Milline bike see kõige sobilikum naisterahvale?

Neiu, preili, proua, miss, madam... alafoorum moto- (ja ka mittemoto-) teemalisteks küsimusteks, arvamusteks ja teadaanneteks vaid ja ainult naistele. Eranditult.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
  • teemasid võivad alustada ainult naised
  • naised küsivad/arvavad/räägivad kuidas oskavad, mehed vastavad siis kui midagi asjalikku on öelda,
  • rumalaid küsimusi pole olemas,
  • meeste algatatud teemad leiavad siin kiire lõpu
Kasutaja avatar

C4
Postitusi: 379
Liitunud: 03 Mai 2004, 11:19
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas C4 »

kõige tähtsam uue ratta valikult on ikkagist see mis omanikule meeldib siis soovitan mina osta see masin mis omaniku tagusmendile parim :) samas jääda 500-600 cmm-i piirile


Have a nice day !

Teema algataja
Style.

Lugemata postitus Postitas Style. »

Naistele sobiks rohkem endurod , aga eks nad ise vaatavad millist tahavad. Kas nüüd välimuse järgi, et on roosa või ikka vaatavad kubatuuri ka!

Naisi võiks küll rohkem rataste seljas olla. :?

Teema algataja
hokimutt

Lugemata postitus Postitas hokimutt »

Sau, eelmise aasta suvel sa ka tehtud A-kat :D . Olin sama mure ees et, millist ratast osta, nüüd seisab mul garaazis Suzuki gsf600 Bandit. Ise olen ka 170 pikk ja jalgade mahaulatumisega probleeme pole, samas muidugi ratas pole mitte bike vaid naked.

Teema algataja
Annushka

Lugemata postitus Postitas Annushka »

Style. kirjutas:
Naistele sobiks rohkem endurod , aga eks nad ise vaatavad millist tahavad. Kas nüüd välimuse järgi, et on roosa või ikka vaatavad kubatuuri ka!

Naisi võiks küll rohkem rataste seljas olla. :?
:lol: mnjaa, roosa ratas on minu puhul välistatud 100 % :lol:
ja kubatuurid jäävad esialgu ikke 600 kanti!
Kasutaja avatar

HeitiKender
Postitusi: 450
Liitunud: 24 Nov 2004, 08:32

Lugemata postitus Postitas HeitiKender »

Roosa bike oleks väga raju :)

Ja ma nüüd juba nädal aega mõtlen, et mis on küsimuses "naisterahvale parim bike" valesti. Mis on meesterahvale parim bike? Või punapeadele? Selgesilmsetele? Sinisilmsetele? :)

Või peaks stereotüüpidele toetuma ning eeldama, et naisterahvas=162 pikk ja 40kg raske.

Püsides teemas - ma soovitan soojalt viimasel ajal hittsingliks saanud 600st ning kui peaks kõrgeks jääma, reguleerida võimalusel esimest ja tagumist amorti madalamaks. Kui ikka ringrajal sõitu ei teha siis ei ole mõtet amorte pehmeks jätta kogu käiguulatuse peale, pigem vähem ja veidi kõvem - paraneb sõidutunnetus ning endal mugavam foori taga lubavat oodata. Paar cm madalam ei tundu just palju kuid reeglina on see kõik mis eraldab liiga kõrget mugavast.

Aga peaasi, et tsikkel roosa oleks :)

Teema algataja
onu Reemus

Lugemata postitus Postitas onu Reemus »

Väike soovitus kaalu osas.Soetage omale ratas,mille suudate küljelt püsti upitada.Juhul,muidugi kui sõit hakkab kulgema ainult kakumäe-pirita liinil,siis võib ka rocketi osta,lahkeid härrasi,kes on nõus teie ratast kätel kandma on hunnikus.Kui aga on plaanis üksi ja asustamata kohtades sõita,siis peab sellega kahjuks arvestama.

