Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
sander000

Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas sander000 »

Tere
Kas Tartus on keegi kes oleks nõus laenama oma tsiklit eksami ajaks. Teen täis kategooriat ja hea oleks eksami teha mõne kergema rattaga nagu cb 500 või gs 500 vms. Ratast sooviks laenata järgmise nädala lõpus ja enne sooviks teha 1h platsisõitu ka et tunnetus kätte saad(mingi suva platsipeal)
Kui on keegi kes oleks nõus palun andke märku. Muidugi pakun ka tasu(aga mitte 600kr nagu autokoolis)




Teema algataja
tasujatom

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas tasujatom »

Minumeelest gs500'ga ei saa teha eksamit, laenasin tuttava enduurot mis oli 36kw ning sellega oli neil ka paar ütlemist et mingi norm oli et peab 37kw olema, see oli siis tartu arkis eelmine suvi. Aga sai sõbraga koos eksamineerijale räägitud et erivõimsus oli üle 0,16kw/kg et lasku ikka teha, too raputas pead aga õnneks lasi ära teha.

edit : oli jah masin 34kw :bsmile:

Viimati muutis tasujatom, 08 Sept 2010, 18:40, muudetud 1 kord kokku.

siil_udus
Postitusi: 161
Liitunud: 25 Mai 2009, 09:24

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas siil_udus »

Siis oli eksamineerija kes ei ole omal alal pädev või on Sul tasujatom numbrid valesti meeles. A kat eksami rattal peab olema 35 või enam kW.
Leiad selle nõude https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13060604 lisa 5-st.
Mina tegin oma eksami Tallinnas 35kW rattaga ja polnud kellelgi selle kohta ütlemist (vaatas isegi passist võimsuse järgi).


Teema algataja
sander000

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas sander000 »

olen näinud mitu korda kui gs 500 ga tehakse eksamit.aga siiski..on keegi kes aitaks mind rattaga ?

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

Super teema, sobib minu küsimusega nagu valatud.

Lähen homme tegema sõbra rattaga ARK sõidueksamit ja täna tegin rattale viimase pilguheidu- kuid tekkis küsimus, kas nad homme volitust ka mu käest homme küsivad või mitte? Sõps ise linnast väljas ja selleks kõvasti kilomeetreid uhada nagu ka nadi:)

Aitüma ette juba vastuste eest...

Kasutaja avatar

Snuffit
Postitusi: 272
Liitunud: 02 Veebr 2009, 19:50
Tsikkel: Suzuki GSX1250 FA
Asukoht: Rapla
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas Snuffit »

Volituse saad ju endale ise ka teha. Lase netist välja või osta tanklast see tuusik, täida ise ära ja asi vask. Ma olen kõik volitused omale ise kirjutanud ja siiani pole kellelgi mingit ütlemist olnud :mrgreen:

Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Volitust peaksid kohe kindlasti küsima, sest see on eksamineerija kohus ja vastutus, et dokumentatsioon oleks korras ja korrektne.


Teema algataja
sander000

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas sander000 »

Tegelikult oleks mul nüüd üks tsikkel võtta, aga sellel ei tööta spido. oskab keegi öelda kas ratas kõlbaks eksamineerijale kui panen sinna peale jalgratta spido ?

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

Pigem ära riski sellega ehk. Kaotad oma 400 sõidueksami tasu ja tohutult aega kui peaks juhtuma et ei aksepteerita.


Teema algataja
mimm

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas mimm »

sander000 kirjutas:

Tegelikult oleks mul nüüd üks tsikkel võtta, aga sellel ei tööta spido. oskab keegi öelda kas ratas kõlbaks eksamineerijale kui panen sinna peale jalgratta spido ?

Ma käisin eksamil kooli rattaga, millel oli jalgratta spidomeeter. Ja eelmisel päeval enne eksamit oli üks neiu selle rattaga aeda sõitnud- nii et üks külg oli ka kriibitud. Ei öelnud keegi midagi. Võid ju igaks juhuks Ark-st järele küsida.


Teema algataja
sander000

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas sander000 »

mimm kirjutas:
sander000 kirjutas:

Tegelikult oleks mul nüüd üks tsikkel võtta, aga sellel ei tööta spido. oskab keegi öelda kas ratas kõlbaks eksamineerijale kui panen sinna peale jalgratta spido ?

Ma käisin eksamil kooli rattaga, millel oli jalgratta spidomeeter. Ja eelmisel päeval enne eksamit oli üks neiu selle rattaga aeda sõitnud- nii et üks külg oli ka kriibitud. Ei öelnud keegi midagi. Võid ju igaks juhuks Ark-st järele küsida.

See on mega. Mul on tegelikult jah oma tsikel täitsa olemas aga spido ei tööta ja siis mõylesingi et kurat ei saa ratast kasutada, aga siis käis välgatus et viskaks ratta spido peale :)

ja loogiliselt mõeldes pole ju eksamineerija asi kuidas ma oma kiirust tean...või mis ?


siil_udus
Postitusi: 161
Liitunud: 25 Mai 2009, 09:24

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas siil_udus »

Jalgrattaspido on 1 asi, aga eksami jaoks vajaliku kiiruse info peaks ka GPS-st kätte saama. Kui GPS ilusti kinnitatud, siis ei tohiks selle kohta isegi küsimust tekkida. Mõistagi tuleb selle näitu pisikese respektiga suhtuda.


Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Huviline küsimus, et mis sellel kooli rattal siis viga on? Need ka sellised lahjemad pillid ja kaalu vahe minimaalne, kui üldse. Teisalt, kui õppesõitu sellega tehtud, peaks see ju siiski tuttavam ja harjunum olema?

