Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Loff »

Lisaks ka uus Vabaduse sild
Pilt
Pilt

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1487
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Kuna Lai tänav hetkel kahesuunaline, siis on seal liikluskorraldus tiba teine.


germpz
Postitusi: 130
Liitunud: 10 Juul 2005, 19:54
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Tartu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas germpz »

Uhh...eksam sooritet äsja. :bsmile:
Eksamineerija Elmo ja marsruut klassikaline.

Yamaha TDM
Kasutaja avatar

Mhhh
Postitusi: 809
Liitunud: 14 Sept 2009, 22:57
Tsikkel: Mini&GPZ305
Asukoht: Tartumaa

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Mhhh »

Enamasti toimub kõik vist ikkagi Karlovas?

Käin sugulase juures seal ja pidevalt näen õppesõiduautosid ja -tsikleid.

Mini (Riga 30) chopper & Kawasaki GPZ305->
Kasutaja avatar

Vidget
Postitusi: 982
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:55
Tsikkel: Kawasaki Z900
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Vidget »

germpz kirjutas:

Uhh...eksam sooritet äsja. :bsmile:
Eksamineerija Elmo ja marsruut klassikaline.

Õnnitlused, sinu järgi üks Apriliaga tüüp sai ka läbi.

Let the good times roll.

Kasutaja avatar

Mhhh
Postitusi: 809
Liitunud: 14 Sept 2009, 22:57
Tsikkel: Mini&GPZ305
Asukoht: Tartumaa

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Mhhh »

Õnnitlused ka minu poolt :) .

Kui kõik nii, nagu plaanitud on, siis ma lähen ka järgmise aasta kevadel autokooli ja siis eksameid tegema (kui muidugi ostan endale 125'se masina).

Mini (Riga 30) chopper & Kawasaki GPZ305->

germpz
Postitusi: 130
Liitunud: 10 Juul 2005, 19:54
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Tartu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas germpz »

Vidget kirjutas:
germpz kirjutas:

Uhh...eksam sooritet äsja. :bsmile:
Eksamineerija Elmo ja marsruut klassikaline.

Õnnitlused, sinu järgi üks Apriliaga tüüp sai ka läbi.

Hoo...rõõm kuulda!

Yamaha TDM

opz
Postitusi: 73
Liitunud: 30 Aug 2004, 19:51
Tsikkel: CBR
Asukoht: jõgeva

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas opz »

Samuti sain eksamist läbi, ring oli lihtne, tänavaid peast ei tea... eedeni ringile, ega kitsastesse tundmatutesse tänavatele ei viidud, rõõmus :bsmile:
eksamineerija oli samuti Elmo

Riga -> Delta -> Moskva 125 -> Yamaha YZ
Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

Mhhh kirjutas:

Õnnitlused ka minu poolt :) .

Kui kõik nii, nagu plaanitud on, siis ma lähen ka järgmise aasta kevadel autokooli ja siis eksameid tegema (kui muidugi ostan endale 125'se masina).

Pilt
http://moto.catwees.ee/kampaaniad/3


Ercki
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:54
Tsikkel: XJ700X CBR929RR CRF450R CB919
Asukoht: Tartu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Ercki »

Eks lemmik on ikka kogu linn, ja enne mingit keerulisemat liiklussõlme tuleks jälgida liikluskorraldusvahendeid, meie riigis on need loetavad ja väga informatiivsed nii et ärge värisege ja tehke märgid ja LE enne selgeks :bsmile:

Kasutaja avatar

Mhhh
Postitusi: 809
Liitunud: 14 Sept 2009, 22:57
Tsikkel: Mini&GPZ305
Asukoht: Tartumaa

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Mhhh »

Õnnekas kirjutas:
Mhhh kirjutas:

Õnnitlused ka minu poolt :) .

Kui kõik nii, nagu plaanitud on, siis ma lähen ka järgmise aasta kevadel autokooli ja siis eksameid tegema (kui muidugi ostan endale 125'se masina).

Pilt
http://moto.catwees.ee/kampaaniad/3

Peaks siis raha hakkama intensiivsemalt koguma.

