Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Neiu, preili, proua, miss, madam... alafoorum moto- (ja ka mittemoto-) teemalisteks küsimusteks, arvamusteks ja teadaanneteks vaid ja ainult naistele. Eranditult.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
  • teemasid võivad alustada ainult naised
  • naised küsivad/arvavad/räägivad kuidas oskavad, mehed vastavad siis kui midagi asjalikku on öelda,
  • rumalaid küsimusi pole olemas,
  • meeste algatatud teemad leiavad siin kiire lõpu

Teema algataja
Caren

Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Caren »

Tere, palun Teilt abi oma esimese ratta valikul. Minu valiku teeb raskeks minu pikkus, mis on 164 cm ja kaal 52 kg. Sõiduvarustus koos ja nüüd vaid vaja oodata lume sula,et teha oma esimesed õppesõidud autokoolis.
Vanust nii palju,et võimalik täis A teha. Kui käisin autokoolis õpetajalt nõu küsimas ja end registreerimas siis esimese asjana küsis õpetaja :" Tüdruk,kui pikk te nüüd olitegi?" :wink: Selgus,et koolis ratas suhteliselt suur, varbad vaid ulatavad maha. Nüüd ma palungi Teie abi, et millist ratast mulle soovitate. Oma rattaga siis lihtsam ka eksamit teha.

Teie soovitusi ootama jäädes, Caren.




Zidist
Postitusi: 878
Liitunud: 15 Aug 2004, 09:47
Asukoht: Viimsi

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Zidist »

Oleks tulnud enne uurida, kui suured rattad millistes autokoolides on ja selle järgi otsustada kuhu oma raha viia.


Teema algataja
Caren

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Caren »

Seda küll jah, aga samas kui load juba teha siis oleks vaja ka ratast,millega sõita :)

Kasutaja avatar

margus014
Postitusi: 1017
Liitunud: 20 Mär 2006, 08:08
Tsikkel: Suzu DR-Z400
Asukoht: Viimsi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas margus014 »

Mis tüüpi rattad ennast huvitavad?


Suska
Postitusi: 115
Liitunud: 03 Jaan 2008, 23:26
Tsikkel: Suzuki

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Suska »

Caren kirjutas:

Oma rattaga siis lihtsam ka eksamit teha.

  • natukene odavam (kui jälle mõni seadus pole tulnud! :ner: )
    Mis tüüpi ratast üldse sooviksid? Siis võib edasi vaadata.

Andreas


Teema algataja
Caren

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Caren »

Suska kirjutas:
Caren kirjutas:

Oma rattaga siis lihtsam ka eksamit teha.

  • natukene odavam (kui jälle mõni seadus pole tulnud! :ner: )
    Mis tüüpi ratast üldse sooviksid? Siis võib edasi vaadata.

Andreas

Mulle meeldiks midagi bike tüüpi. Hornet pidavat suhteliselt madal olema.

Kasutaja avatar

lynxitar
Postitusi: 173
Liitunud: 26 Jaan 2005, 20:13
Tsikkel: Honda VT600C Shadow
Asukoht: Tartu

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas lynxitar »

Saab ka nii tehtud, et varbad maha ulatuvad. Ma alustasin ka päris nullist sõiduõppimist ja kooli rattad olid kõrged (noh 1.60 pikkust mul) aga hakkama sain, seega lootusetu variant sa pole :lol: Ja nagu mu üks tuttav ütles: sõidu ajal pole pikkus oluline, oluline on see vaid foori taga või "anna teed" märgi ees seistes. Siis pead mõtlema, millise jala maha paned ja kuidas pärast minema saad. Paras võimlemine, mis pakub lahedat vaatepilti tagasõitjale :lol: Millist tüüpi ratast eelistad?

Kasutaja avatar

vincent
Postitusi: 404
Liitunud: 05 Juul 2004, 00:37
Tsikkel: Varadero XL 1000 V
Asukoht: Viljandi

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas vincent »

164 cm pole ju üldse midagi problemaatilist . Palju lühemat kasvu inimesed sõidavad tsiklitega . Väike selleteemaline link võõrkeeles, tsiklite nimekirjaga - http://www.nebcom.com/noemi/moto/sbl.sbl.html

Riga 13 - Riga 22 - K 175A - IZ 56 - MT 11 - XL 600V - XL 1000V
56915288 Tiit.
Kasutaja avatar

miu
Postitusi: 731
Liitunud: 30 Juul 2008, 15:21
Tsikkel: Ducati
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas miu »

Vaata, mis teised valinud on ja mida varem soovitatud :
http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=8&t=34034
http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=8&t=29349

Kindlasti on teistes teemades ka juttu olnud, nii et otsi üle. Edaspidi oleks vast targem mõnda vanemat teemat ka jätkata. :wink:

Midnight bugs taste best.

