Liikluskindlustus

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Heihei.
Küsimus selline:
Kui sõiduk on minu nimel , kas siis kindlustuse saab kellegi teise nimele panna? Kas selleks peab teine isik olema s6iduki kasutaja?



Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee

Kasutaja avatar

Thesaarlane
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Okt 2008, 22:41
Tsikkel: Kawasaki 636
Asukoht: Saaremaa - Tallinn - Saaremaa
Tänatud: 1 kord

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Thesaarlane »

Tean, et autoga saab nii, et paned sellle inimese nime esimeseks kasutajaks, kelle nimel sa tahad teha liikluskindlustust. Nii saab.
Ma arvan, et tsiklil ikka samamoodi.

Kasutaja avatar

urmas
Postitusi: 106
Liitunud: 08 Apr 2006, 19:13
Asukoht: Tallinn-Ida-Virumaa

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas urmas »

Kindlustusvõtja on alati sõiduki omanik.
Lepingut vormistada võib jah sõiduki reg. tunnistusel kasutajana olev isik ja sama kehtib ka volitusega lepingu sõlmimisel kolmandate isikute poolt.

Drive with your brain, not with your balls.

koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas koi »

Siiski, sõiduki omanik võib olla ka muldvana mutike armeenias, aga vastutav kasutaja(pead ARK-is ringi vormistama) saab teha kindlustuse oma nimel ja elukoha järgi ja oma koefitsendiga. Uuri ARK-is ja tehakse uus auto pass ja asi tahe.

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

tyyp
Postitusi: 104
Liitunud: 31 Aug 2009, 18:02
Tsikkel: TDM900, 08
Asukoht: Vääna
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 6 korda
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas tyyp »

Minu teada peaksid siis olema passis vastutav kasutaja.Vähemalt minul see toimib.Lihtsalt kasutajana ilmselt ei saa.

Uppuja päästmine on õlekõrre enda asi...
Kasutaja avatar

urmas
Postitusi: 106
Liitunud: 08 Apr 2006, 19:13
Asukoht: Tallinn-Ida-Virumaa

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas urmas »

Just nimme pead olema vastutav kasutaja.
Täpselt nagu siis, kui liisid ja lähed passi vastutavaks kasutajaks, tuleb koefitsent vastutava kasutaja järgi.

Drive with your brain, not with your balls.
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas sepp »

möödaminnes mainiks ära... BTA kindlustusest hoidke eemale... kari tyrapäid koos, koos kobade ja saamatute eitedega kes on debiilsemad peast kui hollika ees seisev 18a blond.

Kasutaja avatar

oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

urmas kirjutas:

Just nimme pead olema vastutav kasutaja.
Täpselt nagu siis, kui liisid ja lähed passi vastutavaks kasutajaks, tuleb koefitsent vastutava kasutaja järgi.

Ma kipuks selle vastu pisut vaidlema. Liisingu auto, firma nimel ja ise vastutava kasutajana, siis selle skeemiga on kindlustus ettevõtte "nimel" ja vastavalt ettevõtte riskikoenfitsendile. See, et ise seal vastutava kasutajana kirjas, et tähenda antud juhul miskit. :(


kriimu

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas kriimu »

minu teada saab olla 1 inimene omanik ja 2 vastutav kasutaja!vastutav kasutaja saab kindlustust teha-ei ole 100 kindel aga hiljuti sai sellise probleemiga tegeletud!eelpool nimetatud kindlustusseltsist soovitaks ka eemale hoida sest miskit positiivset sealt ei saa!

Kasutaja avatar

urmas
Postitusi: 106
Liitunud: 08 Apr 2006, 19:13
Asukoht: Tallinn-Ida-Virumaa

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas urmas »

oldmaniac kirjutas:
urmas kirjutas:

Just nimme pead olema vastutav kasutaja.
Täpselt nagu siis, kui liisid ja lähed passi vastutavaks kasutajaks, tuleb koefitsent vastutava kasutaja järgi.

