Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

lynxitar
Postitusi: 173
Liitunud: 26 Jaan 2005, 20:13
Tsikkel: Honda VT600C Shadow
Asukoht: Tartu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas lynxitar »

Aga mine ja vaata siis sinna ARK-i õuele sissesõitu ja sealt väljasõitu. Kui on üks koht st üks tee nii sisse- kui väljasõiduks siis on ikka eksam lõppenud kui hoiad vastassuunavööndisse end. Minu mäletamistmööda on seal eraldi sissesõidu koht ja eraldi väljasõidukoht ja väljasõidukoha ees on sissesõidukeelumärk seega kui hakkad välja sõitma siis vaata, et ikka õigest kohast ja kui vasemale pööre siis vasakust servast ja paremale pöördel paremast servast.




joel
Postitusi: 1800
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas joel »

Mul küll mõned aastad viimasest ARKi eksamist möödas, nii et ei mäleta täpselt, mis nad seal nõudsid, aga kas mitte polnud nii, et kui ühesuunalise märki ei ole, siis keerad ikka telgjoone juurest, mitte vasakust servast. Õnne tänava otsas on sama lugu ju, et kuigi teiselt poolt tulijatele on keelumärk ees, siis tegu ei ole ikkagi ühesuunalisega ja vasakule pööre tuleb sooritada telgjoone kõrvalt. Sina ju ei tea, mis märk teisel pool on. Tõsi, kui on kõrvuti sisse- ja väljasõit, siis nad võib-olla eeldavad, et sa pead eeldama, et mõlemad on ühesuunalised ja pead ikka vasakust servast keerama...

Joel

Teema algataja
no-bike-no-life

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas no-bike-no-life »

jaah asi ongi selles, et ei tahaks oma eksamisõitu seal kohas lõpetada .. :)

Kasutaja avatar

-PitBull-
Postitusi: 1186
Liitunud: 10 Mär 2006, 21:59
Asukoht: Ida-Virumaa

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas -PitBull- »

no-bike-no-life kirjutas:

jaah asi ongi selles, et ei tahaks oma eksamisõitu seal kohas lõpetada .. :)

Löö siis liikluseeskiri ja testiraamatud lahti, ning asu usinalt õppima :wack: :mrgreen:

Pilt


Riga->Planeta 5 1991->Jupiter 2K 1968-> R1 2005->Honda CBR600RR 2004
Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

no-bike-no-life kirjutas:

Kas ARK'ist väljasõidul on vaja vasakpööre vasaku ääre lähedalt teha ? :shock:

Väljasõidul siis ikka kindlasti eraldussaarest paremal pool aga - võin sulle kinnitada, et eksamineerijate boss isiklikult kinnitas mulle, et nad ei kukuta kedagi seal läbi, sõida siis vasakus ääres või mõttelise telgjoone kõrvalt.

Kasutaja avatar

lynxitar
Postitusi: 173
Liitunud: 26 Jaan 2005, 20:13
Tsikkel: Honda VT600C Shadow
Asukoht: Tartu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas lynxitar »

Nojah tegu ju parklast väljasõiduga ja kui sa tahad välja sõita siis eeldame et sa oled sinna kunagi sisse ka sõitnud ja seega näinud et väljasõidu ja sissesõidu jaoks on eraldi teed. Õnne tänavast tulles on lugu selles, et kuskil pole ühesuunalise tee märki ja seega seal sillapoolsel otsal tulebki niimoodi käituda, missiis et teiselpoolt sisse sõita ei tohi. Pigem jälgi et sa ARK-i õuelt väljasõites ei lõika üle parkimiskohtade :lol:


Teema algataja
Mhh

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Mhh »

Kuna on nüüd võimalik ARK-is sõidueksamit teha ?

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Mhh kirjutas:

Kuna on nüüd võimalik ARK-is sõidueksamit teha ?

