Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Jalarauad ja sumpad on tsikli NORMAALVARUSTUS, ning ei mõjuta tema turuväärtust karvavõrdki!
Kui Te oma vokkidele kulda ja karda külge poogite või muud "väärtusliku" neegritjüüningut teete, laske see kuskil pädevas kohas ära hinnata.

edu



Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas puna »

stev666 kirjutas:
puna kirjutas:

Nad küsivad peaaegu alati tsekke, kontrollivad ka reaalset hinda ja vanust, sest vanusega hakkab hind langema

Selle vanusega hinna langemine ka vajeldav. Kui on ostetud turu kõige odavam kiiver ja on näiteks 4 aastat vana. Kindlustus kärbib seda hinda seoses vanusega, kas siis peale õnnetust tuleb edasi sõita ilma kiivrita, kuna ei olegi olemas enam odavamat kiivrit

Kui on kasutatud kiiver ja 4 aastat vana siis suht kindlalt uue hinda selle eest ei saa.
Samas kui on 4 aastat vana ja välimus nagu tutikal mõtlen ka sisu siis saad palju rohkem siiski, aga varustuse eest täit poe hinda keeruline saada kui just poest välja sellega ei sõitnud
Suht arusaadav ka, et kui oled 4 aastat varustusega sõitnud ikka, et selle eest uut hinda sule ei maksta

Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas Heikik »

puna kirjutas:

See -50% võib olla nii vaieldav ja kui pole õiget suurust siis nagunii see ei kehti.
Ja sellist iba kindlustusele ajada, et tahan midagi muud küll mõtet ei ole

Ega ma seda kindlustusele ei ütlekski. :mrgreen: Mul näiteks oli selline juhus, kus enda ca 400 eurosel Lindstrandsi tagil sai üks õmblus kannatada ja nipet-näpet veel. Täpselt samasugust kuskilt võtta polnud. Põhimõtteliselt oli mul õigus uus saada. Kindlustus pakkus tagi eest ca 400 eur, kuna oli tšeki järgi üsna hiljuti ostetud - juhul, kui annan tagi neile (mida iganes nad sellega teevad); või ca 300 eur, kui tagi jääb mulle. Leppisin 300 euroga, õmblesin enda tagi õmbluse üle ja töötlesin nahahooldusvahendiga ära; 300 euro eest ostsin naisele soodukaga korraliku Rev'iti tagi, kuna tal oli vaja ja mul sel hetkel selleks endal raha eraldada polnud. Kokkuvõttes - niigi palju kasu mu õnnetusest, mis muus mõttes tähendas korralikku kehavigastust, palju aja- ja närvikulu, lisaks tohutult enda vaeva ratta parandamisel. See, mida kindlustuse rahaga teen, võiks ikka mu oma asi olla. Või peab see, kui igasuguse süüta õnnetusse satun, tähendama ilmtingimata ainult seda, et kui hästi läheb, tulen ots otsaga kokku?

Edit: Elu näitab, et võidavad need, kes oskavad olukordadele loominguliselt läheneda. :ner:

Viimati muutis Heikik, 11 Nov 2015, 12:24, muudetud 1 kord kokku.
CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

yeekim kirjutas:

Jalarauad ja sumpad on tsikli NORMAALVARUSTUS, ning ei mõjuta tema turuväärtust karvavõrdki!
Kui Te oma vokkidele kulda ja karda külge poogite või muud "väärtusliku" neegritjüüningut teete, laske see kuskil pädevas kohas ära hinnata.

edu

Ei pea midagi hindama eraldi.Puruks sõidetud ratas on ju olemas ja selle pealt kõik nähtav.Autodel on ka näiteks valuvelgi juba tehasest kolme-nelja kordse hinnavahega ega siis keegi ei hakka nende kõige odavamate järgi sul asju hüvitama.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Heikik kirjutas:

Või peab see, kui igasuguse süüta õnnetusse satun, tähendama ilmtingimata ainult seda, et kui hästi läheb, tulen ots otsaga kokku?

See on tegelikult nii mõeldud jah, et tuled täpselt ots otsaga kokku :) Mina ei ole kade et su naine uue tagi sai, aga laias laastus kujuta ette mis saama hakkab, kui kindlustusjuhtum oleks kõigi süütute jaoks "kasumlik" tehing - kui isegi Venemaalt paagitäie kaupa kütuse tassimine oli kellegi arvates hea ja tulus idee, siis seisaks seisaks iga viimase vähe obskuursema paremakäe ristmiku taga ilmselt kilohinnaga kokku ostetud pannid järjekorras, et kelle kord on nüüd ootamatult ette sõita ja kindlustuse raha tasku panna.

Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Jesper kirjutas:
Heikik kirjutas:

Või peab see, kui igasuguse süüta õnnetusse satun, tähendama ilmtingimata ainult seda, et kui hästi läheb, tulen ots otsaga kokku?

