põrusin eksamil

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
ets0
Postitusi: 128
Liitunud: 17 Mai 2006, 19:34
Tsikkel: Suzuki Intruder 1500/2007
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas ets0 »

tervitus kõigile bikerlastele. Olen hetkel väga suures masenduses ja proovin ära rääkida, mis juhtus. Nimelt tegin eksamit juba kolmandat korda. Esimesel korral kukkusin läbi aeglase sõiduga eelmisel sügisel. Olin platsisõiduga täiesti sinapeal, aga nagu ta on, et eksmil tiba närv ka sees, unustasin aeglase sõiduga siduriga mängimast, et oli tühipööretel sõites hoog liiga suur. Vana andis teada, et tee uuesti. Olles kindel, et asi mul käpas, tõmbasin poolelt rajalt maha ja tagasi aeglast tegema. Nüüd närv veel rokem sees, sõitsin kaks korda joontelt välja, ja adjöö. Teist korda põrusin nüüd kevadel Õismäe ringidega, kus pole teemärgiseid ega muhvigi. Ja need liiklusmärgid seal on täiesti kreisid. Sorri, sõidan autoga 83. aastast saadik ja nüüd tunnen ennast täieliku idioodina. OK antud juhtudel olin süüdi, ei eita.

Kõige naljakam ja kurvem juhtus aga täna. Sõitsime plastilt välja, hakkas mikris mingi hirmus krõbin pihta ja no ei saa aru mida ta seal räägib, kuna pealekauba oli meil sea veel venekeelne seltskond, alustas ta juttu vene keeles, kuigi tegin enne sõitu selgeks, et suhtleme eesti keeles. Krõbina saatel sõitsin otse mingile tallatud platsile ja rääkisin mure ära, krõbiseb ja räägime eesti keeles. Siis putitas oma raadiosaatjat ligi 5 minutit, sai korda. Kõik korras, sõitsin käske kuulatates, nagu kord ja kohus, viis mind kuskile ilgelt kitsale tänavale 30ga piiratud alale, kõik OK, jõudsime välja Paldiski maanteele. Seal ainult parempööre lubatud, keerasin paremale ja tuld, kuna seal 70km , kellegi jalgu pole soovitav jääda ja läksin. Siklikoolis on korduvalt räägitud, kui käsku pole antud, sõidad otse. Kuna juhtusin olema ilmselt sellises reas, mis lubas ainult parempööret, keerasingi sinna. Samas tunnen et käske pole nagu ammu antud, hakkasin hoolikalt jälgima seljatagust, kus on eksaminaator, no pole, olen täiesti üksi. Sõitsin siis üksi läbi linna, küll kurat oli muidugi hea sõita, kui keegi taga ei kobise. Loomulikult siis sain aru, et eksam on sellega lõppenud. Kui jõudsin siis lõpuks platsile tagasi, oli nii ekaminaator jumala närvis, samuti nagu minagi. Tema kommentaar oli selline, et ma karjusin sulle 3 korda mikrisse, et keerame vasakule, mina aga keerasin paremale ja tegin seda mida ise tahtsin. Samuti olevat ta mu kõrvale sõitnud ja signaali andnud, et tuleb mingi korraldus.Jah tõesti võtan süü omaks, kui mingi tropp signaali annab ja ma ei suuda teda teda eristada tavalisest hallist autost ja ma ei suutnud vaadata nii kaugele, et esiukse peal on ARK i märk ja ma ei suutnud vaadata kas tal põleb vasakpoolne tagumine tagumine suunatuli. Ühesnaga kogu probleem oli selles, et raadioosaatja aku andis saba. Samas , kui mina ootasin käskusid lootes, et eksaminaator on äkki teise või kolmanda auto sabas ja ma olen tal nähtav. No ega mina ju ei tea ,kas saatja andis saba või mitte, kui eksaminaator minu arvates mõikab, et midagi on mäda, peaks ta mul kas või siis kuidagi tee sulgema, et siis selgeks teha, miks õpilane midagi valesti teeb. Kui nädal tagasi oli mul teine eksaminaator, see tedi pika loengu, mida võib ja mida ei või. Ja kellegi küsimuse peale, et kui õpilane näiteks ristmikul minema paneb ja ja mingil põhiusel eksaminaator maha jääb,et mis siis saab. vastas, et minu pärast ei pea põdema, mina teid maha ei jäta. Minu praegune ütles jälle et mina ei pea teid turvama, ma pean nägema, kuidas te liikluses käitute. No sorri, kui mind ei turvata ja mond niimoodi ära kaotatakse, mida siis veel öelda. Jah vana õigustas ennast veel sellega, mille vstu ma ei vaidle, et ümberpõikel andis ta mulle veel kolmanda võimaluse, kuna esimesel korral võtsin gaasi liiga vara maha, teisel korral ei mahtunud raamidesse, 3 ndal võimalusel tegi põike puhtalt.

