Maanteeameti sõidueksamid

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Kristo_P
Postitusi: 96
Liitunud: 11 Okt 2011, 01:39
Tsikkel: R6
Asukoht: Harjumaa

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Kristo_P »

Seal jäähalli taga oli jah mingisugune õppesõidu plats ,ei ütleks küll et see parem oleks ARK'i omast! Aga eks siis sinna aegsatsti harjutama ,kui see kinni veel pole :D


Katza
Postitusi: 49
Liitunud: 01 Okt 2011, 15:54
Tsikkel: Versys 650/KTM 525EXC/Z800
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Katza »

Heia Tartukad ! Jagage nüüd esimese päeva muljeid, palun !?! Kuhu viidi ja kuidas läks ?

Motorcycling, if you need to ask why, you wouldn't understand.
Kasutaja avatar

Kristo_P
Postitusi: 96
Liitunud: 11 Okt 2011, 01:39
Tsikkel: R6
Asukoht: Harjumaa

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Kristo_P »

Just ja mis harjutusi platsil tegite? Teatavasti on 4 kohustuliku + 2 vabalt valitavat eksamineerija poolt!


Katza
Postitusi: 49
Liitunud: 01 Okt 2011, 15:54
Tsikkel: Versys 650/KTM 525EXC/Z800
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Katza »

Kristo_P kirjutas:

Just ja mis harjutusi platsil tegite? Teatavasti on 4 kohustuliku + 2 vabalt valitavat eksamineerija poolt!

Oo, mulle on siis valeinfi jagatud! Varem oli 2 kohustuslikku - 8 ja jalakäia kiirusel sõit. Kristo, mis harjutused juurde pandi? Tundub, et oled minust paremini informeeritud :)

Motorcycling, if you need to ask why, you wouldn't understand.

Teema algataja
jaano15

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas jaano15 »

.

Viimati muutis jaano15, 03 Mai 2012, 17:54, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Shredder
Postitusi: 45
Liitunud: 29 Mär 2011, 19:35
Asukoht: Hispaania

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Shredder »

Katza kirjutas:

Oo, mulle on siis valeinfi jagatud! Varem oli 2 kohustuslikku - 8 ja jalakäia kiirusel sõit. Kristo, mis harjutused juurde pandi? Tundub, et oled minust paremini informeeritud :)

Kohustuslikud harjutused:

  1. Otse sõitmine sammkiirusel
  2. Slaalomi sõitmine
  3. Pidurdamine ja etteantud kohas peatamine
  4. Takistusest ümberpõikamine

Eksamineerija poolt valitud harjutused (kuni 2)

  1. Sõidu alustamine tõusul
  2. Pöörde sooritamine sammkiirusel
  3. Kaheksa sõitmine
  4. Parkimiskohale sõitmine ja parkimiskohalt lahkumine
  5. Üle risti oleva takistuse sõitmine
  6. Sõitmine läbi kitsa värava

Katza
Postitusi: 49
Liitunud: 01 Okt 2011, 15:54
Tsikkel: Versys 650/KTM 525EXC/Z800
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Katza »

Suured tänud Teile , et infot jagasite !

Motorcycling, if you need to ask why, you wouldn't understand.
Kasutaja avatar

Kristo_P
Postitusi: 96
Liitunud: 11 Okt 2011, 01:39
Tsikkel: R6
Asukoht: Harjumaa

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Kristo_P »

http://www.postimees.ee/829202/platsi-p ... e-tommata/

NII TORE ja siis kui lõpuks plats leitakse on eksamitegijaid nii palju ,et ooteajad lükkuvad kuudesse :? Ehk ,siis peab 1'se korraga ära tegema muidu võib olukord päris nutuseks kiskuda...

