Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Neiu, preili, proua, miss, madam... alafoorum moto- (ja ka mittemoto-) teemalisteks küsimusteks, arvamusteks ja teadaanneteks vaid ja ainult naistele. Eranditult.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
  • teemasid võivad alustada ainult naised
  • naised küsivad/arvavad/räägivad kuidas oskavad, mehed vastavad siis kui midagi asjalikku on öelda,
  • rumalaid küsimusi pole olemas,
  • meeste algatatud teemad leiavad siin kiire lõpu
Kasutaja avatar

nelesk
Postitusi: 139
Liitunud: 29 Juul 2008, 11:11
Tsikkel: tseebeeerr 600f
Asukoht: Tln

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas nelesk »

Nänänää, ma olen napilt 157 ja kaalus 47-48, pidupäevadel ja peale jõule äkki suisa 49 kg "raske". Tegin mina, teed ka sina!

Panen kah oma kogemused kirja:

  • Kas sul on autokoolile juba sõidutundide eest makstud? kui ei ole, siis lepi sõiduõpetajaga kokku, et tahaksid ratast näha. Istu selga ja vaata, kas ulatavad varbad maha. Ma garanteerin sulle, et kikivarvukil on võimalik load ära teha. Ära põe sõita "varbaotste" peal. On jah ebamugav natuke, aga lõpuks on olulisem see, kui hea tasakaal sul on ja õigesti sõites piisab vaid õrnalt varbaga toetamisest. Õppesõidu tsiklid on niiehknaa laibaraudadega ümbritsetud, ära põe kui kuskil seisma jäädes paar korda külje tasakesi maha toetad

  • Minul oli selge siht silme ees, et tahan baiki, tahan 600, lootsin punast, sain kollase :P '00 CBR600 on mul nüüd. nää siuke:

    Pilt

Aga tegelikult vaata lihtsalt, millise tehniliselt parimas korras ratta sa oma raha eest saad. See on olulisem, kui värv.

  • leia omale kasvõi siit foorumist mõni tark, kes tuleks sinuga rattaid vaatama. Lappa läbi nii palju kuulutusi kui jaksad ja käi vaatamas nii palju kui suudad. Istu rattale selga ja vaata, mis tunne on. Mu praegune väljavalitu oli sel hetkel normaalsest kõrgemgi ja tegelikult alguses jalad mõlemalt poolt maha ei ulatunudki. Lasin madalamaks teha. Ilmselt tasub veel sadulat õgvendada natuke.

  • Ostma hakates käi välja nii palju raha kui suudad (sest mida rohkem raha seda tõenäolisemalt korralikum aja uuema ratta saad), aga mitte rohkem kui jama korral suudad alla neelata. Prioriteedid võiks olla: a) stiil, mis meeldib (bike, naked, kroom, misiganes) b) eelarve, mis võimalik (katsu jätta mingi summa nö varuks, mille saaksid vajadusel nokitsemise peale välja käia) c) tehniline olukord d) värv ja muu tilulilu

  • mina ei ole veel suutnud oma ratast üles tõsta need paar korda, mis on ümber vajunud (seisupealt erinevates totakates situatsioonides :P). Samas ma ei teadnud enne tehnikat kah ja pole veel ette tulnud katsetada. Soovitan sõidutundide edenedes lasta õpetajal ratas (kasvõi mõni muu või vana või mis iganes) külili asetada, et saaksid "harjutada" tõstmise tehnikat. Ja veel soovitaksin platsil kukkumist rohkem taluva isendiga harjutada käekõrval lükkamist ja manööverdamist

  • Kui sa mai lõpuks pole ikka veel suutnud midagi otsustada, siis ma võin sulle oma tseebeeerri näidata ja proovida anda :)



Olen väike, aga jõud on suur!

