5-aastasele esimene

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
männikmees
Postitusi: 8
Liitunud: 16 Apr 2009, 13:55
Tsikkel: TM 125cc krossikas CZ 250cc
Asukoht: Espoo-Vantaa

5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas männikmees »

Olen valimas 5-aastasele poisile esimest põrisevat masinat.
Hetkel pole veel suutnud otsustada kas see peaks olema krossikas või atv.
Ise oleks rohkem krossika pooldaja aga emme arvates oleks atv väheke turvalisem poisile.
Hea kui keegi, kes on olnud sarnases olukorras, juhiks meid ÕIGELE TEELE :mrgreen:



kunagi pole hilja alustada
TM 125cc krossikas
CZ 250cc
FG leopard 2wd 26cc bagi

kõrtsmikumolu
Postitusi: 928
Liitunud: 12 Dets 2004, 19:32
Tsikkel: HusaBerg
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas kõrtsmikumolu »

Puhtalt minu isiklik arvamus aga pelgan atv-d, eriti veel neid kitsaid hiinakaid. Tsikliga kukub poiss kordi rohkem, aga kui atv ümber ajada, siis ta kipub sõitjale selga tulema ja seda on vääga valus vaadata.

Kasutaja avatar

Busajan
Postitusi: 54
Liitunud: 11 Mär 2010, 12:11
Tsikkel: HD Street Glide
Asukoht: Saue
Kontakt:

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas Busajan »

Vaadates meie tänava olukorda (4 poissi vanuses 4-6 olid siis) 2 hiina ATVed üks hiina krossikas ja üks hiina poketbike. Rattad olid kahetaktilised ja see hääl ja värin hirmutas osasid. Atekad neljased ja need leidsid kõge rohkem kasutust. Tihtipeale kipuvad lapsevanemad mõtlema oma vaatevinklist , et kui ta selle atv üle kaela keerab siis ta jääb sinna alla ja nii edasi. Ma võin kohe siin rahustuseks ära ütelda, et ta ei keera seda üle kaela, kuna ta ei julge sellega sõita niimoodi, et see ümber läheks :wack: ja selleks ajaks kui ta nii sõita oskab, oskab ta ka ennast sama palju hoida, et hullem ära jääks. Aga kui teil on hüperaktiivne laps, kes ei saa jutust aru ja ei taju mitte mingisuguseid ohupiire siis mootortehnika ei ole küll õige asi talle, vahet pole mitu ratast tal all on. Aga see puhtalt minu arvamus ja kogemus. Meil siin tuli välja ka see olukord, et osadel juhtudel tahtis seda tehnikat isa rohkem kui laps (lol)

Kasutaja avatar

seakoot
Postitusi: 178
Liitunud: 14 Aug 2004, 00:11
Tsikkel: Dominator
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 8 korda

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas seakoot »

ATV on niisama põristamiseks. Kui soovite poissi nn trenni tegema panna, siis kindlasti krossikas.


Teema algataja
männikmees
Postitusi: 8
Liitunud: 16 Apr 2009, 13:55
Tsikkel: TM 125cc krossikas CZ 250cc
Asukoht: Espoo-Vantaa

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas männikmees »

eks lihtsama põristamisega peab alustama ja sealt edasi selgub kas on huvi ka tõsisemalt jätkata :)

kunagi pole hilja alustada
TM 125cc krossikas
CZ 250cc
FG leopard 2wd 26cc bagi
Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas Pontus »

Busajan kirjutas:

Rattad olid kahetaktilised ja see hääl ja värin hirmutas osasid.

Jutt õige, et hääl hirmutab ära. Omal sai see asi niiviisi lahendatud, et sai sumpa otsa klambriga pandud 0,5m pikkune kummi voolik, peale mida ei olnud enam hirmutavat soundi kuulda vaid hoopis hundipuss tuli sealt summist välja :mrgreen:

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas sepp »

pontus kirjutas:

Jutt õige, et hääl hirmutab ära. Omal sai see asi niiviisi lahendatud, et sai sumpa otsa klambriga pandud 0,5m pikkune kummi voolik, peale mida ei olnud enam hirmutavat soundi kuulda vaid hoopis hundipuss tuli sealt summist välja :mrgreen:

Ma arvasin,et Sa nii kõva vend,et kohe esimeseks sai busa ostetud - olen pettunud !

