Matkaendurot valimas, abi vaja

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Loomelukas

Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas Loomelukas »

Esiteks tervitus siia foorumisse. Teiseks hakkan kohe küismustega pihta.
Nimelt olen endale esimest ratast valimas ja küsiks siit arvamusi/soovitusi.

Kus liiklen, millised nõudmised:
Oleks vaja liigelda vähemalt mõnikord "seljakotiga" asfaldil ja seda 200+km yhte jutti. Samas peaks rattaga olema ka kruusal ja metsateedel normaalne sõita, kuna mõned hobid viivad päris tihti matkateedele.
Mingit aastaarvu hinnapiiri ei ole, pigem seab piirid hinnaskaala...mida odavam seda parem :lol:
Endale on silma hakanud dr800 ja 650, honda nx650, transalp. Pole kahekesi peale istunud, kuid tundub et jäävad kahekesi sõites väikeseks?

Igasugune vastukaja ja abi oodatud.



Kasutaja avatar

vincent
Postitusi: 404
Liitunud: 05 Juul 2004, 00:37
Tsikkel: Varadero XL 1000 V
Asukoht: Viljandi

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas vincent »

Tervist . Proovid ehk alguses otsingut kasutada , analoogseid teemasid on siin foorumis olnud küll ja rohkem . Näiteks http://www.biker.ee/phpbb/viewtopic.php ... atkaenduro

Riga 13 - Riga 22 - K 175A - IZ 56 - MT 11 - XL 600V - XL 1000V
56915288 Tiit.
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas mella »

KTM 900 seeriast midagi või BMW GS 1000 seeriast. 600-sed on üksi sõitmise pillid või hädalahendus, kui suuri osta ei jaksa.

Kasutaja avatar

uljasvaluvelg
Postitusi: 475
Liitunud: 12 Aug 2008, 19:33
Tsikkel: Honda Transalp
Asukoht: Tallinn

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas uljasvaluvelg »

mella kirjutas:

KTM 900 seeriast midagi või BMW GS 1000 seeriast. 600-sed on üksi sõitmise pillid või hädalahendus, kui suuri osta ei jaksa.

Kuna juttu oli siiski odavamast hinnast, siis mella poolt pakutud rattad jäävad siiski skaala ülemisse otsa.
KTM 900 seeriast ostaks endale ka kohe ratta, aga 100.000+rattad jäävad minu majanduslikust olukorrast siiski välja.
Pakuks sinu valitud ratastele juurde veel Afrikan Twini ja Varadero. Neil ratastel on piisavalt jõudu, et kahekesi sõita ja hind ka suhteliselt O.K.
Enda Transalp oli esimesel hooajal hea väljakutse, aga teisel(eriti koos seljakotiga) jäi küll natuke nõrgaks. Soovitada siiski julgen, kuna esimene ratas ei pea jääma ju igaveseks!

Honda Transalp
Kasutaja avatar

TDM
Postitusi: 349
Liitunud: 28 Juun 2005, 00:55
Tsikkel: TDM 850 3VD, CRF250L, Gas280
Asukoht: Keila

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas TDM »

Veel on ju super tenere ja TDM! :mrgreen:
Täiesti norm sõiduriistad kruusal ja matkal! :)
600 ste puhul oleneb ka juhi ja seljakoti kaalust, kui kahepeale kokku 120kg siis ka veel ok ju! (togi)

Ei midagi . . . peale tuule!
Kasutaja avatar

uljasvaluvelg
Postitusi: 475
Liitunud: 12 Aug 2008, 19:33
Tsikkel: Honda Transalp
Asukoht: Tallinn

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas uljasvaluvelg »

TDM kirjutas:

Veel on ju super tenere ja TDM! :mrgreen:
Täiesti norm sõiduriistad kruusal ja matkal! :)
600 ste puhul oleneb ka juhi ja seljakoti kaalust, kui kahepeale kokku 120kg siis ka veel ok ju! (togi)

Kummardus Yamu vendadele! (w)
Pakkusin lihtsalt paar sobivat Hondat veel välja. Olemas on ka veel BMW 800 seeria.
Soovitaks siiski kahesilindrilist-maanteel siiski mugavam ja vähem vibratsiooni!