Igatahes kopp täiesti ees, tekstis palju kirjavigu, tsikllubade taotlemist enne ei lõpeta , kui need käes on. Aga mul on tunne , et tänane eksaminaator peaks otsima teise töökoha. Kusjuures poole sõidu jooksul , mida me koos jõudsime sõita , olid osad käsud eesti osad vene keeles MU arvates ikka täielik tropp, või ma eksin.




Jorma
Postitusi: 320
Liitunud: 18 Aug 2008, 02:55
Asukoht: Harjumaa

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Jorma »

Arki töötajad vanad kadakad ja kibestunud kutid, kes tahavad kõiki kiusata. Ega midagi inimliku sealt ei leia kunagi. Täna käisin end kirja panemas teooriale, siis möliseti ja ma ei tea, kui kurjalt vastati. Ma ei tea, kui neile see töö ei meeldi, siis tehku midagi muud.

Kasutaja avatar

miilits
Postitusi: 763
Liitunud: 14 Juun 2005, 07:24
Tsikkel: Kawasaki KZ1000P, Iž
Asukoht: Viljandi

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas miilits »

etsO
Eksamineerija suhtub Sinusse veidi või veidi rohkem eelmiste tulemuste põhjal, kui ta on veel ka nõrganärviline ja koduses elus "pahad päevad", siis ei imesta ma tulemuse üle, muidugi kui Sinu jutt puhas tõde on, sest alati tuleks kuulata konflikti korral mõlemit osapoolt.
Minu nõuanne oleks, et pane see lugu kirja ja kiri keskuse eksamijaoskonna (võib olla eksin nimetusega) juhatajale, vähemalt Sinu kirjale peavad nad vastama või siis priilt korraldavad uue eksami.
Usu mind, 13 aastat ARK ja 2 aastat reg. ja eksamijaoskonnas miilitsana seda tööd teinud.
Kui vajad rohkem nõu, kirjuta mulle . :bsmile:

Kasutaja avatar

Magimees
Postitusi: 369
Liitunud: 18 Juul 2006, 23:06
Tsikkel: Aprilia Shiver 750cc
Asukoht: Nõmme

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Magimees »

Mõtlesin, et mainin ära, et kui Tallinna Ark'is asjad ei suju, siis võib alati eksamit taotleda ka Saue Ark'is. Enne pead Saue,Keila ning Tallinna pääsküla kandi natuke selgemaks tegema ning pole seal rasket midagi. Üldjuhul on Sauel eksaminaatoriks "Dag", tegu siis mehega , kes terve elu tsiklitega tegelenud ning tulenevalt sellest peaks ka veidike "inimlikumalt" eksamit hindama.

Enda eksam tehtud Sauel, ning marsuudiks oli sauelt väljasõit Tallinna poole, jõudsime korraks ppäskülla, väikeste tänavate vahele ning 5 minutit hiljem algas tagasisõit.

Võrr-> Stella 50cc -> Moskva 125cc ->Dirt bike 110cc ->Kawasaki KMX 125cc -> Aprilia Shiver 750 cc
Kasutaja avatar

pumpkinhead
Postitusi: 12
Liitunud: 02 Juul 2009, 17:38
Tsikkel: fz1n
Asukoht: Näpi

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas pumpkinhead »

Autokoolis käisin kunagi Tallinnas, kuid lihtsuse mõttes läksin eksamit tegema Rakverre. Ma nimelt tunnen väga hästi Rakvere mõlemat tänavat. Motika load tegin Jõhvi ARK-s ja ei taha mõeldagi, et oleks pidanud Tallinnas tegema.

