Milline bike see kõige sobilikum naisterahvale?

Neiu, preili, proua, miss, madam... alafoorum moto- (ja ka mittemoto-) teemalisteks küsimusteks, arvamusteks ja teadaanneteks vaid ja ainult naistele. Eranditult.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
  • teemasid võivad alustada ainult naised
  • naised küsivad/arvavad/räägivad kuidas oskavad, mehed vastavad siis kui midagi asjalikku on öelda,
  • rumalaid küsimusi pole olemas,
  • meeste algatatud teemad leiavad siin kiire lõpu

Teema algataja
Annushka

Milline bike see kõige sobilikum naisterahvale?

Lugemata postitus Postitas Annushka »

Sobrasin siin foorumis erinevad teemad ka läbi, mis siis puudutasid ratta valikut algaja puhul... üht teist sain ka targemaks aga siiski mõned küsimused jäid üles.

Plaan teha kevadel A - kat load. Praegu tegelen pingsalt ratta otsingutega, et milline just kõige sobivam oleks.

Sõitma kavatsen siis hakata tänaval ja maanteel, kruusa peale asja pole.
Bike´i otsin.
Pikkust 170 cm, tohutu kehamassiga ei hiilga
:oops: pean ma hakkama hommikuti kahe suupoolega putru vitsutama, et jõuaks ratast hoida??

Eelnevad kogemused lapsepõlvest nn "jänestega jawa´ga" ning ühe igati ägeda punnvõrriga.
:)

Mul mure ikke täitsa suur, mõtlen et äkki mu jaoks polegi seda nn sobivat ratast
:cry:



RKsilver
Postitusi: 454
Liitunud: 16 Mai 2006, 07:55
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas RKsilver »

et siis a1 läheb tegemisele ?

no bikedest kas vaja uut või sobib ka kasutatud?

Näiteks Karl, kasutaja ( Taku ) Müüb meil siin foorumis üht väga hea 125 biket :)
Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik :)

Teema algataja
Annushka

Lugemata postitus Postitas Annushka »

ee.. ikke täis A - kat

kasutatud ratast eelistan esilagu.
Kasutaja avatar

tttrrr
Postitusi: 69
Liitunud: 19 Apr 2006, 13:15
Tsikkel: cbr1000f, 300exc
Asukoht: tartu

Lugemata postitus Postitas tttrrr »

Kui lugesid siin ka teisi sarnaseid muresid, siis kindlasti jäid sulle silma sellised soovitused nagu Honda CB500 ja suzuki GS500. Iseasi kas need vastavad sinu bike'i nõudmistele - pole neil ju eriti gondleid [Motobot: õige on "gondleid"] peal (mis samas muidugi hea) ja ei anna nad ka nn. bike'i välimust välja. 170cm pikkuse juures vast saad nii mõnegi ratta seljas istudes jalad maha. Siin foorumis peaks olema tüdrukuid, kes sõidavad Suzuki GSX-idega. Iseasi, kas see nüüd algajale sobiv...

Võibolla täpsustad, milline see bike välja peaks nägema ja istu mõnes motopoes ratta selga ja proovi, kui hästi jalgu maha saad toetada.

Hitchiker
Postitusi: 535
Liitunud: 24 Sept 2003, 10:31
Tsikkel: suzuki gsr600

Lugemata postitus Postitas Hitchiker »

GSX600f, ja vastu ei vaidle
Telefon 56681119
lisavarustuseks GSR600

Teema algataja
Annushka

Lugemata postitus Postitas Annushka »

no seda ma ka tean, et selliseid nn poolikuid varjante ma ka ei taha...

lugedes siin erinevaid postitusi, siis ikka päris tihti käis läbi teema, kus esimeseks rattaks sai selline vähem lahjem pill valitud. ning siis üks hooaeg sõideti ja seejärel äriti maha , kuna liiga lahja...

