Maanteeameti sõidueksamid

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


plaplla
Postitusi: 23
Liitunud: 13 Mai 2012, 13:26
Tsikkel: GSX 600f

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas plaplla »

Järve kirjutas:
being kirjutas:

tsau! :)

Tulin just edukalt sooritatud ARK sõidueksamilt ja eksamineerija ja ühtlasi ka minu piirkonna ARKi juhataja ütles, et load saab nädala pärast ja enne ei tohi sõitma minna.
Väga mõnus sõiduilm praegu. Kas mitte mingit varianti pole neid ilmasid legaalselt kasutada enne lubade kättesaamist? Mäletan, et vanasti kirjutati ARKis mingile paberile tõend, mida võisid politseile ette näidata, seni, kuni päris load käes. Seda siis B-kati puhul.
Maanteeameti kodukalt tsekkisin ja seal on selline info:
Juhiluba nr None: Olek: KOOSTATUD
Tüüp: JUHILUBA
Kehtivuse alguse kuupäev: 31.07.2012 Kehtivuse lõpu kuupäev: 30.07.2022
Kategooriad: A, A1, B, B1

Tervist! Sain ma õigesti aru, et eksam sai sooritatud A1-lt A-le? Kui, siis millisest piirkonnast käib jutt, milliseid etteasteid nõuti ning kas piirduti siiski ainult linnasõiduga? Endal vaja A2-lt A-le üleminek ette võtta. Aga kuna auto-/motokool väga-väga ammu läbitud sai ja kehtivatest nõudmistest suht. ähmane pilt ees, siis on leidnud hirm tee naha vahele ja otsin siit pisut julgustust. :lol:

Paides pidi A1-lt täis A-le tegema mõlemad, nii platsi kui ka linnasõidu.




Teema algataja
being

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas being »

Syn kirjutas:

Ise sügelesin ka, kui plastikut ootasin. Reedel tegin eksami, nv ei sõitnud ja esmasp või teisip sõitsin autoga patrullis olevate kordnike juurde ja küsisin kuidas seis on. Nemad lasid mu andmed raadio kaudu läbi (IT-tehnikat minumälujärgi neil autos ei olnud) ja ütlesid, et "nendepoolne sõiduõigus" on ka olemas. Peale seda paugutasin rattaga ringi mingi 2 nädalat vist enne kui lubadele järgi läksin. Mingeid probleeme ei olnud.

Väga huvitav. Käisin eile politseijaoskonnas ja sealt öeldi mulle, et nende andmebaasis veel infot pole selle kohta, et mul oleks õigus A-katiga sõita. Soovitasid mul load ära oodata...
Kas sul oli enne olemas vaid B-kat ja siis tegid A-kati või kuidas?


Syn
Postitusi: 186
Liitunud: 28 Juun 2011, 20:55
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Syn »

Jah, B-kat saab sügisel 5 aastaseks ja A- kati tegin nüüd suvel. Mina tegin veel sellise triki, et võtsin paberivabast arkiśt selle lubade osa lahti ja printisin selle endale taskusse kaasa. Seal oli kirjas, et plastik tegemisel vms, aga et alates eksamipäevast on juhtimisõigus olemas. Ka see patrullpolitseinik soovitas mul seda taskus igaksjuhuks kanda, aga ma ei tea kas see ka reaalselt vajalik oli.


Teema algataja
ving

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas ving »

Küsiksin sellise küsimuse hiljuti A kat sõidueksamil käinutelt - millist turvavarustust seal nõuti?

Kui 5 aastat tagasi A kuni 25 kw eksamit tegin, olid mul tossud ja teksad jalas, tagi seljas ja kiiver peas. Nüüd on plaan täis-A ära teha ja maanteeameti kodulehelt loen, et peavad olema ka säärekaitsmed ja motosaapad?

Ja lisaks - kas see vastab tõele, et Sauel enam A kat eksameid vastu ei võeta?

Kasutaja avatar

Kopipaste
Postitusi: 43
Liitunud: 29 Veebr 2012, 13:09
Tsikkel: Honda CB600F
Asukoht: Tallinn

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Kopipaste »

ving kirjutas:

Küsiksin sellise küsimuse hiljuti A kat sõidueksamil käinutelt - millist turvavarustust seal nõuti?

Kui 5 aastat tagasi A kuni 25 kw eksamit tegin, olid mul tossud ja teksad jalas, tagi seljas ja kiiver peas. Nüüd on plaan täis-A ära teha ja maanteeameti kodulehelt loen, et peavad olema ka säärekaitsmed ja motosaapad?