Ma kipuks selle vastu pisut vaidlema. Liisingu auto, firma nimel ja ise vastutava kasutajana, siis selle skeemiga on kindlustus ettevõtte "nimel" ja vastavalt ettevõtte riskikoenfitsendile. See, et ise seal vastutava kasutajana kirjas, et tähenda antud juhul miskit. :(

Firmadega on üldse teine lugu.Me räägime praegu sellest, millised võimalused on tavalisel inimesel, kellel pole firmat sõlmida kohustuslikku liikluskindlustust.Seda kas siis läbi panga või siis kui auto on välja ostetud ja füüsiline isik on ise omanik :wink:

Ja kindlustustega on üldse Riik Riigis teema, kuna ise asjas natuke sees siis tead, millistest seltsidest kaugelt kaugelt ringiga mööda käija.

Drive with your brain, not with your balls.
Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Raiki »

urmas kirjutas:

Kindlustusvõtja on alati sõiduki omanik.
Lepingut vormistada võib jah sõiduki reg. tunnistusel kasutajana olev isik ja sama kehtib ka volitusega lepingu sõlmimisel kolmandate isikute poolt.

Vaidleks vastu !

Kui sa oled teh. passis vastutav kasutaja, siis saad ka oma nimele teha oma koefitsendiga ja auto omanik ei puutu enam asjasse (sama moodi käib ka liisingu masinatel) Mul ratas naise nimel ja ise olen vastutav kasutaja koos oma koefitsendi ja muuga

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.
Kasutaja avatar

Prii
Postitusi: 170
Liitunud: 10 Nov 2005, 16:30
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Prii »

Raiki kirjutas:

Kui sa oled teh. passis vastutav kasutaja, siis saad ka oma nimele teha oma koefitsendiga ja auto omanik ei puutu enam asjasse (sama moodi käib ka liisingu masinatel) Mul ratas naise nimel ja ise olen vastutav kasutaja koos oma koefitsendi ja muuga

Raikil on õigus. Kindlustuse silmis on vastutav kasutaja tegelik sõiduki kasutaja. Seega sõiduki omaniku koefitsient ei ole kuidagi mõjutatud vastutava kasutaja tegudest.

Braap..

Kasutaja avatar

Teema algataja
Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Tänud vastanutele :)!

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee

Kasutaja avatar

tyyp
Postitusi: 104
Liitunud: 31 Aug 2009, 18:02
Tsikkel: TDM900, 08
Asukoht: Vääna
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 6 korda
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas tyyp »

Prii kirjutas:
Raiki kirjutas:

Kui sa oled teh. passis vastutav kasutaja, siis saad ka oma nimele teha oma koefitsendiga ja auto omanik ei puutu enam asjasse (sama moodi käib ka liisingu masinatel) Mul ratas naise nimel ja ise olen vastutav kasutaja koos oma koefitsendi ja muuga

Raikil on õigus. Kindlustuse silmis on vastutav kasutaja tegelik sõiduki kasutaja. Seega sõiduki omaniku koefitsient ei ole kuidagi mõjutatud vastutava kasutaja tegudest.

Täpselt.Mul ka auto firma nimel ja ise vastutav kasutaja.Kindlustus ikka minu nime peal.

Uppuja päästmine on õlekõrre enda asi...

oja
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Juun 2007, 00:11
Asukoht: göteborg

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas oja »

vastutav kasutaja küll jah aga vaevalt lihtsalt kasutaja oma nimele saab kindlustust teha

Kasutaja avatar

tyyp
Postitusi: 104
Liitunud: 31 Aug 2009, 18:02
Tsikkel: TDM900, 08
Asukoht: Vääna
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 6 korda
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas tyyp »

Lihtsalt kasutaja minu teada ei saa jah.Aga korra ARK-ist läbi ja paberid ümber teha.

Uppuja päästmine on õlekõrre enda asi...
Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Raiki »

Lihtsalt kasutaja ei saa seda lõbu omale lubada.