See on tegelikult nii mõeldud jah, et tuled täpselt ots otsaga kokku :) Mina ei ole kade et su naine uue tagi sai, aga laias laastus kujuta ette mis saama hakkab, kui kindlustusjuhtum oleks kõigi süütute jaoks "kasumlik" tehing - kui isegi Venemaalt paagitäie kaupa kütuse tassimine oli kellegi arvates hea ja tulus idee, siis seisaks seisaks iga viimase vähe obskuursema paremakäe ristmiku taga ilmselt kilohinnaga kokku ostetud pannid järjekorras, et kelle kord on nüüd ootamatult ette sõita ja kindlustuse raha tasku panna.

Eraldame nüüd ikka kindlustuspettuse tahtmatult tekkinud halvast olukorrast, milles inimene lihtsalt proovib talle kätte antud kaartide ümber paigutamisega enda jaoks parema tulemuseni jõuda. Aga ma arvan, et üldises plaanis saame mõlemad teineteisest aru. Mul sõitis kaubik tagarattaga üle vaagna ja parem kops sai viga - kurat, sellist pettust tahtlikult küll korraldada ei viitsiks. :mrgreen:

PS! Meenus staarkulturist Ader ja tema Viper. On ikka poisse... :D

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas sepp »

will111 kirjutas:

aftermarket ja muud custom jupid kindlustust ei huvita (ja noh, kui aus olla siis ega tegelikult peagi huvitama - see on sinu risk kui ostad omale sõiduki külge 100k eest disaineri jalatoe või benapaagiluugi :D ). samuti ei huvita kindlustust tööd, mida sa oled või ei ole teinud, rehvid, mida sa oled sinna alla ostnud jne. nende asjade kohta öeldakse kuluosad ja nende asjade vahetus või parandus on nö. tavapärase eksluatatsiooni osa.

Väga loll jutt!
Isegi disain rihmaratast arvestatakse!
Vaevalt see mul sõbral erijuhus oli... kõik alates aftermarket heeblitest loeti ilusti sisse!

Kasutaja avatar

Burn7
Postitusi: 571
Liitunud: 08 Juun 2005, 23:48

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas Burn7 »

Eks seal kindlustuses on nii, et tuleb osata kaubelda. Endal on õnnestus ilusti kasumisse jääda.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas will111 »

loll jutt või mitte loll jutt, sellist juttu on mulle räägitud kindlustusest ja seda on laias laastus kinnitanud inside tutvus teisest, asjasse täielikult puutumatust kindlustfirmast. samuti on minu enda käest üritatud nõuda välja (kindlustuste vahendusel) summasid mingi jubeda vana rondi remontimiseks, mis ulatusid täiesti müstilistesse kõrgustesse. ütlesin, et ma ei kavatse mitte mingil juhul sellist raha maksta ning et siin toimub ilmselge väljapressimine, nõudsin näha kõiki arveid, kõiki "vanu" väljavahetatud detaile endale ning sisuliselt andsin mõista, et sellise summa tuleb ainult üle minu laiba. Asjast loobuti üle 2 korra väiksema nõude kasuks, isegi ilma mingi pikema vaidluseta.
võibolla on seltside suhtumine muutunud aastate jooksul, võibolla on firmade praktika tõesti nii erinev või on tsiklitega miskipärast teistsugused jutud kui autodega. või on neil kasumid lihtsalt nii suured, et mingil vaidlemisel pole pointi. igatahes mulle tundub, et seni veel suht soodsad tsikli kindlustamise maksed lähevad ka lähitulevikus kuskile taevasse kõrgusse kui siin iga teine vend nõuab lausa oma jope ja kiivri kinni maksmist, ja veel kasumisse ka jääks :O suht absurd ikka...oled sa süüdi või ei ole sa süüdi, MINGI vastutuse peaks ikka iga inimene ise ka võtma, liiklusesse minnes. Sõiduk sõidukiks aga omale selga ostetud kaitseriietus on ikka nagu enda asi, selline asi küll kohustusliku liikluskindlustuse raames hüvitamisele ei peaks kuuluma. umbes sama nagu rebenenud armani ülikonna kinni maksmise nõue autoroolis olnud kannataja poolelt. what the motherfucking fuck???

Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Will111 heameelega käiks sinu kindlustatud maja aknaid segi viskamas. Sul peaks ka ikka mingi vastutus olema kui julgesid maja osat. Materfaking fakkk

dr800 2x
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Ning kogu see krti kindlustus teema on paras psk. Mille kuradi pärast peab kannataja poolel tekkima lisakulud, ajakulud, kui ennem avariid ei olnud mul mitte kuradi ühte probleemi. Keda me karistatakse ja mille eest....

dr800 2x
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas puna »

will111 kirjutas:

loll jutt või mitte loll jutt, sellist juttu on mulle räägitud kindlustusest ja seda on laias laastus kinnitanud inside tutvus teisest, asjasse täielikult puutumatust kindlustfirmast. samuti on minu enda käest üritatud nõuda välja (kindlustuste vahendusel) summasid mingi jubeda vana rondi remontimiseks, mis ulatusid täiesti müstilistesse kõrgustesse. ütlesin, et ma ei kavatse mitte mingil juhul sellist raha maksta ning et siin toimub ilmselge väljapressimine, nõudsin näha kõiki arveid, kõiki "vanu" väljavahetatud detaile endale ning sisuliselt andsin mõista, et sellise summa tuleb ainult üle minu laiba. Asjast loobuti üle 2 korra väiksema nõude kasuks, isegi ilma mingi pikema vaidluseta.
võibolla on seltside suhtumine muutunud aastate jooksul, võibolla on firmade praktika tõesti nii erinev või on tsiklitega miskipärast teistsugused jutud kui autodega. või on neil kasumid lihtsalt nii suured, et mingil vaidlemisel pole pointi. igatahes mulle tundub, et seni veel suht soodsad tsikli kindlustamise maksed lähevad ka lähitulevikus kuskile taevasse kõrgusse kui siin iga teine vend nõuab lausa oma jope ja kiivri kinni maksmist, ja veel kasumisse ka jääks :O suht absurd ikka...oled sa süüdi või ei ole sa süüdi, MINGI vastutuse peaks ikka iga inimene ise ka võtma, liiklusesse minnes. Sõiduk sõidukiks aga omale selga ostetud kaitseriietus on ikka nagu enda asi, selline asi küll kohustusliku liikluskindlustuse raames hüvitamisele ei peaks kuuluma. umbes sama nagu rebenenud armani ülikonna kinni maksmise nõue autoroolis olnud kannataja poolelt. what the motherfucking fuck???

Kuna sa asjadest ja seadustest midagi ei jaga ja ilmselt ka täiesmahus ühtegi lepinut läbi pole lugenud noh ja kui isegi lugesid siis peale kirjavahemärkide millegist muust aru ei saanud ei ole teiste liiklejate süü.
Loomulikult läheb ka varustus kindlustuselt väljamaksmisele ja samamoodi kuuluvad lisa tilulilu ja muud vidinad kinnimaksmisele olgu siis edevad veljed või kallid amordid
Kui oli kallis armani ülikond seljas ja see sai kannatada läheb ka see korvamisele
Eks kindlustus püüab ka sinusuguste lollide pealt välja tulla võimalikult väikeste kuludega.

Kasutaja avatar

Pan
Postitusi: 289
Liitunud: 28 Mai 2011, 10:35
Tsikkel: Kawabusa
Asukoht: Viljandi

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas Pan »

will111 kirjutas:

Pan, jah kui tohib paluda siis nendest isiklikest kogemustest tahaksin kohe täitsa hea meelega täpsemalt lugeda küll! ...

Esimene kogemus puudutab külge keeratud "tjuuningupudinaid" ja teisi sõiduki väärtust tõstvaid vigureid. Suhteliselt odav ja päevinäinud auto sai avariis nii palju viga et kindlustus otsustas selle maha kanda. Tehti pakkumine mis jättis tublisti soovida. Sai selgitatud et autole olid nädal aega tagasi külge keeratud lisatuled, vahetatud esiklaas, ja tehtud hooldus. Lisaks oli auto avariipäeva hommikul läbinud eeskujulike tulemustega tehnoülevaatuse. Peale selgitusi ja tsekkide-paberite esitamist tehti juba hoopis teine pakkumine. Kusjuures mainiti ära et tegelikult mõjus auto väärtusele positiivselt isegi see et ülevaatus oli äsja tehtud.
Teine kogemus oli seoses tagant otsasõiduga. Autol vahetati ära kõik mis vajas vahetust, värviti üle kõik mis vajas värvimist. Kui auto käima panin siis oli kuulda et summuti laseb jätkuvalt kusagilt mootori juurest läbi. Jalutasin tagasi töökotta ja uurisin et miks see tegemata on (autot töökotta viies sai sellele veale eraldi tähelepanu juhitud ja siis mingeid vastuväiteid ei olnud). Selle peale vaadati mind esialgu nagu idiooti - kuidas saab summuti minna katki mootori juursest kui autole tagant otsa sõideti? See pidi ikka enne katki olema jne. Selgitasin siis jälle et summuti ulatubki ju mootori juurest kuni auto tagumise otsani välja. Kui tagant korralik pauk sisse tuleb siis annab järgi kõige nõrgem koht. Seekord oli see siis ilmselt mootori juures. Selle peale paluti auto nädala pärast uuesti tagasi tuua ja probleem sai lahendatud.
See oli hea näide selle kohta et kindlustus ei võta midagi iseenesest mõistetavalt ja omal algatusel sulle midagi hüvitama ega pakkuma ei hakka. Nendega peabki vaidlema ja neile selgitama. Täiesti ilma vaidluseta on mul lahenenud ainult üks parklas toimunud värvi kriipimine ja samuti üks parklas toimunud väike mõlkimine. Siis olid vigastused lihtsalt väga väikesed ja mingit vaidlust ei saaks sealt ka kõige parema tahtmise juures välja imeda.

Elevandil ei ole vaja haukuda. Teda märgatakse niisamagi.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas Jesper »

A muidu niisama jutujätkuks, keegi õnnelikest pole täpsustanud et kas juhtum toimus nn "vanal ajal" kui hüvitamise teemal käis suhtlus vastaspoole seltsiga, või pärast seda kui seadust muudeti ja kannatanu oma seltsiga kammib. Et kas see muudatus on reaalselt ka mingit suhtumise muutust kaasa toonud? Ma siiamaani valin seltsi puhtalt hinna pealt, aga kui peaks selguma et võõra kindlustusandja käte väänamise teenus on mõnel pool parem, siis kaaluks oma kollektsiooni väärtuslikumate sõidukite kindlustamist mitte ainult hinnast lähtuvalt :)

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas claw »

will111 kirjutas:

loll jutt või mitte loll jutt, sellist juttu on mulle.................blablabla...............eaks kuuluma. umbes sama nagu rebenenud armani ülikonna kinni maksmise nõue autoroolis olnud kannataja poolelt. what the motherfucking fuck???

