Mis sa oma tsikliga eile/täna tegid?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


MargusO
Postitusi: 8
Liitunud: 09 Nov 2008, 16:00
Tsikkel: RSV

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas MargusO »

Keegi päris uue rohelise Kawaga oli just pool tundi tagasi Tammsaare ja Nõmme tee ristis külili, peegel vist siiani tilpneb seal sõiduteel. Paistis, et ise külje maha pannud ja kellegagi kokku ei põrganud, vähemalt teist osapoolt silma ei jäänud. Pole just parim algus hooajale...




Tuono

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas Tuono »

[quote="varmox"]Sai täna hooajaga algust tehtud :mrgreen:

Sul vist kõige ilusam hooaja algus ei olnud (sadamas)?

Kasutaja avatar

Nõmmik
Postitusi: 249
Liitunud: 01 Veebr 2013, 22:10
Tsikkel: Yamaha V-Star
Asukoht: Tallinn , Nõmme
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas Nõmmik »

Mis te nihelete ?! Hoonige oma sadulaid , et oleks parem pidamine , sest nagu koolis sai õpitud kogu juhtimine käib perse kaudu ! Tänagi oli üks krossikaga nõmmel küllili ja korjas jäänuseid nii , et kiiver punane ! :oops:

Argipäevas on vähe värvi - ole vähemalt ise nähtav !
Motoratturi diagonaalse helkur tähelepanu rihmade tootmine ja müük ...
Kasutaja avatar

Kägu
Postitusi: 332
Liitunud: 28 Aug 2012, 12:45

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas Kägu »

Talv otsa hoonind juba, täna sai siis esimesed tiirud tehtud. Pidamine üllatavalt hea, esiratas lahkus mitmel korral maast :twisted:

Kasutaja avatar

varmox
Postitusi: 79
Liitunud: 08 Okt 2008, 16:54
Tsikkel: zx636
Asukoht: helsinki

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas varmox »

Sul vist kõige ilusam hooaja algus ei olnud (sadamas)?

Krt ei olnud jah soome toll ja piirivalve nu....isid mind neli tundi seal,algul otsisid kümme tegelast mootori vin numbrit 2 TUNDI ja siis selgitasid nii inglismaalt kui eestist et see ikka varastatud ei oleks. vahebeal tahtsid lausa pokkri pista niikauaks kui selgitustööd käivad. KURADI tebiilikud. Lõpuks lasti ikka minema vabandati ja sooviti häid lihavõtte pühi. Selline siis hooaja esimene sõidupäev. Huvitav mis siis veel suvi toob!!!

MK HUNTA
Kasutaja avatar

DGAF
Postitusi: 437
Liitunud: 07 Okt 2007, 11:49
Tsikkel: Yamaha R1 track only
Asukoht: Tallinn | Nõmme

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas DGAF »

Täna veeres Pääskülas vastu üks sinine naked :)
Kahju, et endal maaaluses garages ja terve mägi paksu jää all..

born under a bad sign
Kasutaja avatar

RAT
Postitusi: 112
Liitunud: 01 Aug 2010, 20:47
Tsikkel: Suzuki DR750,Monster s2r800

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas RAT »

Lugedes kõike seda teksti siin .....närvi ajab, juba viimased 3 nädalat haige olnud .
Korra garaasis käinud ja vaadanud ega aku p... pole talvega läinud.
Käima läks ilusti ja milline hääl :D
2a tagasi sai suht varakult alustatud aga see aasta hiljapeale :S
Pilt


davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Mul see aasta ei ole nagu hooaeg läbi saanudki. Sügisel tõi isa (63 aastat noor!) tsikli mulle UKsse järgi ja nii olen ma siin talv läbi sellega tööl käinud. Sõit kestab alla kümne minuti. Kõige külmem on olnud miskit 10-11 kraadi miinust. Vihma on ka saanud kõvasti. 5cm lumega olen ka tööl käinud, ei olnudki kõige hullem. Kui pigalt minema saada siis on üllatavalt stabiilne sõita. Tööl on tsiklitele eraldi parkla otse sissekäigu kõrval ja see ei ole teps mitte tühi. Sõitjaid jagub iga ilmaga. Autojuhid peavad pool kilomeetrit jala viskama parklast :mrgreen: .

