Karistused juhtimisõiguse üleandmisel lubadeta juhile ?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ahfrsk
Postitusi: 218
Liitunud: 07 Jaan 2013, 10:19
Tsikkel: K8 gixxer
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Karistused juhtimisõiguse üleandmisel lubadeta juhile ?

Lugemata postitus Postitas Ahfrsk »

Situatsioon.
Mul on 2 mootorratast, me lähme sõbraga koos sõitma. Sõbral on minu nimel olev ratas, millel on kõik ÜV, kindlustused, paberid- korras, ainuke probleem on, et sõbral pole ühegi kat. lube :D
Mina sõidan sõbra ees/taga, mida iganes, koos ühe sõnaga ning politsei võtab meid rajalt maha mis iganes põhjusel, mis saab edasi ? :D
Ehk siis, kas minule tuleb mingi pasarahe kaela sellst, et ma sõbrale ratta andsin, kui tal lube pole ?
Aga kui "ma ei teadnud, et sõbral lube pole, kuna ta ütles mulle, et tal on olemas load" ?

Jalgratas Scott ->
96´ ZX7R ->
K8 GSXR 750
Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Saate mõlemad. Sõber lubadeta sõidu eest ja sina, et andsid mootorsõiduki juhile, kellel puudub juhiluba. Teadmatus ei vabasta vastutusest. Piirmäärad võid googeldades leida ja igaks juhuks arvesta maksimumiga, sest kõik oleneb ametniku tujust.

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3138
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ahfrsk kirjutas:

Situatsioon.
Mul on 2 mootorratast, me lähme sõbraga koos sõitma. Sõbral on minu nimel olev ratas, millel on kõik ÜV, kindlustused, paberid- korras, ainuke probleem on, et sõbral pole ühegi kat. lube :D
Mina sõidan sõbra ees/taga, mida iganes, koos ühe sõnaga ning politsei võtab meid rajalt maha mis iganes põhjusel, mis saab edasi ? :D
Ehk siis, kas minule tuleb mingi pasarahe kaela sellst, et ma sõbrale ratta andsin, kui tal lube pole ?
Aga kui "ma ei teadnud, et sõbral lube pole, kuna ta ütles mulle, et tal on olemas load" ?

Lubade tegemine on 320+riigilõivud. Enda A kat tegin 3 nädalaga ära. On see siis väärt lubadeta sõiduga riskimist?

Siin nt isegi 270 eur. Tulumaksu saab ka tagasi. Ehk reaalselt läheb maksma 216 eur+riigilõivud
http://www.xn--siduppe-10ad.ee/a-kategooria/

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

extrafine
Postitusi: 89
Liitunud: 14 Sept 2012, 00:52
Tsikkel: Aprilia Shiver, Husaberg 450
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas extrafine »

Siin on küsimus selles, et kas saab tuvastada "andmise". See tähendab, et alati võib apelleerida teineteise mittemõistmisele või möödarääkimisele. Päris vaieldav koht. :roll: Kui aga korraga rajalt võetakse, siis on asi vist liiga ilmne ja välja ei keeruta.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

extrafine kirjutas:

Siin on küsimus selles, et kas saab tuvastada "andmise". See tähendab, et alati võib apelleerida teineteise mittemõistmisele või möödarääkimisele. Päris vaieldav koht. :roll: Kui aga korraga rajalt võetakse, siis on asi vist liiga ilmne ja välja ei keeruta.

kui ikka lubadeta sõitja käes on sinu ratas, selle tehniline pass ja süütevõti, siis on sul kaks võimalust: ütled et ise andisd või ütled et sõber varastas kogu selle komplekti, aga sa pead suutma järgneva uurimise käigus ka seda tõestama.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ahfrsk
Postitusi: 218
Liitunud: 07 Jaan 2013, 10:19
Tsikkel: K8 gixxer
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Ahfrsk »

Vähem fantaasiat, rohkem fakte :D
Oskab keegi seaduse lõigu välja tuua, mis sätestab ka ära siis selle, et ma ei tohi anda oma liikurit juhiluba mitteomavale inimesele ?