Alwayslate
Postitusi: 373
Liitunud: 16 Mai 2006, 17:08
Asukoht: Tallinn/Merivälja
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Alwayslate »

Lasin kunagi oma naise jaoks väikse photoshopi teha ühest rattast.
Pilt
Et siis nagu roosa või nii :D

Teema algataja
Maya

Lugemata postitus Postitas Maya »

HeitiKender kirjutas:
Roosa bike oleks väga raju :)

Ja ma nüüd juba nädal aega mõtlen, et mis on küsimuses "naisterahvale parim bike" valesti. Mis on meesterahvale parim bike? Või punapeadele? Selgesilmsetele? Sinisilmsetele? :)

Või peaks stereotüüpidele toetuma ning eeldama, et naisterahvas=162 pikk ja 40kg raske.

-----

Aga peaasi, et tsikkel roosa oleks :)
Kuna mu tsikliost hetkel veel teoreetilisel pinnal, siis ei hakka eraldi teemat avama ja küsin siin.

Mõtlesin madalamat sorti enduro peale (160cm pikkust ei jäta palju valikut) ja vaatan Honda SLR650 nimelist ratast. Küsimus aga selles, et miks ta nii odav on võrreldes teiste omataolistega (arvestades mu asjatundlikkust, pean omataolisuse all silmas, et on sama keretüüp ning sama kubatuur)?
On neil mingi tõsine viga küljes või lihtsalt ongi naistekad, mida suht kehvasti ostetakse? 1997. ja 1999. aasta heas korras tsikleid müüakse 30-35 000 krooniga, mis tundub justkui vähe.
---
Ja mina kukuks küll õnnest minestusse, kui roosa tsikli endale leiaks - roosad nahkpüksid juba on. ;)
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas mella »

SLR peaks olema väga töökindel ratas, kasutab ju dominaatori pealt tuntud ja kaua kasutuses olnud mootorit. Aga väga enduurokas see küll pole.

Teema algataja
Annushka

Lugemata postitus Postitas Annushka »

Pean tunnistama, et roosa ratas näeb täitsa kobe välja :lol:
Niiet söön oma sõnu 8)
Kasutaja avatar

arx805
Postitusi: 261
Liitunud: 02 Apr 2005, 19:03
Tsikkel: Suzuki Hayabusa `08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas arx805 »

Kui kogemusi vähe ja kerge ratta soov, siis mina soovitaksin naked bike poole vaadata. Sõiduasend püstisem ja kergemini juhitav. Pole mõtet kohe pikali asendiga bike muretseda. See küll minu arvamus.

Teema algataja
Annushka

Lugemata postitus Postitas Annushka »

Viimasest postitusest on päris palju aega mööda läinud...selle aja jooksul sai kodutööd tehtud .... ja valik on Ducati!
Aga milline?
Seda otsustan, kui A -kat kursused läbitud :lol: ehk siis tagument otsustab ja tunne ....et siis oleks hea ja mugav tunne :oops:

Teema algataja
annelik

Lugemata postitus Postitas annelik »

hehh, mullegi selgusetu, et mille järgi eristatakse nn naiste ja meeste rattaid... et küsimus milline bike naisele. ma saan aru et küsimus kerkib, et milline bike algajale, või väga lühikesele, või nn maheratturile. ma pole feminist, aga sellest küsimusest aru ei saagi :D

Alwayslate
Postitusi: 373
Liitunud: 16 Mai 2006, 17:08
Asukoht: Tallinn/Merivälja
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Alwayslate »

Oleks raha ja kohta kus ratast osta siis ostaks naisele Triumph tt600.
Käisin just ühte vaatamas ja kuradimamuse nunnu ratas on.

Teema algataja
infinite

Lugemata postitus Postitas infinite »

Maya kirjutas:
HeitiKender kirjutas:

Roosa bike oleks väga raju :)

Kuna mu tsikliost hetkel veel teoreetilisel pinnal, siis ei hakka eraldi teemat avama ja küsin siin.

Mõtlesin madalamat sorti enduro peale (160cm pikkust ei jäta palju valikut) ja vaatan Honda SLR650 nimelist ratast. Küsimus aga selles, et miks ta nii odav on võrreldes teiste omataolistega (arvestades mu asjatundlikkust, pean omataolisuse all silmas, et on sama keretüüp ning sama kubatuur)?

