vana mees tahab tsiklimeheks

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Raudpolt
Postitusi: 60
Liitunud: 15 Juun 2014, 10:06
Tsikkel: BMW F750 GS, 2024.
Tänanud: 3 korda

vana mees tahab tsiklimeheks

Lugemata postitus Postitas Raudpolt »

Tere!
Kas keegi, kes on hakanud soidumeheks viikymmnendaes aastates jagaks oma kogemusi ja soovitusi..
Tuli selline tunne, et kas nyyd voi mitte kunagi :-) voi ongi juba hilja?!

Viimati muutis Raudpolt, 15 Juun 2014, 13:23, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

Hilja pole mitte kunagi, mul isa alustas umbes samas eas, alustuseks lihtsalt vali mõni kergem masin, et meelde tuletada vanad trikid :)
Ja 50 pole veel mingi vana, lugesin just hiljuti, et rootsis on mootorratturi keskmine vanus 52 aastane. Mõnusaid kilomeetreid.

Viimati muutis Margusxx, 15 Juun 2014, 10:20, muudetud 1 kord kokku.
Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Raudpolt kirjutas:

Tere!
Kas keegi, kes on hakanud soidumeheks viikymmnendaes aastates jagaks oma kogemusi ja soovitusi..
Tuli selline tunne, et kas nyyd voi mitte kunagi :-) voi ongi juba hilj?!

Alustuseks: Hea nime leidsid siin endale. 8)
Kui ikka sõiduisu on nagu raudpolt, siis pole kunagi hilja. Kõikide isudega on lugu nii. Kui muidugi mingeid erilisi tervisevimkasid sisse pole tulnud aastatega, mis võivad endale lenksus ja teistele kes läheduses, fataalseks saada. Loodetavasti ei ole.
Igatahes, mina olen Sulle oma õnnistuse andnud ning - hakka aga asjaga pihta. Ja nüüd, mitte aasta ega kahe pärast. Sest kes teab, mis on saanud homme või nädala või aasta pärast. Võib-olla siis polegi enam võimalust alustada.
Suvi ka alles alguses, siin on julgelt tubli 5 sõidukuud veel ees ootamas.

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!

Teema algataja
Raudpolt
Postitusi: 60
Liitunud: 15 Juun 2014, 10:06
Tsikkel: BMW F750 GS, 2024.
Tänanud: 3 korda

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas Raudpolt »

Tanan onnistuse eest! Nimega on nii, et kukus lihtsalt valja nii:-)
Alustangi juba jargmisel nadalal. Lihtsalt ootasin elupoliste soidumeeste arvamusi. Proua ytles, mis sa piinled tee siis need load juba ara..

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas AzA »

Õnnitlused ... aga mitte otsuse puhul ratas hankida, vaid sellise proua puhul.
Tsikkel on lihtsalt normaalne mistahes eas, abikaasa õnnistus kaasa on haruharv :mrgreen:

Aga mulle meeldib.

Teema algataja
Raudpolt
Postitusi: 60
Liitunud: 15 Juun 2014, 10:06
Tsikkel: BMW F750 GS, 2024.
Tänanud: 3 korda

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas Raudpolt »

Ta on normaalne jah:-) eks ta loodab, et teada ka vahest soitma viiakse.

Kasutaja avatar

Hillar
Postitusi: 43
Liitunud: 23 Okt 2013, 23:09
Tsikkel: BMW R1100R
Asukoht: Tartu

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas Hillar »

Mina pidin näiteks tsikli salaja ostma... :)

98' Honda VTR1000F Firestorm 2013-2015
97' BMW R1100R 2015 -

Teema algataja
Raudpolt
Postitusi: 60
Liitunud: 15 Juun 2014, 10:06
Tsikkel: BMW F750 GS, 2024.
Tänanud: 3 korda

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas Raudpolt »

Minu oma kysis ka, et kas siis koogimoobel jaab see aasta valjavahetamata voi?! Ja todes, et pole vana ju ka nii hull midagi:-) eks need pikad kooselu aastad ole teda nats ikka opetanud ka. Salaja on muidugi ka voimalik:-) ratas osta:-D

Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 495
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 46 korda

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Kas keegi, kes on hakanud soidumeheks viikymmnendaes aastates jagaks oma kogemusi ja soovitusi.

Soovitan lugeda Hubert Kriegeli reisikirju.

Suur osa nendest, keda ma ise teedel olen kohanud, on olnud mu eakaaslased, ehk siis üle 50-ne. Vanus pole siin mingi näitaja. Pea peab korras olema.

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022

Teema algataja
Raudpolt
Postitusi: 60
Liitunud: 15 Juun 2014, 10:06
Tsikkel: BMW F750 GS, 2024.
Tänanud: 3 korda

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas Raudpolt »

Divikas kirjutas:

Kas keegi, kes on hakanud soidumeheks viikymmnendaes aastates jagaks oma kogemusi ja soovitusi.