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?
Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Äkki see kooli ratas üheks tunniks maksab 600 eek ning tahetakse sellest pääseda?


Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Tartus maksis vanasti mu meelest 400. Ja lõppeks, küte + risk, polegi mu meelest nii palju küsitud, aga noh, mine tea.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?

Teema algataja
sander000

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas sander000 »

Aris kirjutas:

Äkki see kooli ratas üheks tunniks maksab 600 eek ning tahetakse sellest pääseda?

just nii see ongi. ja viimase sõidukorra ja eksami vahe tuleb ka pea 2 nädalat, mis tähendab et hea oleks võtta üks sõidukord enne juurde mis teeb veel 360kr juurde. mõte ongi pääseda 1000kr maksmisest ja saada näiteks 500ga, aga kuna ma nüüd avastasin et võin oma tsikliga ka minna tegema siis pean ainult bensiini sisse ostma. oma ratas on muidu zx7r. nats pelgan seda et platsin koonsute vahel äkki liiga kohmakas temaga sõita, aga vast saan hakkama. äkki leian mõne sõiduõpetaja kes laseb platsipeal mul enne harjutada, et tunnetuse kätte saaksin


Teema algataja
sander000

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas sander000 »

Tsikkelröövel kirjutas:

Tartus maksis vanasti mu meelest 400. Ja lõppeks, küte + risk, polegi mu meelest nii palju küsitud, aga noh, mine tea.

vanasti maksis bensiin ka 5kr/l

Kasutaja avatar

kki
Postitusi: 225
Liitunud: 14 Veebr 2008, 20:56
Tsikkel: Honda CBR 600FY, 2000.a.
Asukoht: Tallinn - Kadrina

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas kki »

Ega ei pea platsile sõitma kohe, et kaheksaid ja slaalomeid harjutada. Kui leidub koht oma maja juures 8x16m, saad seal ka ju harjutada. Ise tegin küll nii. Sama asi slaalomi jm viguritega. Teine variant, et keegi sõber sõidab platsile ja ise seal pärast harjutad, ei pea kohe õpetajat juurde palkama. Ma sõitsin ise

Kasutaja avatar

ht99
Postitusi: 681
Liitunud: 26 Apr 2007, 10:51
Asukoht: Tartu

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas ht99 »

Ise tegin ka eksami siis oli ratta spido peal. Esimask oli läbipaistva teibiga kinni tõmmatud. Tagumised küljegondlid puudusid. Sumps oli seest tühi. Ei tekkinud eksamineerjal ühkti kobinat. Ei Tallinna ARKis ega Sauel. 2008 Suvel siis, et keegi ei arvaks et kaugel veneajal.

Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

Selge Autokooli tsikli rent 400 EEK
50 76405

Kasutaja avatar

HondaHull
Postitusi: 203
Liitunud: 25 Juun 2010, 10:26
Tsikkel: DRZ 400S, VP200
Asukoht: Tallinn

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas HondaHull »

Tere!

Ega keegi ei saaks laenata A1 kat masinat ARKi eksamiks???
Võin vastu pakkuda krabisevat.
Eksam on 20-dal oktil ja tahaks natuke enne eksamit kah harjutada.

Kasutaja avatar

HondaHull
Postitusi: 203
Liitunud: 25 Juun 2010, 10:26
Tsikkel: DRZ 400S, VP200
Asukoht: Tallinn

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas HondaHull »

up


KTM125521
Postitusi: 1
Liitunud: 08 Okt 2008, 21:15
Tsikkel: gsx-r

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas KTM125521 »

tere

oleks ka vaja rattast eksamiks (25kw)
oleks kellegil laenata?leppiks asjas kokku

Kasutaja avatar

overboost
Postitusi: 198
Liitunud: 15 Apr 2008, 14:16
Asukoht: Tartu

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas overboost »

Tartus päris mitu autokooli, kellel võrr olemas.

Kasutaja avatar

HondaHull
Postitusi: 203
Liitunud: 25 Juun 2010, 10:26
Tsikkel: DRZ 400S, VP200
Asukoht: Tallinn

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas HondaHull »

Tean kll et autokoolides oelmas aga mure ongi selles et A1 kat masinad on üsna kehvades seisukordades ja 190+cm mehele ei ole mingi suzu gn kõige parem masin (enda arvates)


Teema algataja
zx12r

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas zx12r »

HondaHull kirjutas:

Tean kll et autokoolides oelmas aga mure ongi selles et A1 kat masinad on üsna kehvades seisukordades ja 190+cm mehele ei ole mingi suzu gn kõige parem masin (enda arvates)

Jep, täiesti igapäevane juhtum, ma ise ilmselt oleks kah eksami eel kahevahel, kas võtta Yamu R1 või siis Aprilia RSV4. Kõige hullem see kui otsustada ei suuda ning seepärast eksam tegemata jääb. A mingi mikromootoriga paadiga minusuurune mehemürakas igatahes end avalikkusele ei näitaks.

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas villy »

mismõttes nagu


extremist
Postitusi: 603
Liitunud: 31 Aug 2010, 19:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Tsikli laenamine ARKi eksamiks

Lugemata postitus Postitas extremist »

zx12r kirjutas:

Jep, täiesti igapäevane juhtum, ma ise ilmselt oleks kah eksami eel kahevahel, kas võtta Yamu R1 või siis Aprilia RSV4. Kõige hullem see kui otsustada ei suuda ning seepärast eksam tegemata jääb. A mingi mikromootoriga paadiga minusuurune mehemürakas igatahes end avalikkusele ei näitaks.

Asi on mugavuses ja sõiduomadustes, no kui ei sobi rattaga siis ikka ei sobi. Pole vaja sellist juttu rääkida

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”