Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
minim2gnus
Postitusi: 318
Liitunud: 27 Mai 2012, 11:32
Asukoht: Kambja / Tartu.
Kontakt:

Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas minim2gnus » 08 Juun 2012, 17:56

Vabandan, et valesse teemasse kirjutan, kuid ei leidnud otsingu abil valitud teemat ning on ka kiire.

Niisiis uurin Isa eest. Täna sai tal kõik eksamid tehtud A-kategooria ( ARK kaasaarvatud ), kui kätte pole saadud veel seda juhiluba mida esitada politseinikule. Ehk küsimus siit: Kas tohib sõita juba või ei ? Arvutis peaks ju kirjas olema, et tohib sõita, ehk vastava kategooria juhiluba olemas.
Ja kui ei tohi, kas härra politseinikud on väga kurjad, kui ikka sõidad?

Parimat soovides,
Magnus.


Kasutaja avatar

reimps
Postitusi: 4500
Liitunud: 17 Juul 2007, 23:52
Tsikkel: Tuono V4R
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 143 korda
Tänatud: 406 korda

Re: Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas reimps » 08 Juun 2012, 18:37

Tegelikult on see "tempel papist eksamitunnistusel ja võib juba sõita" ainult esmakordsel juhiloa saamisel. Kategooriate lisamisel/tõstmisel algab politseinike jaoks lubade kehtivus alles uute plastikute kättesaamisel. Alati võib muidugi proovida ära rääkida, aga praegusel riigikassa täitmise ajastul pole lootustki, väänatakse absoluutselt iga asja eest, mis silma hakkab.

Sõnaga - oodaku uus plastik ära.
I have an opinion and I'm not afraid to use it
Allergic to stupid people

Syn
Postitusi: 174
Liitunud: 28 Juun 2011, 20:55
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 8 korda

Re: Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas Syn » 08 Juun 2012, 19:32

Sai ka täna ARK sooritatud ja eksamineerija ütles, et homsest peaks märge juba paberivabas ARK´is olemas olema.
Sai igaksjuhuks maanteametisse helistatud ja üleküsitud see asi. Jutt oli põhimõtteliselt sama mis reimps rääkis. Aga seletus anti selline, et kuna uue seaduse järgi juhtimisõiguse ära võtmisel konfiskeeritakse ka load füüsilisel kujul, siis läheb politsei andmeebasi märge, et load on "laos". Sama märge on ka siis kui plastik on Maanteameti sahtlis ja ootab millal sa järi tuled.
Maanteameti tädi ütles, et politseinikud neid kahte "laos" märget omavahel eristada ei saa ja selle pärast ei saagi ilma plastikuta sõita, sest nad võivad arvata, et sul on load "hoiul"
Minumeelest on see kõige idiootsem jutt üldse.
Esiteks selle pärast, et loogika järgi kui tuleb see "laos" märk politsei andmebaasi, siis peaks kaotama ka B-kat kehtivuse. Kuna load on ju "laos"
Teiseks kui mind ka peatatakse ja mul on neile füüsilisel kujul näidata vanad load (kus A tähte peal ei ole) ette, siis nad ju peaksid aru saama, et load ei saa korraga "laos" ja mu rahakotis olla ja usun et hammustavad läbi et tegemist on lubade vahetus perioodiga ja juhtimis õigus juba kehtib (kui paberivabas ark´is on A täht olemas)
Ja kolmandaks. Isegi kui sul pole neile vanu lube ette näidata, siis isegi algharidusega kodanik saab aru, et kui load oleks võetud siis on see ka näha nende andmebaasis. Selle kõrval nii kuritöö iseloom kui ka vastavad karistused. Kui sellised märked puuduvad, siis ei ole ju võimalik vahetuses olevaid lube ja karistuseks ära korjatud lube omavahel sassi ajada.
Ei hakanud see hetk ARK tädiga telefonis vaidlema, kuna bürokraatiaga maadelda ei viitsi. Aga iga natukene loogilist mõtlemist omav inimene saab selle jutu absurdsusest aru. Ei tea miks nad ARK´is sellist BS´i ajasid.
Lootsin täna mõne patrulliva politseiniku käest nende seisukohta sellele asjale küsida, aga neid paraku oma teekonnal ei kohanud.
Ise plaanin paberivabasse arki selle A tähe ilmumise ära oodata ja siis sadulasse. Eks paistab, kui kinni peaksid pidama mis kino saama hakkab.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 5488
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Tsikkel: Triumph Tiger 800 ja Kawa w800
Asukoht: Tallinn, Tondi
Tänanud: 683 korda
Tänatud: 553 korda
Kontakt:

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Macintosh » 08 Juun 2012, 20:11

Syn kirjutas:Ise plaanin paberivabasse arki selle A tähe ilmumise ära oodata ja siis sadulasse. Eks paistab, kui kinni peaksid pidama mis kino saama hakkab.
Kohe, kui sinu uued load füüsiliselt valmis on ilmub paberivabasse märge "laos". "A" aga ilmub paberivabasse millegipärast alles siis, kui need sulle üle leti ulatatakse. Vähemalt nii ütleb minu kogemus ja väidavad ka Maanteeameti tädid. Seal on tegelikult see trikk, et kuni sulle pole füüsilisi lube välja antud pole sulle väljastatud ka juhtimisõigust tõendavat dokumenti seaduse mõttes ja seadus nõuab üsna ühesõnaliselt, et see dokument peab olema väljastatud. Pärast seda sõida või trammipiletiga, niikaua, kui seal sinu pilt peal on.
Senised sõiduriistad: Riga 13 → Riga 13 → Minsk MMVZ-3.111 → Voshod K175→→→ Honda Hornet 2002 → Honda Hornet 1998 →Honda CBF500→Kawasaki Versys 650.
Hetkel garaazis: Kawasaki w800 + Triumph Tiger 800
---
Tarkvaraarendus mobiili ja veebi, UI-UX. http://www.digitalfruit.ee

Syn
Postitusi: 174
Liitunud: 28 Juun 2011, 20:55
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 8 korda

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Syn » 08 Juun 2012, 20:45

Jätkan OT´ga, aga ei saa aru miks siis eksamineerija ütles, et homsest peaks märge olemas olema. Ise jäin veel mõtlema, et mis imepidi ta laupäeval sinna ülesse jõuab. :? Tegelikult ikka paras idiootsus. Löögu see tempel koolitunnistusele naq esmastega ja oleksid kõik rahul. Ka nõme, et eksam tehtud ja siis nädala aega käi ja sügele ümber ratta.
Kasutaja avatar

pepe
Postitusi: 36
Liitunud: 16 Juun 2011, 22:28
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas pepe » 08 Juun 2012, 21:31

Syn kirjutas:Jätkan OT´ga, aga ei saa aru miks siis eksamineerija ütles, et homsest peaks märge olemas olema. Ise jäin veel mõtlema, et mis imepidi ta laupäeval sinna ülesse jõuab. :? Tegelikult ikka paras idiootsus. Löögu see tempel koolitunnistusele naq esmastega ja oleksid kõik rahul. Ka nõme, et eksam tehtud ja siis nädala aega käi ja sügele ümber ratta.

lased mõnuga rattaga ringi...jääd politseile vahele ..vaatavad et plastik "laos" vms...saad mingi protkolli...kaebad edasi...selleks ajaks on sul plastik käes...lubadele kirjutatakse "juhtimisõigus alates ( eksami sooritamise kuupäevast ) " st kinnipidamise hetkel oli sul ikkagi juhtimisõigus olemas...kaebus rahuldatakse...JOKK..

edu !
Viimati muutis pepe, 08 Juun 2012, 21:43, muudetud 1 kord kokku.
Life is too short for traffic. ~Dan Bellack
Kasutaja avatar

Kullik
Postitusi: 34
Liitunud: 26 Veebr 2012, 21:09
Asukoht: Rakvere

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Kullik » 08 Juun 2012, 21:38

5+
Kasutaja avatar

ullivilli
Postitusi: 157
Liitunud: 06 Apr 2011, 17:03
Tsikkel: R1100GS
Kontakt:

Re: Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas ullivilli » 09 Juun 2012, 05:55