Ja lisaks - kas see vastab tõele, et Sauel enam A kat eksameid vastu ei võeta?

Igal juhul tänase seisusuga võetakse Sauel ikka eksameid vastu. Varustuse kohta küsisin ka ise nii sõiduõpetajalt kui ka eksamineerijalt - mulle öeldi, et saapad ja säärekaitsmed on kohustuslikud ja mingeid järeleandmisi sellest ei tehta. Ei hakanud ise ka katsetama ja läksin eksamile ikka täisvarustuses.

It takes more love to share the saddle than it does to share the bed.

kinks
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Apr 2011, 01:28

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas kinks »

Tegin täna ARK sõidueksamit.
Plats Tallinnas Tuuliku teel (sain aru, et edasipidi hakkab seal olema) ja linnasõit Mustamäe-Nõmme mägi-Tähetorni tn-asulaväline-Harku järve juurest linna tagasi. Eksamineerija oli väga mõistlik mees, käsklused selged ja arusaadavad, mingit nipitamist ei toimunud ja ühtegi otsest viga sõidukohta ei öelnud. Minule lisaks tegi veel 6 inimest, platsilt said kõik läbi. Samas nagu ma aru sain olid kõik ka sõitnud omajagu. Mul tuli sõidutunde kokku ca 25 (eelnev rattaga sõidukogemus puudus).

Ma soovitan sõita erinevate õpetajatega kui võimalik. Saab erinevaid vaatenurki sõidu kohta. Inimesed õpetavad ja räägivad erinevaid asju ning mul oli ses osas hea kogemus, et õnnestus mitme õpetaja soovitustest endale sobiv välja välja noppida ja endale sobiv sõidustiil kujundada.

Varustusest eksamil niipalju, et osa varustust oli koolist laenatud ja osa endal ostetud. Saapad, põlvekad, kaitsmetega tagi, kindad, kiiver. Eksaminaator viskas pilgu peale ja rohkem asi teemaks ei tulnud. Õppesõitu tegin valdava aja koolivarustusega ja alguses pole hullu midagi. Varustuse headusest alguses niikuinii aru ei saa energia kulub sõidu õppimisele, peaasi, et kaitseb ja sõidukogemus tuleb.. lisaks see, et kui oleksin alguses kohe hakanud täisvarustust ostma siis ma oleks palju raha valede asjade peale kulutanud.. :) seega minu soovitus on, et kui on võimalik alguses laenata varustus koolist siis seda võimalust kasutada, natuke sõita ja siis osta need asjad, mida enda kõhutunde järgi vajalikuks pead.

Üldiselt jäi eksamist mulje, et kui lollusi ei tee ja väga ei põe siis saavad enamus hakkama.

edit: julgen soovitada motokoolitus oü-d, sõiduõpetaja Uno. Hea inimene, koolil rattaid palju ja sobiva ratta leiavad enamus, kui ei pirtsuta siis hädapärase varustuse saab koolist laenata. Rattad küll ei ole esimeses nooruses, samas keegi ei pane väga pahaks kui külje maha paned. ARK jaoks saab hea koolituse, samas reaalse sõiduoskuse jaoks tuleb eraldi ennast ise edasi koolitada.

Kasutaja avatar

laf1247
Postitusi: 54
Liitunud: 04 Apr 2009, 17:16
Tsikkel: KAWASAKI Z900 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas laf1247 »

Tegin eile 17-08 eksami sauel.

Sõit oli sauelt, pärnu maanteele, esimesel võimalusel tagasipööre, mööda ringteed läbi saku, tagasi ringteele, jälgimäelt laagrisse, tagasipööre ja ark ette. Lõpus ütles, et ilus sõit oli ja, et tema poolt on kõik. Oli selline hästi suur mees.

Varustuse kohapealt: mul oli seljas täis varustus.

Ratta kontroll käis niimoodi, et küsis kas keegi kunagi tulesid kontrollinud ka on, kui vastasin, et veel hommikul põlesid, siis jäi sellega rahule.

Vähemalt said load see aasta tehtud, muidu oleks pidanud järgmisest aastast ootama kuni 24 saan, et täis A saada.