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.
Kasutaja avatar

jansu24
Postitusi: 123
Liitunud: 19 Mai 2007, 00:27
Tsikkel: HYOSUNG GT650iR
Asukoht: Pärnu

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas jansu24 »

Tere,

Kas eelmisel aastal muutus midagi kindlustusmakse arvutamise suhtes? Mitte, et ma kurdaks, aga numbrid muutusid vahepeal päris kardinaalselt. Kas on mingi uus süsteem, mille järgi arvutatakse? Lihtsal huvi pärast... 8)

Terv,
Jansu

__________________________________________

V-mootor on nagu lõvi taltsutamine ja rida mootor nagu kassi piinamine :)

HYOSUNG GT650Ri
Kasutaja avatar

Cado
Postitusi: 873
Liitunud: 08 Mai 2004, 08:43
Tsikkel: R1_450EXC_VTX1800_Scrambler4X4
Asukoht: Keila lähistel.
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Cado »

Ise vaatasin ,et nagu veel odavamaks lõinud 110 kw 6 kuud 17,28 või aasta 30 Euri 8)

--R1-- / Polaris Scrambler 500 4*4 / KTM 450 EXC & VTX 1800 ja nende vahel natuke USA rauda
Kasutaja avatar

siniraag
Postitusi: 247
Liitunud: 09 Okt 2008, 22:04
Tsikkel: Suzuki SV650S
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas siniraag »

Cado kirjutas:

Ise vaatasin ,et nagu veel odavamaks lõinud 110 kw 6 kuud 17,28 või aasta 30 Euri 8)

Kus kindlustuse tegid ?
Täna tegin endal kindlustuse ära 25kw, 6 kuud ja 17,30 euri. Esmakordselt tegin kindlustuse enda nimele, koefitsient peaks 1,2 olema.

Kasutaja avatar

Cado
Postitusi: 873
Liitunud: 08 Mai 2004, 08:43
Tsikkel: R1_450EXC_VTX1800_Scrambler4X4
Asukoht: Keila lähistel.
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Cado »

Ma veel ei teinud lihtsalt IIZist vaatasin kõige sootsam oli hetkel Seesam. Ilmselt kui otse Seesamisse pöörduda saaks tiba veel alla.

Muidugi mul koefitsent täitsa alla ka.

--R1-- / Polaris Scrambler 500 4*4 / KTM 450 EXC & VTX 1800 ja nende vahel natuke USA rauda
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1485
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Tänasel päeval ei pidavat enam olema sellist asja nagu koefitsent. Iga kindlustusselts vaatab ise, kui ohtlikuks liiklejaks nad sind peavad ja selle järgi määratakse aastamaks.


silver
Postitusi: 60
Liitunud: 18 Aug 2004, 09:09
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas silver »

Ivoonu kirjutas:

Tänasel päeval ei pidavat enam olema sellist asja nagu koefitsent. Iga kindlustusselts vaatab ise, kui ohtlikuks liiklejaks nad sind peavad ja selle järgi määratakse aastamaks.

Oskad kirjeldada või natuke lähemalt seletada seda asja....mille põhjal kindlustusselts minu ohtlikkust liikluses hindab? Välimuse järgi? ..või valivad suvalise päeva salaja minu jälitamiseks ning teevad minu manöövrite ja kiirenduste/pidurduste järgi omad järeldused? :P

Kasutaja avatar

Vidget
Postitusi: 982
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:55
Tsikkel: Kawasaki Z900
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Vidget »

silver kirjutas:

Oskad kirjeldada või natuke lähemalt seletada seda asja....mille põhjal kindlustusselts minu ohtlikkust liikluses hindab? Välimuse järgi? ..või valivad suvalise päeva salaja minu jälitamiseks ning teevad minu manöövrite ja kiirenduste/pidurduste järgi omad järeldused? :P

Sinu vanus, sinu elukoht, sinu sõiduvahend.