Valel lehel oled :wack:

Õige on www.ark.ee

Õnnitlen esimese "eduka" postitamise puhul (togi)

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Teema algataja
Simmu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Simmu »

Kas keegi sellel aastal eksamil käinud on ja kas lemmikkohad on samad nagu eelmisel aastal? Teeks natuke "kodutööd". Ise lähen kolmapäeval.

Kasutaja avatar

Bayer
Postitusi: 153
Liitunud: 12 Nov 2008, 17:37
Tsikkel: XV1100
Asukoht: Tartu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Bayer »

Plaanis ka lähinädalatel ära käia. Linnasõit linnasõiduks, kui Tartut tunned pole vast hullu. Huvitaks hoopis palju platsi peal vingutakse ja jebitakse. On siin igasugu jutte kuulda...


Mihkel S
Postitusi: 280
Liitunud: 30 Juul 2008, 01:02
Tsikkel: Veereb..
Asukoht: Tarbatu
Tänanud: 1 kord

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Mihkel S »

Homme 8:15 täis-A sõidule, niiet platsilt peaks üldiselt lihtsamini linna saama, mis linnas tehakse - seda ei tea. Aga suur tänu Õnnekale Sõpruse ringi joonise eest! :bsmile:


Teema algataja
Simmu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Simmu »

Sai siis eksamil käidud. Plats: tõus-kaheksa-põige-slaalom-sammukiirus-pidurdus. Linnas: ark-sepa-turu-ringtee-võru mnt.-ülenurme lennuvälja peale-külitse-aardla-tähe-sepa-ark. Eksam edukalt sooritatud. :bsmile:

Kasutaja avatar

Janar55
Postitusi: 276
Liitunud: 28 Mär 2008, 13:05

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Janar55 »

Simmu kirjutas:

Sai siis eksamil käidud. Plats: tõus-kaheksa-põige-slaalom-sammukiirus-pidurdus. Linnas: ark-sepa-turu-ringtee-võru mnt.-ülenurme lennuvälja peale-külitse-aardla-tähe-sepa-ark. Eksam edukalt sooritatud. :bsmile:

sul oli siis täitsa mõnus kruiis :mrgreen: õnne :bsmile:

xj600´89->cbr600´94->r1´02->gsxr1000 "weisse wölf"´03
Kasutaja avatar

JanCoy
Postitusi: 16
Liitunud: 13 Aug 2008, 16:06
Tsikkel: Honda VFR
Asukoht: Tartu-Otepää-VFR
Kontakt:

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas JanCoy »

Simmu kirjutas:

Sai siis eksamil käidud. Plats: tõus-kaheksa-põige-slaalom-sammukiirus-pidurdus. Linnas: ark-sepa-turu-ringtee-võru mnt.-ülenurme lennuvälja peale-külitse-aardla-tähe-sepa-ark. Eksam edukalt sooritatud. :bsmile:

Tubli, kas tee remondi kohtadest ei veetud läbi :ner:

Klepsude & Logode valmistamine Tsiklitele!
VARASTATUD: Honda VFR (avataril) , punane,valged veljed,must iste, -88 aasta, 57 RJ.
Kasuliku info ja kättejuhatamise eest vaevatasu! : jancu@repal.ee, 52-96 838 või PM

Mihkel S
Postitusi: 280
Liitunud: 30 Juul 2008, 01:02
Tsikkel: Veereb..
Asukoht: Tarbatu
Tänanud: 1 kord

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Mihkel S »

Mul ka edukalt läbi, eksaminaator oli Elmo Pärna - asjalik ja sõbralik. Platsil tegin möödapõike ja pidurduse. Linnas sõitsime päris pikalt, mingi 30min. Unise pea tõttu ei viitsi marsruuti genereerida.


