Masinatundlikud valgusfoorid

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Ei teadnud, kuidas neid pagana valgusfoore nimetada, mis aktiiveeruvad autode peale. Ehk siis kuni keegi valgusfoori taga ei seisa, siis rohelist tuld ei tule..

Meenus, kuidas seisin Tartu maanteel ja ootasin vasakpööret keskturu poole ja mingi kaks tsüklit passisin tühja, kuni selja taha tekkis auto...

Ehk siis teab keegi, kas meil sellised asjad on üldse kasutuses või oli see lihtsalt valgusfoori error? Ja kas meie liiklusreglemendis on kuskil määratletud ka, mida tegema peab sellisel juhul kui mitme tsükli jooksul rohelist tuld ei tule? Ka autoga olen näiteks Kaarli kiriku juures passinud mingi 15 minutit, kuna ees olev auto ei julgend liikuma hakata, kuigi teistpidi liiklus oli selgelt kinni ja jalakäjad teistel ees ja juba teine ring punane liiklust kinni hoidis..



Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas puna »

on olemas jah sellised ja tsiklipeale ei reageeri.
ise pead teadma enamsti neid ja olen kasutanud teisi värve manöövriks
autodega ka vahel kui ei seisa õige kohapeal tööle ei hakka


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas will111 »

see ise pead teadma tundub küll natuke umbluu...kuskohast inimene sellist asja ise teadma peaks? mina näiteks ei teadnud, et eestis üldse midagi sellist kuskil oleks (samas nagu ei mäleta, et oleks kohanud ka...aga võibolla korra paar olen punasega minna andnud küll kui asi tundus ikka juba suht masendav)

Kasutaja avatar

RaulK
Postitusi: 636
Liitunud: 17 Dets 2012, 20:55
Tsikkel: Suzuki RF900r
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 15 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas RaulK »

Tartus ka paar sellist risti (ravila-riia ja muuseumi narva mnt) mu meelest. Olen ka passinud ja lõpuks punasega ära keeranud. Samas siin tundub et see süsteem toimib ainult öösiti. Päeval tuleb ikka igale poole lõpuks roheline. Vahet pole kas oled tsikli, auto või veloga.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas Black »

Tallinnas käisid Vana-Rannamõisa teelt Rannamõisa teele keerates vanasti ka autojuhid rivis esimesele ütlemas, et sõida nüüd ilusti stoppjooneni, muidu andur ei näe sind ja siia me kõik upume või sureme nälga.

Kui on selgelt näha, et foor näkku nussib ja teisi liiklejaid, keda ma häirida võiks, pole, olen mina oma manöövri ära teinud. Foorid on ellu kutsutud siiski liiklejate hüvanguks ja kui nad ei tööta mõistlikult, on minu arvates selektiivne seaduskuulekus asjakohane. Kui näiteks öösel keset tühja Vabakat peaks foor mind üle minuti-paari kinni hoidma, siis ma ei jääks ilmselgelt selle taha hommikut ootama.

Viimati muutis Black, 16 Okt 2015, 00:41, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Ovarod
Postitusi: 64
Liitunud: 29 Juul 2012, 17:42
Tänatud: 8 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas Ovarod »

Kasutaja avatar

Teema algataja
ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

ahh, tänks! üritasin otsida ka, aga ei osanud seda õigesti sõnastada...

Kasutaja avatar

pesupoiss
Postitusi: 107
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:28
Tsikkel: BMW R1200GS
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas pesupoiss »

Ma olen elektriautoga(Nissan Leaf) mitu korda toppama jäänud. Hiljuti oli tipptund, siis ei saanud välja ka kuidagi. Nii ma siis istusin seal 10 minutit kuni tagumised masinad otsustasid üle ohutussaarte minna ja ma sain välja tagurdada. Hetk hiljem lasi foor autod läbi.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas mella »

Mõigus Tartu mnt/ Kanali tee foor pole üle aasta tsiklile reageerinud.
Ei linna poolt Kanali teel eega vastupidi.

Teatatud "Signaali", aga paremaks pole midagi läinud.

