Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

Heikik kirjutas:
Black kirjutas:

Kui ma pärast tsiklisõitu veloga sõidan, kirun ma ikka, et parema käe all olev link lohistab pidurdamise asemel hoopis tagaratast järel...

See on üks asi... ma otsin pöörete eel pöidlaga suunatuld. :D

Peamine, et sõidurit põhja ei tõmba, kui käiku vahetama hakkad...

"Never listen to people who don't like you"
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Heikik kirjutas:
Black kirjutas:

Kui ma pärast tsiklisõitu veloga sõidan, kirun ma ikka, et parema käe all olev link lohistab pidurdamise asemel hoopis tagaratast järel...

See on üks asi... ma otsin pöörete eel pöidlaga suunatuld. :D

...ja aeg ajalt heidad peeglisse pilgu, et näha, mis taga toimub

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas bitter »

Vaidlen vastu selles osas, et kooli platsil saab õppida ainult platsieksami sooritamist. Slaalomi harjutamine arendas mu tsiklitunnetust (ja enesekindlust!) oluliselt. Ma kindlasti ei ole mingi talent ja 600 tänavaratas on minu jaoks kuradi raske kolakas :(. Sellest hoolimata õppisin kohustuslikud elemendid kiirelt ära, näitasin Olafile ette ja edasi olid suht vabad käed. Põhiliselt vingerdasin postide vahel ja püüdsin jõudumööda kiirust lisada. See on vägagi arendav kui algaja lihtsalt ei tiksu slaalomirajal konstantsel kiirusel vaid harjutab lenks piirajas trajektooridel kallutamise ja gaasikäe koostööd.

Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Ja jälle jõuab biker.ee arutelu sinna, et tsiklisõit on raketiteadus :wack: . Ei tea kas soojematel maadel, kus kaherattalised on igapäeva sõidukid, käib samasugunenonsenss arutelu?
Kellelegi otseselt ei vihja, aga kui elementaarsed asjad nagu pidurdamine, püstiseismine,lihtsamad platsiharjutused jne võtavad higistama, ehk oleks targem leppida, et pole antud seda "auto/tsiklijuhi geeni" ja sõita ühistranspordiga edasi?Niigi küllalt saamatuid autojuhte liikluses . Ilusat reedet :bsmile:

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee

Kasutaja avatar

kent
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Juul 2015, 18:16
Tsikkel: HD
Asukoht: Nõmme
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas kent »

Kipsi kirjutas:

Ja jälle jõuab biker.ee arutelu sinna, et tsiklisõit on raketiteadus :wack: . Ei tea kas soojematel maadel, kus kaherattalised on igapäeva sõidukid, käib samasugunenonsenss arutelu?
Kellelegi otseselt ei vihja, aga kui elementaarsed asjad nagu pidurdamine, püstiseismine,lihtsamad platsiharjutused jne võtavad higistama, ehk oleks targem leppida, et pole antud seda "auto/tsiklijuhi geeni" ja sõita ühistranspordiga edasi?Niigi küllalt saamatuid autojuhte liikluses . Ilusat reedet :bsmile:

Pole siin hullu midagi...iga asi tahab harjutamist.
Kui ise paar kuud tagasi alustasin siis esimese raksuga kukkusin platsisõidus ikkagi läbi (jalakäia kiirusel sõit). Pold varem platsi üldse proovinud ning konkreetse rattaga olin 60 kilti ehk keerutanud (peale 18 aastast pausi). Peale 2 tundi platsil oli tunne oluliselt parem ning teine eksam õnnestus kenasti ära teha.
Nüüd 3000+ km sõitnud, roheline igatepidi ikkagi aga mingi tunne juba sees on, et mida ja kuidas ja millal teha.

Edu ja mõnusat reedet!

Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Pmslt selleni tahtsingi jõuda.. :wink: .
Teemaalgatajale: Osta ratas ära, käruta maal ringi, kuigi usun, et piisab ka rollukogemusest. Kõik ülejäänud kogemused tulevad nkn aegapidi. Ja kui kukud läbi siis proovid uuesti... ja paarikümne euri pärast ei maksa muretseda, neid hakkad niikunii tühja maha kärutama. Edu.

