USA tsikli eestis registreerimine

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
being
Postitusi: 49
Liitunud: 08 Apr 2015, 20:57
Tsikkel: BMW R1200RT / CBR600F

USA tsikli eestis registreerimine

Lugemata postitus Postitas being »

Tervist!

Tahaksin Leedust üht kasutatud tsiklit osta, mis on seal praegu ilusti arvel, aga paraku on see ratas USAst toodud.
Olen siin eile ja täna kõvasti asja uurinud ja tuleb välja, et USA tsikli Eestis arvele võtmiseks on vaja läbida üsna robustne kadalipp.

Ehk siis oleks vaja teha üksiksõiduki tüübikinnitus, mille nõudmised näevad välja umbes järgmiselt:

  1. Üksiksõiduki kinnituse avaldus (blanketid on Maanteeameti liiklusregistri büroodes olemas, kuid sobib ka vabas vormis);
  2. Sõiduki registreerimistunnistus (ei registreerita, kui sõiduk on tunnistatud hävinuks);
  3. Sõiduki omandamist tõendav dokument;
  4. Sõiduki registreerimiseelne tehnonõuetele vastavuse kontrollakt ja üksiksõiduki kinnituse kontrollakt (selleks peab sõiduki Maanteeameti liiklusregistri büroole ette näitama). Esmase registreerimise (128€), registreerimismärk (30€) ja üksiksõiduki kinnituse (205€) riigilõivu maksmist kinnitav maksekorraldus;
  5. Sõiduki pidurite, müra ja heitmete piirväärtuste täitmist tõendav dokument (kui ei ole varem mõnes liikmesriigis tehtud).

Esiteks see 205€ riigilõivu üksiksõiduki kinnituse eest. WTF? Mida reaalselt selle 205€ eest tehakse? Mingi ametnik kulutab oma ajast max 5 minutit või eksin?
Teiseks "Sõiduki pidurite, müra ja heitmete piirväärtuste täitmist tõendav dokument" läheb väidetavalt Eestis maksma 500€. Samas uurisin, et näiteks UKs maksab sama test 85£ (kui ma just millestki valesti aru ei saanud). See lõhnab väga imelikult.

Tegelikult ega see Eesti olukorra fleimimine polnudki mu peamine eesmärk, vaid pigem huvitab, kas keegi on äkki kunagi sama asja läbi teinud ja kuidagi mõistlikemate vahenditega hakkama saanud? Näiteks teinud vajalikud testid Lätis/Leedus mõistuspärasemate hindade eest vmt?

Aitäh.

Viimati muutis being, 09 Apr 2015, 19:30, muudetud 1 kord kokku.


Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: USA tsikli eestis registreerimine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Asi võib lihtsamaks osutuda,kui sama marki ja tüüpi ratas meil arvel.Mis rattaga üldse tegu?Või mingi rariteet?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Teema algataja
being
Postitusi: 49
Liitunud: 08 Apr 2015, 20:57
Tsikkel: BMW R1200RT / CBR600F

Re: USA tsikli eestis registreerimine

Lugemata postitus Postitas being »

urmas66 kirjutas:

Asi võib lihtsamaks osutuda,kui sama marki ja tüüpi ratas meil arvel.Mis rattaga üldse tegu?Või mingi rariteet?

Ei ole rariteet. Honda CB900F on. Aga see on kahjuks minevikumuusika, et kui sama tüüpi ratas arvel, siis ei pea teste tegema - see enam ei kehti. Kõigil tsiklitel peab olema Euroopa sõiduki tüübikinnitus, et neid probleemideta arvele võtta.


Aruste
Postitusi: 46
Liitunud: 09 Okt 2007, 09:47
Tsikkel: Intruder;kawasaki.Buell xb12s
Asukoht: Sonda-Rockvere-Tln

Re: USA tsikli eestis registreerimine

Lugemata postitus Postitas Aruste »

Tervist ise selle kogu jama läbi teind ja kogu hooaeg tegelesin selle jamaga,kuna tellisin saksast Tüv paberid,soome olen nende samadega paberitega mitu usa toodud sikklit saanud! Eestiga vähe keerulisemad lood kuna pettureid rohkem siis Tüv paberid peavad olema Eestis,tegutseva firma poolt kinnitatud ja pead reaalselt rattast näitma! ! Aga 1,5 kuuga tuleb alati arvestada kuna nii kaua on Arkil aega seda käsitleda ja minu kogemus näitab,et täpselt kuu neil aega läheb,vôi mulle alati sattunud,selline kaheratta vihkaja! Soovitan soojalt kus kiire protsess kogu jamale! Seal aitavad nôu ja jôuga!
http://www.autotest.ee/et/tuubikinnitus/