või on see paratamatus, et pean ikke alustama nn kergema varjandiga ja kui kogemused lõpuks piisavad, on õige aeg vähe erksam pill muretseda :oops:

nujah, ega end vigaseks ka ühe suvega sõita ei taha!
Kasutaja avatar

tttrrr
Postitusi: 69
Liitunud: 19 Apr 2006, 13:15
Tsikkel: cbr1000f, 300exc
Asukoht: tartu

Lugemata postitus Postitas tttrrr »

Kunagi kui ma ka otsisin esimest ratast, siis mäletan, et keegi siin foorumis ütles, et võimsama võid osta aga peaasi et kõrvade vahel ka midagi on. Gaasi rutskat keerad siiski sina. Nii otsustasin lõpuks kah cbr1000 kasuks. Esimese hooaja sain läbi ilma ühegi kukkumiseta ja väga tõsiste olukordateta. (ptui-ptui-ptui). Samas tunnistan, et sõitsin ikka suht ettevaatlikult kah.

Sverre
Postitusi: 340
Liitunud: 19 Mär 2004, 11:49
Tänatud: 15 korda

Lugemata postitus Postitas Sverre »

Kui sa soovid baiki, siis võta alustuseks kuuesajane.

Sobivad
1. Honda CBR600RR, väga töökindel, kerge juhtida, aga hind on ka kasutatuna kallis.
2. Kawasaki ZX6R, vanematel mudelitel käigukasti ja piduriprobleemid, aga uuemad väga head.
3. Suzuki GSX-R600, alates 2001 aastast sissepritsega, enne seda karburaatoritega. soovitan uuemaid.
4. Yamaha R6, hea väike, korralik tehnika.

Sa tunned ära, milline su kehaga kõige paremini sobib.
Praegu on näiteks Motodepoos päris hea valik. Mine ja istu rattad läbi.

Edu ja toredaid sõiduelamusi
Sverre
Kasutaja avatar

bash
Postitusi: 786
Liitunud: 13 Mai 2005, 15:23
Asukoht: Saue
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas bash »

Teemaalgataja võiks hinnaklassi ära märkida. Muidu tiba raske soovitada.
Just enjoy ... nothing less, nothing more

Teema algataja
innu

Lugemata postitus Postitas innu »

Mul oleks pakkuda aprilia rs250 replica 98´,40kw. Esimeseks ideaalne.

Teema algataja
Annushka

Lugemata postitus Postitas Annushka »

hind võiks olla kusagil 50 000.- , kui tuleb juurde maksta hea ratta eest , elan ka üle aga suurusjärk oleks esialgu selline.
Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Lugemata postitus Postitas efendi »

http://www.motodepoo.ee/details.php?id=7015&grupp=113

jääb veel varustuse jaoks ka korralikult raha


http://www.motodepoo.ee/details.php?id=7203&grupp=114

ilus punane - naisterahvale :D


http://www.motodepoo.ee/details.php?id=7413&grupp=111

üks honda kah (kes saab aru, see saab)


http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html

Üks natu kallim kah


http://www.auto24.ee/clients/motoait/us ... eb325331l6

et ei öeldaks et ma aint ühte poodi promon :D


IMHO oleks need alustamiseks head küll

ja vaata ise ka ringi...
i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!

Teema algataja
Annushka

Lugemata postitus Postitas Annushka »

nu see honda on täitsa kobe... aga huvitav kui palju see hind on nii näiteks paari aasta pärast? lahti ikke saan sellest v, kui juhuslikult peaks kunagi tahtmist olema. nagu ma aru olen saanud, lugedes erinevaid postitusi, siis ikke mingi aja pärast enamusel isu natsa parem ratas muretseda.