Kasutaja avatar

tali
Postitusi: 1403
Liitunud: 21 Apr 2005, 15:10
Tsikkel: 650cc V2
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas tali »

Esimeseks ikka krossikas. Peretuttavate pisipojal on tilluke käikudeta KTM, sõidab mis jube sellega :D . No ja sealt tuleb tõsine motomees. Tänaseks kangutab juba jummala lõdvalt suure Grizzliga, ennast pole ateka seljast nähagi... :) . Krossari juures on see boonus ka veel, et nagu siin eelpool öeldi, kukub kindlasti. Ja siis on ka kohe näha, kas haigetsaamine väikest inimest heidutab ja ta rohkem sõita ei taha, või siis ronib südilt selga tagasi. Sundida ei tohi, kui kardab siis kardab, lapsed on erinevad. Ka ei tohiks väikesele inimesele kunagi öelda neid vastikuid klisheesid, et mehed ei nuta jne. Nutavad küll, lihtsalt julgemad näitavad oma pisaraid, arad mitte.

18-aastane pereliige: "Äratuse helin on see n..ss, mis sul magada ei lase". :)
"Takahashi on küll aeglane, aga see-eest kukub tihti." H. Kender, Viasat Sport Baltic, Malaisia Moto2
PS! Klausen/Kender Viasati tagasi!
Kasutaja avatar

Cado
Postitusi: 873
Liitunud: 08 Mai 2004, 08:43
Tsikkel: R1_450EXC_VTX1800_Scrambler4X4
Asukoht: Keila lähistel.
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 6 korda

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas Cado »

Lapsed on väga erinevad
Minu 1,5 aastane nõuab pidevalt ,et enda tsikliga aga teeks änn änn ja ikka nii ,et leek tagant väljas siis nägu naerul
ja koguaeg peab paagil sõitutama ehk ,et lapsed tõesti erinevad

Ise ostaks krossika . See arendab ka rohkem
tasakaalu ,kordinatsiooni , hindama paremini vahemaid ja vahe lauisi ja ,et seiste ikka jalg maha jne.
Puhtlat minu arvamus :bsmile:

Muide vanemate sõbralikum ja kui pretensioonikad naabrid siis Motodepoo müüb väga käreda minukuga elektri krossikaid
Trehvil nägin üks väikemees oli sellega eriti osav. Sõitis taga rattal tegi kannakaid jne. :bsmile:

--R1-- / Polaris Scrambler 500 4*4 / KTM 450 EXC & VTX 1800 ja nende vahel natuke USA rauda
Kasutaja avatar

esil
Postitusi: 35
Liitunud: 03 Sept 2007, 12:10
Asukoht: soome

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas esil »

Kõik oleneb sellest mida saavutada tahad.

Kui soovid nats last survestada motorismi poole siis pead seda oskuliselt tegema :wack:
Atv-ed mu poistel ei ole aga krossikas küll (atv-ed ei oska kommenteerida). Kõige tähtsam rattavaliku juures on see et jalad maha
ulatuks. kindlasti ära osta ratast selle ideega et saab sõita veel paari aasta pärast. viie aastase kasvud on erinevad.
mul poiss on hetkel 4 poole aastane ning rattaks ktm sx mini. arvan rahulikult et suurema(sx) peale toimub minek alles
ülejärgmiseks aastaks kui ta muidugi talvega 10 senti juurde ei kasva. olen näinud poisse kes on kukkunud kuna ratas suur ja
hiljem enam ratta poole ei vaata. mida soovitan mõelda ja proovida on yamaha pw50. meil oli see esimeseks rattaks. täis suht pläss
ratas amordid nullid raam nali ruudus, AGA ratas madal, hooldevaba, mootor pommikindel, mõistlik mootori võimsus, paremat ratast
annab otsida (w). me saime sõitta ca. pool aastat siis kasvas kiirus rajal nii palju et kukkus koguaeg. Siis sai ostetud ktm mini.
kolm kuud hiljem on ktm.il kiirus kasvanud meeletuks. Kuid kõik sai alguse pw-st kui oleksime läinud otse ktm-i peale siis oleksime
arengus tunduvalt rohkem maas. ka nüüd peame ratast vahetama kuna mini raam ei kannata kiirust kasvata, aga seda ei saa enne poisi kasvu teha,
kui seda teeks siis toimuks ma arvan taandareng.
Pw-st saad lahti kolme sekundiga ja hoiab oma hinda hästi.
Üldiselt ratta valikul jälgida kindlasti mootorit esialgul peaks suht lahja olema.
Olen rajal näinud poisse kes sõitsid tehase setingus suht kiiresti ja kui isa lasi mootori järgi aidata ei suutnud poiss enam ratta valitsemisega
hakkama saada, ning kiirus ja areng langes.
äh nüüd läks pikaks, kindlasti on siin foorumis minust targemaid poiste isasi. vast need ka kommenteerivad.

