Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas puna »

Seoses rehvidega oli nii, et quattro autol sõideti puruks 1 rehv ja kuna seal käivad all võrtsed rehvid tuli kindlustusel panna alla 4 rehvi kuna muidu oleks olnud 1 erinev ja mõjub süsteemile halvasti




Zann0
Postitusi: 125
Liitunud: 27 Nov 2011, 17:39
Asukoht: Tallinn

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas Zann0 »

will111 kirjutas:

loll jutt või mitte loll jutt, sellist juttu on mulle räägitud kindlustusest ja seda on laias laastus kinnitanud inside tutvus teisest, asjasse täielikult puutumatust kindlustfirmast. samuti on minu enda käest üritatud nõuda välja (kindlustuste vahendusel) summasid mingi jubeda vana rondi remontimiseks, mis ulatusid täiesti müstilistesse kõrgustesse. ütlesin, et ma ei kavatse mitte mingil juhul sellist raha maksta ning et siin toimub ilmselge väljapressimine, nõudsin näha kõiki arveid, kõiki "vanu" väljavahetatud detaile endale ning sisuliselt andsin mõista, et sellise summa tuleb ainult üle minu laiba. Asjast loobuti üle 2 korra väiksema nõude kasuks, isegi ilma mingi pikema vaidluseta.
võibolla on seltside suhtumine muutunud aastate jooksul, võibolla on firmade praktika tõesti nii erinev või on tsiklitega miskipärast teistsugused jutud kui autodega. või on neil kasumid lihtsalt nii suured, et mingil vaidlemisel pole pointi. igatahes mulle tundub, et seni veel suht soodsad tsikli kindlustamise maksed lähevad ka lähitulevikus kuskile taevasse kõrgusse kui siin iga teine vend nõuab lausa oma jope ja kiivri kinni maksmist, ja veel kasumisse ka jääks :O suht absurd ikka...oled sa süüdi või ei ole sa süüdi, MINGI vastutuse peaks ikka iga inimene ise ka võtma, liiklusesse minnes. Sõiduk sõidukiks aga omale selga ostetud kaitseriietus on ikka nagu enda asi, selline asi küll kohustusliku liikluskindlustuse raames hüvitamisele ei peaks kuuluma. umbes sama nagu rebenenud armani ülikonna kinni maksmise nõue autoroolis olnud kannataja poolelt. what the motherfucking fuck???

Ära rohkem siin teemas sõna võta. NB: Ma pole su järgmisi postitusi siin teemas veel lugenud ja ilmselt jätan lugemata. :bsmile:


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas will111 »

vabsee jumalad koos...selle info edastamiseks tasus tõesti ise siin teemas sõna võtta? :lol: einoh iseenesest tore kui lausa nii isiklikke pöördumisi tehakse.

aga mis teemat puudutab siis kogu selle jutu peale mina otsustasin võtta ühendust juristiga, kelle tegevusvaldkond on justnimelt see võlaõigusseaduse teema ja uurida, et kuidas siis asjad tegelikult on. kes hüvitab mida ja mis tingimustel jne. sain teada ka...aga kuna tundub, et siin foorumis, või vähemalt siin teemas suurel enamusel kasutajatel puudub täielikult oskus ja tahtmine aru saada nende jutust, kellega hetkel nõus ei olda siis ega ei näegi ausalt öeldes põhjust midagi rohkemat kirjutada. tuleb tõdeda, et olen üllatanud lasteaia lapse tasemel mõtlemisest, mida siin nii palju viljeletakse...aga noh, head nõudmist seltsimehed...ärge siis unustage oma vanu sokke arvele lisada, kasumisse tuleb ju kuidagi ikkagi jääda :lol:


Troll
Postitusi: 30
Liitunud: 05 Okt 2015, 10:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas Troll »

Keegi ei räägigi kasumisse jäämisest ju. Jutt on kahjustatud vara asendamisest/taastamisest - see on ju loogiline, et katkine varustus asendatakse. Sinu jaoks aga tundub tsikli värvimine juba kasumisse jäämisena.... pole ju vaja, töötab ka ilma värvita.