Teema algataja
Caren

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Caren »

Hey, kuidagi eriliselt positiivne ja julgustav tekst oli :) Ja vaadates su ratast siin on tatitops lõua all,et on ikka ilus küll ja kui sa sellega sõidetud saad ja rahul oled siis on super. Mulle omale meeldivad ka bike tüüpi rattad, aga ainus mis ma kardan on see,et kui ma mingil tobedal kombel peaks sellega kusagil seistes ümber kukkuma et siis ohh häda, gondlid katki jne. Aga no vast see ikka nüüd nii hull ei ole, et lugesin tekstist välja, et sulgi ta ümber läinud ja täitsa terve (crash)

Ma arvan,et hetkel teeb mu valiku raskeks just see,et tegelt ma ju polegi rattaga sõitnud esimesed koolitunnid veel olemata,et võibolla viimaks ise liikudes oskan paremini oma soove ritta panna.

Aga jah, tore on vaadata,kui kindlalt sa selle suure ratta peal istud. No loodan ikka mai lõpuks oma ratta seljas istuda ja kui see siiski õnnestub, siis saame kokku ja kuulan hoolega põnevaid ratta püsti tõstmis nippe (lol)

Kasutaja avatar

VWman
Postitusi: 831
Liitunud: 30 Apr 2004, 22:13
Asukoht: Saku- Kasemetsa
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas VWman »

Mina soovitan veel proovida erinevust kahe lenksutüübi vahel, osadele kohe sarved ei istu.
Mul siin kaasa vaikselt harjutab, sai talle laenatud üks vana Suzu GS500 , millel olid sarved, kaasa ütles, et sellega pole võimalik sõita, kuna keerata ei saa (loe: kallutada veel ei oska ja ei julge ). Sai siis laenatud vähe uuem GS500, sellega oli tema sõnul sõita algajal hoopis lihtsam ja parem.

KÄIN JALA JA JOON VETT

Teema algataja
Caren

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Caren »

VWman kirjutas:

Mina soovitan veel proovida erinevust kahe lenksutüübi vahel, osadele kohe sarved ei istu.
Mul siin kaasa vaikselt harjutab, sai talle laenatud üks vana Suzu GS500 , millel olid sarved, kaasa ütles, et sellega pole võimalik sõita, kuna keerata ei saa (loe: kallutada veel ei oska ja ei julge ). Sai siis laenatud vähe uuem GS500, sellega oli tema sõnul sõita algajal hoopis lihtsam ja parem.

Oi, nüüd küsin küll tuhmainimese küsimuse,et mis sarved, olen istunud mõne ratta seljas, aga aru ei saa millisel sarved on ja millisel siis mitte :) Ja milleks sarved üldse head on?

Kasutaja avatar

mqs
Postitusi: 308
Liitunud: 23 Mai 2006, 16:53
Tsikkel: Husky SM610
Asukoht: Tallinn, kesklinn

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas mqs »

Cebar, millest ülevalpool räägitakse, on igasmõttes hea ratas. Oli minulgi au seda sama mudelit hoida ning tal oli kõik mis vaja - vajadusel baigi kiirus ning touring ratta mugavus (lenksud kõrgemal, sadul laiem, keskhark matkasellidele, suts pehmemad amordid...) Kui kukkumisi kardad, siis 600sed cbr-f'id on olnud läbi aegade stunterite lemmikrattad, seega on sellele rattale kõiksugust kaitsevarustust turul olemas. Võllislaiderid, "laibakad" (googlisse trüki crash cage), mootori slaiderid, jne...

Kui poleks huvitavat vahetusvarianti tekkinud, oleks mul see ratas tõenäoliselt siiani alles olnud.

