Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Kristjan85
Postitusi: 89
Liitunud: 17 Veebr 2012, 15:25
Tsikkel: Yamaha r6
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Lugemata postitus Postitas Kristjan85 »

Paljud kindlasti on kuulnud sellest maanteeameti muudatusest tuleval aastal. Mul tekkis küsimus, et kas ma olen ainuke kes arvab, et see lugu on täielik jama?
Artikkel lääne elust:
http://laanlane.ee/2016/07/05/jargmises ... ha-ei-saa/
48% sooritab eksami ja korruptsioon vuhab. Kui nüüd haapsalus läbida autokool ja tallinna või kuhu mujale iganes võõrasse keskonda see õpilane eksamit sooritama läheb, siis see protsent kindlasti ei parane, arvan mina. Haapsalus ei teosta eksamit kohalik eksamineerija, vaid ta tuleb mujalt linnas sinna seda tegema. Nii oli see vähemalt siis kui mina lube tegin. Ma ei saa aru, kuidas see korruptsiooniga seotud on?
See Priit Sauk võiks ameti maha panna!

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Just eile kuulasin selle venna intervjuud mingites TV uudistes.No ei ole see mees küll selge jutuga.
Ja kogu see teema on sllest,et riigil on näpud põhjas ja pole lihtsalt millegi eest neid büroosid lahti hoida.Ja veel paljusid muid asju üleval pidada.Valitsus seda ,aga ei tunnista,sest uhkus ei luba tunni stada,et olem teel peesse.
Tallinna ja Saue ark-is on reg eelse ÜV järjekorras praegu esimene vaba aeg 26.07. Ikka hästi töötavad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Lugemata postitus Postitas efendi »

Ühe vaatenurga alt võiks seda isegi õigustatuks pidada. Me kõik teame kedagi, kes tegi oma load kuskil väikelinnas ja läks ikka täiesti lukku kui esimest korda roolis olles kuskile "taksopargi ristmikule" sattus. Tore on kuskil Raplas/Haapsalus vms. oma sõidud ja eksamid ära teha aga hiljem tihedas liikluses tuleb välja, et inimesel on nõrk närvikava ja võimetus üle kahe objekti meeles pidada ja nende trajektoori ennustada. Neid "toredaid" algajaid piisavalt nähtud kes ikka mitte midagi aru ei saa liikluses. Õigluse huvides peab muidugi ära mainima, et neid udupäid on ka mitte enam nii algajate hulgas. Eesti on väike, keegi ei ela mitmesaja kilomeetri kaugusel sellisest punktist, kus neid eksameid teha saab. Õiglasem oleks, kui sõidueksam toimuks siis juba nii, et sealt väikelinnast sõidetaks siis mööda maanteed lähimasse suurlinna ja seal siis kruisitakse mööda erineva liiklustiheduse ja laiusega tänavaid. Maanteesõit koos möödasõitude ja peatustega võiks olla ka ju eksami osa. Lisaks võiks minu arvates see ka oluliselt pikem ja sisukam olla aga see on juba hoopis teine jutt.

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

See,et sõiduoskused kehvad,on juba eraldi teema,aga ei ole Valgast Tarusse õppesõitu tegemas käia just sama kui Keilast Tallinasse.Ja see on lihtsalt otsitud põhjus,mitte hea lahendus.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

volber
Postitusi: 35
Liitunud: 16 Sept 2015, 20:39
Tsikkel: FZ-S
Tänatud: 1 kord

Re: Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Lugemata postitus Postitas volber »

No tegelt selline lahendus on ikka totter imho. See, et närvikava nõrk ja lukku läheb on suhteline. Ise olen väikelinnast pärit ja sõit oli selge jube enne kooli aga ennast oleks ka tõenäoliselt ära ehmatanud, et näe tule sõida TLNs. See läbikukutamine saab ikka väga lihtne olema, igas linnas on oma trikitamise kohad.

