Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

andryy
Postitusi: 562
Liitunud: 26 Nov 2005, 16:01
Tsikkel: Suzuki DL 1000 XT V-Strom
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas andryy »

Täna siis minu naine õnnelikult sooritas sõidueksami.
Võttis vastu Kalju Soots (w) 8)
Platsil: Lükkas rattast edasi,mägi,8,slalom ülevalt alla,aeglane sõit,äkkpidurdusm,suur ümberpõige (40 km) paremalt.
Linnas: Ark-Sepa-Turu (vangla poole)-Ringtee-Jalaka-Alesi-Võru-Aardla-Raudtee-Riia-Ekraani juures Võru tänavale-Aardla (vasakule)-Tähe-Sepa-ARK.

Easy Rider & Iron Butt
Ära sõida kiiremini kui sinu kaitseingel suudab lennata
CZ,Kawasaki ZX400,Honda CBR900RR,Honda X11,Suzuki DL650,BMW R1200GS,Triumph Tiger 800XC,Suzuki DL 1000 XT V-Strom
Kasutaja avatar

randmevääne2
Postitusi: 187
Liitunud: 06 Sept 2006, 00:18
Tsikkel: Yamu,KTM,Kawa
Asukoht: Jõgeva-Tartu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas randmevääne2 »

Tervitused. Täna sai ka minu tüdruk siis eksami tehtud.
Kontrollija rollis teistkorda järjest Harri Aas. (Eelmine kord läks platsi luhta)
Linnasõidust täpsemalt: Sepa,Turu,Ringtee,Võru mnt. üle raudtee ja Lõunakeskuse suunas(paremale), Tööriistamarketi juurest alates mööda Aardla tänavat Ropka teeni, edasi jälle Turu ja ARK-i tagasi. Seega midagi keerulist polnud,enamus ajast otsesõit ja lihtsad ristmikud.
Üllatavam oli juhtum,kui ratas pärast eksamit käima ei tahtnud minna et koju sõita. Aku hakkab ilmselt töölepingut lõpetama ja tsikkel tuli käima lükata. Seega äärepealt oleks eksam ratta pärast tegemata jäänud (crash) .


Teema algataja
karin005

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas karin005 »

Mina siis saingi eksami 2. korraga sooritatud ilusti. Lugege randmevääne2 eelmist kirja. Olen nii õnnelik. Sain oma 8 tegemise hirmust ka üle ja selle asja nii käppa, et see muutus lausa mu lemmikharjutuseks. 8 ajal mul oli vale asend, eelmine kord siis kukkuksin 8 pärast läbi eksamilt. Aga nüüd tundub see nii lihtne harjutus, kui ikka õige asenud jne.


Teema algataja
karin005

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas karin005 »

Ja muidu platsil oli: ratta käekõrval lükkamine, seejärel estakaad, kaheksa 2 ringi kasti sees, slaalom mäest üles, pidurdus, jalakäija kiirusel sõit ning ümberpõige takistusest 50 km/h.

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

Palju õnne.

ja järjest huvitavamaks läheb

slaalom mäest üles

:shock: :shock:

Eedith ka- tegemist võib ilmselt olla tartu ARK platsi iseärasusega, kuidagi nagu meenub, et seal vist kallakus see platsisõidu koht ja neiu mõtleb vist ikka tavalist slaalomiharjutust.

Kasutaja avatar

TarmoM
Postitusi: 205
Liitunud: 21 Nov 2010, 21:07
Tsikkel: KTM 990 Adventure '12

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas TarmoM »

No mõtlebki tavalist slaalomit aeglussõiduna, mis sooritatakse vastu õrna tõusu. See on alati nii olnud. Valem: kiired harjutused languse peal, aeglased vastu tõusu. Ja kui mõnel platsil pole seda mõne kraadilist kallet, siis on see lihtsalt selle ARK büroo praak.

Minu käest võib küsida küttepuid ja/või mett.