Elu ilma bike`ita, elu nagu ilma naiseta
Elu ilma krossikata, elu nagu ilma ämmata

pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas pyta »

krt mul poiss aasta ja 5 kuune alles,aga tahaks ka kuidagi ikka motomaailma juhatada,oleks kohe ka üks crf50 võtta(nooh, ta peaks kasvama küll veel sinna väheke,aga...)
probleem on aga,et kardab,kuidas siis selles hirmust lahti saada? kui garaazis enda gixxeri käima panin,hakkas kohe karjuma,lõpus oli asi nii hull,et kui ratta juurde juba läksin midagi nokitsema,hakkas kohe mingi pirin pihta. ei tea kas sai aru,et ratas tegi pässile haiget,kui nägi mind lonkamas ja katkist tsiklit garaazis? :D
murutraktorit kardab samamoodi,lärmakas...kuskil supermarketis tahtis küll hullult mängutsikli peale,mis mündiga vuristab ja tänaval vaatab kah rollerite ja tsiklitele suure kaarega järgi :)

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Panen mõtte lauale, et ka elektri traiel on täitsa hea ratas alguseks. Ei mürise ega plärise ja võib sõita ka siseruumides. Saadaval igas suuruses. Hooldskulud sisuliselt null. Sealt edasi saab juba vaadata, mis sorti motodistsipliin huvi pakub.

Kasutaja avatar

tali
Postitusi: 1403
Liitunud: 21 Apr 2005, 15:10
Tsikkel: 650cc V2
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas tali »

Ära, pyta, oma pisipõnnile survet avalda, kui kardab, siis kardab. Võibolla saab sellest mürinahirmust ajapikku üle ja hakkab huvi tundma. Aga võibolla ei hakka ka. Mul näiteks peretuttava vanem poeg fännab hoopis BMXiga rambil trikitamist ega taha üldse tsikliga sõita ega seda omada. Noorem tütar seevastu sai endale nüüd krossika ja varustuse ja teeb hullu õhinaga esimesi krossiproove. Kukub, tõuseb püsti, endal nägu naerul ja kiiver liiva täis. Jälle sadulasse, tsikkel käima ja rajale tagasi. Jälgi lihtsalt vaikselt poissi ja suunamisel ole kannatlik ning delikaatne. Surumine võib lõpuks nii ära peletada, et ei taha suureks saades isegi mürisevat tolmuimejat käima panna...

18-aastane pereliige: "Äratuse helin on see n..ss, mis sul magada ei lase". :)
"Takahashi on küll aeglane, aga see-eest kukub tihti." H. Kender, Viasat Sport Baltic, Malaisia Moto2
PS! Klausen/Kender Viasati tagasi!

pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas pyta »

ei ega surugi,nii kui pill peale tuleb,jooksen eemale rattast kohe
huvitav oli see,et kui laiali võtsin ratast,oli seal ümber ''parandas'' ka kõrval,mida rohkem kokku hakkasin saama,siis enam ei meeldinud üldse :D

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)
Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

http://www.freetime.ee/?lang=est&m1=2&tk=78&prod=15

algajale väga hea ratas. PWst erinevalt omab tagavedrustust ja elektristarterit. Võimalus ka abikad alla panna kui vaja.