Ma ise ei soovitaks suure rattaga talvel sõita. Lühikeste otstega ei soojene mootor korralikult üles ja teesool ajab kõik rooste. Üks vanem töökaaslane sõidab miski vana 2T 100 kuubikulise Yamahaga, see on õige pill talvesse. Ökonoomne, odav ja sul on siiralt ükskõik kui see roostetab. UKst toodud rataste suurim mure on rooste. Alumiiniumosad lähevad esimesena. Ei soovita siit üle viie aasta vana pilli osta.

Kõik aastad ei ole vennad ja kui eelmine kevad oli märtsi lõpus 26 kraadi sooja, siis praegu on kaks kraadi külma. :nono: . Niipalju siis mu kaunist tsikliga mööda UKd tuuritamisest. Mais paugutan koju tagasi. Ohutut hooaja algust kõigile! :D


Aivar123
Postitusi: 208
Liitunud: 23 Juul 2012, 17:00
Tsikkel: TDM 900
Asukoht: tallinn

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas Aivar123 »

Nii... Tartu-Tallinn ots siis täna tehtud :) võib vist ka hooaja alanuks lugeda.

Parem kui me tööalaselt ei kohtu... mitte et minul klientide vastu midagi oleks.

Vabal ajal olen normaalne aga vaba aega on vähe, siis pakun veoteenust 8-kohaliste väikebussidega. Info Ps.
Kasutaja avatar

Veikosib
Postitusi: 140
Liitunud: 17 Juul 2012, 21:19
Tsikkel: R1
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas Veikosib »

sai ka 31.03.2013 kevadet kuulutatud, 30km pealinna aukude vahel....eriti mõnuz oli üle pika aja see bensiini-põlemise aroom kui tsikkel soojeneb ja kiivrit-kindaid kinni seod ratta kõrval :ner: Veel ka minu respect kõigile neile kes samuti sadu meetreid läbi rööbastes lumise-tee peavad kuiva asfaltini higistades pressima...aga see kõik oli seda väärt...mis sest et tund aega peale sõitu pidin käsi soojendama et sõrmedes verevarustus taastuks :wack:
Pilt

Kasutaja avatar

marguskare
Postitusi: 34
Liitunud: 24 Sept 2005, 17:20
Tsikkel: Ducati
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas marguskare »

minim2gnus kirjutas:
Lehtlaan_R kirjutas:

no mina juba sõitsin täna ka Tartus ikka:) aga ise pole näinud et keegi sõidaks...

Kui laupäeval aega on siis, teen kindlustuse ära ja näeb ka mind Tartu tänavail 8)

No ma tulen Sind siis vaatama Tartu tänavaile.

Motokelo
52 32 319

minim2gnus
Postitusi: 328
Liitunud: 27 Mai 2012, 11:32
Asukoht: Kambja / Tartu.
Kontakt:

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas minim2gnus »

marguskare kirjutas:

No ma tulen Sind siis vaatama Tartu tänavaile.

Eks Te tulge, kahjuks aga ei jõudnud ARKis käia ning samuti teha ka kindlustust. :oops: Ja nagu näha, polnud ka selleks nädalaks vist vaja. Praegune ilm on küll kole :ner:

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1040
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Esimesed 100m sõidetud. Homsest kindlustus olemas ja võib valget transalpi tartu tänavatel ehk näha olla juba. :bsmile:

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

rasmus2
Postitusi: 69
Liitunud: 06 Sept 2012, 08:31
Tsikkel: Yamaha YZF-R125
Asukoht: Tartu

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas rasmus2 »

sinilind123 kirjutas:

Esimesed 100m sõidetud. Homsest kindlustus olemas ja võib valget transalpi tartu tänavatel ehk näha olla juba. :bsmile:

Krt teil veab, ma ei saa koduhoovistki välja, kõik paksu jääga kaetud. Ära peaks sulama, siis pool teed täielik mudamülgas kuna naabrid ilged koonrid.