Mini (Riga 30) chopper & Kawasaki GPZ305->
Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

Kas samalaadset infot Tallinna kohta ka on? Eksami maksimaalse pikkuse kohta ei ole kuskil sõnakestki lausutud, minimaalne aeg on antud 35 minutit. (Mul B katiga ntx läks raplas aega 65 minutit, vana viitsis peal hoida nii kaua, kuigi tookord olin esimest korda elus Raplas aga sain hakkama kuna liiklustihedus peaaegu olematu seal) Tallinnas tunniga jõuab suhteliselt palju läbi sõita ja selle ajaga ka ehk mõni liiklusmärk tähelepanuta...

Kasutaja avatar

etukas
Postitusi: 81
Liitunud: 04 Aug 2009, 10:33
Tsikkel: Suzuki GSF600S
Asukoht: Jõgeva

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas etukas »

Sain siis kah eile Tartus eksami tehtud. Eksamineerijaks Hr. Soots. Plats läks üliruttu: kaheksa (1 kord), põige, sammkiirusel sõit, pidurdus ja slaalom. Kui olime linnasõidul Sepa tänaval sai raadiosaatjal aku tühjaks ja pidin sõitma ringi: Sepa-Võru-Riia-Turu-ARK. Eriti lihtne marsruut :D Ja oligi kõik.

Learn to ride or die trying

Teema algataja
kokk6

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas kokk6 »

Sellel aastal keegi käinud juba? (w)

Kasutaja avatar

TarmoM
Postitusi: 205
Liitunud: 21 Nov 2010, 21:07
Tsikkel: KTM 990 Adventure '12

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas TarmoM »

Mina täna käisin. Hr. Soots oli eksamineerija. Ühtegi paha sõna pole öelda. Seletas mulle ilusti ära mida ja kuidas ma platsil tegema pean. Algas siis plats ratta käekõrval lükkamisega. Siis põige, peale seda sammukiirusel sõit, siis pidurdus ja slaalom. Tehtud umbes 3 minutiga.
Linnas kulges marsruut järgnevalt: Link

Minu käest võib küsida küttepuid ja/või mett.

maxiito
Postitusi: 44
Liitunud: 27 Apr 2011, 15:13
Tsikkel: Honda CBR
Asukoht: Lõuna-Eesti/HKI

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas maxiito »

eksamineerija nime ei mäleta,aga plats algas ratta lükkamisega,siis kaheksa,siis hoopealt pidurdamine,siis slaalom,siis ümberpõige ja siis aeglane sõit koos tagasipöördega.
ja linn oli vapsee lihtne-ark-i juurest vangla poole,siis võru-ringtee ristist ülenurme peale kuni sinna taha välja,siis parempööre ja üle raudtee,siis ristipealt parema linnapoole tagasi,kuni selveri ja tööriista marketi juures oleva ringini,sealt aardla risti poole ja edasi otse kuni turu tn peale ja arki juurde tagasi.
kes tartust,see ehk sai ringist umbes aru :D
see oli siis mingi kuu aega tagasi umbes


Teema algataja
Jürjo

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Jürjo »

Sõidueksam sai sooritatud 11.juuli hommik Tartus,eksamineerijaks oli Elmo Pärna!
Plats; estakaad, põige,pidurdus,slaalom,sammkiirusel sõit!(põiget ja pidurdust tegin kaks korda)
Linnasõit;Ark-Sepa-Turu tänavat pidi kesklinna poole,viadukti alt läbi ja siis vasakule ja kohe paremale Aleksandri-Soola-Kalevi-Riia-Narva mnt.-Vene ringilt Ujula-Kroonuaia-Jakobi-Veski-J.Kuperjanovi-Pepleri-VäikeTähe-Võru-Aardla-Tähe-Sepa-ARK!


scally
Postitusi: 31
Liitunud: 13 Mär 2008, 23:36

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas scally »

Eelmine nädal sai ka eksam Tartus edukalt sooritatud. Platsil lasti esmalt ratast käekõrval lükata, seejärel kaheksa, põige (30 km/h), aeglussõit, pidurdus, slaalom ja oligi vist kõik. Linnas tegime sellise ringi. Eksamineerijaks, kui mul nimi ikka õigesti meelde jäi, oli Hr. Soots - väga meeldiv ja rahulik oli, seletas platsil kõik põhjalikult ära ja nalja viskas ka, et eksaminärvi vähendada.