PS: Mina tean, kuidas asjad on, aga teile ma ei ütle! Tere tulemast lasteaeda, sa sobid siia ideaalselt :ner:


koma2
Postitusi: 94
Liitunud: 21 Mai 2014, 20:51
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas koma2 »

Läheb päris OT-ks, kuid ühest teisest valdkonnast kindlustuse teemal väitsid kunagi Salva ja Ergo käsitlejad ühehäälselt, et kõik makstakse välja sellele, kes:
a) palju sisse toob
b) on kindel võimalus regressina tagasi saada.
Kuna Eestis kindlustatakse kõik (vist) edasi suurematesse fondidesse, siis mingi osa, mis saadakse kindlustuse edasi vahendamisel kätte järgmisest fondist makstakse ka välja. Ülejäänud on puhtalt kohaliku kontori kasumi arvelt ja sellega kaubeldakse nagu igas normaalses äriettevõttes. Eestis on vist õnneks seadust natuke tarbijale kasulikumaks muudetud aga pakkuma pigem ei tulda.

Ei pretendeeri ülimale tõele, järeldus tingitud paaripäevasest koolitusest mainitud ettevõtete osavõtul. Võibolla on liiklus teisiti reguleeritud.
PS! Endal on olnud ainult positiivsed kogemused.

Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Naljakas, et pea iga teine biker.ee arutelu läheb lõpuks offtopicuks või tatipritsimiseks ära... :mrgreen: Aee, kukuu, moded?

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas:

vabsee jumalad koos...selle info edastamiseks tasus tõesti ise siin teemas sõna võtta? :lol: einoh iseenesest tore kui lausa nii isiklikke pöördumisi tehakse.

aga mis teemat puudutab siis kogu selle jutu peale mina otsustasin võtta ühendust juristiga, kelle tegevusvaldkond on justnimelt see võlaõigusseaduse teema ja uurida, et kuidas siis asjad tegelikult on. kes hüvitab mida ja mis tingimustel jne. sain teada ka...aga kuna tundub, et siin foorumis, või vähemalt siin teemas suurel enamusel kasutajatel puudub täielikult oskus ja tahtmine aru saada nende jutust, kellega hetkel nõus ei olda siis ega ei näegi ausalt öeldes põhjust midagi rohkemat kirjutada. tuleb tõdeda, et olen üllatanud lasteaia lapse tasemel mõtlemisest, mida siin nii palju viljeletakse...aga noh, head nõudmist seltsimehed...ärge siis unustage oma vanu sokke arvele lisada, kasumisse tuleb ju kuidagi ikkagi jääda :lol:

Ei pea jurist olema,et sellest aru saada,mida liikluskindlustuega hüvitatakse või ei hüvitata.
https://www.eesti.ee/est/liiklus/liiklu ... kindlustus

Kahju hüvitamine

Kindlustusandja peab maksma hüvitist, kui toimunud sündmus on liikluskindlustuslepingu järgi kindlustusjuhtum.
Kindlustusjuhtum on kahju tekitamine, kui esinevad kõik järgnevad tingimused:
kahju on tekitatud sõidukiga, mille suhtes kehtib kindlustuskohustus
kahju on tekitatud sõiduki liikluses käitamisele iseloomuliku riski realiseerumisega ja esineb põhjuslik seos sõiduki liikumise või paiknemise ning tekitatud kahju vahel
kahju on tekitatud teel või muul sõidukite tavapäraseks liikluseks kasutataval alal.
Tutvuge kindlustusjuhtumite selgituste ja eranditega.
Kindlustusjuhtumi korral hüvitab kindlustusandja kahju, näiteks:
kannatanu sõiduki hävimise või kahjustumise
kahjustada saanud hoone, piirdeaia, liiklusmärgi vmt asja taastamise või asendamise kulu
kulu kahju ärahoidmiseks või kahju vähendamiseks
kulu hüvitise saamiseks või kahju kindlakstegemiseks
kannatanu ravikulu, sh hooldusravi ja kulu ravimitele
kannatanu töövõimetusest tingitud sissetuleku vähenemise
hukkunu ülalpeetavate ülalpidamise äralangemise
kannatanu vajaduste suurenemisest tekkinud kahju, näiteks kulutused meditsiinilistele abivahenditele (prillid, proteesid, ratastool vmt), põetajale vmt
kindlustusjuhtumist tekkinud täiendava muu kulu
mittevaralise kahju
sõiduki väärtuse vähenemise.
Lisaks eelnevale hüvitab kindlustusandja kindlustusjuhtumi põhjustanud sõidukijuhi ravikulu raviasutuses.