Misasja?
Kindlustuse mõte on ju taastada õnnetuse ohvrile enne õnnetust olnud olukord.

Varakevadel kündis paremakäeristis mulle vasakult mingi lambast eit otsa ja kandis mu talverondi maha. Õnneks ma ise ega mu naine viga ei saanud, kahju oli ainult materiaalne.
Hetk hiljem selgus, et eide autol polnud kehtivat kindlustuski. Kui küsisin, et kas te neiu parema käe reeglit ei tunne, vastati "Aga ma ju nii kaua juba ootasin seal!".
Kuna mul oli IF kindlustus (siiamaani positiivsed kokkupuuted), saatsid nad treila järgi, viisid mu rondi ära ja nädalake hiljem kanti mulle peale väikest vaidlust raha üle. Nagu seadus ette näeb. Jäin enam-vähem kogu protsessiga rahule.

AGA.. minu tolle õhtu käigud jäid ju tegemata! + nädalaks pidin lähisugulase auto laenama, sõitma 2x kohale sinna, kus mu auto seisis ja veel tükk aega telefoniga jutustama kindlustuse härradega.
Seaduse järgi seda mulle ei hüvitata ju.. Aga miks? Milles mina süüdi olin? Et olin olemas?
Kuidas minu viga on, et kuradi maakast hälvik nädala mu elust pm ära rikkus oma sõiduoskamatusega?
Nah, pole vaja liiklusesse süüdimatuid idioote.
Hüvitama peaks ohvrile õnnetusega kaasnevad kõik kulud, mida aga täies mahus ju ei tehta. See, et viga saanud riietus kinni makstakse on elementaarne! Olgu armani ülikond või klouni kingad.

NB: minu case oli uuel ajal, ja jumal tänatud, IF tegi minu eest kõik ära pm.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas will111 »

Pan, see näide number kaks on küll täiesti teemaväline jutt antud juhul. Pealegi, ILMSELGELT peab kindlustus katma sõiduki basic töökorda remontimise peale õnnetust - see on nagu see, mida ma siin ju algusest peale olen väitnud. kui summuti laseb läbi (ükskõik kuskohast) siis sisuliselt tähendaks see ülevaatusel põrumist...lisaks lärmile muidugi. ja kui summuti parandus on nii ehk naa juba tehtavate tööde hulka kord kirja pandud (kusjuures igati õige ja loogilise põhjusega, nagu sa ka ise kirjeldasid) no siis mis siin enam imestada, et see ikka tagantjärgi ilusti ära tehti seal töökojas?! pealegi nagu ma arusaan siis kindlustus oli tegelikult anyway juba töökojale selle töö eest maksnud...
Aga et vahetati ära kõik, mis vajas vahetust, tähendab siis täpsemalt mida? Et sul olid juba ammu esitule klaasid ilgelt kriimulised ja siis noh ühe soojaga vahetati need ka ära? Propably not, eks? :D Vahetati ära ikka vast asjad, mis avariis kannatada said.

näide üks on natuke huvitavam, samas sa jätad mõned asjad täpsustamata. Pakkumine mis jättis tublisti soovida, võis ju ollagi tõesti selline pakkumine, mis tegelikult ei olnud põhjendatud ja oli nö. kindlustuse "esimene katse" võimalikult odavalt pääseda? teatavasti päris paljud inimesed hindavad oma vanu päevinäinud autosid ka ise vaid umbes nii 200 euro väärtuseks, kuigi tegelikult saab vaat, et kokkuostus rohkem. Kindlustuse lõplik pakkumine aga ehk oligi tegelikult selline suht õiglane selle sõiduki kohta? Laias laastus mina näen seda asja nii, et sa suutsid usutavalt tõendada oma tõesti JUST tehtud konkreetsed kulutused ja need kulutused olid ilmselt ka piisavalt mõistliku põhjenduse kui ka rahalise väärtusega. Mida mina olen eelnevalt öelda tahtnud on see, et kindlustus ei ole huvitatud kinni maksmast kellegi ebavajalikke ja ebamõistlikke kulutusi. kasvõi see kui sa oled küll ostnud uue esiklaasi ja lasknud selle vahetada aga mingil põhjusel on see maksnud 3000 euri...mine proovi nüüd oma tsekiga. kindlustus uurib välja, et sama töö oleks saanud teha 300ga ning saadab su nõudmise pikalt.

stev666, minu maja ei ole kindlustatud aga eks sa tule ja viska sisse. arvesta siis, et vahele jäädes ma löön sul asja tasakaalustamiseks välja sama palju hambaid, ja seda võibki nimetada riskide ning vastutuse võtmiseks :lol:

Puna, polegi väitnud ühelgi hetkel, et ma olen kõige parem seaduse tundja...mida sina loomulikult kindlasti oled, jah? Mister kõige vägevam advokaat ise :lol: Anyway, mind see sinu poolt tulev odav isiklikul tasandil mõnitamine absoluutselt ei huvita, neid kirjavahemärgi jutte võid sama edukalt oma vanaemale rääkida kui ta veel elab. Aga et kogu sinu kõva mehe mulal oleks mingit baasi ka siis kas sa tead isiklikult mõnda reaalselt case'i, kus rebenenud armani ülikond liikluskindlustuse raames hüvitati kannatanule? Või saadeti äkki tehasesse kokkuõmblemisele?


