Tüdrukud, mis rattad teil on?

Neiu, preili, proua, miss, madam... alafoorum moto- (ja ka mittemoto-) teemalisteks küsimusteks, arvamusteks ja teadaanneteks vaid ja ainult naistele. Eranditult.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
  • teemasid võivad alustada ainult naised
  • naised küsivad/arvavad/räägivad kuidas oskavad, mehed vastavad siis kui midagi asjalikku on öelda,
  • rumalaid küsimusi pole olemas,
  • meeste algatatud teemad leiavad siin kiire lõpu
Kasutaja avatar

Merli84
Postitusi: 13
Liitunud: 16 Aug 2013, 17:33
Tsikkel: Yamaha Fazer
Asukoht: Keila.
Tänatud: 1 kord

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas Merli84 »

Minu esimeseks rattaks on Yamaha Fazer 600cc. Isteasend on täitsa hea, suht sirge seljaga saab istuda.
Olen pisikest kasvu ning selle rattaga ulatavad jalad ilusasti maha. :)




will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas will111 »

mis see ökonoomne siis täpsemalt tähendab F650 puhul? Alla 4 liitri tal keskmine vist ikka ei ole...

Kasutaja avatar

annela
Postitusi: 52
Liitunud: 23 Juun 2007, 13:17
Tsikkel: Transalp, Honda XR125,BMWf650
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 2 korda

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas annela »

will111 kirjutas:

mis see ökonoomne siis täpsemalt tähendab F650 puhul? Alla 4 liitri tal keskmine vist ikka ei ole...

Minu ratas võtab matkal koos kohvritega mägedes turnides 3,6-3,9, kodumail koos linnasõiduga on ka 4 sajale ja alla.

Kasutaja avatar

Pinchu
Postitusi: 372
Liitunud: 01 Veebr 2005, 18:18
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas Pinchu »

Hmm, tundub, et minu ratas on siis eriline joodik :shock: .. ma ise nii täpselt pole saanud veel mõõta, aga guugeldamise järel leitud andmed pakkusid mingi 5,3-6,4 l sajale.....

... hetkel rattatu ...

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Pinchu, see on sinu ratta puhul üsna tavaline ka...kuigi 6+ sajale saad ilmselt vaid korralikult ja pidevalt peenestades...mida sa võibolla ka koguaeg teed :D aga anyway jah, eks ta nii kipub olema, et mida rohkem silindreid seda suurem kulu. 4 silindrilised rattad töötavad efektiivselt kõrgematel pööretel, mis tähendab aga ka suurema kiirusega sõitmist. ühesõnaga, sinu ratas on selle ökonoomse bemariga ilmselt võrdse kuluga kiirustel 150 ja üle.

Enda V2 suzuki võtab natuke üle 4 liitri keskmiselt, eriti pole vist vahet ka, kas seal sees on linnasõitu või mitte. Aga bemari on siis öko küll, täpselt õige matkapill :wink:

Kasutaja avatar

Pinchu
Postitusi: 372
Liitunud: 01 Veebr 2005, 18:18
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas Pinchu »

will111 kirjutas:

Pinchu, see on sinu ratta puhul üsna tavaline ka...kuigi 6+ sajale saad ilmselt vaid korralikult ja pidevalt peenestades...mida sa võibolla ka koguaeg teed :D aga anyway jah, eks ta nii kipub olema, et mida rohkem silindreid seda suurem kulu. 4 silindrilised rattad töötavad efektiivselt kõrgematel pööretel, mis tähendab aga ka suurema kiirusega sõitmist. ühesõnaga, sinu ratas on selle ökonoomse bemariga ilmselt võrdse kuluga kiirustel 150 ja üle.

Ahsoo... selliste kiirusteni ma siiani pole küll küündinud.. isegi 140 mitte :D. ma korralik (ja algaja) :roll:

... hetkel rattatu ...

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas will111 »

aga tee mõnikord katse, paak täis, sõida näiteks 200km ära ja siis uuesti paak täis, vaata palju peale läheb. ma arvan, et in real life sul selle tsikliga kulu väga palju üle 5 siiski ei ole.

ja 150+ sõites oleks ta kindlasti suurem, lihtsalt siis läheb ka ühesilindrilisel bmw'l kulu palju suuremaks ja nii nad ühtlustuvad :wink:

EDIT: ma olen ka ikka natuke teadmatu vist, tuleb välja, et sinu ratas on hoopis rida kaks, mitte rida neli :) oli üks selline mootor kunagi endalgi, kulu kuskil 5.5 keskmiselt