YAMAHA
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1040
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

rasmus2 kirjutas:
sinilind123 kirjutas:

Esimesed 100m sõidetud. Homsest kindlustus olemas ja võib valget transalpi tartu tänavatel ehk näha olla juba. :bsmile:

Krt teil veab, ma ei saa koduhoovistki välja, kõik paksu jääga kaetud. Ära peaks sulama, siis pool teed täielik mudamülgas kuna naabrid ilged koonrid.

Mul ka garaazide vahelt väljasõit on 2km/h ja jalad maas. :D

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

Täna kanalis tuli esimene minu silmatud ratas vastu mingi törts peale 16'st..... Hoogu andis päris korralikult juba- aga noh mis mina silmaga ikka hindan :D

Kasutaja avatar

Keio000
Postitusi: 27
Liitunud: 19 Nov 2012, 22:06
Tsikkel: Yamaha Virago XV1100 '87
Asukoht: Tartu

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas Keio000 »

Kri§to kirjutas:

Täna kanalis tuli esimene minu silmatud ratas vastu mingi törts peale 16'st..... Hoogu andis päris korralikult juba- aga noh mis mina silmaga ikka hindan :D

Ega ei olnud juhuslikult punane Yamaha?

"Legends live where Legends roam"
Rataste ajalugu: Honda 250 Nighthawk '85 -> Honda NTV650 '90 -> Yamaha Virago XV1100 '87

Hardrocker
Postitusi: 988
Liitunud: 11 Sept 2007, 21:38
Tsikkel: Kawasaki Z900RS’22, GasGas 250
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 2 korda
Kontakt:

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas Hardrocker »

Töölt koju sõites tuli Pärnus SM vastu.Sel aastal esimest korda tekkis kevade tunne :bsmile:


sylla
Postitusi: 102
Liitunud: 07 Juul 2011, 11:03

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas sylla »

Sai ka oma silmaga täna kahte ratturit nähtud - esimene tuli Hipodroomil vastu ja teist nägin pelgulinna majade vahel ukerdamas. Uhh kui seest soojaks ja tuju rõõmsaks selline vaatepilt tegi. :D

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

Keio000 kirjutas:
Kri§to kirjutas:

Täna kanalis tuli esimene minu silmatud ratas vastu mingi törts peale 16'st..... Hoogu andis päris korralikult juba- aga noh mis mina silmaga ikka hindan :D

Ega ei olnud juhuslikult punane Yamaha?

marki ei näinud, aga äkki punast isegi viskas..... ega kade pole, aga tuju tegi heaks, et rahvale juba meeldib- ise eelmine aasta +5 tempiga sõites sain tunniga isu täis ja kurgu hellaks.

Kasutaja avatar

mmz
Postitusi: 427
Liitunud: 16 Mär 2005, 22:06
Tsikkel: Yamaha R1
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas mmz »

Kri§to kirjutas:

marki ei näinud, aga äkki punast isegi viskas..... ega kade pole, aga tuju tegi heaks, et rahvale juba meeldib- ise eelmine aasta +5 tempiga sõites sain tunniga isu täis ja kurgu hellaks.

Mul oli eelmisel aastal sama, ootaks seekord ikka 10-15 plusskraadi ära, saab sõitmisest ka korralikult mõnu tunda. Kemikaalidega segunenud lumevallid peaks ikka samuti enne teede äärest ära sulama ning mõni korralikum vihmasadu kogu selle soola ja saasta ära uhtuma.


minim2gnus
Postitusi: 328
Liitunud: 27 Mai 2012, 11:32
Asukoht: Kambja / Tartu.
Kontakt:

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas minim2gnus »

Mul 4 km lund ja jääd... Olen paar korda selle 2-3km/h sõites läbinud 8)

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1040
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

minim2gnus kirjutas:

Mul 4 km lund ja jääd... Olen paar korda selle 2-3km/h sõites läbinud 8)

1.5-2h sõitsid seda 4km otsa siis :shock: ?

