Liikluskindlustus

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Source
Postitusi: 33
Liitunud: 20 Dets 2007, 14:24

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Source »

Ma tellin oma kindlustust iizi.net-ist ja see kevad 29.03 saatsid nad ise mulle automaatselt pakkumise (mitte et ma oleks soovinud) ja seal oli 6kuud kõige odavam 36.21€ RSA ja BTA 74.29€. Kuna polnud plaanis nii vara kindlustut teha tegin nyyd uue pakkumise 01.05 ja BTA 26.58€. Millest selline hinna kukkumine ca kuuga 74lt 26€ peale? :)



Kasutaja avatar

Rascal
Postitusi: 28
Liitunud: 27 Juul 2009, 20:18
Tsikkel: Suzuki GSX1400
Asukoht: Pärnu

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Rascal »

Tegin ka BTAs 6 kuud ja sain üldse 23 euriga. Aga samas hinna järgi mõtlema hakata, ega see teenus vist väga kvaliteetne pole. Auto24 foorumis on päris palju kriitikat BTA suunas.

Pilt
Kasutaja avatar

ullivilli
Postitusi: 172
Liitunud: 06 Apr 2011, 17:03
Tsikkel: R1100GS
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas ullivilli »

Source kirjutas:

Ma tellin oma kindlustust iizi.net-ist ja see kevad 29.03 saatsid nad ise mulle automaatselt pakkumise (mitte et ma oleks soovinud) ja seal oli 6kuud kõige odavam 36.21€ RSA ja BTA 74.29€. Kuna polnud plaanis nii vara kindlustut teha tegin nyyd uue pakkumise 01.05 ja BTA 26.58€. Millest selline hinna kukkumine ca kuuga 74lt 26€ peale? :)

Pakun lambist, et kindlustajaid on rohkem ja kindlustusfondi nn pott on suurem mis annab võimaluse uljamalt riski võtta.

Õnneks on kindlustajal sügavalt ükskõik mis firmaga kindlustab, kuna nagunii suhtlema peab teise osalise kindlustusfirmaga.
Seega endale hea firma võtmine on nagu teene teisele osapoolele.
Kuigi plaanitakse vist osa ära muuta, et kindlustatu suhtleb ikka oma kindlustusfirmaga - kuid see on tulevikumuusika.

www.minemetsa.ee www.ripptelk.ee - Hennessy, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.
Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas tfr »

Source kirjutas:

Ma tellin oma kindlustust iizi.net-ist ja see kevad 29.03 saatsid nad ise mulle automaatselt pakkumise (mitte et ma oleks soovinud) ja seal oli 6kuud kõige odavam 36.21€ RSA ja BTA 74.29€. Kuna polnud plaanis nii vara kindlustut teha tegin nyyd uue pakkumise 01.05 ja BTA 26.58€. Millest selline hinna kukkumine ca kuuga 74lt 26€ peale? :)

Tõenäolisemad variandid -

1) ise tegid/arvutasid pakkumise teiste baasandmetega (tsikli puhul peamiselt registripiirkond) kui meie poolt saadetud automaatne pakkumine (mis oli tehtud viimati meil tehtud poliisi põhjal)

2) kahel pakkumisel erinesid poliisi alguskuupäevad (kuna üle kuu aja vahet) ja nende vahel langes Sul riskikoefitsent

3) 1+2

BTA tõesti korrigeeris alates 01.05 ka veidi oma tariife, aga 3-kordset muutust ei olnud seal kusagil.

TransAlp '02
Kasutaja avatar

Source
Postitusi: 33
Liitunud: 20 Dets 2007, 14:24

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Source »

29 märstil saadetud ilma minu poolt soovi kindlustusele kenasti KÕIK tsikli andmed (kw, piirkond, reg nr jne) korrektsed ja BTA 74 euri ja kui siis nyyd oli endal soov kindlustus teha siis 26euriga BTA hind sammuti iizi.net-ist. Kindlasti riskikonf võis langeda aga kuidagi jube suur hinna vahe ca 50euri!