Kasutaja avatar

Pinchu
Postitusi: 372
Liitunud: 01 Veebr 2005, 18:18
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas Pinchu »

will111 kirjutas:

aga tee mõnikord katse, paak täis, sõida näiteks 200km ära ja siis uuesti paak täis, vaata palju peale läheb. ma arvan, et in real life sul selle tsikliga kulu väga palju üle 5 siiski ei ole.
ja 150+ sõites oleks ta kindlasti suurem, lihtsalt siis läheb ka ühesilindrilisel bmw'l kulu palju suuremaks ja nii nad ühtlustuvad :wink:
EDIT: ma olen ka ikka natuke teadmatu vist, tuleb välja, et sinu ratas on hoopis rida kaks, mitte rida neli :) oli üks selline mootor kunagi endalgi, kulu kuskil 5.5 keskmiselt

Eks peab testima jah. Ega ma just täpselt ei tea, mis see rida2 või 4 on, aga 4-stroke parallel twin on mootori andmed inglise keeles :D

... hetkel rattatu ...

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas will111 »

rida tähendab seda, et silindrid on mootoril kõrvuti üksteise kõrval reas. 2, 4 jne tähendab lihtsalt silindrite arvu ehk siis kui palju neid seal kõrvuti on. twin on siis antud juhul sama tähendus, mis 2 ehk kahesilindriline ja silindrid on kõrvuti reas :D miskipärast arvasin algul automaatselt, et see kawasaki on 4 silindriline nagu suurem enamus sellist tüüpi bike'd.

minu suzuki on samuti "twin", kuid mitte rida, vaid silindrid paiknevad V-kujuliselt, ja ennist mainitud ökonoomne bmw on üldse single ehk üks suur silinder teeb mootoris tööd. reeglina tänavarataste puhul kehtib selline teooria, et mida rohkem silindreid, seda kõrgematel pööretel ringi ajamiseks on ratas mõeldud, ja mida vähem seda madalamatel. reeglitel on muidugi alati erandeid...

Kasutaja avatar

annela
Postitusi: 52
Liitunud: 23 Juun 2007, 13:17
Tsikkel: Transalp, Honda XR125,BMWf650
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 2 korda

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas annela »

Minu eelmine ratas Transalp võttis 6,5 sajale ja kiirteel 150+ kiirustel lausa 7,5 sajale.


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas will111 »

selle ratta top speed wiki järgi on ka 177 km/h, ehk siis 150+ on praktiliselt punn põhjas selle rattaga, sealt ka üsna meeletu kulu :) 90'ga pöristada paras transalpiga ma pakun

Kasutaja avatar

annela
Postitusi: 52
Liitunud: 23 Juun 2007, 13:17
Tsikkel: Transalp, Honda XR125,BMWf650
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 2 korda

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas annela »

Jah see 90-110 km/h oli mugav, aga tuli ette ka neid punn põhjas olukordi :-)
Tegelt oli jube mugav matkakas, tiba raske vaid.


Sandra
Postitusi: 152
Liitunud: 13 Sept 2013, 19:11
Tsikkel: Honda CBR600F
Asukoht: Muraste
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas Sandra »

Honda CBR600F, 1998. Rahulikult võtta, siis sobib esimeseks rattaks küll :D

Tissidega uss

kadrikas8
Postitusi: 28
Liitunud: 30 Mai 2012, 22:22
Tsikkel: BMW F650 GS, Honda Transalp
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas kadrikas8 »

Annela, tahtsin küsida, milline tuuleklaas su bemaril ees on? Ise olen katsetanud mõlemat originaali(pikemat touring varianti ning seda halli plastikust lapakat), aga kumbki pole vähemalt minu (pikkus 173 cm) jaoks hea variant.

Kasutaja avatar

annela
Postitusi: 52
Liitunud: 23 Juun 2007, 13:17
Tsikkel: Transalp, Honda XR125,BMWf650
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 2 korda

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas annela »

http://www.ebay.de/itm/Vario-Touringscr ... 1298012498 sellisega sõites on vaikus, putukad ei maandu visiirile ja vihmaga on ka kuivem ja puhtam tunne :D

Kasutaja avatar

plika
Postitusi: 9
Liitunud: 21 Mai 2013, 22:10
Tsikkel: Ducati Monster 600
Asukoht: Tartu
Tänatud: 1 kord

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas plika »

Ducati Monster. Tänasest saan taas teele, pärast kipsis jalga ja väikest ratta remonti. Need viimased ei olnud üksteise tõttu õnneks :) Elevil :ner:

Kasutaja avatar

kiisuke
Postitusi: 51
Liitunud: 28 Juun 2010, 15:39
Tsikkel: Suzuki GSX600F
Asukoht: Tartu/Rapla

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas kiisuke »

Ma lugesin siin veidi ja vaatasin, et ma ei ole ainus, kel mureks tsikli raskus. Tüdrukud, naised tahtsin uurida kuidas manööverdate oma raskete tsiklitega või kui tsikkel küllili kukub, kuidas siis edasi toimetate? :)
Muidu endal esimeseks armsaks rattaks Suzuki GSX600F, et ikka teemasse läheks minu postitus :D