Teema algataja
karin005

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas karin005 »

Hei! Seda slaalom mäest üles mõtlesin ma ikka slaalomit, mis on väikese kallaku peal, päris mägi see loomikult ei ole, lihtsalt selle Tartu ARK platsi iseärasus. Ja eksamineerija rääkis kaa, et nüüd tee slaalom mäest ülesse.


civis
Postitusi: 1
Liitunud: 06 Apr 2011, 09:55

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas civis »

Parklast tsikkel käekkõrval mingi kümmekond meetrit, siis estakaad, äkkpidurdus (maja suunas); aeglane sõit; slaalom (maja suunas);
2x8 kastis ja ümberpõiked 30km/h ja 50km/h.
AGA, selleks, et saada kiirus sisse ümberpõike jaoks, on vaja hoogu võtta peaaegu tõkkepuu juurest. Ehk maksimaalselt parkla lõppu, seal tagasipööre ja kiirendamine. Esmalt kartsin, et ei mahu seal ringi keerama, aga nii hull see polnud. Samas võib kitsastes oludes tsiklit ka käekõrval lükata;)

Edasi linna: ARK-st Ringteele - Võru mnt Ülenurme poole - raudteeülesõit ja sealt paremale Riia ringini - Riia mnt kesklinna suunal - Tähe tn-lt läbi Karlova Ropka ringini ja sealt edasi mööda Tähe tn-t ARK-i tagasi.

Ühtegi eksimust välja ei toodud ja midagi kordama ei pidanud. Eksam sooritatud ja täna juba ka load käes.

Kasutaja avatar

Commix
Postitusi: 103
Liitunud: 19 Apr 2011, 19:37
Tsikkel: Jawa
Asukoht: Otepää

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Commix »

Sai tehtud mõned vigurid platsil (tõusult minek, pidurdus, aeglane sõit, slaalom, kiirem ümberpõige) peale seda linna peale chillima seda marsruuti pidi, kuigi sõiduõpetaja näitas teist võimaliku ringi. Kiirload juba 3 päeva tagasi saadud :bsmile:


ivoq
Postitusi: 3
Liitunud: 05 Okt 2011, 09:35
Tsikkel: Kymco

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas ivoq »

Teen ka enda esimese postituse siin foorumis:

Sooritasin ka eile eksami. Eksamineerija oli Elmo Pärna.
Platsist: Kuna asfald oli üpriski märg, siis ei saanud pidurdamiskatsel alguses hoogu sisse (no ei ole tahtmist kiirendada vastu seina:) ) ning pidurdamisel läks taguratas plokki. Õnneks selgitas eksaminaator tingimused üle ning sain uuesti (ning külma närviga) teha, mis seekord õnnestus hästi.
Külgpõige on jah natuke ebamugav, kuna alustama peab külje pealt ning põike kohta polegi sealt näha. Kuid ka see õnnestus läbi teha.
Ülejäänud asjad platsil olid standardsed (loe eelmisi postitusi).

Linnas oli tiir selline: http://g.co/maps/zv2dy
Üpriski pikk ning nagu kaardi pealt näha, siis eeldatav aeg on 36 minutit. Kuid kuna mul enda ratast pole ja sõita mulle meeldib, siis iga sõidetud meeter on puhas võit. Üllatusi linnas ei esinenud, teed olid kõik tuttavad ning üldiselt rahuliku liiklusega. Võru mnt. osa, kus sõitsin, oli küll natukene kehva, kuid üritasin ikkagi hoida maksimaalset kiirust (olen lugenud, et Tallinnas on see saanud komistuskiviks).

Eksaminaatori suhtlus raadios oli väga hea, andis aegamisi teada, mis suunas peab keerama (näiteks Riia mntl. ütles kohe, et pärast viadukti keerame vasakule, sai juba aegamisi reastuda), samuti oli kõne selge. Varasemalt proovisime raadioside ka üle, et kuuldavus oleks hea.
Samuti hoidis eksaminaator selja taga piisavat distantsi, seega sain sõita rahulikult.

Üldiselt võiks öelda, et kogu eksam oli väga korrektne ning eksaminaatori tagasiside väga hea. Üllatusi ei olnud, kuid kõik sõiduelemedid said kontrollitud, ning see rahustas piisavalt närve, et mitte rumalaid vigu teha.