Teema algataja
being
Postitusi: 49
Liitunud: 08 Apr 2015, 20:57
Tsikkel: BMW R1200RT / CBR600F

Re: USA tsikli eestis registreerimine

Lugemata postitus Postitas being »

Aruste kirjutas:

Tervist ise selle kogu jama läbi teind ja kogu hooaeg tegelesin selle jamaga,kuna tellisin saksast Tüv paberid,soome olen nende samadega paberitega mitu usa toodud sikklit saanud! Eestiga vähe keerulisemad lood kuna pettureid rohkem siis Tüv paberid peavad olema Eestis,tegutseva firma poolt kinnitatud ja pead reaalselt rattast näitma! ! Aga 1,5 kuuga tuleb alati arvestada kuna nii kaua on Arkil aega seda käsitleda ja minu kogemus näitab,et täpselt kuu neil aega läheb,vôi mulle alati sattunud,selline kaheratta vihkaja! Soovitan soojalt kus kiire protsess kogu jamale! Seal aitavad nôu ja jôuga!
http://www.autotest.ee/et/tuubikinnitus/

Tänud! See on ju seaduses kirjas, et ükskõik millises (Euro liidu) liikmesriigis tehtud tüübikinnitus kehtib ka Eestis. Või mida Sa Tüv paberite all mõtlesid?

Kasutaja avatar

Kox
Postitusi: 551
Liitunud: 07 Okt 2006, 13:10
Tsikkel: 701 Enduro & Intruder 1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 16 korda

Re: USA tsikli eestis registreerimine

Lugemata postitus Postitas Kox »

Ca. kuuga peaks arvestama, mul läks samuti kuu.
Kõige imelikum selle seaduse jurues on see, et osad rattad on identsed nii aastatel 2003 kui 2004 ja tuimalt maksad 2004 isendi arvelesaamise eest 1k€ kuigi rattad on samad ja 2003 käib arvele samamoodi nagu iga muu tavaline ratas.
Minu juhuse puhul tuli õnneks ka müüja vastu ja tegi paremat hinda, et tehing nüüd selle Eesti bürokraatia taha pidama ei jääks.

Aga omapoolne soovitus oleks esialgu alternatiive uurida, kas siis vaadata mõnda teist mudelit või otsida sobiv aastakäik.

Omatud: Yamaha R6 99/Yamaha R6 02/Suzuki GsxR 600 04/Kawasaki Zx6R 03/Kawasaki Zx10R 04/Yamaha R1 04/Buell Xb9R Firebolt 02/Yamaha R6 07/KTM 950 SM 07/Kawasaki Zx10R 09/Buell Xb9S Lightning 04/KTM Super Duke 05/Aprilia Shiver 08/Yamaha R6 07/3x Yamaha FZ1N 07&08/Aprilia Tuono 07/Aprilia Tuono V4R 11/KTM 1290 Superduke R 14/KTM 1190 Adventure 14/BMW R 1250 GS Adventure 19/Husq 701Enduro 20 & Suzu VZR 1800 08

Teema algataja
being
Postitusi: 49
Liitunud: 08 Apr 2015, 20:57
Tsikkel: BMW R1200RT / CBR600F

Re: USA tsikli eestis registreerimine

Lugemata postitus Postitas being »

Kas sa väidad siis, et kui sama aasta (USAst pärit) tsikkel on juba arvele võetud, siis sellist jamamist pole? Mina olen nii aru saanud, et isegi kui üksteise järel on tootmisliinilt need tsiklid tulnud, siis tüübikinnitus on kohustuslik igatahes. Ehk siis igal rattal (mitte ainult mudelil või aastakäigul jne) peab olema tüübikinnitus, et teda registreerida.


