskuseid.

Mees võta asja rahulikult.
Soovitusi võib anda ilma "persetamiseta" ja tooni tõstmata.

Aga Badandevilile kindlasti minna kohale ja ... nõudma ja nõudma, kui vaja, ka häält tõsta ja natuke ahvärdada, ega teisiti tänapäeval sellistel juhtudel ei saagi.
Kas või nõuda, et saaks teha need tunnid teise õpetajaga.
Põhiline oleks aga see, et sa tunneks end ratta peal kindlalt ja load käes :bsmile:
Jõudu!!

Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

Yamsakas kirjutas:

Mees võta asja rahulikult.
Soovitusi võib anda ilma "persetamiseta" ja tooni tõstmata.

Sa oled üliandekas lugeja, kui sa lausa hääli kuuled :D
Aga nüüd asjast. Sinu ja teiste siin teemas kirjutajate probleem on see, et olete mingi suvalise tuvastamist mittevõimaldava kasutajanime taha peitunud ja siis muudkui tulistate erinevate inimeste pihta. Loomulikult kirjutatakse alati sõiduõpetaja nimi kenasti välja. Kordan veelkord, kui on probleeme sõiduõpetajaga või autokooliga terviklikult, siis seda ei saa siin foorumis lahendada, vaid tuleb minna oma autokooli ja seal oma arvamus välja öelda. Kui midagi jääb selgusetuks ja ise aru ei saa, mis toimub, siis tuleb küsida ja kohe. Hiljem on palju raskem nii ühel, kui teisel osapoolel selgitada arusaamatusi. Kuiudas teile meeldiks, kui sõiduõpetajad teeks oma foorumi teema "mitte niiväga andekatest" õpilastest ja loomulikult kirjutaks avalikult nimed juurde.

Kasutaja avatar

bjorn
Postitusi: 190
Liitunud: 04 Aug 2005, 21:06
Tsikkel: Honda VFR800 ´98
Kontakt:

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas bjorn »

Kui oled 100% kindel, et oli õpetaja ja autokooli viga ning saad seda tõestada, siis milles küsimus - autokool jutule ei võta, siis sead sammud otseteed tarbijakaitsesse. Natuke jebimist on aga saad oma raha eest tunnid kätte nii nagu peab. Lisaks - jääb tarbijakaitse ametisse märk maha ning hoitakse tihedamalt silma peal "mustas nimekirjas" olevatel firmadel.

Bjorn


siil_udus
Postitusi: 161
Liitunud: 25 Mai 2009, 09:24

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas siil_udus »

Badandevil ju kirjutaski, et ei saa tõestada. Allkiri on heas usus antud ja kogu lugu. Ainuke tõestus on mõlema poole südametunnistusel ja sellega ei ole juriidiliselt paraku midagi teha. Jääbki üle võimalus teisi hoiatada, et ei tehtaks sama viga. Mis siin nii keerulist on?

Kasutaja avatar

alopex
Postitusi: 45
Liitunud: 17 Mai 2005, 21:27
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas alopex »

siil_udus kirjutas:

Allkiri on heas usus antud ja kogu lugu.

Õnneks ei keela EV põhiseadus loll olla :wack:


siil_udus
Postitusi: 161
Liitunud: 25 Mai 2009, 09:24

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas siil_udus »

alopex kirjutas:
siil_udus kirjutas:

Allkiri on heas usus antud ja kogu lugu.

Õnneks ei keela EV põhiseadus loll olla :wack:

Kas usaldus = lollus on muidugi iseküsimus (togi)


shatrey
Postitusi: 11
Liitunud: 09 Apr 2011, 22:35
Tsikkel: veel ei ole

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas shatrey »

Kas see on levinud praktika et tsikli laenamise eest ARK eksami jaoks võetakse 50€, kuigi ametlikus hinnakirjas on 12.50/25min? Koolis räägivad et neil ju läheb aega ARKi sõita ja tagasi... Ühelt poolt ma saan aru, aga samas mina kasutan tsikli ainult 2 sõidutundi x 25min. Kuidas teistes koolides?
Oma tsikli ei ole ega varustust. Kui keegi tahab oma ratta laenata natuke väiksema raha eest, siis antke teada, saaksime veel ühe sõidu tundi platsis teha.