Sõidueksami aja sain kaks nädalat pärast teooriaeksami sooritamist (oleks tõenäoliselt varem saanud, kuid pidin kooli kiirustama ja ei saanud kohe aega registreerida. Teooriaeksami ajal öeldi, et juba 29. septembriks on vabu aegu. Hiljem tulles jäi nädalavahetus+esmaspäev vahele). Teooriaeksamit oli ka hea sooritada, inimesi oli vähe, eksam algas õigeaegselt ning samuti selgitati eksamitingimusi piisavalt. Ise küll kartsin, et kuna harjutada pole võimalik (ARKi kodukal pole veel harjutamist üleval), siis võib raskeks minna, kuid uuest liiklusseadusest tingitud "uusi" küsimusi ei olnud.

Kasutaja avatar

TarmoM
Postitusi: 205
Liitunud: 21 Nov 2010, 21:07
Tsikkel: KTM 990 Adventure '12

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas TarmoM »

ivoq kirjutas:

Kuna asfald oli üpriski märg, siis ei saanud pidurdamiskatsel alguses hoogu sisse (no ei ole tahtmist kiirendada vastu seina:) ) ning pidurdamisel läks taguratas plokki. Õnneks selgitas eksaminaator tingimused üle ning sain uuesti (ning külma närviga) teha, mis seekord õnnestus hästi.

Lihtsalt huvi pärast küsin. Ega see ju keelatud pole? Tagaratas läheb väga lihtsalt blokki ja selles pole midagi erakordset.

Minu käest võib küsida küttepuid ja/või mett.

olli
Postitusi: 384
Liitunud: 11 Okt 2004, 21:27
Tsikkel: BMW F650GS
Asukoht: Tartu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas olli »

TarmoM kirjutas:
ivoq kirjutas:

Kuna asfald oli üpriski märg, siis ei saanud pidurdamiskatsel alguses hoogu sisse (no ei ole tahtmist kiirendada vastu seina:) ) ning pidurdamisel läks taguratas plokki. Õnneks selgitas eksaminaator tingimused üle ning sain uuesti (ning külma närviga) teha, mis seekord õnnestus hästi.

Lihtsalt huvi pärast küsin. Ega see ju keelatud pole? Tagaratas läheb väga lihtsalt blokki ja selles pole midagi erakordset.

Kusjuures viskasin kiire pilgu peale sellisele asjale nagu Mootorsõidukijuhi eksamineerimise, talle juhtimisõiguse andmise kord ja juhiloa vormid ning nõuded eksamisõidukitele.

Ning eelkõige selle Lisa 3 (Sõidueksami esimeses järgus eksamineeritavale esitatavad nõuded ja tema tegevuse hindamine):
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/12 ... ndatud.pdf

Ning sealt punkt 3.6 Pidurdamine ja etteantud kohas peatamine

Ei ole tõesti kirjas, et ratast plokki ei tohiks pidurdada. Samuti pole ka seda kirjas, et ei tohiks seisma jääda enne stoppjoont, millepärast ma pidin eksamil harjutust kordama mõned aastad tagasi.

Riga 13 -> Suzuki TS125 81.a -> Suzuki GS500E 91.a -> Suzuki GSXR 600 K1 -> BMW F650GS 2000.a
Kasutaja avatar

etukas
Postitusi: 81
Liitunud: 04 Aug 2009, 10:33
Tsikkel: Suzuki GSF600S
Asukoht: Jõgeva

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas etukas »

No mina tegin eelmine aasta lube ja ka ei tohtind ratast blokki pidurdada.

Learn to ride or die trying

kalleu
Postitusi: 481
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas kalleu »

TarmoM kirjutas:

Lihtsalt huvi pärast küsin. Ega see ju keelatud pole? Tagaratas läheb väga lihtsalt blokki ja selles pole midagi erakordset.

Parem on kui blokki ei lähe, pidurdusmaa on väiksem. Samas kui sõiduasend on õige - jalad kontsalukus, põlved paagis kinni, ülakeha lõdvestunud, kätega ei toetu lenksule, pilk otse (ei vahi maha) - siis võid tagaratta ka täiega blokki lasta - natuke võib-olla tantsib ja muud ei juhtu midagi. Ka märja asfaldi ja kruusa peal.

olli kirjutas:

Samuti pole ka seda kirjas, et ei tohiks seisma jääda enne stoppjoont, millepärast ma pidin eksamil harjutust kordama mõned aastad tagasi.