Mis mind väga hämmastas, oli see, kui kiiresti juhiluba valmis tehti - neljapäeval tegin eksami ja täna sain juba uue loa kätte :D .


Teema algataja
karin005

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas karin005 »

Tere! Olen 24-aastane neiu. Teisipäeval lähen Tartu ARK-i tsiklieksamile. Kipun alati enne eksamit palju närvi minema ja seetõttu ma kardangi, et kui jubedalt närvis olen, läheb eksam ka metsa. Kui närv sees, siis ma ei kujuta ette, kuidas ma suudan platsil 8-sa seal ära teha. Kardan just seda 8-t ja veidi ka slaalomit (kardan seal külili kukkumist) ja ümberpõikest ma juba kuulsin, et sein pidi vastas olema. Ja kuna ma tegin B-kati Viljandis, siis ma ka ei ole eriti palju Tartu linnas sõitnud, seega kardan nii platsi- kui ka linnasõitu. Ma tean, et eelkõige on vaja maha rahuneda, kuid teadmisega, et kohe kohe algab eksam on juu võimatu seda teha.
Teisipäeval lubas vihma ning kas keegi on teinud vihmaga ARK-i eksamit ja mis tunne oli ja kuidas õnnestus ning mis raskusi valmistas?
Nagu ma kuulsin, algab eksam tsikli lükkamisega käekõrval - kas eksamil peab tsiklit käekõrval ikka otsesuunas lükkama või vaja ka seda tagurpidi teha? Kui karmid on seal üldiselt eksamineerijad ja kellega on kõige hullem eksamit teha? Millistes kohtades linnas on kõige rohkem läbi kukutud? Esmaspäeval sõidan autoga linna läbi ja ehk soovitaksite, kus võiksin ennekõike kindlasti läbi sõita. Kellelgil on kindlasti kogemusi ja tänud, kui keegi viitsib nendele küsimustele vastata.

Kasutaja avatar

necromany
Postitusi: 217
Liitunud: 28 Jaan 2006, 22:49
Tsikkel: Honda vfr 800 vtec

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas necromany »

karin005 kirjutas:

Tere! Olen 24-aastane neiu. Teisipäeval lähen Tartu ARK-i tsiklieksamile. Kipun alati enne eksamit palju närvi minema ja seetõttu ma kardangi, et kui jubedalt närvis olen, läheb eksam ka metsa. Kui närv sees, siis ma ei kujuta ette, kuidas ma suudan platsil 8-sa seal ära teha. Kardan just seda 8-t ja veidi ka slaalomit (kardan seal külili kukkumist) ja ümberpõikest ma juba kuulsin, et sein pidi vastas olema. Ja kuna ma tegin B-kati Viljandis, siis ma ka ei ole eriti palju Tartu linnas sõitnud, seega kardan nii platsi- kui ka linnasõitu. Ma tean, et eelkõige on vaja maha rahuneda, kuid teadmisega, et kohe kohe algab eksam on juu võimatu seda teha.
Teisipäeval lubas vihma ning kas keegi on teinud vihmaga ARK-i eksamit ja mis tunne oli ja kuidas õnnestus ning mis raskusi valmistas?
Nagu ma kuulsin, algab eksam tsikli lükkamisega käekõrval - kas eksamil peab tsiklit käekõrval ikka otsesuunas lükkama või vaja ka seda tagurpidi teha? Kui karmid on seal üldiselt eksamineerijad ja kellega on kõige hullem eksamit teha? Millistes kohtades linnas on kõige rohkem läbi kukutud? Esmaspäeval sõidan autoga linna läbi ja ehk soovitaksite, kus võiksin ennekõike kindlasti läbi sõita. Kellelgil on kindlasti kogemusi ja tänud, kui keegi viitsib nendele küsimustele vastata.

Kaheksat ära põe, sest seal sa suurt ei kalluta, vaid keerad rohkem lenksuga. Vahepeal oli siin jh suur probleem see ümberpõike järgne sein, kuid on seda kasutatud juba aastaid ja on enam vähem kõik sellega hakkama saanud. Selle lükkasimega on nii, et ma olen 2 korda teinud bikega sõidueksamit(A1 ja A2 kat) ja pole kordagi seda veel tahetud.
Linnas jälgi, et viljandi ringil ja seal opeli keskuse juures oleval ringil hoiaksid paremale poole. Tähe tänaval on need ühesuunalised teed ja Soinaste-Aardla ristmik mine vaata ka üle.