Teema algataja
Blackbird

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Blackbird »

Umbes samade mõõtmetega tibi ostis omale SV 650 ja on väga rahul :bsmile:Pilt

Kasutaja avatar

miu
Postitusi: 731
Liitunud: 30 Juul 2008, 15:21
Tsikkel: Ducati
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas miu »

Blackbird kirjutas:

Umbes samade mõõtmetega tibi ostis omale SV 650 ja on väga rahul :bsmile:

Minust räägid v? :wack: Päris huvitav oleks teada, mitmel naisel SV juba on. :P

Midnight bugs taste best.

Teema algataja
Blackbird

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Blackbird »

miu kirjutas:
Blackbird kirjutas:

Umbes samade mõõtmetega tibi ostis omale SV 650 ja on väga rahul :bsmile:

Minust räägid v? :wack: Päris huvitav oleks teada, mitmel naisel SV juba on. :P

No see madallendur ei maandu tavaliselt Tartus :D. Aga kahte tean kindlasti kellel SV on :)


Teema algataja
Caren

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Caren »

Eks seal foori taga saab tõesti lõbus olema, vähemalt pealt vaatajatel,kuidas ma ukerdan seal pooleldi ühele küljele,et ometi jalg maha saada.

Ja see pildil olev ratas paistab mõnus, aga mis maksavad muidu sellised naked biked?

Kasutaja avatar

Andrez
Postitusi: 513
Liitunud: 05 Mai 2004, 09:30
Tsikkel: KTM 990 Supermoto
Asukoht: Tallinn

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Andrez »

Enamust bike tüüpi rattaid saab üpris kerge vaevaga madalamaks teha ja seda suht talutava hinnaga. Ise tegin just ühe sama pika naisterahva Ninja u. 5cm madalamaks. Uued kondid maksid 400eeku ja vahetamine umbes tunnike tööd ja jalad kindlalt maas.

Kasutaja avatar

pyramiid
Postitusi: 1042
Liitunud: 27 Mär 2008, 09:57
Tsikkel: Ducati Multistrada 620
Tänanud: 6 korda

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas pyramiid »

Caren kirjutas:
Suska kirjutas:
Caren kirjutas:

Oma rattaga siis lihtsam ka eksamit teha.

  • natukene odavam (kui jälle mõni seadus pole tulnud! :ner: )
    Mis tüüpi ratast üldse sooviksid? Siis võib edasi vaadata.

Andreas

Mulle meeldiks midagi bike tüüpi. Hornet pidavat suhteliselt madal olema.

Tahtsin just soovitada - mul nimelt väga hea tuttav täpselt sinu mõõtudega ja ostis omale eelmine aasta Horneti ja no ikka väga rahul! Täistald küll maha ei ulatu, aga saab edukalt ka nii hakkama. Soovitan seda proovima minna. Ta proovis kusjuures teisi marke ka ja näiteks GSR oli madalam olnud, aga sõidumugavus Hornetil üle!
Edu!


Teema algataja
Caren

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Caren »

Jaa, seda edu ma just vajangi, selle otsimise juures. Hornetiga on vist ka see eelis,et kui tulebgi mingil lollil kombel foori taga külili kukkuda,et siis jääb masin rohkem terveks kui gondlitega ( ega nad nüüd nii nõrgad ka pole vist tegelt). No tegelt tatt lausa tilgub baike vaadates, aga siis pean topsi lõua alla panema ja end taas lohutama,et ükskord,kui ma ka pikaks saan, küll siis ostan (lol)

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas sepp »

http://bike.motors24.ee/Default.aspx?pa ... &sort=paid
Tule proovima.
Just Sinu kasvus naisterahvas sõitis sellega eelmine hooaeg. väga heas korras ja hästi nunnutatud ratas ;)


Rebaseonu
Postitusi: 226
Liitunud: 31 Mär 2007, 21:36
Kontakt:

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Rebaseonu »

Väiksele naisele alustamiseks oleks mingi 250ne mõttekam, kui mingi 70kW pomm...