Mõistlikum oleks see varianti ikka, et kord nädalad tuleb ARK väikesesse linna ja võtab eksameid vastu. Vastaseljuhul peaks kogu koolitus toimuma seal, kus sõit. Algajal juhil on lihtsam oma kodu kandis toimetada kui vette visates ujuma õpida. Liikluses on pigem tähtsam olukordade ettenägemine, tolerantsus ja mitte sigatsemine kui näpuga LE järgeajades. Ärge nüüd valesti mõistke :) Ja kõik see tuleb pigem kogemusega.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Kristjan85
Postitusi: 89
Liitunud: 17 Veebr 2012, 15:25
Tsikkel: Yamaha r6
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Lugemata postitus Postitas Kristjan85 »

Eks ta ole jah, et kaob mõte ära oma kodukohas autokool läbida kui eksami keskond on hoopis midagi muud. Lisaks sellele tuleb võtta päev vabaks, et oma võsuke mitmesaja km kaugusele eksamile viia, või siis see teekond ühistrantspordiga läbida. Jube tüütu ja ajuvaba. Käib meil hapsalusse tallinnast inimesi eksameid tegemas, kuna seal on liiga pikad järjekorrad. Põruvad nemadki siin, kuigi autokool on läbitud pealinnas.

Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Lugemata postitus Postitas tuman »

Kristjan85 kirjutas:

Eks ta ole jah, et kaob mõte ära oma kodukohas autokool läbida kui eksami keskond on hoopis midagi muud. Lisaks sellele tuleb võtta päev vabaks, et oma võsuke mitmesaja km kaugusele eksamile viia, või siis see teekond ühistrantspordiga läbida. Jube tüütu ja ajuvaba. Käib meil hapsalusse tallinnast inimesi eksameid tegemas, kuna seal on liiga pikad järjekorrad. Põruvad nemadki siin, kuigi autokool on läbitud pealinnas.

Mitusada km on küll väga suuresti üle pakutud nagu keegi ka eelnevalt mainis. Praeguse kava järgi ei tuleks mitte kellelgi lähimasse ARK-i pikem kui 100km teekond.

Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Lugemata postitus Postitas efendi »

Õppesõitu võid sa Valgas pulsi kadumiseni teha ja keegi ei sunni selleks Tartusse sõitma. Eksam toimub Tartus ja seda peaks eeldatavasti ikka ühe korra tegema ainult. Õppesõidu läbiviijaga võid aga kokku leppida ka Tartusse sõitmise, et seal veidi harjutada. See tuleb tulevasele juhule ainult kasuks, maanteesõit on autojuhtimise juures oluline ;) Nutt ja hala käib asja ümber ainult sellepärast, et elu ei ole piisavalt mugav. Kui saaks siis tahaks igaüks kuskil Viiratsis või Karilatsil oma eksamit teha. Lisaks tekib mul küsimus, et kui seda eksamit nii väga on vaja oma kodukohas "tuttavas keskkonnas" teha, siis kuidas see inimene pärast kuskil suurlinnas hakkama saab kui see eksam nii hirmsasti üle jõu käib? Eksam ei ole kottimiseks, see on ikka selleks, et oleks näha kas see tulevane juht on iseseisvalt liiklusesse minemiseks valmis. Selleks peaks ta piisavalt hästi teooriat ja praktikat tundma, et ka võõras linnas oskaks kohe esimesel korral sõita.

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 371
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Lugemata postitus Postitas Henn »

Autokoolid on täna erafirmad kes peavad kasumit teenima. Igasugune lisasõit kuskile kodulinnast kaugemale, et lihvida suurlinna MNT-eksamineerijate lemmiksitutasioone on lisakulu. Ja selle kulu peab keegi kinni maksma - hetkeseisuga tõenäoliselt õpilane. Kas se oleks ok kui B-kat kursus maksab 6 linnas 400.-EUR ja ülejäänud kohtades nt 600.-EUR.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Kristjan85
Postitusi: 89
Liitunud: 17 Veebr 2012, 15:25
Tsikkel: Yamaha r6
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Lugemata postitus Postitas Kristjan85 »

Muraskist - tartusse 126km. Autoga 1h46min aga no lube pole, et autoga minna, siis pead päev varem minema hakkama, et kohale jõuda, sest bussiliiklus ka hõre seal kandis. Leidub kindlasti pikemaid marsuutegi. Päris 200km ei tule jah. Üldiselt on jutt ikkagi põhjendatud sellega, et parandada korruptsiooni ja põrumiste arvu eksamil.

Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Lugemata postitus Postitas tuman »

Henn kirjutas:

Autokoolid on täna erafirmad kes peavad kasumit teenima. Igasugune lisasõit kuskile kodulinnast kaugemale, et lihvida suurlinna MNT-eksamineerijate lemmiksitutasioone on lisakulu. Ja selle kulu peab keegi kinni maksma - hetkeseisuga tõenäoliselt õpilane. Kas se oleks ok kui B-kat kursus maksab 6 linnas 400.-EUR ja ülejäänud kohtades nt 600.-EUR.

Vaevalt see autokoolidele üldse väga jätkusuutlik oleks, et jääda tegutsema sellisesse asulasse kus eksamit teha ei saa. Ega praegugi käivad mehed metsast mitmekümne km kaugusel autokoolis, sellisel juhul lihtsalt tekiks selliseid inimesi rohkem.

Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Lugemata postitus Postitas efendi »

Kristjan85 kirjutas:

Muraskist - tartusse 126km. Autoga 1h46min aga no lube pole, et autoga minna, siis pead päev varem minema hakkama, et kohale jõuda, sest bussiliiklus ka hõre seal kandis. Leidub kindlasti pikemaid marsuutegi. Päris 200km ei tule jah. Üldiselt on jutt ikkagi põhjendatud sellega, et parandada korruptsiooni ja põrumiste arvu eksamil.

Kes sealt Muraskist eksamisle tulemas on muidu? https://et.wikipedia.org/wiki/Muraski Kas praegu on igas väikekülas autokol ja eksamikeskus? Väikekülas elades paraku on mõned plussi ja mõned miinused. Eksamile sõitmiseks sealt Muraskist vast ühe päeva ikka leiad, autokoolis käima pead paraku niikuinii kuskil mujal, seega see pisike lisakulu vähe kaugemale sõitmiseks pole vast probleem. Vaielda vaidlemise pärast ei ole mõtet, iialgi ei hakka igas külakeskuses oma eksamikeskust olema.

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Kristjan85
Postitusi: 89
Liitunud: 17 Veebr 2012, 15:25
Tsikkel: Yamaha r6
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Lugemata postitus Postitas Kristjan85 »

[/quote]Kes sealt Muraskist eksamisle tulemas on muidu? https://et.wikipedia.org/wiki/Muraski [/quote]

Üks Juhan elas seal kunagi, aga ta ka minema kolind sealt raisk. :bsmile:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma saan aru,et Kristjan tõstatas teema,et saaks ikka igas maakonnas riigi teenuseid kasutada.Ja ma arvan ka nii.Selleks me makse maksamegi,et riik meile teenuseid oma maakonnas vähemasti pakuks.Keegi ei arva,et kõike peaks vallas-alevis teha saama.
Jutt mingist teatud vajadusest suuremas linnas eksamit teha on selgelt jama.
Ma käisin koolis Kuressaares,tegin seal 16a-lt A kati ja siis keskas C-kati.Töötasin enne edasiõppima minemist suvel seal kohapeal ETKVL-s TA peal ja siis aasta pärast sõtsin kolm kuud enne sõjaväge ka Tallinnas veokaga.Moskavas sain igati hästi kohe hakkama,sest sain seal kohe auto peale.No ei olnud mingit probleemi.B-kati tegin peale kroonu Pirtal ja kukkusin esimesel korral sõidus läbi.Tegin ühesuunaliselt vasakpööret valesti,sest teeservas oli auk,millest kaarega mööda lasin.
Mul tütar käis Haapsalus koolis ja tegi seal load,sõidab nüüd igal pool, igati hästi.Ma julgen tema kõrval isegi tahmas peaga tukkuda.Naise kõrval pigem ei julge,aga ta tegi kõik Tallinnas.
Ja selliseid näiteid võib leida igast seltskonnast.See korruptsiooni ja kogemuse hankimise teema ei ole tegelik põhjus.Tegelik põhjus on RAHA või siis selle puudumine.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