Kasutaja avatar

andryy
Postitusi: 562
Liitunud: 26 Nov 2005, 16:01
Tsikkel: Suzuki DL 1000 XT V-Strom
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas andryy »

karin005 kirjutas:

Tere! Olen 24-aastane neiu. Teisipäeval lähen Tartu ARK-i tsiklieksamile. Kipun alati enne eksamit palju närvi minema ja seetõttu ma kardangi, et kui jubedalt närvis olen, läheb eksam ka metsa. Kui närv sees, siis ma ei kujuta ette, kuidas ma suudan platsil 8-sa seal ära teha. Kardan just seda 8-t ja veidi ka slaalomit (kardan seal külili kukkumist) ja ümberpõikest ma juba kuulsin, et sein pidi vastas olema. Ja kuna ma tegin B-kati Viljandis, siis ma ka ei ole eriti palju Tartu linnas sõitnud, seega kardan nii platsi- kui ka linnasõitu. Ma tean, et eelkõige on vaja maha rahuneda, kuid teadmisega, et kohe kohe algab eksam on juu võimatu seda teha.
Teisipäeval lubas vihma ning kas keegi on teinud vihmaga ARK-i eksamit ja mis tunne oli ja kuidas õnnestus ning mis raskusi valmistas?
Nagu ma kuulsin, algab eksam tsikli lükkamisega käekõrval - kas eksamil peab tsiklit käekõrval ikka otsesuunas lükkama või vaja ka seda tagurpidi teha? Kui karmid on seal üldiselt eksamineerijad ja kellega on kõige hullem eksamit teha? Millistes kohtades linnas on kõige rohkem läbi kukutud? Esmaspäeval sõidan autoga linna läbi ja ehk soovitaksite, kus võiksin ennekõike kindlasti läbi sõita. Kellelgil on kindlasti kogemusi ja tänud, kui keegi viitsib nendele küsimustele vastata.

Kuidas siis neiul läks?

Easy Rider & Iron Butt
Ära sõida kiiremini kui sinu kaitseingel suudab lennata
CZ,Kawasaki ZX400,Honda CBR900RR,Honda X11,Suzuki DL650,BMW R1200GS,Triumph Tiger 800XC,Suzuki DL 1000 XT V-Strom

Teema algataja
karin005

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas karin005 »

Läbi kukkusin nagu ma arvasin. Ja just selle tõttu, et olin kohutavalt närvis, algas plats kallakuga, tegin ilusti ära ja siis see kõige hullem harjutus 8 ja seal ma paningi 2 korda jala maha ja eksam lõppes koheselt esimestel minutitel. Ma nüüd ei teagi, kas olen suutelin seda ARK-i eksamit ära tegema, kuna lihtsalt närvid ütlevad üles eksami ajal. Muidu kui teen rahulikult neid harutusi, siis tulevad normilt välja, aga jah eksamil hoopis teine teema. Järgmine kord enda tsikliga eksamile ja lähen spetsiaalselt õhtuti seda ARK platsi harjutama.

Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Yerba »

karin005 kirjutas:

Läbi kukkusin nagu ma arvasin. Ja just selle tõttu, et olin kohutavalt närvis, algas plats kallakuga, tegin ilusti ära ja siis see kõige hullem harjutus 8 ja seal ma paningi 2 korda jala maha ja eksam lõppes koheselt esimestel minutitel. Ma nüüd ei teagi, kas olen suutelin seda ARK-i eksamit ära tegema, kuna lihtsalt närvid ütlevad üles eksami ajal. Muidu kui teen rahulikult neid harutusi, siis tulevad normilt välja, aga jah eksamil hoopis teine teema. Järgmine kord enda tsikliga eksamile ja lähen spetsiaalselt õhtuti seda ARK platsi harjutama.