Kasutaja avatar

paarn
Postitusi: 559
Liitunud: 03 Juun 2004, 16:35
Tsikkel: EXC350, Lynx 600E
Asukoht: TLN - Võru
Kontakt:

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas paarn »

Pihelgas kirjutas:

http://www.freetime.ee/?lang=est&m1=2&tk=78&prod=15

algajale väga hea ratas. PWst erinevalt omab tagavedrustust ja elektristarterit. Võimalus ka abikad alla panna kui vaja.

Mul ka poiss juba nuiab endale motikat ja tunnen selle teema vastu huvi.
Talvel saab ta 4 aastaseks ja jalgrattaga sõitis ilma abiratasteta juba eelmisel suvel, sel suvel juba suurem ratas ja juba sõidab juba väga julgelt. Nii et tundub, et aeg on küps.
Pihelgas, oled sa seda ise proovinud või on keegi teine seda YCF-i proovinud?
Kas peab vastu, kas on liiga raske, liiga kõrge, kas väike poiss suudab sellel rattal heebleid kangutada jne?
Ise kaalusin küll YAMAHA PW50-e ostmist.

Kelle poisid/tüdrukud on sõitnud selliste väikeste ratastega, oskate ehk neid allolevaid andmeid kommenteerida:
Yamaha PW50: - pommikindel, vedrustus tagasihoidlik

  • seat height: 485 mm
  • weight with oil and fuel: 39 kg
    YCF:
  • istme kõrgus 560 mm
  • tühikaal 43 kg
    KTM 50 Junior Adventure: - vedrustus hea, uk foorumitest: "maintenance nightmare"
  • Dry weight: 38.2 kg
  • Seat height: 585 mm
    Honda CRF50 - pidi olema pommikindel, vedrustus tagasihoidlik
  • seat height: 549 mm
  • weight: 50 kg

Tervitustega,
Päärn Raid

Moto-orineteerumine: http://www.villamoto.ee

pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas pyta »

kui crf huvi pakub,siis mul sõbral on pakkuda

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)

kõrtsmikumolu
Postitusi: 928
Liitunud: 12 Dets 2004, 19:32
Tsikkel: HusaBerg
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas kõrtsmikumolu »

paarn kirjutas:

Kelle poisid/tüdrukud on sõitnud selliste väikeste ratastega, oskate ehk neid allolevaid andmeid kommenteerida:

Mul see alguse osa tehtud.
PW on esimeseks peaaegu ideaalne pill. Plussid: reguleeritav/piiratav gaasirutska, madal, vaikse häälega, ilma kodarateta, vähenõudlik, lihtne müüa. Miinuseks on piduri heeblid mis on liiga suured/rasked aga kui hoogu veel pole, siis pole see ka probleemiks. Teine probleem tekib koos hooga, amordid. Sobib pigem siledale maale(põllule), mitte krossirajale.
Meil ammendas ennast 0,5 aastaga, aga ma ütleks, et selleks pooleks aastaks oli asendamatu.
Läksime üle KTM SX 50- le, Junior adventure jätsime vahele ja läks suht valutult see üleminek.

Kasutaja avatar

gaas
Postitusi: 27
Liitunud: 05 Aug 2009, 11:57
Tsikkel: CRF 250

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas gaas »

Eks lapsed on erinevad, aga see põrin võib hirmutada küll. Tegelikult esimeseks rattaks võib vabalt elektrikrossikat proovida. Neid ei maksa karta - vähemalt Kubergil on tavalised UPS`i akud ja muid juppe saab kiirelt tellida kui vajadus peaks tekkima. Võimsust on piisavalt (saab reguleerida) ja akud kestavad rohkem kui laps sõita jõuab. Hoolduskulud piirduvadki keti õlitamisega:)

Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

YCF on väga korralik tootja, viimase 5 aastaga on suur hüpe toimunud. Umbes nagu automaailmas Huyndai või KIA. Tehas asub Hiinas aga on prantslaste täieliku kontrolli all. Omanikuks endine korssisõitja Yannick Coquard.

Pikka aega oligi PW väikeste laste eelistatuim valik. Ja kahtlemata väga hea valik, just seetõttu mida Kõrtsmik kirjeldas.