Sandra
Postitusi: 152
Liitunud: 13 Sept 2013, 19:11
Tsikkel: Honda CBR600F
Asukoht: Muraste
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas Sandra »

kiisuke kirjutas:

Ma lugesin siin veidi ja vaatasin, et ma ei ole ainus, kel mureks tsikli raskus. Tüdrukud, naised tahtsin uurida kuidas manööverdate oma raskete tsiklitega või kui tsikkel küllili kukub, kuidas siis edasi toimetate? :)
Muidu endal esimeseks armsaks rattaks Suzuki GSX600F, et ikka teemasse läheks minu postitus :D

Ainuke tõeliselt kerge ratas on jalgratas. Kõik, mis kaalub üle 100 kg, on naisterahva jaoks üldiselt raske.
Kui tunned, et manööverdamine tuleb ebakindlalt, siis tuleb lihtsalt rohkem sõitmas käia, olgu su ratas raske või kerge.
2003 aasta KTM LC4 jõuan igatahes püsti tõsta, aga too kaalub alla 200 kg (ise kaalun 53 kg). Arvestades, et mu rattal (CBR600F) on tühikaalu rohkem, kui tollel täiskaal, siis tõenäoliselt enda oma püsti tõsta ei jõuaks.
Üldiselt mulle ei meeldi, kui mootorratas pikali on. Lihtsam on seda mitte külili lasta.

Tissidega uss
Kasutaja avatar

kiisuke
Postitusi: 51
Liitunud: 28 Juun 2010, 15:39
Tsikkel: Suzuki GSX600F
Asukoht: Tartu/Rapla

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas kiisuke »

KuldarA kirjutas:
kiisuke kirjutas:

Tüdrukud, naised tahtsin uurida kuidas manööverdate oma raskete tsiklitega või kui tsikkel küllili kukub, kuidas siis edasi toimetate? :)

Motokoolis ei õpetatud siis? :)

Näide: https://www.youtube.com/watch?v=UZ6_2VqSHBw

Tore, et naine oled.
Ausalt öeldes ei mäleta küll, et oleksin pidanud tsiklit püsti tõstma motkoolis, samuti sai vähe harjutatud ukerdamist ehk siis käkõrval lükkamist, tagurdamist ja parkimist jne... selles probleem ongi. Sõita on muidugi mõnus aga raskus annab just parkimisel tunda, kui on väike kallak ja vaja tsikkel sealt tagurpidi autode vahelt välja saada... Tahtsingi uurida kuidas teised hakkama saavad...

Kasutaja avatar

plika
Postitusi: 9
Liitunud: 21 Mai 2013, 22:10
Tsikkel: Ducati Monster 600
Asukoht: Tartu
Tänatud: 1 kord

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas plika »

Usu mind, et kui külili lähebki siis tekib sul see jõud ta püsti ajada :) kord proovitud....ja see käis ikka jube kähku, et mitte lolli olukorda jääda :D


kadrikas8
Postitusi: 28
Liitunud: 30 Mai 2012, 22:22
Tsikkel: BMW F650 GS, Honda Transalp
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas kadrikas8 »

Kuna ma harrastan sõita ka mujal kui asfaldil, siis olen enda kaherattalist suutnud päris mitu korda maha poetada. Kuna raskuskese asub üsna kõrgel, siis on selle ülestrügimisega ikka natuke tegu, aga olen ikka hakkama saanud. Õppesõidutsikliks oli Honda CB500, tolle ülestõstmine oli võrreldes enda masinaga ikka käkitegu :D .


Sandra
Postitusi: 152
Liitunud: 13 Sept 2013, 19:11
Tsikkel: Honda CBR600F
Asukoht: Muraste
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas Sandra »

Hädapärast ja suure jonniga ilmselt tõstaks ma enda rattagi püsti :D kui tõesti mitte midagi muud üle ei jää. Seni punnitaks kuni on kas püsti või kukub teise külje peale maha ja läheb otsast peale... :D

Tissidega uss
Kasutaja avatar

Maruliis
Postitusi: 321
Liitunud: 28 Apr 2009, 21:36
Tsikkel: Kawasaki kx250f
Asukoht: Tallinn

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas Maruliis »

plika kirjutas:

Usu mind, et kui külili lähebki siis tekib sul see jõud ta püsti ajada :) kord proovitud....ja see käis ikka jube kähku, et mitte lolli olukorda jääda :D