Kasutaja avatar

karl330
Postitusi: 46
Liitunud: 14 Juun 2010, 23:45
Tsikkel: ZX12R

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas karl330 »

Mina käisin autokoolis rakveres ja eksami tegin tallinnas. Järjekord oli lühem. Sõiduõpetaja küll ei soovitanud sinna minna kuid mul kiiresti lube vaja.
Olin enne lugenud et ei ole soovitav ise rattaga kohale sõita. Siis võtsin firma bussi ja hakkasin eksamile sõitma. Kuid pooles linnas tuli meelde et ratta võti jäi maha. Niisiis tagasi tööle ja arki jõudes vana ootas mind ja eksamine ei võtnud kuna jäin 7 mintsa hiljaks. Ajasin siis vähe seal juttu temaga ja vaatasain kuidas järgmine oma eksamit teeb, panin uue aja, sain mingi nädalaga. Läksin tund varem kohale ja uue eksaminaator ootas. Kui see kuulis et ma koolis käisin rakveres ja sõidan tallinnas siis oli ta imestunud et kuidas julgen jne... ütlesin et pean ju igalpool sõitma nii et vahet pole. Siis tegin platsi sõidu ära. Kasutasin üht sõbra enduurokat. Polnud sellega enne sõitnud, ajas esimese ratta ikka õhku ka korra platsil. Eksaminaator kutsus endajuurde siis ja ütles, ma usun et oled kõvamees ja sõidaksid tagarattal ka selle harjutuse ära kuid nüüd tee nii nagu peab. Tegin uuesti ja siis linna. Linnas oli kõik korras, paar pisiviga oli kuid nendest saime jagu.
Ütleme et sel vanal oli hea tuju ja ju aitas ka see et ta teadis et ma rakverest tulen.
Täiesti oleneb nende tujust. See esimene eksaminaator oleks võinud mind eksamile võtta kuna ma ei jäänud üle 10 minuti hiljaks. Teine vana oli väga normaalne.
Kuid edu lubade tegemisel.

Köögimööbel, garderoob, eritellimusmööbel
http://www.hektolan.ee
Valve-,video- ja ATS süsteemid
http://www.securitas.ee

Mihkel S
Postitusi: 280
Liitunud: 30 Juul 2008, 01:02
Tsikkel: Veereb..
Asukoht: Tarbatu
Tänanud: 1 kord

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Mihkel S »

Mingi tartu debiilik kukutas mind aastaid tagasi platsil Minskiga nii läbi, et sõiduõpetaja platsi ääres ei saanudki aru, mis ma valesti tegin. Nimelt tagasipööret sooritades pidin käega suunda näitama kuni manöövri lõpuni. Mai tea kui reaalne ja mõistlik on Minski räbalaga teravat tagasipööret ühe käega lenksust kinni hoides sooritada :evil:

Kasutaja avatar

Pan
Postitusi: 289
Liitunud: 28 Mai 2011, 10:35
Tsikkel: Kawabusa
Asukoht: Viljandi

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Pan »

Mihkel S kirjutas:

Mingi tartu debiilik kukutas mind aastaid tagasi platsil Minskiga nii läbi, et sõiduõpetaja platsi ääres ei saanudki aru, mis ma valesti tegin. Nimelt tagasipööret sooritades pidin käega suunda näitama kuni manöövri lõpuni. Mai tea kui reaalne ja mõistlik on Minski räbalaga teravat tagasipööret ühe käega lenksust kinni hoides sooritada :evil:

Eelmisel nädalal õppesõitu tehes käskis õpetaja mul anda suunamärguanne käega. Harjutamise mõttes. Seejuures rõhutas ta et märguanne käega tuleb anda enne pööret. Pöörde ajal tuleb lenksust kinni hoida KAHE käega!