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Ma olen nüüd umbes kolm kuud tsikliga ringi paarutanud ja alates teisest kuust olen tundnud, et valitsen masinat. Ja ma ei räägi suurtest kiirustest, vaid just pigem manööverdamisest. Ja jätkuvalt igakuiselt avastan, et on veel ruumi arenemiseks. Eriti kui naise seljakotiks võtan, siis saan veel eriti aru, et aeglaselt liikumine nõuab tõsist füüsilist pingutust.
Elik, ainuke asi, mis aitab, on praktika. Linnas sõit annab parimat praktikat. Julma, jõhkrat, halastamatut ja vahel ka veidi piinlikku praktikat. Aga täie sajaga väärt seda.
Esimesel kuul kahel korral kolmest suutsin tsikli välja suretada valgusfoori alt startides. Aga jonni ei jätnud ja nüüd juhtub seda 1-l korral 10-st.
Kui ma saaks tagasi minna, siis ostaksin tsikli kõigepealt, sõidaks sellega veidi ringi, harjutaks ja alles siis läheks lubasid tegema... sest koolis piisavalt õpetust ei saa(nud)...


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas kaiman »

elektromargu kirjutas:

Ma olen nüüd umbes kolm kuud tsikliga ringi paarutanud ja alates teisest kuust olen tundnud, et valitsen masinat. Ja ma ei räägi suurtest kiirustest, vaid just pigem manööverdamisest. Ja jätkuvalt igakuiselt avastan, et on veel ruumi arenemiseks. Eriti kui naise seljakotiks võtan, siis saan veel eriti aru, et aeglaselt liikumine nõuab tõsist füüsilist pingutust.
Elik, ainuke asi, mis aitab, on praktika. Linnas sõit annab parimat praktikat. Julma, jõhkrat, halastamatut ja vahel ka veidi piinlikku praktikat. Aga täie sajaga väärt seda.
Esimesel kuul kahel korral kolmest suutsin tsikli välja suretada valgusfoori alt startides. Aga jonni ei jätnud ja nüüd juhtub seda 1-l korral 10-st.
Kui ma saaks tagasi minna, siis ostaksin tsikli kõigepealt, sõidaks sellega veidi ringi, harjutaks ja alles siis läheks lubasid tegema... sest koolis piisavalt õpetust ei saa(nud)...

sa vahi raisk,peris hea :wack: ma jargmiseks ostan kh enduuro,mis siis et mul om hornet

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas Black »

Adminod, kAMELION-ile R-L õhtuteks "do not disturb"-i ei saaks kuidagi rakendada? Või mingit digi-alkolukku. Laseks enne postitamist mingeid pilte ära arvata vms.

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Black kirjutas:

Adminod, kAMELION-ile R-L õhtuteks "do not disturb"-i ei saaks kuidagi rakendada? Või mingit digi-alkolukku. Laseks enne postitamist mingeid pilte ära arvata vms.

..ma terve öö olen kameelioni teksti üritanud dešifreerida... tuleb välja, et täiesti ilmaasjata :wack:

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Black kirjutas:

Adminod, kAMELION-ile R-L õhtuteks "do not disturb"-i ei saaks kuidagi rakendada? Või mingit digi-alkolukku. Laseks enne postitamist mingeid pilte ära arvata vms.

Ei saa, foorumlastele on vaja aeg-ajalt vahelduseks salapäraseid tekste mille sisu üle pikemalt nuputada - hoiab vaimu terava.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas zombi »

will111 kirjutas:

Mõtleme nüüd korra, kuidas seda mõistma peaks. Esiteks, mida on tegelikult vaja õppida täielikul algajal? Ei, mitte sõitma...esmalt on vaja harjuda tsikliga üleüldse kuidagi hakkama saama. Mingid liigutused ja refleksid sisse. Et pidur on selle käe all ja sidur tolle, käigud seal ja gaasi keeratakse mitte ei vajutata. Et tsikkel keerab siis kui kuidagi ühele või teisele poole nõjatada, mitte näpuga rooli rullides jne. Alles nüüd võiks hakata rääkima sõitma õppimisest, kuid see peaks siiski toimuma koos liiklema õppimisega kui sellega on plaanis tegelema hakata (ja nagunii ju sisuliselt kõigil on!)
Juba iseenesest see füüsilise vormi mainimine ja vastuvõtlikkus suurele infotulvale näitab, et seal koolitusel ei hakata kellegile vaikselt näitama kuidas tasakaalu hoida ja et mida see pidur ikka nüüd teeb. Tsiklisõit iseenesest teatavasti ei eelda mitte mingisugust füüsilist vormi.

kurjam, selle jaoks ongi ju autokoolidel platsisõit. kui ikka platsil siklivalitsemist ei omanda, siis normaalne autokool sind tänavale ei lase. ja mingit põlluvahel iseõppimist...no näeme neid "iseõppinuid" pidevalt liikluses. no ei ole need autokoolid NII mõttetud paigad midagi ja päris niisama ajusi kah ei kpita.