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas will111 »

claw, sina oled "süüdi" selles, et osaled liikluses, kuhu sisenedes pead endale teadvustama, et kuigi see kõik PEAKS toimuma ja toimima perfektselt, see siiski 100% alati nii ei ole. muidugi on tol hetkel kannatanu poolelt vaadates terve maailm süüdi kõiges, mis sinul nüüd tegemata jääb või teistmoodi tuleb teha...aga usud tõesti, et nii päriselt ongi? shit sometimes happens, võibolla kui sellele hälvikust maakale poleks kunagi üldse lube antud, oleksid sa praegu rahul ja sellest õnnetusest pääsenud ning keegi ei peaks midagi hõvitama ega sinu aega kulutama...aga võibolla kui see hälvik maakas lube ei saaks siis ei oleks neid saanud näiteks ka sinu naine, või ei saaks mingil hetkel sinu järeltulija? kuna nad ei ole lihtsalt äkki ka piisavalt pädevad liiklejad tegelikkuses, vastupidiselt sinule

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas puna »

No mina sain liiklusõnnetuse tagajärjel kogu staffi
Ratas ja varustus oma raha kätte minul ei ole summade üle küll nurinat.
Ja ma ei ole ainus kes seda saanud on siin samas teemas teisigi kirjutajaid.

Kasutaja avatar

Pan
Postitusi: 289
Liitunud: 28 Mai 2011, 10:35
Tsikkel: Kawabusa
Asukoht: Viljandi

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas Pan »

will111 kirjutas:

Pan, see näide number kaks on küll täiesti teemaväline jutt antud juhul. Pealegi, ILMSELGELT peab kindlustus katma sõiduki basic töökorda remontimise peale õnnetust - see on nagu see, mida ma siin ju algusest peale olen väitnud. kui summuti laseb läbi (ükskõik kuskohast) siis sisuliselt tähendaks see ülevaatusel põrumist...lisaks lärmile muidugi

Päris teemaväline siiski ei ole. Jutu mõte oli see et kindlustusega tuleb PEAAEGU ALATI vaielda. Olgu see siis mahakantud sõiduki turuväärtus või tegemist vajavate tööde nimekiri. Pealegi kindlustus EI PEA ilmselgelt katma mingeid kulusid. Kindlustus peab taastama AVARIIEELSE seisundi või mahakantud sõiduki hüvitama. Nii et kui sa oma autot romula kaalule lükates avariisse satud siis kindlustus ei pea su autot üles vuntsima ja sõidukorda seadma.

EDIT:

kui summuti laseb läbi (ükskõik kuskohast) siis sisuliselt tähendaks see ülevaatusel põrumist...lisaks lärmile muidugi

Ahjaa.... peale avariid selgus muuseas ka see, et mu autol oli juba mõnda aega tagasi ülevaatuse kehtivus lõppenud. Seega ei ole kindlustus mitte kuidagi kohustatud mu autot "paremaks tegema" kui see enne oli.

Elevandil ei ole vaja haukuda. Teda märgatakse niisamagi.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mina olen aru saanud,et oma närvide säästmiseks on kahjukannatajana kasulik, kindlustuse tööde teostamiseks, pöörduda margi esindusse.Nemad on huvitatud selle töö teostamisest ja oskavad ka kindlustusega vaielda.Ja kindlusstusel ei ole mingit põhjust-õigust sellest keelduda.
Viimane juhtum oli Volvoga,tagant kerge otsasõit.Stange keskmise osa värvimine ja mingi jupi vahetus.Mina läksin otse Info Autosse ja nemad juba tegelesid edasi.Kindlustuse tegelane helistas ja küsis,et miks sinna läksin,et kui nii teen siis pean veel ühe pakkumise kuskilt võtma.Ma soovitasin tal selle ise kuskilt võtta.Ja sinna see jäigi.Auto tehti esinduses korda.
Mul on veel peres vana Ford Mondeo 98 vl ,samas auto on esinduse ajalooga ja näeb välja nagu uus.On natuke järele aidatud mootori ja paremate velgedega jne.Alles paar aastat tagasi sai esistange vahetatud esinduses.Otsasõit seisvale autole parklas, oli teemaks.Tehti samuti ära kõik mis vaja.Mul oli sellel autol ka kasko, RSA kasko+,ehk isegi seal on punkt peale asendus auto,remont margiesinduses.Aga keegi isegi ei küsinud midagi,et miks esindusse läksin.Seesam oli tookord kahjupõhjustaja selts ja maksja.
Ja tööalaselt on mul neid näiteid veel kuhjaga.Kui ,aga keegi tahab sind peetima hakata pöördu LKF-i

