Load.

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Apriliakas
Postitusi: 5
Liitunud: 17 Sept 2014, 17:09
Tsikkel: Aprilia

Load.

Lugemata postitus Postitas Apriliakas »

Tere,

Selline küsimus teile, et kas kuskil on mingisuguse lisaraha eest ka varem load ära teha kui näevad, et sa õpid hoolega ja sõidustiil on korralik,siis veel selline, et kas on palju inimesi kes lähevad mopeedilube tegema nii, et pole varem kordagi mopeediga sõitnud?Ja siis 3-s ja viimane küsimus, et mida oskate öelda Aprilia sx /rx 50-ne kohta öelda?Olen palju lugenud juba aga äkki on kellegil veel midagi tarka lisada :)
Tänud.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Load.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Apriliakas kirjutas:

Tere,

Selline küsimus teile, et kas kuskil on mingisuguse lisaraha eest ka varem load ära teha kui näevad, et sa õpid hoolega ja sõidustiil on korralik,siis veel selline, et kas on palju inimesi kes lähevad mopeedilube tegema nii, et pole varem kordagi mopeediga sõitnud?Ja siis 3-s ja viimane küsimus, et mida oskate öelda Aprilia sx /rx 50-ne kohta öelda?Olen palju lugenud juba aga äkki on kellegil veel midagi tarka lisada :)
Tänud.

Jah, 3'e isase kitse ja 10'ne kaameli eest saab korralik laps load juba 10'ne aastaselt osta.
Ah jaa, putru pead ka igal hommikul sööma.

:wack: :wack:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Load.

Lugemata postitus Postitas pühak »

Apriliakas kirjutas:

Tere,

Selline küsimus teile, et kas kuskil on mingisuguse lisaraha eest ka varem load ära teha kui näevad, et sa õpid hoolega ja sõidustiil on korralik,siis veel selline, et kas on palju inimesi kes lähevad mopeedilube tegema nii, et pole varem kordagi mopeediga sõitnud?Ja siis 3-s ja viimane küsimus, et mida oskate öelda Aprilia sx /rx 50-ne kohta öelda?Olen palju lugenud juba aga äkki on kellegil veel midagi tarka lisada :)
Tänud.

Vali selline päev, mil eksam hommikul, saadki varem ära teha.

Vastuküsimus: Sina vä? http://www.postimees.ee/2921015/politse ... se-tudruku

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Load.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hirmutasime vist potentsiaalse peikeri ära :roll:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

tali
Postitusi: 1403
Liitunud: 21 Apr 2005, 15:10
Tsikkel: 650cc V2
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Load.

Lugemata postitus Postitas tali »

Jepp, tõenäoliselt... :oops:

18-aastane pereliige: "Äratuse helin on see n..ss, mis sul magada ei lase". :)
"Takahashi on küll aeglane, aga see-eest kukub tihti." H. Kender, Viasat Sport Baltic, Malaisia Moto2
PS! Klausen/Kender Viasati tagasi!

Mihkel555
Postitusi: 111
Liitunud: 09 Veebr 2010, 18:42
Tsikkel: Gsx-r
Asukoht: Tallinn

Re: Load.

Lugemata postitus Postitas Mihkel555 »

Ma millegipärast arvan et sa teed neid lube veel kauem kui tavaliselt tehakse:)


Lauri23
Postitusi: 428
Liitunud: 01 Mai 2004, 19:46
Asukoht: Tallinn/07 R6

Re: Load.

Lugemata postitus Postitas Lauri23 »

Mina tegin küll kunagi load varem ära kui vanus lubas a kätte anti ikka sünnipäeval alles :D Ja kaitseväes sai ka C kat varem tehtud kui tsiviilis vanus lubaks.

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Load.