Jalgratas Scott ->
96´ ZX7R ->
K8 GSXR 750
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Liiklusseadus:
(11) Juhil on keelatud:
3) anda mootorsõiduki ja trammi juhtimist üle isikule, kellel puudub selle sõiduki juhtimisõigust tõendav dokument;

§ 90. Mootorsõiduki juhtimise keeld
(1) Mootorsõidukit ei tohi juhtida isik:
1) kellel ei ole vastava kategooria või alamkategooria mootorsõiduki juhtimisõigust;
(2) Mootorsõiduki omanik, valdaja või juht ei tohi lubada mootorsõidukit juhtima isikut või anda juhtimist üle isikule, kellel puudub vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus või kes on joobeseisundis, alkoholi piirmäära ületavas seisundis või liiklusohtlikus terviseseisundis.

§ 201. Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimine juhtimisõiguseta isiku poolt
(1) Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimise eest vastava kategooria mootorsõiduki või trammi juhtimisõiguseta isiku poolt –
karistatakse rahatrahviga kuni 100 trahviühikut või arestiga.
§ 202. Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimisõiguseta isiku mootorsõidukit või trammi juhtima lubamine
(1) Vastava kategooria mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimisõiguseta isiku mootorsõidukit või trammi juhtima lubamise eest mootorsõiduki või trammi omaniku, valdaja või tehnonõuetele vastavuse või käitamise eest vastutava isiku poolt –
karistatakse rahatrahviga kuni 100 trahviühikut.

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Pan
Postitusi: 289
Liitunud: 28 Mai 2011, 10:35
Tsikkel: Kawabusa
Asukoht: Viljandi

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Pan »

Ahfrsk kirjutas:

Vähem fantaasiat, rohkem fakte :D
Oskab keegi seaduse lõigu välja tuua, mis sätestab ka ära siis selle, et ma ei tohi anda oma liikurit juhiluba mitteomavale inimesele ?

Liiklusseadus 5. jagu
Juhi liiklusreeglid
§ 33. Juhi üldkohustused :
(11) Juhil on keelatud:
1) tegeleda juhtimise ajal toimingutega, mis võivad segada juhtimist või liiklusolude tajumist, sealhulgas kasutada telefoni ilma käsi vabaks jätva vahendita, sõiduki liikumise ajal hoida telefoni käes;
2) joobeseisundis või alkoholi piirmäära ületavas seisundis või liiklusohtlikus terviseseisundis juhtida sõidukit või anda juhtimist üle sellises seisundis isikule;
3) anda mootorsõiduki ja trammi juhtimist üle isikule, kellel puudub selle sõiduki juhtimisõigust tõendav dokument;

Elevandil ei ole vaja haukuda. Teda märgatakse niisamagi.
Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Homme googeldan välja, ausõna täna ei viitsi. Saan aru, et noor inimene tahab miilitsale "ära teha" ma ei teadnud ausõna, näidake paragrahvi baa baaa. Või nagu öeldud, mis pole keelatud on lubatud. Antud juhul on kindlalt keelatud mootorsõiduki loovutamine juhtimisõiguseta isikule. Mõtle nüüd ise. Ma ei andnud sõber võttis, no mida? Varastas su vara? Kas Ärandamine ja juhtimisõiguseta sõit on leebem? :bsmile:

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas simp »

Kunagi oli selline asi nagu omavoliline kasutamine.
See küll raskendas lubadeta sõitu, aga ei olnud päris sama karm kui vargus.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas pühak »