Elevandil ei ole vaja haukuda. Teda märgatakse niisamagi.

extremist
Postitusi: 603
Liitunud: 31 Aug 2010, 19:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas extremist »

Huvitav lugu... aga edu järgmisel katsel :bsmile:

Kasutaja avatar

xero
Postitusi: 203
Liitunud: 20 Mai 2009, 22:16
Tsikkel: Monster 900ie
Asukoht: Pärnu

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas xero »

Tegelikult peaks ARKi eksamitel olema, isegi pisidetaile ennem selgeks rääkimata, nii, et sina ei peagi muretsema õpetaja ja tema auto pärast. See on siiski tema mure, kuidas ta sul kannul püsib ning kuidas ta järele jõuab ja siinkohal ei saa ta rääkida eksami veast või läbikukutamisest. Ilmselgelt räägime siin liiklusreeglite kohasest sõitmisest, a'la 50km/h linnas sõites, õigel ajal valgusfoori alla seisma jäämisest ja stardist valgusfoori alt jms. Edu sulle ja sa teed selle ära. Külma närvi ja nael kummi !

ets0 kirjutas:

tervitus kõigile bikerlastele. Olen hetkel väga suures masenduses....

Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Divikas »

isegi pisidetaile ennem selgeks rääkimata, nii, et sina ei peagi muretsema õpetaja ja tema auto pärast. See on siiski tema mure, kuidas ta sul kannul püsib ning kuidas ta järele jõuab

eksamil oma õigusi taga ajades saab seda kindlasti veel mitu korda teha. Ehk oleks mõislikum hoopis koostööd teha. Ja peeglitest situatsiooni jälgida ja vastavalt tegutsedes (näiteks eksami autot järele oodates) vaevalt sellist konflikti tekib kui selle eest minema sõites. Linn on linn , alati võib tekkida olukord, kus tagasõitja jääb millegipärast maha (foor, keegi trügib vahele, ootamatu vajadus pidurdada või mis iganes) Ja alati tasuks ka enne mõelda, et eksamineerija ja eksamit sooritaja ei ole sama tasandi suhtlejad. Hinnangu sooritusele annab ikka vaid üks pool. Teine pool teeb eksamit taas uuesti, meeldib siis või ei.

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022

eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Minul oli sarnane olukord kuid seda siis Sauel esimese eksami põrusin läbi. Mul algas nii et sättisin neid klappe kõrva sisse ja mul nii tobeda kujuga kõrvad lihtsal nööpklapid ei püsi mul eriti seal sees, kiivrit peale tõmmates lendasid nad kõrvast välja lupsti ja lupsti. Eksaminaator hakkas ilgelt sügelema tõstis häält etÖ "kaua võib, eksami aeg tiksub". Noh kiiruga kiiruga sättisin kuidagi klapid kõrva ja tundus et justkui OK. Lendasime platsile seal oli OK liikusime maante poole Sauel, pidin tee äärde kinni pidama küsiti veel kas ma tunnen tagasõitvat autot jne ikka küsiti kõrgendatud toonil 3 korda üle, raputasin pead. Justkui keegi nagu jälgiks marsruuti? Siis juba närv sees, mis toimub?... Liikusime maantele hakkasin kiirust lisama tuulesahinast kiivrist ei kuule noh mis ta röögib seal lasin hoogu alla , nii ca 40-50km/h tõstsin käe ja raputasin peaga lõpuks kuulsin et tahtis et teeksin tagasipöörde. Jäime teeäärde pidama olles eriti leilis kargas autost välja tõstes tooni. Sorkis vastuvõtjat mu taskus tegi sidekontrolli samal ajal kohendasin klappe, päris heaks ikka ei saanud ja liikusime edasi. Käskluste mõistmine oli tõsiselt vaevaline ja samas selline pabin sees, viidi maksimarketi parklasse kus tegin mingi vea. Tagasi jõudes eksaminaator veel halvustas kuidas ma B load sain või ma ostsin need. Vigade loetelu oli ikka päris pirakas seal lehel. Kuna Sauel aega rohkem polnud panin end kirja Tallinnasse! Sain aru et ränkadeks vigadeks olid valesti valitud kiirus maantel ja viaduktil (loogiline ei kuulnud midagi) Tagasipöördel ei kasutanud kiirendusrada, Maksimarketi parklas sõitsin vastassuunda (krt tee oli nii lai et mina ei jaganud matsu kus see õige rida on) ja anna teed märgi eiramine, samas ise välja sõites parklast olin küll veendunud et auto piisavalt kaugel. Aga noh eksaminaator on kuningas ja nii ma põrusin.