Kui suur närv tuleb sisse, siis hangi endale üks Xanaxi tablett ja võta enne eksamit sisse. Peale seda on maailmast täiesti ükstakama ja ükskõik, mis ümber toimib, see ei sega. Korra proovitud, küll mitte eksami jaoks. :wack:

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

andryy
Postitusi: 562
Liitunud: 26 Nov 2005, 16:01
Tsikkel: Suzuki DL 1000 XT V-Strom
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas andryy »

karin005 kirjutas:

Läbi kukkusin nagu ma arvasin. Ja just selle tõttu, et olin kohutavalt närvis, algas plats kallakuga, tegin ilusti ära ja siis see kõige hullem harjutus 8 ja seal ma paningi 2 korda jala maha ja eksam lõppes koheselt esimestel minutitel. Ma nüüd ei teagi, kas olen suutelin seda ARK-i eksamit ära tegema, kuna lihtsalt närvid ütlevad üles eksami ajal. Muidu kui teen rahulikult neid harutusi, siis tulevad normilt välja, aga jah eksamil hoopis teine teema. Järgmine kord enda tsikliga eksamile ja lähen spetsiaalselt õhtuti seda ARK platsi harjutama.

Oled kindel,et oma rattas on parem kui teine?
Kuna järgmine eksam on?
8 ju väga lihtne harjutus ja lihtsam ka teha nüüd kui varem.

Easy Rider & Iron Butt
Ära sõida kiiremini kui sinu kaitseingel suudab lennata
CZ,Kawasaki ZX400,Honda CBR900RR,Honda X11,Suzuki DL650,BMW R1200GS,Triumph Tiger 800XC,Suzuki DL 1000 XT V-Strom

Teema algataja
karin005

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas karin005 »

See mõte on mul ka olnud, peaks siis rahustid laskma välja kirjutada ja siis vist saan ka eksami tehtud. Kuid rahustid võivad jälle vähendada regeeerimisvõimet ja seega linnasõidul võin juu nii uimane olla. Aga siiski proovin ära, sest närvis olles ei saa kaa midagi tehtud.

Oma ratas on mul sama, nagu oli kooliratas, kuid muidugi piduri tunnetus ja juhtimisstiil veidi erinevad. Yamaha 600-ne ja olen sellega ka harjutanud enne eksamit oma maakodus ja kui koolirattaga eksami jällegi teen, siis pean maksma kallist ratta kasutamise tasu jne... enda rattaga hea harjutada ning hetkel mul elukaaslane hakkab minu sõidu juhendajaks (tal sai just 5.aastat a-kat lubadest) ning seega saan tsikliga linnas harjutada, ilma et peaksin maksma kallist sõidutunni tasu.

Kuidas kellelgi, minuarust on 8 just raskemaks tehtud. Enne oli kerge, keerad lenksu joone suunas, kuid nüüd peab ise arvestama ja ennast kasti sisse ära mahutama. Mulle meeldis eelmine variant rohkem... ja ma ei tea, minu jaoks platsiharjutustest kõige rasekm. Mõnikord tuleb mul see harjutus välja, mõnikord mitte. Järgmine eksam 8. sept. (2 nädalat oli TARTU arkis järjekord). Kui 8 platsil tehtud, siis arvan, et ülejäänud harjutustega saan vabalt hakkama.

Kasutaja avatar

Yamsakas
Postitusi: 205
Liitunud: 02 Nov 2010, 14:45
Tsikkel: 2 jalajõudu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Yamsakas »

Kaheksa ei tule sul hästi välja sest ikka toimib alalhoiu instinkt...
Paljudele inimestele ei mahu pähe, mis moodi saab motoratta nii palju kaalutada..
Nii, et sul pole vaja rahustid võtta vaid vastupidi, midagi turgutavat :bsmile:

Ära karda kukkuda... (crash) ära hakka rattale vastu ja kaaluta julgemalt..siis 8 pole kunagi probleem..eriti Yamaha 600l..kahtlustan et sul on XJ või mõni Fazer (naked mitte sport variant) ja need rattad on 8 jaoks lausa loodud.
Tänu 8-le ma usun ma õpisingi rattal sõitma..sest slaalom, pöörded ja kõik muu oli hiljem nii lihtne ja loogiline..