Väheke värvilisemat: http://www.flickr.com/photos/35339588@N06/sets/

http://www.velonaut.ee
http://www.greenbikerent.ee

You've bought yourself a new bike. Keep the rubber side down!
Kasutaja avatar

VWman
Postitusi: 831
Liitunud: 30 Apr 2004, 22:13
Asukoht: Saku- Kasemetsa
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas VWman »

Sarved= bike tüüpi lenks , selline siis http://img8.auto24.ee/auto24/560/470/12961470.jpg
Tavaline lenks on nagu jalgratta lenks :)

Ega vast istudes sellest vahest aru ei saagi, sõites ja keeramisel tuleb vahe välja. Mõni harjub sarvedega, mõni mitte.

KÄIN JALA JA JOON VETT

Teema algataja
Caren

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Caren »

Aaa, ok. sain nüüd pihta sellele lenksu teemale :)
Tähh :)

Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Tere Caren

Kui on tahtmist, siis saad Kawasaki ER5 selga istuda. Ostsin teise naisele, aga praegu seisab üsna Viljandi külje all ja ootab 25KW piirajat. Päris originaal ei ole, sest tagaots on Saksas eelmise omaniku poolt Hagoni amortidega veidi madalamaks lastud. 168cm naisel ulatuvad küll jalad terve tallaga vabalt maha, isegi põlved on kergelt konksus.

--
Vallo


Teema algataja
Caren

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Caren »

Oi päris tore, peaks uudistama küll tulema :) Sest endiselt ratas ootab ostmist.


Teema algataja
kolekoer

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas kolekoer »

[quote="Caren"] aga ainus mis ma kardan on see,et kui ma mingil tobedal kombel peaks sellega kusagil seistes ümber kukkuma et siis ohh häda, gondlid katki jne. Aga no vast see ikka nüüd nii hull ei ole, et lugesin tekstist välja, et sulgi ta ümber läinud ja täitsa terve (crash)

Hoi.
Kui oled ikka kindlalt otsustanud baigi kasuks, siis võin lohutada veel sellega, et tegelikult on plastiku lappimine tunduvalt odavam, kui mingi kroomi taastamine. Baigi ribadeks kukkunud külje saad korda ca 2-3K EEK ( paikamine, värvimine, kleepsud ) aga kui tegu ikka korraliku kroomiga, siis selle algse välimuse taastamine ikka oluliselt kallim. Baigil ( olgu või naked) abiks loomulikult ka kukkumispunnid. Kroomile neid ju ei pane :) Igatahes edu. Oled õigel teel....

Kasutaja avatar

rzz
Postitusi: 103
Liitunud: 13 Mai 2008, 00:24
Tänatud: 11 korda

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas rzz »

Yamu fazer on samuti madal ratas. Pisut madalamaks lastud ning algajale suurepärane sõiduasend.
http://www.mototehnika.ee/webcache_kasu ... ka_ee.html

Tule proovi.

I had a life once. Then I bought my first bike.

Teema algataja
Caren

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Caren »

Sellel nädalavahetusel siis sai seljas kõõluda kasutaja sombreero rattal: suzuki sv 650 s . Ihh, ma olen seda ratast alati piltidelt vaadanud,et mis elukas selline küll on... Ausalt jube imelik näeb küljepealt välja :D
Aga ossa... lähemalt ja siiski oma silmaga nähes näeb tegelt hea välja, ei olegi selline õudukas,kui pildil. Tänud sulle sombreero.

Nüüd aga olen nädalalõpuni Tallinnas, kus on ka arvatavasti palju rohkem rattureid liikvel. Kas on kedagi lahket, kes oleks veel nõus mulle oma ratast tutvustama, või väiksele tiirule seljakotina kaasa võtma.

Tuult tiibadesse ratturid :P


egonr
Postitusi: 146
Liitunud: 08 Juun 2008, 22:02
Tsikkel: Shiver '08
Asukoht: Jüri

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas egonr »

kle ega sa endale meest ei võta, osta midagi ära ja sõida.. siis saad targemaks ja oskad hiljem ise paremat tahta. See teema hakkab väga vanaks saama juba...