Ratta võiks ikka jõuda ise püsti tõsta, kui pikali kukub. :)


Teema algataja
Caren

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Caren »

Eks ta nii ole jah, aga, mis on veel selline madalam bike peale horneti?

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas sepp »

50kg naisterahvas jõuab ka tõsta ülesse kilose baigi. kõik oleneb võttest kuidas tõsta. kui kasutada mõistust,siis saab hakkama ka 1 käega.
Hornetist paremat ratast ei oska soovitada naisterahvale. äärmiselt hea ja kerge ratas. 70kw pole mingi pomm vaid paras alustuseks. Kui mõistust pole siis on 250 sama ohtlik kui 600. Võimsus ei näita midagi ja ratas ei tee ise ka mdagi,kõike kontrollib juht ja kui juht ei saa sellega hakkama,siis on juhis asi mitte ,et ratas on liiga võimas.

Kasutaja avatar

Andrez
Postitusi: 513
Liitunud: 05 Mai 2004, 09:30
Tsikkel: KTM 990 Supermoto
Asukoht: Tallinn

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Andrez »

Caren kirjutas:

Eks ta nii ole jah, aga, mis on veel selline madalam bike peale horneti?

Sa vaata lihtsalt suva ratast, mis meeldib ja kui muidu ei leia, siis otsi see ratas http://www.bikez.com -st välja ja seal reeglina sadula kõrgus kirjas. Siis saad võrrelda ja valida mis madalam, aga veelkord toonitan, et enamusi rattaid saab oluliselt madalamaks lasta ilma suuremate kulutusteta. Ja nagu siin paljud soovitavad, siis Hornet on tõesti üks parimaid alustuseks.


Rebaseonu
Postitusi: 226
Liitunud: 31 Mär 2007, 21:36
Kontakt:

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Rebaseonu »

sepp kirjutas:

Võimsus ei näita midagi ja ratas ei tee ise ka mdagi,kõike kontrollib juht ja kui juht ei saa sellega hakkama,siis on juhis asi mitte ,et ratas on liiga võimas.

Kahjuks näitab Euroopa motoõnnetuste statistika, et algajad baigivennad lähevad kiiremini looja karja kui teised.


Teema algataja
Caren

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Caren »

Brrr... Kõike tuleb ikka mõistusega võtta...Kui jõud ja tarkpea kiivri all ikka normaalsed pole siis pole jah suurt midagi loota.

Kasutaja avatar

Andrez
Postitusi: 513
Liitunud: 05 Mai 2004, 09:30
Tsikkel: KTM 990 Supermoto
Asukoht: Tallinn

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Andrez »

Rebaseonu kirjutas:
sepp kirjutas:

Võimsus ei näita midagi ja ratas ei tee ise ka mdagi,kõike kontrollib juht ja kui juht ei saa sellega hakkama,siis on juhis asi mitte ,et ratas on liiga võimas.

Kahjuks näitab Euroopa motoõnnetuste statistika, et algajad baigivennad lähevad kiiremini looja karja kui teised.

Kas see statistika baigiõdedele ka kehtib?

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas sepp »

Rebaseonu kirjutas:

Kahjuks näitab Euroopa motoõnnetuste statistika, et algajad baigivennad lähevad kiiremini looja karja kui teised.

Just ja selle ma paneks rohkem ajudeta juhtide syyks kui selle syyks,et ratas oli liiga võimas.
Pane yx bike seisma seina äärda ja vaata mitu mööduvat inimest ta tapab. vastus on NULL! Bike ilma juhita ei tapa kedagi,syydi on ajudeta juhid.


Rebaseonu
Postitusi: 226
Liitunud: 31 Mär 2007, 21:36
Kontakt:

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Rebaseonu »

sepp kirjutas:

Just ja selle ma paneks rohkem ajudeta juhtide syyks kui selle syyks,et ratas oli liiga võimas.

Loomulikult on see nii. Mida ma tahtsin öelda oli see, et millegipärast on just nende võimsate baikide ostjate seas kõige rohkem neid, kel nupp ei noki või ei käi jõud rattast üle.

Sa millegipärast eeldad, et selle teema püstitajaga ei või midagi sellist juhtuda -- miks? Kuna ta on naine? Või kuna ta väidab, et temal on mõistus peas? Mu meelest on eeldus juba sellega olemas, et ta ise teab, et on täielik algaja, väga lühikest kasvu, naisterahvas, arvatavasti jõudu vähem kui meesterahval kuid sellegi poolest kohe tahab endale just baiki ja vist ka suht võimsat ja suurt.