Aruste
Postitusi: 46
Liitunud: 09 Okt 2007, 09:47
Tsikkel: Intruder;kawasaki.Buell xb12s
Asukoht: Sonda-Rockvere-Tln

Re: USA tsikli eestis registreerimine

Lugemata postitus Postitas Aruste »

being kirjutas:
Aruste kirjutas:

Tervist ise selle kogu jama läbi teind ja kogu hooaeg tegelesin selle jamaga,kuna tellisin saksast Tüv paberid,soome olen nende samadega paberitega mitu usa toodud sikklit saanud! Eestiga vähe keerulisemad lood kuna pettureid rohkem siis Tüv paberid peavad olema Eestis,tegutseva firma poolt kinnitatud ja pead reaalselt rattast näitma! ! Aga 1,5 kuuga tuleb alati arvestada kuna nii kaua on Arkil aega seda käsitleda ja minu kogemus näitab,et täpselt kuu neil aega läheb,vôi mulle alati sattunud,selline kaheratta vihkaja! Soovitan soojalt kus kiire protsess kogu jamale! Seal aitavad nôu ja jôuga!
http://www.autotest.ee/et/tuubikinnitus/

Tänud! See on ju seaduses kirjas, et ükskõik millises (Euro liidu) liikmesriigis tehtud tüübikinnitus kehtib ka Eestis. Või mida Sa Tüv paberite all mõtlesid?

Seda Küll aga Eestis mingi oma seaduse pulk juures,et peab olema Eesti firma pitsat ja nimi! Ise tellisin täpselt sealt samast kus tellivad Eesti firmad aga otse ja üks käsi vahelt ära!Aga vôta näpust,seal pole Eesti firma pitsatit kuigi muu Kôik sama,saksast tellisin sain 200 juuroga!Eestis küsivad 500 juurot lôpuks maksin ikka 500 aga aega läks topelt! Loodan,et seda nüüd arki omad loe aga nüüd kasutan sellist süüsteemi,et tollitan sikkli soome ja teen esi regamise soome nii tuleb mul koju paber palju läheb regamine maksma ja maksud soome,ja koos sellega esimesed paberid sikklist,nende paberitega lähen Eesti arki ja olemas kuna esimene regamine Eu-s siis kôik Ok! Reaalselt säästan siin 300eur summa pole suur lihtsalt närvidele käis see arki jama kui kogu suve jooksutasid mind mööda Eesti ernevaid kohtasid,ei kôlband paberid jne! Hooaeg läks perse ja vihaga skeemitasin mu väljapääsu,juuridiliselt kôik korektne lihtsalt tolli raha maksan sarvelistele ja Eesti omad jäävad ilma!


Aruste
Postitusi: 46
Liitunud: 09 Okt 2007, 09:47
Tsikkel: Intruder;kawasaki.Buell xb12s
Asukoht: Sonda-Rockvere-Tln

Re: USA tsikli eestis registreerimine

Lugemata postitus Postitas Aruste »

Aga mina tôin Usast,sina euroopast sul jääb see tolli maks vahele ja sul lihtsam arvatavasti! Minul lihtsalt ei joppa nende ametnikega kunagi!

Kasutaja avatar

Kox
Postitusi: 551
Liitunud: 07 Okt 2006, 13:10
Tsikkel: 701 Enduro & Intruder 1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 16 korda

Re: USA tsikli eestis registreerimine

Lugemata postitus Postitas Kox »

Omatud: Yamaha R6 99/Yamaha R6 02/Suzuki GsxR 600 04/Kawasaki Zx6R 03/Kawasaki Zx10R 04/Yamaha R1 04/Buell Xb9R Firebolt 02/Yamaha R6 07/KTM 950 SM 07/Kawasaki Zx10R 09/Buell Xb9S Lightning 04/KTM Super Duke 05/Aprilia Shiver 08/Yamaha R6 07/3x Yamaha FZ1N 07&08/Aprilia Tuono 07/Aprilia Tuono V4R 11/KTM 1290 Superduke R 14/KTM 1190 Adventure 14/BMW R 1250 GS Adventure 19/Husq 701Enduro 20 & Suzu VZR 1800 08

Teema algataja
being
Postitusi: 49
Liitunud: 08 Apr 2015, 20:57
Tsikkel: BMW R1200RT / CBR600F

Re: USA tsikli eestis registreerimine

Lugemata postitus Postitas being »

Aruste kirjutas:
being kirjutas:
Aruste kirjutas:

Tervist ise selle kogu jama läbi teind ja kogu hooaeg tegelesin selle jamaga,kuna tellisin saksast Tüv paberid,soome olen nende samadega paberitega mitu usa toodud sikklit saanud! Eestiga vähe keerulisemad lood kuna pettureid rohkem siis Tüv paberid peavad olema Eestis,tegutseva firma poolt kinnitatud ja pead reaalselt rattast näitma! ! Aga 1,5 kuuga tuleb alati arvestada kuna nii kaua on Arkil aega seda käsitleda ja minu kogemus näitab,et täpselt kuu neil aega läheb,vôi mulle alati sattunud,selline kaheratta vihkaja! Soovitan soojalt kus kiire protsess kogu jamale! Seal aitavad nôu ja jôuga!
http://www.autotest.ee/et/tuubikinnitus/

Tänud! See on ju seaduses kirjas, et ükskõik millises (Euro liidu) liikmesriigis tehtud tüübikinnitus kehtib ka Eestis. Või mida Sa Tüv paberite all mõtlesid?