YCF 50 on heeblite all väga kergesti vajutatavad pidurid, gaasil on piiraja. Samas on ta PWst veidi kõrgem ja sobib ka krossirajale, mitte suurte omasse muidugi :wink: 2 taktiline KTM on juba eraldi maailm.

Päris kindlasti väga hea valik PW või CRFi kõrval. Kui mitte parim :bsmile:

Kasutaja avatar

paarn
Postitusi: 559
Liitunud: 03 Juun 2004, 16:35
Tsikkel: EXC350, Lynx 600E
Asukoht: TLN - Võru
Kontakt:

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas paarn »

Aga kuidas on järelturuga?
PW-d ja KTM-d lähevad kindlalt müügiks, ei tea kuidas selle YCF-ga on?
PW-de hind kasutatult ostes ja aasta pärast müües peaaegu et ei langegi.

Tervitustega,
Päärn

Moto-orineteerumine: http://www.villamoto.ee
Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

Päärn, YCF on küll suhteliselt uus turul, aga olen täitsa kindel, et jääb järelturul hoidma samuti 1/3 oma soetushinnast. Nagu PW või heas korras KTM. Üldiselt, võta ühendust ja tule proovima. Kõik võivad tulla :bsmile:

Kasutaja avatar

Pira
Postitusi: 255
Liitunud: 07 Juul 2005, 12:10
Tsikkel: Yamaha YZ250F
Asukoht: Läänemaa
Tänatud: 7 korda

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas Pira »

Tere!

Ise alustasin oma poisil jalgratta valitsemise jälgimisest ja igasuguste tobeduste ette näitamisega mida kõike rattaga teha saab.....nii loha, külg ette jalg maha ...pärast piruetti ja järsakust alla kuskilt nii, et kõik on pidurdamises kinni...neid lollusi õpivad üli kiiresti....
Järgmiseks uurisin netist , et KTM Eesti rendib neid samu PW50 ja kõiki teisi krossikaid koos varustusega....hind üli soodne, peaks mainima ja sai võetud PW50 esialgu nädalaks, aga vaja läks vist 3 päeva ja siis sai ostetud KTM 50 mini adventure mis siiani alles...
PW on ideaalne esimeseks prooviks...pehmelt liigub, pidurid jalaga kättesaadavad kätega kahjuks ei ulatanud....sellega saad kohe näha kas oskab, tahab osata jne. kui ei siis ei pea ka kohe raha raiskama äkki ehmub ja siis tegeled jälle müügiga...
Seda panin küll tähele, et PW oli selline lihtsam poisile aga KTM juba veidi äkilisem ja kiirem , kuigi harjus kohe ära....
Meil on suur häda see kui hakkad harjutusi tegema ja ütled ette kust sõida ja mida teha....siis tuleb selline lause ....ma olen väsinud ja ma ei viitsi.....kui paned ratta selga ja lihtsalt lased kihutada kuhu hing ihaldab siis ei väsita kunagi...
Aga lapsed väga erinevad.....minul poiss istus peale ja sõitis kohe, kuskil 30m jooksin järgi ja kõik....samas sugulase poisile andsime proovida ja esimeses kurvis paanika , gaas põhja ja puudesse.....siit väike õpetund...esimesed sõidud avaral põllul kus pole ei puid ega kive läheduses.
Seda muidugi kaa, et sõidutasin teda tihti krossika paagil ja nii , et gaas põhja ja kiirust ka korralikult, kuid mitte kohe vaid järkjärgult järjest hullemaks ise koguaeg pärides kas on äge ja kas annan juurde...peale paari korda oli jutt, et pane juurde jummala äge....
See siis minu kogemus algusega... mis lõppes positiivselt.. :bsmile:

Ahjaa ja ATV--st hoidke eemale...see on mingi juhitamatu kärakas millega ei õpi tulevikuks mitte essugi.....aga see puhtalt minu arvamus, kuna ma ise sellega toime ei tule :D


Teema algataja
männikmees
Postitusi: 8
Liitunud: 16 Apr 2009, 13:55
Tsikkel: TM 125cc krossikas CZ 250cc
Asukoht: Espoo-Vantaa

