Sõidueksam Sauel

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


ejhn
Postitusi: 5
Liitunud: 28 Juul 2014, 19:45

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas ejhn »

Kuidas selle õuealal peatumisega eksamil on? Panen lihtsalt parema suuna sisse ning peatun suvalises kohas?

Kasutaja avatar

Rain
Postitusi: 214
Liitunud: 29 Juul 2013, 11:57
Tsikkel: CBR600F '14
Asukoht: Vändra(Pärnumaa)
Kontakt:

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas Rain »

Pane parem terve külg maha :wack:

Olla poisslaps on soo küsimus, olla mees on vanuse küsimus, olla härrasmees on valiku küsimus. Olla jobu - pole mingi küsimus!

reimps

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas reimps »

ejhn kirjutas:

Kuidas selle õuealal peatumisega eksamil on? Panen lihtsalt parema suuna sisse ning peatun suvalises kohas?

Jep. Jala pead maha panema ja ratas peab korraks liikumise lõpetama.


KuldarA
Postitusi: 97
Liitunud: 10 Mär 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas KuldarA »

reimps kirjutas:
Urmash kirjutas:

Suhtlesin täna sõiduõiguse teemal Politseiga ja liikluspolitseinike vastus oli järgmine:
Võta sõitma minnes kaasa B-kategooria juhiluba, lase motokooli lõputunnistusele kanda eksami tegemise kuupäev ja eksamineerija kinnitus eksami läbimise kohta ning anna tuld.
Täna sooritas mul tütar A2 kategooria sõidueksami ja sealt ka konkreetne oma huvi, et kas tohib sõita või ei tohi.

Seadus siiski väidab muud. Eks rajalt maha võtmisel sõltub ametnikust ka, mis tulemus on..

Mul kahte pidi kogemus. Naine tegi eksami, siis templit ei saanud, isegi kui küsis ja öeldi, et nädala pärast saab load kätte, paberivabas arkis tekkis muidugi see märge 2 päeva jooksul, et ootavad kätteandmist. Endal sama eksaminaatoriga paari nädalase vahega sain templi küll ja ta ütles, et ideepoolest võib sõita küll kui isikuttõendav dokument kaasas, aga see kas Politseile meeldib või mitte sõltub konkreetsest kontrollijast.


heiki29
Postitusi: 8
Liitunud: 08 Mai 2014, 10:41
Tsikkel: Honda CB 600F Hornet 2006

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas heiki29 »

Mul oli selline kogemus (juuni alguses), et tegin telefoniga mnt kodulehelt pildi, kus näitas juhiloa kehtivust ja staatus oli "TRÜKKIMISEL". Politsei jäi rahule ja lubas edasi sõita. :bsmile:

Kasutaja avatar

mosfet
Postitusi: 73
Liitunud: 24 Veebr 2013, 04:17
Tsikkel: Yamaha XS650 Special 1979
Asukoht: ur mum's place
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas mosfet »

Tulin just sõidueksamilt, mille läbisin edukalt. Panen siia teiste jaoks kaardi minu teekonnast, kui üks võimalikke eksami variante. Eksamineerija oli see tõsisema olekuga tüüp, mingit trikitamist tema poolt polnud. Tegemist oli korduseksamiga. Peale läbikukutud eksamit eelmine kord mainiti mulle muuhulgas ära, et ma ristmikel pööret tehes kipun vastassuunast lõikama, nii et jälgige, et te seda viga ei teeks.

suumimiseks klõpsa kaardil

Pilt


Intz.
Postitusi: 2
Liitunud: 16 Juul 2014, 17:17

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas Intz. »

Suht koht sama tripp oli sain load 14ndal.eksamineerija tundus olevat konkreetne.