Millist kahju ei hüvitata

Liikluskindlustuse alusel ei hüvitata:
kindlustussummat ületavat kahju
kahju, mis tekkis teel olnud kivi või muu eseme paiskumisega vastu sõidukit või muud asja
raha, väärtpaberite, kunstiväärtuste ja väärismetallist esemete, välja arvatud isiklikud tarbeesemed, kahjustamisest või hävimisest tulenevat kahju
keskkonnakvaliteedi halvenemisest tulenevat kahju, välja arvatud esmaste päästetoimingutega seotud mõistlikud kulutused esmase kahju likvideerimiseks ja kahju suurenemise ärahoidmiseks
saamata jäänud tulu, välja arvatud surma põhjustamise, tervise kahjustamise või kehavigastuse põhjustamise tõttu saamata jäänud tulu liikluskindlustuse seaduses sätestatud ulatuses
samaväärse asja kasutamise kulu kahjustatud asja parandamise või uue hankimise aja jooksul
iseendale tekitatud kahju
sõiduki valdaja juhitud sõiduki omanikule tekitatud asja kahju
kahju, mille puhul ei ole tegemist sõiduki kui suurema ohu allika tekitatud kahjule iseloomuliku kahjuga, välja arvatud sõiduki uksega teisele sõidukile tekitatud kahju
edasiste majanduslike võimaluste halvenemisest tekkinud kahju
kahjustatud asja väärtuse vähenemisest tekkinud kahju, välja arvatud käesoleva seaduse erand, mis puudutab sõiduki väärtuse vähenemist
kahju, mille ärahoidmine ei ole liiklusreeglite täitmise eesmärgiks, näiteks kahju, mis tuleneb sellest, et kahjustatud isikul jääb kindlustusjuhtumi tagajärjel täitmata kindlustusjuhtumis mitteosalenud isikuga sõlmitud leping.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas romulus »

Will, põhjenda tolle juristi jutu ja seadusepügalate põhjal oma järgmine väide ära:

aftermarket ja muud custom jupid kindlustust ei huvita (ja noh, kui aus olla siis ega tegelikult peagi huvitama - see on sinu risk kui ostad omale sõiduki külge 100k eest disaineri jalatoe või benapaagiluugi :D )

Millele kindlustus toetuda võiks, et mu katkiste aftermarket kaitseraudade kinni plekkimisest keelduda? Või nt aftermarket lisalaternatest, pardakompuutrist vms? Juppide olemasolu saab ratta küljes ju kontrollida.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kindlustusandja hüvitamiskohustus piirdub mõistlike kulutustega kindlustusjuhtumieelse olukorra taastamiseks.

Mõislik kulutus on kindlasti mingil määral vaieldav termin, aga eks mõistlikkuse piir ikka kuskilt jookseb. Kui need kaitserauad ratta küljes näiteks maksid sul rohkem või samapalju mingi tseki järgi kui ratta turuväärtus siis kas see on enam mõistlik? Ega mina ei ole mingi kindlustuse töötaja, ma ei tea vastata, kas ja millest täpselt nad keelduvad või mitte...mina arvan, et täpselt nii ongi, kuni nõue tundub mõistlik - ei hakata liigselt vaidlema. aga samas kasutades lihtsat loogikat, ma arvan, et päris kõigega, mida aga nõuetakse nad nõus ei ole.

ja siin eelnevalt toodud pikk nimekiri on ju tegelikult juba ka iseenesest päris informatiivne ning sealt peaks olema võimalik teha nii mõnegi järelduse. lihtsalt mulle tundub, et paljud ei oska neid järeldusi päris õigesti teha ja loevad sealt samamoodi välja täiesti vale infot, nagu mõnele siin tundub, et mina räägin orjameelsusest:D võibolla siis just see ongi see põhjus, miks jurist oskab lahti seletada, mida need sätted tähendavad, aga iga suvaline motorist ei oska.

aga no mis siin ikka jahvatada, eks siis kunagi kui võimalus tekib, proovin ise ka ära selle kõikvõimaliku ja võimatu eest hävitise nõudmise. näis, kas käibki nii lihtsalt, et muudkui esitad tsekke ja pappi pritsib

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas mx77 »

will111 kirjutas:

aga no mis siin ikka jahvatada, eks siis kunagi kui võimalus tekib, proovin ise ka ära selle kõikvõimaliku ja võimatu eest hävitise nõudmise. näis, kas käibki nii lihtsalt, et muudkui esitad tsekke ja pappi pritsib

Ma tõesti loodan, et sa seda teed, äkki sa siis natuke aega ei kirjuta siin igasugust umbluud.


