Sõidueksam Sauel

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Vasta

Teema algataja
herki.
Postitusi: 67
Liitunud: 01 Juul 2008, 13:19

Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas herki. »

Ees seisab riiklik sõidueksam Sauel. Oskate kommenteerida, kus sealsed eksamineerijad armastavad sõita ja millistes kohtades üritatakse vahele võtta? Milliseid harjutusi täis A katilt platsil nõutakse.



Kasutaja avatar

3m
Postitusi: 408
Liitunud: 25 Juul 2005, 16:24
Asukoht: Keila
Tänatud: 1 kord

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas 3m »

Sealsed eksamineerijad armastavad eksamineeritavaid tallinna viia.

Aprilia Rs 125 '01-> Aprilia Rs 125 '04-> Z750-> FZ1S-> Tiger 800XC
Kasutaja avatar

matu
Postitusi: 250
Liitunud: 13 Jaan 2007, 13:39
Tsikkel: välismaa motikas

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas matu »

Kui ise lube tegin (Sauel siis) hakkasin Laagri hessist peale vasakpöördega Statoili poole ning sõitsin laagri ülesõidust sinna Veskimöldre vahele paarile tiirule. Sealt ärasõites Hiiule ning edasi tipi ringile. Sealkandis sõidud tehtud siis oli minek Kadaka pst.le, see 40 km/h ala, mis otse laagrisse viib. Pärnu mntl.t uuesti Laagri hessi parklasse ja eksam oligi vigadeta sooritatud. Nö vahele võtta ja keerata ei tahetudki, ju vaadatakse kuidas teel paikned ja märke tunned, kui kindlalt ennast tsiklil tunned....kui kõik see on tiptop siis vaevalt keegi sulle halba soovib.

Platsil sai tehtud tõus, kiirendus/pidurdus ja 8 - plats ei ole ju raske. Eksamit võttis mul vastu vanem prillidega mees, kes oli igati heatahtlik, muhe ja rahulik.

Igaljuhul jõudu jaksu lubade saamisel ja eksamil nael kummi 8)

Kasutaja avatar

nelesk
Postitusi: 139
Liitunud: 29 Juul 2008, 11:11
Tsikkel: tseebeeerr 600f
Asukoht: Tln

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas nelesk »

Hoiheiheihei!

Eelmine reede tegin :) satus eksamineerija vist heas tujus olevat. Platsil tegin estakaadi, ringi (tont seda teab, miks ta tahtis...täis A'l üldiselt ei nõuta..aga mis seal ikka :) ) kaheksa ja slaalomi.

Linnasõit algas sealtsamast platsilt, sõitsime Sauel ja siis millegipärast ootamatult hoopis Keilasse :wack: Mõnes mõttes hea..aga ma Tallinna Nõmme piirkonda teadsin igal juhul paremini :D

Näpunäiteid: hoia silma peal õuealadel, Sauel on neid mitmes kohas, kus justkui peaks olema tavaline tänav. Kui sinna sisenete, näita käega selgelt sildi peale, et oled näinud ja mis nüüd edasi. Keilas on üks selline klassikaline koht, kui sinna peaksid sattuma. Kui sõidad Keilast "mööda" ja Keilasse sissesõit on ujula poolt, siis kohe peale ujulat pane tähele 30 piirangut. Mingisuguse aja pärast sealt uue kiriku juurest paremale pöörates on üks ühesuunaline tee, kus samal ajal algab õueala. ja sealt ühesuunalise lõpust tavaliselt on vaja vasakule keerata (ma ühe sõidutunni sõitsin sealt...ja nüüd eksamil ka) - seal on praegu vasakul teetööd ja üldse on selline vastik väike ristmik, kus kate on auklik ja sodi täis ning kohe ristmiku vastas on kõrge kõnnitee äär.