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas männikmees »

Arvestades oma- ja foorumlaste soovitusi sai ikkagi algust tehtud kaherattalisega :)
Hetkel on superrahul mõlemad, nii väike krossimees kui ka issi ise
Esimeseks proovikrossikaks sai olude sunnil valitud rahakotile ja mõõtmetele sobivaim http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=1&t=81913
Kui see peaks liiga rahulikuks ja väikeseks jääma peab vist ikka sinna KTM-ide poole piiluma hakkama aga hetkel on rõõmu kuhjaga :D

kunagi pole hilja alustada
TM 125cc krossikas
CZ 250cc
FG leopard 2wd 26cc bagi
Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Kuna ma ise maadlesin ka otsusega, et kas osta, millist osta jne. Ja sain siit väga head nõu, siis mõtlesin et jagaks ka enda kogemust.

Poiss on 4aastane, kohe kohe saab viis. Jalgarattaga sõidab nagu vanamees, vahel näitab ka igast trikke stiilis issi näe ma sõidan ühe käega jne. Kuna mul on tsikkel ja olen poissi ka maja taga sõidutanud, siis küsimise peale et kas ta suurena endale tsiklit tahab läks poiss jumala õhinasse ja ja muidugi tahan ja sealt läks jutt sujuvalt laste tsiklite peale ja ühesõnaga mingi hetk jõudsime nii kaugele, et poiss raius kui rauda, et kohe kindlasti on vaja talle tsiklit. Küll ma kaalusin hiinakaid ja kasutatud japse jne. Lõpus sattusin selle teema peale ja jumala õnn, et ma midagi ära ei ostnud poisile enne. Siin soovitati rentida ja nii ma ka tegin.
Võtsin rendist Yamaha PW50 ja pean ütlema et lihtsamat ja lollikindlamat ratast ma pole näinud, supper asi esimeseks proovimiseks. Ratas 50.- ja varustus 25.- nädalavahtuseks. Üpris mõistlik. Kuigi pean tõdema et kui tatikale kogu komplekt selga sai aetud oli ta nagu Michelini mehike ei suutnud end väga liigutada ja lõpuks leidis kasutust varustusest vaid pool.
Yamaha PW50 on piisavalt väike et universaalkerega auto pagassi mahtuda, mis teeb sõitma mineku üli mugavaks, asjad ja ratas pagassi ja põlla peale. Peale esimest väikest jupikest hakkas väike vingumine pihta, et tsikkel teeb kõva lärmi ja et ta ei taha enam sõita. Noo see oli muidugi mingi pseudo probleem sest ratas on tõesti vaikne. Sai veidi räägitud ja poisi nõusse et teeb veel paar tiiru. Ratta valitsemise sai suht kähku käppa ja tiirutas veidi ja ega esimene tõsisem kukkumine ei lasknudki kaua end oodata. Sõitis ühest august läbi, tõmbas lenksu risti ja käis ninuli. See ehmatas poisi ära. Nüüd tuli juba jutt et täna ei taha enam sõita, homme ei taha enam sõita ja üldse ta ei taha enam kunagi sõita. Rääkisin temaga, et kle sa oled jalgrattaga kukkund küll ja veel, ühe korraga isegi näoga kruusa kündnud, nii et isegi mul hakkas hirmus ja tahtsin juba traumapunkti joosta temaga (aga alati ronis jalgratta selga tagasi). Et ikka juhtub ja teeme pausi ning proovime hiljem uuesti. Ei ei taha enam kunagi. Mõtlesin juba, et no nii ongi käes. Ratas nädalavahetuseks poiss teeb paar tiiru põllal ja kõik. Ohkasin vaid kergendatult et vähemalt ei ostnud talle ratast ja varustust ära selle paari tiiru pärast.
Järgmine päev läksime koos ratast tagasi viima, kuna ma ise ei ela tallinnas ja rent on tallinnas, siis sai ratas pühapäeval sõbra juurde viidud, et tema siis selle esmaspäeval tagasi viib. Seal aga hakkas poiss ise ajama, et tema tahab sõbra lastele näidata, et oskab tsikliga sõita. Egas midagi kiiver pähe ja poiss tegi hoovis päris mitu tiiru. Nii palju siis mitte kunagi sõitmisest. Nüüd on jälle jutt et talle ka ikka motat vaja. :wack:
Pika jutu lühike kokkuvõte on see, et pole pointi osta lapsele ratast vaid pigem rendi. Esimene kukkumine tuleb suht kiirelt ja kui ta peale seda pole nõus enam lenksu ronima on kogu kulutatud vaev ja raha asjata. Last ei saa ka sundida, kui ei taha siis ei taha ja tujud muutuvad üle öö. Otsustasin, et kõige pealt viin ta sõmerpalu siserajale, seal see reede "lastehommik" ja siis kevade poole või ka seal samas siserajal lasen tal veel sõita rendi rattaga mõned korrad, et olla kindel tema huvis ja alles siis tuleb varustus ja kasutatud ratas.