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Source kirjutas:

29 märstil saadetud ilma minu poolt soovi kindlustusele kenasti KÕIK tsikli andmed (kw, piirkond, reg nr jne) korrektsed ja BTA 74 euri ja kui siis nyyd oli endal soov kindlustus teha siis 26euriga BTA hind sammuti iizi.net-ist. Kindlasti riskikonf võis langeda aga kuidagi jube suur hinna vahe ca 50euri!

Midagi on kuskil valesti läinud. Selline hinnavahe pole loogiline :roll:

Pilt
Kasutaja avatar

Kats-Route 36
Postitusi: 51
Liitunud: 24 Apr 2012, 13:07
Tsikkel: Kawasaki VN900 Custom
Asukoht: Jõgeva

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Kats-Route 36 »

Täiesti ulme ....
Tegin oma kindlustuse juba mingi aeg tagasi ja sain aasta hinnaks RSA-lt 21,30. Olin jubesuperõnnelik, et nii hea hind on :)
Täna, teie jutu peale, vaatan pakkumised üle - If pakub aasta hinda 57,55 ja BTA 15,34 ...

_________________________

I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

Huumorisoone olemasolu peaks olema kohustuslik. Vasikatega võidu ei jookse.

Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Rein »

Aga siis pole veel hullu, said keskmise.

Kasutaja avatar

moviir
Postitusi: 59
Liitunud: 03 Apr 2008, 14:11
Tsikkel: VFR800 + VX800 Scrambler
Asukoht: Tartu

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas moviir »

ilmselt on BTA lihtsalt hinna alla lasknud, et rohkem kliente võita.

Kasutaja avatar

Old-Thompson
Postitusi: 147
Liitunud: 24 Juul 2009, 01:36
Tsikkel: R6
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Old-Thompson »

Kurjam jah, kuu tagasi läks 6 kuud 15,.. € ja nüüd saaks 11,.. €.
Aga pole hullu, sai isegi üsna hästi.


Peps7
Postitusi: 80
Liitunud: 28 Veebr 2008, 22:28
Tsikkel: Honda CB550SC Nighthawk ´84
Asukoht: Järvamaa

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Peps7 »

Kaks nädalat tagasi BTA 6kuud JAH-lepinguga 10.26, nüüd 8.10

Kasutaja avatar

margus014
Postitusi: 1017
Liitunud: 20 Mär 2006, 08:08
Tsikkel: Suzu DR-Z400
Asukoht: Viimsi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas margus014 »

No wft.... Üksmees saab siin aasta 15€ eest. Teised pool aastat 10€ eest ja ma maksin 6 kuu eest 44€ :evil: (togi)

Kasutaja avatar

antonio
Postitusi: 172
Liitunud: 20 Mär 2012, 13:56
Tsikkel: Kawasaki GPZ 500S
Asukoht: Tallinn - Valga

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas antonio »

Tegin kaks nädalat tagasi 44€ pool aastat ja nüüd on 38,60€. nagu wtf?!


Melx
Postitusi: 390
Liitunud: 03 Mai 2006, 16:15
Tsikkel: Freewind|Bandit 1250 SA|B-King
Asukoht: Saaremaa
Tänatud: 5 korda

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Melx »

6 kuud 27 - 24 peale, natuke on kukkunud jah :o.

Ziccel

Ohverdan bensiini !
Kasutaja avatar

Vidget
Postitusi: 982
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:55
Tsikkel: Kawasaki Z900
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Vidget »

Hea, et ma ei kiirustanud: enne 28.xxx ja nüüd 22.xx (6 kuud)

Let the good times roll.