Tallinna poole sõites ole seal Saue viaduktilt maha sõites ettevaatlik, viimati olid need teetööd nii, et mahasõidu rada oli kinni ja tuli sõita kohe sõidurajale, kus üldiselt kõik linna poole sõitvad autod on - ole TÄIESTI KINDEL, et sa seal kellelegi ette sõitma ei hakka - ja pane tähele, et 30 lõpeb alles tükk aega hiljem :)

Vabaduse pst'l on "tõmmeka" kohaks üks tänav Nõmme ujulast mõned maad edasi, kust ei tohi vasakule keerata (kohe peale vasakul olevat bussipeatust, märk on ka, aga võib kogemata tähelepanuta jääda), Jannseni ristmikult paremale minev tänav on ühesuunaline ja see märk on natuke totralt puude varjus. Ja üldse Jannseni ristmik vaata üle, eriti muusikakooli ühikate juurest tulles. Nad võivad seal öelda midagi stiilis "esimesel võimalusel vasakule" - mis seal ristmikul tähendab, et tuleb vabakale minna, kohe sealt tänavalt ei tohi pöörata, märgid on ka väljas.

Edu!! :)

Olen väike, aga jõud on suur!
Kasutaja avatar

nelesk
Postitusi: 139
Liitunud: 29 Juul 2008, 11:11
Tsikkel: tseebeeerr 600f
Asukoht: Tln

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas nelesk »

Unustasin veel öelda, et mine vaata enne igaks juhuks, mis kiiruse märgid kus Sauelt-Keilasse mineval maanteel väljas on :P

Olen väike, aga jõud on suur!
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas yeekim »

nelesk kirjutas:

Unustasin veel öelda, et mine vaata enne igaks juhuks, mis kiiruse märgid kus Sauelt-Keilasse mineval maanteel väljas on :P

Selleks on olemas "EDIT" märge postituse ülaservas.

Edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


entusiast

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas entusiast »

endal seisab ka sept löpus sauel eksam ees, seega kirjutage aga siia, oma julgustavaid ja hirmutavaid lugusid!

Kasutaja avatar

nelesk
Postitusi: 139
Liitunud: 29 Juul 2008, 11:11
Tsikkel: tseebeeerr 600f
Asukoht: Tln

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas nelesk »

ants01 kirjutas:
nelesk kirjutas:

Unustasin veel öelda, et mine vaata enne igaks juhuks, mis kiiruse märgid kus Sauelt-Keilasse mineval maanteel väljas on :P

Selleks on olemas "EDIT" märge postituse ülaservas.

Edu

Vahi aga :) on jah :P

Olen väike, aga jõud on suur!

Russel

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas Russel »

Sooritasin edukalt 27.08 eksmit Sauel! Platsil tegin ülestõus, kaks ringi , kaks 8 ja slaalom! Siis läksime Keila poole, läbi Keila siis tagasi, natukene Sauel ja juba tagasi ARKi poole! Sauelt Keilasse vahest 70 vahest 90km/t. Keilas paar ringliiklust! Edu sooritamisel!


kaljuvee97619761

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas kaljuvee97619761 »

Teab keegi kui pikad Sauel teooria ja sõidueksami järjekorrad on?


H.P
Postitusi: 397
Liitunud: 08 Juul 2008, 09:13
Tsikkel: Tiger 800 XCA
Asukoht: Tallinn

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas H.P »

Ex: Yamaha FZ6

entusiast

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas entusiast »

tegin ise 26 august hommikul teooria ja söit pandi täpselt kuuaega hiljem 26sept siis, 2 päeva hiljem on juba 14 oktoober :shock:

Kasutaja avatar

olll111
Postitusi: 19
Liitunud: 15 Sept 2007, 15:44
Tsikkel: sv650n
Asukoht: Keila/Tallinn

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas olll111 »

Seal Sauel paluti minul kaa täis A-kati platsieksamil ring sõita... ega seal midagi rasket ei ole aga koolis öeldi, et seda ei pea tegema. Ja veel seda, et Sauel on ermajade vahelistel teedel kohati väga ootamatud samaliigiliste teede ristumised, sõida need enne igaksjuhuks läbi. Ega muud kui head põrumist kõigile!