Honda Transalp

Teema algataja
Loomelukas

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas Loomelukas »

Hind on jah see, mis määrab minu jaoks päris palju. Liisida midagi ei taha ja hind peab olema maximum 50k... mida odavam seda parem:P
Päris palju juba kõrvataha panna, eks põhiline on ikka ise järgi proovida, kuidas ja millega mugav on.
Pikkust tiba üle 180cm seega väga kolakas ei ole:D
Ega väga hetkel mingit valikut müügis olegi, kõik ikka müüvad "beike"....

Kasutaja avatar

VWman
Postitusi: 831
Liitunud: 30 Apr 2004, 22:13
Asukoht: Saku- Kasemetsa
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas VWman »

nohh on ju http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html :) ..kogu $ natuke juurde :)
Samas, kevadel kindlasti valik suurem ja parem.
Samas pole TDM vist päris see mida otsid. Näiteks veljed on neil sellises X mõõdus , et enduro rehve neile originaal mõõdus ei tehta. Samas saab tavalise tänava rehviga ka mööda kruusa kulgeda. TDM , see on nagu Honda CRV ..et nagu oleks maastur, aga ei ole ka :P

KÄIN JALA JA JOON VETT
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas mella »

VWman kirjutas:

TDM , see on nagu Honda CRV ..et nagu oleks maastur, aga ei ole ka :P

pigem nagu neliveoline sõiduauto. need "nagu maastur" masinad on dr bigid ja muud endurokujulised rattad.

Kasutaja avatar

Burn7
Postitusi: 571
Liitunud: 08 Juun 2005, 23:48

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas Burn7 »

DR650-ga kannata 200km ilusti seljakkotiga sõita. DR'i tagaiste suht mugav. Üldjuhul väsib minu perse ennem ära kui tagaistujal. Ruumi kahekesi sadulas olles on küllaga. Võrreldes bikedega on superluks. Kui tagaistujal on seljakott, siis saab seda veel mõnusalt pakiraamile toetada, et raskust poleks seljal/õlgadel.


v301060
Postitusi: 450
Liitunud: 07 Juul 2008, 20:14
Tsikkel: HD Bobik 103
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas v301060 »

Auto24-s korralik KLE500 hea hinnaga müügis...

HD Bobik 103 & 2x Jawa 638
varem: KMZ 650 Dneprr; HD XL 1200 Sportster; TransAlp 650; HD 883 Sportster Roadster; HD 1200 Sportster Custom; KTM 390 Duke; Triumph Thunderbird 1600

Kasutaja avatar

Möku
Postitusi: 597
Liitunud: 23 Veebr 2007, 16:04

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas Möku »

Kui sa just pidevalt neid pikki otsi asfaldil ei tee, siis vali esimeseks rattaks midagi, millel on vähem plasti küljes. Korra kuus 200 km asfalt teha kannatab ka ühepütasega ja ilma gondliteta - murrad küll rinnaga tuult ja sõidu lõpuks tagumik suriseb c.a. 5000 p/min, aga see on mõnus tunne võrreldes sellega kui pead neid plaste lappima ja vahetama. Kuulikindlad madala sõidukuluga riistadest julgeks soovitada vanemaid yamu xt600 ja kawa klx mudelid. Vähe sportlikum valik oleks juba ktm lc4 variandid. Kõigi nendega tunned metsateedest sõidurõõmu ning ei pea muretsema, kui teekond ootamatult lepavõsas lõpeb (crash) - sülitad lepalehed hammaste vahelt välja, keerad peeglid sirgeks ja sõidad edasi. Igaks juhuks pead ainult tagavara suunatulesid kaasas kandma, aga need on sada krooni tükk. Plastiringi remonid ikka mitmete tuhandete eest. Nii õpid väiksemate kuludega selgeks, et mida tegelikult tsikliga teha tahad.