On neil mingi tõsine viga küljes või lihtsalt ongi naistekad, mida suht kehvasti ostetakse? 1997. ja 1999. aasta heas korras tsikleid müüakse 30-35 000 krooniga, mis tundub justkui vähe.

Ja mina kukuks küll õnnest minestusse, kui roosa tsikli endale leiaks - roosad nahkpüksid juba on. ;)

aga kas 160 cm pikkune naine ei saagi klassikalise bikega sõita ja peabki vaid endurosid vaatama?


Teema algataja
mamps

Lugemata postitus Postitas mamps »

infinite kirjutas:

aga kas 160 cm pikkune naine ei saagi klassikalise bikega sõita ja peabki vaid endurosid vaatama?

???
Jutt käis ju sellest, et 160 cm-sele on endurode valik väike sest endurod on KÕRGED.
Ratta tüüpi valitakse ikka selle järgi kus ja kuidas rohkem sõita tahetakse.
Ise tegin oma valikud selle järgi, et kiirust nagunii eriti palju ületama ei kavatse hakata, eestimaa teise otsa ja lähemate naabrite juurde siiski vahest ehk põikaks ja kruusa peal ei tahaks ka väga abituna end tunda kuid lausa mudavurri ka just ei vaja.
Seega siis mitte päris enduuro. Mõni ütleb küll selle "funduuro" kohta pahasti, aga ise olen esialgu küll väga rahul. Ja kuna mul tasakaal enamvähem olemas, siis pole eriti hullu et ainult varbad maha ulatuvad.
Küliliasendist püsti sain teise ka iseoma ihurammuga upitatud, niiet igati paras.

Kasutaja avatar

Nilsik
Postitusi: 47
Liitunud: 03 Veebr 2010, 14:37
Asukoht: Tallinn

Naiserahvale sobiv bike?

Lugemata postitus Postitas Nilsik »

Aitab seal tagapingis istumisest.Otsustasin tsikli load ära teha.Milline oleks sobiv baik algajale naisterahvale?
Endal pikkust 177cm ja kaal 65kg.Hind võiks jääda 30-40 tuh.-kanti.Aidake leida palun :P


Teema algataja
mart211

Re: Naiserahvale sobiv bike?

Lugemata postitus Postitas mart211 »

Yamahad on suht kõik naistekad :D

Tegelt selliseid teemasi on suht palju ja enamasti jääb enda maitse järgi otsustada. Kas tahad baiki või nakedit(gs500 ja hornet on suht popid). Baigi kohapeal soovitaks vast CBR600't. Lihtne, vastupidav, väike ja väle. :bsmile:


TAGURPIDIANTS
Postitusi: 29
Liitunud: 28 Veebr 2009, 20:03
Asukoht: Tallinn

Re: Naiserahvale sobiv bike?

Lugemata postitus Postitas TAGURPIDIANTS »

Esimeseks rattaks võik soovitada miskit Yamahalt nt. R6. Hea kerge ja suht madal ratas.

Sõida aga ära mölise
Kasutaja avatar

No_name
Postitusi: 211
Liitunud: 19 Apr 2005, 20:31
Tsikkel: Varsti tuleb..

Re: Naiserahvale sobiv bike?

Lugemata postitus Postitas No_name »

Ise pole küll naisterahvas, aga alustasin kawasaki zx6r-ga. Ratas on hea madalal ning kerge kaaluga. Väga mugav oli manööverda. Tonnised raskemad ja ei olnud mul nii lihtne seal peal toimetada.

Kui hui siis mul värskelt värvitud ja carbonlookiga velgedega ratas müüa.
http://bike.motors24.ee/vehicles/264608 ... &sort=paid

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Naiserahvale sobiv bike?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

mobile.de-s liigub ka neid japsi speksi 400-seid rattaid. näiteks
väike ninja http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1
või väike RVF http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1
nad on minu arust tihti tehniliselt huvitavamad ja progressiivsemad kui nende samaealised suuremad sõsarad


Teema algataja
armin

Re: Naiserahvale sobiv bike?