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas zombi »

bitter kirjutas:

Vaidlen vastu selles osas, et kooli platsil saab õppida ainult platsieksami sooritamist. Slaalomi harjutamine arendas mu tsiklitunnetust (ja enesekindlust!) oluliselt. Ma kindlasti ei ole mingi talent ja 600 tänavaratas on minu jaoks kuradi raske kolakas :(. Sellest hoolimata õppisin kohustuslikud elemendid kiirelt ära, näitasin Olafile ette ja edasi olid suht vabad käed. Põhiliselt vingerdasin postide vahel ja püüdsin jõudumööda kiirust lisada. See on vägagi arendav kui algaja lihtsalt ei tiksu slaalomirajal konstantsel kiirusel vaid harjutab lenks piirajas trajektooridel kallutamise ja gaasikäe koostööd.

nõustun kahel käel. ise kah ei nuta neid platsil higistatud tunde. higi läks õigesse kohta ja külgimööda alla ei jooksnud.

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.

will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas will111 »

misasja sa seal liikluses pidevalt näed, "põllu peal sõitnud" ja "ise õppinud" on igal tsiklistil sildiga selja peal kirjutatud või? ei maksa ikka täielikku pasteeti ajama hakata. sul pole õrna aimugi, keda või mida sa seal liikluses näed ja kus need võtted õpitud on.

kas "normaalne" autokool sind kuskile laseb või ei lase, sel pole antud kontekstis tähtsust. fakt on see, et iga õppimine seal platsi peal maksab raha, ja noh ega see raha nüüd nii teab mis väike ei olegi tegelikult. kui samu asju võib õppida ka ise ja põllu peal siis miks on vaja selle eest autokoolis pappi maksta näiteks mingi 5x30 euri? platsisõit ja sealsed harjutused ning asjad EI OLE liiklemine ega liiklus, need on lihtsalt basic oskused tsikliga ümber käimisel. neid asju SAAB ja VÕIB ise õppida ja sellepärast oligi juttu põllu peal harjutamisest

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas zombi »

platsil, kui veab, võid sattuda asjatundja otsa. kes annab väikseid knihve, mida muidu iseenese tarkusest ei pruugigi väljanuputada.
ma olen isegi noorena nii "põllal" kui külavaheteedel kavrossiga uhand, aastaid. nagu tulin sõitmisega kenasti toime. aga hiljem, vana mehena, platsil...no andis algul ikka nühkida eksole.

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.

will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas will111 »

hmm, vot ei oska öelda, minul ei olnud midagi nühkida vaja :D vahet oli kuskil 15 aastat ja meelde tuli ikka päris kiirelt. põhiline asi, mis aeglaselt tuli oli julgus piisavalt tugevalt pidurdada, just esimesega. vene ajal muidugi neid esipidureid ei olnud ka :lol:

eks võib sattuda muidugi aga üldiselt tsiklisõit...ja noh võibolla isegi eriti just see tunnetus ja harjumine on ikka vägagi selline asi, mida kokkuvõttes keegi lihtsalt selgeks õpetada ei saa. no ei saa ka täielik asjatundja sind ju õigesti käiku vahetama panna? või kallutama ja keerutama nii nagu tegelikult vaja on seal tsikli otsas, kokkuvõttes pead sa ikkagi ise aru saama, et kui teen nii siis tsikkel teeb naa.

Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

Autokool on üks korralik lüpsimasin, mille teenust sa PEAD ostma, kui tahad lube saada. Selles võite tänada paari libedat poliitlimukat ning nende sponsoreid, kes selle jama kunagi seaduseks kirjutasid. Nüüd peavad kõik OÜ'si nuumama, kelle panus sujuvamasse ja efektiivemasse liiklusesse on suur paks rasvane null.

Liiklusesse ei lase sind mitte autokool, vaid edukalt läbitud eksamid. Tegelikult pole selleks absoluutselt neid kohustuslike koolitusi vaja. Või ütleks nii, et 1 kord käid ära ja siis harjutad ise. Eesti on täis tühje parkimisplatse ja eksami ülesanded pole saladus. Loomulikult võid sa seal käia, kui tahad aga see ei tohiks olla seadusega nõutud (va, kui sa oled näiteks alla 18?).

Kas koolitaja näitab sulle platsil asju motika seljas ette või ainult räägib? Kui räägib, siis ütle, et sa ei saa aru ja las näitab ette. Kui keeldub, küsi raha tagasi ja mine teise kooli, kus koolitaja suudab teooriat ka demonstreerida.