Kasutaja avatar

argoa
Postitusi: 331
Liitunud: 05 Apr 2007, 01:31
Tsikkel: V-Strom
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas argoa »

Ma parem ei hakka vaatama, jäävad närvid rikkumata :ner: Muuta nagunii muffigi ei ole...

Riga 12, Minsk 125, CŽ 250, Planeta 5, Yamaha XJ900F, Suzuki DL650 V-Strom
Kasutaja avatar

noone
Postitusi: 36
Liitunud: 30 Apr 2011, 23:12
Tsikkel: Honda XRV 750

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas noone »

Miks ei ole midagi muuta?

Katkestad selle ära, maksavad ülejäänud osa eest raha tagasi ja teed uue seal, kus on odavam.
Veel lihtsam. Sõlmid uue selle kindlustusandjaga, kes teeb sinu arust kõige parema pakkumise praegu ja siis nemad ise orgunnivad sulle eelmiselt kindlustajalt raha tagasi.
Töötab. Eelmine aasta tegin nii.


intz
Postitusi: 298
Liitunud: 10 Juul 2004, 09:50
Tsikkel: V POWAA
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas intz »

Pisut peamurdmist riskikoefitsendi teemadel. Tegemist siis kindlustusseltsiga, mis töötab veel vana süsteemi järgi. Tean, et riskikoefitsendi langemise kuupäev peaks olema isik-sõiduk paari esmase poliisi/lepingu sõlmimise kuupäev ehk 21.05 antud näite puhul. Aga oskab keegi öelda, millal riskikoefitsent tõuseb? Kui täna mõlkisin plekki, siis kas koefitsent tõuseb 0.4 pealt 0.6 peale (ehk korrutatakse 1.5-ga) kohe ehk 05.03.2013 või alles 21.05.2013? Viimane variant on nagu lihtsam ja loogilisem.

Aga kui kohe, siis läheb asi segasemaks ja tekib küsimus, millal ta järgmine kord langeb (0.8-ga korrutatakse), kas 21.05.2013, või 05.03.2014 või alles 21.05.2014 või toimub asi veel kuidagi kolmandat moodi (mingi keskmistamine?)?

Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

bta-st hoidke küll suure kaarega eemale kui hoolite inimestest kellele te kahju tekitate.....3 nädalat igapäevast helistamist ja nende poolt kaodatud asju, et puksiir tuleks ja auto lõpuks minema viiks, 2 nädalat kalkulatsioon töökojast ja küsimuse peale, et kui kaua neil garantiikirjaga läheb: oih aitäh helistamast, me unustasime üldse teie dokumendid üle vaadata!! :wack:

rsa-ga igati positiivsed kogemused. avaldus-kahjude ülevaatamine-kalkulatsioon-garantiikiri läks nädal.

kawasaki zx7r
Kasutaja avatar

madz_ZX-9R
Postitusi: 94
Liitunud: 12 Okt 2008, 11:02
Tsikkel: GSXR K8
Asukoht: Tallinna läheduses

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas madz_ZX-9R »

Inges 6.kuuks = 16.59 .- :bsmile:

Nagu näen ei ole vahet mis motorattaga tegemist on... 599cc 92kW '08a. või 999cc 142kW '10a. Mõlemad said löödud kindlustuse iseteeninduses...

Viimati muutis madz_ZX-9R, 06 Mär 2013, 20:04, muudetud 1 kord kokku.
Kawasaki ZX-10R 08
Suzuki GSX-R600 K8
_______________________________________________
Kasutaja avatar

madz_ZX-9R
Postitusi: 94
Liitunud: 12 Okt 2008, 11:02
Tsikkel: GSXR K8
Asukoht: Tallinna läheduses

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas madz_ZX-9R »

need kes ei jagu milles asi... kirjutage ka oma RISKIKOEFITSIENDID välja ka siia.... siis WTFkige edasi .... :wack: usun et nendes asi.... kui hakate rääkima et oli ju juttu et neid enam ei arvestata.... arvestatakse ning hoitakse nii nagu vanasti, koefitsiendid on jõus.

