Mootorrattaga sõit ja lapseootus

Neiu, preili, proua, miss, madam... alafoorum moto- (ja ka mittemoto-) teemalisteks küsimusteks, arvamusteks ja teadaanneteks vaid ja ainult naistele. Eranditult.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
  • teemasid võivad alustada ainult naised
  • naised küsivad/arvavad/räägivad kuidas oskavad, mehed vastavad siis kui midagi asjalikku on öelda,
  • rumalaid küsimusi pole olemas,
  • meeste algatatud teemad leiavad siin kiire lõpu

Teema algataja
Pr.Pink

Mootorrattaga sõit ja lapseootus

Lugemata postitus Postitas Pr.Pink »

Istun siin ja olen päris suure küsimuse ees.Nimelt sai alustatud A-kat. lubade tegemisega.Platsisõit järgmisel nädalal.Ja nüüd siis selline positiivne üllatus lisaks, et täitsa rase :D
Ja vot, mis siis nüüd teha????????
Kas jätta asi hetkel pooleli ja oodata, mil beebi kenasti sündinud või jätkata.
Tean, et ilmselt tuleb ju ette ka kukkumist seal platsil jne....
Küsin siit sest siin ikka kogenud motoinimesed koos.
Ja liigub ju siingi naissoo esindajaid, kel ehk lausa omadest kogemustest võimalik rääkida.
Tänud kõigile, kes vastata viitsivad.



Kasutaja avatar

mototydruk
Postitusi: 523
Liitunud: 28 Mär 2006, 17:37
Tsikkel: Kawa
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas mototydruk »

ma arvan, et on mitu asjaolu, mida peaks antud küsimuse ees kaaluma...kui palju sa rase oled, kui tugev on su tervis ja miks sa arvad et kukud? ma ise vist punnitaksin küll selle eksami ära teha ja siis peale lapsesündi saaks lenksu taha...kooli pooleli jätta ka nagu niru.

Kawasaki EX 250, Honda CBR 600f, Yamaha Virago 1100cc ajutine kasutaja suvi 2010, Kawasaki gtr 1000 cc, Honda Magna VF 750, Honda CBR 600 F2, Kawasaki Vulcan 750cc
Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

Õppijal võib juhtuda mida iganes ja IMHO põllealune oluliselt tähtsam kui persealune.

Kasutaja avatar

mootorrattur
Postitusi: 69
Liitunud: 18 Aug 2005, 15:02
Tsikkel: Jawa
Asukoht: Rakvere
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas mootorrattur »

Eks ta muidugi vajaks arstiga konsulteerimist, kuid oma "seljakotiga" sõitsime tervele Eestile ringi peale, kui sedapsi oli! Pole lapsel mingeid vibratsioone ega kahtasi Jawa häälitsusi veel täheldanud ;)!

Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20, Jawa Robot, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638, Jawa Perak typ 11, Jawa 350 OHV, Velorex 16...
Kasutaja avatar

saabastegakass
Postitusi: 129
Liitunud: 27 Aug 2004, 10:42
Tsikkel: Ducati ST2 "Kati"
Asukoht: Pärnumaa

Lugemata postitus Postitas saabastegakass »

Kui minu kaasa lapseootel oli, seisis motikas garaazhis talvekorteris, seega ei tohiks nagu kõrvalmõjusid anda, aga siiski veab jõngerdist nagu suure magnetiga kaherattaliste poole :wink: Vibratsioone ei ole täheldanud, kuid "rrr" häälik, millega kaherattalist markeeritakse, on vanust arvestades üllatavalt hästi käpas.

Üks tuntud eesti naismotomatkaja on lapseootuse suht viimases staadiumis ikka üsna pika reisi ette võtnud.
Eeldatavalt said oma rasedusest teada rasedustesti abil, mitte et paisuv kõht, mis takistab juba ratta selga ronimist, andis lapseootusest märku? Kui nii, siis on ju päris mitu kuud ju veel aega, enne kui ratta selga ronimine raskendatud on. Jõuad ennemalt ilusti sõidukooli ära lõpetada ja mida kõike veel.
Ja kindlasti hangi korralikud kaitsmed. Platsisõit ei pruugi ilmtingimata kukkumist tähendada, kuid selle võimalusega tuleb kindlasti arvestada.