Aga kui sa mitu korda nädalas pikki otsi plaanid teha ning metsavahele satud ainult siis kui juhtud suure tee pealt ära eksima, siis vaata selline gondlitega kahepütane variant, mis tuule eemale juhiks, vähem vibreeriks ja millel oleks jõudu-jaksu ka möödasõidukiirendusteks, kui kahekesi peal istuda. KLE võib just möödasõitudel vastutuule ja seljakotiga punnitades kriitilises olukorras liiga lahjaks jääda. Väiksematel kiirustel ja üksi pole suurt vahet. Muu taandub juba värvi- ja stiili eelistustele. Seliste ratastega pead ikka rohkem tee peal püsima. Rikkad sugulased võivad selliste ratastega ka keerulisi radu metsa vahel nühkida nagu me seda siin foorumis lugeda võime (w) , aga majanduslikult ratsionaalne see tegevus noorele algajale majanduslikult veel vähekindlustatud motomehele pole.

aga kui sa veel ei tea, mida ja millal sa sõitma hakkad, siis vali esimene variant. Need lihtsad, lollikindlad ilma kergeltpurunevate plastideta tsiklid on universaalsemad ja minu tagumik mulle küll ühtegi halba sõna ei öelnud kui xt600-ga kaks nädalat järjest 500km+ päevas mägiteedel,kus 60% asfalti, läbi uhasin. Sobis ka matkarattaks. Samas on saanud ka Transalpiga kõrbedüünides ja mägijõgedes ukerdatud - kõik sai sõidetud ja rõõmu oli palju, ainult et plastidest ei jäänud midagi alles - nädalase reisi lõpiks oleks võinud selle ratta vabalt Mad Maxi filmivõtetele saata, (aga käima läks veel ja edasi ka liikus :bsmile: .

Usinus-Kasinus-Cosinus
Kasutaja avatar

paarn
Postitusi: 559
Liitunud: 03 Juun 2004, 16:35
Tsikkel: EXC350, Lynx 600E
Asukoht: TLN - Võru
Kontakt:

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas paarn »

mella kirjutas:
VWman kirjutas:

TDM , see on nagu Honda CRV ..et nagu oleks maastur, aga ei ole ka :P

pigem nagu neliveoline sõiduauto. need "nagu maastur" masinad on dr bigid ja muud endurokujulised rattad.

Ma arvan, et enamasti on see ikka rehvis kinni, kui sügavale mülkasse tänavaenduroga võid minna.
Pakun, et BMW1200 GS ja TDM jõuavad sama rehvi korral mülkas sama kaugele.

Moto-orineteerumine: http://www.villamoto.ee

dubweiser
Postitusi: 484
Liitunud: 08 Apr 2005, 23:58
Tsikkel: bmw r1150 gs adventure

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas dubweiser »

sinna hinnaklassi jäävad Yamaha TDM, Suzuki Dr800, Suzuki DR650, Honda Africa TWin, Honda Transalp. Soovitan uurida nende seast. Mine kohale, proovi istuda, sõita. Siis saad aru, mis meeldib. 500sed jätaks välja kuna kahekesti on nad ikka liiga jõuetud. Honda Varadero jätaks välja- , et nii suure ja raske rattaga metsateedel kulgeda, peaks ennem sõidukogemusi olema. Sest üldjuhul on nii-. mida suurem, võimsam, raskem tratas, seda vähem ta sõitja vigu andestab!

üldiselt aga on see matkaenduuro ehk "mammuti " teema siin aastate jooksul ikka nii läbi nämmutatud. otsi foorumi ajaloost ja saad hulgim erinevaid "arvamusi".
:bsmile:

Kasutaja avatar

VWman
Postitusi: 831
Liitunud: 30 Apr 2004, 22:13
Asukoht: Saku- Kasemetsa
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas VWman »

http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html see sobiks ka ? võreldes hind mobile.de-ga siis see on soodne küll.

KÄIN JALA JA JOON VETT

Teema algataja
Loomelukas

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas Loomelukas »

Tänud vastuste eest, uurin veel vanemaid teemasid ja tundub et olen küsimustele vastused saanud.
Hetkel tunduvad nii välimuse, hinna kui juttude ja soovituste järgi mis ka mujalt internetiavarustest leidnud, sõelale jääma african twin ja super tenere. Eks teen valiku ka nende hulgast ning panen ka siia foorumisse otsuse:)

Kasutaja avatar

Bladyhell
Postitusi: 1024
Liitunud: 12 Apr 2006, 19:25
Tsikkel: K1200S

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas Bladyhell »

See "matkaenduro" sõna tundub minu arust pisut eksitav. Enamik inimesi seda nimelt minu arvates ei vaja. Lisaks on sel koos kaks sõna, mis mõlemad tähendavad kompromissi. Nii matkamise kui enduurotamise osas.