Teema algataja
Simmu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Simmu »

JanaR1 kirjutas:
Simmu kirjutas:

Sai siis eksamil käidud. Plats: tõus-kaheksa-põige-slaalom-sammukiirus-pidurdus. Linnas: ark-sepa-turu-ringtee-võru mnt.-ülenurme lennuvälja peale-külitse-aardla-tähe-sepa-ark. Eksam edukalt sooritatud. :bsmile:

sul oli siis täitsa mõnus kruiis :mrgreen: õnne :bsmile:

Oli mõnus küll, aga Ülenurmelt Külitse peale oli päris korralik küljetuul. Pidi päris viltu sõitma mõne koha peal. Teeremontidest läbi ei veetud. Enne eksamit rääkisin ühe tüübiga, kes enne mind oli eksamin käinud. Teda solgutati ikka korralikult läbi Karlova väikeste tänavate. Mulle jäi mulje,et nooremaid tüüpe kiusatake nati rohke. Ise olen B-katiga 11 aastat sõitnud ja tunnen Tartut päris hästi. Ainukeseks probleemiks oli see,et tsikliga ei olnud 3 nädalat sõitnud. Pidi kohe sanga hüppama ja platsil võimlema hakkama. Harjutada enne ei saanud.

Kasutaja avatar

miu
Postitusi: 731
Liitunud: 30 Juul 2008, 15:21
Tsikkel: Ducati
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas miu »

Mihkel S kirjutas:

Platsil tegin möödapõike ja pidurduse.

Mis kiirusel? Mulle räägiti koolis, et päris 50ga ei saagi peale lennata seal ARKi platsi peal. :?

Midnight bugs taste best.
Kasutaja avatar

Janar55
Postitusi: 276
Liitunud: 28 Mär 2008, 13:05

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Janar55 »

miu kirjutas:
Mihkel S kirjutas:

Platsil tegin möödapõike ja pidurduse.

Mis kiirusel? Mulle räägiti koolis, et päris 50ga ei saagi peale lennata seal ARKi platsi peal. :?

hea kui sa 30km/h seal selle tehtud saad, keegi kiirust sul seal ei mõõda nii, et enda tunde järgi

xj600´89->cbr600´94->r1´02->gsxr1000 "weisse wölf"´03
Kasutaja avatar

Bayer
Postitusi: 153
Liitunud: 12 Nov 2008, 17:37
Tsikkel: XV1100
Asukoht: Tartu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Bayer »

Ma homme teooriat tegema ARKi. Eks siis on peagi lootust ka sõidule saada.


Teema algataja
Simmu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Simmu »

miu kirjutas:
Mihkel S kirjutas:

Platsil tegin möödapõike ja pidurduse.

Mis kiirusel? Mulle räägiti koolis, et päris 50ga ei saagi peale lennata seal ARKi platsi peal. :?

Mulle öeldi et 30km/h. ega seal ja rohkem sisse saa. Eelmisel aastal oli keegi ARKi seina põrutanud. Praegugi näha kus fassaadi plaat vahetatud. :D Tegelikult ütles sõiduõpetaja mulle ,et piisab kui kiirendad ja teise käigu sisse saad siis keegi virisema ei hakka.


Teema algataja
e-thug

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas e-thug »

Simmu kirjutas:
miu kirjutas:
Mihkel S kirjutas:

Platsil tegin möödapõike ja pidurduse.

Mis kiirusel? Mulle räägiti koolis, et päris 50ga ei saagi peale lennata seal ARKi platsi peal. :?

Mulle öeldi et 30km/h. ega seal ja rohkem sisse saa. Eelmisel aastal oli keegi ARKi seina põrutanud. Praegugi näha kus fassaadi plaat vahetatud. :D Tegelikult ütles sõiduõpetaja mulle ,et piisab kui kiirendad ja teise käigu sisse saad siis keegi virisema ei hakka.

