Sõites vahetusriiete hoiustamine

Neiu, preili, proua, miss, madam... alafoorum moto- (ja ka mittemoto-) teemalisteks küsimusteks, arvamusteks ja teadaanneteks vaid ja ainult naistele. Eranditult.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
  • teemasid võivad alustada ainult naised
  • naised küsivad/arvavad/räägivad kuidas oskavad, mehed vastavad siis kui midagi asjalikku on öelda,
  • rumalaid küsimusi pole olemas,
  • meeste algatatud teemad leiavad siin kiire lõpu
Kasutaja avatar

Teema algataja
krissuth
Postitusi: 14
Liitunud: 26 Mär 2017, 12:03
Tsikkel: Kawasaki ER-6F
Tänanud: 1 kord

Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas krissuth »

Heihei! Palun natuke kogenud ratturite arvamusi siia. Kui te ringi tripite ning teate, et hiljem on soov lõpp-punktis näiteks pikemalt ümbruskonnaga tutvuda või lihtsalt aega veeta, siis kuidas te lahendate riiete mure? Kas teil on selleks mootorratastel kohvrid küljes, et motoriided kohvritesse panna ja midagi suvist selga asemele või mahutate kuidagi seljakotti ära? Uurin seda seepärast, et päris tüütu oleks paksude motoriietega kuskil ringi tuiata, eriti kui veel joppab ja suvi soe on. :D Ma ise näiteks ei sooviks ratta külge mingeid kohvreid, seega oleks vahetusriiete variant suht raskendatud, aga äkki on siin sõitjaid, kes on sellele murele kuidagi leidlikumalt lähenenud :)

Viimati muutis krissuth, 10 Mai 2017, 09:58, muudetud 1 kord kokku.



c
Postitusi: 88
Liitunud: 13 Aug 2006, 14:05
Asukoht: keila-tln
Tänatud: 1 kord

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas c »

Mul üks tuttav ei olnud ka mingi kohvrilandusega nõus, lõpuks oli sobiliks selline lahendus:
https://www.motodepoo.ee/lisavarustus/7 ... must-ol146
vajadusel eemaldatav, vajadusel seljakotina kaasa võetav

Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

See pole ju otseselt mingi naiste ja riiete teema, küsimus on pagasi lahenduses. Korralik ratta külge käiv lahendus ei pea olema mingid enduro kohvrid, on ka kotte, mis käivad ühe liigutusega peale/maha ja õlarihma abil muutuvad tavaliseks kotiks. Näiteks https://motokaup.ee/et/legend-gear/3379 ... 0-04-.html (on terve rida kinnitusi erinevatele ratastele, 2 erinevat koti suurust ja kõike müüakse ka eraldi). Sarnaseid lahendusi on teistelt tootjatelt ka, ilmselt Givi jne.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Margitiga täiesti nõus,nii et see teema puudutab kõiki rattureid.Suvised nö ringi hulkumise riided ikka õhemad ja mugavamad.Eelistan ka ikka ja ainult kohvrit,sest riided on kallid ja niisama laokile jätta ei soovi,eriti just meie kandis.
Samas soojemates maades nö puhkusel olles kasutan ikkagi seda lahendust,et kohapeal nö linnaliikluses on kasutuses ainult kiiver ja kindad,muu on tavaline riietus vastavalt ilmale.
Minu tagakohvrisse 46 või 52L mahub 2 kiivrit ja kaks suuremat rannalina.Kui üksi sõita,siis mahub kiiver ja kogu muu varustus ka ilmselt.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Ise olen ka mõelnud mida teha ja lõpuks täna hommikul otsustasin, et tellin täna saba peale kohvri ära. Leidsin Shad SH48 hea hinnaga motonetist. Ei tea kas Eestis ka pakutakse a Soomes hetkel ala 47€. Sisse peaks kaks kiivrit mahtuma ja veidi riideid. Et minule see täitsa piisav. Saab ka teistes linnades kolamas käia ja kui midagi osta vaja, peaks ära mahtuma. :)

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas AzA »

Absoluutselt kõige mugavam on sabamuna nagu Margit ütles. Sekundeerin täielikult. Kasutanud kõikvõimalikke lahendusi. Kaasa samuti soovis puhast ratast, aga .....
Hangid, siis vaata kohe urmase viidatud vähe suuremaid ja kvaliteetsemaid, kaalupiirang tavaliselt küll 10kg kõigil, aga asjad võtavad ruumi, eriti kui lappida ei viitsi ja kiivrist lahti tahad saada. Kallis lahendus küll on, aga igal juhul parim.
Kui aga üldse plastkohvrid ei lähe, siis on paagi ja sabakotid ainumas lahendus ... või siis nagu meil, nö. peremunaga mees vaja hankida, kes koledate plastkohvritega järgi vuristab vajadusel :bsmile:

Paagikotiks soovitan mina isiklikult tanklocke. Hea kerge kaasa võtta. Kaalupiirang paagil tavaliselt 3kg. Erinevad suurused givil klõpsavad samasse raami.
Mu kaasa kasutab seda, mina pisemat ja vahetame vastavalt sellele, kel parasjagu mis mahtu vaja:
https://www.givi.co.uk/soft-bags/Tank-B ... 20TANKLOCK
Mahutab kingad, kleidi, sukad, särgi.
Kasutab peamiselt normaalsete kingade kaasa võtmiseks, kuna veekindlad motokontsad on ühtlasi ka üsna õhukindlad :mrgreen:
Õlarihm käib külge ja väga hull kaasa vedada pole õlakotina. Jääb ikkagi küsimus ... kuhu tagi panna ....

Sellist tanklock lahendust olen ka sabal kasutanud. Ostsin teise istme rattale ja tegin tagaistuja asemele kinnitusraami.
Kaalupiirang ikkagi 3kg :( Aga mugav oli kergeid asju kaasa võtta.
http://www.hondacb1000r.com/forums/atta ... 1383166295

Ka selline on meil olemas, kuna vaja teinekord paberimappe ja triiksärki vedada, saab sabale kinnitada, selga võtta jne. .... aga kuna kinnitamine sabale on rihmadega, siis kasutusel on ta rohkem sabamuna sisekotina.
https://www.givi.co.uk/soft-bags/Tail-Bags/MT502

Esmane okei tee on Margiti viidatud motokontsad, teksad ilus tagi, millele siis alla saab windstopper veste koolutada, milliseid on kerge kokku lappida pisikesse ridikülli. Kaasal ka selline lahendus kasutusel. Ikkagi vaja mingit kotti ja kiivrit kaasa tarida ....
Lõppeks ei viitsi ikkagi asju tassida ja minek teise munaraami teed, mis sobiks kaasa rattaga kokku. Senikaua .... võetakse lihtsalt mult ratas ära, kui kleidi ja sukkadega vaja kuskil istuda :mrgreen:

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Teema algataja
krissuth
Postitusi: 14
Liitunud: 26 Mär 2017, 12:03
Tsikkel: Kawasaki ER-6F
Tänanud: 1 kord

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas krissuth »

Ma millegi pärast arvasin tõesti, et see mure vb ainult naistel, et mehi see väga ei koti, kas on mingid vahetusriided olemas või mitte. Aga sellisel juhul võib mode selle teema vabalt õigesse kohta panna, ei pea naiste teema alla jääma.

Niiet mõtlemis ainet sain. Mulle endale kohe üldse ei istu need kohvrid, pigem vist meeldiks see saba-, paagikoti variant kõige enam. Või siis alguses äkki ajaks asja isegi mingisugune rihmaga kinnitõmbamine ära. Aga eks ole näha, kui vajadus reaalselt tekib, et millise variandini ma lõpuks jõuan. :)

Aitäh kõigile kaasa mõtlemast. :bsmile:

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas AzA »

krissuth kirjutas:

Ma millegi pärast arvasin tõesti, et see mure vb ainult naistel, et mehi see väga ei koti, kas on mingid vahetusriided olemas või mitte. Aga sellisel juhul võib mode selle teema vabalt õigesse kohta panna, ei pea naiste teema alla jääma.

Niiet mõtlemis ainet sain. Mulle endale kohe üldse ei istu need kohvrid, pigem vist meeldiks see saba-, paagikoti variant kõige enam. Või siis alguses äkki ajaks asja isegi mingisugune rihmaga kinnitõmbamine ära. Aga eks ole näha, kui vajadus reaalselt tekib, et millise variandini ma lõpuks jõuan. :)

Aitäh kõigile kaasa mõtlemast. :bsmile:

Las aga jääb siia. Meestel on probleem samalaadne, loe ise välja sellest - :bsmile: :mrgreen:
Asi pole ainult riietes.