Otsisin endale ka nn "matkaendurot". Vaimusilmas oli ettekujutus, et küll ma ikka laksin lõdva randmega neid kruusateid nagu kontoribürokraat kohvi. Euroopasse viivad paraku asfalteeritud teed, seega enamus sõitmist on minu puhul kulgenud puhtal asfaltil. Lisaks ei ole arvatavasti enamikel huvi juba läti-leedu-poola otsa peal euroopa poole minnes kruusateid kasutada. Olen magedes ja mujal kruusa saanud küll ja küll, kuid sõber oma tavalise matkatsikliga ei kurtnud enamikes kohtades samuti. Seega kilometraaž kruusal on küllalt hinnanguline ja tõenäoliselt keskmisel reisimehel väikesevõitu. Ja paljud meist ikka käivad reisimas ilma teedeta regioonides? arengumaades on ka küllalt palju teede moodi asju.

Kahekesi sõitmine on samuti selline asi minu arust, et seda on ja ei ole. Tavaliselt-igapäevaselt ei ole. Reisumehena arvesta, et tsikkel esmajoones sinu ja kolaga edasi läheks, sest sinu valikus olevate rataste puhul on kola+sina+kaaslane on nagunii tasane kulgemine. Pole mõtet reisiks vajaliku lasti ning kahe reisijaga kuni 600 kuubise aparaadiga jõhratest möödasõitudest ja mägedes üles-alla müramisest unistada. Julgen arvata, et enamasti sõidad nagunii üksi. Kui tahad kahekesi reisida osta parem suurema mootoriga matkaratas (peaks olema odavam kui see nn "matkaenduro"), piisab kui taga on kruusateede jaoks kitsamat sorti rehv. Matkamiseks mootor üle 600 oleks minu soov muidugi iga kell - pika otsa puhul saad aru.

Ja klassikaks kulunud lause - osta igaks asjaks oma ratas. Või sõida millega parasjagu sõidad ja tee seda igal pool ning ole rahul.

K1200S
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas Piipz »

mella kirjutas:

KTM 900 seeriast midagi või BMW GS 1000 seeriast. 600-sed on üksi sõitmise pillid või hädalahendus, kui suuri osta ei jaksa.

oleneb mis kaalus sõitja on. 600-d ei ole alati hädalahendus. ktm 900 ja bmw 1000 seeria rattad on ikkagi megajurakad.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas mella »

Mul on siiamaani meeles, kuidas ma LC4 Adventurega oma esimese ja ainukese kaassõitjaga "matka" tegin. Taga olid nii küljekohvrid kui ülemine pisike kohver. Sõitjate kaal kokku 115kg + varustus. Asfaldil vahet polnud, kuid kruusateel oli täiesti juhitamatu. Nina püsti iga väikese asja peale.
Pärast seda pole ei raamid, kohvrid ega kaassõitja selle masina küljes kasutust leidnud :P


dubweiser
Postitusi: 484
Liitunud: 08 Apr 2005, 23:58
Tsikkel: bmw r1150 gs adventure

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas dubweiser »

mella kirjutas:

Mul on siiamaani meeles, kuidas ma LC4 Adventurega oma esimese ja ainukese kaassõitjaga "matka" tegin. Taga olid nii küljekohvrid kui ülemine pisike kohver. Sõitjate kaal kokku 115kg + varustus. Asfaldil vahet polnud, kuid kruusateel oli täiesti juhitamatu. Nina püsti iga väikese asja peale.
Pärast seda pole ei raamid, kohvrid ega kaassõitja selle masina küljes kasutust leidnud :P

Mella, ma mäletan hästi kuidas ma 2 aastat tagasi GS -iga Albaanias 300+ km järjest mööda rannikuäärset kaljupealset kruusateed uhasin. Ainult kurvid, piirdeid polnud, langemine üle 100 meetri. Taga kaasõitja, peal rullkott+ 2 alukohvrit. Ja kiirus ei olnud "60". IGA KELL LÄHEKS VEEL. :)

tore, et sulle pisikestega mülkas meeldib uhada aga peale sinu maailma ja tõekspidamiste eksisteerib veel hulk huvitat. :bsmile:


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas koi »

Tere.