Edu!


Teema algataja
Pr.Pink

Lugemata postitus Postitas Pr.Pink »

Nojah....soov A-kat. load kätte saada on nii suur, et ei kujuta ette kuidas peaksin ootama veel nt.poolteist kaks aastat.....
Rasedus on jah ikka väga varases staadiumis ja kõhtu pole veel näha.Enesetunne o.k.
Ilmselt peaksin ka sõiduõpetajat teavitama või!?
Ja muidugi aitäh julgustamast.

Kasutaja avatar

scryth
Postitusi: 1094
Liitunud: 26 Apr 2006, 09:18
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas scryth »

iagaks juhuks võiksid ka arsti käest küsida :wink:

kus viga näed laita, seal mine ja hakka mölisema

harimal
Postitusi: 1071
Liitunud: 30 Mai 2007, 12:57
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas harimal »

Sõiduinstruktorit teavita kindlasti. Annab sulle äkki paremad sõidutunniajad ning ARKi eksami aja saad ka võib-olla liikluse mõttes mõistlikuma. Ega keegi ei taha lapseootel naise tervisega riskida - ametnikud ka inimesed ;)

Ma ei tea, kuidas teistel on olnud, aga nt minu Tallinna ARKis tehtud tsiklieksam käis suhteliselt kõrvalistel Nõmme teedel ning kuhugi kesklinna rägastikku ja ummikutesse mind ei taritud. Sisuliselt oli enamik teedest nö minu päralt. Samas sõidutunnid toimusid igasugustes imelikes kohtades ning tingimustes, ka ummikutes.

CarbTune karburaatorite sünkronisaator: http://nagi.ee/photos/harimal/7766255/in-set/125775/
ColorTune küttesegu kontrollija: http://nagi.ee/photos/harimal/7776475/in-set/125775/
Kaupo Toom kaupo.toom@gmail.com 50 90 643, 52 20 897
Kasutaja avatar

Mix
Postitusi: 1246
Liitunud: 18 Mär 2004, 16:25
Tsikkel: tsiklit netu.
Asukoht: Tartu, Estonia

Lugemata postitus Postitas Mix »

Rasedus pole haigus. Ela normaalset elu edasi ja tee load ära. Enne, kui tõepoolest seisund probleemi võib kujutada, jõuad veel mitu tiiru autokoolis käia. :lol:
Kui praegu tegemata jätad, siis lükkad tõenäoliselt aastateks selle ettevõtmise edasi - ikka on pere- ja lapse- ja koduga seoses midagi tähtsamat teha, kui tsiklit sõita.


Teema algataja
uitaja

Lugemata postitus Postitas uitaja »

Arstide käest ei saa sellist arvamust küsida. Mul näiteks keelas arst raseduse ajal isegi kiiresti käimise ära, kusjuures mul ei olnud absoluutselt mitte midagi viga.

Noh, ma siis leidsin, et milleks lasta inimesel närveerida ja kui arstil käisin, väitsin, et käin vaid metsas linnulaulu kuulamas. Tegelikult käisin suve läbi orienteerumas, tsikliga reisil ja niisama sõitmas kuni 8-kuuni. Vot siis enam ei mahtunud kõht paagi taha ära ja käed jäid lühikeseks :D

Kui ise praegu lubasid teeks, siis vist jätaks küll pooleli. See alguse värk on ikka nii ebakindel. Aga eks tegelikult on kõik su enda enesetundes kinni.

Viimati muutis uitaja, 13 Mai 2008, 13:42, muudetud 1 kord kokku.

Teema algataja
Annushka

Lugemata postitus Postitas Annushka »

Mix - samad sõnad ega rasedus pole mingi haigus!

Igal juhul Pr.Pink edu lubade tegemisel :) ja et ikka kõik libedalt läheks, muidu ehk oht, et hakkab vaevama nn alalhoiuinstinkt enne kui load kätte saad. Siis ei meelita enam ka väevõimuga ratta juurde :)


motik
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Aug 2004, 01:52

Lugemata postitus Postitas motik »

Minu proual keelas arst sõitmise ära! Samas mõtle kui suured on ohud lapsele?!