Pidurdusharjutus on mõeldud "kontrollitud pidurduse" kontrollimiseks. Üle ei tohi minna, samas natuke varem pidama jäämine tundub ok. Mis kontrollist me muidu räägime kui sa ei suuda ratast niimoodi valitseda, et õiges kohas seisma ei jää? Reguleerimata ristmikul peatud ikka ristuva sõidutee ääres või stoppjoone taga mitte nii, et maja nurga tagant välja ei näe. :ner:


mrek000
Postitusi: 42
Liitunud: 26 Juun 2011, 16:01
Tsikkel: cbr 600
Asukoht: Tartu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas mrek000 »

karin005 kirjutas:

Mina siis saingi eksami 2. korraga sooritatud ilusti. Lugege randmevääne2 eelmist kirja. Olen nii õnnelik. Sain oma 8 tegemise hirmust ka üle ja selle asja nii käppa, et see muutus lausa mu lemmikharjutuseks. 8 ajal mul oli vale asend, eelmine kord siis kukkuksin 8 pärast läbi eksamilt. Aga nüüd tundub see nii lihtne harjutus, kui ikka õige asenud jne.

Õnnitlen ;).

Tahaksin teada aga, milles sinu vale asend seisnes ? Mida sa parandasid ?


ollivilla
Postitusi: 20
Liitunud: 14 Juul 2008, 13:50
Asukoht: Tartu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas ollivilla »

mrek000 kirjutas:
karin005 kirjutas:

Mina siis saingi eksami 2. korraga sooritatud ilusti. Lugege randmevääne2 eelmist kirja. Olen nii õnnelik. Sain oma 8 tegemise hirmust ka üle ja selle asja nii käppa, et see muutus lausa mu lemmikharjutuseks. 8 ajal mul oli vale asend, eelmine kord siis kukkuksin 8 pärast läbi eksamilt. Aga nüüd tundub see nii lihtne harjutus, kui ikka õige asenud jne.

Õnnitlen ;).

Tahaksin teada aga, milles sinu vale asend seisnes ? Mida sa parandasid ?

Parandus -> nägu sõidusuunda :)


passija
Postitusi: 2
Liitunud: 10 Mai 2012, 19:56

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas passija »

Tere.

Eksam Tartus sel aastal tehtud.Platsil tegin slaalomi, jalakäija kiirusel sõit, kaheksa, ümberpõige 30 ja 50, pidurdus 30 ja 50 ( päris 50 ei tule, ca 44-45 ja seda ei nõutud ka- kiirendusmaa liiga lühike), ah jaa- käekõrval lükkamine ka.

Ja linnaring-Turu tänavalt mõõda Võru maanteed välja kuni Ülenurme- Tõrvandi ristini, sealt foori alt vasakule, Ülenurme, alt kaudu linna tagasi, Võru tänavat mööda Sõbra keskuseni, sealt parempööre Sõbra tänavale, alla kuni Turu tn. ristini, paremale, üle raudtee ARK-i tagasi.


Teema algataja
WiredUp

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas WiredUp »

Tere-tere, kisuksin vana teema veelkord üles. Homme Tartus ARKi sõidule minek. Kas keegi siit lähiajal on ARKis sõidueksami sooritanud? Huvitaks, kuidas teostatavad teeremondid sõidumarsruute mõjutanud on. Teine mure on seoses kaldu oleva platsiga - enda sõidukooli plats oli küll täiesti lame ja ei kujuta ette, kuidas võib nt slaalomil või möödapõikel kalle sooritust mõjutada. Igasugune muu lisainfo ja rahustav jutt on ka oodatud :D


mrek000
Postitusi: 42
Liitunud: 26 Juun 2011, 16:01
Tsikkel: cbr 600
Asukoht: Tartu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas mrek000 »

Ma käisin juuni kuus eksamil. See platsi kalle ikka veidi mõjutab, kõik oleneb sinu sõiduoskustest ja tasakaalust, aga kui kaheksat tehes gaasiga niivõrd jõnksutama ei hakka, et keti lõtk hakkab mõjuma, siis pole hullu. Jalakäija kiirusel sõites on vaja siduriga mängida ja tee on mäest alla, seega pmt vabaga lased. Need pidurdamised ja ümberpõiked olid kerged..(30 ja 50 km/h vist). Kõik algas aga käekõrval lükkamisest ning tagurpidi boxi parkimisest(käekõrval muidugi)
Minul läks marsruut: ARK-vangla-lennujaam-külitse- elvamaantee-lõunakas-tallinna mnt- ja läbi linna arki tagasi. Pmt linnast väljas sõit koguaeg.