Koolitustunnistusele ei saa templit lüüa, kuna ei tohi olla kaks samal ajal kehtivat juhtimisõigust tõestavat dokumenti.
Tänaseks peaks nagunii käes olema ka juba. Kuna reedel tehtud on suure tõenäosusega kolmapäeval juba laos.
www.minemetsa.ee www.ripptelk.ee - Hennessy, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Thori
Postitusi: 14
Liitunud: 26 Juul 2017, 10:29
Tsikkel: XL700VA
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas Thori » 26 Juul 2017, 10:33

Tere. Sorri et kirjutan vana teemasse. Aga kas keegi teab mis seis aastas 2017? Kas ikka pean ootama peale eksami nii kaua kui load tehakse? Mnt leheküljel on selline tekst:

------------------peale sõidueksami edukat sooritamist-----------------------------

Juhtimisõigus ja juhiluba
Uue juhiloa saate kätte enda soovitud viisil ja kohast. Juhiloa kätte saamisest alates võite sõita ka A kategooria sõidukitega.

MihkelATR
Postitusi: 40
Liitunud: 25 Juun 2016, 23:34
Tsikkel: Z1000
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas MihkelATR » 26 Juul 2017, 10:52

Tegelt on ikkagi, et kui eksam tehtud ja eksamineerija sisestab süsteemi sooritatud, on juhtimisõigus olemas. Politsei näeb järgmisel päeval, kuna andmebaase uuendatakse 1 kord ööpaevas öösiti. Plastik ei ole määrav, kuna kaasas kandmine pole kohustuslik, piisab ka Id kaardist, mille järgi kontrollitakse juhtimisõigust arvutist. Kokkuvõtvalt võid eksamilt ise koju ka sõita. Lihtsalt politseil pole veel süsteemis märget.

Thori
Postitusi: 14
Liitunud: 26 Juul 2017, 10:29
Tsikkel: XL700VA
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas Thori » 26 Juul 2017, 10:56

MihkelATR kirjutas:Tegelt on ikkagi, et kui eksam tehtud ja eksamineerija sisestab süsteemi sooritatud, on juhtimisõigus olemas. Politsei näeb järgmisel päeval, kuna andmebaase uuendatakse 1 kord ööpaevas öösiti. Plastik ei ole määrav, kuna kaasas kandmine pole kohustuslik, piisab ka Id kaardist, mille järgi kontrollitakse juhtimisõigust arvutist. Kokkuvõtvalt võid eksamilt ise koju ka sõita. Lihtsalt politseil pole veel süsteemis märget.
Tänan vastuse eest!

Gerd
Postitusi: 87
Liitunud: 25 Nov 2015, 09:26
Tsikkel: Yamaha XV1700 Warrior
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas Gerd » 26 Juul 2017, 11:06

Mulle öeldi, et poole tunni pärast ja see oli 2 a. tagasi ja Tartus... siis kui ARK märke teeb, on olemas.... selles öises andmete uuendamises ei ole väga kindel :)
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 1009
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 219 korda

Re: Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas Jesper » 26 Juul 2017, 11:07

Kord on ikka täpselt sama mis ülalpool kirjas, see 10 päeva plastikuta kehtib esmase juhiloa puhul, ehk siis tsikli puhul A1 või A2 (ma täpselt ei mäleta seda numbriga A-de süsteemi enam).

Samas minu käest näiteks pole tsikli seljast juhiluba küsitud kogu selle aja jooksul mis see mul olnud on, selle paari-kolme päeva pärast liiga palju stressata pole vast mõtet.
Kasutaja avatar

bnd
Postitusi: 13
Liitunud: 04 Juun 2016, 17:59
Tsikkel: Hetkel Polaris RMK PRO
Tänatud: 1 kord

Re: Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas bnd » 26 Juul 2017, 11:46

E-kat sügisel tehtud, ja olin päeva viimane sõitja. Roolist lahkudes ütles eksamineerija, et poole tunni pärast võin käru Eestis sappa võtta, et siis on ta päevased eksamisooritajad süsteemi kirja pannud. Õhtul veel huvipärast logisin mta-sse, olid kõik kategooriad kirjas.
IronButt 1000 R1
IronButt 2000 CBR1100XX

kasper
Postitusi: 51
Liitunud: 10 Sept 2015, 17:34
Tänatud: 4 korda

Re: Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas kasper » 26 Juul 2017, 11:46