Seda Küll aga Eestis mingi oma seaduse pulk juures,et peab olema Eesti firma pitsat ja nimi! Ise tellisin täpselt sealt samast kus tellivad Eesti firmad aga otse ja üks käsi vahelt ära!Aga vôta näpust,seal pole Eesti firma pitsatit kuigi muu Kôik sama,saksast tellisin sain 200 juuroga!Eestis küsivad 500 juurot lôpuks maksin ikka 500 aga aega läks topelt! Loodan,et seda nüüd arki omad loe aga nüüd kasutan sellist süüsteemi,et tollitan sikkli soome ja teen esi regamise soome nii tuleb mul koju paber palju läheb regamine maksma ja maksud soome,ja koos sellega esimesed paberid sikklist,nende paberitega lähen Eesti arki ja olemas kuna esimene regamine Eu-s siis kôik Ok! Reaalselt säästan siin 300eur summa pole suur lihtsalt närvidele käis see arki jama kui kogu suve jooksutasid mind mööda Eesti ernevaid kohtasid,ei kôlband paberid jne! Hooaeg läks perse ja vihaga skeemitasin mu väljapääsu,juuridiliselt kôik korektne lihtsalt tolli raha maksan sarvelistele ja Eesti omad jäävad ilma!

Hahaa! Sinu skeem mulle meeldib! :)
Mitte, et ma ise seda järgi tahaks teha. Minu puhul on selline teema, et Leedus on juba tsikkel registreeritud - lihtsalt ARKist öeldi, et neid see ei koti (kuna Leedus ei nõuta tüübikinnitust) ja on vaja teha tüübikinnitus (ning esitada pidurite, müra ja heitmete piirväärtuste täitmist tõendav dokument ehk Euro Certificate of Conformity).

Aga seda ma küll ei usu, et seaduses selline lisa on, et peab olema Eesti firma pitsat ja nimi. Mina vähemalt pole leidnud seadusest sellist rida ja ka ARKi tehnospetsialist kirjutas mulle selgesõnaliselt, et "Kui katsetused on enne mõnes liikmesriigis tehtud, siis ei pea eraldi muretsema."

Lisaks euroliidu lehelt: "If your car has a valid EC certificate, national authorities cannot request any additional technical documentation - unless your car has been modified since leaving the factory (they can then require it to undergo a new approval)."

Viimati muutis being, 09 Apr 2015, 10:38, muudetud 1 kord kokku.

Teema algataja
being
Postitusi: 49
Liitunud: 08 Apr 2015, 20:57
Tsikkel: BMW R1200RT / CBR600F

Re: USA tsikli eestis registreerimine

Lugemata postitus Postitas being »

Kox kirjutas:

2002 aasta ehk vana mudel. Sooviks 2004/5+ (uus mudel, parema vedrustusega). Eestis näiteks olen kohanud 2005 arvele võetud tsiklit, mis on ka vana mudel.


KuldarA
Postitusi: 97
Liitunud: 10 Mär 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: USA tsikli eestis registreerimine

Lugemata postitus Postitas KuldarA »

Eesti ARK tunnistab EU liikmesriigina kõiki riike peale Leedu seega jah, kui on Leedus regatud ratas, mis on algselt USA-st, siis tuleb samasugune jama läbi teha. Autotest.ee-st öeldi paar nädalat tagasi, et viimasel ajal on mõningad erandid olnud, et Eesti ARK vaikselt Leedu regamist ka tunnistama on hakanud, aga seda saab siis teada, kui ratas Eestis ja asjaajamiseks läheb.