Mina olen seisukohal, et meie tõe- ja õiguse riigis sõltub kõik advokaatidest. Mõni kõva tegija tõestab sul ära, et võti ja dokumendid olid koos tsikliga lubadeta sõbra käes hoiul ilma tsikliga sõitmise õiguseta. Seega pole tegu ärandamisega ja juhtimist pole ka üle antud. Ja kui sellest väheks jääb, siis oli tsikkel kogu täiega antud selle lubadeta venna kätte hoopis parandada, jällegi ilma sõitmise õiguseta. Ise teisega koos sõitmise võib ära seletada, et nägid, et kutt oli keelust hoolimata ikkagi sõitma läinud ja ise läksid teda peatama etc.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Spoiler
pühak kirjutas:

Mina olen seisukohal, et meie tõe- ja õiguse riigis sõltub kõik advokaatidest. Mõni kõva tegija tõestab sul ära, et võti ja dokumendid olid koos tsikliga lubadeta sõbra käes hoiul ilma tsikliga sõitmise õiguseta. Seega pole tegu ärandamisega ja juhtimist pole ka üle antud. Ja kui sellest väheks jääb, siis oli tsikkel kogu täiega antud selle lubadeta venna kätte hoopis parandada, jällegi ilma sõitmise õiguseta. Ise teisega koos sõitmise võib ära seletada, et nägid, et kutt oli keelust hoolimata ikkagi sõitma läinud ja ise läksid teda peatama etc.

Sellise advokaadi tunnitasu tuleb vist kõvasti kallim kui võimalikud trahvid :twisted:

Kasutaja avatar

Välejaan
Postitusi: 118
Liitunud: 03 Sept 2012, 09:32
Tsikkel: XJR1200

Re: Karistused juhtimisõiguse üleandmisel lubadeta juhile ?

Lugemata postitus Postitas Välejaan »

Tõenäosus, et mõlemad trahvi saate on olemas. Mõlemil juhul maks trahv 400 euri kui on esimene kord lubadeta. Peab ikka joppama, et satud politsei vaatevälja ja mõlemad rattad kontrollitakse ja vaadatakse, et sama omaniku omad ja ei tea kes siis teise lenksus on ja siis peatatakse üks teist. Lihtsalt looda, et sind peatatakse, mitte sõpra :D Aga oleneb jah politseiniku tujust ja teie käitumisest, kas tehakse ka üleandmise eest või ei. Lihtsam need load ikka ära teha. :bsmile:

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ahfrsk
Postitusi: 218
Liitunud: 07 Jaan 2013, 10:19
Tsikkel: K8 gixxer
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Ahfrsk »

Hurt kirjutas:

Homme googeldan välja, ausõna täna ei viitsi. Saan aru, et noor inimene tahab miilitsale "ära teha" ma ei teadnud ausõna, näidake paragrahvi baa baaa.

Mõtle nüüd natuke, kellel siin ära tegemise isu on..

Aitäh teistele, sain selgesõnalise vastuse.
Seaduse silmis pean veenduma selles, et inimesel oleks antud mootorsõiduki juhtimisõigus, mille võtmed ma talle annan.

Jalgratas Scott ->
96´ ZX7R ->
K8 GSXR 750
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Karistused juhtimisõiguse üleandmisel lubadeta juhile ?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Vormistage sellele motikale millega sõber sõidab ostu-müügi leping, siis oled sina seaduse silmis "valge" edasi :-) Keegi ei keela ratast müüa isikule, kellel lube pole.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ahfrsk kirjutas:
Hurt kirjutas:

Homme googeldan välja, ausõna täna ei viitsi. Saan aru, et noor inimene tahab miilitsale "ära teha" ma ei teadnud ausõna, näidake paragrahvi baa baaa.

Mõtle nüüd natuke, kellel siin ära tegemise isu on..
Aitäh teistele, sain selgesõnalise vastuse.
Seaduse silmis pean veenduma selles, et inimesel oleks antud mootorsõiduki juhtimisõigus, mille võtmed ma talle annan.