SV650s; XT600; SV650n

Taavi240

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas Taavi240 »

Tervitused,

Sai sauel tehtud eksam 02.07. Omalt poolt tahaks lisada, et kui viib su pärnu mnt viaduktile, siis teadmiseks, et kui sõidad alla pärnu mnt ja sealt uuesti üles Saue poole, siis on KOGUAEG 30ala. võtab küll jahedaks, kui autod sõidavad 80km/h mööda, aga sinu märk ei lõpe ära, mis ülevalt allasõidule hakkab. Ei tea, kas see veel täna seal alles ka on.
Natuke segaselt sai kirjutatud, aga loodetavasti mõistsite!


H.P
Postitusi: 397
Liitunud: 08 Juul 2008, 09:13
Tsikkel: Tiger 800 XCA
Asukoht: Tallinn

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas H.P »

Saue platsieksamil ümberpõiget ei nõuta?

Ex: Yamaha FZ6
Kasutaja avatar

nelesk
Postitusi: 139
Liitunud: 29 Juul 2008, 11:11
Tsikkel: tseebeeerr 600f
Asukoht: Tln

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas nelesk »

Minult ei nõutud ja kusjuures koolis ka mitte :|

Olen väike, aga jõud on suur!

H.P
Postitusi: 397
Liitunud: 08 Juul 2008, 09:13
Tsikkel: Tiger 800 XCA
Asukoht: Tallinn

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas H.P »

Selge, vennanaine läheb 13 sept Sauele eksamit tegema. Huvitas, mis elemendid seal eksamil teda ees ootavad. Kas seal ümberpõike element üldse eksisteerib?

Ex: Yamaha FZ6
Kasutaja avatar

nelesk
Postitusi: 139
Liitunud: 29 Juul 2008, 11:11
Tsikkel: tseebeeerr 600f
Asukoht: Tln

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas nelesk »

Sauel platsil (seal vist ainult üks ongi?) pole üldse asjugi üleval ümberpõike tegemiseks :) Kus tema eksam peaks algama?

Olen väike, aga jõud on suur!

H.P
Postitusi: 397
Liitunud: 08 Juul 2008, 09:13
Tsikkel: Tiger 800 XCA
Asukoht: Tallinn

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas H.P »

nelesk kirjutas:

Sauel platsil (seal vist ainult üks ongi?) pole üldse asjugi üleval ümberpõike tegemiseks :) Kus tema eksam peaks algama?

Ei kujuta ette, ilmselt ARKi juurest. :roll:

Ex: Yamaha FZ6

krat

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas krat »

Alguses jah ARK'i juurde. Sealt edasi platsile, kus tuli teha trikid järjestuses: estakaad, 3 kaheksat, slaalom, äkkpidurdus ja aeglussõit. Seejärel linnasõidule. Seda teevad nad kas Tallinnas, Keilas, Sakus või vahel ka Sauel.

Ümberpõiget minu käest ei nõutud, ei märganud ka mingit spetsiaalset kohta selleks.

Kasutaja avatar

meiekas
Postitusi: 97
Liitunud: 07 Aug 2007, 20:28
Tsikkel: Suzu GSX 400E
Asukoht: Keila, Niitvälja, Harjumaa

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas meiekas »

see ymbersõit on rohkem oma kogemuste jaoks minu arust, saue platsil seda keila kool ei õpetanud ka ning pole ka mingit erilist kohta selle jaoks, samamoodi on takistusest ylesõiduga


entusiast

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas entusiast »

sai ka siis load tehtud seal sauel ära, hommikul, uduga ei ole just nähtavus maailma köigeparem, keerutati ja vänsutati, kui tehtud ta sai.


zid50/cz125
Postitusi: 123
Liitunud: 15 Mai 2005, 15:49
Asukoht: Tallinna lähiümbrus/Otepää/KAWASAKI AR 125A

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas zid50/cz125 »

täna sai mul ka Sauel sõidueksam sooritatud hommikul ja udu oli kohati ikka päris palju,nii et nähtavus ei olnud kõige parem,aga tehtud ta sai . :bsmile:

Sander
58305014
Kawasaki AR125A,1984.
Eelmised rattad:Zid Pilot 50,2003;Delta,1995;Stella,1998.