Olle-Marek

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Olle-Marek »

Tere.
Üldjuhul peaks see summa ikka oluliselt odavam olema.
Kuid sinu kirjast ei selgu,kas soovid kasutada sama motokooli tsiklit,kus õppisid või omad juba koolitunnistust ja soovid
kasutada ükskõik millise auto/motokooli ratast.Hinnad võivad kõikuda,samas 50 euri tundub nats palju.
Samas ei pretendeeri absoluutsele tõele:)


shatrey
Postitusi: 11
Liitunud: 09 Apr 2011, 22:35
Tsikkel: veel ei ole

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas shatrey »

kontakteerisin sama kooliga kus olen teooriat ja praktikat läbinud.

Iagks juhuks: ise 190cm. 85kg.


Olle-Marek

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Olle-Marek »

Mina õppisin Motokoolitus OÜ ja seal on ratta kasutamine ARK sõidueksamiks 24 euri.
Sisaldab ka vajadusel sõiduvarustust.Õpilase mõõdud ei oma tähtsust:)

Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 709
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas daub »

Eelmine aasta tegin eksami, kui õigesti mäletan võeti 3 sõidukorra (3x25min) raha. kaks sõidukorda läksid eksami peale ja üks ark ja kooli vahel edasi-tagasi sõidu peale. Euris tuleks midagi 40 kopikatega.

Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt

Jürjo

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Jürjo »

"Autosõit Oü" Tartus küsib kooli ratta kasutamise eest ARK sõidueksamil 39.-€!


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Motohundis (tartu) võetakse ainult kahe sõidutunni (2x 25 min) raha ARK eksami eest.

Kasutaja avatar

-Piilu-
Postitusi: 141
Liitunud: 17 Apr 2011, 21:22
Tsikkel: Kawasaki Z750
Asukoht: Tallinn

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas -Piilu- »

Lugesin siin Haja autokooli ja Aivari kohta ja mõtlesin, et mis ma olen mingi erand? Oli periood, kus aega autokooli jaoks ei olnud. Aivar helistas ja uuris ikka, et millal tulla saaksin, kuidas teooria eksamiga lood ja et kas mulle sobiks Arki sõidueksamit teha 3 nädala pärast, et muretseks mulle aja selleks ajaks. :wack:
Ja nüüd loen, et inimesed kirjutavad, et Aivar ei võta kõnesid vastu ja ei saa pabereid korda. :D

Kasutaja avatar

Jannes
Postitusi: 246
Liitunud: 25 Veebr 2004, 16:09
Tsikkel: R1200R -17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Jannes »

badandevil kirjutas:

Müstika, jutt käiks nagu hoopis teisest inimesest. Pidin õpsi nagu tikutulega taga otsima, et sõita saada :shock:

Võimalik, et suhtub erinevatesse õppuritesse erinevalt? Või oli mingi hetk saanud suunava märkuse ja võttis end kätte? Või vastupidi?? Hea on vähemalt, et on erinevaid kogemusi, mis annavad mõista, et asi ei ole nii ühekülgne.

Mis mind selle õpetaja juures häiris oli pigem see, et sel ajal kui õpilane (baadanddeville) platsil töristas, tegeles õpetaja terve tunni kõrvaliste asjade/isikutega. Muidugi käis ka pilk õpilase peale vahepeal, kuid minu arvates peaks siiski saama õpilane põhitähelepanu ja mitte tundma end tänulikuna et tal lubatakse ka seal "olla"... (crash)

Sui generis
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Jannes kirjutas:

Mis mind selle õpetaja juures häiris oli pigem see, et sel ajal kui õpilane (baadanddeville) platsil töristas, tegeles õpetaja terve tunni kõrvaliste asjade/isikutega.