"Never listen to people who don't like you"
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas Black »

Tänapäeval sul platsisõitu täielikult vältida niikuinii ei õnnestu, nii et kui on võimalik kuskil eramaa peal künda ja soovid minimaalse raha eest maksimumi võtta, loed mingi veneaegse "Mootorratta juhi õpiku" läbi, ostad mingi tsikli ära, proovid koduõues nii palju valitsema harjutada, et enam ümber ei kuku, siis lähed kooli, sõidad platsil oma kohustusliku tunni ja pärast seda jälle oma koduplatsil kasvõi kolm. Ja siis lähed jälle autokooli platsile juba palju kindlamana ja saad jälle kõrvalt õpetust, mida valesti teed. Ja siis jälle lihvid kodus natuke. Nii saad normtundidega palju parema ettevalmistuse. Tuleb ainult saada jagu kiusatusest koduõuest tänavale välja keerata, kui enesekindlus, ahvatlus ja edevus juba jalaga selga taovad. See võib ökotamise hoobilt ära nullida. Maakohas teab iga ment, kellel mingi luba on ja kellel pole. Ja see ongi plaani juures kõige raskem osa.

Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

alati võib kasutada Juutuubi ka millegi asjalikuma jaoks, kui üdini debiilse pläusti vahtimiseks. Seal on päris korralikus koguses platsi peal tehtavaid harjutusi ja koos juhistega. Harjuta või jalgrattaga :)

"Never listen to people who don't like you"
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas Black »

Maakatel nüüd mingit juutuubi on... Korra kuus käivad obesega linnas, siis toovad uued foorumipostid ka paberi peal otse haldajate kätte ülespanemiseks. :)

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas pühak »

Kipsi kirjutas:

Ja jälle jõuab biker.ee arutelu sinna, et tsiklisõit on raketiteadus :wack: . Ei tea kas soojematel maadel, kus kaherattalised on igapäeva sõidukid, käib samasugunenonsenss arutelu?
Kellelegi otseselt ei vihja, aga kui elementaarsed asjad nagu pidurdamine, püstiseismine,lihtsamad platsiharjutused jne võtavad higistama, ehk oleks targem leppida, et pole antud seda "auto/tsiklijuhi geeni" ja sõita ühistranspordiga edasi?Niigi küllalt saamatuid autojuhte liikluses . Ilusat reedet :bsmile:

Üks tuttav meditsiinitöötaja (30+ naisterahvas) läks paari nädala eest Ahvrikasse mingit sorti vabatahtlikuks. Tingimus oli, et peab oskama tsikliga sõita, kuna see seal põhiline liiklusvahend, juhiluba polevat küll oluline. Aga ta polnud kunagi elu sees mingisuguse motoriseeritud kaherattalise sangas olnud. Üks mees kruvis oma krokodillendurolt tuuleklaasi ja peeglid maha ning tema juures heinamaal läks harjutamine lahti. Algatuseks pani tsikkel daamil istumise alt minema, kuid nii väiksest asjast keegi ennast väga häirida ei lasknud. Pärast paari-kolme tunnist, sealsamas heinamaal toimunud sõidukoolitust leidis "komisjon" (tsikliomanik), et Ahvrika jaoks käib küll. Tänaseks tulnud tagasiside põhjal pidavat kõik ok olema. Niipalju siis soojamaa raketiteadust. Perfektsionistide kurvastuseks tuleb veel tõdeda, et enamus selle ilma elust toimub "valesti." :ner:

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas srx »

Ma pole viimased 20 aastat mootorrattaga sõitnud. Viimati sõitsin teismelisena.
Auguatis tuli hirmus kihk peale ja ostsin mootorratta (Suzuki VX800). Vaid mõned päevad hiljem alustasin kooliga. 1 tund platsil, 8 tundi liikluses ja viimane kohustuslik tund oli juba kooli eksam. Lisatunde ei vajanud.

Hetkel on ees veel ainult mnt sõidueksam, mis on teisipäeval.

Raha läks 332€ koolile + 78€ riigile. Aega läks kokku täpselt 1 kuu.

Lisakuluna veel sõiduvarustus, mida läheb ka edaspidi vaja. Oma varustusega on ka koolis kindlasti parem käia, eriti siis kui standard mõõdus pole.

EDIT:
Sõidueksam ka tehtud ja load käes. Lisatunde vaja ei läinud. Ühtegi eksamit kordama ei pidanud.

Kasutaja avatar

Panda
Postitusi: 3
Liitunud: 08 Juul 2014, 19:58
Tsikkel: Honda CBR900RR SC33 '98
Asukoht: Tallinn-Rakvere
Kontakt:

Re: Enduro / Tourer loata. A-kategooria.

Lugemata postitus Postitas Panda »

Hmmm... Let's see:

Autokooli eest maksin 270.-
ARK teooria 26.-
Sõidueksam 26.-
Load 26.-

Ära karda surma. Karda elamatta elu...
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”