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Moppide puhul ei ole mingist varasemast lubadetegemisest juttugi! Pead olema 14 täis, kui koolitusele lähed. Kui oskad jalgrattaga sõita, siis saad ka mopeediga kindlasti hakkama. Aprilia mopid head küll. Samuti Derbi, Gilera. Toodab neid kolme praegu üks ja sama firma. Samas ei ole karvavõrdki viletsam Yamaha mopeed. Poest uuena peaks odavaim olema neist vist Gilera, kuigi kasutab Derbi ja Aprilia-ga ühte tehnikat, seega vastupidavuselt erinevust neil ei ole. Vali see, mis silmale kenam.

SERTÃO
Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Load.

Lugemata postitus Postitas 426f »

mu aprilia rs50-l on derbi mootor,kui paak maha võtta on suur kiri airboxil.aru küll ei saa,et apriliaga sõidaks,tundub nagu derbi.ma selle masinaga üle 7000km sõitnud ja olen manuaalis ette nähtud ajal vedelikke ja süüte küünalt vahetanud.ketti ka 3 korda pingutanud ja 1 paari rehve vahetanud.mitte kunagi pole veel pole masin katki läinud,et miskit parandama peaks hakkama.masinal piiraja maas,max kiirus 99 ja mootor tuunimata,pole vaja suuremat kolbi ja silindrit külge aretada.vahel olen päevas sõitnud 400km suht ühe jutiga.paidest tallinna sõites olen 1 peatuse teinud.see rumal müüt tuleb unustada,et võrriga ei saa pikka maad sõita ja kuumeneb üle ja 100 häda tekib.
Milleks sa supermotot tahad,mu meelest on see halb valik kui mootor lahja,sellisega ei saa pikka maad sõites lasta 75kmh pidevalt,vähe kiiremini sõites tekib tuul mis kiiruse maha võtab

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Load.

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Millest sa järeldad, et teemaalgataja üldse piirajat eemaldada tahab? Ja kustotsast selle SX või RX mootor sinu ratta omast lahjem on?

SERTÃO
Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Load.

Lugemata postitus Postitas 426f »

mootorid on samad.kuhu sa tuule paned sx või rx-iga sõites.70kmh pealt puhub juba päris kõvasti,mu oma sirgelt istudes üle 84kmh ei lähe ja kui klaasi taha peitu minna tuleb kiirust juurde

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Load.

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Ole mureta, pisikese kerge kilu all, selg küürus lippavad need ilma plastidetagi mudelid kaugelt üle 75-e.
A las teemaalgataja õpib kõigepealt sõitma. Legaalselt.

SERTÃO

Teema algataja
Apriliakas
Postitusi: 5
Liitunud: 17 Sept 2014, 17:09
Tsikkel: Aprilia

Re: Load.

Lugemata postitus Postitas Apriliakas »

Ei ehmatanud,olin lihtsalt eemal foorumist,point on selles, et ma kolin Valgeranda ja siis oleks ilmselgelt supermoto parem,metsa vahel sõita jne,ja miks sa arvad, et supermotol 100 sisse ei lähe?Kuskilt lugesin, et stockis on 45km'h aga kui võtad piirajad maha ja muudad ülekannet siis 100+km'h ;) Selged pildid.


will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Load.

Lugemata postitus Postitas will111 »

ei ole mõtet, tasub kohe muuta selliseks, et saaksid 200'ga sõita, siis ei pea pärast enam hakkama jamama. noh kõvemad mehed muidugi sõidavad ka 300'ga, nemad on aga nii kõvad mehed, et nad lithsalt sülitavad füüsikaseadustele ja muudkui võtavad rohkem piirajaid maha ning muudavad ülekannet...aga nii kõvaks kohe ei saa, peab enne tükk aega pingutama :nono:

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Load.

Lugemata postitus Postitas 426f »

muuda ülekannet milliseks tahad.kuhu sa tuuletakistuse paned,

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Load.

Lugemata postitus Postitas will111 »

mina ei pane kuskile, mina ei võta ka 50stel piirajaid maha ja ei muuda ülekandeid, aga..."nemad on aga nii kõvad mehed, et nad lithsalt sülitavad füüsikaseadustele"

Suletud

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”