Déjà vu.
Sõiduõpetaja Toomasega ühes teises autokoolis oli täpselt sama lugu - passis kogu aja kaugel platsi serval ja rääkis pidevalt
mobiiltelefoniga või siis vestles teiste sõiduõpetajatega. Üldjuhul tal minu jaoks aega polnud isegi niiplaju, et öelda,
mida ja kuidas ma tegema pean, rääkimata sellest, et tagasisidet anda. Ühel korral väljandas isegi kannatamatust, kui palusin teist korda seletada, milline on täpselt harjutuse sisu. Seletus kõlas ise muidugi "ägedalt":

  • Õpetaja: Kas sa nägid, mida see punase mootorattaga õpilane platsil tegi?
  • Mina: Mmm, jah...
  • Õpetaja: Väga hea, ma tahan, et sa teeksid samamoodi.
  • Mina: ????
  • Mina: Et siis ma peaks tegema mida?
  • Õpetaja: (ärritusega hääles) Ma ju ütlesin, et samamoodin nagu see teine õpilane.

Autokool küll üritas asja siluda väheste lisatundidega aga kahetsusväärselt jäi pisut kibe maitse ikka asjale külge. Tegelikult jäi mulle mulje, et autokool saab ise ka suurepäraselt aru, et Toomase soov kedagi õpetada on allpool igasugust arvestust aga korralikest õpetajatest on lihtsalt nappus...

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Aspelund
Postitusi: 495
Liitunud: 01 Aug 2005, 14:16
Tänatud: 1 kord

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Aspelund »

Saue ?


TMT
Postitusi: 15
Liitunud: 25 Apr 2011, 09:59
Tsikkel: Bändit S

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas TMT »

macintosh kirjutas:
Jannes kirjutas:

Mis mind selle õpetaja juures häiris oli pigem see, et sel ajal kui õpilane (baadanddeville) platsil töristas, tegeles õpetaja terve tunni kõrvaliste asjade/isikutega.

Déjà vu.
Sõiduõpetaja Toomasega ühes teises autokoolis oli täpselt sama lugu - passis kogu aja kaugel platsi serval ja rääkis pidevalt
mobiiltelefoniga või siis vestles teiste sõiduõpetajatega. Üldjuhul tal minu jaoks aega polnud isegi niiplaju, et öelda,
mida ja kuidas ma tegema pean, rääkimata sellest, et tagasisidet anda. Ühel korral väljandas isegi kannatamatust, kui palusin teist korda seletada, milline on täpselt harjutuse sisu. Seletus kõlas ise muidugi "ägedalt":

  • Õpetaja: Kas sa nägid, mida see punase mootorattaga õpilane platsil tegi?
  • Mina: Mmm, jah...
  • Õpetaja: Väga hea, ma tahan, et sa teeksid samamoodi.
  • Mina: ????
  • Mina: Et siis ma peaks tegema mida?
  • Õpetaja: (ärritusega hääles) Ma ju ütlesin, et samamoodin nagu see teine õpilane.

Autokool küll üritas asja siluda väheste lisatundidega aga kahetsusväärselt jäi pisut kibe maitse ikka asjale külge. Tegelikult jäi mulle mulje, et autokool saab ise ka suurepäraselt aru, et Toomase soov kedagi õpetada on allpool igasugust arvestust aga korralikest õpetajatest on lihtsalt nappus...

Kui ma väga mööda ei pane siis minagi olen 2 sõidukorda selle Toomasega teinud, ükskord platsi ja ükskord linna vahel. Platsil sõitsin pmst ise ringi, suurema osa ajast rääkis õpetaja telefoniga. Linns sõites jagas ta terve tee käsklusi (nagu ka teised õpetajad) aga erilist tagasisidet polnud ja ka tunni lõpus oli tal üsna kiire äraminekuga, pidin kiiruga infot välja pinnima :) Järgmiste sõidutundide broneerimisel sai vihjatud, et tahan proovida ka teiste õpetajatega sõita. Autokooli suhtumine oli minu meelest päris hea, sain sõita teiste õpetajatega ja soovitati lausa julgemalt õpetajate kohta tagasisidet anda.
Kokkuvõtteks - ärge laske tunde tühja minna, kui õpetaja ei pööra tähelepanu siis andke talle sellest (viisakalt) teada, kui suhtumine pole tunni lõpuks paranenud siis autokooli jutule ja suhtumisprobleemide esinemisel kasvõi koolivahetus. Hea sõiduõpetaja "mõju" kaalub kaugelt üle mõne lisatunni kulu või paberite viimise-toomise vaeva.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Aspelund kirjutas:

Saue ?

