Liikluskindlustus

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


motomäger
Postitusi: 25
Liitunud: 27 Aug 2008, 17:06
Tsikkel: Honda VFR800

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas motomäger »

Endal tehtud Salvas ja pool aastat 78kw rattale tuli miski 26 euri sentidega, teiste seltside pakkumised olid juba miskipärast 2x and up :shock: . Aga jah, siin juba kõlanud soovitus on hea, erinevate pakkujate kodukad läbi kammida, ajakulu sellele on paar tundi ja säästetud eurod võib kuhugile mujale investeerida :bsmile:



Kasutaja avatar

Antik
Postitusi: 350
Liitunud: 21 Aug 2007, 16:11
Tsikkel: rat-ta-ta
Asukoht: Vancouver

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Antik »

üldjuhul iizi ja muud tegelased pakuvad sama mis vastavad seltsid otse. mõne euro võib säästa selle pealt, et mõni pakkuja teeb veebist otse kindlustades esmakindlustuse soodsamalt (ntx 10% IF'is). Mis puudutab mitmekordset hinnavahet - soovitatakse uurida, mida vastava seltsi leping sisaldab. kallimatel võib olla seal sees igast hüvesid õnnetuse korral (näiteks tsikli transport õnnetuskohalt ära jms) Ise ma uurinud pole, seega täpsemalt rääkida ei tea. Olen läinu odavaima pakkuja teed. Sellest lähtuvalt on auto ja ratas kindlustatud erinevates seltsides.

huvitav juhus oli veel ka iiziga pakkumist kalkuleerides asjaolu, et tegin operaga, sain ühed hinnad, tegin IE'ga, sain teised hinnad :D peale mõnekordseid uuesti proovimisi sain lõpuks ikka mõlemasse browserisse need hinnad, millega olin varsemalt arvestanud.

Yamaha YZF1000R Thunderace '96 (Hooajad 2007;2008) --> Kawasaki ZX9R Ninja '94 (Hooaeg 2009) --> Kawasaki ZX10R Ninja '05 (Hooajad 2010; 2011; 2012) --> Yamaha YZF-R1 '04 (Hooaeg 2013)
Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas retro »

Kas enam ei saagi avalduse alusel poliisi kehtivust ajutiselt peatada?
Sirvisin seadust, aga sellist punkti ei leidnud - saab ainult katkestada ja lõpetada.

Kasutaja avatar

invisibleafk
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Juul 2009, 12:19
Tsikkel: Suzuki SV 1000S Husaberg FE450

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas invisibleafk »

Mina soovitan mkindlustust.sain sealt odavamd hinnad kui iizi pakkus

Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

Melx kirjutas:

motomehed oleks üldse hea koht kust peedistama hakata, potentsiaalselt kindel tuluallikas.

Momendil tegeletakse soojenduseks mopeedimeeste tõsise peedistamisega kõigi kindlustusseltside poolt.

Näited: Mu 250cc rolleri poolaastakindlustus on mõned eurod odavam kui mu 50cc rolleril.
Mu L2e transportmopeedi (3-rattaline, 3,5hp, 45kmh) aastase liikluskindlustuse odavaim pakkumine oli 98 ja kalleim 149€ !!!! :wack:

hälvik
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

invisibleafk kirjutas:

Mina soovitan mkindlustust.sain sealt odavamd hinnad kui iizi pakkus

Sellega on nii ja naa. Mina soovitaksin ka Mkindlustust aga koheselt tuli vastuväide kellegi poolt, et Iizi annab odavamalt - minul jälle vastupidi.
Ilmselt sõltub see sajast erinevast asjaolust ka. sellest kaua sa ühe või teis seltsi/maakleri klient oled olnud.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

silpukk
Postitusi: 60
Liitunud: 07 Mai 2007, 19:10
Tsikkel: KTM exc525 sm mx
Asukoht: mariehamn

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas silpukk »

Haljooo mehed

kristjan@nextkm.ee

sealt sain mina fantasts hinnaga kindlustuse supermotole

uurige järgi mehepojad


Melx
Postitusi: 390
Liitunud: 03 Mai 2006, 16:15
Tsikkel: Freewind|Bandit 1250 SA|B-King
Asukoht: Saaremaa
Tänatud: 5 korda