Selline isend otsib ka uut peremeest. Pole minu oma, kuigi seisab minu garaages ja talvitub soojas ruumis.
Veidi proovisin sõita ka ja oli päris särtsakas.
http://pilt.delfi.ee/album/127783/
Tsiklitele on nimeks pandud ikkagi HONDA :bsmile:

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

motoking
Postitusi: 71
Liitunud: 30 Okt 2007, 21:33
Tsikkel: Honda Hornet 919
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas motoking »

tervist!

Kui juba jutt super tenere peale läx siis pakuks oma ratsut, millega mul enam aega tegeleda pole(kahjuks)! All uued rehvid, uus sadula nahk, moto remont tehtud, TEINE MOTO KAASA!

http://bike.motors24.ee/vehicles/243033 ... &sort=paid

hind pole ka kivist!!! :bsmile:

JAWA 250-->kawasaki ZX9R ninja-->suzuki rmz 250-->yamaha super tenere---> kingquad 700 ---> Honda Hornet 919
Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas sang »

Chobram kirjutas:

Tänud vastuste eest, uurin veel vanemaid teemasid ja tundub et olen küsimustele vastused saanud.
Hetkel tunduvad nii välimuse, hinna kui juttude ja soovituste järgi mis ka mujalt internetiavarustest leidnud, sõelale jääma african twin ja super tenere. Eks teen valiku ka nende hulgast ning panen ka siia foorumisse otsuse:)

Sellise valiku puhul leidis näiteks Motomaania testigrupp, et AT on kõvva parem kui ST. Ning kui surfad veebiavarustes, mis pajatavad kaugete nurkade matkadest, või siis lisavarustuse pakkumisest, või siis igasugu tarku nõuandeid pakuvad, saad sa oluliselt rohkem kasulikku infi AT kui ST kohta. Ehk siis selle valiku puhul kasutaks ingliskeelset terminit "nobrainer".

Kasutaja avatar

Sebar
Postitusi: 496
Liitunud: 19 Juun 2007, 15:45
Asukoht: Tartu V150M&CB900F&YZ450F
Tänatud: 1 kord

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas Sebar »

v301060 kirjutas:

Auto24-s korralik KLE500 hea hinnaga müügis...

Ma ei tea kas see aitab ratast valida, aga ääremärkusena olgu lisatud, et KLE mehed on reeglina ka hästi sõbralikud ja Biker.ee kasutajad. :bsmile:

Hundiralli
Kasutaja avatar

Habib
Postitusi: 303
Liitunud: 05 Jaan 2006, 09:35
Tsikkel: Suzuki V-Strom
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas Habib »

Hinnaskaala ülemisest otsast pakuks välja Suzuki DL650. Parim nn. "hübriidratas" mida proovinud olen. Kaal võrreldes teiste mammutitega väiksem, juhitavus väga hea, kiirendus piisav ja 2in (kokku 145kg) + kolm kohvrit varustust jookseb 160+ välja. Kruusa ja metsatee peal ka kahekesi täiesti ok, kui endal mõistus peas. Eeliseks väiksem hind võrreldes Honda või Yamuga (TDM, Varadero).
PS. Liiva ja muda sisse ei ole minu nägemust mööda eriti ühelgi mammutil asja.
PPS. Sõber aastaid juba Transalpi seljas ja teeb ka mudas imeasju aga sõltub rohkem juhist kui rattast.
PPPS. Paari aasta taguses Motomaanias oli artikkel stiilis "Mammutite tuleproov"vms., joonele pandi SuperTenere, AfrTwin ja miskit veel. Päris asjalik artikkel, said kõik rattad nii et sulgi lendas. Erit maatasa tehti vist ST kui õieti mäletan. Otsi välja ja loe läbi, meeldiv vaheldus oli mainstream promoartiklitele mis maaletoojate kulu ja kirjadega valmis treitakse.