Ei Tallinn.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

shatrey
Postitusi: 11
Liitunud: 09 Apr 2011, 22:35
Tsikkel: veel ei ole

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas shatrey »

shatrey kirjutas:

Kas see on levinud praktika et tsikli laenamise eest ARK eksami jaoks võetakse 50€, kuigi ametlikus hinnakirjas on 12.50/25min? Koolis räägivad et neil ju läheb aega ARKi sõita ja tagasi... Ühelt poolt ma saan aru, aga samas mina kasutan tsikli ainult 2 sõidutundi x 25min. Kuidas teistes koolides?
Oma tsikli ei ole ega varustust. Kui keegi tahab oma ratta laenata natuke väiksema raha eest, siis antke teada, saaksime veel ühe sõidu tundi platsis teha.

Lõpuks selgus et sõitsin kogu see aeg ise ära. Enne eksamit platsil ja linnas, eksam ja ARKist platsile tagasi.


Martin48
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Juul 2011, 11:48
Asukoht: Tallinn/Kärdla/Järva-Jaani/Ørnes

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Martin48 »

Kuna teemaks on siiski kogemused autokoolidega, siis julgen soovitada load.ee autokooli.
Pikalt plaanitud tegu sai sel kevadel lõpuks ette võetud, kui märtsis olid teooria tunnid ja nüüdseks juba viimased sõidutunnid käsil - pidevalt 100 muud asja käsil ja kuna ratast hetkel nagunii veel ei ole, siis ei ole väga kiirustanud lubade tegemisega.
Enne kooli ei olnud mootorratta, ega muu sellise aparaadiga sõitnud - täiesti puhas leht, sest jalgratta seljast sai kohe autosse istutud! ;D Aga minu õnneks ei tekkinud erilisi probleeme - õpetaja, Villem nimeks, väga hea - kannatlik, rahulik ja õpetab kui vaja. Hinnad neil ka minu meelest väga OK.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Martin48 kirjutas:

...õpetaja, Villem nimeks, väga hea - kannatlik, rahulik ja õpetab kui vaja ...

Aga nii ongi, et tegelikult sõltub ikka väga palju konkreetsest õpetajast ja mitte koolist.
Kiidan ka Villemit, tema õpetuse tasemeks julgen nimetada 5+.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

POZ
Postitusi: 19
Liitunud: 02 Juun 2005, 17:33
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas POZ »

Kas keegi on hiljuti käinud Testudo autokoolis A-kati tegemas?
Väidetavalt pidi kursus 2 nädalat kestma, kui on olemas B-kat. Kas tõesti läheb nii ruttu ja peale 2te nädalat on juba lootust ARKi eksamitele saada?
Kas sõiduõpetaja on normaalne ning kogenud kuju?

Kasutaja avatar

leko
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Dets 2010, 14:10
Tsikkel: väike RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas leko »

POZ kirjutas:

Kas keegi on hiljuti käinud Testudo autokoolis A-kati tegemas?
Väidetavalt pidi kursus 2 nädalat kestma, kui on olemas B-kat. Kas tõesti läheb nii ruttu ja peale 2te nädalat on juba lootust ARKi eksamitele saada?
Kas sõiduõpetaja on normaalne ning kogenud kuju?