Teine võimalus Rapla ark... :roll: Aga eelnevalt tuleks jällegi võtta sõidutunde ,sest linn täiesti võõras...


extremist
Postitusi: 603
Liitunud: 31 Aug 2010, 19:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas extremist »

Rapla on väga lihtne linn, võtad tunni-kaks ja sõiduõpetaja teeb kõik võimalikud eksami tillikad ära... ega seal neid tegelt polegi. Sai isegi seal tehtud, plats pole muidugi mingi super, aga tundub, et parem kui Tallinnas :ner:

Kasutaja avatar

pets138
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mär 2012, 12:59
Tsikkel: Yamaha XJ900S

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas pets138 »

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

extremist kirjutas:

Rapla on väga lihtne linn, võtad tunni-kaks ja sõiduõpetaja teeb kõik võimalikud eksami tillikad ära... ega seal neid tegelt polegi. Sai isegi seal tehtud, plats pole muidugi mingi super, aga tundub, et parem kui Tallinnas :ner:

Ma tegin kunagi autosõidu eksami raplas- selliselt, et polnud seal kordagi ennem käinud. Esimese korraga sain läbi. Nii et kasutage julgelt alternatiivi


Taavi130
Postitusi: 20
Liitunud: 27 Jaan 2012, 14:03
Tsikkel: Honda
Asukoht: Tallinn

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Taavi130 »

Tegin täna sõidueksami Raplas, ise olen Tallinnast ja sõidutundi pole Raplas kunagi teinud ning sain eksami sooritatud. Linn lihtne, miskit karta pole, kui märgid selged, peaks eksam õnnestuma küll. Eksamineerija oli ka täiesti 5+ tüüp, et soovitan julgesti Raplas teha ;)!


VR
Postitusi: 46
Liitunud: 12 Aug 2006, 16:40
Asukoht: Rapla
Tänatud: 2 korda

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas VR »

Taavi130 kirjutas:

Tegin täna sõidueksami Raplas, ise olen Tallinnast

Kas olid hommikune eksamineeritav või kella kolmene?
Tallinna omadele teadmiseks, et linnuke siristas midagi Saue platsi või "ühe teise" läbirääkimiste finaali jõudmise kohta lähipäevil.
Aga teisalt - Raplas ongi 5+ tüübid! :wink: Tasub külastada! Ka 19-ndal.


Taavi130
Postitusi: 20
Liitunud: 27 Jaan 2012, 14:03
Tsikkel: Honda
Asukoht: Tallinn

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Taavi130 »

Mina olin kella kolmene.
Kuulsin ka täna sellist asja, et keegi olevat saanud Sauel juba järjekorda.

VR kirjutas:
Taavi130 kirjutas:

Tegin täna sõidueksami Raplas, ise olen Tallinnast

Kas olid hommikune eksamineeritav või kella kolmene?
Tallinna omadele teadmiseks, et linnuke siristas midagi Saue platsi või "ühe teise" läbirääkimiste finaali jõudmise kohta lähipäevil.
Aga teisalt - Raplas ongi 5+ tüübid! :wink: Tasub külastada! Ka 19-ndal.


VR
Postitusi: 46
Liitunud: 12 Aug 2006, 16:40
Asukoht: Rapla
Tänatud: 2 korda

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas VR »

Tallinna mootorrattaeksamid viidi Sauele
http://www.tallinnapostimees.ee/832892/ ... di-sauele/


muusik
Postitusi: 49
Liitunud: 24 Mai 2011, 23:02
Tsikkel: Honda CB 600SF
Asukoht: Tallinn

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas muusik »

Ohjah, hea meel et eelmisel sügisel sain ikkagi tehtud.. praegu paistab, et tuleb järjekordadega hullumaja.

Millal algab päev, mil ARK inimlikuks muutub? Ehk Raasuke suudab seal miskit korda saata, kuid vaevalt. Hullumeelne koht, kuhu võimalusel jalga ei tõstaks.

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

igatepidi perses laks, tallinna koolidele- ei jõua sauelt normaalse ajaga tallinna eksamisõiduks ja tallinnast sauele keilasse õppesõidu 2 tunniga (40 minsa)

Olen ka rahul et kaaned käes, nagunii igapäevaselt tallinnas liikvel ja siin oli lihtsam sõita- ei pidanud iga märki pingeliselt jõllitama.