Mulle ütles sõiduõpetaja samamoodi ka Tallinna arki kohta, et seal seda 30km/h'd päris ei vaadatagi kuna platsid igal pool parajalt tillukesed :/.


pezz
Postitusi: 173
Liitunud: 23 Sept 2008, 21:49
Tsikkel: CRF1000L
Asukoht: Tartu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas pezz »

Tänane A2->A eksam tehtud, eksaminaator oli igati muhe härra. Platsil pidurdus, slaalom ja jalakäija kiirusega sõit. Pärast Turu->Ringtee->Võru->Võru mnt pidi Võru poole, enne Reolat vasakule, üle raudtee, siis tagasi linna otse Võru-Aardla ristini, Aardla->Tähe->Sepa ja oligi korras. Õues 22 kraadi sooja ja riietuse luukide avamine väga palju ei andnud, sest ARK-i kollane vest pani augud jälle kinni :)

Kasutaja avatar

miu
Postitusi: 731
Liitunud: 30 Juul 2008, 15:21
Tsikkel: Ducati
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas miu »

Simmu kirjutas:

Sai siis eksamil käidud. Plats: tõus-kaheksa-põige-slaalom-sammukiirus-pidurdus. Linnas: ark-sepa-turu-ringtee-võru mnt.-ülenurme lennuvälja peale-külitse-aardla-tähe-sepa-ark. Eksam edukalt sooritatud. :bsmile:

Mul oli täpselt sama teema. :) Üks "hull" juures nüüd :lol:

Midnight bugs taste best.

jakim
Postitusi: 136
Liitunud: 13 Mai 2009, 23:38
Tsikkel: Hetkel jalamees
Tänatud: 1 kord

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas jakim »

Põrusin täna Tartus ARK eksamil...Sõitsin ARK poolt lennuvälja poole ja mõnisada meetrit peale Tõrvandi bussipeatust reastusin ümber paremale, et pöördeks lennuvälja poole aeglustama hakkata. Parem rada on seal ühissõidukirada ja parem pööre tuleb sealt sooritada. Hr. Aas aga arvas, et läksin sinna liiga vara ja sõit oligi läbi. Ise poleks elus uskund, et liiga varane ümberreastumine võib kvalifitseeruda "ohtlikuks veaks".


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Erci »

Vaidlusta selle, sest LE-s pole öeldud kui mitu meetrit enne pööret võib ühissõiduki reale reastuda, teie arvamused läksid lahku ja see pole minuarvates piisav, et sind läbi kukutada.
§80. Juht, kelle sõidukile ühissõidukirajad ei ole sõitmiseks määratud, kasutab neid radasid erandina järgmiselt:
1) liiklusmärgiga «Ühissõidukirada» tähistatud rajale, mis on pärisuunalise sõidutee serval ega ole muust sõiduteest pidevjoonega eraldatud, tuleb reastuda enne pööret või peatumist; ka pöörde lõpetamisel tohib sellele rajale sõita, kuid seejärel tuleb sealt kohe lahkuda;

___________________________
Kasutaja avatar

miu
Postitusi: 731
Liitunud: 30 Juul 2008, 15:21
Tsikkel: Ducati
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas miu »

Ma sõitsin peale jakimit samast kohast - pärast bussipeatust on seal sõiduradade/suundade märk ja nooled ka maha joonistatud, millal võib rada parempöördeks kasutada. :roll:

Midnight bugs taste best.

jakim
Postitusi: 136
Liitunud: 13 Mai 2009, 23:38
Tsikkel: Hetkel jalamees
Tänatud: 1 kord

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas jakim »

Jah see märk on seal tõesti aga see ei muuda paragraaf 80 sisu. Ma sõidan sealt päris tihti ja teen seda manöövrit sarnaselt, teised juhid teevad seda ka -selleks, et mitte takistada otse sõitvaid juhte vaid aegsasti tõmmata kõrvale nagu eeskiri nõuab ja lubab pöördeks.