Õppisin Testudos, 10 sõidukorda täpselt, Õpetajaks oli Marko

MB W202 C250 TD 1997 > MB W210 E220 CDI 2001 > MB W211 E220 CDI 2007 > MB W204 C200 CDI 2013 > MB S205 C220 d 4Matic 2016
K1 SUZUKI GSX-R 750 2001 > KAWASAKI Z900 2020
Pilt


Teema algataja
tanelkarp

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas tanelkarp »

Sai ka täna pärast kuuajast passimist (teooria sai augusti algul tehtud) ja hoovis roostetava ratta patsutamas käimist A2 sõidueksamit proovida. Plats sai enam-vähem kenasti esimeste katsetega tehtud, linnasõit kestis umbes 4 minutit.

Platsilt läksime Saue väikeste tänavate vahele, kus sain käsu esimesel võimalusel vasakule pöörata. Suure tuhinaga asusin siis vasakut teeäärt jälgima ning leidsin tänavaotsa, kust üks kõrge kaubik paremast teeservast vasakpööret oli sooritamas. Tundus igati legitiimne värk, alles kaubikust möödununa märkasin telliskivi ning et polnud isu pööramise pealt pidurit kangutada, läbi see sõit oligi. Minu viga aga seisnes selles, et saanuna "esimesel võimalusel vasakule" käsu, oli mu tähelepanu kinni teel ning vasakul olevate hooviteede vahelt tänavaotsa üles leidmisega, nii jäi täielikult märkamata paremal pool teed olnud vasakpööret keelav märk. Viimased 1,5 kuud teinud kooli linnasõite ilma suuremate vigadeta ning hetkel enda peale nii tige, et läheks teeks trammirööbastega lähemat tutvust :arrow:

Eksamineerija oli muidu väga mõnus ja asjalik tüüp, seletas ära mida teeme ning millele tähelepanu pöörata. Oma lollus et sellise võimaluse kasutamata jätsin, algajana ei tohi kindlasti liiga enesekindlasks muutuda kui ka hästi läheb. Eks nüüd peab ratas hoovis edasi roostetama…


Zombiputukas
Postitusi: 12
Liitunud: 31 Aug 2012, 09:06
Tsikkel: oli Hornet, nüüd on köök
Asukoht: Jüri

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Zombiputukas »

Tegin eile pärast kolmenädalast ootamist Sauel sõidueksamit. Eksamineerijaks see suurem mees.

Enne sõidu algust küsis, kuidas mõõta rehvi rõhku. Pakkusin tüüpilised vastused nagu, et tanklas kontrollin või manomeetriga. Ütles, et pole mingeid vahendeid käepärast, on ainult mootorratas ja mina. Ei osanud ma selle peale midagi kosta. Kuna mul elukaaslane ka seal läheduses oli, ütles eksamineerija, et mine küsi tema käest. Mees ka ei teadnud, pakkus samasid vastuseid (motika load aastast 2005). Eksamineerija naljatas, et nüüd siis jääb sõit tegemata, ei tea kuidas rehvirõhku kontrollida. :D Siis vahtisime mehega veel lolli näoga üksteise otsa ning seejärel ütles eksamineerija, et tuleb velje peale astuda.

Igatahes, siis alustasime sõitu, kõigepealt platsile. Plats tehtud, sõitsin paremale Tule tänava lõppu, vasakule, Maximast mööda ning siis paremale üle raudtee. Natuke aega sõitsime ning siis palus mul pöörata paremale, mingile kruusateele. Kuna polnud enne kruusateel sõitnud ning olen kuulnud igasuguseid jutte, kui halb kruusakal sõita on, siis ei julgenud eriti kiiresti sõita. Pärast kruusateel seiklemist jõudsime mingile normaalsema kattega teele ja siis lõpuks ka Laagrisse. Andsin ka ühele jalakäijale teed, ent see ei tahtnudki lõpuks üle minna. :D Siis üle raudtee ja tagasi Saue poole.
ARKi juurde tagasi jõudes küsis, et mis ma ise oma sõidust arvan. Ise ta midagi ei kommenteerinud, ütles ainult "palju õnne" vms.

Motokooliks Load.ee, 12 tundi sõitu (enne polnud üldse sõitnud), pluss 3 korda käisin platsil enda rattaga, linnasõitu ei raatsinud enam motokoolist võtta. :D

Kasutaja avatar

Hurley
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Juun 2012, 17:55
Tsikkel: Africa Twin
Asukoht: Tartu

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Hurley »

Tartus sõidukesam tehtud :)

Platsil: estakaad, koonuste vahel aeglane sõit, sammkiirusel sõit mööda joont, kiire- ning aeglane ümberpõige, hoo pealt pidurdus ning kaheksa sõitmine. Linna sõit oli suht lihtne, mingeid trikiga kohti ei olnud. Kuna vihma hakkas äsja sadama, siis sõiduga väga ei kiirustanud, õnneks midagi ei öeldud ka selle kohta.