Kawasaki ZX-10R 08
Suzuki GSX-R600 K8
_______________________________________________
Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas retro »

madz_ZX-9R kirjutas:

need kes ei jagu milles asi... kirjutage ka oma RISKIKOEFITSIENDID välja ka siia.... siis WTFkige edasi .... :wack: usun et nendes asi.... kui hakate rääkima et oli ju juttu et neid enam ei arvestata.... arvestatakse ning hoitakse nii nagu vanasti, koefitsiendid on jõus.

Riskikoefitsent on selline asi, mida enam ei näidata - iga kindlustusselts arvutab su makse oma põhimõtete järgi - selleks võib olla nii vanus, sugu, avariide ajalugu jne.
http://www.lkf.ee/images/files/Yhtset_RKd_eiole.pdf

Kasutaja avatar

madz_ZX-9R
Postitusi: 94
Liitunud: 12 Okt 2008, 11:02
Tsikkel: GSXR K8
Asukoht: Tallinna läheduses

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas madz_ZX-9R »

Spoiler
retro kirjutas:
madz_ZX-9R kirjutas:

need kes ei jagu milles asi... kirjutage ka oma RISKIKOEFITSIENDID välja ka siia.... siis WTFkige edasi .... :wack: usun et nendes asi.... kui hakate rääkima et oli ju juttu et neid enam ei arvestata.... arvestatakse ning hoitakse nii nagu vanasti, koefitsiendid on jõus.

Riskikoefitsent on selline asi, mida enam ei näidata - iga kindlustusselts arvutab su makse oma põhimõtete järgi - selleks võib olla nii vanus, sugu, avariide ajalugu jne.
http://www.lkf.ee/images/files/Yhtset_RKd_eiole.pdf

rääkisin kindlustuse töötajaga... firmadel on omad riskikoefid ... põhimõtteliselt samad mis olidki...AGA .... mul nt hetkel 0.4 Ingeses... kui lähen aga If'i tõuseb see kas või 1.2 peale kohe... kuna olen uus klient.... tagasi tulles Ingese saan juba 0.6 umbes... kuna olen korra ära käinud... eks istuge ühes seltsis ning saate kuldkliendi soodustuse :wack:

p.s. Oma silmaga hiljuti nägin nende arvutis minu nime taga 0.4 koef !

Kawasaki ZX-10R 08
Suzuki GSX-R600 K8
_______________________________________________
Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas retro »

Spoiler
madz_ZX-9R kirjutas:

rääkisin kindlustuse töötajaga... firmadel on omad riskikoefid ... põhimõtteliselt samad mis olidki...AGA .... mul nt hetkel 0.4 Ingeses... kui lähen aga If'i tõuseb see kas või 1.2 peale kohe... kuna olen uus klient.... tagasi tulles Ingese saan juba 0.6 umbes... kuna olen korra ära käinud... eks istuge ühes seltsis ning saate kuldkliendi soodustuse :wack:

p.s. Oma silmaga hiljuti nägin nende arvutis minu nime taga 0.4 koef !

Hea müügitöö siis. Mõlema tsikliga tilberdan iga kevad eri seltsi - ei ole mingit hinnatõusu küll märganud. Koefitsentide näitamise ajal oli 0,4 vs 1,2 väga räige hinnavahe ikka. Mis ei välista, et seltsid oma tarbeks mingit koefitsenti peavad. Lihtalt ei näidata (ka poliisil) seda juba jupp aega.

Inges ja Ergo on nt mõlemad endised odavseltsid, kes vahepeal on veidi "ära keeranud". Olin kunagi pikalt autode ja ratastega Ergo klient, kuna oli soodsaim. Siis järsku tuli ca 2x hinnatõus. Suhtlesin sealt mingi töötajaga ka, kes mingit ebamäärast möga mulle telefonis ajas. Hääletasin siis jalagadega ja kummaski nendes pole enam kindlustanud.