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M
Kasutaja avatar

Mart
Postitusi: 396
Liitunud: 18 Juun 2014, 21:53
Tsikkel: Aprilia Pegaso Trail 650
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 4 korda

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas Mart »

pyta kirjutas:

krt mul poiss aasta ja 5 kuune alles,aga tahaks ka kuidagi ikka motomaailma juhatada,oleks kohe ka üks crf50 võtta(nooh, ta peaks kasvama küll veel sinna väheke,aga...)
probleem on aga,et kardab,kuidas siis selles hirmust lahti saada? kui garaazis enda gixxeri käima panin,hakkas kohe karjuma,lõpus oli asi nii hull,et kui ratta juurde juba läksin midagi nokitsema,hakkas kohe mingi pirin pihta. ei tea kas sai aru,et ratas tegi pässile haiget,kui nägi mind lonkamas ja katkist tsiklit garaazis? :D
murutraktorit kardab samamoodi,lärmakas...kuskil supermarketis tahtis küll hullult mängutsikli peale,mis mündiga vuristab ja tänaval vaatab kah rollerite ja tsiklitele suure kaarega järgi :)

Mul poiss nii vanalt kartis isegi auto häält, mootorsaest või rattast rääkimata. kohe karjuma ja sülle. Ei sundinud millekski, isegi ei teinud väga välja sellest, räägitud sai küll, et mis asion ja et midagi ei juhtu jne. Nüüd on 4,5 vana ja kui koju jõuan siis ainult, millal sõitma läheme, siis käime vahest metsas ja kruusal, aga ainult jõuga saab issi mootorratta pealt maha, pärast mossitab terve päev. Mõtlen juba ammu talle ratas muretseda, aga naisega ei saa kuidagi kaubale, lubas munad koos türriga ära rebida kui seda peaks tegema :wack:

56271134
Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas 426f »

jäta see naine maha

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

paarn
Postitusi: 559
Liitunud: 03 Juun 2004, 16:35
Tsikkel: EXC350, Lynx 600E
Asukoht: TLN - Võru
Kontakt:

Re: 5-aastasele esimene

Lugemata postitus Postitas paarn »

Tere,

Lühiteadaanne, mul poiss nüüd sõitnud ca aasta selle KTM 50 Mini Adventure-ga ja väga rahul. Algul oli tal rendiratas Yamaha PW50, aga siis sai proovitud ja ostetud KTM 50 Mini Adventure-t ja see oli palju etem, just vedrustuse tõttu. Alustas 4-aastaselt, nüüd 5 ja täna ütles stardipuud harjutades, et tema tsikkel ei lähe kohe minema kui gaasi panna, et teistel paneb kohe minema, aga tal mitte :)
Ühesõnaga, et asi tema arvates jääb tsikli taha :D

Seega on see ratas nüüd üle, kes huvi tunneb võtab ühendust:
KTM 50 Mini Adventure -2006
Ratas heas korras ja hästi hoitud.
Ostetud KTM-ist eelmisel aastal kasutatuna. Dokumendid, manuaalid saab kaasa.
Hinda küsiks 1200€
telefon 5178618

Tervitustega,
Päärn Raid

Moto-orineteerumine: http://www.villamoto.ee
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”