Soovitan lugeda Hubert Kriegeli reisikirju.

Suur osa nendest, keda ma ise teedel olen kohanud, on olnud mu eakaaslased, ehk siis üle 50-ne. Vanus pole siin mingi näitaja. Pea peab korras olema.

Kolab julgustavalt! Loen kindlasti! Tanan.

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas 426f »

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r

Teema algataja
Raudpolt
Postitusi: 60
Liitunud: 15 Juun 2014, 10:06
Tsikkel: BMW F750 GS, 2024.
Tänanud: 3 korda

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas Raudpolt »

Arvata on, et see uljaspea sai load juba nooruses. Mida oskad seda ei unusta:-)


Teema algataja
Raudpolt
Postitusi: 60
Liitunud: 15 Juun 2014, 10:06
Tsikkel: BMW F750 GS, 2024.
Tänanud: 3 korda

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas Raudpolt »

[quote="Margusxx"]Hilja pole mitte kunagi, mul isa alustas umbes samas eas, alustuseks lihtsalt vali mõni kergem masin, et meelde tuletada vanad trikid :)
Need" trikid" jaavad mul suht lapsepolve ja kylateedele. Minsk ja Jawa ja moned mopeedid ka. Hiljem olen naruke ka ktossirataga soitnud rajal. Liikluses olen mone korra poja rolleriga ka aastaid tagasi soitnud.
Seega ikka algaja.

Ja 50 pole veel mingi vana, lugesin just hiljuti, et rootsis on mootorratturi keskmine vanus 52 aastane. Mõnusaid kilomeetreid.

Tanan heade soovide eest. Eks see vanuse piir on nihkunud tanapaeval kovasti edasi. Vanasti olidi selles vanuses kohe kohe mineku ootel. :-)


J a n n o
Postitusi: 206
Liitunud: 27 Okt 2007, 00:14
Tsikkel: YamahaXT, DneprMT16
Asukoht: Sauespoo, Harjuusimaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas J a n n o »

Raudpolt kirjutas:
Margusxx kirjutas:

Hilja pole mitte kunagi, mul isa alustas umbes samas eas, alustuseks lihtsalt vali mõni kergem masin, et meelde tuletada vanad trikid :)
Need" trikid" jaavad mul suht lapsepolve ja kylateedele. Minsk ja Jawa ja moned mopeedid ka. Hiljem olen naruke ka ktossirataga soitnud rajal. Liikluses olen mone korra poja rolleriga ka aastaid tagasi soitnud.
Seega ikka algaja.

Ja 50 pole veel mingi vana, lugesin just hiljuti, et rootsis on mootorratturi keskmine vanus 52 aastane. Mõnusaid kilomeetreid.

Tanan heade soovide eest. Eks see vanuse piir on nihkunud tanapaeval kovasti edasi. Vanasti olidi selles vanuses kohe kohe mineku ootel. :-)

Üks mu endine kolleeg, daam vanuses üle viiekümne, teatas üks päev, et ostis enduuroka ja hakkas metsas kündma. Ise nii õhinaga rääkis kuidas mõnusalt läbi võtab. See oli ta esimene tsikkel elus.
Tänapäeval on juba üle neljakümpised veel tippspordis. Ise olen spordiga alustanud 3 selt. Teinud võistlussporti aastaid, aga sellist füüsilist vormi nagu praegu 41 aastaselt nii jõu kui vastupidavuse osas, pole mul kunagi olnud. No eks see sõltu ka sellest, millega oma elatud aastatega tegeletud on. Aga 50 ja vana, no see on ikka nali. Kui ma õieti mäletan, siis Georg Foreman tuli 50selt raskekaalu profipoksis maailmameistriks. Kõik on mõtlemises kinni.

Riga 13-Mini mopeed-... pikk vahe... -Kawasaki VN-Suzuki Intruder M1800R,Dnepr,Ural - Honda Varadero xl1000v - diisel Ural,Dnepr MT16, IZ Jupiter'68,YamahaXT660R
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas kris. »

Kui teema algataja pidas silmas mootorratturiks saamist, siis 50.- ei ole küll mingi takistus. Tsiklimeheks saamisega on veidi keerulisem ... selleks sünnitakse :bsmile: .
Edu!

Terv
Kris.

Kasutaja avatar

kõri
Postitusi: 33
Liitunud: 20 Mai 2010, 15:40
Tsikkel: suzuki intruder vs800, Boom

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas kõri »

parafraseerides klassikuid:

" ... see on puhkus, baar, ... , muusika! Mina olen täiesti terve mees ja tahan seda kõike saada"

kui oled nõus, anna tuld. Kui mitte, mine osta Bauhoovist aiakrill ja tee põrinat alakehaga.


