Palun infot - Sõidueksam Raplas!

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Keilts
Postitusi: 26
Liitunud: 06 Juul 2012, 09:22
Asukoht: Tallinn

Palun infot - Sõidueksam Raplas!

Lugemata postitus Postitas Keilts »

Äkki keegi saab aidata :) Olen juba foorumi läbi kammimisest väsinud ja ei leia väga miskit....üksikud vihjed ainult :(

Ühesõnaga mure selline, kuna Tallinna ja Saue ARK eksamid on ilmselt kuni jõuludeni täis, siis sai pandud aeg Raplasse. Nüüd mure selline,et kas keegi on seal hiljuti seda sooritanud ja jagaks natuke infot. Milline see eksamineerija seal on..kas peaks hirmsasti kartma? Mis on mingid komakohad sealses linnas ja üleüldse milliste erilisustega peaks seal eksamit tehes kindlasti arvestama?

Sai juba korra ka rattaga käidud seal platsin nn. harjutamas...no ma ei tea...selle platsi seisukord on ikka "super" - lahtine killustik, lapitud hullemini kui vana lapitekk ja pealekõige jummala kaldus :D (vähemalt üks 8 kast on täpselt kallaku peal).

Ja kas peaks äkki ennem eksamit kohalikust autokoolist seal võtma ühe tunni ja selle linna lihtsalt läbi sõitma?

Ühesõnaga...kui kellegi on hiljutist infot anda, siis oleksin väga tänulik...iga väike vihje on abiks ka minul see tähestiku esimene täht kätte saada (w)

Kasutaja avatar

pets138
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mär 2012, 12:59
Tsikkel: Yamaha XJ900S

Re: Palun infot - Sõidueksam Raplas!

Lugemata postitus Postitas pets138 »

võibolla teen liiga aga kas on vahet kus eksami teed? Sellesmõttes, et pärast sõidad mööda eestimaad ja ei ole just vahet kus eksami teed. märgid on samad ja liikluseeskirjadki samad. Ole endas kindel ja tee oma sõitu ja saad eksami tehtud. Kuna tegin A kati peale seda kui B kati oli olnud 13 aastat narveesrisin ise ka üle kõvasti. Lõppkokkuvõte: sõida oma sõitu ja teedel kohtume, ma olen selles kindel :bsmile:

Kasutaja avatar

erkop
Postitusi: 192
Liitunud: 06 Nov 2011, 17:15
Tsikkel: Versys

Re: Palun infot - Sõidueksam Raplas!

Lugemata postitus Postitas erkop »

Mina tegin eelmisel sügisel eksami Raplas. Ebameeldivaid kohti jagub, kindlasti soovitan ühe tunni vähemalt seal teha.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Keilts
Postitusi: 26
Liitunud: 06 Juul 2012, 09:22
Asukoht: Tallinn

Re: Palun infot - Sõidueksam Raplas!

Lugemata postitus Postitas Keilts »

Ma ei kardagi seda,et võõras linn..see ju ilmselge,et pean igalpool sõitma ja märgid pole erinevad. Lihtsalt tahtsin uurida ja küsija suu pihta kõvasti ei lööda :)
Olen isegi autoga 7 aastat sõitnud..nii eestis kui ka välismaal ja alati hakkama saanud, ka politseile pole kunagi silma jäänud...ilmselt kõige halvem juht siis ka pole. Aga eks lihtsalt on eksami närv sees ja sõbralik info jagamine pole ka mu meelest palju küsitud :)
Küsimus tekkis ka see,et kas seal on platsil harjutuste tegemine kindlas järjekorras, või on praegu ikka igalpool loosi värk,et kõiki harjutusi ei peagi tegema?

Kasutaja avatar

erkop
Postitusi: 192
Liitunud: 06 Nov 2011, 17:15
Tsikkel: Versys

Re: Palun infot - Sõidueksam Raplas!

Lugemata postitus Postitas erkop »

Kindel järiekord oli, kuidas täpselt, ei koida enam.


frefighter
Postitusi: 368
Liitunud: 19 Sept 2006, 17:37
Asukoht: Laulasmaa/Tallinn

Re: Palun infot - Sõidueksam Raplas!

Lugemata postitus Postitas frefighter »

Raplas üks eksamineeriatest ikka täielik ***e - loodan, et tema otsa ei satu. Isiklikud kogemused küll puuduvad aga kuna Raplas elanud, siis kohalikke ikka tean.
Kui sõita mõistad ja märkide suhtes silmad lahti hoiad, ei tohiks samas probleemi olla. Aga märke on palju ja soovitaks ka varem seal üks tund võtta ja natuke ise ehk ka ringi seigelda.

Kasutaja avatar

jet
Postitusi: 2236
Liitunud: 06 Sept 2007, 11:25
Tsikkel: Yamaha Drag Star 1100A
Kontakt:

Re: Palun infot - Sõidueksam Raplas!