Shiver '08
Kasutaja avatar

Vidget
Postitusi: 982
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:55
Tsikkel: Kawasaki Z900
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Vidget »

egonr kirjutas:

kle ega sa endale meest ei võta, osta midagi ära ja sõida.. siis saad targemaks ja oskad hiljem ise paremat tahta. See teema hakkab väga vanaks saama juba...

Kõigil ei ole raha nagu putru, mida jalaga segada ja pilduda kahte lehte, seega las inimene valib rahulikult ja mõtleb enne kui midagi ostab.

Let the good times roll.


egonr
Postitusi: 146
Liitunud: 08 Juun 2008, 22:02
Tsikkel: Shiver '08
Asukoht: Jüri

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas egonr »

ma saan aru et asi pole rahas vaid ei suuda otsustada. siin teemas on 4-5 ratast mis võiks sobida, enamus neist on uuena olemas seega saab salongis proovida... lihtsalt eestis seda ilma pole nii palju et siin lõpmatuseni otsustada... mõtlesin et utsitan tagant... mul ka raha pole, olen töötu:)

Shiver '08

rattaletõmmatud
Postitusi: 451
Liitunud: 23 Juul 2007, 22:01
Tsikkel: vfr
Asukoht: tallinn

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas rattaletõmmatud »

loomulikult vali hoolega, seda enam et minna poodi ja esimene ettejuhtuv ära osta oleks lihtsalt igav, nii saad mitu nädalat elevuses elada ja rattaid unes näha :D
proovimiseks võin pakkuda gsx600f-i, see ratas pole küll müügis kuna ootab et üks kodanik load kätte saaks, mistõttu pole hetkel küll ka ülevaatust ja kindlustust, et päris liiklusse sellega ei saa, aga on üks suur plats

...nagu ratta peal...
Kasutaja avatar

sombreero
Postitusi: 131
Liitunud: 26 Mai 2007, 11:39
Tsikkel: Suzuki SV650 S

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas sombreero »

mõni nädalavahetus võid meiega tripile kaasa tulla saad aimu:P

Kasutaja avatar

nelesk
Postitusi: 139
Liitunud: 29 Juul 2008, 11:11
Tsikkel: tseebeeerr 600f
Asukoht: Tln

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas nelesk »

Muidugi peab palju rattaid läbi vaatama. Selge see, et tegeliku aimduse saab alles siis kui mõnda aega juba sõitnud, aga olgem ausad, iga auto/ratta/korteri vahetus on tülikas ja aja/rahakulukas tegevus. seega mida lähemale pihta panna alguses, seda parem.

ja kui teema on vana ega huvita, siis ära loe ja ammugi ära kirjuta :P

Ma tahan ka juba trippima tulla :( kaks nädalat veel!

Olen väike, aga jõud on suur!
Kasutaja avatar

wild
Postitusi: 166
Liitunud: 04 Apr 2007, 14:52
Tsikkel: honda vfr 800 v-tec.
Asukoht: viljandi.

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas wild »

mnjah.pakkumisi siis palju ja valikut küll.aga mina pakun sulle sellist aparaati millega pole kahju külili käia ja algaja jaoks jääb ülegi.ok tunnistan et välimus pole suurem asi ja mul naine sama pikk ja pean ta nagunii madalamaks laskma kuna ta juba viriseb et tema ei saagi sõita.et kui huvi võta ühendust kuna panen millalgi naise sõitma ja siis saaksid ka sina proovida kui huvi.täpsemalt vaata siis siit lingilt http://bike.motors24.ee/Default.aspx?pa ... g=12&sort=
ah jaa hinda saab ka kangutada.

ära sõida kiiremini kui sinu kaitseingel jõuab lennata.