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas stev666 »

will111 kirjutas:

Pan, see näide number kaks on küll täiesti teemaväline jutt antud juhul. Pealegi, ILMSELGELT peab kindlustus katma sõiduki basic töökorda remontimise peale õnnetust - see on nagu see, mida ma siin ju algusest peale olen väitnud. kui summuti laseb läbi (ükskõik kuskohast) siis sisuliselt tähendaks see ülevaatusel põrumist...lisaks lärmile muidugi. ja kui summuti parandus on nii ehk naa juba tehtavate tööde hulka kord kirja pandud (kusjuures igati õige ja loogilise põhjusega, nagu sa ka ise kirjeldasid) no siis mis siin enam imestada, et see ikka tagantjärgi ilusti ära tehti seal töökojas?! pealegi nagu ma arusaan siis kindlustus oli tegelikult anyway juba töökojale selle töö eest maksnud...
Aga et vahetati ära kõik, mis vajas vahetust, tähendab siis täpsemalt mida? Et sul olid juba ammu esitule klaasid ilgelt kriimulised ja siis noh ühe soojaga vahetati need ka ära? Propably not, eks? :D Vahetati ära ikka vast asjad, mis avariis kannatada said.

näide üks on natuke huvitavam, samas sa jätad mõned asjad täpsustamata. Pakkumine mis jättis tublisti soovida, võis ju ollagi tõesti selline pakkumine, mis tegelikult ei olnud põhjendatud ja oli nö. kindlustuse "esimene katse" võimalikult odavalt pääseda? teatavasti päris paljud inimesed hindavad oma vanu päevinäinud autosid ka ise vaid umbes nii 200 euro väärtuseks, kuigi tegelikult saab vaat, et kokkuostus rohkem. Kindlustuse lõplik pakkumine aga ehk oligi tegelikult selline suht õiglane selle sõiduki kohta? Laias laastus mina näen seda asja nii, et sa suutsid usutavalt tõendada oma tõesti JUST tehtud konkreetsed kulutused ja need kulutused olid ilmselt ka piisavalt mõistliku põhjenduse kui ka rahalise väärtusega. Mida mina olen eelnevalt öelda tahtnud on see, et kindlustus ei ole huvitatud kinni maksmast kellegi ebavajalikke ja ebamõistlikke kulutusi. kasvõi see kui sa oled küll ostnud uue esiklaasi ja lasknud selle vahetada aga mingil põhjusel on see maksnud 3000 euri...mine proovi nüüd oma tsekiga. kindlustus uurib välja, et sama töö oleks saanud teha 300ga ning saadab su nõudmise pikalt.

stev666, minu maja ei ole kindlustatud aga eks sa tule ja viska sisse. arvesta siis, et vahele jäädes ma löön sul asja tasakaalustamiseks välja sama palju hambaid, ja seda võibki nimetada riskide ning vastutuse võtmiseks :lol:

Puna, polegi väitnud ühelgi hetkel, et ma olen kõige parem seaduse tundja...mida sina loomulikult kindlasti oled, jah? Mister kõige vägevam advokaat ise :lol: Anyway, mind see sinu poolt tulev odav isiklikul tasandil mõnitamine absoluutselt ei huvita, neid kirjavahemärgi jutte võid sama edukalt oma vanaemale rääkida kui ta veel elab. Aga et kogu sinu kõva mehe mulal oleks mingit baasi ka siis kas sa tead isiklikult mõnda reaalselt case'i, kus rebenenud armani ülikond liikluskindlustuse raames hüvitati kannatanule? Või saadeti äkki tehasesse kokkuõmblemisele?

aga vaata et siis ise ohkima ei hakka, kui sa mõne tsikli kunagi pikali sõidad ja kindlustus talle ei korva pooli asju ja hambad sul välja taob..

dr800 2x

sylla
Postitusi: 102
Liitunud: 07 Juul 2011, 11:03

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas sylla »

Võin ka mina kinnitada, et kõik jupid (k.a. tuuningjupid) ostetakse uued. Nimelt sõideti tagant sisse Nissan Micraga ja tagakiige läks kõveraks ja lisaks pudi-padile sain ka mõlkis summuti endale. Sumpaks Yoshimura RS-5 ja ilma igasuguse kobinata telliti kõik jupid tutikad ja vahetati probleemideta välja. Samas kahjude hinnangu ja hinnapakkumise tegi Harley Davidsoni esindus, kindlustusele. Ise sain valida, kas võtan raha vastu ja teen ise korda või lasen esindusel korda teha.

Lähedane sõber pani matsu. Ratas piirajaga, aga müügis olevad rattad piirajata, ehk märgatavalt odavamad. Kindlustus pakkus loomulikult turu ehk odavamat hinda, kuid kauplemise peale andis lõpuks järgi ja maksid väärilise tasu välja.