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Melx »

too näide, palju odavamalt ?! 8)

Ziccel

Ohverdan bensiini !
Kasutaja avatar

suslik83
Toetajaliige
Postitusi: 154
Liitunud: 26 Dets 2003, 17:14
Tsikkel: k175b, Riga 13,
Asukoht: Paide-Ardu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas suslik83 »

eks igale kliendile tehakse eraldi hinda...eelmisel aastal oli võrrike 19€ poolaasta ning sellel korral BTA 17.06€ ning seda samuti kuueks kuuks.
Sääreka RMZ Riga-13 eest on seda muidugi ilmselgelt liialt.
Pakkumised olen võtnud Iizizst.

sõidan võrriga!
Kasutaja avatar

Maku
Postitusi: 216
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:29
Tsikkel: Kawa ZX-6R '04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Maku »

Sain Kawale 6 kuuks Ingesest 24,52 euriga kindlustuse :wink: Vahendajaks iizi ja siklil kw 87.

Väikesed inimesed räägivad teistest, keskmised inimesed räägivad sündmustest, ülejäänud räägivad ideedest.
MikMak Trade - Magusast marjast maitsva suupisteni
Kasutaja avatar

vartveikko
Postitusi: 50
Liitunud: 17 Mär 2012, 02:18
Tsikkel: Vt

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas vartveikko »

Juhul kui peaks puudu tulema,siis on hea abimees varnast võtta.
https://www.smsraha.ee/

Kasutaja avatar

Yamsakas
Postitusi: 205
Liitunud: 02 Nov 2010, 14:45
Tsikkel: 2 jalajõudu

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Yamsakas »

Mida tonti!!
Endal aasta vanem Ninja sama võimsusega ja mulle keevitati küll 52 Euri 6 kuu eest (ja see oli odavam pakkumine)..samuti iizi'st aga RSA kindlustus.. mul on vist veel üpris kõrge koefitsient... :nono:

Maku kirjutas:

Sain Kawale 6 kuuks Ingesest 24,52 euriga kindlustuse :wink: Vahendajaks iizi ja siklil kw 87.

Kasutaja avatar

Maku
Postitusi: 216
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:29
Tsikkel: Kawa ZX-6R '04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Maku »

Yamsakas kirjutas:

Mida tonti!!
Endal aasta vanem Ninja sama võimsusega ja mulle keevitati küll 52 Euri 6 kuu eest (ja see oli odavam pakkumine)..samuti iizi'st aga RSA kindlustus.. mul on vist veel üpris kõrge koefitsient... :nono:

Maku kirjutas:

Sain Kawale 6 kuuks Ingesest 24,52 euriga kindlustuse :wink: Vahendajaks iizi ja siklil kw 87.

Tundub nii, mul peaks olema suht madal koef, ilmselt maakond ka erinev :roll:

Väikesed inimesed räägivad teistest, keskmised inimesed räägivad sündmustest, ülejäänud räägivad ideedest.
MikMak Trade - Magusast marjast maitsva suupisteni
Kasutaja avatar

Yamsakas
Postitusi: 205
Liitunud: 02 Nov 2010, 14:45
Tsikkel: 2 jalajõudu

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Yamsakas »

Jah, Harjumaa ... aga patt on halada ... 52 euri on ka hea diil 6 kuu eest.. :bsmile:

Maku kirjutas:

Tundub nii, mul peaks olema suht madal koef, ilmselt maakond ka erinev :roll:

Kasutaja avatar

Old-Thompson
Postitusi: 147
Liitunud: 24 Juul 2009, 01:36
Tsikkel: R6
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Old-Thompson »

Aga minu 16,..€ veel parem diil 6 kuu eest :bsmile:
(Muidugi passis 25kw)

Kasutaja avatar

lowrider12
Postitusi: 39
Liitunud: 22 Sept 2011, 16:58
Tsikkel: KawaER6F-11
Asukoht: Pärnu

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas lowrider12 »