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Tunnen, et peaks ka sõna sekka ütlema .
Juhtum- aastaid tagasi, pakun, et 2007-2008 paiku.
Sõber sõitis mu naise Suzuki xf 650-ga. Laupäeva hommik, sõitsime kruusateed mööda Pärnu poole. kiirus võis olla 50 kanti. Tuimalt mingi mutt oma autoga keeras kõrvalteel meile ette. Lihtsalt ei pannud tähele( nagu ise väitis). Mina sain mööda, aga sõber pani võõra rattaga külje maha. Kuna sõbral õnneks midagi polnud viga, siis sai kohapeal asi ära vormistatud ja esmaspäeval kindlustusse.
Kindlustuses jutt lühike- näidake tsikkel vähemalt 2-es firmas ette ja las teevad pakkumise. Tol ajal Pärnus 2 firmat oligi. Veldi keskus ja Pärnu motopood. Ott motopoest tegi igati adekvaatse pakkumis. Kõik uued plastid, esivelg jne. Kõik Suzu koduka originaal hindadega. Veldis oli jutt lühike. Makske 1000 eeku, siis hakkame koostama pakkumist. :wack: :wack: Uskumatu. Öeldi, et kui nemad saavad omale tegemise, siis tehakse tasaarveldus. ütlesin mida mina sellest arvan ja kõik. Kindlustuse sai kysitud et kui nemad maksavad, siis saavad 2 pakkumist kui ei siis yhe. Kindlustus naeris ainult ja jäi Oti pakutud kalkulatsiooni juurde. Sinna läksid veel tsiklijope, Levise teksad. Ei mingit pirtsutamist viimaste asjade puhul. Kõik maksti välja.
Tsikli puhul ei mäleta enam. Igaljuhul maksti vägagi arvestatav summa välja ja tsikkel jäi ka mulle veel.
Asjaajamine oli väga kiire ja korralik. Vist oli nii, et nädal peale laksu oli raha juba arvel ja mõlemad pooled häppid. Mingeid ulmelisi taotlusi ei kirjutanud. Kõik oli reaalne, originaal varuosade hinnad.
Okas jäi hinge kripedama ainult selles, et hiljem kuulsin külapeal- et see mutt pidi armastama napsusena roolima. Nii et võimalik, et tal oli ilmselt promill veel sees.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas will111 »

tundub, et eestis tsikli müügikuulutust teha on siis suht mõttetu:D tuleb minna poodi, osta ulmekallis varustus ja hoida kõik tsekid alles, panna veel natuke pehmendust sisse ja siis lihtsalt otsida olukord välja. pärast saad veel ka kõvera tsikli kellegile hea raha eest maha müüa, jopedel õmbled mõned niidid kokku, lükkad hunniku pappi tasku ja varsti sõidad nagu vana kunn uue rattaga edasi :bsmile: ja foorumis hakatakse arutama kuidas seda kõverat tsiklit uuesti sõitma panna...

jah, ainult et kahjuks seda olukorda välja otsida ei olegi nii lihtne. küll aga kõigi nende uskumatute lugude põhjal siin on minust juba peaaegu uskuja saanud. tea kas kindlustuses armastatakse tsikliste või vihatakse autojuhte aga miskipärast avariidest autodega küll nii uhkeid kogemusi jagada ei saa...isegi nurgast praguliseks löönud esiklaasi puhul pidi justkui tõestama hakkama, et kas see ikka mitte juba enne katki ei võinud olla kuna otseselt klaasi pihta ju ei sõidetud :x

Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas MarekM »

t*** on ikka isu klaviatuuri toksida...

フーリガン
Kasutaja avatar

Burn7
Postitusi: 571
Liitunud: 08 Juun 2005, 23:48

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas Burn7 »

Pilt

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas mx77 »

MarekM kirjutas:

t*** on ikka isu klaviatuuri toksida...

Ilmselt ikka meeletu isu :wack:

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas puna »

will111 kirjutas:

Ega mina ei ole mingi kindlustuse töötaja, ma ei tea vastata, kas ja millest täpselt nad keelduvad või mitte...mina arvan, et täpselt nii ongi, kuni nõue tundub mõistlik - ei hakata liigselt vaidlema. aga samas kasutades lihtsat loogikat, ma arvan, et päris kõigega, mida aga nõuetakse nad nõus ei ole.

Parem olla vait ja paista lollina kui avada suu ja kummutada kõik kahtlused.