Kasutaja avatar

3m
Postitusi: 408
Liitunud: 25 Juul 2005, 16:24
Asukoht: Keila
Tänatud: 1 kord

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas 3m »

Mul sõidueksam lähenemas ja tekkis küsimus kas kategooria tõstmise eksamil platsile ka viiakse ?
2 aastat tagasi kui A1-lt 25 kw peale eksam sai tehtud väideti, et platsile viiakse ainult esmaste lubade puhul. Tõesti ei viidud, nüüd siis igatsen "suurt" A-d plastikutele.
Helistasin igaks juhuks maanteeametisse ja tädi väitis, et platsiosa on ka siiski sees.
Oskab keegi kinnitada või ümber lükata ?

Aprilia Rs 125 '01-> Aprilia Rs 125 '04-> Z750-> FZ1S-> Tiger 800XC
Kasutaja avatar

3m
Postitusi: 408
Liitunud: 25 Juul 2005, 16:24
Asukoht: Keila
Tänatud: 1 kord

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas 3m »

Suured tänud :) Sealt infonumbrilt pole kunagi enesekindlat vastust saanud oma küsimustele, alati on mingi häma.

Aprilia Rs 125 '01-> Aprilia Rs 125 '04-> Z750-> FZ1S-> Tiger 800XC
Kasutaja avatar

ht99
Postitusi: 681
Liitunud: 26 Apr 2007, 10:51
Asukoht: Tartu

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas ht99 »

Tegelt on nii, et see on eksamineerija otsustada. Kas viib või mitte.


Lauri23
Postitusi: 428
Liitunud: 01 Mai 2004, 19:46
Asukoht: Tallinn/07 R6

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas Lauri23 »

3m kirjutas:

Suured tänud :) Sealt infonumbrilt pole kunagi enesekindlat vastust saanud oma küsimustele, alati on mingi häma.

Mind platsile ei viidud. Soovitan minna nii lõuna ajal 11-12 vahel läheb tihti eksamineerija lõunale peale su eksamit ja tahab ka kiirelt asjaga jaole saada.(eks oleneb kes satub ka). Alustad sauelt ja paned pmst otse tallinna arki, nõmmel korra ühesuunalist vasakpööret ja ttü ringil ringteed.


rrrreimo
Postitusi: 1
Liitunud: 24 Mai 2015, 22:17

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas rrrreimo »

Kas keegi 2015 hooajal on täis A sõitu sooritanud? Kui jah, siis kus sõitsid?

Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas Forumist »

Infoks, et hetkel Tallinnas ja Sauel teooria järjekorrad ca nädal.
Sõit ca 5 nädalat. Juulikuu on juba täis.

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Osalt selle järjekorra pärast sõitsin mina hoopis Pärnus. Aide autokool laenas lahkelt paariümneviieka eest tsikli. Boonusena sai vältida neid idiootseid kaherealisi ringteid..


_alex_
Postitusi: 35
Liitunud: 17 Veebr 2014, 14:25
Tsikkel: Honda CBR1000F
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas _alex_ »

Mis neis kaherealistes ringides idiootset on?
Väike-Õismäel võibolla esimest korda sõites natuke palju asju korraga jälgida, aga samas kolmas kord minnes asi selge juba.
Rohkem ei tohiks ühegi ringiga probleeme olla.

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

No vot ongi, et igapäevaselt liigeldes on need minu meelest väga geniaalsed ja kiiret läbilaskevõimet omavad asjandused, aga õppesõitu tehes iga minu jaoks loogiline liigutus vallandas järgisõitjas hüsteerilise kisa.. nagu näiteks suunatulede kasutamine - korrektne hetk suuna näitamiseks on mingi pooleteise sekundi jooksul ja kui selle maha magad, on jälle kisa taevani. lisaks see, et näiteks TTÜ ringil on alati mingi isend, kes keerab suvalisest reast ringilt välja.. ja isegi kui ise sõidad korrektselt, on hea võimalus, et keegi su maha niidab, kuna tema ei sõida...
ühesõnaga paha siga, mitu viga ja kärss on kärnas ja maa külmand.
tegelt see polnud ainus põhjus. inimeste suhtumine on pärnus kuidagi palju elutervem. pole seda närvilist konstantset viha, mis peegeldub nii eksamineerijate kui ka õpetajate olekust..