Lõpetasin hiljuti Testudo autokooli A-kat.
Kui sul on olemas B kat load rohkem kui kaks aastat ja oled vanem kui 21a siis see üsna nii on. Kui oled usin ja sõidu aegu on, siis mina tegin näiteks kolme nädalaga.
Teooria tunde on pmst 3 tk,(Iga esmaspäev) kõik kestavad ca 3,5h. Siis on vaja teha 10 sõidutundi (10x50 min) ja valmis :)
Teooria õpetajast tegelikult väga tolku ei ole...Räägib üsna laialdaselt. Sõiduõpetajaks soovitaksin valida Marko.

Edu...

Kasutaja avatar

Luuk
Postitusi: 16
Liitunud: 22 Juun 2010, 20:31
Tsikkel: Honda CB600F Hornet '06
Asukoht: Tallinn

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Luuk »

Martin48 kirjutas:

Kuna teemaks on siiski kogemused autokoolidega, siis julgen soovitada load.ee autokooli.
Pikalt plaanitud tegu sai sel kevadel lõpuks ette võetud, kui märtsis olid teooria tunnid ja nüüdseks juba viimased sõidutunnid käsil - pidevalt 100 muud asja käsil ja kuna ratast hetkel nagunii veel ei ole, siis ei ole väga kiirustanud lubade tegemisega.
Enne kooli ei olnud mootorratta, ega muu sellise aparaadiga sõitnud - täiesti puhas leht, sest jalgratta seljast sai kohe autosse istutud! ;D Aga minu õnneks ei tekkinud erilisi probleeme - õpetaja, Villem nimeks, väga hea - kannatlik, rahulik ja õpetab kui vaja. Hinnad neil ka minu meelest väga OK.

Igal hommikul tööle sõites reklaamis RadioMania, et load.ee, "Mania" parooliks ja teooriatundide eest tugrikuid välja käima ei pea. Tehtud-mõeldud, nimi kirja, soov oli juba ammu, mitu aastat tagasi, et kaua ma seljakotina ikka hängin ja seda sõitu kerjan, aga vahepeal tuli ette Eesti iibe tõstmine jne. Teooriatunnid tehti kiirkorras nädalavahetusel kahe päevaga ära(juuni keskel), seal muidugi eelduseks, et B-kat vähemalt 2 aastat, väga sobilik ühele kontorirotile, kelle tööpäev E-R 9-17.
Sõiduaegadega ei läinud muidugi nii nagu mina oma väikeses peas plaanisin- tuleb puhkus, siis sõidan iga päev ja saab ruttu tehtud- teistega arvestades lubati sõita 2-3 korda nädalas. Aus kaup iseenesest. Nüüdseks on mõlemad koolieksamid tehtud, lisatunde juurde võtma ei pidanud. Mis puutub load.ee õpetajatesse, siis ühtegi halba sõna küll öelda ei ole, minu hinge kriibib aga asjaolu, et sõidu ajal on side on ühepoolne ja kui õpetaja Villem järelsõitvas autos sarkasmist toitub, siis minul, kes ma tavapäraselt sarkasmi söögi alla ja söögi peale tarvitan, ei ole võimalust samaga vastata (togi) . Osa sõitudest sai siiski ka ühe vanema härrasmehega sõidetud- stoiline rahu ise- kuigi ähvardati, et kõige kurjem õpetaja üldse :P Yeah, right! Noh, jäneseks ta mind peale esimest linnasõitu siiski nimetas, eks seal oli oma tõetera sees. Platsil on ju hea ja turvaline harjutada, esimesel sõidul linnas ei keeranud rutskat tõesti kohe põhja ja ei tuisanud mööda linnatänavaid nagu kevadine vasikas karjamaal.
Lugesin siin neid ARK lugusid kah, no võta üks ja viska teist, kõik on puhtalt juhuse asi, milline eksamineerija satub ja kui mõru tema hommikukohv olnud on.