Lugemata postitus Postitas jet »

MIna soovitaks võtta ühe või paar sõidutundi kohalikust autokoolist, siis oleks kindla peale minek. Tegin kunagi B-kati Raplas ja seal selliseid veidraid kohti jätkus, kuid ei midagi üle jõu käivat. Kui sõidad rahulikult oma sõitu, närvi ei lähe ja lolle vigu ei tee, siis ei ole põhjust ühelgi eksami vastuvõtjal "***e" ka olla :bsmile:

Ca 10 aastat tagasi oli neil üks lemmikkohtadest Tammemäe-Tallinna mnt. üsna järsk tõus. Viljandi-Tallinna mnt. ristis kukuti ka tihti läbi, kuid seal nüüd ringtee, mis ei tohiks probleeme tekitada.

Kasutaja avatar

Andrea
Postitusi: 741
Liitunud: 29 Mär 2004, 07:54
Tsikkel: Ducati Streetfighter V4S '21
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Palun infot - Sõidueksam Raplas!

Lugemata postitus Postitas Andrea »

Nagu eelkõnelejad mainisid, võta 1-2 sõidutundi kohapeal. Kuna kohalikud sõiduõpetajad käivad vahel eksamineerijatega saunas õlut joomas, siis neil on alati ajakohane info sellest, kuhu sind eksami ajal viiakse ja kuidas sind orki üritatakse tõmmata. Neil on mõned sellised lemmikkohad... Ise soovitaks Matit ERK autokoolist. Edu!

Suzuki SV650 S 2001 -> Yamaha YZF750R 1995 -> Aprilia RSV 1000 Tuono 2003 -> Ducati 999 Biposto 2005 -> Ducati 1098 Streetfighter S 2009 -> Ducati Diavel Carbon 2011 -> Aprilia Tuono V4R APRC 2012 -> KTM SuperDuke 1290 R 2015 -> Kawasaki KX250F 2008 -> Aprilia Tuono V4R APRC ABS 2014 -> Aprilia Tuono V4 1100 RR 2017 -> KTM Superduke 1290 R 2020 -> Ducati Streetfighter V4 2020 -> Ducati Streetfighter V4S 2021
Kasutaja avatar

Teema algataja
Keilts
Postitusi: 26
Liitunud: 06 Juul 2012, 09:22
Asukoht: Tallinn

Re: Palun infot - Sõidueksam Raplas!

Lugemata postitus Postitas Keilts »

Sai siis kohapeal võetud üks tund õpetajaga Väino.
Saime siis teada(eelnevalt oli sellest ka hoiatatud),et platsil Raplas tehakse kõik harjutused, kindlas järjekorras ja näidates käega koguaeg suunda ja peatumis märguandeid.
Põike tegemise koht mulle tundus hirmutav ja suht kitsas ala, seal kohapeal sell korral välja ei tulnudki, õpetaja oli nõus,et seda peab harjutama. Mingi põike tegemise hirm sisse tulnud ja ei taha enam üldse see välja tulla.
Linnas sihukesi "üllatusi" ka ikka jagub, aga kõik on enamvähem mõistlikud, üks koht jäi müstikaks, aga see selleks. Aga kuna nüüd läbi korra koos õpetajaga tehtud need kohad, siis eksamil ei tule need enam väga suure üllatusena :)
Ühesõnaga saime natuke infot ja tänud kõigile, kes mulle kas siia või privaatsõnumiga infot jagasid :)

Kasutaja avatar

Teema algataja
Keilts
Postitusi: 26
Liitunud: 06 Juul 2012, 09:22
Asukoht: Tallinn

Re: Palun infot - Sõidueksam Raplas!

Lugemata postitus Postitas Keilts »

Eksam Raplas sooritatud.
Kuna Raplas tehakse platsil kõik harjutused ja kindlas järjekorras, siis kirjutan üles igaksjuhuks teistele eksami sooritajatele selle järjekorra:
Ratta käsitsi tagurpidi joonte vahele parkimine, kui on keskhark, siis ka keshargile seal tõmbamine. Ratta seisukord - tahab kindlasti näha,et kontrolliksid tulesid ja rehvide seisukorda. Estakaad. Slaalom. 2 x kaheksa sõitmine. Põige 30 km/h, põige 50 km/h ja pidustamine 50 km/h. Jalakäia kiirusel sõitmine(ta kõnnid isegi suht kiiresti).
Platsil tuleb kindlasti näidata käega suunda ja üle õla vaadata, kui kuskile keerad. Slaalomi ja põike harjutuste tegemisel kindlasti arvestada,et koonuste otsas on igalpool pikad postid.
Eksamineerija on konkreetsete soovide ja ütlemistega. Nõuab väga üle üle vaatamist, nii linnas kui platsil. Väidetava pea vähese keeramise tõttu kukkus ka üks inimene linnasõidul läbi. Jälgib tugevalt kiiruspiirangutest kinni pidamisest, kui ikka 70 märk tuleb, siis anda kohe gaasi ja võimalikult kiiresti kiirus üles koguda.
Sõitsin päris palju ka linnast väljaspool, täpset trajektoori kahjuks telefon ei suutnud ära salvestada. Koos platsiga kulus aega kokku tund ja paar minutit.
Üldiselt oli sõit okei, kuigi pärast oli natuke nurka pissinud kutsika tunne, sest hoolimata,et ära tegin sain ka ikka kurjustada (liiga palju pea keeramist ja vaatamist, ka sell juhul kui mul peatee).
Edu ja rahulikuks jäämist kõigile, kes seal edaspidi eksamit teevad :bsmile:

Kasutaja avatar

Järve
Postitusi: 31
Liitunud: 19 Mai 2012, 23:13
Tsikkel: SV650N ; GSX600F
Asukoht: Tallinn/Nõmme
Tänatud: 1 kord

Re: Palun infot - Sõidueksam Raplas!

