Millise kategooriaga millist haagist vedada võib

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Laur
Postitusi: 377
Liitunud: 18 Nov 2005, 18:37
Tsikkel: VTX1800R
Asukoht: Muhv nõudmiseni
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Millise kategooriaga millist haagist vedada võib

Lugemata postitus Postitas Laur »

Tarts kirjutas:

Sõidumeeriku nõue käib nende kohta, kes teevad sõidumeerikukohustusega sõidukiga tööd. Kui ma aga näiteks võtan ettevõtte veoki selleks, et oma talu põllult vedada kive naabri veski ehitusele, siis ma ei tee veose vedamisega tööandja heaks töötasu eest tööd vaid niiöelda erasõitu ja meerikut ei ole vaja.

Teed naabri heaks tööd. Arvad, et naabri heaks võid raskeveokiga rohkem päevas sõita kui 9 tundi?



M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Millise kategooriaga millist haagist vedada võib

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Aktsent ongi mõistel töö tegemine, töötamine ja sealt arenev töötaja töö- ja puhkeaja järgimine. Kui juht ei ole töötaja ja ei tee tööd, pole ka meerikut.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Millise kategooriaga millist haagist vedada võib

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tarts kirjutas:

Sõidumeeriku nõue käib nende kohta, kes teevad sõidumeerikukohustusega sõidukiga tööd. Kui ma aga näiteks võtan ettevõtte veoki selleks, et oma talu põllult vedada kive naabri veski ehitusele, siis ma ei tee veose vedamisega tööandja heaks töötasu eest tööd vaid niiöelda erasõitu ja meerikut ei ole vaja.

See ikka juhul kui sina autojuhina ehitad ise seda veskit ja kivid mida vead kuuluvad sulle.Kui naaber need sinu käest ostis,osutad sa talle teenust.Ja sellist autot alla 7500kg täismassiga ei tohi kodust kaugemal kui 50km linnulennult kasutada. :mrgreen:
Naaber ise ehitusel osaleda ei tohi,muidu pole kivid ainult sinu tarbeks ja jälle teed teenust.
Peale meeriku on veel ka vaja EU veoluba ja see antakse sulle vastavalt sinu taotlusele.Kui enda jaoks ,siis ikka ainult oma kaupa ja mitte ka müügiks minevat kaupa,sest see on äri.Tasulise veo teostamiseks oleva loaga ei tohi sa teha nii,et vahepeal kasutan meerikut ja vahel mitte.Lisaks on veel vaja ka veolitsentsi ja käia läbi vedude eest vatutava isiku kursused(ise sõites ei pea siis vist juhi kursustel käima,varem oli nii).
tegelikult on politsei veokate kontrolli grupid vägagi profesionaalsed ja tunnevad oma tööd väga hästi.Oleme neile mõnedki korrad meili saatnud küsimustega ja alati on ka korrektes vastused tulnud.
See meeriku teema käib ka pakibussi(Bkat)+haagis kohta kui autorongi täismass üle 3,5t ja teed teenust.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Millise kategooriaga millist haagist vedada võib

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Räägime sisuliselt samast asjast, eri sõnu kasutades.
Et asi oleks selge, siis LS § 131 lg 4 p 2 sätestab, et sõidumeerik ei ole kohustuslik sõidukil, mida kasutatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 561/2006 artikli 3 ja käesoleva seaduse § 130 lõike 13 alusel nõuete täitmisest vabastatud vedudel.

Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 561/2006 artikkel 3 lõige h järgi ei kohaldata määrust vedude korral, mille puhul on tegemist kaupade mitteäriliseks veoks kasutatavate sõidukite või sõidukite kombinatsioonidega, mille lubatud täismass ei ületa 7,5 tonni.

Minu algupärane väide oli, et erasõitu (mitteärilist vedu) tehes ei pea meerikut olema. See, et teemasse tekkis naabri veski ehitusele kivide raha eest vedamine, ei olnud minu väite osa. Minu mõte oli, et tahan oma põllult segavad kivid jalust saada. Parim koht nende ladustamiseks on naabri veski ehitus.
Milline iganes minu mõtte konteksti väline tõlgendamine või sellele asjaolude lisamine võib sisu muuta ja ei ole enam minu algupärane väide.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Millise kategooriaga millist haagist vedada võib

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tarts kirjutas:

Räägime sisuliselt samast asjast, eri sõnu kasutades.
Et asi oleks selge, siis LS § 131 lg 4 p 2 sätestab, et sõidumeerik ei ole kohustuslik sõidukil, mida kasutatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 561/2006 artikli 3 ja käesoleva seaduse § 130 lõike 13 alusel nõuete täitmisest vabastatud vedudel.

Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 561/2006 artikkel 3 lõige h järgi ei kohaldata määrust vedude korral, mille puhul on tegemist kaupade mitteäriliseks veoks kasutatavate sõidukite või sõidukite kombinatsioonidega, mille lubatud täismass ei ületa 7,5 tonni.

Minu algupärane väide oli, et erasõitu (mitteärilist vedu) tehes ei pea meerikut olema. See, et teemasse tekkis naabri veski ehitusele kivide raha eest vedamine, ei olnud minu väite osa. Minu mõte oli, et tahan oma põllult segavad kivid jalust saada. Parim koht nende ladustamiseks on naabri veski ehitus.
Milline iganes minu mõtte konteksti väline tõlgendamine või sellele asjaolude lisamine võib sisu muuta ja ei ole enam minu algupärane väide.

Ei üritagi midagi sulle suhu panna,vaid seaduse järgi on sul tõendamise kohustus(kirjalik ja see peab olema iga kivikoormaga kaasas),et see ei ole äriline vedu ja ei enamat.Sellele EU määrusele on veel mitu korda mingeid muudatusi järgnenud.See 2006 määrus on sisuliselt sama asi ,mis oli 93 v 94 ,aga lisandus digimeeriku teema ja tööaja jagamise käsitlus.Käies ära ühel autojuhi ametikoolituse(nagu Laur käis)või vedaja vastustuse kursusel(tehnika kõrgkoolis) saad sellest selge pildi.Ma olen sellega aastast 93 tegelenud ja iga mõne aasta takka on ikka mingeid suuremaid või väiksemaid muudatusi või uusi tõlgendusi tulnud.
Aga üks asi on ka kindel,et kui sul on tööandja auto,millel on maksulise veo luba,siis sellega ilma meerikut kasutamatta sõita ei ole lubatud.Selleks pead omama oma veose vedamise luba ja siis tegema kõik asjasse puutuvad tõendused.Ehk siis kui tahad oma autoga mingitki ärilist tegevust(näiteks talupidamine)teha pead ka sinna meeriku paigaldama,aga omamatta maksulise veo luba ja veo litsentsi,võid vedada ainult oma kaupa,näiteks jõusööta ,mida oled omale ostnud ja viid selle oma loomadele.See peab muidugi kajastuma ka veodokumentides ,mitte et sa ütled kontrollijatele midagi.Sama asi ka sinu näiteks toodud kividega.Kui,sul on aga maksulise veo loaga auto ja meerik on sinu elu kordades lihtsam.Lisa kulu on on iga kahe aasta takka meeriku taatlemine(a'30-40€) ja olenevalt olukorrrast(on vajalik meerikuga autol ka oma veol) 5 a takka juhi täiendkoolitus a'100€.
Ja nagu eespool mainisin,siis see puudutab ka iga veoseveoks mõeldud(kus on kaubaruum)asja, kui täismass ületab 3500kg,ka kaubik+kerghaagis.
Tegelikult seda eriti ei kontrollita,aga seaduse järgi käitudes on see nii ja trahvid ei ole olematud vaid üsna kopsakad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Millise kategooriaga millist haagist vedada võib

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Jätkuvalt, samast asjast räägime :D

Mis aga puutub sellesse, et määrust muudetud on,

XL1000 kirjutas:

See 2006 määrus on sisuliselt sama asi ,mis oli 93 v 94 ,aga lisandus digimeeriku teema ja tööaja jagamise käsitlus.

siis näiteks täna kehtiv LS on vastu võetud 17.06.2010, jõustunud on see 01.07.2011 ja käesolevaks ajaks on seda muudetud 19 korda (!). Uue aasta algusest hakkab see aga kehtima 20 korda muudetuna. Sisu on ikka sama. Ja kui räägime LS-st, siis ikka sellest, mis on vastu võetud 2010 aastal. Õigusnormidega nii ongi, neid muudetakse, täiendatakse, sõnastatakse ümber jne jne, sest elu areneb.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Millise kategooriaga millist haagist vedada võib

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Asi mida mina üritasin selgitada nö tulevasele veokiomanikule on see,et endale lihtsam ja mitte ülemõistuse kallis, on seda meerikut kasutada ja vormistada
veoluba enda kauba tasuta veoks ning ei teki mingeid jamasid.Selle kohta saab parimat infot autoettevõtete liidust või ka see seadus annab suurema osa vajalikku infot.
https://www.riigiteataja.ee/akt/129062014012

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”