Lambad on siin ja... lambad on sääl...
Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 495
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 46 korda

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Ajasin möödunud suvel Mongoolias paar sõna "motojuttu" ühe Sveitsist kohale tulnud tüübiga( http://ww.album.ee/node/20731877/50188581 ), kes on läbi sõitnud mõlemad Ameerikad, Aafrika ja Aasia. Jutt läks ka selle peale, et milline võiks olla parim ratas sellisteks matkadeks ja tema arvas, et parim on 94-96 Transalp. Ise ta oli küll AT-ga aga tema kogemust arvestades, siis küllap ta jutus mingi iva ikka oli. AT kohta ütles ta, et ratas on liiga raske ja janune.

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022
Kasutaja avatar

Burn7
Postitusi: 571
Liitunud: 08 Juun 2005, 23:48

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas Burn7 »

Mul on pakkuda Suzuki DR650R. See viimane R seal lõpus tähendab ilma yleliigsete kondli* [Motobot: õige on "gondli*"] varianti.


eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

See motomaania mammutite tuleproov oli küll mõtetu. Mingid Harden Enduro mehed hüppasid matkaratase selga ja mõtlesid et suudavad esiotsa nii kergeks teha ja liival tagarattal sõita. Totrus ruudus 200+ kilo kaaluvate rataste puhul! Loogiline et seal ei saanud midagi eriti mõistlikut tulla. AT XRV - pole kunagi dakaari vallutanud vaid NXR750 XLV750R ja XTZ samuti sellisel kujul nagu ta on vaid selleks oli YZE750 ja hiljem siis raskelt modifitseeritud XTZ850 ja usun sellel krossi rajal võitleksid need nö testiad ka päris tolleaja Dakari ratastega nii et higimull otsa ees. Dakar vs meie metsarada ei anna võrrelda ju!
See artikkel juba siis kui mul ratast polnudki tekitas imeliku tunde et mida nad võrrelda püüdsid?

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa

dubweiser
Postitusi: 484
Liitunud: 08 Apr 2005, 23:58
Tsikkel: bmw r1150 gs adventure

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas dubweiser »

eerikkarts kirjutas:

See motomaania mammutite tuleproov oli küll mõtetu. Mingid Harden Enduro mehed hüppasid matkaratase selga ja mõtlesid et suudavad esiotsa nii kergeks teha ja liival tagarattal sõita. Totrus ruudus 200+ kilo kaaluvate rataste puhul! Loogiline et seal ei saanud midagi eriti mõistlikut tulla. AT XRV - pole kunagi dakaari vallutanud vaid NXR750 XLV750R ja XTZ samuti sellisel kujul nagu ta on vaid selleks oli YZE750 ja hiljem siis raskelt modifitseeritud XTZ850 ja usun sellel krossi rajal võitleksid need nö testiad ka päris tolleaja Dakari ratastega nii et higimull otsa ees. Dakar vs meie metsarada ei anna võrrelda ju!
See artikkel juba siis kui mul ratast polnudki tekitas imeliku tunde et mida nad võrrelda püüdsid?

olen nõus ja pole ka. olen enda mammutitega mitmeid kordi männikul harjutamas käinud ja käin veel. kannatab seal surada küll. ja kui on veel teadjamad mehed, siis ehk saab miskit ülevaadet ka (ajakirjas kirjutatu). samas oli antud kontekstis (ajakirjas) nati vale see, et ratta testija oli kas "väikese enduro pilli mees" või "hirmkallite dakari pillide mees". antud rattad on aga eelkõige mõeldud MATKAMISELE rasketes tingimustes mitte sportliku liivas uhamise jaoks. nad on pigem sõbralikud mammutid kes viivad sind koos kohvrite ja telgiga sinna kus pole varem käidud. ei saa neid võrrelda nii. sellega pandi nati haledalt minu arust.

Kasutaja avatar

korben
Postitusi: 328
Liitunud: 04 Dets 2006, 15:37
Asukoht: Tallinn

Re: Matkaendurot valimas, abi vaja

Lugemata postitus Postitas korben »

Motorcycle News'i vennad tegid ka soodsa hinnaga matkaenduuro testi. Kolmandas osas antakse rattad Simon Pavey kätte, et krossirajal paar ringi teha (crash)
Osatäitjateks AT, ST ja DR

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”