Tallinnas olin esimene sõitja ja nagu kiuste oli vihm, mis ehk oli mulle kasuks. Samuti nägin vaeva nende klappidega ja juba 3 korda pähe tõmmates seda kiivrit hakkasin pabistama ja rapsima, eksaminaator rahustas "kuhu sa kiirustad :) tahad pikemalt linnas sõita?" Sättisin klapid korralikult pähe, samal ajal komentaaris vaadates mu eksamilehte eelmisest korrast arvutist, kas ma üldse sõita oskan? Küllap eelmise eksaminaatori jutt oli paberil kaunis halvustav...
Sõitu alustades ütles et võtame rahulikult tee on märg ja ta ei taha et ma platsil külge maha paneksin, tegin platsisõidu rahulikult. Samas olen kuulnud et Tallinnas manöövreid tehes platsil mõõdavad kiirust radariga.
Aga kuna eksaminaator oli ise kui VANA RAHU ise ei olnud ka minul mingit sabinat. Eksam möödus puhtalt ilma vigadetta.

Seega jutt jumala õige, kõik sõltub eksaminaatori tujust, ja katsuge aega sättida nii et olete esimeste seas...

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Rapla on kah üks Tallinnale lähedal olev tore koht, kus saab rahulikult eksamit sooritada. Inimestel närvid tervemad ja liiklus tublisti rahulikum. Tallinn on paras hullumaja nii või teisiti, kui tahavad leiavad koha kus sind läbi kukutada.

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas 426f »

eksaminaator ju teeb äri ja sissetulekut kasvatatakse sedasi et aetakse rahvas närvi et nad vigasi teeks ja tagasi tuleks.tal kodus naine sõimab et liiga vähe raha koju toob ja saab naiselt peksa ja siis ta valab oma viha eksami ajal välja

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r

VäikeTom
Postitusi: 6
Liitunud: 28 Mai 2011, 14:57
Tsikkel: Husqvarna FE350

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas VäikeTom »

Endal oli eelmine kevad Tallinnas ARK-i eksami tegemisega ka probleeme. Kuna elasin vahelduva eduga nii Tallinnas kuiTartus, siis tegin autokooli Tartus ja et asjadele sujuvam käik anda otsustasin Tallinnas viibimise ajal ARK eksamid teha Tallinnas. Hakkasin helistama autokoolidesse, et kelle kaudu saaks tsikli, millega eksamile minna. Kohe oli suhtumine, et kui sa Tartus koolis käisid, siis Tallinnas ei saa raudselt hakkama, kuigi olen autoga aastaid päälinna teid mõõtnud ja linn on selge. Asi lõppes sellega, et sain siis ühe õpetajaga kaubale, kellega pidin alguses mõne sõidutunni tegema ja siis eksamile. Rõhutasin talle korduvalt nii meili kui ka telefoni teel millised kuupäevad mulle eksamiks sobivad. Lõpuks pani aja ikka sellele päevale, mis üldse ei sobinud. Ütlesin talle, et nii ei saa. Vana läks nii närvi et tahtis läbi telefoni kallale tulla :) Saatsin tüübi kukele ja tühistasin ise oma eksami aja ARK-is. Seejärel helistasin Tartusse, sain kohe eksami aja ja tegin esimese korraga ära. Tartus inimesed rahulikumad ja sõbralikumad. Tallinnas siuke pinge peal kõigil ja järjekorrad on meeletud. Olen seda Tallinna lubade tegemise süsteemi ka varem kiruda saanud kui B kati sõidu kolm korda läbi kukkusin ja kui esimest korda autokoolis A kati kursustel venitati nii kaua, et mai kuus alustasin ja sügisel eksamitele ei jõudnudki, sest järjekorrad olid meeletud. Nii et soovitus, kui vähegi võimalik, tee load kuskil teises linnas. Säästad enda närve ja raha. Edu!


roheline lõvi
Postitusi: 46
Liitunud: 06 Aug 2008, 13:53
Tsikkel: Honda Deauville

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas roheline lõvi »

mulle anti motokoolis üsna otse mõista, et tln. arki pole mul mõtet minna. kuna sügisel polnud aegu enam ka sauele ega mujale tln. lähedale, siis tegime lõpuks abikaasaga eksami jõhvis. esimese korraga ja närvid korras. aa... lisan, et b load on pea 20 aastat ja tln. sõidukogemus kogu see aeg.