Sõltub asukohast: Pärnu-iizinet-Gjensidige-6kuud=24.80 juurot. Ratas 53kilowolti

Kasutaja avatar

antonio
Postitusi: 172
Liitunud: 20 Mär 2012, 13:56
Tsikkel: Kawasaki GPZ 500S
Asukoht: Tallinn - Valga

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas antonio »

42,40€ (ei-leping) RSA
Valgamaa ja 44kw

Kasutaja avatar

TarmoM
Postitusi: 205
Liitunud: 21 Nov 2010, 21:07
Tsikkel: KTM 990 Adventure '12

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas TarmoM »

antonio kirjutas:

42,40€ (ei-leping) RSA
Valgamaa ja 44kw

miks te EI-lepingu teete?
Enne talvepuhkust pisike avaldus kindlustuspakkujale, et leping maksevabaks muuta ja asi tahe, kevadel jätkad.

Minu käest võib küsida küttepuid ja/või mett.
Kasutaja avatar

antonio
Postitusi: 172
Liitunud: 20 Mär 2012, 13:56
Tsikkel: Kawasaki GPZ 500S
Asukoht: Tallinn - Valga

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas antonio »

Ma polnud päris kindel, et kas nad on sellega nõus. Aga järgmine kord olen targem. Õnneks kaotasin vaid 3€ - seega elab üle.

Kasutaja avatar

Old-Thompson
Postitusi: 147
Liitunud: 24 Juul 2009, 01:36
Tsikkel: R6
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Old-Thompson »

TarmoM kirjutas:
antonio kirjutas:

42,40€ (ei-leping) RSA
Valgamaa ja 44kw

miks te EI-lepingu teete?
Enne talvepuhkust pisike avaldus kindlustuspakkujale, et leping maksevabaks muuta ja asi tahe, kevadel jätkad.

Just nimelt, kuna kasutan m-kindlustust, siis alati sügisel tuleb kõne sealt ja lepime kokku, et talveks teeme maksevabaks ja kevadel jätkame uuesti. Pole vaja isegi mingit avaldust teha, kuna telefoni teel saame kõik selgeks räägitud. Aastaid nii teinud juba.

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas tfr »

Liikluskindlustuse puhul koosneb hind jämedalt neljast tegurist:

  • konkreetse sõiduki (mark+mudel) kahjustatistika antud kindlustusseltsis
  • sõiduki tehnilise ühiku (ratta puhul võimsus ehk KW) vahemiku koefitsent
  • osadel seltsidel ratta registreerimispiirkonna, osadel omaniku sissekirjutuse piirkonna koefitsent
  • konkreetse kindlustusvõtja/omaniku riskikoefitsent

Tsiklite puhul on tehnilise ühiku vahemikud -11kw ja 11+kw, seega sisuliselt on need kõik ühes klassis. :) Ehk et peamiselt loeb konkreetse ratta margi-mudeli kahjusus antud seltsis, mis siis korrutatakse antud piirkonna ja isiku riskikoefitsendiga läbi. Need koefitsendid on täiesti lineaarsed koefitsendid, ehk kui samasugusel rattal samas maakonnas on ühel isikul koefitsent 0.4 (miinimum) ja teisel 1.2 (vaikimisi, kui eelnevat kindlustusajalugu pole), siis tuleb hinnavahe täpselt kolmekordne.

Indrek
IIZI

TransAlp '02
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas mella »

Olen seltsidest kuulnud,et ühest isiku riskikoefitsenti, nagu oli aastaid tagasi LKF oma, enam ei eksisteeri. On mingisugused seltsisisesed koefitsendid, mis võivad kattuda isiku varasema riskikoefitsendiga ja käituda nagu varasem koefitsent, kuid ei pruugi. Ehk siis seltsi vahetades võid saada teistsuguse "riskikoefitsendi".
On see info õige?

tfr kirjutas:

korrutatakse antud piirkonna ja isiku riskikoefitsendiga läbi. Need koefitsendid on täiesti lineaarsed koefitsendid, ehk kui samasugusel rattal samas maakonnas on ühel isikul koefitsent 0.4 (miinimum) ja teisel 1.2 (vaikimisi, kui eelnevat kindlustusajalugu pole), siis tuleb hinnavahe täpselt kolmekordne.