Võtmed võid anda kellele tahes aga juhtimisõigust üle anda ei saa. Kui pargid oma tsikli sõbra hoovile ja annad talle võtmed hoiule, siis see on igati ok. Sõber võib käekõrval sinu tsikli koos kasvõi teise linnaotsa lükata sest niikaua kui ta sadulas ei istu ja mootor ei käi on tegu jalakäijaga, kel on tsikli võtmed. Aga kui sa annad talle oma tsikli ja lähed temaga koos sõitma siis oled loovutandu juhtimisõiguse ja vahelejäämise korral saate karisatda mõlemad.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

lermo
Postitusi: 471
Liitunud: 13 Veebr 2006, 19:41
Tsikkel: BMW R45|FT500"Krants"|XT600
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas lermo »

Kas see on kindel? LS §2 lg 41:
41) mootorsõiduki juhtimine on isiku igasugune tegevus mootorsõiduki juhi kohal, kui mootorsõiduk liigub. Mootorsõiduki juhtimiseks loetakse ka isiku tegevust, kui ta ei viibi juhi kohal, kuid mõjutab juhtimisseadiste (juhtrauad, rooliratas või muu selline) abil mootorsõiduki liikumissuunda või kiirust;

Macintosh kirjutas:

Sõber võib käekõrval sinu tsikli koos kasvõi teise linnaotsa lükata sest niikaua kui ta sadulas ei istu ja mootor ei käi on tegu jalakäijaga, kel on tsikli võtmed.

M: Honda FT500 Cafe-racer '84
Tel: 53453529

vanalendur
Postitusi: 498
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Karistused juhtimisõiguse üleandmisel lubadeta juhile ?

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Käekõrval võib ikka lükata aga lenksu ei tohi puutuda.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ahfrsk
Postitusi: 218
Liitunud: 07 Jaan 2013, 10:19
Tsikkel: K8 gixxer
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Ahfrsk »

Macintosh kirjutas:
Ahfrsk kirjutas:
Hurt kirjutas:

Homme googeldan välja, ausõna täna ei viitsi. Saan aru, et noor inimene tahab miilitsale "ära teha" ma ei teadnud ausõna, näidake paragrahvi baa baaa.

Mõtle nüüd natuke, kellel siin ära tegemise isu on..
Aitäh teistele, sain selgesõnalise vastuse.
Seaduse silmis pean veenduma selles, et inimesel oleks antud mootorsõiduki juhtimisõigus, mille võtmed ma talle annan.

Võtmed võid anda kellele tahes aga juhtimisõigust üle anda ei saa. Kui pargid oma tsikli sõbra hoovile ja annad talle võtmed hoiule, siis see on igati ok. Sõber võib käekõrval sinu tsikli koos kasvõi teise linnaotsa lükata sest niikaua kui ta sadulas ei istu ja mootor ei käi on tegu jalakäijaga, kel on tsikli võtmed. Aga kui sa annad talle oma tsikli ja lähed temaga koos sõitma siis oled loovutandu juhtimisõiguse ja vahelejäämise korral saate karisatda mõlemad.

Selles see probleem ongi, et me mõtlesime koos ühe vaba päeva võtta ja niisama ringi tsillida/paarutada :P
Sõbra argument minu vastupunnimisele oli, et "pohh, kui vahele jääme, siis ütlen politseile, et sina (ehk siis mina) ei teadnud, et mul (ehk siis tal) lube pole".
Ja arvestades, et ma kuu aega tagasi load tagasi sain, siis vahele jäämise korral vaevalt mulle nii leebelt otsa vaadatakse... :)

Jalgratas Scott ->
96´ ZX7R ->
K8 GSXR 750
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Karistused juhtimisõiguse üleandmisel lubadeta juhile ?

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Ahfrsk kirjutas:

Situatsioon.
Mul on 2 mootorratast, me lähme sõbraga koos sõitma. Sõbral on minu nimel olev ratas, millel on kõik ÜV, kindlustused, paberid- korras, ainuke probleem on, et sõbral pole ühegi kat. lube :D
Mina sõidan sõbra ees/taga, mida iganes, koos ühe sõnaga ning politsei võtab meid rajalt maha mis iganes põhjusel, mis saab edasi ? :D
Ehk siis, kas minule tuleb mingi pasarahe kaela sellst, et ma sõbrale ratta andsin, kui tal lube pole ?
Aga kui "ma ei teadnud, et sõbral lube pole, kuna ta ütles mulle, et tal on olemas load" ?