Kasutaja avatar

Tavuskin
Postitusi: 18
Liitunud: 11 Dets 2010, 17:51
Asukoht: Saustinõmme küla, Saku vald
Kontakt:

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Tavuskin »

Viimane vastus kutsus kirjutama. Mulle andis ka legendaarne sõiduõpetaja UUNO eelmine sügis mõista,et Tallinna ARK-s sa kõrbed ja otsustasingi teha Jõhvis, mõte oli ka Paides.
Jõhvis võtsin kohaliku autokoolo MEWO venna Erkiga ühendust ja tiirutasime ennem 1h linna läbi. Platsil nõuti põike jaoks muidugi hullult gaasi, vähemalt 50km/h.
Seega oli eeltöö autokooliga investeering, kuid kindla peale minek.

Kasutaja avatar

Soss-Sepp
Postitusi: 86
Liitunud: 07 Mai 2008, 10:39
Tsikkel: VFR 800, 2002->2009
Asukoht: Tammiste

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Soss-Sepp »

Minulgi oli raadiosaatjaga probeem. Tegin Pärnus eksamit ja laenasin ratta Bussipargi autokoolist. Sõiduõpetaja autoga järel ja ise ees ARKi poole minema. Ja terve tee sihuke vaikne ja rahulik sõit. Kohale jõudes õpetaja küsis, et kas ma ei kuulnud, kui ta mulle rääkis, et ma sõidaksin tee ...(enam ei mäleta kumma vasak/parem) pool ääres ja midagi veel. Oli ka vist aku tühjaks saanud. Aga ennem eksamit sain uue saatja ja eksamiga muret polnud. Aga kellel on muret nende kõrvaklappidega, siis soovitan kasutada kiivrusukka. Omale meeldib väga kuulata muusikat sõidu ajal ning varem, kui sukka ei kasutanud, siis oli kohati ikka jube nikerdamine, et kõrvaklapid normaalselt kõrva jääksid ja muusikat kuuleks. Kiivrit sai ikka vahel mitu korda peast ennem kistud, kui lõpuks asi toimima sai. Aga suka tõmbad pähe, vajadusel saad läbi selle veel kõrvaklappe sättida ning kiivrit peale tõmmates suht muretu.

-Vägivald ei ole lahendus, aga see aitab-
Kasutaja avatar

Tõnis
Postitusi: 139
Liitunud: 09 Okt 2008, 11:24
Tsikkel: Suzuki Marauder
Asukoht: Nõmme
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Tõnis »

Kiivrisukk on hea jah, hoiab klapid kõrvas.. ja kuna pikemad juuksed on, siis need ka näo ees ära :p

Kui tegin õppesõitu siis sõiduõpetajal oli autos teip millega üle kõrva tõmmata, et klapid kõrvas püsiks. Kui muu ei aita siis saab ka nii.


memento13
Postitusi: 18
Liitunud: 06 Mai 2009, 04:05
Tsikkel: KTM 450 EXC

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas memento13 »

Huvitav, et palju kirutakse tallinna arki eksamit. Mul endal oli väga positiivne kogemus, just eelkõige võrreldes motokooli õpetajaga (nimi ka siit teemast läbi käinud). Väga rahulik eksamineerija oli ja kuigi ise olin alguses närvis, siis just eksamineerija rahulikkus rahustas maha ja kõik läks libedalt ilma suuremate vigadeta. Kuna ligi 2a möödas eksamist, siis täpselt ei mäleta, aga miski suurem kiilakas vana oli eksamineerija. Niiet ei tasu karta seda Tallinna ARK-i eksamit.


scrag
Postitusi: 103
Liitunud: 29 Okt 2007, 02:24
Tsikkel: Dyna
Asukoht: Dalendide linn
Tänatud: 1 kord

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas scrag »

memento13 kirjutas:

Huvitav, et palju kirutakse tallinna arki eksamit. Mul endal oli väga positiivne kogemus, just eelkõige võrreldes motokooli õpetajaga (nimi ka siit teemast läbi käinud). Väga rahulik eksamineerija oli ja kuigi ise olin alguses närvis, siis just eksamineerija rahulikkus rahustas maha ja kõik läks libedalt ilma suuremate vigadeta. Kuna ligi 2a möödas eksamist, siis täpselt ei mäleta, aga miski suurem kiilakas vana oli eksamineerija. Niiet ei tasu karta seda Tallinna ARK-i eksamit.