Ei tea, mida mõned mehed siin räägivad, et ei kompenseerita ja ise olid hobi alla raha mattes rumal, aga ole aktiivne ja jää endale kindlaks! :bsmile:

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas claw »

will111 kirjutas:

claw, sina oled "süüdi" selles, et osaled liikluses, kuhu sisenedes pead endale teadvustama, et kuigi see kõik PEAKS toimuma ja toimima perfektselt, see siiski 100% alati nii ei ole. muidugi on tol hetkel kannatanu poolelt vaadates terve maailm süüdi kõiges, mis sinul nüüd tegemata jääb või teistmoodi tuleb teha...aga usud tõesti, et nii päriselt ongi? shit sometimes happens, võibolla kui sellele hälvikust maakale poleks kunagi üldse lube antud, oleksid sa praegu rahul ja sellest õnnetusest pääsenud ning keegi ei peaks midagi hõvitama ega sinu aega kulutama...aga võibolla kui see hälvik maakas lube ei saaks siis ei oleks neid saanud näiteks ka sinu naine, või ei saaks mingil hetkel sinu järeltulija? kuna nad ei ole lihtsalt äkki ka piisavalt pädevad liiklejad tegelikkuses, vastupidiselt sinule

Ma mitte mingil juhul ei taha, et mu naine, järeltulija või kes iganes mu lähedastest, saaks load, olles liikluses mittepädev!
Nad sellisena ohtlikud ju teistele, aga eelkõige iseendale!

Oleks mu postituses mainitud juht sõitnud minu autole pihta 1m tahapoole, ma vb ise kirjtuada ei saaks. Autod muide lendasid kõnniteele, oli õnn, et seal kedagi viibinud.

Ja kui su naine, järeltulija, vms saab liikluses surma või jääb invaliidiks (näiteks kõnniteel kõndides sõidab sama tohlakas otsa), saadan sulle postkaardi kirjaga " shit sometimes happens". Eks ise ta oli "süüdi", et üldse liiklusesse siseneda julges.

Ei ole päris nii ju..

Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas Heikik »

will111 kirjutas:

igatahes mulle tundub, et seni veel suht soodsad tsikli kindlustamise maksed lähevad ka lähitulevikus kuskile taevasse kõrgusse kui siin iga teine vend nõuab lausa oma jope ja kiivri kinni maksmist, ja veel kasumisse ka jääks :O suht absurd ikka...oled sa süüdi või ei ole sa süüdi, MINGI vastutuse peaks ikka iga inimene ise ka võtma, liiklusesse minnes. Sõiduk sõidukiks aga omale selga ostetud kaitseriietus on ikka nagu enda asi, selline asi küll kohustusliku liikluskindlustuse raames hüvitamisele ei peaks kuuluma. umbes sama nagu rebenenud armani ülikonna kinni maksmise nõue autoroolis olnud kannataja poolelt. what the motherfucking fuck???

Kõik pudinad, mis sul seljas ja kaasas on - sh mobiiltelefon ja rahakott ka kuuluvad hüvitamisele ja selle paneb paika seadus. Kui trussikud kärisevad, võid need ka sisse nõuda.

Jesper kirjutas:

A muidu niisama jutujätkuks, keegi õnnelikest pole täpsustanud et kas juhtum toimus nn "vanal ajal" kui hüvitamise teemal käis suhtlus vastaspoole seltsiga, või pärast seda kui seadust muudeti ja kannatanu oma seltsiga kammib. Et kas see muudatus on reaalselt ka mingit suhtumise muutust kaasa toonud? Ma siiamaani valin seltsi puhtalt hinna pealt, aga kui peaks selguma et võõra kindlustusandja käte väänamise teenus on mõnel pool parem, siis kaaluks oma kollektsiooni väärtuslikumate sõidukite kindlustamist mitte ainult hinnast lähtuvalt :)

Olen If Kindlustuse klient, sel suvel toimunud õnnetuse teine osapool oli PZU. Minu kahjukäsitleja IF-is oli nii mannetu, et temale lootes ma oma raha saanud ei oleks. Sõdisin ikkagi hoolimata seadusemuudatusest ise.

claw kirjutas:

Seaduse järgi seda mulle ei hüvitata ju.. Aga miks? Milles mina süüdi olin? Et olin olemas?
Kuidas minu viga on, et kuradi maakast hälvik nädala mu elust pm ära rikkus oma sõiduoskamatusega?
Nah, pole vaja liiklusesse süüdimatuid idioote.
Hüvitama peaks ohvrile õnnetusega kaasnevad kõik kulud, mida aga täies mahus ju ei tehta. See, et viga saanud riietus kinni makstakse on elementaarne! Olgu armani ülikond või klouni kingad.

NB: minu case oli uuel ajal, ja jumal tänatud, IF tegi minu eest kõik ära pm.

Seaduse järgi saad bussipiletid ka sisse nõuda, kui õnnetuse pärast autoga ei saa sõita. Lisaks liikluskindlustuse seadusele on määrav võlaõigusseadus.