DRINK BEER SAVE WATER!!!
Kasutaja avatar

ht99
Postitusi: 681
Liitunud: 26 Apr 2007, 10:51
Asukoht: Tartu

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas ht99 »

Rääkige mis hiljuti Saue eksamineerijad teinud, kuhu viinud, mis elemente platsil nõutud on?


Makz
Postitusi: 165
Liitunud: 24 Apr 2006, 14:09
Tsikkel: VFR 750F
Asukoht: Tartu/Saue

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas Makz »

RaPtile kirjutas:

Rääkige mis hiljuti Saue eksamineerijad teinud, kuhu viinud, mis elemente platsil nõutud on?

Kuna paremakäereeglit Ladva tänaval enam ei ole, on tõmbenumbriks saanud Nurmesalu tänav - õueala ja keelumärk enne kooli.


e-thug

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas e-thug »

siia tulles lootsingi näha selle tänava nime kuna ema rääkis, et kukkus ka kusagil enne kooli läbi just nonde 2e märgi pärast, endal 31 juuli eksam ning aja panin 10ndal - täpselt 3 nädalat aeg, loodan, et tuuakse keilasse kuna tallinnas siis täpselt enam vähem tipptund, kell 4. oskab keegi muidu soovitada kas on mõtet ka raisata 2 tundi keilas sõitmise peale või pole seal mingeid tõmbeka kohti mis tark läbi sõita oleks?

Kasutaja avatar

ht99
Postitusi: 681
Liitunud: 26 Apr 2007, 10:51
Asukoht: Tartu

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas ht99 »

Koolijuurest sõitsin hommikul autoga läbi, et näha, mis seal ikkagi on siis, ning
eksami ajal sinna viidigi. :D

Platsil siis, tõus, kaheksa, sammkiirusel sõit, ümberpõige 30km/h pealt ja pidurdus.
Siis Saue vahel pisike ring, korraks Pärnu maanteele, Laagris tagasipööre ja ARKi juurde tagasi.
Ning eksam oligi sooritatud.


merikurat
Postitusi: 84
Liitunud: 30 Sept 2008, 20:52
Tänatud: 6 korda

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas merikurat »

Tegin Saue ARKis eksami eelmisel sügisel. Olime "treeninud" Sauel ja Tallinnas, kuid eksamineerija võttis suuna hoopis Keilasse. Sõitsime risti-põiki eramajade vahel ümber teetööde ja traktorite.
Pärast ütles põhjenduseks "ma tean küll, kus te harjutamas käite". Vaatamata sellele 0 viga :D

"The secret to creativity is knowing how to hide your sources." – Albert Einstein
Kasutaja avatar

AN-400
Postitusi: 448
Liitunud: 14 Okt 2003, 17:00
Tsikkel: Suzuki 650
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas AN-400 »