Sukisuki Änn- Änn@MC Motoahvid
Kasutaja avatar

libisevsidur
Postitusi: 23
Liitunud: 17 Sept 2007, 23:25

Lugemata postitus Postitas libisevsidur »

Mnjah, minu naine lendas esimesel platsisõidul suure hooga platsilt välja esirattaga võrkaeda ning sai lenksu otsaga hoobi alakõhtu. Edasi siis haigla, kust küll õnneks peale uuringuid ja jälgimist kodusele ravile lasti. Täieliku paranemiseni läks 3-4 kuud. Ma kardan, et raseduse korral oleks tagajärjed karmimad olnud.
Ei taha selle looga sind ära hirmutada, aga palun ole ettevaatlik.

Kasutaja avatar

mumm
Postitusi: 627
Liitunud: 12 Nov 2003, 15:34
Tsikkel: horney Helga
Asukoht: Kohatu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas mumm »

kui täitsa algaja, siis mina ei soovitaks selle värgiga praegu tegeleda. krt seda teab kuidas organism üleüldse selle raseduse omaks võtmise/jätmisega tegeleb. ja kuigi kukkumine iseenesest ei pruugi pahasti mõjuda, siis kui on katkemise oht (millest sa ise ehk ei pruugi teadagi), siis võib põrutus sellele ainult kaasa aidata. saan aru küll et kibeled ja puha, aga pigem räägid ehk autokooliga läbi et teed aastapärast asja läbi, jätad dokumendid ja makstud raha ootele selleks ajaks.

ise olen viimane kord olnud rasedana tsikli seljas 2 kuud enne sünnitust, ja siis ka taga, ja (ohsedaõudust, mida praegu enam ei teeks) ilma igasuguse kaitseta peale kiivri. point selles, et sina ei pruugi midagi valesti teha, aga teiste kohta ei oska seda ju ette öelda. praegu ei mahu mulle ammu enam midagi selga kuigi nii tahaks tsikli selga. (ma ei mahu tööjuures laua tahagi normaalselt ära, nõuan saagi :P...).

igatahes, aega on selle kiire asjaga ma arvan.

mumm @ võib öelda, et kogemustega rase :lol: :lol:

väike kuri mootorrattur

Teema algataja
Pr.Pink

Lugemata postitus Postitas Pr.Pink »

Kõik täpselt nii nagu elukaaslane ütles, et tuleb neid arvamusi seinast-seina :)
Samas pani libisevsidur`i kiri ikka mõtlema...
Hetkel on emotsioonid ikka jube laes.
No et rõõm lapseootusest :D
Ilmselt on siiski mõistlik jääda nö. ootele.
Sest jah, mina ju ei pruugigi miskit valesti teha, aga liikluses ei ole ju ainult mina, seal ju igasuguseid.
Eks ma siis püüan oma meeletust tsiklisõidusoovist lahti saada(mingiks ajaks)....kuigi ma ei tea veel kuidas ja keskendun pigem lapseootusele :D
Veelkord suured tänud.

Pr.Pink

Kasutaja avatar

mototydruk
Postitusi: 523
Liitunud: 28 Mär 2006, 17:37
Tsikkel: Kawa
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas mototydruk »

Tõesti on Sinu enda südame/sisetunne kõige olulisem. Aga palju õnne unustasin öelda titeootuse puhul, seega palju õnne, ole tubli ja kunagi siis ehk lähme koos sõitmagi ;) Minul üks tüdruk juba nii vana et võib kaasa sõita,teine aga peab natsa veel ootama s.t. 3 aastat...

Kawasaki EX 250, Honda CBR 600f, Yamaha Virago 1100cc ajutine kasutaja suvi 2010, Kawasaki gtr 1000 cc, Honda Magna VF 750, Honda CBR 600 F2, Kawasaki Vulcan 750cc

Teema algataja
Pr.Pink

Lugemata postitus Postitas Pr.Pink »

Tänud mototydrukule õnnesoovide eest.
Loodetavasti tuleb siiski ka see aeg, mil mina lenksus olen ja miks mitte koos mõned tiirud teha. :wink:

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ainult naistele (mootorratturitele või lihtsalt huvilistele)”