Teema algataja
Raudpolt
Postitusi: 60
Liitunud: 15 Juun 2014, 10:06
Tsikkel: BMW F750 GS, 2024.
Tänanud: 3 korda

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas Raudpolt »

Baari ja muusikaga olen kokku puutunud aastaid:-) :-)

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Raudpolt kirjutas:

Tere!
Kas keegi, kes on hakanud soidumeheks viikymmnendaes aastates jagaks oma kogemusi ja soovitusi..
Tuli selline tunne, et kas nyyd voi mitte kunagi :-) voi ongi juba hilja?!

50-dates hakkavad mõned mehed veel krossi sõitma, mis tavalise tänaval veeremisega võrreldes on ikka päris tegevus. Seega ära põe ja anna tuld.

Kasutaja avatar

tali
Postitusi: 1403
Liitunud: 21 Apr 2005, 15:10
Tsikkel: 650cc V2
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas tali »

Hei ja tere tulemast! Tahan ka nats julgustada. Meil on suvepealinnas Motovanaisa, kes Sinust hulga vanemana võttis kätte ja ostis puraki 1,8 Intruderi. Ja sõidab :D . Mõnus. Anna aga tuld. Vana oled siis, kui kusi enam lund ei sulata :bsmile:

18-aastane pereliige: "Äratuse helin on see n..ss, mis sul magada ei lase". :)
"Takahashi on küll aeglane, aga see-eest kukub tihti." H. Kender, Viasat Sport Baltic, Malaisia Moto2
PS! Klausen/Kender Viasati tagasi!

Teema algataja
Raudpolt
Postitusi: 60
Liitunud: 15 Juun 2014, 10:06
Tsikkel: BMW F750 GS, 2024.
Tänanud: 3 korda

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas Raudpolt »

Tanan julgustamast! :-)
Tsikklimehed on mulle alati muhedad ja sobralikud tundunud!
Lahen nadalalopus esimest korda kursuse tundi.
Eks ma jagan teiega labielatut :-D

Kasutaja avatar

Bogser
Postitusi: 85
Liitunud: 07 Mai 2007, 15:16
Tsikkel: R1150 GS
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas Bogser »

Raudpolt kirjutas:

Tanan julgustamast! :-)
Tsikklimehed on mulle lati muhedad ja sobralikud tundunud!
Lahen nadalalopus esimest korda kursuse tundi.
Eks ma jagan teiega labielatut :-D

Tere,
tegin endale 50. a sünnipäevaks kingituse- hakkasin liikuma kaherattalisel motoriseeritud sõidukil. Terve elu oli see mõte ja soov, paraku polnud vahendeid. Niisiis- 50 ja kooli... ja ratas sai ka muidugi ostetud. Lühidalt- alustasin täiesti puhtalt lehelt (oli küll parasjagu pusimist, aga väljakutse ikkagi) ja ei kahetse- see mis kunagi oli unistus on nüüd 7. aastat lahe reaalsus. Ja tagasiteed ei ole, see on ka kindel. Vanust tuleb küll iga aastaga, aga mõistust ka. Edu ja pikki kilomeetreid!

Urmas

Kahest pütist on küll!
R1150GS

laanepikk
Postitusi: 6
Liitunud: 08 Jaan 2013, 11:44
Tsikkel: gixxer
Asukoht: Viljandi

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas laanepikk »

Raudpolt kirjutas:

Tere!
Kas keegi, kes on hakanud soidumeheks viikymmnendaes aastates jagaks oma kogemusi ja soovitusi..
Tuli selline tunne, et kas nyyd voi mitte kunagi :-) voi ongi juba hilja?!

Eelmisel suvel sõitis Pärnu ringrajal noortega võidu soomlane rattal nr 67
Number oli ühtlasi ka mehe vanus, selleks ajaks jõuab Sulle ka võidusõidu pisik sisse tulla.
Ma ise ka vanuserühmas 50+, edu lubade tegemisel.

Kasutaja avatar

poison
Mode
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Veebr 2004, 12:49
Tsikkel: sporta 1200
Asukoht: Rapla
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 10 korda

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas poison »

50+ ongi normaalne


Teema algataja
Raudpolt
Postitusi: 60
Liitunud: 15 Juun 2014, 10:06
Tsikkel: BMW F750 GS, 2024.
Tänanud: 3 korda

vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas Raudpolt »