Jepp. Isegi tegin Tallinnas eksamit ja eksamineerijaks oli keegi kiilakas. Mõnusalt rahulik oli.

I.H.M.C.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas bitter »

Sulle juhtus mingi vale eksamineerija! See küll normaalne ei ole, et pooled käsud on ühes ja pooled teises keeles, ega see keele-eksam ei ole :!: Mulle sattus Tallinnas normaalne mees.

Selleks puhuks, kui eksamineerija korraldus pole arusaadav või sidega on probleem, peab olema ette kokku lepitud väga konkreetne käitumine v tagasiside eksamineeritava poolt. Raputad pead, peatud määrustepäraselt (kohas kus lubatud) jne.

Need Õismäe ringid ongi sellised, täitsa tasuks neid enne harjutada ja meelde jätta, kus on 2-realine ja kus 1-realine ring. 2-realisel ringil sõitmine oli ka mulle sõidueksami juures kõige keerulisem koht ja jäin hiljaks sisemiselt ringilt välisele reastumisega. Teoorias on ju asi lihtne aga autoga sõites olin valesti harjunud ja see segas tugevalt. Õnneks muid vigu ei teinud ja sain asja tehtud.

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

Pean ka eelmise kahe kommariga kiilaka eksaminaatori osas nõustuma, eelmine aasta septembris ARK eksam ja esimese korraga tallinnas tehtud.
Kes kardavad mingit radari juttu tallinnas siis seda ei olnud. Pigem oligi platsil probleem sellega, et põige ja pidurdamine tehti paljude eksamineeritavate poolt väga aeglaselt aga selle peale vangutas eksaminaator ainult pead, läbi kedagi ei kukutanud.

Minul ettevalmistus Motokoolitus'est ja kiidan.

Sõiduõpetaja minul näiteks rääkis sellest ka enne eksamit, kui peaks saatja mitte töötama ja käsku mitte tulema suurel ristmikul siis piiluksin tahavaatepeeglitest kumba suunda eksaminaator/õpetaja näitab. Paar korda testis ka mind selliselt enne eksamit.

Peamine on ikkagi ettevalmistus, kui ikka korralikult sõidad ja liiklusmärke ka tunned,siis pole põhjust pablamiseks.

Jaksu!


roheline lõvi
Postitusi: 46
Liitunud: 06 Aug 2008, 13:53
Tsikkel: Honda Deauville

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas roheline lõvi »

Tavuskin kirjutas:

Viimane vastus kutsus kirjutama. Mulle andis ka legendaarne sõiduõpetaja UUNO eelmine sügis mõista,et Tallinna ARK-s sa kõrbed ja otsustasingi teha Jõhvis, mõte oli ka Paides.
Jõhvis võtsin kohaliku autokoolo MEWO venna Erkiga ühendust ja tiirutasime ennem 1h linna läbi. Platsil nõuti põike jaoks muidugi hullult gaasi, vähemalt 50km/h.
Seega oli eeltöö autokooliga investeering, kuid kindla peale minek.

no just sama lugu (küll sügisel 2008)- uuno & co poolt oli mullegi sõnum "et ega sinust iial sõitjat saa..." stiilis. ja samuti. enne eksmit jõhvis võtsin kohalikult sõiduõpetajalt tunni.

Kasutaja avatar

kazz
Postitusi: 13
Liitunud: 05 Aug 2010, 19:36
Tänatud: 3 korda

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas kazz »

Tegin niisamuti Talinnas eksami. Oktoobris 2010. Tagasi ARKi platsile jõudes ja endale peale parkimiskoha leidmist istusin ratta seljas veel mitu minutit. Lihtsalt niivõrd halb tundus mulle enda sõit, kuna vihmasajus mässasin pidevalt visiiriga ning teele sattus ka paar tänavat, mida ma ei tundnud. Enne eksamit ütles õpetaja, et see mees tahab kindlasti, et 50 alas sõidetaks viiekümnega ja 70 alas 70nega. Mainisin lõpus ka seda, et jäin liiga pikaks ühele ristmikule seisma, sest püüdsin arvestada ka eksaminaatori autot, no et see liikuvasse liiklusvoolu ära mahuks. Tema seepeale, et poleks ma pidanud muretsema midagi, küll tema järgi jõuab. Üllataval kombel heitis eksamineerija mulle ette vaid seda, et oleksin pidanud ka parklasse jõudes paremale vaatama, kuna seal pidavat mõned hullud 70nega sõitma. Ma siis ilusti vabandasin oma ettevaatamatuse suhtes ja ütlesin, et mina nii küll ei sõidaks:) Eksam sooritatud. Ei ole see Tallinnas nii hull midagi. Igal pool on tänavaid ja ristmikke, kus võimalik eksida.