ja muidugi mida ägedam pill, seda magusam nuts tuleb selle eest välja käia :lol:
Kasutaja avatar

urmas
Postitusi: 106
Liitunud: 08 Apr 2006, 19:13
Asukoht: Tallinn-Ida-Virumaa

Lugemata postitus Postitas urmas »

mina sõidan efendi väljatoodud ratastest kõige viimasega, RF600Rga siis
julgeks alustajale soovitada küll, mõnus madal iste, st jalad peaksid ulatuma ka kõigeväiksemal :lol: maha.Ja pealegi pole eriti levinud ratas, iga nurga peal ikka vastu ei tule :lol: Ainuke miinus, ratas on tegelikult päris raske.
:!: RF näeb lives palju kenam välja kui pildil ja edasi astub ka minna piisavalt :wink:
Drive with your brain, not with your balls.
Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Lugemata postitus Postitas efendi »

Annushka - iga asja hind langeb niikuinii, sama hinda millega sa ta ostsid on pea võimatu hiljem saada. Ära selle pärast muretse - olulisem on rahulolu, et ostsid omale just sellise mida tahtsid. Nagu öeldakse - sõida, aga ära mölise :)
i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!

Teema algataja
Annushka

Lugemata postitus Postitas Annushka »

efendi kirjutas:
Annushka - iga asja hind langeb niikuinii, sama hinda millega sa ta ostsid on pea võimatu hiljem saada. Ära selle pärast muretse - olulisem on rahulolu, et ostsid omale just sellise mida tahtsid. Nagu öeldakse - sõida, aga ära mölise :)
:lol: Õige tähelepanek.

Aga küsiks nüüd sellist küsimust: Millised rattad on just need kõige levinumad?
Nagu Urmas vihjas, et tema ratas "iga nurga peal ikka vastu ei tule!"
Eks mul ka natuke see südamel kripeldab, et ei tahaks jah foori punase tule ajal koos sama rattaga rohelist tuld oodata :lol:

Sverre
Postitusi: 340
Liitunud: 19 Mär 2004, 11:49
Tänatud: 15 korda

Lugemata postitus Postitas Sverre »

Efendi poolt väljapakutud rattad on kõik peale Yamaha R6-e matkarattad, millele peal veidi särtsakam mootor ehk siis sporttouringud. Need ei ole baigid.
Ise olen sõitnud Kawasaki ZZR600-ga, mis ka selles valikus. Üsna töökindel ja ökonoomne, 4,5l/100 km. Käiguvahetus kippus kuluma, muidu korralik.
Sporttouringute nõrkuseks on nende suur kaal ja pehmed amordid, järjestikuseid kurve sõites taovad nad amordid põhja ja kiire sõit on pea võimatu. Samas matkamiseks on nad väga head.

Tahad sa baiki või matkaratast? Ei saa praegu aru...

Ja kui ratta haruldus on oluline, tuleb osta Ducati. Võid kindel olla, et valgusfoori taga oled sellega vähemalt Eestis ainus.

;)

Sve
Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Lugemata postitus Postitas efendi »

haruldasemaid

http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html

ei mahu küll sinu poolt soovitud kategooriasse, aga haruldasem kui jaapanlased siiski

http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html

mullegi tundmatu mudel

http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html

aga selle asjaga on nii, et mina ausalt öeldes ei tea, et mul isegi autoga sõites eriti tihti jääks teine samasugune kõrvale - ja kui jääkski, mis siis sellest?

Sulle kulla neiu, soovitan - mõtle, et sa sõidad enda jaoks, mitte esinemiseks. Viska käppa ka teisele samasuguse ratta omanikule ja saate tunnustavalt foori all teineteisele noogutada kui kõrvuti satute.
i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!
Kasutaja avatar

Olts
Postitusi: 405
Liitunud: 22 Okt 2005, 10:04

Lugemata postitus Postitas Olts »

Usun et ei tee palju liiga kui pakun, et tahad bike'i eekõige välimuse pärast? Kui plaanis pole hakata rajal käima, siis ise võtaks CBR 600F. Selle hinnaklassi ratastest kõige värskema välimusega ja Honda hoiab hinda ka päris ilusti. Muidugi 50 k on selline natuke tühi vahemik. Vanemad rattad hinnas 30-40k ning uuemad jälle 65-75k.
Kui soov olla omanäoline, siis pead Euroopas toodetud rattaid vaatama (itaallased, Triumph TT jne). Hetkel motopoodides (depoo, motoait) päris palju erinevaid rattaid sees, kindlasti hea võimalus kohapeal vaadata-katsuda.