Nt ühe odavaima - Gjensidige'ga oli küll meeldiv kogemus, kui mu autole tagant sisse sõideti. Tüübid tulid bussiga ise järgm päev kohale, sealsamas bussis laua taga vormistati paberid ja asi sai kiiresti korda. Ingese tõttu olen ma üks aasta Liikluskindlustusseaduse pähe õppind - need raisad ajasid mulle ikka sellist jama, et paha hakkas. Kui seadus endal selge, ei saa keegi naljalt ikka pähe istuda.

Kasutaja avatar

madz_ZX-9R
Postitusi: 94
Liitunud: 12 Okt 2008, 11:02
Tsikkel: GSXR K8
Asukoht: Tallinna läheduses

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas madz_ZX-9R »

ERGO pettab kindlasti... ajavad tühjajuttu.... veenivad aega jne.... nendega on väga negatiivset kogemust..

Kawasaki ZX-10R 08
Suzuki GSX-R600 K8
_______________________________________________
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Kuidas sa INGES e puhul nii madala numbri said? Nende kodukal ei tunnista kalkulaator minu motika numbrit üldse, autot aga küll :roll:
LKF i kodukal kalkulaatorit kasutades sain sellised numbrid:
Pilt
Kusjuures IF on motika puhul kalleim, aga auto just odavaim.

SERTÃO

mart211

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas mart211 »

madz_ZX-9R kirjutas:

ERGO pettab kindlasti... ajavad tühjajuttu.... veenivad aega jne.... nendega on väga negatiivset kogemust..

Mul on ergoga alati positiivsed kogemused olnud. Nii reisi- kui liikluskindlustuse vallas. Samuti oli QBE väga vastutulelik ja klaaris asjad superkiirelt ära. Kolmapäeval õnnetus ja esmaspäeva hommikul oli raha arvel.

Kasutaja avatar

madz_ZX-9R
Postitusi: 94
Liitunud: 12 Okt 2008, 11:02
Tsikkel: GSXR K8
Asukoht: Tallinna läheduses

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas madz_ZX-9R »

Olgu...olek vähe šokkis nüüd... http://www.iizi.net näitab Inges 39.79 :wack: :wack: :wack: WTF! Kodukal 16 Iizis 39 HOW? Eesti äri... kolmekordne kasum mitte vähem... ?

Kawasaki ZX-10R 08
Suzuki GSX-R600 K8
_______________________________________________

onusnooker
Postitusi: 293
Liitunud: 25 Jaan 2006, 21:10
Tsikkel: Honda Shadow American Edition

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

madz_ZX-9R kirjutas:

Olgu...olek vähe šokkis nüüd... http://www.iizi.net näitab Inges 39.79 :wack: :wack: :wack: WTF! Kodukal 16 Iizis 39 HOW? Eesti äri... kolmekordne kasum mitte vähem... ?

reaalselt vaadates kas 16€ vähe ei ole liiga, kas aasta siis?
ise oleks kohe selle summaga kindlustuse ära teinud.... :D
Peab ka vaatama äkki praegu soodusaeg :bsmile:

Vaatasin üle enda vx800 25kw ja nõutakse momendil aasta eest kõige soodsam 34€ Seesam.... pole põhjust kiirustamiseks :wack:

Kasutaja avatar

madz_ZX-9R
Postitusi: 94
Liitunud: 12 Okt 2008, 11:02
Tsikkel: GSXR K8
Asukoht: Tallinna läheduses

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas madz_ZX-9R »

onusnooker kirjutas:

kas aasta siis?

siin käib 6 kuu võrdlemine enamasti :bsmile:

p.s. Alati tahetahkse saada rohkem (w)

Kawasaki ZX-10R 08
Suzuki GSX-R600 K8
_______________________________________________
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”