B-kat'i tegin aastal 2004 Hajas, sõiduõpetajaks Arsen. Probleeme polnud, kohati tegi aga ärevaks see, et mina üldse kolmandat tundi linnapeal ja tema loeb kõrval ajalehte??? Tugevalt enesekriitiline, sel ajal ma sõita küll ei osanud ja ajalehes auke ka ei olnud, kust sõiduõpetaja oleks saanud teed jälgida. Lihtsalt usaldas? No, vahepeal muidugi dikteeris, et vasakule ja paremale jne, siis luges lehte edasi. Ka tookord sain oma eksamid esimese korraga tehtud, kuigi eksamineerijaga oli meil lausa 3 vaidlust, lisaks pobises auväärt härra niimoodi habemesse, et sealt kindlameelset käsklust välja lugeda oli paras peavalu. Saue ARK, nime ausalt ei mäleta, aga muhe onu oli, kellega tuttuues Veskimöldre rajoonis uhkeid maju imetlemas käisime.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Luuk kirjutas:

... reklaamis RadioMania, et load.ee, "Mania" parooliks ja teooriatundide eest tugrikuid välja käima ei pea ... minu hinge kriibib aga asjaolu, et sõidu ajal on side on ühepoolne ja kui õpetaja Villem järelsõitvas autos sarkasmist toitub, siis minul, kes ma tavapäraselt sarkasmi söögi alla ja söögi peale tarvitan, ei ole võimalust samaga vastata (togi) .

Mina jälle just hoopis teisel seisukohal, kiidan Villemit ja ei oska tema ütlusi sarkasmiks pidada. Endal oli esimsel korral ka pisut sama tunne, aga iga kord kui pärast sõitu rääkisn, siis oli väga hea tagasiside ja korralikud seletused ning juhiti tähelepanu konkreetsetele vigadele. Kiidan.

Luuk kirjutas:

Osa sõitudest sai siiski ka ühe vanema härrasmehega sõidetud- stoiline rahu ise- kuigi ähvardati, et kõige kurjem õpetaja üldse :P Yeah, right!

Tegin temaga 2 sõitu aga me vist ei klappinud. Ausalt öeldes oli mul iga tema kriitika peale selline pisut ebameeldiv tunne. Aga eks me hakkasime temaga kohe vasaku jalaga pihta ka ... Samas platsil andis ta mulle ühelkorral vägagi asjatundlikku ning väärtuslikku tagasisidet. Mine võta kinni.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Luuk
Postitusi: 16
Liitunud: 22 Juun 2010, 20:31
Tsikkel: Honda CB600F Hornet '06
Asukoht: Tallinn

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Luuk »

macintosh kirjutas:

Mina jälle just hoopis teisel seisukohal, kiidan Villemit ja ei oska tema ütlusi sarkasmiks pidada. Endal oli esimsel korral ka pisut sama tunne, aga iga kord kui pärast sõitu rääkisn, siis oli väga hea tagasiside ja korralikud seletused ning juhiti tähelepanu konkreetsetele vigadele. Kiidan.

Kui te nüüd arvate, et minu arvates need sarkasmilise alatooniga märkused miskitmoodi mu tuju ja arvamust negatiivsusele kallutasid, siis olete väga valesti aru saanud. Nii mõnigi kord oli kriips nii kõrvuni, et kiivrivisiiri avanedes oleksid hambavahed kärbseid täis olnud. Iga jumala kord läksin sõidutundi rõõmuga ja tulin sealt ära kuhja kogemuste ning teadmistega, mida oskan/mida peab veel harjutama.

Kasutaja avatar

Alyss
Postitusi: 56
Liitunud: 23 Apr 2005, 14:13
Asukoht: Tallinn

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Alyss »

Oskab keegi kommenteerida sellist autokooli nagu MG Autokool või sõiduõpetajat Villi Kaasik? :roll:

Born To Be Wild !
Kasutaja avatar

leko
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Dets 2010, 14:10
Tsikkel: väike RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas leko »

Alyss kirjutas:

Oskab keegi kommenteerida sellist autokooli nagu MG Autokool või sõiduõpetajat Villi Kaasik? :roll:

Autokool ise täiesti okei (vähemalt 4a tagasi oli) Õpetajat ei oska kommenteerida.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”