Overkilla
Postitusi: 237
Liitunud: 17 Mai 2008, 18:10
Tsikkel: BMW F650CS Scarver
Tänanud: 9 korda

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas Overkilla »

Forumist kirjutas:

Infoks, et hetkel Tallinnas ja Sauel teooria järjekorrad ca nädal.
Sõit ca 5 nädalat. Juulikuu on juba täis.

Kas praegu kehtib veel see, et ainult Sauel saab sõidueksamit teha ehk Mustamäel enam ei tehta? Mul kah vaja siis teha sõidueksami 2. osa ehk linnasõit, aga pole kurisis teemaga ning ARKi kohale ei taha üldse minna aega raiskama.
Kas ARKis on nüüd oma tsiklid või vaja kuskilt ikkagi laenutada?


andri5555
Postitusi: 7
Liitunud: 20 Okt 2009, 16:21
Tsikkel: ZX-9R

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas andri5555 »

Overkilla kirjutas:
Forumist kirjutas:

Infoks, et hetkel Tallinnas ja Sauel teooria järjekorrad ca nädal.
Sõit ca 5 nädalat. Juulikuu on juba täis.

Kas praegu kehtib veel see, et ainult Sauel saab sõidueksamit teha ehk Mustamäel enam ei tehta? Mul kah vaja siis teha sõidueksami 2. osa ehk linnasõit, aga pole kurisis teemaga ning ARKi kohale ei taha üldse minna aega raiskama.
Kas ARKis on nüüd oma tsiklid või vaja kuskilt ikkagi laenutada?

Ainult Sauel. Tsikleid neil pole


nilsleven
Postitusi: 69
Liitunud: 04 Juun 2013, 10:24
Tsikkel: HD Dyna 96ci | Iron 883
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas nilsleven »

_alex_ kirjutas:

Mis neis kaherealistes ringides idiootset on?
Väike-Õismäel võibolla esimest korda sõites natuke palju asju korraga jälgida, aga samas kolmas kord minnes asi selge juba.
Rohkem ei tohiks ühegi ringiga probleeme olla.

OÜ Autosõit sõiduõpetaja rääkis mulle, et ringteel sõites tuleb "mootorratta asendiga markeerida", et tahad hakata maha sõitma, ja see peab käima nii, et sõidad vahetult peale eelnevat väljasõitu ringtee äärde, päris tee äärejooneni. Tema sõnutsi tuleb seda kohe nagu teravalt teha, et eksamineerija näeks, et sa paigutad tsikli õigesse kohta.

Kui mina seda rakendasin, siis ringteele sõitu ootav autojuht sai mu suunamuutusest aru, et ma tahan eelmisest väljasõidust maha keerata ning sõitis ringteele ette :)

Tegelikult muidugi ükski turvalise sõidu huviline ei tee liikluses mingeid selliseid tobedaid suunamuutusi ega sõida ka tee äärde, sest seal võib olla lahtist sodi.

Ei tea, kas see oli selle konkreetse inimese luul, mille ta oli kusagilt foorumist õppinud, või ongi selline nõue. Eksamil sõitsin nagu normaalne inimene ja probleemi ei tekkinud.

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

mhmh.. minu kool oli ka Autsõidus... suht minimaalselt õppisin..

Kasutaja avatar

Lontrus
Postitusi: 96
Liitunud: 23 Apr 2015, 15:10
Tsikkel: TDM850 '92
Asukoht: Vembutembumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas Lontrus »

Overkilla kirjutas:

Kas praegu kehtib veel see, et ainult Sauel saab sõidueksamit teha ehk Mustamäel enam ei tehta? Mul kah vaja siis teha sõidueksami 2. osa ehk linnasõit, aga pole kurisis teemaga ning ARKi kohale ei taha üldse minna aega raiskama.
Kas ARKis on nüüd oma tsiklid või vaja kuskilt ikkagi laenutada?

