Kas ARKi eksamil ei tohi kilomeetritki kiirust ületada?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
MotoGabriel
Postitusi: 299
Liitunud: 21 Sept 2012, 11:48
Tsikkel: VS800
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Kas ARKi eksamil ei tohi kilomeetritki kiirust ületada?

Lugemata postitus Postitas MotoGabriel »

Seoses nende uute trahvimäärade ja asjadega, Kas ARKi eksamil ei tohi siis kilomeetritki kiirust ületada? Et kui on 50 siis absoluutne maksimum on 50? Või see ~+10 kehtib ikka veel.


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Bastard »

kurihiir kirjutas:

Seoses nende uute trahvimäärade ja asjadega, Kas ARKi eksamil ei tohi siis kilomeetritki kiirust ületada? Et kui on 50 siis absoluutne maksimum on 50? Või see ~+10 kehtib ikka veel.

Ma sõitsin stabiilselt niimoodi 5-10 kmh kiiremini. Pärast eksamineerija küll mainis seda, kuid probleemiks ta seda küll ei pidanud. Tegin suure A eksami siis nädalapäevad tagasi.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas AzA »

Harjuta reastumisel ilusti üle õla musta nurka kontrollima, ka siis kui sa tead, et see on tühi liigutus ja nii mõnigi pisi veake antakse andeks, paar kilti üle kiirus kohe kindlasti :)

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Pan
Postitusi: 289
Liitunud: 28 Mai 2011, 10:35
Tsikkel: Kawabusa
Asukoht: Viljandi

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Pan »

Bastard kirjutas:
kurihiir kirjutas:

Seoses nende uute trahvimäärade ja asjadega, Kas ARKi eksamil ei tohi siis kilomeetritki kiirust ületada? Et kui on 50 siis absoluutne maksimum on 50? Või see ~+10 kehtib ikka veel.

Ma sõitsin stabiilselt niimoodi 5-10 kmh kiiremini. Pärast eksamineerija küll mainis seda, kuid probleemiks ta seda küll ei pidanud. Tegin suure A eksami siis nädalapäevad tagasi.

Minule öeldi juba 10 aastat tagasi autokoolis, enne eksamile minekut, et eksami ajal ei tohi isegi +1 olla. Iseasi on see, millega eksamineerija seda kiirust mõõdab. Radarit tal ju ei ole ja spidomeeter pole üldse mingi mõõteriist. Pigem on see +/- 5km/h selline asi mille üle ei vaevuta vaidlema.
Teine asi on see "uute trahvimäärade asi". See on ju kehtinud aastaid või isegi aastakümneid. +2 km/h eest koolimaja vahetus läheduses kirjutati arveid ikka väga ammu. Uus asi on see, et +10 km/h eest saad nüüd Tallinnas sama suure arve kui Põlvas. Rikkumise asukoht ei mõjuta trahvi suurust nii palju kui varem.

Elevandil ei ole vaja haukuda. Teda märgatakse niisamagi.
Kasutaja avatar

Teema algataja
MotoGabriel
Postitusi: 299
Liitunud: 21 Sept 2012, 11:48
Tsikkel: VS800
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas MotoGabriel »

Selged pildid!

Kasutaja avatar

Pinchu
Postitusi: 372
Liitunud: 01 Veebr 2005, 18:18
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Pinchu »

No minuarust ei saa eksamineerija kiirust üldse nii täpselt jälgida. Kui ma sügisel käisin eksamil siis oli juhus, kui mina vaatan maanteel spidot...95 - peaks sobima, ehk näitab natukene rohkem. Täpselt samal hetkel aga eksamineerija ütles, et paneks natuke kiirust juurde, et mul on kiirus 86!!! No ikka nii puusse näitas see koolitsikli spido. Aga ega ma kade ka ei olnud - peale eksamit mainisin seda eksamineerijale kah, et selle koolitsikli spido valetab üsna põhjalikult.

... hetkel rattatu ...
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”