VR
Postitusi: 46
Liitunud: 12 Aug 2006, 16:40
Asukoht: Rapla
Tänatud: 2 korda

Re: Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Lugemata postitus Postitas VR »

Mul lapsed 14-neselt olid esimeses "põlvkonnas", kes pidid load tegema rolleriga sõitmiseks - siis sai seda teha n-ö eksternina.
Tänasel 14-aastasel, kes elab maal (näiteks Eidaperes), peab VÄGA hea pealehakkamine ja organiseerimisvõime olema, kui ta sooviks ilma kõrvalise abita eksamile jõuda (rollerid on ark-is olemas).

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Me võtame seda enda seisukohalt, ärgem unustagem, et siin eestimaal on nii umbes paarsada tuhat hinge veel, kellele ainuüksi mõte mootorrattal 100kmh sõita tekitab heal juhul kollase silma trussikusse, kehvemal juhul lausa pruuni triibukese ... rääkimata sellise agregraadi juhtimisest külast suuremas moodustises.
Eksamineerimine peab katma ka mitte ogaraid, seega näited, aga mina sain kohe rohelise lehega Riia linnas hakkama ei päde. Meil on hoopis teine rubilnik sisse lülitatud, kui muist inimkonnal.
Väga kahe otsaga asi, piiri tõmbamine teeb tahes tahtmata haiget .... kas just 4 linna alles jätta on arukas vajab arutelu mitte emotsiooni.

Aga mulle meeldib.

pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Lugemata postitus Postitas pyta »

urmas66 kirjutas:

Ma käisin koolis Kuressaares,tegin seal 16a-lt A kati ja siis keskas C-kati.Töötasin enne edasiõppima minemist suvel seal kohapeal ETKVL-s TA peal ja siis aasta pärast sõtsin kolm kuud enne sõjaväge ka Tallinnas veokaga.Moskavas sain igati hästi kohe hakkama.

No te etkvl-i mehed olite rauast kah, tänapäeva metrosexo pehmo emo omod ei saa ju millegagi hakkama,oskavad tukka sättida ainult...

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)
Kasutaja avatar

Teema algataja
Kristjan85
Postitusi: 89
Liitunud: 17 Veebr 2012, 15:25
Tsikkel: Yamaha r6
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Lugemata postitus Postitas Kristjan85 »

Tallinna, Tartu, Pärnu, Rakvere, Kärdla ja Kuressaare vendadel pole probleemi. Pole see Haapsalu ka teab mis küla, et siin sõidukogemust ei omandaks. Ja mille poolest need ülejäänud linnad siis erinevad, et sealt kehvad juhid tulevad? Ilmselgelt kui sa elad mõnes neis suurlinnades, läbid sa oma sõidutunnid seal ja sooritad eksami ka seal. Ega sa sellepärast parem juht pole kui ülejäänud. See muudatus on lihtsalt vastuolus oma eesmärgiga. Korrupeeerunud said enivei kinga ja uued tulevad asemele. Võiks see eksamineerija samamoodi edasi nendes linnades käia kord nädalas, nagu see oli. Tulemusi sellise muudatusega ei paranda. Inimesed kukuvad veel rohkem läbi. Maksa ja sõida ühest linnast teise. Ma ei mõista kuidas selline asi läbi sai minna... :wack:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kristjan85 kirjutas:

Maksa ja sõida ühest linnast teise. Ma ei mõista kuidas selline asi läbi sai minna... :wack:

Väga lihtsalt tehti see ära.Rah.min tegi arvutuse,kust kuidagi kokku hoida(arvutus exeli tabelis) ,koalitsioon RE-ga eesotsas kiitis heaks ja oligi tehtud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Kristjan85 kirjutas:

Paljud kindlasti on kuulnud sellest maanteeameti muudatusest tuleval aastal. Mul tekkis küsimus, et kas ma olen ainuke kes arvab, et see lugu on täielik jama?
Artikkel lääne elust:
http://laanlane.ee/2016/07/05/jargmises ... ha-ei-saa/
48% sooritab eksami ja korruptsioon vuhab. Kui nüüd haapsalus läbida autokool ja tallinna või kuhu mujale iganes võõrasse keskonda see õpilane eksamit sooritama läheb, siis see protsent kindlasti ei parane, arvan mina. Haapsalus ei teosta eksamit kohalik eksamineerija, vaid ta tuleb mujalt linnas sinna seda tegema. Nii oli see vähemalt siis kui mina lube tegin. Ma ei saa aru, kuidas see korruptsiooniga seotud on?
See Priit Sauk võiks ameti maha panna!

Lahjalt panevad.
Mis krdi metropol see Tallinn on?
Tulevased eurokodanikud-juhiloa omanikud peaks ikka sõidueksami vähemalt Varssavis või Budapestis tegema, kui just Brüssel kallis tundub :D :wack: :-|||

Pilt
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

"Eksamineerimisel korruptsiooniriskide ennetamiseks ja sõidueksamite järjekorra lühendamiseks vajalik eksamikeskus on tänaseks ka komplekteeritud ja alustab üle-Eestiliselt tsentraalse juhtimise all eksamite vastuvõtmist uuest aastast,"

Ma ei suuda kuidagi aru saada, kuidas eksamikkohtade/punktide vähendamine ilma uusi, kaaseagseid juurde ehitamata saab olla abiks järejkordade lühendamisel. Täna ei saada Tallinnaski hakkama aga nüüd hakatakse lendsalgaga veel väljasõite ka tegema . Kogu jutt meenutab sonimist. Mingi lõputu mantra e-kanalitest. Nagu nutitelefonid, arvutid ja veebilehed aitaksid suuremas hulgas ja kvaliteetsemalt eksameid sooritada. Mulle kangastub seda pressiteadet jura lugedes, et Maanteeamet ei saa lihtlabaselt osade oma ülesannetega hakkama ja selle asjaolu varjamiseks tegeleb asendustegevustega.

Seal pakutakse, et lisainfot annab Merit Mähari. Võiks talt küsida, kuidas nad ikkagi siis parendavad.
Samas, ma kevadel küsisin sõiduvarustuse nõutekohasuse kohta kohta. Vastuseks sain suures koguses demaogoogilst möla.
viewtopic.php?f=8&t=97843&p=757555#p757555

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Väiksemates linnades sõidueksamit teha ei saa?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Tõenäoliselt tahab maanteeamet saada tagasi eestlaste üldiselt head sõidukijuhtimise oskuse taset. Tahetakse seda teha aga euroreeglite kohaselt, mis on minu meelest naljanumber, sest kui tahta midagi emapiimaga sisse kasvatada, siis ei saa seda teha regelementeeritud moel hilisemas teismeeas alustades. Tänaseks on suuresti hirmutamisega lõpetatud ära traditsioonid, kui küla- või metsateedel oli isegi 5-aastane tatikas isa süles rooli keeramas suht tavapärane nähtus või kahe-kolmeteistaastased külapoisid käisid suvevaheajal juba traktoristidena tööl. Sealt tulid oskused, mida ei anna ükski kolmekuuline intensiivkursus. Viimane peaks olema üldpilti viimistleva iseloomuga, mitte aga algõppeks.

Sõidukijuhtimine on nagu muusikariista käsitsemine, mille õppimist tuleb varakult alustada, et tulemus hea saaks.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”