Pärnus saan sulle toda givi mt seeria kohvrit, cortechi pehmeid küljekotte mõneks päevaks laenutada - tanklocki meibi ka, kui raami kinnitus su rattale sobib.
Saad nö. pesplatna ära katsetada. Vähemalt reaalselt näha, kui suured nad mahtuvuselt on.
Pisike 4L tanklock paagikott on meil aga kõige räbalamaks kantud - võtmed, päikeseprillid, visiiripuhastus träni, rahakotid, pulku vedelikuga jne. ... äärmiselt mugav kaasas vedada ja ratta pealt vajadusel näpu otsa võtta või õlale riputada.
Vast esimene investeering pagasisse, mida soovitaksime lausa kollektiivselt. Kui muid investeeringuid veel kahetseme, siis see 100€ on igal juhul täie raha eest muhe lahendus.
Eriti valusaks läheb selliste pisividinate vedu siis, kui Margiti viidatud õhukese varustuse teed minna.
https://www.givi.co.uk/soft-bags/Tank-B ... 20TANKLOCK

Tanklocki teeb kindlasti veel ka Cortech ja Oxford, aga esimesel puhul tegu usa tootjaga ja meil siin saadavus kehva. Oxfordi praakisin välja, kuna givi vormi hoidev tundus kuidagi soliidsem. QR seeriat vaata Oxfordilt, kui kiirkinnitust tahad.

Plastmunal on kaks meeletut eelist - vargus - ja veekindlus. Lisaks on väga mugav pagasnikut kasutada ning mahutab kiivri.
Ainsamad kaks miinust on kõrge raskuskese sabamuna puhul ja ütleme nii, et rohkem kui kole disain.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma ka ei kujuta elu ilma selle "sabamunata" ette. Isegi kui ei sõidaks igapäevasõite, siis suhteliselt jabur oleks kui ringilt tulles avastad et ounou, majapidamisest on puudu 2 limonaadi ja 4 rulli wc paberit, okei, sõidan nüüd kõigepealt koju auto järele :)

Suurusega samas ei pea tingimata hulluks minema, imho on täiesti okei kui kiiver sisse ei mahu - selle saab kenasti U-lukuga kuhugi kinni panna või siis lihtsalt näpu otsa võtta (trosslukku ei soovita, igal oportunistlikul vargal on tänapäeval Knipexid taskus). Ma olen mõelnud, et võiks selle suure juraka asemele igapäevasõitudeks midagi sellist hankida: https://www.louis-moto.co.uk/artikel/gi ... r=10023150 , kuna enamuse ajast on suur kohver nagunii pooltühi ning vähesed asjad liiguvad ringi ja kolisevad seal sees. Ega see muidugi ka otseselt ilus pole, aga ikka veidi vähem silma riivav.

Viimati muutis Jesper, 10 Mai 2017, 11:34, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Minuarust kõige suurem probleem mootorrattaga liiklemisel ongi just riided ja riietumine, nii ajalises kui ka temperatuuri mõttes.
Lühikestel sõitudel, kui tahaks kuidagi kiiremini jõuda, oleks autoga vist targem liigelda :)
Ega siin ühest lahendust ei saa pakkuda, sest sõidud ja sihtkohad ning temperatuurid alati erinevad.

Näiteks, kui tööle sõidan, siis tööl on mul alati vahetusriided olemas, ei pea midagi kaasa võtma.
Samas, kui on soojem ilm, siis on mul üldse sõiduteksad ja suvesõidu saapad, neid ei peagi seljast/jalast ära võtma.
Mõnikord panen aga vahetusriided sõiduriiete alla (see jälle suvel väga ei sobi jne).

Koguaeg üks hirmus riietega mässamine :)

Asju aga saab panna aga kuhu iganes, seljakotti, paagikotti, kohvrisse või lihtsalt rihmaga tahaistmele.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Piipz kirjutas:

või lihtsalt rihmaga tahaistmele

pagasivõrk/cargo net (näiteks https://www.autokaubad24.ee/et/tooted/m ... 6-osa-33cm)

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ja lisaks võrgule 25 eurine lampa veekindel seljakas. Automaailm ärib.
Miinusteks ajakulukas kinnitamine ja kole.
Plussideks olematu hind, veekindlus ja mahutavus selle papi eest.

Aga mulle meeldib.