Kasutaja avatar

Urmo
Postitusi: 18
Liitunud: 26 Apr 2011, 15:06
Tsikkel: F800GS, EXC250, R1100R
Tänanud: 1 kord

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas Urmo »

will111 kirjutas:

jopedel õmbled mõned niidid kokku, lükkad hunniku pappi tasku

See jope võetakse sult ära, kui kinni makstakse. Vähemalt minul küll jäid kindad ja seljakott if kindlustusse.


Cul
Postitusi: 49
Liitunud: 26 Juul 2012, 18:24
Tsikkel: Honda CBR1000RR 2004
Asukoht: Tartu
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas Cul »

Kurat ma kirjutasin mingi hullu pika jutu, aga kui vajutasin et sisesta, oli sessioon juba aegunud ja kogu jutt kadunud.

Nüüd siis lühidalt :) ehk on teemaalgatajle kudagi abiks või lohutuseks.

Ilmselt oleneb kindlustusest ja lepingust kah kindlasti, aga minu (ja minu tuttavate) kogemuste põhjal makstakse alati kinni kõik tekitatud ja tõestatavad kahjud.
Siia kuulub ka vartustus või siis kõik autos olevad esemed. Ka armaani ülikond, mis on seljas. Esemete hinna üle saab ilmselt muidugi vaielda.
Aga näiteks pagassis olnud just ostetud tutikas telekas (paberid tsekid loomulikult olemas) sai tagant otsasõidu korral viga ja maksti täishind ilma küsimusteta.
Küsisin ka enda kindlustusest üle ja eelnev (kõik kahjud) igal juhul minule kehtib.

Sõiduki taastamise korral ilmselt ka ei ole suuremaid probleeme, arusaadavalt ei ole ka ilmselt suurt hinna vahet, kas tellida esindusest uus originaal jupp või mujalt custom jupp.

Kõige suurem jama ongi alati kui sõiduk ei ole enam taastamiskõlblik või ei ole seda ilmselgelt mõtet teha.
Ma saan aru, et teemalgatajal on veel eriti keeruline, turuhinda on väga keeruline määrata. Aga üldiselt on ikka turuhind see mis kindlustus maksab.

Toon ühe näite. Oletama, et soovite osta omale autot mille selline täiesti normaalne turuhind on 3000.-
Leiate ühe, mille eest täpselt 3000.- küsitaksegi. Auto on täiesti heas korras jne. Ainult et on plekk veljed ja suht kulunud rehvid.
Ja kõravl seisab täpselt sama marki auto (ütleme et on identne eelmisega, kah korras samad lisad jne.)
Ainult, et all on mingid väga vinged valuveljed ja tutikad korraliku tootja tipprehvid. (oletame, et maksid kokku 2000.-). Autost küsitakse 5000.-
Kumma variandi Te ise nüüd ostaksite? Kindlasti on ka fänne, aga enamus ma pakun valiks ikka odavama. Samuti kindlustus.

Või kes on ise pidanud müüma, ega ikka ostjat eriti ei huvita, et just pandud uued kettad, klotsid, hooldused jne. Mis siis, et raha kulutatud võibolla rohkem kui tsikkel maksab.
Küsida saad ikka turu hinda või siis natuke rohkem. Ainus eelis ehk, et saad kiiremini/paremini lahti.

Ehk siis kokkuvõtteks, ise olen alati katsunud kaubelda maksimaalse, mis kindlustus annab ja tingimusel, et saan vraki endale jätta.
Korra olen niimodi varuosasid müües (suht odav ford oli muidugi) saanud lõpuks mitme auto hinna. Aga üldiselt midagi ikka terveks jääb ja mingi raha saab.
Või siis ostad samasuguse ratta ja saad oma terveksjäänud tuuningjupid/uued jupid ümber laduda.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul õel oli juhtum,kus suht vanale autole sõitis keegi tagant sisse.Tegemist universaal Mondeoga aastast 1999 vist.Vaja oli uut tagaluuki koos klaasiga ja stanget+loomulikult nende värvimisne metallik värviga.Kindlustus ütles,et ei remondi,sest läheb kulukalmaks ,kui samaväärse auto ost.Õemees küsis neilt,et paluks mõni SAMAVÄÄRSE auto pakkumine.Saadeti mitu linki auto24-st,aga kõik olid manuaaliga ja standard varustuses.Nende auto oli Ghia ja automaat.Vana küll,aga korralik.
eestis müüdavad rondid olid hinnaga 300-700,aga mobiles oli samasugune vist mingi 2500-ga odavaim+saatekulud eestisse samapalju.Remondi kalkull oli midagi tonni ümber.Peale selle lingi saatmist kahjukäsitlejale, tuli vastuseks Garantiikiri remondiks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Urmo kirjutas:
will111 kirjutas:

jopedel õmbled mõned niidid kokku, lükkad hunniku pappi tasku

See jope võetakse sult ära, kui kinni makstakse. Vähemalt minul küll jäid kindad ja seljakott if kindlustusse.