Aruste
Postitusi: 46
Liitunud: 09 Okt 2007, 09:47
Tsikkel: Intruder;kawasaki.Buell xb12s
Asukoht: Sonda-Rockvere-Tln

Re: USA tsikli eestis registreerimine

Lugemata postitus Postitas Aruste »

Aga minul usast ja esimest regamist kuskil euroopas tehtud lihtsalt tüv paberid saksast kus Kôik nagu peab,vähemalt sama sugune kui Eesti omad annavad lihtsalt oma algkirja ja pitsatiga!Ei tea vôibolla tômati mind arki poolt lohku,edaspidi olen targem ja teen teistmoodi,Aga nendest rattastest mis tuuakse Usast leedu siis soovitan vaadata netist,ei mäleta enam lehekülge,et kui ta on usas paugu pand ja kindlustuse poolt maha kantud,Siis seda rattast ei vôi müüa uuest regamiseks vaid varuosadeks ja kuna Eestil koostöö Usaga siis kui mahakantud pill ei pruugi sa seda saada rekistrisse! Vin koodi järgi saab seda uurida! Kindluse môttes tasub kontrollida!Ise tôin just ühe auto usast ja lasin konteineriga soome tolli tuua maksin maksu Tolli maksu soome ja panin paberid soome arki maksis 12 juurot ja peale seda transiit nr Eesti ja vôtsin arvele Eestis ja osta targalt.ee kaudu kontrollides pole usast juttu kirjutatakse päritolumaa Soome! Aga edu tegemistes ja ilusat hooaja algust kôigile!


Teema algataja
being
Postitusi: 49
Liitunud: 08 Apr 2015, 20:57
Tsikkel: BMW R1200RT / CBR600F

Re: USA tsikli eestis registreerimine

Lugemata postitus Postitas being »

Aruste kirjutas:

Aga minul usast ja esimest regamist kuskil euroopas tehtud lihtsalt tüv paberid saksast kus Kôik nagu peab,vähemalt sama sugune kui Eesti omad annavad lihtsalt oma algkirja ja pitsatiga!Ei tea vôibolla tômati mind arki poolt lohku,edaspidi olen targem ja teen teistmoodi

Väga võimalik jaa.
Sattusin enne sellist huvitavat postitust lugema (ning järge sellele), kus kedagi härrat taheti ka lohku tõmmata, aga kuna mees oli seadustest üsnagi põhjalikult teadlik, siis lõpuks jäi õnneks õigus temale. Tundub üsna nõme asutus olevat see meie ARK.


erks
Postitusi: 56
Liitunud: 08 Veebr 2015, 11:57
Tsikkel: suzuki vz800, kawasaki vn 1500
Asukoht: pärnu lähedal

Re: USA tsikli eestis registreerimine

Lugemata postitus Postitas erks »

Mul olid ka Leedu paberid ja millalgi USAst tulnud, vaadati Tartu ARKis üle, maksin riigilõivu 160 euri ja nägemist.

Kasutaja avatar

Kox
Postitusi: 551
Liitunud: 07 Okt 2006, 13:10
Tsikkel: 701 Enduro & Intruder 1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 16 korda

Re: USA tsikli eestis registreerimine

Lugemata postitus Postitas Kox »

erks kirjutas:

Mul olid ka Leedu paberid ja millalgi USAst tulnud, vaadati Tartu ARKis üle, maksin riigilõivu 160 euri ja nägemist.

Kui ratas on 2003 a. või vanem siis nii käibki.

Omatud: Yamaha R6 99/Yamaha R6 02/Suzuki GsxR 600 04/Kawasaki Zx6R 03/Kawasaki Zx10R 04/Yamaha R1 04/Buell Xb9R Firebolt 02/Yamaha R6 07/KTM 950 SM 07/Kawasaki Zx10R 09/Buell Xb9S Lightning 04/KTM Super Duke 05/Aprilia Shiver 08/Yamaha R6 07/3x Yamaha FZ1N 07&08/Aprilia Tuono 07/Aprilia Tuono V4R 11/KTM 1290 Superduke R 14/KTM 1190 Adventure 14/BMW R 1250 GS Adventure 19/Husq 701Enduro 20 & Suzu VZR 1800 08

erks
Postitusi: 56
Liitunud: 08 Veebr 2015, 11:57
Tsikkel: suzuki vz800, kawasaki vn 1500
Asukoht: pärnu lähedal

Re: USA tsikli eestis registreerimine

Lugemata postitus Postitas erks »

Öeldi et alla vanematega on keerulisem(oli vist alla 2000a.).


KuldarA
Postitusi: 97
Liitunud: 10 Mär 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: USA tsikli eestis registreerimine

Lugemata postitus Postitas KuldarA »

http://www.carfax.com on see lehekülg, kus USA sõiduki kohta infot saad.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”