Ice
Postitusi: 171
Liitunud: 17 Juul 2006, 18:21
Asukoht: Tartu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Ice »

Minu tänane eksaminaator vabandas ja ütles, et tal läks nõnda palju aega kuna tuli tegeleda ühe eksami vaidlustamisega, ju see olid siis Sina, jakim.... Ise feilisin samuti. Ülenurme raudteeülesõit = päike täpselt vastu ning semafoori tulesid ei näinud, kilinat-kolinat kuulsin alles siis, kui olin semafoori kõrval. Eksaminaator ütles, et tema enne kuulis kui nägi - mina aga ei saanud mõhkugi aru, et seisma peaks jääma. Asja teeb irooniliseks see, et enne ülesõitu keerasin ekstra pead, et vaadata paremale, ega rongi ei tule :wack: . Egas midagi, 31. juuli uuele katsele :bsmile:

Patsu kah! :)
Mõni roller -> 125cc 4 taktiline Hiina roller -> Honda NSR 125cc -> Aprilia RS125 -> GSXR 600 -> GSF600S

jakim
Postitusi: 136
Liitunud: 13 Mai 2009, 23:38
Tsikkel: Hetkel jalamees
Tänatud: 1 kord

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas jakim »

Nii nüüd siis asi edukalt lõpule viidud ja võin asjast veidi rääkida. Pärast eksamit läksin koju, lugesin veel veidi LE-d ja läksin kirjutasin vaide. Otsustati minu kasuks, sain tasuta uue eksami, mille täna ka edukalt sooritasin. Seda liiga varajast pööret bussi rajale loetakse eksamil ikkagi veaks. Kuna see nö viga aga kedagi ei ohustand ei oleks tohtinud eksamit automaatselt lõpetada...
Lisaks öeldi, et tavaliselt rahuldatakse umbes 1:10 vaietest. Uueks eksamineerijaks määrati Avo Selge, kes on ka ARK peaeksamineerija. Eksami alguses rääkisime ilusti millised vead loetakse ohtlikuteks ja millised mitte. Suhtlemine eksamil oli väga arusaadav, kõik pöörded enne ristmiku öeldi aegsasti ja hästi kuuldavalt. (võrdluseks, et eelmine eksamineerija ütles, et sõida lennuväljale ja siis lõpuks ütles stopp - oligi kogu suhtlus :o )
Tänases vihmases ilmas tuli siis platsil pidurdus sooritada 45 km/h,põige paremalt, kaheksa, slaalom,tõus ja aeglane sõit lisaks. Marsruut oli: Sepa-Võru-Raudteelt paremale, Ringtee ringid peale raudteed kuni Ilmatsalu ringini, sealt Betooni, Kreutzwaldi, Lai, Vabaduse pst, Riia, Võru, Aardla, Tähe, Sepa, ARK.
Vihma sadas kella kolme paiku nii hästi, et prillidki läksid uduseks, rääkimata kiivri klaasist. Lõpp hea kõik hea :bsmile:

Erci kirjutas:

Vaidlusta selle, sest LE-s pole öeldud kui mitu meetrit enne pööret võib ühissõiduki reale reastuda, teie arvamused läksid lahku ja see pole minuarvates piisav, et sind läbi kukutada.
§80. Juht, kelle sõidukile ühissõidukirajad ei ole sõitmiseks määratud, kasutab neid radasid erandina järgmiselt:
1) liiklusmärgiga «Ühissõidukirada» tähistatud rajale, mis on pärisuunalise sõidutee serval ega ole muust sõiduteest pidevjoonega eraldatud, tuleb reastuda enne pööret või peatumist; ka pöörde lõpetamisel tohib sellele rajale sõita, kuid seejärel tuleb sealt kohe lahkuda;


Ice
Postitusi: 171
Liitunud: 17 Juul 2006, 18:21
Asukoht: Tartu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Ice »

Kuidas Sa uue aja nii ruttu said?

Patsu kah! :)
Mõni roller -> 125cc 4 taktiline Hiina roller -> Honda NSR 125cc -> Aprilia RS125 -> GSXR 600 -> GSF600S
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”