Teema algataja
Caren

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Caren »

egonr kirjutas:

ma saan aru et asi pole rahas vaid ei suuda otsustada. siin teemas on 4-5 ratast mis võiks sobida, enamus neist on uuena olemas seega saab salongis proovida... lihtsalt eestis seda ilma pole nii palju et siin lõpmatuseni otsustada... mõtlesin et utsitan tagant... mul ka raha pole, olen töötu:)

Ohh, peaks mainima et see mehe valimine on ikka tunduvalt lihtsam,kui ratta :P Mõned rattad on jah tõesti silma jäänud. Samas,kui ratta raha koos juba siis leiad uue ja huvitavama ja paneb mõtlema,et ahh koguks siis veel juurde, saab lahedama. Üritan ikka siin kähku valida ja taskukohase ratta soetada, muidu jäävad tõesti kaunid ilmad lokke lehvitades nautimata.


Teema algataja
klaPP

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas klaPP »

Üks madalamaid bike-e, millega ma ise sõitnud olen on Kawasaki ZZR 600. Kuna tegu on siiski vanema rattaga, siis pole selle soetamine ka eriti kulukas. Ratas omanik kiitis ratast, ütles et käinud ainult hooldustes ja sõidab u. 12000 hooajaga. Ei lagune. 8)


Teema algataja
Caren

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Caren »

Ok, otsin välja,millise rattaga tegu on :wink:

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Kui juba ZZR'i soovitati siis lisan omalt poolt ka Suzuki RF 600R'i! Loomu poolest juba madal isend ja kontide vahetamisega saab veelgi madalamaks teha.

Minu arust üks ilusama disainiga rattaid.

edu

PS. Aga otsustama ja ostma pead ikka ise, niimoodi venitades on suvi peagi läbi :bsmile:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

pitbull
Postitusi: 557
Liitunud: 09 Juun 2004, 14:44
Tsikkel: v2
Asukoht: westestonia ....finland
Tänatud: 1 kord

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas pitbull »

minu naine 164 ja kaalub sinust v2hem aga saab hakkama h2sti suzuki sv-ga...edu otsimisel

PitBull ,,I Just Don't Give A Fuck...,,

koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas koi »

Tere.

Aga mõtle veits pikemalt ja sügavamalt!
Kus kavatsed sõita? Kas tolmutad ka külateid? Kas tahad veits pagasit ka vahest kaasa tassida-kas seljakotti?
Päris biked ei võimalda eriti asju kaasa võtta! Paagi koti saab jah panna, aga minu arust see väiksema kasvulisele paras kühmakas ees. Tolmuseid teid sõites vajab ketiveoline päris tihti keti pesu ja õlitust. Kas teed ise näpud õliseks, või on kes aitab?
Ma oma lühikse aruga pakuks Honda Deauville-t. Sellel külje kohvrid juba ilusti olemas, ketti pole, tuulevarjuks ka juba ette ehitatud oma voolundid või midagi sarnast(seal veel kaks laegast ka lukustatavat).Kahepütine mootor ei muutu järsult kurjaks, vaid veab ühtlaselt ka väiksemate pööretega.Vot sadula kõrgust ei oska siinkohal kommida.
Tartukandis oli alles hiljaaegu selline müügis.

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

Matilde
Postitusi: 18
Liitunud: 23 Apr 2009, 21:09
Tsikkel: ER6N, VN900 Vulcan, HD V-Rod

Re: Soov osta oma esimene ratas (ise 164 cm)

Lugemata postitus Postitas Matilde »

Soetasin endale just nädalapäevad tagasi väikese Kawa ER6N, hea kerge, lihtne manööverdada ja ilus kaaa...ahjaa, piisavalt madal, kuid ma olen 172... . On minu esimene ratas, enne käisin kiibitsemas Yamaha fz6n (seda kahjuks uuena ei olnud (otse)kohe, võimalik, et oleks muidu ka selle valinud - kiibitsesin seda juba eelmine aasta) ja Honda cbf600-t. Kuid see Kawasaki röövis südame :-). Soovitan soojalt! Olen väga rahul.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ainult naistele (mootorratturitele või lihtsalt huvilistele)”