Ja hirm on hea tunne, eriti kui oskad seda enda kasuks pöörata!!
Jõudu järgimesel eksamil :bsmile:

P.S.
Ja muide kaheksa jaoks võiks pöörded ka suts kõrgemale panna(tunde järgi 1000-1200), siis on lihtsam!!

karin005 kirjutas:

See mõte on mul ka olnud, peaks siis rahustid laskma välja kirjutada ja siis vist saan ka eksami tehtud. Kuid rahustid võivad jälle vähendada regeeerimisvõimet ja seega linnasõidul võin juu nii uimane olla. Aga siiski proovin ära, sest närvis olles ei saa kaa midagi tehtud.

Oma ratas on mul sama, nagu oli kooliratas, kuid muidugi piduri tunnetus ja juhtimisstiil veidi erinevad. Yamaha 600-ne ja olen sellega ka harjutanud enne eksamit oma maakodus ja kui koolirattaga eksami jällegi teen, siis pean maksma kallist ratta kasutamise tasu jne... enda rattaga hea harjutada ning hetkel mul elukaaslane hakkab minu sõidu juhendajaks (tal sai just 5.aastat a-kat lubadest) ning seega saan tsikliga linnas harjutada, ilma et peaksin maksma kallist sõidutunni tasu.

Kuidas kellelgi, minuarust on 8 just raskemaks tehtud. Enne oli kerge, keerad lenksu joone suunas, kuid nüüd peab ise arvestama ja ennast kasti sisse ära mahutama. Mulle meeldis eelmine variant rohkem... ja ma ei tea, minu jaoks platsiharjutustest kõige rasekm. Mõnikord tuleb mul see harjutus välja, mõnikord mitte. Järgmine eksam 8. sept. (2 nädalat oli TARTU arkis järjekord). Kui 8 platsil tehtud, siis arvan, et ülejäänud harjutustega saan vabalt hakkama.


saa
Postitusi: 5
Liitunud: 05 Juul 2011, 11:34
Tsikkel: Aprilia Pgaso

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas saa »

Ei ole mõtet ennast enne eksamit üles kütta mõttega, et on EKSAM . Katsu mõelda, et on järjekordne trennitund, kus pead endast lihtsalt parima andma ja küll siis kõik hästi läheb. Edu järgmiseks korraks .

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

Minu soovitus oleks ka kui vanem ratas siis tooreklapist natulke pöördeid peale, hoiab ise ratast kaheksa ajal püsti, ise hoiad kiirust siduriga:)


kalleu
Postitusi: 481
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas kalleu »

karin005 kirjutas:

Kuidas kellelgi, minuarust on 8 just raskemaks tehtud. Enne oli kerge, keerad lenksu joone suunas, kuid nüüd peab ise arvestama ja ennast kasti sisse ära mahutama.

Sul on vale sõiduasend kui 8 ajal jala maha paned. Oled närvis, põlved on lahti, kehal kaob kontakt rattaga ning arusaam ratta ja enda asendist. Pilk läheb maha, sellega kaob tasakaal ja kompenseerimiseks paned jala maha.
Pane põlved korralikult paaki kinni, lõdvesta ülakeha, kummarda õrnalt ettepoole (käed ei tohi pööramise ajal sirgu minna) ja tõsta nina üles (vaatad horisonti). Nii on su kehal igal hetkel täpne arusaam ratta asendist ja pööramisel (ratta kaldumisel) annab keha ise puusast järgi. Sõidu ajal vaata silmapiirile, mitte ratta ette. Sa näed koonuseid tänu perifeersele nägemisele väga hästi. Pööramisel keera enne pea (nina üles!) ja siis ratas sõidab ise järgi sinna kuhu sinu pilk läheb.
Päris elus ei ole jooni ees, kogu liiklus käib läbi enda asukoha tunnetamise ruumis.

Sai natuke loengut.
Siinkohal tänan oma sõiduõpetajat, kes need põhitõed selgeks aitas saada. Platsisõit tundub nüüd eksami kõige lihtsama osana :bsmile:


Teema algataja
Forest

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Forest »

Usun, et kõik on olnud eksami ajal närvis, siin kirjutaja kaasa arvatud. Linnasõidul "tantsisin" sadulas ehk siis ülihoolikalt valmistaisn iga manöövrit keha ja tagumikuga ette:) Arusaadavalt ma enam nii ei sõida. Tegelikult on elu lill ja Sina üks kaunis õis. Tee endaga rahu, sõbrad aitavad.

Peace,

Forest

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”