Sõita võid kohe, kui sul on olemas juhtimisõigus. Juhtimisõigus tekib sul sisuliselt kohe peale ARK eksami edukat läbimist. Isegi seadusest tulenevalt ei pea sa kaasas kandma juhilube enam, kontorollitakse vaid juhtimisõiguse kehtivust. Seda saad ka ise kontrollida e-autoregistrist, kui seal on õigus olemas, siis ei saa sulle ka keegi turja hüpata.
Kasutaja avatar

Madlobster
Postitusi: 1062
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 253 korda
Tänatud: 269 korda

Re: Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas Madlobster » 26 Juul 2017, 11:46

Nii palju kui mina olen kellegi käest küsinud siis läheb aega täpselt nii kaua kuniks eksamineerija tulemused andmebaasi sisestab. Võid küsida peale eksamit, millal sisetab
Juhtimisõiguse olemasolu on sellest hetkest patrullile kätte saadav. Mingil juhul vale jalaga voodist tõusnud patrull võib ju jonnida ja protokolli teha (vähe tõenäoline aga mitte võimatu) siis saadad vastulause, et ... lallalalllaa ja tegelikult karistada ei saa.
Mul kunagi ammu olid load riiulis ja tagasisaamise kuupäev olid pikad pühad. Sõitsin ilma plastikuta ja sain protokolli lubadeta sõidu eest. Saatsin vastukirja ja karistus tühistati. Minu puhul oli keisiks see, et andmebaasi oli sisestatud vale tagasisaamise kuupäev (tulevikus) Ühesõnaga reaalselt sa sellest hetkest enam karistada ei saa kui märge eksami sooritamise kohta on sisestatud andmebaasi. Seletamist võib ainult tulla.
üks alla, viis üles
Parem kaotada sekund elust, kui sekundiga elu :idea:
Kasutaja avatar

arendaja
Toetajaliige
Postitusi: 245
Liitunud: 05 Mai 2007, 09:54
Tsikkel: CBR1000RR
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas arendaja » 26 Juul 2017, 12:52

Eksamineerija mainis, et kui ta sisestab andmebaasi eksamilt läbisaamise siis järgmise päeva lõunaks kajastub see ka nn politseile nähtavad andmebaasis. Ehk siis saab kütta id-kaardiga ringi kuniks plastik valmis.
Slr 650 > Gsxr 600 > Hornet 919 > Cbr1krr
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 7870
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: DL1000 V-Strom
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 89 korda
Tänatud: 152 korda
Kontakt:

Re: Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas Piipz » 26 Juul 2017, 12:56

ma isegi ei tea, kus mu juhiload on, id kaardiga juba aastaid hakkama saanud. ja on küsitud küll dokumente, sellest on piisanud.
Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

tyyp
Postitusi: 69
Liitunud: 31 Aug 2009, 18:02
Tsikkel: TDM900, 08
Asukoht: Vääna
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas tyyp » 26 Juul 2017, 21:21

arendaja kirjutas:Eksamineerija mainis, et kui ta sisestab andmebaasi eksamilt läbisaamise siis järgmise päeva lõunaks kajastub see ka nn politseile nähtavad andmebaasis. Ehk siis saab kütta id-kaardiga ringi kuniks plastik valmis.
Minule ütles eksamineerija, et kui tema on eksami läbimise sisestanud siis võin ka kohe lenksu hüpata. Lihtsalt lubade järgi pead 10 päeva jooksul minema.
Uppuja päästmine on õlekõrre enda asi...

Thori
Postitusi: 14
Liitunud: 26 Juul 2017, 10:29
Tsikkel: XL700VA
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas Thori » 26 Juul 2017, 21:32

Noh, kui homme läbi ei kukku siis kirjutan siia mida eksameneerija ütleb. Tänan kõike vastuste eest. Ja sorry mu eesti keele pärast, viibisin Venemaal viimased 6 aastat, praktikat üldse ei olnud.
Kasutaja avatar

reimps
Postitusi: 4500
Liitunud: 17 Juul 2007, 23:52
Tsikkel: Tuono V4R
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 143 korda
Tänatud: 406 korda

Re: Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas reimps » 26 Juul 2017, 21:35