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Soomes on neid päris palju ja mulle meeldivad. Vähemalt öösel autoga sõites. Kui kedagi teist ei paista, vilgutan korra täistulesi ja muutub ilusti roheliseks. Tsikliga pole seda proovinud. Kui keegi passib, soovitan ära proovida. ;)

Kasutaja avatar

arendaja
Postitusi: 285
Liitunud: 05 Mai 2007, 09:54
Tsikkel: Tenere 700
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas arendaja »

Suvel sai pärnus ühe kaubanduskeskuse parklast vasakpööret oodatud rattaga, motopolitseiniku taga. Nii kolm tsüklit ootasime ja ei andnud see andur meile rohelist. Lõpuks motopolitseinik vilgutas omi vilkureid ja saime tulema :D

Tallinnas Jannseni poe juures ristmikul on Kõla tänavalt tulles ka lootusetu motikaga rohelist saada.

Slr 650 > Gsxr 600 > Hornet 919 > Cbr1000rr > Mt09 > Tenere 700
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ma selle va Maxima fooriga olen nii teinud, et sõidan üle stop joone ja viipan tagumise auto endale sappa.
Kui alul ei taheta aru saada, siis paar raksu piirajasse panevad ka pensiokad mu viibetele alluma.
Kord mehed siniseski tulid kenasti viipe peale kohale :)

Aga mulle meeldib.

Bounce
Postitusi: 14
Liitunud: 08 Jaan 2014, 21:30

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas Bounce »

Otepää foor samuti selle anduriga. Ootasin, taga seisvate autode lõbuks umbes 5minutit siis ronisin ratta seljast maha ja kõndisin tee peal paar korda edasi tagasi, siis läks roeliseks.

Kasutaja avatar

Motorized
Postitusi: 237
Liitunud: 04 Mai 2009, 21:04
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 3 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas Motorized »

Bounce kirjutas:

Otepää foor samuti selle anduriga. Ootasin, taga seisvate autode lõbuks umbes 5minutit siis ronisin ratta seljast maha ja kõndisin tee peal paar korda edasi tagasi, siis läks roeliseks.

Kui see foor või ristmik on kaameraga, siis võib kõndimisest isegi kasu olla, aga üldiselt peaksid olema maa all mangetid või mingid andurid, mis reageerivad sõidukile (metallile).


mrtn
Postitusi: 166
Liitunud: 20 Okt 2003, 22:17
Tsikkel: Suzuki VX800
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas mrtn »

Induktsioonikaabel on tavaliselt paigaldatud ristkülikukujuliselt. Sõida rohkem selle kasti serva peale (umbes selle koha peale, kus sul auto vasak- või parempoolsed rattad jääksid), on paremad võimalused.

Suzuki VX800 '93
Kasutaja avatar

Teema algataja
ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

põhiline jama on see, et kuskil pole sellekohast märget, et tegemist on sedasorti fooriga.. tavaliselt läheb mingi kaks-kolm tsüklit aega, et üldse ära tongata, et mingi teema on, siis veel paar, et selgusele jõuda, kas on mingi fooride error või omapära.. või noh, selline oli minu esimene kogemus. tulevikus löön kiiremini käega ja lähen esimese turvalise punasega...


mrtn
Postitusi: 166
Liitunud: 20 Okt 2003, 22:17
Tsikkel: Suzuki VX800
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas mrtn »

Saagimisjälg on tavaliselt asfaldis näha.

Suzuki VX800 '93
Kasutaja avatar

Junzu
Postitusi: 477
Liitunud: 27 Aug 2007, 23:11
Tsikkel: KTM EXC 300 ja 890 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas Junzu »

Minuteada on see induktsioonkaabli teema juba vananenud värk. Võibolla mõnel ristmikul on veel see aga uutel ristmikutel on kaamerad posti otsas, mis annavad foorile signaali, kui keegi on ootamas.