PS. Omal plaan reedel Tartusse minna, Depoo ja Motoait läbi käia.
Kasutaja avatar

Pikk
Mode
Postitusi: 1366
Liitunud: 09 Mär 2004, 10:03

Lugemata postitus Postitas Pikk »

Suhteliselt haruldane masin http://www.motoplanete.com/mtt/Y2K.jpg sulle kindlasti sobilik. "Kui" sellist peaksid kuskil nägema, siis kontrollida on seda peaaegu võimatu. Seega saad rahus edasi töristada :P
Natuke pead muidugi raha juurde koguma.
Viimati muutis Pikk, 11 Veebr 2007, 16:54, muudetud 1 kord kokku.
Kes mett teeb, see mett sööb!
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Lugemata postitus Postitas CB500 »

Annushka kirjutas:
nu see honda on täitsa kobe... aga huvitav kui palju see hind on nii näiteks paari aasta pärast? lahti ikke saan sellest v, kui juhuslikult peaks kunagi tahtmist olema.
Tihtipeale Honda ongi see mille hind kõige aeglasemalt langeb ja lahti saad sellest ka. Tegemist levinud ja töökindla/usaldusväärse rattaga.
Pigem on see järelturu küsimärk suurem just nendel haruldasematel ratastel, -on vaja taas leida fänn kes otsib just seda (mitte jaapani) ratast.
it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.

Teema algataja
AnneliP

Lugemata postitus Postitas AnneliP »

Vot ma ka nõus Suzumen-iga 8) "Ratas pole kleit" :wink:

Mul oli peale lubade saamist arvamus et võtan BMW GS650, aga kui ratta selga ronisin, "päris elus", siis lõin kartma. Praegu sõidan CB500-ga. Esimeseks hooajaks täiesti mõistlik ratas, kuigi jah, mitte nii edev kui rrrrr-id :P ja üsna levinud ka aga ikkagi ei kohanud ühelgi ristmikul enda kõrval samasugust. Varsti vahetan suurema vastu sest nüüd tean mida tahan pikemaks ajaks. Enamus vahetab mitu ratast elu jooksul :D. Ja tegelt võiks olla vähemalt 3 ratast majas :D

Võta aega ja mine istu erinevate rataste otsas, vaata kuidas jalad maha küünivad (teedel on vaod :wink: ), tõsta keskmisele hargile (vaata kas jõud käib üle, las müüja "julgestab"). Inimesed on erinevad ja rattaid on uh kui palju. Ega sa ilma jää :lol:
Sama hinnaga kui ostad nagunii müüa ei saa .... aeg ja kilomeetrid teevad oma töö.

BTW, kas korralik varustus on sul ikka olemas?

Teema algataja
Annushka

Lugemata postitus Postitas Annushka »

Suzumen kirjutas:
Annushka kirjutas:
Eks mul ka natuke see südamel kripeldab, et ei tahaks jah foori punase tule ajal koos sama rattaga rohelist tuld oodata :lol:
Kallis neiu Annushka. Sa oled paar asja ikka totaalselt segi ajanud. Baik ei ole mingi kleit :idea: Kui kuskil peol samasugust kohates mõne teise neiu seljas on teil naistel kohe tuju läinud. Samuti ei kehti need põhimõtted, mis muidu beibede ühiskonnas. Et kui mingi eriti nõme ja kallis Escada või D&G seljas, siis kohe kõva tegija ja kõik kõrval ahhetavad.
Siin kommuunis austatakse selle eest, millised on sinu sõidu oskused ja kes sa inimesena oled. Ja mitte erinevused vaid ühised asjad seovad. On olemas BMW , Yamaha, ednuuro ja mida iganes klubisid. Ja seal inimesed just selle pärast, et neil ühesugused baigid ja tegelevad sama asjaga. Käppa visatakse siin olenemata sellest, millise baigiga inimene sõidab.
tänud kommekate eest :)
aga lihtsalt pidasin silmas seda, et nii palju huvitavaid rattaid on, et ei tea mida võtta või jätta. silme eest võtab kirjuks...ning mul on suht savi, kes mida seljas kannab jne.

