R: Rendiks mootorratta 1-2 kuud

Soovid tsiklit aga ei leidnud kuulutuste hulgast ühtegi sobivat? Küsi siin!

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
  • Kuulutus peab vastama reeglitele
  • Kuulutuse "upitamine" pole lubatud, kuulutust saad "tõsta" vastavalt reeglitele 21 päeva pärast
  • Postitusele piltide lisamiseks vaata siia

Teema algataja
DeSmaug
Postitusi: 3
Liitunud: 16 Juul 2013, 12:07
Tsikkel: Yamaha YZF R6
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

R: Rendiks mootorratta 1-2 kuud

Lugemata postitus Postitas DeSmaug » 15 Mai 2019, 13:45

Kui sul kuuri nurgas vaikselt ratas tolmu kogumas ja endal ülemäära mahti või tahtmist pole sõita, ehk tahad mõistliku kokkuleppega selle välja rentida? Rikkaks ma sind sellega ei tee, aga kena lisakopika pakun küll. Ratast hoian nagu silmatera, minu sõna selle peale. Käiksin lõbusasti tööl ja nädalavahetustel viiks ka mõnele pikemale jalutuskäigule. Kihutada ei plaani, rohkem rahulik kulgeja. Mine tea kui meeldima hakkab ja võimalused pikemalt sõita, siis ehk teeme kaupa ka päriseks kui sul huvi on. Iga kell ka võin tagastada ja jälle võtta, veidi nagu kärgpere või nii.

Igal juhul pane mulle pakkumine postkasti kui on huvi või mõtteid midagi pakkuda!
Ratta osas pirtsakas ei ole ja vaatan/kaalun kõiki variante.

desmaug@gmail.comMärtt
Postitusi: 206
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: R: Rendiks mootorratta 1-2 kuud

Lugemata postitus Postitas Märtt » 15 Mai 2019, 14:06

Igasuguse rendiga kaasnevad ka kulud ja risk. Koera võin heaperemehelikule hoidjale hoiule anda, et haukumisest kõrvasid puhata, aga tsikkel ....sõites ju kulub ja ei käi seistes närvidele. Kas kopika eest laenaja maksab ka remondiarve, kui näiteks rattal pärast laenamist mootor kotti jookseb? Kas ausõna peale toimub ka vara tagastamine?

Ehk härra annab avalikult enda kontaktid, saab teha taustakontrolli, enne kui üldse kaaluda, kas kedagi usaldada või mitte. Minule ärataks see natuke usaldust inimese suhtes, keda enne kohanud ei ole. Mõni ehk isegi näkkab. :bsmile:

Reeglina ei ole tsikli näol tegemist sõidukiga, mis sõitmist tahab. Pane kuiva ruumi seisma, vaheta õlid ja hoiusta või 40 aastat. Kui hea sõber küsib, siis laenan, aga umbvõõras anonüümne....miks peaks kui isegi rahaga ei motiveeri?

Uurisin huvi pärast tsiklirendi kohta. Esimese kohana Bikepoint pakub näiteks 60eur/päev.
Kui 2 kuud ringi kärutada, võrdub see 3600 eur. Selle eest saab juba nii mõndagi valida - ka renditavat CBR-i. Ehk valib teema algataja natuke odavama ratta ja ostab selle. Kasutab, naudib ja kui üldse ei meeldi, müüb ehk kasumiga mahagi. Seega ma ei saa aru, mis üldse ratta rentimise point on? Kui pole kohe seda raha välja käia, et suveks ratas osta, siis vaevalt on ka juhul, kui laenatud rattaga peaks midagi juhtuma. Jäävad ära kõik kärgperendusega seotud probleemid.

Teema algataja
DeSmaug
Postitusi: 3
Liitunud: 16 Juul 2013, 12:07
Tsikkel: Yamaha YZF R6
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: R: Rendiks mootorratta 1-2 kuud

Lugemata postitus Postitas DeSmaug » 15 Mai 2019, 15:30

Äitähh sisuka vastuse eest hr. Märtt. Küll peab mainima et ei küsinud loengut rendi mõistupärasuse või muude teemade kohta. Olen ise tegelenud aastaid süvitsi nii rendi äriga, tean kuhjaga muredest, rõõmudest ja kõige sellega seonduvast. Seega võin süvitsi pidada vastu loengu, sel teemal palju pikemalt kui sul kannatust jagub.
Teema algataja valib ise kas ta tahab müüa, osta, rentida, liisida või kasvatada omale rattad.Omanud piisavalt ka rattaid ning rentinud neid ka välismaal. Teema algatajal kindlad veendumused ja läbimõeldud põhjused antud postituse seesugusel postitamisel. Seega iga naljamehe tarkusest ja õpetustest ei hooli. Aga tänud pühendumast ja väljendumast sellegipoolest.