Kui selline sõiduisu peal on, siis (parandage mind kui ma eksin):

  • hangid endale sõiduõpetaja tunnistuse (sai mu meelest maanteeametist, mingit erilist trikki selleks ei pidanud tegema) - ei no kui kuu tagasi loa said, siis selle variandi võib maha kanda nüüd.
  • sõbrale ja endale raadioside
  • teete õppesõitu.
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ahfrsk
Postitusi: 218
Liitunud: 07 Jaan 2013, 10:19
Tsikkel: K8 gixxer
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Karistused juhtimisõiguse üleandmisel lubadeta juhile ?

Lugemata postitus Postitas Ahfrsk »

Yerba kirjutas:

Kui selline sõiduisu peal on, siis (parandage mind kui ma eksin):

  • hangid endale sõiduõpetaja tunnistuse (sai mu meelest maanteeametist, mingit erilist trikki selleks ei pidanud tegema)
  • sõbrale ja endale raadioside
  • teete õppesõitu.

Ütleme nii, et ei vasta nii mõnelegi nõudele vastava loa taotlemisel.. :D

Jalgratas Scott ->
96´ ZX7R ->
K8 GSXR 750
Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: Karistused juhtimisõiguse üleandmisel lubadeta juhile ?

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Ahfrsk kirjutas:
Hurt kirjutas:

Homme googeldan välja, ausõna täna ei viitsi. Saan aru, et noor inimene tahab miilitsale "ära teha" ma ei teadnud ausõna, näidake paragrahvi baa baaa.

Mõtle nüüd natuke, kellel siin ära tegemise isu on..

Vabandan, sain valesti asjadest aru. Sa küsisid teadmatusest ja paistab, et täiesti siiralt. Tundub, et oled ka saanud ammendava vastuse ja sel teemal pole vist enam mõtet sõna võtta, kõik piirmäärad ja paragrahvid ka ilusti välja toodud juba.

Aga olgem ausad, küsimus ise ja hilisemad õigustused (aga kui ma ütlen, et olin puu otsas kui pauk käis ja ei tea midagi kas siis olen ka süüdi...)tundusid lihtsalt nii jaburad.

Veel kord vabandust.

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M
Kasutaja avatar

tali
Postitusi: 1403
Liitunud: 21 Apr 2005, 15:10
Tsikkel: 650cc V2
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Karistused juhtimisõiguse üleandmisel lubadeta juhile ?

Lugemata postitus Postitas tali »

Asi lihtne. Juhtimisõiguseta juhtimine ja üleandmine juhtimisõiguseta isikule on väärteod, sõiduki omavoliline kasutamine ja vargus on kuriteod. Teie oma valik, millise raskuskategooria jama endale kaela tahate. Pluss veel asjaolu, et kui näiteks alustatakse krim asi ja siis menetluse käigus tuleb välja, et on antud valeütlusi, siis tuleb veel täiendav jama selle eest :wack: .
Võtke kolmas sõps ka chillima kaasa, kes vastab sõiduõpetajale esitatavatele nõuetele, võtku vastav tõend ja ongi asi korras juriidiliselt.
Mu meelest :bsmile:

18-aastane pereliige: "Äratuse helin on see n..ss, mis sul magada ei lase". :)
"Takahashi on küll aeglane, aga see-eest kukub tihti." H. Kender, Viasat Sport Baltic, Malaisia Moto2
PS! Klausen/Kender Viasati tagasi!

TarvoE
Postitusi: 82
Liitunud: 22 Aug 2013, 10:31
Tsikkel: Buell XB12S 2007
Tänanud: 1 kord

Re: Karistused juhtimisõiguse üleandmisel lubadeta juhile ?