Tallinnas saab teha sõidueksami ainult autokooliga koos. Kokkulepitul ajal tuleb eksaminaator Tuuliku tee platsile ja võtab kooli õpilased järjest ette. Kooli kaudu saaksid ratta ka.

Mootorrattaid sisaldavate muusikavideote playlistid: https://www.youtube.com/channel/UCn4gSk ... /playlists

Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

Kas ühel heal inimesel oleks soov 1.juuli kell 14:00 täis A kat ratast laenata eksamiks Sauel(hea oleks kui kergelt manööverdatav). Komp vastavalt kokkuleppele (w)

kawasaki zx7r

Overkilla
Postitusi: 237
Liitunud: 17 Mai 2008, 18:10
Tsikkel: BMW F650CS Scarver
Tänanud: 9 korda

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas Overkilla »

Lontrus kirjutas:
Overkilla kirjutas:

Kas praegu kehtib veel see, et ainult Sauel saab sõidueksamit teha ehk Mustamäel enam ei tehta? Mul kah vaja siis teha sõidueksami 2. osa ehk linnasõit, aga pole kurisis teemaga ning ARKi kohale ei taha üldse minna aega raiskama.
Kas ARKis on nüüd oma tsiklid või vaja kuskilt ikkagi laenutada?

Tallinnas saab teha sõidueksami ainult autokooliga koos. Kokkulepitul ajal tuleb eksaminaator Tuuliku tee platsile ja võtab kooli õpilased järjest ette. Kooli kaudu saaksid ratta ka.

Tänud! Hakkan erinevaid võimalusi uurima, tahaks võimalikult ruttu ära teha.


Taffinaff
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Apr 2015, 10:18
Asukoht: Tallinn

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas Taffinaff »

Mul Saue MNT bürooga väga hästi vedanud, 25.07.15 sain sealt c-kategooria load kätte ja kuna a-kategooria kool oli ka just läbi saanud siis panin samal külastusel ka aja a-kati teooriaeksamiks, milleks sain aja 02.07.15 ehk siis homme :) Aga 26.07. kell 13:36 helistati, et neil vabanes 1 koht 14:00 algavale teooriaeksamile, kuna töötan seal samas lähedal Laagris siis hopsti auto rooli ja kiiruga Sauele. Tegin eksami puhtalt ära ja siis kõik sooritajad jäid ootama, et kuna kõik eksamil olijad lõpetavad eksami ning siis saab enda sõidueksamile kirja panna ridamisi. Teadsin juba ette, et ajad on suht augustikuu alguses, suht pläss siis suvi läbi juba aga mis teha!
Ja vot siis mul joppas, teenindaja hõikas üle saali minu nime ja kutsus enda juurde, läksin sinna ning mõtlesin, et mis jama nüüd aga ei, tema pakkus hoopis mulle sõiduaega 01.07.15 ehk siis tänaseks :D Siin kohal sügav kummardus talle! Oiiii, ma olin rahul, kiire kõne kooli ja aeg sai kinnituse ning tänaseks on tulemuseks see, et load on tehtud :)
Produktiivne kuu oli, nii A kui ka C-kategooria load olemas.
Eksami sõit oli tagantjärgi mõeldes kerge, kuigi hommikul oli kerge värin ikka sees, isegi c-kati sõidu eelsel hommikul ei põdenud nii palju. Minu tänane eksamineerija oli konkreetne, ütles kohe alguses ära, et jälgin sõidul, kuidas täidan/tunnen liiklusseaadusi ja valdan tsikklit. Maanteel sai sõidetud tsikkli näidiku järgi 95-98km ja see sobis talle, ütles ise ka et muidu väiksem kiirus ja jääme jalgu teistele liiklejatele :) Tallinna ei tulnudki, olin Sauel eksami ajal teist korda sõitmas ja Keilas esimest korda.