Võtsin autkooli tunnistusele templi ka igaks juhuks, et järgmine nädal saaks juba "motaga" ülevaatusel ära käia. :bsmile:

Buell XB12S (2007) -> Ducati Diavel (2013) -> Africa Twin (2017)

bronec
Postitusi: 22
Liitunud: 09 Mär 2009, 21:27
Tsikkel: 200EXC, R1200GS
Asukoht: Tartu
Tänatud: 1 kord

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas bronec »

Samuti Tartus eksam tehtud täna. Platsil oli tõusult start, slaalom, aeglane sõit, põige 30 ja 50km/h, pidurdus 50km/h, kaheksa. Linnasõit ARK juurest Võru tänavale, Aardla tänavat pidi Lõunaka ringile ja Tln ringini välja ja sealt mööda Ilmatsalu tänavat üle Riia tn ja ARK tagasi.
Pandi samuti koolitunnistusele tempel ja mainiti, et tegelikult sellega sõita ei või.

Suured tänud Autosõit OÜ-le!


Otsapoiss
Postitusi: 5
Liitunud: 20 Sept 2012, 17:43
Tsikkel: Yamaha XJ600
Asukoht: Tartu

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Otsapoiss »

Oskab keegi öelda, mis ratas Tartu Maanteeameti büroos on? Oleks huvi teada, autokool tahab jube palju raha tsikli laenutamise eest saada.


bronec
Postitusi: 22
Liitunud: 09 Mär 2009, 21:27
Tsikkel: 200EXC, R1200GS
Asukoht: Tartu
Tänatud: 1 kord

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas bronec »

Otsapoiss kirjutas:

Oskab keegi öelda, mis ratas Tartu Maanteeameti büroos on? Oleks huvi teada, autokool tahab jube palju raha tsikli laenutamise eest saada.

Minu teada Tartus MNT büroos polegi ratast, millega eksamit teha.

Kasutaja avatar

antipoola
Postitusi: 10
Liitunud: 22 Juul 2012, 20:27
Tsikkel: Fz6
Asukoht: Nõo/Tartu

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas antipoola »

Büroos ei ole jah ratast. Kas autokooli oma või enda ratas. Muidugi autokool tahab suht kirvest hinda selle sõidu eest saada. Autosõidus oli 48 euri:/


Otsapoiss
Postitusi: 5
Liitunud: 20 Sept 2012, 17:43
Tsikkel: Yamaha XJ600
Asukoht: Tartu

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Otsapoiss »

Kus siin lähedal on ratas? Kuskilt lugesin, et Võrus on olemas GS500. Kas Jõgeval või Põlvas on ka äkki?


janno89
Postitusi: 2
Liitunud: 18 Juun 2012, 21:20

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas janno89 »

Jõgeval ei tehtagi A kategooria sõidueksamit.

Kasutaja avatar

pets138
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mär 2012, 12:59
Tsikkel: Yamaha XJ900S

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas pets138 »

Ratta eest tahavad kõik autokoolid ja ka eraisikud raha. Pluss on see, et autokooli rattaga saad ennem eksamit kohale ise sõita ja nii öelda soojaks ennast sõita. Mina maksin 50 euri autokooli ratta eest+sõidusaapad , kuna eksamil peavad õiged sõidusaapad olema. Paljudel pole eksamile minnes ju oma varustust vee olemas, seega lihtsam on autokooliga asju ajada ja kõik asjad kohe olemas. Edu eksamitel :bsmile:

Kasutaja avatar

Kalmer
Postitusi: 546
Liitunud: 15 Aug 2007, 18:20
Tsikkel: Intruder1500
Asukoht: Koeru
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Kalmer »

Esmaspäeval lähen rakvere sõitu tegema,milline tiir seal teha tuleb? Mõni trikiga koht? :D
Saab ka siis varsti julgemalt sõita kui paber taskus :D :bsmile:

https://saunakuut6.webnode.com/trip-advisor/
Parimad Järvamaa saunad,kümblustünnid rendiks.
Viis8172566

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

staadionil 400 meetrine ring trikke ei ole.