Seesama "kerge" Hornet on märjalt mingi 200 kg ja sõitja ise 50 kg. Päris suur vahe mu meelest, eriti kui veel jalad korralikult maha ka ei ulatu. Aga eks kõik tuleb omal nahal järele proovida, ma ise ka ei usu teiste jutte. :)

Viimati muutis Rebaseonu, 23 Mär 2009, 00:45, muudetud 1 kord kokku.

Teema algataja
Caren

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Caren »

Ei, ma ei taha suht võimast ja suurt.... Väga vale arusaam (togi)

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas sepp »

Rebaseonu kirjutas:
sepp kirjutas:

Just ja selle ma paneks rohkem ajudeta juhtide syyks kui selle syyks,et ratas oli liiga võimas.

Loomulikult on see nii. Mida ma tahtsin öelda oli see, et millegipärast on just nende võimsate baikide ostjate seas kõige rohkem neid, kel nupp ei noki või ei käi jõud rattast üle.

Sa millegipärast eeldad, et selle teema püstitajaga ei või midagi sellist juhtuda -- miks? Kuna ta on naine? Või kuna ta väidab, et temal on mõistus peas? Mu meelest on eeldus juba sellega olemas, et ta ise teab, et on täielik algaja, väga lühikest kasvu, naisterahvas, arvatavasti jõudu vähem kui meesterahval kuid sellegi poolest kohe tahab endale just baiki ja vist ka suht võimsat ja suurt.

Jõuga pole ratta juures midagi teha,ainult mõistusest piisab.Ei tasu naisi alahinnata kuna nad on naised ja nagu nad ei saaks millegagi hakkama ning kindlasti on kobamad kui mehed. Juhtuda võib muidugi igayhega kui hinnata ennast võimekamaks,aga see on juhi asi mitte ratta võimsuse. nagu 250 oleks nii ohutu,et sellega on juhtumine välistatud. 49ccm võrriga võib ka ennast vigaseks sõita.
räägin sellest hornetist mille lingi panin. Ratas sai ostetud ennem kui naisterahval yldse load tehtud sai. sõidukogemus null, esimene kogemus saadi autokoolis ja hakkasime tasapisi õhtuti käima ark platsil harjutamas. sai load kenasti tehtud, terve suvi sõidetud. krt. ma ei näe yhtegi pühjust miks oleks pidanud ostma esimeseks rattaks selle horneti asemel mõne 250ccm käki. hornet on minu arvates just mõeldd esimeseks rattaks ja naisterahvale sobilik. sai ise ka sellega sõidetud natuke ja linnas sõitmiseks kõvasti mugavam kui sportratas just juhitavuselt,isteasendilt ja oma kaalult mis on hästi jaotatud ära
Muidugi peab proovima ka teisi rattad ja vaatama millel on mugav istuda jne.


Teema algataja
Caren

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Caren »

Just postituse mõte ongi nõu küsida inimestelt, kes on ise erinevaid rattaid katsuda saanud ja teavad tänu sellele ka soovitada. Lisaks rollerile võib ka tavalise jalgrattaga mõtlematult end kõvasti vigastada...
Ja ega need naised nüüd päris ajudeta kanad ei olegi ja üle oma varju ka ei hüppa


polecat
Postitusi: 272
Liitunud: 06 Juul 2007, 23:12
Tsikkel: Yamaha XJ 600s
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas polecat »

Tere, Caren

Mina olen sama kasvu, mis sinagi (kuigi kaalu mul jah rohkem), õppesõitu tegin honda CB500ga ja Yamaha Diversioniga (600ne). Need on ühed natuke madalamad rattad. Alguses tundub natuke kõhe küll kui jalad päris maha ei ulatu, aga kui tuleb kogemus, siis tuleb ka enesekindlus. Sõidan praegugi Diversioniga ja olen väga rahul, kuigi jah, olen ratta ka paar korda külili lasknud, aga see omast kogenematusest. Minu sõiduõpetaja alati lohutas mind, et minust lühemadki neiud on hakkama saanud ;) Seega pead ise vaatama ja proovima, mis ratas sulle kõige parem endale tundub ja kui juba kogemust tuleb, siis pole enam midagi karta :) Edu!

kui sul on ükskõik kus sa oled, siis ei saa sa ära eksida ;)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ainult naistele (mootorratturitele või lihtsalt huvilistele)”