Kasutaja avatar

Kristo_P
Postitusi: 96
Liitunud: 11 Okt 2011, 01:39
Tsikkel: R6
Asukoht: Harjumaa

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Kristo_P »

Nonii nüüd olengi kahevahel kas saue/rapla! Kui keegi sauel sooritab ,siis andku teada kuidas läks ja kuhu viidi :wink:

Kasutaja avatar

pets138
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mär 2012, 12:59
Tsikkel: Yamaha XJ900S

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas pets138 »

Vahet pole kus eksami teed, märgid ja eeskirjad ju ühesugused igalpool :bsmile:

Kasutaja avatar

liisa
Postitusi: 47
Liitunud: 24 Mär 2011, 10:53
Tsikkel: GPZ -> CBR-> FZ6S

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas liisa »

Raplaga ju see ka tore, et eksamile registreerimiseks ainuüksi pead kohale minema. Sõbral pildid ja kõik naljad olemas ARK-i andmebaasisügavustes (korra sügisel proovis sõidueksamit ka juba) aga peab ikkagi oma tagumendi ka Raplasse kohale viima.

Kasutaja avatar

Sebastian
Postitusi: 303
Liitunud: 05 Juun 2005, 19:18
Asukoht: Harku/
Kontakt:

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Sebastian »

Tere

Kuidas see nüüd uue seaduse kohaselt on - kui mul on olnud nii A1 kui A2 load, kas pean tegema ka kolmandat korda sõidukeksami või antakse mulle lihtsalt lõivu eest A kätte?

Sebastian

Kasutaja avatar

xitE
Postitusi: 136
Liitunud: 08 Sept 2010, 13:41
Tsikkel: cebar 600ne
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas xitE »

Sebastian kirjutas:

Tere

Kuidas see nüüd uue seaduse kohaselt on - kui mul on olnud nii A1 kui A2 load, kas pean tegema ka kolmandat korda sõidukeksami või antakse mulle lihtsalt lõivu eest A kätte?

Sebastian

Ikka pead tegema eksami uuesti, vist platsi ei pea, aga linnasõitu ikka.

Kood: Vali kõik

Tabel 1.  Juhtimisõiguse taotlemise juhtumid, mil liiklusteooriaeksami sooritamine ei ole nõutud

 Juhtimisõiguse taotlemise juhtumid

1. A-kategooria mootorratta juhtimiseks, kui taotleja omab A1-alamkategooria mootorratta juhtimisõigust.

2. A-kategooria mootorratta, mootori võimsusega >25 kW või erivõimsusega >0,16 kW/kg, juhtimiseks, kui taotleja omab A-kategooria mootorratta, mootori võimsusega ≤25 kW või erivõimsusega ≤0,16 kW/kg, juhtimisõigust

3. A2-kategooria mootorratta juhtimiseks, kui taotleja omab A1-alamkategooria mootorratta juhtimisõigust

4. A-kategooria mootorrattajuhtimiseks, kui taotleja omab 2 aastat A2-alamkategooria mootorratta juhtimisõigust

Selle järgi teooriat sa tegema ei pea.

http://rehvid.grip.ee <- Üle 650 erineva mootorratta rehvi valikus, väga soodsate hindadega!

roheline lõvi
Postitusi: 46
Liitunud: 06 Aug 2008, 13:53
Tsikkel: Honda Deauville

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas roheline lõvi »

Puhtalt huvi pärast. Kas Jõhvis kah veel tehakse? Mõned aastad tagasi sai koos abikaasaga Tln.- st Jõhvi mindud ja seal sõidueksam sooritatud. Hea ja pingevaba. Eelnevalt võtsin sõidutunni kohalikult motoõpetajalt. Olin esimest korda elus Jõhvis. :)

Kasutaja avatar

Sebastian
Postitusi: 303
Liitunud: 05 Juun 2005, 19:18
Asukoht: Harku/
Kontakt:

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Sebastian »

Tänan.

Huvitav küll, ma ei ole kordagi läbi kukkunud, aga olen pidanud juba 3 korda andma kaherattalisega ja 2 korda neljarattalisega eksamit, et teha kategooria upgrade. Nüüd pean VEEL seda tegema (ja loomulikult maksma).