Let the good times roll.


mart211

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas mart211 »

silver kirjutas:
Ivoonu kirjutas:

Tänasel päeval ei pidavat enam olema sellist asja nagu koefitsent. Iga kindlustusselts vaatab ise, kui ohtlikuks liiklejaks nad sind peavad ja selle järgi määratakse aastamaks.

Oskad kirjeldada või natuke lähemalt seletada seda asja....mille põhjal kindlustusselts minu ohtlikkust liikluses hindab? Välimuse järgi? ..või valivad suvalise päeva salaja minu jälitamiseks ning teevad minu manöövrite ja kiirenduste/pidurduste järgi omad järeldused? :P

Facebook'i konto järgi.


tommy975

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas tommy975 »

Mina sain IF-ist (neti teel) kindlustuse pooleks aastaks 75 euro eest (Honda CBR 900RR -25kw :lol: )
Aga küsisin siis firmalt "b" pakkumist ja sain aastaks 64 euroga,IF-i oma katkestasin,sain tagasi 73 euri ja igati õnnelik olen :)
Seega küsige ise pakkumisi erinevatelt firmadelt. :wink:

Lisan veel seda,et mul peaks see koefitsent olema 1,2 (kuigi enam seda vist ei ole?),kuna load sain eelmise aasta juunis,ning esimese masina kindlustasin septembris vist paariks kuuks.

Viimati muutis tommy975, 27 Mär 2011, 23:11, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Mõningad pakkumised saate siit: http://www.iizi.net

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Kulu
Postitusi: 83
Liitunud: 28 Jaan 2010, 13:10
Tsikkel: Aprilia Tuono
Asukoht: Jõgeva

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Kulu »

Arumaisaa, kuidas saab olla Iizis, m-kindlustuses, ja kindlustuseltsi kodulehel kõigis erinevad hinnad(6 kuud, ei leping). Ja oleks, et vastava kindlustusandja kodulehel oleks kõige odavam, kuna eks vahendajad tahavad ka midagi ju saada, aga võta näpust, hoopis Iizi pakub odavaimat.
Ühel samal seltsil võiks ju muidu samade näitajate poolest olla ikka sama hind igalpool. Praegu tundub, et vahendaja määrab ka mingi osa mu misiganes näitajatest.

Elus on kaks tähtsat reeglit: ära kunagi ütle kõike korraga.

tommy975

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas tommy975 »

Kulu kirjutas:

Arumaisaa, kuidas saab olla Iizis, m-kindlustuses, ja kindlustuseltsi kodulehel kõigis erinevad hinnad(6 kuud, ei leping). Ja oleks, et vastava kindlustusandja kodulehel oleks kõige odavam, kuna eks vahendajad tahavad ka midagi ju saada, aga võta näpust, hoopis Iizi pakub odavaimat.
Ühel samal seltsil võiks ju muidu samade näitajate poolest olla ikka sama hind igalpool. Praegu tundub, et vahendaja määrab ka mingi osa mu misiganes näitajatest.

Ma usun,et kui küsid ise pakkumist mingist firmast,siis saad ikka odavamalt :)


davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Kulu kirjutas:

Arumaisaa, kuidas saab olla Iizis, m-kindlustuses, ja kindlustuseltsi kodulehel kõigis erinevad hinnad(6 kuud, ei leping). Ja oleks, et vastava kindlustusandja kodulehel oleks kõige odavam, kuna eks vahendajad tahavad ka midagi ju saada, aga võta näpust, hoopis Iizi pakub odavaimat.
Ühel samal seltsil võiks ju muidu samade näitajate poolest olla ikka sama hind igalpool. Praegu tundub, et vahendaja määrab ka mingi osa mu misiganes näitajatest.

Tee jah leping ja muuda siis kui enam kindlustust ei taha maksevabaks. Saad kõvasti odavamalt. Maksevabaks muutmiseks on ainult üks e-mail vaja kirjutada.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”