Ja üleüldse võiks moded nüüd korra majja lüüa, sest üsna offtopic on juba. :roll:

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas will111 »

Öelda tahtsin ikka seda, et ilmselt seesama maakas, keda sa hälvikuks nimetasid, sai ka load tõenäoliselt siiski seepärast, et ju ta hinnati siiski kehtivate standardite järgi piisavalt pädevaks liikluses osalema. Sa võid ju siin nii öelda, et sina ei tahaks, et kes iganes sulle olulistest või lähedastest ei saaks lube kui nad tegelikult piisavalt pädevad ei ole...aga tead ju isegi, et sinu hinnang sellele pädevusele oleks antud juhul nii ehk naa läbinisti subjektiivne?! Ma olen oma naisele korra öelnud, et tead mulle tundub, et sa vist äkki ei peaks väga palju autoga sõitma...oi blääääääääääd, kus seda öelda oli halb mõte. ma ei tee sellist asja enam mitte kunagi, isegi ei mõtle sellele :lol: on ohtlikud teistele ja võibolla ka iseendale, aga tead...vahel tuleb leppida faktiga, et nii lihtsalt ongi ja noh, peab vaatama mis saab ning lootma parimat! sa võid muidugi proovida keelata oma ebapädeval naisel või järglasel lube teha ja autoga sõita, eks vaata ja anna teada mis sellest välja tuleb. Ma nüüd mõtlesin seda kui teoreetilist pointi, mitte et ta või nad peaksidki ebapädevad olema reaalselt

Kui mu naine või järeltulija saab liikluses surma või jääb invaliidiks siis kahjuks, väga suure tõenäosusega lasus tõepoolest ilmselt mingi, võibolla küll väga väike osa "süüd" ka temal endal. Ma usun üsna veendunult, et nii mõnelgi juhul oleks liikluses kannatanutel endil ka olnud võimalus oma kannatusi vähendada toimides natuke teistmoodi, kasvõi olles liigeldes tähelepanelikum ja rohkem keskendunud. Paraku suur osa juhte ei ole...aga anyway, kogu jutu kokkuvõtteks siit teemast, ma lihtsalt olen suht üllatanud kui palju avaliselt ja räigelt kahepalgelisi inimesi ikka leidub. Kõigepealt ju kõik kiruvad kindlustusi, et no küll nöörivad ja küll on ikka muidusööjad. Aga samas kui mingi case on siis tegelikult tahate oma juhtumitega kasumisse jääda, uusi riideid selga saada ja mida kõike veel...ning olete seejuures siiralt pettunud kui see ei olegi teie ÕIGUS :lol:


Troll
Postitusi: 30
Liitunud: 05 Okt 2015, 10:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas Troll »

Ugh kuid see on meie õigus ju.... Sa loe ikka teiste postitused enne teema kokkuvõtte tegemist ka läbi (togi)

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas mella »

Kui su naine kohvikus istub ja sinna auto sisse sõidab, siis loomulikult on naine osaliselt süüdi.
Ja ka laps kõnniteel käies, kui auto mingil põhjusel teda seal tabama peaks.

will111 kirjutas:

Kui mu naine või järeltulija saab liikluses surma või jääb invaliidiks siis kahjuks, väga suure tõenäosusega lasus tõepoolest ilmselt mingi, võibolla küll väga väike osa "süüd" ka temal endal.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111,kuule kas sa olid ikka kaine kui oma kokkuvõtet tegid?Oled ikka teemaalgataja asjast üldse aru saanud?
Jutt käib sellest,et kindlustus tahab teda peetida väiksema summaga ,kui ratas tegelikuklt väärt on.
Soovitatakse sellega mitte nõustuda ja lisaks ka veel riided ja muu varustus,kui sai kannatada,lisada sinna listi.
Sina ,aga arvad,et kõik on petised,sest seisavad oma seaduslike õiguste eest ja kirjeldades oma lugusid,kus nendega on ausalt käitutud ehk kõik kahjustatu on ausalt korvatud.
Mida sa oma kirjutistega üldse tõestada või selgeks teha tahad?
Et olgem orjameelsed ja ärme liialt küsi,muidu meil kõigil kindlustuse maksed tõusevad,sest me nõuame ausat kahjude korvamist? :wack:

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

makuke
Postitusi: 1097
Liitunud: 03 Mai 2005, 20:30
Tsikkel: enduro ja asfalt
Asukoht: Anija vald
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas makuke »

Kindlustus pole heategevusasutus, aga ennast peab kaitsma:

Sain peale õnnetust tagasi kogu kahjustatud varustuse, tsikli + lisad (summuti, teine lenks ja näidikud).
Huvitaval kombel hakati kiivri suhtes norima, et "2 täket ei tee ju midagi".
Üldiselt tuli kõik välja võidelda ja põhjendada.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

makuke kirjutas:

Kindlustus pole heategevusasutus, aga ennast peab kaitsma:

Sain peale õnnetust tagasi kogu kahjustatud varustuse, tsikli + lisad (summuti, teine lenks ja näidikud).
Huvitaval kombel hakati kiivri suhtes norima, et "2 täket ei tee ju midagi".
Üldiselt tuli kõik välja võidelda ja põhjendada.

Analoogselt sinu kiivriga nõudsin mina ükskord rehvi vahetamist.Rehvil oli nö tume laik peal,teise auto rehvist saadud.Lõikeid ega midagi sarnast ei olnud.Algul ei tahetud korvata,aga saatsin pildi ühte rehvi ettevõttesse ja nemad küsisid Michelinist arvamust.Mis oli,et see rehv on ohtlik,kui on olnud löök rehvi külje pihta.Peale seda kindlustusel küsimusi polnud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”