uuspoiss
Postitusi: 12
Liitunud: 01 Sept 2010, 15:45
Tsikkel: Suzuki GSR600

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas uuspoiss »

Tallinna kohta veel 1 kiidulaul: 2010 mais tegin eksami Tln´s. Eksamineerijaks vene härra, küsis kas venekeelsed käsklused probleemiks? Ütlesin et ei jaga vene keelest ööd ega mütsi ja siis ütles et proovi mu aksendist aru saada ära pahanda! Pole probleemi! Käskluste osas käskis noogutada kui selge ja pead raputada kui arusaamatu. Tegime mingi tuuri mis enda arust oleks pidanud minema kordamisele. Ise ma rahule ei jäänud! :wack: Ainuke asi mis lõpus välja tõi oli see et moto suri yhel ristmikul välja aga noh ega SEE pole ju Sinu oma ka nii et pole hullu, lihtsalt harjumatu! :wack: Nii et närv kõvaks ja head põrumist!!! :bsmile:

Voshod2, TT600RE, CB600F, GSR600

sips
Postitusi: 107
Liitunud: 30 Okt 2010, 10:42
Asukoht: Tartu

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas sips »

Ma võin sind lohutada sellega, et kui ma käisin tartus B kategooriat sooritamas (ma tegin sõidueksamit 10 korda.Alles 11 korral sain läbi) Esimesed 5 kukkusin läbi enda hooletuse ja pisivigade pärast. 6 korraa kukkusin läbi sest mingi bemmimees arvas, et temal on eesõigus seal kus polnud aga mina ei jõudnud nii kiiresti autot kinni pidada. ja järgimsised seepärast et ma lihtsalt ei saanud eksamineerijast aru - muudkui pomises oma habeme sisse ja sõi sõna lõpud ära krabas rooli ja vajutas omalt poolt pidurit ja gaasi nii nagu tuju tuli. Ja ma seepärast suh närvi läksin.
Irvitage kui tahate. :) Aga ma lähen homme lõppastme koolitusele ja ma arvan, et kui asi läheb A. kategooria sooritamisele ARKIS siis ma seda ei tee kindlasti mitte ei tallinnas ega tartus.

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

sips kirjutas:

Ma võin sind lohutada sellega, et kui ma käisin tartus B kategooriat sooritamas (ma tegin sõidueksamit 10 korda.Alles 11 korral sain läbi) ...

:mrgreen: Oled sa ikka kindel, et autoga sõitmine on hea idee ? Ühistransport võib mõningatel juhtudel olla mõistlikum :mrgreen: :wack:

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a

Melx
Postitusi: 390
Liitunud: 03 Mai 2006, 16:15
Tsikkel: Freewind|Bandit 1250 SA|B-King
Asukoht: Saaremaa
Tänatud: 5 korda

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Melx »

Too - kuidas seda gaasi veel vajutatakse :o ?

Ziccel

Ohverdan bensiini !
Kasutaja avatar

-donn-
Postitusi: 45
Liitunud: 16 Dets 2008, 19:29
Tänatud: 21 korda

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas -donn- »

ets0 kirjutas:

... Sõitsime plastilt välja, hakkas mikris mingi hirmus krõbin pihta ja no ei saa aru mida ta seal räägib... Krõbina saatel sõitsin otse mingile tallatud platsile ja rääkisin mure ära, krõbiseb...

ARKi A-kategooria sõidueksamit Võrus sooritades oli lugu sama, ainult, et eksaminaatori ärakadumise ja eksamil läbikukkumise asemel sõitsime mittetöötava raadiosaatjaga ARKi juurde tagasi, täitsime paberid ja eksam oli sooritatud. Ju siis oli väga hea tuju...

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”