täna siis: platsil tõus, 2 kaheksat, slaalom, kiirendus-pidurdus, põige 30 pealt ja jalakäia kiirusel kollases kanalis sõit.... siis sõit linna poole. Olereksist vasakule ja viadukti poole. kui keerasin vasakule ja hakkasin kiirust koguma, sain juba pähe selle eest et miks 90 ei sõida... seal võib juba sõita :roll:
ok. kiirendasin... vaatasin et golf püsib vapralt sabas ja andsin korra järsemalt, jäi ilmselt rahule...
vabaduse pst. tekkis sideprobleem, ei kuulnud korrektselt milliselt ristmikult pidin paremale keerama ja loomulikult keerasin õigest kohast üks ristmik varem ära ja sattusin miskisse pisikeste tänavate ja pimedate pisikeste ristmike rägastikku.... perse rsk, pole elu sees sellisesse kohta sattunud ja sellest piisas.
kaks viga tulid nagu niuhti kuna juba olin ähmis kah ja autost öeldi, et tänaseks aitab, oled juba nii sassis omadega :? vead olid seotud paiknemisega vasakpöördel kusagil tänaval ja seletati et olin kuidagi vastasuunda sattunud, arvates ekslikult et see on ühesuunaline millel ise olin, ning kuskil pöördel olin unustanud paremat suunda anda. eks ma seal vales kohas pööramisel ilmselt magasin maha ühesuunalise märgi ja sealt need probleemid hakkasidki.
lisaks mainiti, et mul olla kergelt lohakas sõidustiil :shock: :shock: ja kipun vasakpööret kuidagi lõikama... kusjuures võtsin just enne eksamit sõidutunni ja keerutasime saue vahel.. minu päringule vastas õpetaja et kõik on viisakas ja korrektne, kiiruse jälgimine ok, oma sõidujoone hoidmine ok, õigeaegsed suunamärguanded....
eksamit võttis vastu miski 30a meesterahvas, keegi Taal või Taak, äkki Taat...ei jäänud see nimi mulle meelde.. selline väikest kasvu nähvits. vaadates tema olekut platsil ja sellist kiirustamist jäi kangesti mulje, et tal oli vist paha tuju ja tahtis kiiresti kaelast asja ära saada (togi)
lõpus kui tagasi tulime oli vaja ära keerata saue ark-i juurde tagasi... võtsin hoo maha enne anna teed märki ja siis keerasin edasi platsi poole.... nati aja pärast kuulsin, vend karjub...halloo kuhu nüüd? selgus, et jälle side tõrkus ja ma ei kuulnud et pidin paremale keerama. pljaad sellised asjad ei meeldi kohe üldse, eriti kui nüüd peab jälle kuu kannatama et eksamile saada :roll:

vot selline oli minu päev :(

Suzuki 650 K7

e-thug

Re: Sõidueksam Sauel

Lugemata postitus Postitas e-thug »

Tänaseks oli neil see side üles ütelnud ja pidid kasutama mingit ajutist lahendust millel oli ka kohati kehva side.
Enda eksam oli ka täna, ilm oli ka Eestimaiselt oavarreliku vihmaga. tegin mäkketõusu, slaalomi, 8 ja ümberpõike, algas siis sõit, platsilt paremale ja uuesti paremale, mingile sirgele mis viib koolini, üritas mind ära nähvata keelumärgiga kuid tunnid mis sai veedetud sauel sõites tegid selgeks ka selle koha, võtsime lähimast võimalikust kohast paremale ning siis väikse tee vahel kus mõlemal pool puud. sealt võtsime siis suuna keilasse ning esimene ning ainuke(mis oli ka saatuslik) viga tuli siis keilasse vasakpöördel, ootasin kuni vastassuunast autod ära tulid kuid ikkagi tagant tahtis mingi reka mööda trügida ning sõitis mult 20cm kauguselt mööda, võttis mõnusalt jahedaks junni ning kaotasin täieliku keskendumise ning niimoodi selle täiesti valesti ka sõitsin(samuti mainis ta ka ära, et lihtsalt väga ohtlik olukord mõlemale osapoolele oli just toimunud). keilas väiksemaid teid pidi jms ja siis tagasi sauele, sain kiita, et küll väga ilus sõit kuid sellise õppetunni pärast mis olin just saanud ei saa ta ikkagi läbi lasta, väga postiivne eksaminaator oli, samuti nagu eelneval inimesel siis väiksemat kasvu halli peaga mees kuid oli ta vanem kui 30. tegin ka paar suuna näitamis viga kuna esmakordselt istusin just selle ratta otsas(õpetaja unustas õige ratta võtmed koju vms). Kokkuvõttes üldmulje saue eksaminaatoritest jäi väga hea kuna eksami lõpus ütles, et kipun olema ka sellise väikse ratta kohta natuke raske jalaga kuid siiski pole see midagi hullu, võrrelda neid keskmise tallinna eksaminaatoriga ei saa, kes nii palju kui mina nendega olen kokku puutunud on käitunud nagu keskmine siga.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”