Kasutaja avatar

Kalmer
Postitusi: 546
Liitunud: 15 Aug 2007, 18:20
Tsikkel: Intruder1500
Asukoht: Koeru
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Kalmer »

Mingi uus tänav "staadion" ? :D

https://saunakuut6.webnode.com/trip-advisor/
Parimad Järvamaa saunad,kümblustünnid rendiks.
Viis8172566


Action
Postitusi: 5
Liitunud: 07 Sept 2012, 18:14

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Action »

Mis kuupäevani on umbkaudu varasematel aastatel Tallinnas ja Sauel eksamit tehtud?

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

täpset kuupäeva ei ole, olenevalt ilmast kuni leitakse, et ilm pole enam eksamisõiduks ohutu.

Kasutaja avatar

Välejaan
Postitusi: 118
Liitunud: 03 Sept 2012, 09:32
Tsikkel: XJR1200

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Välejaan »

Hetkel igatahes saab ja usun ka, et oktoobri lõpuni lasevad. Hetkel pole järjekordi ka, täna sooritasin teooria eksami ja juba reedeks ja laupäevaks pakuti sõiduaega. Nii et kiirustage kes veel tahab see aasta A tähte lubadele saada.

Kasutaja avatar

Kalmer
Postitusi: 546
Liitunud: 15 Aug 2007, 18:20
Tsikkel: Intruder1500
Asukoht: Koeru
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Kalmer »

Esmaspäeval sain rakveres vihmaga sõidu tehtud ja a kat käes.
Kõrvalt kuulsin et sõidud lõppevad selle või järgmise nädalaga ...

https://saunakuut6.webnode.com/trip-advisor/
Parimad Järvamaa saunad,kümblustünnid rendiks.
Viis8172566

Kasutaja avatar

Välejaan
Postitusi: 118
Liitunud: 03 Sept 2012, 09:32
Tsikkel: XJR1200

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Välejaan »

Ilm läheb jah aina külmemaks ja eks see pull lõpetatakse üsna pea, aga kuidas vihmaga platsi harjutusi teha oli? pidurdusi ja põiget. Kas kästakse ka 50 km/h põige teha kui tee on libe?


bronec
Postitusi: 22
Liitunud: 09 Mär 2009, 21:27
Tsikkel: 200EXC, R1200GS
Asukoht: Tartu
Tänatud: 1 kord

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas bronec »

Välejaan kirjutas:

Ilm läheb jah aina külmemaks ja eks see pull lõpetatakse üsna pea, aga kuidas vihmaga platsi harjutusi teha oli? pidurdusi ja põiget. Kas kästakse ka 50 km/h põige teha kui tee on libe?

Tartus vähemalt kästi, mõlemaga peaks hakkama saama ka märja ilmaga aga eks MNT onud on natuke järeleandlikumad kiiruse suhtes märja ilmaga.

Kasutaja avatar

Välejaan
Postitusi: 118
Liitunud: 03 Sept 2012, 09:32
Tsikkel: XJR1200

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Välejaan »

Selge, katsume siis kuidagi hakkama saada. 2 tunni pärast on eksam, eile läks õhtu veits pikale, aga loodan, et saab hakkama.

Kasutaja avatar

Alfawing
Postitusi: 6
Liitunud: 21 Veebr 2012, 12:21
Kontakt:

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Alfawing »

Tartus on viimane A-kat. sõidueksami päev 13.10

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

Välejaan kirjutas:

Selge, katsume siis kuidagi hakkama saada. 2 tunni pärast on eksam, eile läks õhtu veits pikale, aga loodan, et saab hakkama.

huvitav saad lehte ka? :D vahepeal ikka viskab neid joobes ARK eksaminante ajakirjandusse :twisted:

Kasutaja avatar

Kalmer
Postitusi: 546
Liitunud: 15 Aug 2007, 18:20
Tsikkel: Intruder1500
Asukoht: Koeru
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Kalmer »

Välejaan kirjutas:

Ilm läheb jah aina külmemaks ja eks see pull lõpetatakse üsna pea, aga kuidas vihmaga platsi harjutusi teha oli? pidurdusi ja põiget. Kas kästakse ka 50 km/h põige teha kui tee on libe?

50kmh põige sai tehtud üle raudtee,seal mingi plats... tagapidurit ei julenud väga puududata,kohe blokk :lol:

https://saunakuut6.webnode.com/trip-advisor/
Parimad Järvamaa saunad,kümblustünnid rendiks.
Viis8172566

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”