Kui platsiga läbi saad, siis pole hullu ;). Linnas ainult paiknemist vaja vaadata. Saa masinaga üheks ja ongi kõik. Asi pole nii hull kui paistab.


Teema algataja
WiredUp

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas WiredUp »

Tänan vastamast! ARK edukalt vigadeta sooritatud. Platsil oli tõus - slaalom allamäge - aeglane sõit - möödapõige takistusest 30 ja 50 km/h - pidurdamine 50 km/h - 2 x kaheksa. Linnaring nägi välja selline - arki juurest paremale ülenurme, ülenurmest tagasipööre võru maanteele, seejärel kõik ajutised ringteed (5 vist), mis seoses viadukti remondiga on rajatud ja lõpuks viadukti peale ja sealt aardla kaudu tagasi ARKi. Ja kõike seda 38.5 palavikuga, hea tunne sai kohe sisse :bsmile: Ja tulevastele eksamisooritajatele - ARKi platsi kallaku pärast ei ole mõtet muretseda.


Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Rein »

Kas sõidujärjekord oli pikk? 13 ndani ainult tehakse sõite veel.


Teema algataja
WiredUp

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas WiredUp »

Tere,

Teooriaeksami tegin 3. oktoobril, siis panin kohe järjekorda ka ennast. Praegu enam kuhugi registreeruda ei anna, arvan, või siis on viimane hetk. Enne eksamit julgustati ka, et kui ära ei tee, siis rohkem sel aastal sõitma ei saa.


aivarik
Postitusi: 119
Liitunud: 23 Mai 2012, 10:33
Tsikkel: Kawasaki ER-6F

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas aivarik »

Kui on ikkagi soovi sel aastal lubadega ühele poole saada ja teisi Eestimaa piirkondi ei karda, siis mina mõned aastad tagasi sattusin samasse situatsiooni, et Tallinnas enam sõitu vastu ei võetud. helistasin kõik ARK bürood läbi ja Haapsalus võeti mind jutule nagu niksti. Ühel õhtul käisin seal sõitmas kohaliku sõiduõpetajaga ja järgmiselpäeval sain sõidu korralikult tehtud ning load kätte.


Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Rein »

Poiss sai veel neljapäevasele teooriale ja arvati, et kui selle ära teeb, siis leitakse sõidu võimalus veel ikka sellesse hooaega. Käis just pabereid sisse viimas.

Kasutaja avatar

miu
Postitusi: 731
Liitunud: 30 Juul 2008, 15:21
Tsikkel: Ducati
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas miu »

Tartu postimaja liiklussõlme kaarti on kusagil üleval? Maanteameti infolehe oma ei lähe arvesse.

Midnight bugs taste best.
Kasutaja avatar

siim83
Postitusi: 39
Liitunud: 24 Veebr 2008, 10:13
Asukoht: Tartu
Tänanud: 11 korda

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas siim83 »

Kaarti pole, aga aerofoto leiab siit: http://f.pmo.ee/f/2013/11/17/2628412t100h2bc3.jpg


Sandra
Postitusi: 152
Liitunud: 13 Sept 2013, 19:11
Tsikkel: Honda CBR600F
Asukoht: Muraste
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Sandra »

Sai kolmapäeval eksamil käidud. Platsil estakaad, slaalom, jalakäija kiirusel sõit, kaheksa, põige ja pidurdus. Kõik õnnestus esimese korraga.
Plats on kerge kaldega - kes sõita mõistab, saab ilusti hakkama. Närveerimiseks ja ülemõtlemiseks pole põhjust.
Linnas Sepa-Võru tn-Ülenurme-Võru maantee-Ringtee-Turu-ARK.
Eksamineerijaks oli Elmo Pärna. Konkreetne ja viisakas.

Tissidega uss
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”