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas will111 »

kunagi sai kah mingit kasti kasutatud tsikli küljes...aga mida tegelikult vaja on sõites, põlvekaitsmed tavaliste pükste peal, mingi sõidujope, kindad ja kiiver. kaitsmed saab ära võtta ja tsikli otsa või seljakotti visata, jope võib üle üla või üle tsikli visata, kindad seljakotti ja kiivri saab kas lihtsalt tsikli juurde jätta või siis mingi kerge lukuga selle külge kinni tõmmata.
lõpuks kõik mida vaja, ongi tavaline seljakott. väga pikkade trippide kohta see küll vist ei kehti sest siis on ilmselt kasulik võimalike ekstreemsete ilmaolude tarbeks tõsisemat varustust ning tõesti ka mingeid vahetusriideid kaasas kanda

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas pühak »

Mõnikord vaja ülikonnaga kuhugi kaugemale tööle minna. Tsikliga minnes on peamine probleem olnud, et kuhu ja kuidas pintsak pakkida. Kui sõiduriiete alla selga jätsin, oli pärast silumist omajagu + ebamugavus sõites. Piisavalt ruumikasse kohvrisse pakituna juba parem, aga jamamist on sellega igal juhul.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Pane kumminaine taha istmele, ülikond sellele selga ja vihmakombe peale.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma ei kujuta ette,et oled kuskil kuuma suvise ilmaga ja tahad linnapeal kolm-neli-viis tundi veeta.Välistatud on 25+ temp juures seljakoti ja õla peal tolkneva tagiga ringi jalutada.Reisidel on minu lahendus see,et kõik mis ei ole vajalik(küljekohvrid paagikott jne.) jäävad hotelli-kämpasse ja selga vastavalt ilmale tava riided,jalga tossud-või muud kerged jalanõud.Sõidusaabastega(isegi madalatega) ei soovi mina jalutada,ei ole mugav ja palav hakkab ka.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas will111 »

no mina ei kujuta jälle sellist asja ette, mismoodi 25c temp välistab seljakoti kandmise või mis seal nii hirmsat on? jutt ei käi ju mingi 25kg matkavarustuse kaasa vedamisest...naisterahvaste jaoks ma saaks veel aru, sellest aspektist, et seda ei peeta lihtsalt "cooliks" :lol: aga no anyway, eestis on isegi 25st tempi (+st rääkimata!) heal juhul üks päev aastas....ja tsikliga reisile minnes ei saa nagunii mitte kuidagi hakkama lihtsalt kaks kätt taskus variandiga.

aga miks üldse on vaja 25se kraadiga mingi erilise tagiga sõita...ise kannan siis tavaliselt hästi õhukest jopet või pusa, mis mahub ka väga vabalt igasse suvalisse seljakotti.kuigi jällegi, täiesti ilma igasuguse küsimuseta võib selle lihtsalt tsiklil üle istme visata. eesti pole enam päris selline koht, kus keegi sinu kasutatud riideid hoogsalt varastamas käib. vaevalt keegi ka kasutatud tsiklitagi väga varastama läheb, üsna keeruline oleks selle pealt pärast midagi teenida. ainuke asi, mida ehk proovitakse rottida on kiiver ja mingisugused kaitsmed.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kohvri eemaldamine tavaliselt sabal käib kiirkinnitusega ehk siis saad kohvrit vaid vajadusel kasutada. Muidu saba peale saab ka võrgu panna, kuhu saad mõne koti vms alla panna ja vahetusriideid panna.

Ise pole ka igapäevasõidus kohvritega eriline fänn, kuid seljakotis lähevad riided päris kenasti kortsu. Suvel ma ise olen vahel kasutanud ka seda varianti, et tagi ja põlvedele kaitsmed peale. Kindad ja kaitsmed tavaliselt mahutab ikka ratta peale ära.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

krissuth kirjutas:

või mahutate kuidagi seljakotti ära?

Täiesti tehtav. Kerged nö matkapüksid, fliisjakk ja kerged jalatsid mahuvad ka väiksemasse seljakotti ilusti ära. Teine küsimus on, mida sa tsikliriietega selleks ajaks teed.

krissuth kirjutas:

Ma ise näiteks ei sooviks ratta külge mingeid kohvreid

Arusaadav, aga reaalselt nendega on palju vähem jama, kui võib arvata. Mina näiteks hoian tagakohvri kogu aeg peal, sest sinna saab alati jätta kiivri ja kindaid. Väga mugav igas olukorras.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Kohvreid ei taha, kotte ei taha, muna ei taha, seljakotti ei taha, paksude riietega käia ei taha. Loomulikult keegi midagi ei taha, aga midagi peab lõpuks ju valima :) Pakun siis veel ühe võimaluse, ostke Honda NC750s ja "muna" on koguaeg kaasas:

Pilt

Veel parem Goldwing, siis on kohe pesumasin koos kuivatiga ka olemas ja loomulikult minibaar.