SM570R 04' ->Z750 05'->Z1000 03'->R1 04'->R1 04'->GSX1300R 00'->Z750 04' & CB600f 01'->Z1000 03'->Z1000 03'->Buell XB9R->ZX10R 05'-> KTM SM950 04' & R6 07'->KTM 950SM 07'->KTM 990SD 07' ->Z1000 2011'->TE300i 19'->EXC300 22' & 890 Adventure R 23' & FE350 20'
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas pühak »

Olen mitmeid kordi taolise foori taga passinud, mõnikord ei aita seegi, kui auto selja taga. Kui ise esimene oled, jääb auto sedavõrd kaugele, et foor ei pruugi reageerida. Viimati passisin Rakveres, vana Maapanga/Postimaja juures, kuni lõpuks taipasin edasi, üle joone minna ja viipasin taga seisva auto endale sappa. Selle juht jagas kohe matsu ära ja vähem, kui minuti pärast saime minema.

Minu arust pole see normaalne, et tsiklimehed peavad trikke tegema, et fooriga ristmikel legaalselt liigelda. Mis puudutab võimaliku fotosilma tundlikust, siis teeäärsete linnupuuride väljatimmimise kogemust peaks asjapulkadel piisavalt olema. :evil: Kasutagu saadud oskusteavet foorimajandamise juures nii, et see igasugused kaherattalised sõidukid ka ära tunneks. Arvan, et keegi ajakirjanikukalduvustega tsiklimees (või vastupidi, mul kama) võiks fooriasja suure kella külge panna, siis äkki hakkavad fooridega tegelejad ennast liigutama ka. Niikaua, kuni keegi valju kisa ei tee, pole vist olukorra paranemist väga loota.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

bandiit
Postitusi: 111
Liitunud: 20 Jaan 2015, 11:08
Tsikkel: GSF600 ´97 & R35 ´47
Asukoht: tln
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas bandiit »

http://www.signaal.ee/index.php/et/kontakt

Fooriosakonna juhataja Peeter Toon 656 3808 peeter.toon@signaal.ee

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Suur-Sõjamäe tänavalt (Narva suunast tulles) Lõõtsa tänavale keerates on ka selline foor, mis tsiklile kuidagi ei reageeri.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas mella »

Sellest numbrist pole ottigi kasu. Sa võid sinna muret kurta, aga midagi ei muutu.

bandiit kirjutas:

http://www.signaal.ee/index.php/et/kontakt

Fooriosakonna juhataja Peeter Toon 656 3808 peeter.toon@signaal.ee

Kasutaja avatar

bandiit
Postitusi: 111
Liitunud: 20 Jaan 2015, 11:08
Tsikkel: GSF600 ´97 & R35 ´47
Asukoht: tln
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas bandiit »

ega Sinu kommentaarist pole ka ottigi kasu :wack:

mella kirjutas:

Sellest numbrist pole ottigi kasu. Sa võid sinna muret kurta, aga midagi ei muutu.

bandiit kirjutas:

http://www.signaal.ee/index.php/et/kontakt

Fooriosakonna juhataja Peeter Toon 656 3808 peeter.toon@signaal.ee

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas mella »

ma olen ühe foori kohta teinud aastase vahega sinna numbrile 2 kõnet. Pool aastat peale viimast kõnet pole ikkagi miskit muutunud.
Seega nii palju on mu kommentaarist kasu, et sinna telefonile helistamisele lootma ei maksa jääda.
Nüüd võid endale uuesti piki pead anda ;)

bandiit kirjutas:

ega Sinu kommentaarist pole ka ottigi kasu :wack:

mella kirjutas:

Sellest numbrist pole ottigi kasu. Sa võid sinna muret kurta, aga midagi ei muutu.

bandiit kirjutas:

http://www.signaal.ee/index.php/et/kontakt

Fooriosakonna juhataja Peeter Toon 656 3808 peeter.toon@signaal.ee

Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas Villem »

Piipz kirjutas:

Suur-Sõjamäe tänavalt (Narva suunast tulles) Lõõtsa tänavale keerates on ka selline foor, mis tsiklile kuidagi ei reageeri.