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Õnne lubade puhul. PS: Oled vist esimene mees maailmas, kes tulevikus load kätte sai ja lubadega minevikku tagasi tulid. (togi)


Brabus
Postitusi: 364
Liitunud: 18 Aug 2006, 16:03

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas Brabus »

Siuke küsimus,et kui aeg juba kirja pandud kas enam muuta ei saa seda ? Et näiteks äkki Raplasse panna või midagi , kuna aja sain alles 30.juuliks :wack: Sõber kes päev hiljem läks sai 16.juuli :D
Kui tädilt küsisin,et kas siuke võimalus ka on,et kui keegi ära ütleb siis saan aja endale, millepeale tädi vastas : Ei, nägemist !


sanderp
Postitusi: 12
Liitunud: 12 Apr 2015, 20:23
Tänanud: 6 korda

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas sanderp »

Brabus kirjutas:

Siuke küsimus,et kui aeg juba kirja pandud kas enam muuta ei saa seda ? Et näiteks äkki Raplasse panna või midagi...

Saab küll muuta aega.
Endal oli eksami aeg Sauel 22 juuli. Peale sellele eksamile registreerimist helistasin kõik muud bürood läbi, sain Tartusse 26 juuniks. Teenindaja oli väga vastutulelik ja saime telefoni ja meili teel aja muudetud.


Overkilla
Postitusi: 237
Liitunud: 17 Mai 2008, 18:10
Tsikkel: BMW F650CS Scarver
Tänanud: 9 korda

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas Overkilla »

Overkilla kirjutas:
Lontrus kirjutas:
Overkilla kirjutas:

Kas praegu kehtib veel see, et ainult Sauel saab sõidueksamit teha ehk Mustamäel enam ei tehta? Mul kah vaja siis teha sõidueksami 2. osa ehk linnasõit, aga pole kurisis teemaga ning ARKi kohale ei taha üldse minna aega raiskama.
Kas ARKis on nüüd oma tsiklid või vaja kuskilt ikkagi laenutada?

Tallinnas saab teha sõidueksami ainult autokooliga koos. Kokkulepitul ajal tuleb eksaminaator Tuuliku tee platsile ja võtab kooli õpilased järjest ette. Kooli kaudu saaksid ratta ka.

Tänud! Hakkan erinevaid võimalusi uurima, tahaks võimalikult ruttu ära teha.

Sain ikkagi tehtud! Tallinnas.
Hommikul kell 8 koguti kõik platsi peale, väike harjutamine, siis tuli härra Maanteeametist, kontrollis dokumendid ning esinemine algas. Olin järjekorras viimane, seega 5h oli vaba aega, käisin poes ja Õismäel harjutamas sõitu, jõudsin veel puhata ja lobisedagi. Tuli ka minu kord, siis sõitsime Paldiski mnt Õismäe, tagasi Paldiski mnt, siis Harku, Hüüru ja Mustamäe: Järveotsa, Akadeemia, Kadaka. Sain küll noomida liiga julge kurvitamise eest ning mõtetult loll kiirendamine maanteel, aga panen need kõrva taha ning sõidan nüüd targemana. Plastik vaja vaid ära tuua, kogukulu oli 80 euri.


reimps

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas reimps »

Overkilla kirjutas:

Sain küll noomida liiga julge kurvitamise eest ning mõtetult loll kiirendamine maanteel, aga panen need kõrva taha ning sõidan nüüd targemana.

:mrgreen: Ise ka usud oma teksti?


Overkilla
Postitusi: 237
Liitunud: 17 Mai 2008, 18:10
Tsikkel: BMW F650CS Scarver
Tänanud: 9 korda

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas Overkilla »

reimps kirjutas:
Overkilla kirjutas:

Sain küll noomida liiga julge kurvitamise eest ning mõtetult loll kiirendamine maanteel, aga panen need kõrva taha ning sõidan nüüd targemana.

:mrgreen: Ise ka usud oma teksti?

Eks ta ole - oleneb olukorrast ja rattast, aga saab ka mõnuga ja ohutult.:wink:

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”