Lugemata postitus Postitas armin »

Kasutaja avatar

capten
Postitusi: 220
Liitunud: 04 Mai 2007, 11:14
Asukoht: Viimsi

Re: Naiserahvale sobiv bike?

Lugemata postitus Postitas capten »

mnjahhh...kuna tegu on ikkagi normaal-mõõtmetes inimesega, mitte päkkariga, pole ilmselt ratta (pean silmas bike´i)kõrgus ja raskus probleemiks (isegi mitte ei mõtle tonnisest suuremate rataste peale praegu :D ). Käi parem mõned poed/müüjad koos mõne teadjama inimesega läbi - oma tagumik (ja selg/käed) on kuningas! :bsmile:

Üksik on nõrk...
Kasutaja avatar

miu
Postitusi: 731
Liitunud: 30 Juul 2008, 15:21
Tsikkel: Ducati
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Naiserahvale sobiv bike?

Lugemata postitus Postitas miu »

Midnight bugs taste best.
Kasutaja avatar

Kox
Postitusi: 549
Liitunud: 07 Okt 2006, 13:10
Tsikkel: 701 Enduro & Intruder 1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Naiserahvale sobiv bike?

Lugemata postitus Postitas Kox »

Omatud: Yamaha R6 99/Yamaha R6 02/Suzuki GsxR 600 04/Kawasaki Zx6R 03/Kawasaki Zx10R 04/Yamaha R1 04/Buell Xb9R Firebolt 02/Yamaha R6 07/KTM 950 SM 07/Kawasaki Zx10R 09/Buell Xb9S Lightning 04/KTM Super Duke 05/Aprilia Shiver 08/Yamaha R6 07/3x Yamaha FZ1N 07&08/Aprilia Tuono 07/Aprilia Tuono V4R 11/KTM 1290 Superduke R 14/KTM 1190 Adventure 14/BMW R 1250 GS Adventure 19/Husq 701Enduro 20 & Suzu VZR 1800 08
Kasutaja avatar

sverchik
Postitusi: 96
Liitunud: 26 Juul 2006, 18:36
Tsikkel: FZS 600
Asukoht: Tallinn

Re: Naiserahvale sobiv bike?

Lugemata postitus Postitas sverchik »

Esimeseks rattaks võta kindlasti 2 pütine. Väänab madalamatelt pööretelt. 4sed mis siin välja pakutakse tahavad kõrdgeid pöördeid saada, aga algajale on see tiba keeruline. See CB 500 võiks täitsa ok olla.

per asfalt ad astra
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Naiserahvale sobiv bike?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

mis krdi kahe pütane ja kohe kindlasti???
ajate algajale suht mõttetut demagoogiat. mootorattad jagunevad eelkõige tüüpideks kasutusotstarve järgi ja sealt peaks ka alustrama. kui räägid bikest siis need jagunevad touring,- ja superbike iks. ehk et mida selle rattaga peale tahad hakata? sõita niisama või teha sporti? kui niisama siis tasuks valida touring suunitlusega sportlikumat ratast mitte päris supersport bike tüüpi mis on siiski pigem spordi tegemiseks mõeldud. vahe puhtalt kasutusmugavuses ja mõistlikuses. bike tüüpi rattad on mugavad ja head väga suurtel kiirustel ja kurvilisel teel kui vaja seal kiiresti sõita. samas on nad ka jäigemad äkilisemad janusemad jne. kui soov niisama ringi sõita ja peaaegu lubatud kiirustel a ka vahest kiiremini siis oleks sobivam valik sport touring tüüpi ratas. puhtalt seepärast et sedatüüpi rattad just selleks otstarbeks tehtud ja selleks kõige mugavamad.
sport touring rattad jagunevad veel omakorda mõned rohkem sportlikuse teised rohkem matkamise poole. lisaks veel muidugi mootori kubatuur ja võimsus.

kui aga täpselt ei tea mida rattaga peale hakkad tulevikus kui sõit enamvähem selge ja load käes ja teed valla siis vali selline mis peale vaadates ja seljas istudes MEELDIB!
lisaksin veel algajale ühe mõttetera et suure mootoriga ratas on ja jääb suure mootoriga rattaks ja pea kõik jutud suure mootoriga ratta miinustest on mõttetu lalin ja möga ja samas kõik väikese mootoriga ratta miinused on kahjuks puhas tõde. :mrgreen:

5248653

Teema algataja
zx12r

Re: Naiserahvale sobiv bike?