Melx
Postitusi: 390
Liitunud: 03 Mai 2006, 16:15
Tsikkel: Freewind|Bandit 1250 SA|B-King
Asukoht: Saaremaa
Tänatud: 5 korda

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Melx »

Need koefitsiendid ei ole enam ühised jah, sellest oli uue liikluseadusega juttu millalgi . . .
Samas ma ei tea kas ratta puhul samamoodi see koefitsiendid läheb nulli seda vahetades. Igatahes mingit loogikat pole mõtet otsida nendes arvutustes, kus odavamalt saad seal ole rahul, seltsid ise ka ei räägi kuidas kasulik oleks olla ja teha seega ei oska arvata ka midagi tarka. Ilmselt ühes seltsis istudes on kõige kasulikum kuna peaks ikkagi nende süsteemis see koefitsient väiksemaks minema, ikkagi, lõpuks, jah :P.

Ziccel

Ohverdan bensiini !
Kasutaja avatar

liisa
Postitusi: 47
Liitunud: 24 Mär 2011, 10:53
Tsikkel: GPZ -> CBR-> FZ6S

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas liisa »

Uurisin samuti seda teemat ja LKF-ist sain vastuseks "Ühtseid riskikoefitsiendi reegleid ei ole. Riskikoefitsient ega muud kindlustusmakse arvutamise asjaolud on kindlustusandjatel erinevad." Kindlustusseltsid samuti ei kipu avalikustama väga seda maagilist protsessi, mille tulemusel numbrid tekivad; sama hästi võivad nad panna neid ka näo(tuse) järgi.


Melx
Postitusi: 390
Liitunud: 03 Mai 2006, 16:15
Tsikkel: Freewind|Bandit 1250 SA|B-King
Asukoht: Saaremaa
Tänatud: 5 korda

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Melx »

http://www.lkf.ee/images/files/Yhtset_RKd_eiole.pdf kirjutas:

LIIKLUSKINDLUSTUSES EI OLE ÜLETURULIST RISKIKOEFITSIENTI
Riskikoefitsient
Riskikoefitsiendiks on liikluskindlustuse puhul harjutud nimetama ühte kindlustusmakse suurust mõjutavat
tegurit, mis lähtub kindlustatava riskiga seotud kindlustus- ja kahjuajaloost.
Kindlustuspraktikas ei ole välja kujunenud ühtset arusaama või reeglit, kuidas kliendi isiklikku
kahjuajalugu arvestada ja hinnata ning kui palju see mõjutab lõplikku makset. Seega ei ole olemas ühtset
ja ületurulist riskikoefitsiendi arvutamise metoodikat.
Liikluskindlustuse kindlustusmakse ja seda mõjutavad asjaolud määravad kindlustusandjad. Ühtset
kindlustusmakse arvutamise metoodikat ei ole, kehtiv seadus reguleerib vaid üldpõhimõtteid:
Liikluskindlustuse seadus “Kindlustusandja koostab tariifid, arvestades liikluskindlustuse
statistikat, sõidukiga eelmisel kindlustusperioodil teeliikluses põhjustatud liikluskahju,
kindlustusmaksega kaetud perioodi pikkust ning muid tegureid.”
Võlaõigusseadus “Kindlustusandja peab tagama, et füüsilist isikut, kes soovib sõlmida
kindlustuslepingut, teavitatakse enne lepingu sõlmimist vähemalt järgmistest andmetest:
kindlustuslepingu suhtes kehtivad tüüptingimused, muu hulgas kindlustusmaksemäära ulatus;
kindlustusmaksete suurus ja tasumise kord“.
Kliendi kindlustus- ja kahjuajaloo arvestamine kindlustusmakse määramisel
Liikluskindlustuse puhul on tavapärane, et kindlustusandja võtab muu hulgas arvesse ka kindlustatava
riskiga seotud kindlustus- ja kahjuajalugu. Lähtuvalt ülaltoodust on aga igal kindlustusandjal võimalik
rakendada oma metoodikat isiku kindlustus- ja kahjuajaloo arvestamiseks kindlustusmakse suuruse
määramisel. Kindlustusvõtjal on võimalus valida oma kindlustushuvile sobivat hinnastamismudelit ja
seeläbi soodsaimat hinda pakkuv kindlustusandja.
Kliendil on võimalik tutvuda liikluskindlustuse kindlustusajaloo andmetega ka LKFi teabekeskuse
vahendusel: http://www.lkf.ee -> Teabekeskus -> Kliendi liikluskindlustuse ajalugu.
Taustaks
Liikluskindlustuse algusaegadel oli liikluskindlustuse makse ja selle arvutamise metoodika kõigil
kindlustusseltsidel sama. See metoodika oli kehtestatud rahandusministri määrusega.
Kindlustusandjatele pakkus tehnoloogilist tuge LKFi hallatav liikluskindlustuse infosüsteem. LKFil oli roll
riskikoefitsiendi majandamisel (riskikoefitsiendi metoodika väljatöötamine; kontroll; vajadusel
riskikoefitsiendi väärtuse korrigeerimine jmt).
Pärast hinnaregulatsiooni kadumist Euroopa Liidu õiguse rakendamisel on Eesti kindlustusturu osalised
ja regulaatorid otsustanud loobuda ühtse mudeli kasutamisest. Tänaseks on kindlustusandjad töötanud
välja oma metoodikad, osad kindlustusandjad on modifitseerinud varem kasutuselolnud metoodikat.
LKFil puudub voli selgitada kliendile riskikoefitsiendi väärtuse kujunemist või korrigeerida seda.
Kindlustusandjad arvutavad riskikoefitsiendi väärtust iseseisvalt ning LKF pole üksikasjades teadlik
kindlustusandjate kasutatavatest arvutusmetoodikatest.