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Keio000
Postitusi: 27
Liitunud: 19 Nov 2012, 22:06
Tsikkel: Yamaha Virago XV1100 '87
Asukoht: Tartu

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas Keio000 »

Kri§to kirjutas:
Keio000 kirjutas:
Kri§to kirjutas:

Täna kanalis tuli esimene minu silmatud ratas vastu mingi törts peale 16'st..... Hoogu andis päris korralikult juba- aga noh mis mina silmaga ikka hindan :D

Ega ei olnud juhuslikult punane Yamaha?

marki ei näinud, aga äkki punast isegi viskas..... ega kade pole, aga tuju tegi heaks, et rahvale juba meeldib- ise eelmine aasta +5 tempiga sõites sain tunniga isu täis ja kurgu hellaks.

No ise sõtsin kahe rattaga täna, üks neist oli punane Yamaha YBR250 ja teine kollakas-hall Honda NC700, enda elukas sai ainult tööle pandud, et helisid nautida :bsmile:

"Legends live where Legends roam"
Rataste ajalugu: Honda 250 Nighthawk '85 -> Honda NTV650 '90 -> Yamaha Virago XV1100 '87

minim2gnus
Postitusi: 328
Liitunud: 27 Mai 2012, 11:32
Asukoht: Kambja / Tartu.
Kontakt:

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas minim2gnus »

sinilind123 kirjutas:
minim2gnus kirjutas:

Mul 4 km lund ja jääd... Olen paar korda selle 2-3km/h sõites läbinud 8)

1.5-2h sõitsid seda 4km otsa siis :shock: ?

Tegelikult päris nii hull ka asi polnud :mrgreen: Paaris kohas ka kruusalaigud, kust sai vähe kiiremini uhada :P Idee poolest sõidsin ajaliselt 1h15min kui huvitab. :bsmile:

Kasutaja avatar

TarmoM
Postitusi: 205
Liitunud: 21 Nov 2010, 21:07
Tsikkel: KTM 990 Adventure '12

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas TarmoM »

Algas ka mulle täna see hooaeg. Kuigi maja juurest on maanteele 400m korralikult lume ja jääga kaetud teed, siis sõitma ma sain. 115km ja väegagi hea tundus. Kaks korda sain käppagi visata juba Tartu ümbruses. :ner:

Minu käest võib küsida küttepuid ja/või mett.
Kasutaja avatar

makuke
Postitusi: 1097
Liitunud: 03 Mai 2005, 20:30
Tsikkel: enduro ja asfalt
Asukoht: Anija vald
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas makuke »

Käisin ka esimest korda asfaldit mõõtmas ja kahtlaselt kiirelt jõudis 160 kätte. Olin juba nii elevil esimesest sõidust et nägu kattis vist loll irve, kui järsku mobiil helises ja ma silmad lahti tegin.. Kas see läheb ka essa sõidu alla :oops:

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1040
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Tehtud!

Pilt

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a

Tuono

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas Tuono »

minim2gnus kirjutas:

Mul 4 km lund ja jääd... Olen paar korda selle 2-3km/h sõites läbinud 8)

Isegi käekõrval lükates läbid 4km. kiiremini, sul vist kell seisis.

Kasutaja avatar

Paaaaa
Postitusi: 109
Liitunud: 24 Juun 2007, 21:07
Tsikkel: Kawasaki Z1000

Re: Hooaeg algas...

Lugemata postitus Postitas Paaaaa »

Lasnamäel keegi kihutab hetkel..

Pavel | Kawasaki Z1000
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”