Teema algataja
Annushka

Lugemata postitus Postitas Annushka »

...veel...
Eks tuleb ikke oma taguotsaga järgi proovida, mis siis kõige paremini sobiks ja et ka jaks üle käiks!
Igatahes on mul pilt selge, milliseid rattaid on pakkuda ja mis on head algajatele, sest ma alles ju nn õpipoisi staatuses. :Lihtsalt ei tahaks nagu pange ka oma otsusega panna, see pärast küsisingi targemate käest, on siis nii imelik v???

Ega seepärast ei pea siis kohe kõri kallale kargama. :lol:
Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: Milline bike see kõige sobilikum naisterahvale?

Lugemata postitus Postitas retro »

Annushka kirjutas:
Plaan teha kevadel A - kat load. Praegu tegelen pingsalt ratta otsingutega, et milline just kõige sobivam oleks.
minu 2 senti:
oota ära, kui oled autokoolis sõidutundideni jõudnud. on veidi lihtsam otsustada, kui mingine peffatunnetus ja ettekujutus asjast on. soovid on sel hetkel kerged muutuma (vähemalt mul oli)
kuluta see energia ja raha parem korraliku sõiduvarustuse otsimise ja ostmise peale. puhtam ja muretum tunne kasvõi sõidutundides käia.
ja kui varustuse ostmisest raha üle jäi, osta ratas kah
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas mella »

Et siis GS500 on naked baik? Minuarust samapalju , kui XJ600, mis pigem klassiku poole hoiab.

Kui aga klassikuid nimetada, siis mina soovitaks Honda NTV600 algajale. Mõnusalt veab juba altotsast, suht hea juhitavusega ning madala istmega ka.

Ning hind ei tohiks ka tappa, ehkki 50K eest saab neid vist 2tk juba ;)

Vahet pole, esimese tsikliga paned niikuinii mööda. Olgu siis juba midagi odavamat ja lihtsalt juhitavat :D

Teema algataja
Annushka

Lugemata postitus Postitas Annushka »

Igatahes suured tänud kõigile, kes viitsisid vastata ning nõu ja jõuga abiks olid. Muidu ma ise siiani vist leiutaksin jalgratast... :oops:

Ning mis seal salata, mingi siht on juba silme ees :wink:
Kasutaja avatar

riksx
Postitusi: 1124
Liitunud: 18 Juul 2006, 13:25
Asukoht: Tartu
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas riksx »

Annushka kirjutas:
Igatahes suured tänud kõigile, kes viitsisid vastata ning nõu ja jõuga abiks olid. Muidu ma ise siiani vist leiutaksin jalgratast... :oops:

Ning mis seal salata, mingi siht on juba silme ees :wink:
Ja milline ratsu siis sõela peale on jäänud?

Enduro - Beta 300RR 2018
Nostalgia
Planeta 5-S ja Jupiter 4-SS


Teema algataja
Annushka

Lugemata postitus Postitas Annushka »

kui miskit juba olemas on, eks ma siis näitan :)
ma kade pole!

Teema algataja
Urbanstyle

Lugemata postitus Postitas Urbanstyle »

See et kui aega üle jääb või tekib tahtmist tsekata siis

http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html

korralik masin ja saad selle tükimaad odavamalt kah

:wink:

See peaks olema suhteliselt mõistlik ost

http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html 8)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ainult naistele (mootorratturitele või lihtsalt huvilistele)”