Lugemata postitus Postitas Järve »

Õnnitlused eeskujuliku soorituse puhul! :bsmile:
Kas on tõsi siis, et Tallinna ja Saue asutustesse sel aastal enam eksamile ei maksa küsida? Mugav ja laisk nagu ma olen, olen A2-lt A-le ülemineku viimistlemist terve suve edasi lükanud, ja nüüd tundub, et jääb vist kogu üritus järgmisesse aastasse siis...? Õnneks mõnes passis on 25kW ja sõita ikka on saanud 8)

Kasutaja avatar

Teema algataja
Keilts
Postitusi: 26
Liitunud: 06 Juul 2012, 09:22
Asukoht: Tallinn

Re: Palun infot - Sõidueksam Raplas!

Lugemata postitus Postitas Keilts »

Tean anda infot,et eile sai üks inimene veel aja Sauele...küll Oktoobri alguseks, aga siiski sai :)


radjiv
Postitusi: 13
Liitunud: 05 Aug 2008, 15:15
Tsikkel: Triumph Speed Four
Tänanud: 1 kord

Re: Palun infot - Sõidueksam Raplas!

Lugemata postitus Postitas radjiv »

Rapla kohta veel infot, ehk kellelgi on sellest abi. First post ka, btw :)
Eksamineerija ütles, et kui märgid ei luba mujale minna, kui suunas N, siis tuleb sinna ka sõita - ilma temapoolse käsuta. Ehk kui nt otse ja paremale ei saa, siis mikrofon vaikib ja sõidad vasakule. Reaalsus on see, et peab vaatama kolme suuna märke korraga. Linnatundmiseksami kukkusin läbi selles kohas, sest jäin otse asetsevat lisatahvlit lugema ning jalakäijate vahelt enam ühesuunalise tee märki ei näinud. Ilmselt on õigus eelnevatel, kes soovitavad Raplast tunde võtta: märke näen ma sama hästi sõltumata sõidukist nii et oleks ka autoga sama vea teinud. Linnatundmiseksami kukkusin läbi, plats läks probleemideta; platsi kirjeldus ülal klapib.

GSXR-750 -> Triumph S4
Kasutaja avatar

Andrea
Postitusi: 741
Liitunud: 29 Mär 2004, 07:54
Tsikkel: Ducati Streetfighter V4S '21
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Palun infot - Sõidueksam Raplas!

Lugemata postitus Postitas Andrea »

Kui seal paremale pöörata, siis peab kohe vasakusse äärde võtma, kuna paremal on busside parkimiskohad (mis ei olnud viimati väga hästi tähistatud). See on ka üks koht, kus nad armastavad nokkida. :roll:

Suzuki SV650 S 2001 -> Yamaha YZF750R 1995 -> Aprilia RSV 1000 Tuono 2003 -> Ducati 999 Biposto 2005 -> Ducati 1098 Streetfighter S 2009 -> Ducati Diavel Carbon 2011 -> Aprilia Tuono V4R APRC 2012 -> KTM SuperDuke 1290 R 2015 -> Kawasaki KX250F 2008 -> Aprilia Tuono V4R APRC ABS 2014 -> Aprilia Tuono V4 1100 RR 2017 -> KTM Superduke 1290 R 2020 -> Ducati Streetfighter V4 2020 -> Ducati Streetfighter V4S 2021

Zann0
Postitusi: 125
Liitunud: 27 Nov 2011, 17:39
Asukoht: Tallinn

Re: Palun infot - Sõidueksam Raplas!

Lugemata postitus Postitas Zann0 »

Mulle tundub küll vaid vasakule pööramine võimalusena. :bsmile:

Kasutaja avatar

Andrea
Postitusi: 741
Liitunud: 29 Mär 2004, 07:54
Tsikkel: Ducati Streetfighter V4S '21
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Palun infot - Sõidueksam Raplas!

Lugemata postitus Postitas Andrea »

Õige, tahtsingi vasakule pööramisest rääkida :D :wack:

Suzuki SV650 S 2001 -> Yamaha YZF750R 1995 -> Aprilia RSV 1000 Tuono 2003 -> Ducati 999 Biposto 2005 -> Ducati 1098 Streetfighter S 2009 -> Ducati Diavel Carbon 2011 -> Aprilia Tuono V4R APRC 2012 -> KTM SuperDuke 1290 R 2015 -> Kawasaki KX250F 2008 -> Aprilia Tuono V4R APRC ABS 2014 -> Aprilia Tuono V4 1100 RR 2017 -> KTM Superduke 1290 R 2020 -> Ducati Streetfighter V4 2020 -> Ducati Streetfighter V4S 2021
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”