Anonüümne ei ole ning õige inimesega saab näost näkku kohtutud ja kõik andmedki jagatud. Avalikult just niisama kõigile vaatamiseks ei paku.

Tänan tähelapanu eest!

Märtt
Postitusi: 206
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: R: Rendiks mootorratta 1-2 kuud

Lugemata postitus Postitas Märtt » 15 Mai 2019, 16:27

Minul, kui võibolla potensiaalsel ratta laenajal, tekkis lihtsalt põhjendatud huvi, miks sellise umbmäärase laenusooviga välja tuldud on.

"Sobib kõik, andke aga kätte!" :)

will111
Postitusi: 3027
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 204 korda

Re: R: Rendiks mootorratta 1-2 kuud

Lugemata postitus Postitas will111 » 15 Mai 2019, 22:26

Märtt tõi välja täiesti valiidsed punktid.
Kui soov on kindel ja konkreetne siis ma arvan, et oskaks ka kirja panna milline see "kena kopikas" siis oleks. Samuti tagatise jutt...no tõsiselt kahtlen, et keegi oleks ever nõus oma ratast kuskile välja laenama juhusliku inimese "ausõna" peale. Seega targem oleks kohe kirja panna kui suure summa tagatisena oled valmis rendileandja kätte jätma. Või kui äkki ei olegi valmis midagi jätma, oleks ka asi selgem :D
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3617
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6,Buell, HD night rod special
Asukoht: Vaese 30
Tänanud: 69 korda
Tänatud: 26 korda

Re: R: Rendiks mootorratta 1-2 kuud

Lugemata postitus Postitas sepp » 15 Mai 2019, 23:45

pane hinnapiir ka,et kui palju oled kuus nõus maksma. Nii oleks palju kergem näha kas on mõtet aega yldse pakkumise peale raisata.

Sciev
Postitusi: 270
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 17 korda

Re: R: Rendiks mootorratta 1-2 kuud

Lugemata postitus Postitas Sciev » 16 Mai 2019, 07:32

Voshod kaheks kuuks 10 eur/päev? Tagastamise seisukord (ega üldse tagastamine) pole tähtis. :)
Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 180
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 22 korda

Re: R: Rendiks mootorratta 1-2 kuud

Lugemata postitus Postitas srx » 16 Mai 2019, 13:04

Kuna rent on kallis, risk kõrge jms, siis võib ju kaaluda ka mingi lühiajalise laenu võtmist.
~2000€ suurusjärgus laenu saab võtta suht odavalt mõneks kuuks ja iga pank peaks sellist laenu andma.
Selle eest saab ka suht sõidetava ratta. Isegi valikut on.
Tuleb omajagu odavam kui 60€/päev ja pärast jääb ratas endale... või müüd umbes sama raha eest millega ostsid ja saad peaaegu nulli (laenu kulud, vormistamise kulud ja kütus jäävad). Kui väga hea diili saad ja ise veel hea müügimees oled, võib täitsa nulli saada või isegi plussi.

oil
Postitusi: 360
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 23 korda

Re: R: Rendiks mootorratta 1-2 kuud

Lugemata postitus Postitas oil » 16 Mai 2019, 21:11

Kui mina rendiks, siis ilmselt umbes sellistel tingimustel.

Tagatiseks tsikli turuväärtus sularahas.

Loomulikult teeks korraliku kirjaliku lepingu, et soovi korral ikka sularaha Rentijale (teemaalgatajale) tagasi jõuaks. Pikemaajalise rentimise puhul võiks võimalusel boonuseks teha, et tsikli rentimise eest makstud summa läheb kokkuleppelisest turuhinnast maha ning jäägi arvelt võib Rentija tsikli omale soetada.

Kui tsikliga juhtub avarii (ükskõik kelle/mille süül) või vargus (ning tsiklit ei leita rendiperioodi lõpuks), siis jääb tagatisraha tagastamata ja mure (tsikli leidmine või taastamine) Rentija kanda.

Kui toimub tehniline rike (elektroonika rike, rattalaagrite, amortide või muu analoogne edasi liiklemist takistav rike, mootori rike), siis remondi eest tasub omanik ning Rentija soovi korral võib lepingu lõpetatuks lugeda, tagatisraha tagastamine ja kogu lugu. Peaks vist kokku leppima ka eeldatava kilometraaži, mille raamesse jäämise korral ei teki Rentijale ka lisakulu piduriklotside, rehvide, õlivahetuse eest.Vasta

Mine “Ostan ja vahetan, ootan pakkumisi”