Mina jään aga siiski oma esialgse üleskutse juurde: kotid taha, seltsimehed!

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

AnTyx kirjutas:

...........Teine küsimus on, mida sa tsikliriietega selleks ajaks teed.............

No seda ma silmas pidasingi.Ma tõesti ei kujuta ette,et panen selle kõik seljakotti,mis seljast võtan.Will ma ei saa sinu snisilmsusest aru,kui väidad,et jätad tagi ja näiteks sõidupüksid tsikli peale.Tee seda näiteks kuskil Tallinna või Tartu käidavas kohas ja võta aega kaua läheb,kuni neil jalad alla kasvavad.Seda saab teha kuskil kämpas metsas või mingil piiratud territooriumil,aga mitte kuskil linnas.
Mul küll kerge ja lausa võrgust tagi,aga koos kaitsmetega on seda ka ikka üksjagu,et kaasas tassida.kaasa ma võtan pigem fotokakoti ja veepudeli,aga mitte tagi ja kiivrit seljakotis.Ja siis jääks veel saapad ka võibolla kuskile panna.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ma ju rääkisin, et ma ei sõida sõidupükstega nii palava ilmaga ja/või siis kui ma kuskile sõidu vahepeal hängima läheb :) Sõidupükste asemel on siis lihtsalt põlvekaitsmed, mida saab kiirelt eemaldada ja sinnasamasse seljakotti visata. Tagi pihta panemist ei oska kommenteerida tallinna linnas...äkki tõesti. Aga minu oma, millega on kord kukutud ka, ma olen üsnagi veendunud, et seda ei varastaks isegi tallinna kesklinnas mitte keegi :D Vähemalt mitte päise päeva ajal ja paari tunni jooksul.
Laias laastus võib öelda, et omal on nii - lähen kuskile sõitma suvisel ajal (ehk siis teid nautima) siis panen selga tõsisema varustuse ja seda seljast ära ei võta ka, enne tagasi jõudmist või kuskile kohale jõudmist (viimasel juhul on mingid muud kerged riided ikkagi siis seljakotis kaasas). Lähen aga kuskile trippima siis nii hullusti ei sõida ja mingit eriti karmi varustust ei kanna ka. Seljakoti viskan tavaliselt nii ehk naa selga. Seal on vb mingi asi, mida vajadusel õhukese jope alla toppida õhtul kui jahedamaks läheb. Nagu nimetasin, põlvekad, kindad, lisaks kiivrile. Sõidujalatseid tavaliselt ka ei kanna sel puhul, kuigi need pole eriti palavad ega ebamugavad.

Aga jah üldiselt nõus jkristjaniga, et kui midagi ei taha siis jääb sisuliselt variant sõita t-särgiga ja olla tough guy...või girl :lol: kahjuks tsikkel ei ole auto, kus oled elementidest klaasidega eraldatud ja võid sõites kanda ükskõik mida. nii et mingi valik tuleb teha, ise pole küll eriti tundnud mingeid tõsiseid piiranguid või ebamugavusi tsikliga sõitmise tõttu, eriti suvisel ja soojal ajal

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nõus, et ATGATT on maitseasi, igaühel on vaba voli otsustada et mis kujul ta oma naha turule viib. Aga sellest loobumise soovitamine on natuke vastutustundetu, sry.


reimps

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Jõhker, õues päike sirab ja ikka on nii palju lumehelbeid ringi lendlemas :mrgreen:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sõites vahetusriiete hoiustamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas:

Nõus, et ATGATT on maitseasi, igaühel on vaba voli otsustada et mis kujul ta oma naha turule viib. Aga sellest loobumise soovitamine on natuke vastutustundetu, sry.

Ega keegi otseselt ju ei soovitagi,aga kui oled kuskil vahemere,aadriamere või kus iganes mujal kuumas kliimas ja on selline no tsill päev, ranna ja linna piirkonnas,siis ma ei suuda mingeid tsikli riideid kasutada.
Temp on seal kandis ikka üsna igapäevaselt 30+ tuuri ja sellega on isegi minu Revit võrk tagiga võimatu olla.Kiirteel sõita saab,aga linnavahel ei ole talutav.Võid kuumarabanduse saada,mis on hullem asi,kui mõni kerge kriimustus hooletusest küljeli vajudes.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ainult naistele (mootorratturitele või lihtsalt huvilistele)”