Kui eksami oled ära teinud ja sul on juba kehtiv B olemas, siis ära põe, võid eksamilt ära sõita oma rattaga. Ole vaid valmis politseile seletama, aga tegelikult on sul ju eksam tehtud ja juhtimisõigus olemas. See, et seda kuhugi sisestada ei jõuta, pole sinu mure. Tehku või trahvi, peavad pärast niikuinii selle tühistama, sest sa ilmselgelt vaidlustad selle ;)

Ja muideks pole väga muret, et maha võetakse rajalt, ELi eesistumine on positiivselt mõjunud ja jõutakse vaid loetud kohtades kiirust mõõta pluss üks eravärvides 420BSX-numbriga aparaat, kes tööd rabab igapäevaselt :P
I have an opinion and I'm not afraid to use it
Allergic to stupid people

Thori
Postitusi: 14
Liitunud: 26 Juul 2017, 10:29
Tsikkel: XL700VA
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas Thori » 26 Juul 2017, 21:53

reimps kirjutas:Kui eksami oled ära teinud ja sul on juba kehtiv B olemas, siis ära põe, võid eksamilt ära sõita oma rattaga. Ole vaid valmis politseile seletama, aga tegelikult on sul ju eksam tehtud ja juhtimisõigus olemas. See, et seda kuhugi sisestada ei jõuta, pole sinu mure. Tehku või trahvi, peavad pärast niikuinii selle tühistama, sest sa ilmselgelt vaidlustad selle ;)

Ja muideks pole väga muret, et maha võetakse rajalt, ELi eesistumine on positiivselt mõjunud ja jõutakse vaid loetud kohtades kiirust mõõta pluss üks eravärvides 420BSX-numbriga aparaat, kes tööd rabab igapäevaselt :P
mu kaherattaline sõber "Тяпыч" ootab mind suvilas Narva-Jõesus kus ma nädalavahetustel metsas harjun "light endurot". Kartmine oli selles et kui kõik homme läheb ilusasti siis tahtsin juba pühapäeval oma rattaga N-Jõesust Tallina tulla aga mnt leheküljel on mingit sõnad et siis kui load on käes siis ainult siis saan juhtida motoratta. Aga selgib ja loodan et nii se ongi et kui eksami ära teen siis ei pea ootama plastikut ja võin sadulasse oma tagumikku veerema

Thori
Postitusi: 14
Liitunud: 26 Juul 2017, 10:29
Tsikkel: XL700VA
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas Thori » 27 Juul 2017, 18:08

Exam on läbi. Lõppes eksamineerija ütles et juba teel tagasi tegi marki ja mul juba on juhtimisõigus. Sellega juba saab sõita ja mingeit takistusi ei ole enam. :ner:

Gerd
Postitusi: 87
Liitunud: 25 Nov 2015, 09:26
Tsikkel: Yamaha XV1700 Warrior
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas Gerd » 27 Juul 2017, 22:26

Aga seda sulle öeldigi :)

Rasmusk
Postitusi: 142
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas Rasmusk » 01 Aug 2017, 23:46

Piipz kirjutas:ma isegi ei tea, kus mu juhiload on, id kaardiga juba aastaid hakkama saanud. ja on küsitud küll dokumente, sellest on piisanud.
Välisreisidel oma juhtimisõigust ei ole olnud vaja kasutada?
Kasutaja avatar

reimps
Postitusi: 4500
Liitunud: 17 Juul 2007, 23:52
Tsikkel: Tuono V4R
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 143 korda
Tänatud: 406 korda

Re: Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas reimps » 02 Aug 2017, 00:02

Piipz ei saa välismaale minna, ta perekonnanimi lõpeb .ee'ga.
I have an opinion and I'm not afraid to use it
Allergic to stupid people
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 267
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Ducati Scrambler Icon
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 72 korda

Re: Eksam tehtud: millal siis sõita saab?

Lugemata postitus Postitas jkristjan » 02 Aug 2017, 11:07

Igaüks saab ju ise maanteeameti e-teeninduses kasvõi telefoniga vaadata oma juhtimisõigust, samast andmebaasist teeb päringu ka sind kontrolliv politseinik. Milleks müstifitseerida ja arutada, kes mida ütles, eitea kas on ikka, mis naised küll saunas arvavad jne.
In India, you brake by steering into the nearest elephant.Vasta

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”