See ei funka ka Lõõtsast välja keerates, töötasin ennemalt Lõõtsas ning mustmiljon punast sai roheliseks sõidetud. Nagu näha, siis siiani (juba kolm aastat möödas) pole ühestki märkusest mitte kuskile, ka Ülemiste City haldajale, kasu olnud.

Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)
Kasutaja avatar

bandiit
Postitusi: 111
Liitunud: 20 Jaan 2015, 11:08
Tsikkel: GSF600 ´97 & R35 ´47
Asukoht: tln
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas bandiit »

võin endale ükskõik kui palju piki pead anda, mõtetelugejaks sellest ei saa, pigem vastupidi. kas oli väga raske kohe alguses selgitus kirjutada või ärapanemise rõõm on suurem kui jagamise rõõm? ära vasta, retooriline küsimus.

mella kirjutas:

ma olen ühe foori kohta teinud aastase vahega sinna numbrile 2 kõnet. Pool aastat peale viimast kõnet pole ikkagi miskit muutunud.
Seega nii palju on mu kommentaarist kasu, et sinna telefonile helistamisele lootma ei maksa jääda.
Nüüd võid endale uuesti piki pead anda ;)

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas mella »

Küll võib sellest tagumisest äkki nii palju kasu olla, et teinekord ENNE kirjutamist lõime läbi loed. Lausa samal lehel Sinu postitusega on post "Reede Nov 06, 2015 1:22".
Või mida Sinu arust Signaali teatamise all mõista tuleks?


bandiit kirjutas:

võin endale ükskõik kui palju piki pead anda, mõtetelugejaks sellest ei saa, pigem vastupidi. kas oli väga raske kohe alguses selgitus kirjutada või ärapanemise rõõm on suurem kui jagamise rõõm? ära vasta, retooriline küsimus.

mella kirjutas:

ma olen ühe foori kohta teinud aastase vahega sinna numbrile 2 kõnet. Pool aastat peale viimast kõnet pole ikkagi miskit muutunud.
Seega nii palju on mu kommentaarist kasu, et sinna telefonile helistamisele lootma ei maksa jääda.
Nüüd võid endale uuesti piki pead anda ;)

Kasutaja avatar

bandiit
Postitusi: 111
Liitunud: 20 Jaan 2015, 11:08
Tsikkel: GSF600 ´97 & R35 ´47
Asukoht: tln
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas bandiit »

novot, jäigi see rida silmadevahele. tänan, et suutsid nii elegantselt sellele tähelepanu juhtida :lol: moded võiks selle jama nüüd kustutada

mella kirjutas:

Küll võib sellest tagumisest äkki nii palju kasu olla, et teinekord ENNE kirjutamist lõime läbi loed. Lausa samal lehel Sinu postitusega on post "Reede Nov 06, 2015 1:22".
Või mida Sinu arust Signaali teatamise all mõista tuleks?


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas ttt »

Vana teema aga.. seisin minagi sellise foori taga paar tsüklit, kuni auto tõmbas minu kõrvale paremale rajale ja tegi sealt vasakpöörde punasega. Tema järel kohe läks politsei, küll siiski otse :D Ja siis kui plats puhas, läksin mina ka punasega. Ja mitu õhtut olen juba läinud (pole enam väga kauaks ootama jäänud). Kusjuures mujal linnas sel ajal kollased juba vilkusid, seal ristmikul olid ka varem kollased. Ju siis on kollaste vilkumine asendatud selle lollaka anduriga. Aga natuke jabur igapäevaselt kuskil punase tulega vasakpööret teha.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Masinatundlikud valgusfoorid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Induktiivandureid (asfaldisse maetud traati) enam ei kasutata (põhjus: tee augustumisega hävinevad ja remondiga tuleb asendada, samuti väiksemate asjade peale ei reageeri)
Enamasti kasutusel kaamerad, millel on määratud kastid tee peal, milles nähtava liikumise tituleerib sõidukiks. tundlikust ei saa väga üles ajada kuna siis annab rohelise tule ka kaamera eest läbi lendav vares või varblane. Tehnoloogia ja soft arenevad koguaeg, eks need hakkavad ka järjest paremini aru saama, et mis on tsikkel ja mis on vares.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”