Lugemata postitus Postitas TarvoE »

Kas selline teema ei peaks olema lollide küsimuste ja vastuste all?

Suzuki Savage Bobber 1995
Yamaha MT-03 2009
KTM Super Duke 990 2006
HD Street 750 2017
Buell XB12S 2007
Kasutaja avatar

VahurLE
Postitusi: 124
Liitunud: 03 Juul 2010, 23:40
Tsikkel: Triumph Tiger 1050
Asukoht: Kadrina

Re: Karistused juhtimisõiguse üleandmisel lubadeta juhile ?

Lugemata postitus Postitas VahurLE »

Kas keegi ikkagi suudab ka ühe reaalse seadusakti leida, mis juhtimisõiguseta isikule juhtimise üleandmist keelab?


Lauri23
Postitusi: 428
Liitunud: 01 Mai 2004, 19:46
Asukoht: Tallinn/07 R6

Re: Karistused juhtimisõiguse üleandmisel lubadeta juhile ?

Lugemata postitus Postitas Lauri23 »

Maaks kirjutas:

Vormistage sellele motikale millega sõber sõidab ostu-müügi leping, siis oled sina seaduse silmis "valge" edasi :-) Keegi ei keela ratast müüa isikule, kellel lube pole.

See variant peaks ju täiesti toimima, ise jääd süüst puhtaks. Juhtimisõiguse üle andmine ja ratta üle andmine on erinevad asjad, kui nüüd norima hakata. Sama ratta peal taga istudes ning sõbra lenksu pannes jääd kindlasti süüdi.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3138
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Karistused juhtimisõiguse üleandmisel lubadeta juhile ?

Lugemata postitus Postitas ranel »

VahurLE kirjutas:

Kas keegi ikkagi suudab ka ühe reaalse seadusakti leida, mis juhtimisõiguseta isikule juhtimise üleandmist keelab?

202.1 Vastava kategooria mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimisõiguseta isiku mootorsõidukit või trammi juhtima lubamise eest mootorsõiduki või trammi omaniku, valdaja või tehnonõuetele vastavuse või käitamise eest vastutava isiku poolt Trahv kuni 400 €

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

VahurLE
Postitusi: 124
Liitunud: 03 Juul 2010, 23:40
Tsikkel: Triumph Tiger 1050
Asukoht: Kadrina

Re: Karistused juhtimisõiguse üleandmisel lubadeta juhile ?

Lugemata postitus Postitas VahurLE »

ranel kirjutas:
VahurLE kirjutas:

Kas keegi ikkagi suudab ka ühe reaalse seadusakti leida, mis juhtimisõiguseta isikule juhtimise üleandmist keelab?

202.1 Vastava kategooria mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimisõiguseta isiku mootorsõidukit või trammi juhtima lubamise eest mootorsõiduki või trammi omaniku, valdaja või tehnonõuetele vastavuse või käitamise eest vastutava isiku poolt Trahv kuni 400 €

Olemas jah, otsisin vale märksõna (üleandmine) ja leidsin ainult joobes isikule üleandmise.

Kasutaja avatar

leko
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Dets 2010, 14:10
Tsikkel: väike RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Karistused juhtimisõiguse üleandmisel lubadeta juhile ?

Lugemata postitus Postitas leko »

Sõber tuleb teha "omanikuks"
ja Sina oled "vastutav kasutaja"….Kurat, kust sina tead, et omanikul lube ei ole? (Sulle ju väitis, et on )

:ner:


Lauri23
Postitusi: 428
Liitunud: 01 Mai 2004, 19:46
Asukoht: Tallinn/07 R6

Re: Karistused juhtimisõiguse üleandmisel lubadeta juhile ?

Lugemata postitus Postitas Lauri23 »

Sõber ei pea politsei silme all ka sõber olema. Ütled et müüsid talle ratta, näitad ostu-müügi lepingut ja sõidad edasi. Tegite lihtsalt väikse tiiru pärast tehingut. Enne muidugi lepite omavahel kokku.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”