Lugemata postitus Postitas zx12r »

KIBU kirjutas:

mis krdi kahe pütane ja kohe kindlasti???
ajate algajale suht mõttetut demagoogiat. mootorattad jagunevad eelkõige tüüpideks kasutusotstarve järgi ja sealt peaks ka alustrama. kui räägid bikest siis need jagunevad touring,- ja superbike iks. ehk et mida selle rattaga peale tahad hakata? sõita niisama või teha sporti? kui niisama siis tasuks valida touring suunitlusega sportlikumat ratast mitte päris supersport bike tüüpi mis on siiski pigem spordi tegemiseks mõeldud. vahe puhtalt kasutusmugavuses ja mõistlikuses. bike tüüpi rattad on mugavad ja head väga suurtel kiirustel ja kurvilisel teel kui vaja seal kiiresti sõita. samas on nad ka jäigemad äkilisemad janusemad jne. kui soov niisama ringi sõita ja peaaegu lubatud kiirustel a ka vahest kiiremini siis oleks sobivam valik sport touring tüüpi ratas. puhtalt seepärast et sedatüüpi rattad just selleks otstarbeks tehtud ja selleks kõige mugavamad.
sport touring rattad jagunevad veel omakorda mõned rohkem sportlikuse teised rohkem matkamise poole. lisaks veel muidugi mootori kubatuur ja võimsus.

kui aga täpselt ei tea mida rattaga peale hakkad tulevikus kui sõit enamvähem selge ja load käes ja teed valla siis vali selline mis peale vaadates ja seljas istudes MEELDIB!
lisaksin veel algajale ühe mõttetera et suure mootoriga ratas on ja jääb suure mootoriga rattaks ja pea kõik jutud suure mootoriga ratta miinustest on mõttetu lalin ja möga ja samas kõik väikese mootoriga ratta miinused on kahjuks puhas tõde. :mrgreen:

Jutt täitsa õige! Lisan veel, et on suurema ja väiksema mootoriga ratast ei anna niisama üks ühele võrrelda - oluline on ka ratta vanus, seisukord jne. Tutikas 600 ccm ratas liigub vägagi krapsakalt edasi kui võrdlusmomendiks võtta suvaline 10+ aastat vana 1000 ccm masin.

Jutt, et 600 ccm masinaga peab möödasõitudel käike kõvasti alla lappama on tõsi, kui sa tahad teha möödasõitu teha umbes 2-3 sekundiga. Minu vähesed aastad rattal on näidanud, et eesliiklejaid suurema mootoriga ratastel jälgides näen neid 50 km/h alasse sisenedes käike alla lappamas ja sama tegemas möödasõitudel, mida isiklikult oma 600 ccm sportrattal ei näe vajalikuna teha. Ehkki ratas on ka juba 10 a vana.

Praegu on rattad niivõrd hea hinnaga, vali üks meelepärane ratas välja ning istu seljas, vaata kuidas tundub. Kui just vana masin või roller pole, ei jää ta sul niipea väikeseks.


pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Naiserahvale sobiv bike?

Lugemata postitus Postitas pyta »

no kui siin juba kõik pakkuma hakkasid,siis lisan kah :P http://bike.motors24.ee/vehicles/252478 ... -1996.aspx
touring ja mõnusa istumisega :bsmile:

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)
Kasutaja avatar

t2g
Postitusi: 353
Liitunud: 13 Dets 2006, 20:35
Tsikkel: zx6r suure R-iga

Re: Naiserahvale sobiv bike?

Lugemata postitus Postitas t2g »

mart211 kirjutas:

Yamahad on suht kõik naistekad :D

yamu mehed on sind kunagi ära kasutanud ? :wack: :D
kolmas teema juba kus su yamaha viha välja loen :mrgreen:

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ainult naistele (mootorratturitele või lihtsalt huvilistele)”