Taavi130
Postitusi: 20
Liitunud: 27 Jaan 2012, 14:03
Tsikkel: Honda
Asukoht: Tallinn

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Taavi130 »

Ma maksin kõik toimingud ja asjad Tallinna ARKis ära eelmise aasta suvel ja siis tegin ka teooriaeksami Tallinnas. Nädal tagasi Raplasse eksami registreerimiseks helistasin Rapla büroosse ja siis öeldi, millisel ajal eksamit saab neil teha ja palus siis saata oma isikuandmed meilile ning oligi eksamile registreeritud. Registreerimise kinnitamiseks helistati hiljem veel tagasi ja öeldi, kuhu pean rattaga ilmuma.

liisa kirjutas:

Raplaga ju see ka tore, et eksamile registreerimiseks ainuüksi pead kohale minema. Sõbral pildid ja kõik naljad olemas ARK-i andmebaasisügavustes (korra sügisel proovis sõidueksamit ka juba) aga peab ikkagi oma tagumendi ka Raplasse kohale viima.


Katza
Postitusi: 49
Liitunud: 01 Okt 2011, 15:54
Tsikkel: Versys 650/KTM 525EXC/Z800
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Katza »

Tehtud! Tartus täna siis A-kat eksam - eksamineerijaks Pärna, platsil slaalom, jalakäija kiirusel sõit, 2x kaheksa, ümberpõiked ja pidurdused 30km/h ja 50 km/h. Kusjuures viimaseid enam vastu majaseina tegema ei pea. Hoogu võtad tõkkepuu juurest ja suund on diagonaalis üle platsi. Vihmaga on seal ilmselt veidi ebameeldiv. Linnas Turu tn. - Ringtee tn. - Võru maantee kuni foorini, sealt Ülenurmele, tagasi linna Soinaste kaudu, Võru tn. - Sõbra tn.- Turu tn - ARK.
Edu kõigile!

Motorcycling, if you need to ask why, you wouldn't understand.
Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

Katza kirjutas:

Tehtud! Tartus täna siis A-kat eksam - eksamineerijaks Pärna, platsil slaalom, jalakäija kiirusel sõit, 2x kaheksa, ümberpõiked ja pidurdused 30km/h ja 50 km/h. Kusjuures viimaseid enam vastu majaseina tegema ei pea. Hoogu võtad tõkkepuu juurest ja suund on diagonaalis üle platsi. Vihmaga on seal ilmselt veidi ebameeldiv. Linnas Turu tn. - Ringtee tn. - Võru maantee kuni foorini, sealt Ülenurmele, tagasi linna Soinaste kaudu, Võru tn. - Sõbra tn.- Turu tn - ARK.
Edu kõigile!

Gratz! :bsmile:

Kasutaja avatar

Murukas
Postitusi: 15
Liitunud: 23 Mai 2010, 23:07
Tsikkel: XT660R '07
Asukoht: Tallinn, Jõhvi

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Murukas »

roheline lõvi kirjutas:

Puhtalt huvi pärast. Kas Jõhvis kah veel tehakse? Mõned aastad tagasi sai koos abikaasaga Tln.- st Jõhvi mindud ja seal sõidueksam sooritatud. Hea ja pingevaba. Eelnevalt võtsin sõidutunni kohalikult motoõpetajalt. Olin esimest korda elus Jõhvis. :)

Ikka tehakse, kust siis muidu järelkasvu tuleb :)


jaano90
Postitusi: 1
Liitunud: 03 Mai 2012, 20:42
Asukoht: Tartu

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas jaano90 »

Täna tehtud täis A arki sõidueksam. Eksamineerija nime ei öelnudki aga ühesõnaga platsil aeglane sõit, slaalom, 2x kaheksat, põige ja pidurdus 30/50km/h. Linnas turu, ringtee, ülenurme, lennuvälja poole, külitsale, fi selveri, aardla, turu, ark.
Kas tõesti pean nüüd 7-8 päeva ootama enne kui plastikud kätte saan?

Kasutaja avatar

Slinky
Postitusi: 118
Liitunud: 13 Mär 2011, 18:25
Tsikkel: 05' z750
Asukoht: Tallinn

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Slinky »

Sõita võid kohe, mingi paberi saab kohe pärast eksamit kus kirjas, et eksamid sooritatud. Uued load saad jah alles mingi nädala pärast aga sõidu õigus on kohe pärast eksami sooritust.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”