Terve koigile.
Tana oli eaimene teooria tund..anti testid ette ja kohe lahendama. Kui vorrelda ARK kodulehel olevaid A kat teste siis neid olin enne korduvalt lahendanud ja 10st 9 tegin tavaliselt ara. Autokooli testid olid paris rasked. Ka tehti koolitaja poolt kohe selgeks, et kooli hindamine tuleb tunduvalt karmim kui ARK eksamil. Pohimotteliselt ju oige. Pole motet riikikule pinnapealsete teadmistega katsetama minna. Kokkuvotteks sain ornalt kiita, kuna pidin suutma loogiliselt moelda ja tulemus pidi olema ule tavaparase keskmise. Loomulikult olin koige vanem. Kui teisi sinatati siis mind teietati, mille vastu mul ka miskit polnud :-) .
Neljapaeval siis kohe ka soidu tundi. Lahe :-)

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1939
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas Vint »

Arki testides on rohkem sellist ilusat mula, näiteks- kas kiirendamine kulutab rohkem kütust ja kumme? Jne.
Koolis annavad lahendada konkreetseid liiklus olukordi, ristmikest, ülesõidukohtadest, trammiteedest jne.

Aga edu sulle! :bsmile:


Teema algataja
Raudpolt
Postitusi: 60
Liitunud: 15 Juun 2014, 10:06
Tsikkel: BMW F750 GS, 2024.
Tänanud: 3 korda

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas Raudpolt »

Just Vint. Seal tundub liiklus suhteliselt lill olevat :D .Tegelikus aga kaugelt midagi muud! Autoroolis olen nende pikkade roolis olnud aastate juuksul ikka ime asju nainud!.. :shock:

Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Raudpolt kirjutas:

Terve koigile.
Tana oli eaimene teooria tund..anti testid ette ja kohe lahendama. Kui vorrelda ARK kodulehel olevaid A kat teste siis neid olin enne korduvalt lahendanud ja 10st 9 tegin tavaliselt ara. Autokooli testid olid paris rasked. Ka tehti koolitaja poolt kohe selgeks, et kooli hindamine tuleb tunduvalt karmim kui ARK eksamil. Pohimotteliselt ju oige. Pole motet riikikule pinnapealsete teadmistega katsetama minna. Kokkuvotteks sain ornalt kiita, kuna pidin suutma loogiliselt moelda ja tulemus pidi olema ule tavaparase keskmise. Loomulikult olin koige vanem. Kui teisi sinatati siis mind teietati, mille vastu mul ka miskit polnud :-) .
Neljapaeval siis kohe ka soidu tundi. Lahe :-)

Tubli, et kätte võtsid ja läksidki A-katti tegema, Sul soov ikka täitsa tõsine siis. 8) Päris palju uurijad-küsijad kaovad peale küsimisi vaikselt ära ja pole neist enam midagi kuulda...
Jõudu sellel mõnusal teekonnal A-kategooria loani.

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!

Teema algataja
Raudpolt
Postitusi: 60
Liitunud: 15 Juun 2014, 10:06
Tsikkel: BMW F750 GS, 2024.
Tänanud: 3 korda

Re: vana mees tahab tsikklimeheks

Lugemata postitus Postitas Raudpolt »

Joudu tarvis!

Olen niigi palju aega kaotanud. Pole enam motet venitada. Kaasa arvas kyll, et olen asja ikka vaga surmtosiselt ette votnud. Ma ytlesin, et tahaksin eksamid ka koik esimese korraga ara teha. Siis paris, et kui ma ei tee mis siis. Karistuseks on see, et ostan kallima varustuse :D Arvati, et ikka vaga johkraid karistusi suudan endale valja moelda :lol:


brunomiklos
Postitusi: 1
Liitunud: 22 Juun 2014, 21:15
Tsikkel: Suzuki GSF Bandit S 600
Asukoht: Rakvere

Re: vana mees tahab tsiklimeheks

Lugemata postitus Postitas brunomiklos »

Nagu ütles Tiina Tauraite oma traktorisõidu kohta. Kui on unistus tuleb hakata teostamisega otsast peale. Olen 41 ja tegin ka load, reedel oli sõidueksam ja nüüd nad olemas. Värske kogemus niisiis. Ei olnud varem mootorrattaga sõitnud. Ainult mõni kogemus aastast 1986 mopeediga Riga 22.
Nüüd valin siis ratast mida soetada.


Teema algataja
Raudpolt
Postitusi: 60
Liitunud: 15 Juun 2014, 10:06
Tsikkel: BMW F750 GS, 2024.
Tänanud: 3 korda

Re: vana mees tahab tsiklimeheks

Lugemata postitus Postitas Raudpolt »

Teen just teste..nukker. Need kooliomad on aetud nii keeruliseks peensusteni ja eksitavateks.Ma ei motle ju liikluses osaledes ulekaigu raja komponentidel selle nurga alt kas ta on ka teepeenra osa voi tahistatud soidutee osa. Ma arvestan sellega, kui on vastav tahistus siis annan jalakaijale teed..:-)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”