Ziccel

Ohverdan bensiini !
Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas tfr »

mella kirjutas:

Olen seltsidest kuulnud,et ühest isiku riskikoefitsenti, nagu oli aastaid tagasi LKF oma, enam ei eksisteeri. On mingisugused seltsisisesed koefitsendid, mis võivad kattuda isiku varasema riskikoefitsendiga ja käituda nagu varasem koefitsent, kuid ei pruugi. Ehk siis seltsi vahetades võid saada teistsuguse "riskikoefitsendi".
On see info õige?

Jah - kolm seltsi, kes on tänaseks üle läinud uuele LKF-i infosüsteemile (If, Salva, ERGO), enam seda vana LKFi oma ei kasuta. Teised seni veel.

TransAlp '02

intz
Postitusi: 298
Liitunud: 10 Juul 2004, 09:50
Tsikkel: V POWAA
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas intz »

ERGO vihkab tsiklimehi. Et boonusklass langeks, peab tsikkel 350 päeva aastas kindlustatud olema. up yours

On mingit infot ntks Seesami või mõne teise seltsi kohta? Või kõik need, kes veel vana LKF süsteemi järgi toimivad, kasutavad ikka seda vana head "piisab 180 päeva aastast" süsteemi?


Tuono

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Tuono »

intz kirjutas:

ERGO vihkab tsiklimehi. Et boonusklass langeks, peab tsikkel 350 päeva aastas kindlustatud olema. up yours

On mingit infot ntks Seesami või mõne teise seltsi kohta? Või kõik need, kes veel vana LKF süsteemi järgi toimivad, kasutavad ikka seda vana head "piisab 180 päeva aastast" süsteemi?

Mul tuli Seesamis kõige odavam kindlustus (teen pooleks aastaks v. 7kuuks) ja vist oli Ergo kõige kallim!


intz
Postitusi: 298
Liitunud: 10 Juul 2004, 09:50
Tsikkel: V POWAA
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas intz »

Küsisin üldse midagi muud tegelikult. Jutt oli riskikoefitsendi (või misiganes ta tänapäeval on, ERGOs näiteks "boonusklass") langetamise tingimustest.

Muidu siiani iga aasta ERGOs kindlustanud, kuna kõige odavam. Aga ilmselt peab nüüd uude seltsi kolima, kuna ei kavatse talvläbi tsiklil kindlustust plekkida ega lepi ka sellega, et koefitsent mitte kunagi enam ei kuku.


Tuono

Re: Liikluskindlustus

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Pole vahet ju kus kindlustad, võta ikka soodsam ja nende kahe hinnavahe oli üüratu!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”