Tunnen ennast kohe puudutatuna. :mrgreen: Kindlustus pakub tihti variandi: kas saad rohkem raha ja annad asjad ära või saad vähem raha ja jätad asjad endale.

Viimati muutis Heikik, 13 Nov 2015, 13:24, muudetud 1 kord kokku.
CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Urmo kirjutas:
will111 kirjutas:

jopedel õmbled mõned niidid kokku, lükkad hunniku pappi tasku

See jope võetakse sult ära, kui kinni makstakse. Vähemalt minul küll jäid kindad ja seljakott if kindlustusse.

See on kokkuleppe küsimus.Maksavad veidi vähem,kui algne pakkumine ja saad vana jope endale.
Ma olen müügisoleva auto, värvi paranduste raha, ka endale võtnud,aga maksti 20%vähem kui kalkull oli.Ise ei hakanud midagi tegema,lasin hoopis auto hinda natuke alla ja sain kohe müüdud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas puna »

Ise ei küsinud ka võimalust varustust ja ratast omale jätta, aga ei pakutud ka :D
Nüüd küll mõtlen, et huvitav mis hinna eest oleks asju pakutud

Kasutaja avatar

Teema algataja
aivar1988
Postitusi: 68
Liitunud: 19 Mär 2015, 23:22
Tsikkel: Yamaha XV750
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas aivar1988 »

OK, huvitav arutelu. Natuke ka teemasse hetkeolukorrast. Kindlustus tellis vahepeal "sõltumatult" eksperdilt hindamise. Mees ise üldse kohal ei käinud. Surfas ilmselt samamoodi veidi netis ja vaatas neid avarii järgseid fotosid. Pani veidi tarka juttu juurde ja ütles hinnaks veel vähem kui kindlustus viimaks pakkus. Mina olen ikka oma jonni ajanud, et ma ei taha nende raha ja tahan, et nad korda selle teeksid aga see jällegi liiga kallis nende jaoks. Hetkel poebki kindlustus siis selle sama paragrahvi taha "§ 132. Kahju hüvitamine asja hävimise, kaotsimineku või kahjustamise korral", millest Heikik esimesel leheküljel mainis. Et ühesõnaga kui ratta remont on liiga kallis ja samaväärset uut ratast ei ole kuskilt võimalik hankida siis on neil õigus vana ratta väärtus kompenseerida. Milleks on nüüd muidugi selle eksperdi poolt antud hind.
Mina saatsin neile muidugi jälle mitu linki mobile.de lehele, kus hinnad tunduvalt suuremad ja nüüd ka eestis üks taoline ratas müügis sama hinnaga, mida mina neilt küsin. Hetkel ei teagi enam, kas on mõtet vaielda edasi läbi vaidluskomisjoni või leppida selle pakkumisega. Aega mul nagu on aga teadmisi paragrahvides mitte nii palju.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas puna »

Ikka on mõtet vaielda
mille alusel siis hindaja tegi alla turuväärtuse hinna rattale
Kui eesti ja ka saksa hinnad näiteks kõrgemad on
samamoodi ei pane sa siia ju kirja seda hinnangut ja kuidas saaks sind aidata kui sa omaltpoolt eriti infot jagada ei raatsi

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ära unusta veel lisamast,et mobile.de hinnale lisandub toomine ja see pole sinu kulu vaid peab sisalduma nende kompensatsioonis.Võta link mobile.ee lehelt,siis seal ka toomise raha juures,kui just eestis olev isend ei ole vähemalt sama seisukorra ja läbisõiduga ,kui sinu oma.

Näiteks siin on ilusasti nähe,et üks asi on hind seal ja teine siin

http://www.mobile.ee/et/car?id=218736285

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Vaidlus kindlustusega ratta turuväärtuse üle

Lugemata postitus Postitas puna »

Või kui siit abi otsid siis oleks hea teada kogu teemat mitte asju ise juurde nuputada

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”