Iga kell säästan pigem oma liigeseid kui hakkan ise ratast üles vinnama (kuigi tegelt ei tohiks tsikligagi sõita :( )... alati leidub mõni meesterahvas kes sellise mure juurde appi tuleb ja ma leian et see on meeste äärmiselt sihipärane kasutus :oops: ja ma arvan, et sellest on kindlasti lollimaid olukordi kuhu jääda... puha valehäbi :nono:

real agraarbaikerbeib - see on siis maakast mootorratast omav tütarlaps, kellel on suu mmm-i asemel õlut täis
Kasutaja avatar

Pinchu
Postitusi: 372
Liitunud: 01 Veebr 2005, 18:18
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas Pinchu »

Ma tean, et on olemas spets tehnika, et tsiklit püsti ubida (isegi mitu), aga vot minul pole see siiani õnnestunud, kuigi olen seda pealt vaadanud, kuidas see peaks käima. Õnneks on alati abivalmis mehepoegi leidunud :). Manööverdamisega pole probleemi olnud.

... hetkel rattatu ...

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas will111 »

ei noh selles mõttes, et kui muu enam ei aita siis tuleb leida kuskilt mingi teivas või lauajupp, lükata see tsikli alla põiki ja hakata kangi meetodit rakendama.

aga tõsiselt rääkides, ma arvan, et on tsikleid, mida naine (keskmine eesti naine) lihtsalt püsti ei saagi ja kogu jutt. midagi pole parata...tuleb takso kutsuda ja minema sõita, või sobivam ratas osta. isiklikult ei kujutaks ette, päris häda oleks küll kui oma tsiklit püsti ei saaks sest päris mitu korda on teine ikka ümber läinud. mitte hoo pealt aga just mingites lollides olukordades kas kohapeal või hästi väikse hoo pealt. tavaliselt sellises kohas ka, kus ei meest ega naist appi kutsuda pole :lol:

Kasutaja avatar

Pinchu
Postitusi: 372
Liitunud: 01 Veebr 2005, 18:18
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas Pinchu »

Mul oli üks kord, kui pidasin ühes bussijaamas kinni, et gepsu vaadata - tugijalg sai kehvasti alla ja külili see ratas oligi. Kedagi polnud siis appi kutsuda. Paar korda ikka üritasin ise seda püsti saada, aga no ei jaksanud. Natukese aja pärast keeras üks möödasõitnud auto end ringi, sõitis tagasi mu juurde ja kaks noormeest tulid aitasid tsikli kenasti püsti :)

... hetkel rattatu ...
Kasutaja avatar

ksiiri
Postitusi: 7
Liitunud: 24 Aug 2014, 21:41
Tsikkel: Kawasaki Z800 & KTM EXC-F 450
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas ksiiri »

Sõidan musta Suzuki GSF 600-ga, aasta peaks 2000 või 2001 olema.
ptüi-ptüi-ptüi õnneks siiani ei ole õnnestunud seda 200 kilogrammist külili ajada.

Kasutaja avatar

tigrest
Postitusi: 4
Liitunud: 06 Mai 2014, 18:12
Tsikkel: Honda CBR 125R
Asukoht: Tallinn- Saku

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas tigrest »

Esimene hooaeg, pisike yamaha ybr 125 2006a.
linnas sõitmiseks väga ok. Kerge ja ökonoomne võrr :)

Kasutaja avatar

GeiuLiisi
Postitusi: 501
Liitunud: 31 Aug 2012, 19:43
Tsikkel: Hayabusa aka Triinu :)
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 31 korda
Kontakt:

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas GeiuLiisi »

Mul oli esimene ratas 183kg kaaluv Honda CB400F... Paaril korral külili ka olnud, ise pole saanud võimalust teda püsti ajada, usun et poleks väga hätta jäänud sellega...
Nüüd siis tegin väikse upgrade'i ja ostsin Hayabusa... Olen rohkem kui 100% kindel, et kui see mölakas külili vajub, siis sinna ta ka jääb seniks, kui tuleb mõni tugev Saare naane või mõni mehepoeg, kes saab pärast netis rinna kummi ajada, et aitas lillade juustega eidel Busa püsti ajada... :D

Boobs of steel, Stainless :twisted:

LiisaSi
Postitusi: 4
Liitunud: 16 Juul 2013, 10:59

Re: Tüdrukud, mis rattad teil on?

Lugemata postitus Postitas LiisaSi »

Vanasti oli Kawa zr7 aga see jäi kuidagi valeks ja igavaks paari aastaga :) Tahtsin pisemat ja kergemat ja mugavamat matkaratast ja siis ostsin Kawasaki Versys'e :D Pisem ta nüüd küll pole, manööverdamisega veel raskusi kohati ja püsti ei ole ise üritanud tõsta (mul õnneks vajalikul korral oli mees varnast võtta) aga jõle rahul olen ja mu meelest on täitsa tore ratas. Peaks ainult veel ehk veidi kohendama mõnda asja.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ainult naistele (mootorratturitele või lihtsalt huvilistele)”